BÜITENIANDSCH OVERZICHT EEN LIST VAN EEN CHINEESCH GENERAAL. EN NEEMT PEKING IN GEMENGD NIEUWS. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 11 JUNI 1928 De geheimzinnige Feng slaat zijn slag T BELANCRIJKSTE NIEUWS. Ben bljaonder vreemde en interessan te geschiedenis die voor de Chlneesche toestanden wel zeer Illustratief is heeft zich in en om Peking afgespeeld. Met toestemming van de nationalistische Nanking-regeering hield generaal Pau Yoe Lin die daarvoor expres met zijn strijdkrachten in die stad was achter gebleven, Peking in handen. Toen nu in het eind van de vorige week deze Pau Yoe Lin optrok naar Toengtsjau werd hij in hinderlaag opgevangen door de troe pen van den Christen Oeneraal Peng Joe-sjiang, en gevangen genomen; zijn troepen werden naar Peking terugge dreven. ontwapend en eveneens gevan gen gezet. De Christen generaal Feng, een mys terieuze persoonlijkheid, van wien men nooit recht heeft geweten wiens be langen liij voorstond, en die feitelijk al tijd oorlog op 'z'n eigen houtje heeft gevoerd, is dus de derde hond die er met het been van door gaat. Hy speelt de Nanking-regeering daarmee leelijke parten. Hij heeft Nanking botweg ge weigerd zijn troepen uit Peking terug te trekken en eisohte dat men hem zou be noemen tot opperbevelhebber van het militaire district Peking. Generaal Jen- si-sjan heeft aan de pers verklaard, dat hij alle maatregelen heeft getroffen, om een botsing tusschen zijn troepen en die van generaal Feng te vermijden. Des niettemin is het, gevaar, dat er een con flict zal ontstaan in Peking bij voort during zeer groot. De Nanking regcering is in leder ge- r.-.l voorloopig nog niet aan de conso lidatie van haar „nieuwe rijk" toe. En het is de vraag of zij ooit de vruchten zal plukken van haar overwinning op de Noordelijken. Zij kan immers in geen enkel opzicht staat maken op de even-- tueele mede- of tegenwerking van de tallooze generaals, die zoo goed als alle omkoopbaar zijn, en voor wie de oorlog, een prachtige zij het riskante brood winning is. F. A, Mesterino: Een schandaal-proces. De sensationeele afloop van het proces- Mes torino heeft in de pers en onder het publiek levendige discessies ver wekt. Er worden heftige verwijten ge richt tot de leden van de magistraat, die de instructie zoo onbeholpen hebben gevoerd, dat men thans van voren af aan moet beginnen en een nieuw proces aan hangig moet maken voor dezelfde feiten. Men zal mej. Charnaux, de schoonzuster van Mes torino. die het lijk heeft helpen verbergen, nog voor het Assizenhof moe. ten dagen, aldus het Hbld, evenals de twee juweliers, die de by het slachtoffe: gestolen juweelen hebben opgekocht. De arrestatie te elfder ure van mej. Char naux wegens feiten, die reeds lang be kend waren, wijst op een door de magis traatsleden begane fout, zonder welke alle vier de verdachten tegelijkertijd hadden kunnen worden berecht. Het tweede proces zal, naar men vreest nieuwe schandaal tooneelen met zich bren gen. Men verwijt den Juryleden ook, Mes to rino van de guillotine te hebben gered, doch enkelen hunner verklaren, dat zij' juist verzachtende omstandigheden heb ben doen gelden om zich in beginsel tegen de doodstraf uit te spreken, Zij achten levenslangen dwangarbeid vol doende. De „Temps" schryft: Allen, die het proces-Mestorino hebben bijgewoond, ge voelden verontwaardiging en walging. Schandelijk vooral was het gedrag der elegante geparfumeerde vrouwen, die een weerzinwekkend schouwspel boden. Tsjang toch dood. Reuter ontving de niet geheel duide lijke mededeeling omtrent de toestand van Tsjang Tso-lin, dat bezoekers van zijn huis te Moekden werd medeged-eeld dat zij niet ontvangen konden worden. Het gerucht gaat echter, dat hij dood is. Generaal Sjang Tsjen heeft te Peking een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij den buitenlanders volkomen bescher ming toezegt. De -noordelijken hebben gevuurd op den Japanschen torpedojager „Maki", op tien mijl afstand van Takoe. toen de „Maki" twee Japansche schepen van Takoe naar Tientsin convoyeerde. De torpedojager heeft het vuur der noorde- lyken beantwoord en tot zwygen ge bracht. Glijbaan des levens. Daar, waar over de grasgroene zee, nabij Carbhagoi op roode rótsen, zich eens de hangende tuinen van Hamilcar verhieven, schemert thans, tusschen groene palmen, een prachtig landhuis uit wit marmer. Alom vindt men in den tuin van' dit landgoed de overblijfselen van Punische en Romeinsche ruïnen, stukken-zuilen uit rooskleurige steen en Corinthische kapiteel-en. Hier en daar is een romp van een beeld opgesteld. Het park is verwaarloosd, het onkruid heeft er bezit van genomen, de vensters en deuren zijn gesloten en verzegeld. Geen toeken van menschel Uk leven rondom, Daalt men de straat, een ouden Romein- 6chen hcirweg, het huis voorbij naar 't strand af, dan ziet men vervallen Ro- melnsohe bronnen en op een hoogte een tempel van Min-orva. Na^st het landhuis verheffen zich door den regen uitgehol de zandpyramiden, die het landschap een eigenaardig aanzien geven. Het landhuis zelf is in modernen stijl ge bouwd en getuigt in vorm een bouwma teriaal van smaak en rykdom.De geschie denis van deze stichting berust reeds op een legende, ofschoon slechts weinige •jaren sinds dien zijn verstreken. In Indochina leefde een kleine Pran- sche spoorwegbeambte. Hij voerde een bescheiden leven. De jonge man had een mooie stem en had er nu en dan plezier in. zich te laten hooren tot genoegen van zijn vrienden en anderen. Op zekeren dag kwam een Parysoh operagezelschap in de stad om gast.voorstel 1 ingen te ge ven. Toevallig hoorde -de leider van den troep de stem van den spoorweg ambtenaar en „ontdekte" hem. zooals men gewoon is te zeggen. Do man kon een tweede „Caruso" worden. De opera troep nam hem mee naar Parijs en in korten tiid werd de jonge zanger be roemd en verdiende een zeer aanzienlijk vermogen in slechts drie jaren. Maar de vrouwen van Parijs en liet spel waren oorzaak dat hij al heel gauw beu was van dat leven, dat hem overigens ook vee] geld kostte en met de rest van zijn bezittingen, wat overigens nog aanzien lijk was. trok hij naar Tunis, in de on middellijke nabijheid van het oude Car thago. Hier, in den tuin, die een Hamil car had toe behoord, bouwde hij zijn huis. de hierboven bedoelde villa, aan den ouden Romeinschon straatweg. De man had veel gelezen en had groote be langstelling 'voor do oude geschiedenis van Carthago. Hij liet uitgravingen doen, ontdekte een Romeinsehen tempel en verscheidene Punisch-Romeinsche waterleidingen. Daar die uitgravingen oen groot deel van zyn toch reeds ge slonken vermogen verslonden, zonder schatten te voorschijn te brengen, was de onderzoeker gedwongen zijn werk te staken. Maar daar'vond hij in een der oude boeken geschreven, dat er in den tuin van Hamilcar nog een verborgen regen put moest be vinden zijn, waai-in de Car- thagers, voor de 'overgave van hun stad, al hun geld en 01 hun schatten verbor gen hadden. De man, overtuigd regen bak en schatten te vinden, zette zijn laatste vermogen op het spel en begon weer te graven en te graven en vond dc regenbak, maar anders niet. Hij had gijn geld verbruikt en moest weldra voor zijn sohuldeischers vluchten. Zijn huis werd geveild, eveneens zijn verzameling. Niemand wist, waar de vroegere bezitter zich had verborgen. De tyd vei-liep en weldra sprak niemand meer over de ge scliiedenis. Eenige dagen geleden von den andere onderzoekers juist onder de groote kathedraal van Carthago een oude Romeinsche bron en daarin het lijk van den man, den Franschen spoor wegbeambte in Indo-China, opera-zan ger te Parijs, eens millionnair en van honger omgekomen in Tunis Het beloofde land? Toen na den val van het Russische kei- zerryk en na het einde van den burger oorlog de nieuwe machthebbers in he! onbetwiste bezit van het Russische rijk kwamen, stonden zy voor de geweldige taak, de verschillende, door ontelbare, deels half geciviliseerde volksstanwnen, bewoonde d-eelen der Sovjet-Unie in po litiek opzicht tot een geheel te maken en door het benutten van hun rijke na- tuurschatten, economisch vooruit te brengen, waardoor het bestaan der Sov jets kon worden bewerkstelligd. Voor al les vormde en vormt Siberië een der gewichtigste politiek-economische pro blemen der Sovjetregeering. Talrijke we tenschappelijke commissies werden ge vormd om de cultureele ontwikkeling van het Aziatisch Rusland te bevorde ren. Dat dit reusachtige land nog zoo goed als niet is onderzocht, kan het bes te blijken uit het feit. dat eenige maan den geleden, de bekende Russische aard- rykskundige Prof. Obrutschoff een ge bergte heeft kunnen ontdekken, dat uit gestrekter is dan de Kaukasus. Een der kostbaarste provincies van Siberië, waar voor de Sovjetregeering zeer groote be langstelling h .d, is het gebied van Altai, dat. zich over byna 500.000 vierkante K.M. uitstrekt, maar niet meer dan 700.000 inwoners lelt. Het overwegende deel der bevolking bestaat uit boeren, afstammelingen van de kozakken, die in de 16e eeuw Siberië hebben veroverd, m uit half wilde nomadische volksstam men. Het oosten van hot Altaigebied is bergachtig en met bosschen bedekt. Dit gebied is wellicht het rykste ertsgebied van Rusland. Er zyn meer dan duizende ertslagen. Ze bevatten zilver, koper, goud, lood en yzer. Reeds Peter de Groo te, zond expedities naar Altai om goud te winnen. De geologische commisisle tot onderzoek der Siberische natuur- schafcten stelt aan het einde van haar rapport vast, dat de door haar verrich te onderzoekingen hebben bewezen, dat het land nog geweldige rykdommen verbergt, welke op exploitatie wachten. Het Westelyke gedeelte van liet Altaï- gebergte wordt gevormd door een vlakte door vele hoogten onderbroken n waarin zich kleine rivieren en meeren bevinden. Dit gebied bestaat uit rijke, vruchtbare aarde. Het is om zyn zacht klimaat zeer geschikt voor de'veeteelt, De plantengroei is in het WestelUk ge deelte zeer verscheiden. Siberisch woud wisselt af met Alpenflora. In de wou den van Al taf vindt men het sabeldier, hermelyn en andere pelsdieren. vossen, beren, wolven enz. Do naar de Siberi- sche steppen gerichte vlakte is met hoog gras begroeid. De schoone, in bonte kleuren stralende weiden worden door de bevolking van Altai „Gods Tuin" ge noemd. In verband met het zachte kli maat en de gezonde lucht der Altaïsche bergen wordt de landstreek vaak bezocht door de bewoners! van Siberië, die daar in zelfgetimimerde hutten hun verlof doorbrengen. De Sovjetregeering houdt zich bezig met 't denkbeeld in Altai sanatoria voor rust- en herstelbehoevende arbeiders en beambten in te richten. Met de ontwik keling van het verkeer kan Altai, naar de verzekering der verkeerscommissie voor Siberië, „het beloofde" land voor toeristen van- alle landen wor den. Eens zal de tyd aanbreken, dat de „globetrotter" in plaats naar Zwitser land of Tyrol te gaan, een vliegmachine zal nemen om het heeriyke Altai met zijn wonderschoone natuur op te zoeken. Verdi en de oude zanger. Wasiiy Nemirowitsch Dantsohenko, de negentigjarige nestor der Russische schryvers. publiceert, in het te Riga verschijnend blad „Sewodnja" interes sante herinneringen aan zijn ontmoe ting met den. beroemden Italiaanschen componist Giuseppe Verdi. Wij ontlee- nen daaraan. Het was in Lagi di Como. In dien tuin van de villa dJEste kwa men, eiken avond, alle gasten byeen, die in het oude hotel der vroegere heer- schers van Lombarije woonden. Het was een sprookjesachtig schoone maannacht, de zilveren maan verlicht te de zee De lampen waren gedoofd en de Zuidelijke nacht was spookachtig sclioon. Daar klonk in onze nabijheid de klank van een mandoline. Een oude bedelaar naderde het Paleis en zijn be vende stem zong een of ander Itg- liaansch lied, Iemand lachte hardop. „Stilte", riep de beroemde Italiaan- sclic componist Guiseppe Verdi, die met zyn Uitgever Riccordi in het hotel lo geerde. Toen vroeg hy den zanger: „En- rico, bon jij het?" ,Ja, illustro maestro", antwoordde be- scheiden die oude zanger. Hoe gaat het met de zaken?" vroeg Verdi verder. „Slecht, maestro, maar 'ik ben gelukkig, dat u wel zi.jt en gezond". .Waarom geeft ge de buitenlandsche zangers geen les, zooals je collega's in Milaan?" „O, maestro, ik heb op het tooneel gezongen als een vogel in het woud. Dat was een stem en ik had ta lent. Noch het een. noch het ander kan ik mijn leerlingen by brengen. Ik wilde vreemdelingen niet bedriegen. Ik ber. geen kwakzalver, zooals de andieren, die beloven uit iedereen een tweeden Caruso te maken ..Je hebt gelijk", zeide Verdi pein-zend. „Je was een groot zanger, je bent ook een eerlyk man. Helaas, te genwoordig vindt ge die maar weinig. Je weet", zeide Verdi tegen mijn vrouw, „dat de oude vroeger een beroemd zan ger is geweest. Zyn naam is Amaldi, eens weende men in de theaters, wam neer zyn wonderschoone stem weer klonk". „Wat moet je doen", zeide die oude zanger, „het is nu een andere tijd. Nu lachen de anderen en ik moet van honger sterven". ..Maar dat mag niet zoo blijven", riep mijn vrouw, de beroemde Russische ope razangeres Soja Kretschetowa. „Wij moeten wat doen. Ik kon den naam Ar naldi, diat is de beroemde zanger, dii eens -met Viardio en Bosio gezongen heeft". Noodlot", zeide peinzend de oude zanger, „anderen ruston op hun lau weren. ik op mijn stroozak uit." „Wij moeten voor dan zanger iets doen", zeide myn vrouw opgewonden. „Bodenk iets, Carina", merkte Verdi op. „Ik heb het" riep plotseling mijn vrouw en trad op den zanger tos. „Care Arnaldi. gunt op je mandoline de aria van Gilda be geleiden uit de tweede acte van „Rigo- letto?" „O, ja Signora. ik heb deze ope ra gezongen. Mijn geheugen heeft me niet verlaten. De mandoline is mijn trouwe vriend, de snaren voeden me, al word ik daarbij niet half zat". „Vooruit dan maar". En nu klonk in den stillen, wonder- mooien Italiaanschen nacht de droevige klanken van Verdi's muziek. Stil werd het in den tuin. sprookjesstil. Slechts van uit de verte werd het klateren van de bron gehoord. Allen, die nog op hun kamers waren, kwamen in den tuin en- op de balkons verschenen gestalten in het vit. Soja zong in dien nacht zoo mooi als nooit te voren en toen zij had geëindigd applaudisseerden allen. „Geef me je hoed", zeide myn vrouw, tot den zanger. Toen wendde zU zich in liet En-gelsch tot de aanwezigen en vertelde op ontroerende wijze de ge schiedenis van den zanger. Zij trad c-p my toe en ik wierp 200 lire in den hoed. Toen liepen ze maar de Amerikanen en deze gaven 100 en 500 lire. De Italianen wierpon kleinere bankbiljetten in den hoed, Arnigo Boito gaf 25 lire. Riccordi nam uit zijn notitieboekje een blaadje en schreef er iets op. Teen wierp hij het papiertje in dien hoed. Toen myn vrouw op Verdi toetrad, kuste hij haar op het voorhoofd en zeide: „Ik kus myn groot moedig hart", maar hy gaf niets. Tezamen vonden we 1500 lires in den hoed en het papiertje van Riccordi. We lazen het en wy vonden de woorden: ,De kas van mijn ultgevery betale le venslang op den eersten van iedere maand aan signor Arnaldi. die zoo veel voor mijn opera's heeft gedaan, 100 lire. Hy mag bovendien zich dc mooiste mandoline in mijn muziekhandel uit zoeken. Riccordi", Een Amerikaan, het was een neef van Vanderbilt. naderde mUn vrouw, nam zijn hoed af en zeide: „500 lire voor de roos, die gy op uw borst draagt", ,000", riep een tourist uit Chicago. ,1000. wanneer de Signora nog een lied zingt". „2200. wanneer maestro Verdi de Russische zangeres begeleidt". Verdi stond op en ging in de zaal, waar een praohtige vleugel stond en na een uur kon de oude zanger eenige dui zenden lires meenemen. Dan volgenden dag verscheen Amaldi by ons. Hy was geschoren, net gekleed en hij moest onze gast zyn. Verdi. An-l- go Boito (componist van Mephistophe- !es en van Neron), Elvira Laborant i, vriendin van Boito, namen aan onze ta fel plaats. Plotseling stond de grijze Verdi op an vroeg den ouden zanger: „Ben je niet verbaasd geweest, dat ik gister niets gegeven heb?" .Maestro, ge hebt me meer dan geld geschonken, gij hebt my begeleid". .Ik heb over uw lot nagedachtzeide Verdi. „Je kent myn villa bij Genua. Ga daar heen en leef daar. Ik zal morgen aan Giocanni schrijven, hy zal je een tuinkamer inrichten. Voor je verpleging zal gezorgd worden. Tot het einde van VOOR DE KINDEREN. Daar komt heel in de verte land in het ge* zicht. L-abbernoekas heeft het nog niet gezien of hij seint Leo Looping, dat hij daar ialen moet. En tegen Knagelijntje zegt hij: En jij, rakker van een schat, je brengt mijn frontje even naar een strijkster en laat het in orde maken. Knagelijntje vindt het niets erg om de bood» schap even te doen. Zoodra het vliegtuig ge» daald is, snelt ze haastig weg om in het vlakbij liggende muizendorp een strijkster op te zoeken. Binnen een half uur kan het frontje weer frisch en gezond zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Houdt nw gasten aangenaam bezig. Laat ze Cadena rooken In de voornaamste sigarenwinkels. je leven bear je mUai gast, ook wanneer je honderd jaar wordt". Van de personen, die aan dezen merk- waardigen lunch deelnamen, zyn de moesten niet meer in het leven. Eerst is myn vrouw gestorven, toen volgden Ver di, Signora Labor anti, Boito. Riccordi Twee jaar geleden was Arnaldi nog onder de levenden en leefde in de villa van Verdi. welke villa, zooals bekend, als tehuis voor oude It-aliaansche zangers werd ingericht naar de testamentaire beschikking van Verdi. Luchtscheepvaart over den Oceaan Binnenkort zal in Engeland het door commandant Burney te Howden ge bouwde nieuwe -bestuurbare luchtschip ,,R 100" aan zijn element worden toe- vertrouwd. Het werk aatr dit groote Britsche luchtschip zal te-gen einde Juli zyn afgeloopen; daar de vulling van het schip met gas twee a drie weken zal duren, zullen de proeftochten ver- mcedelyk niet vroeger dan in de laat ste week van Augustus beginnen; alvo rens een tocht oveTi den Oceaan kan worden ondernomen, zal ten minste nog een maand verloopen. Het is te hopen, dat het weer den Bvitschen ingenieur geen parten speelt daar van zijn eerste tochten over den Oceaan voor zijn onderneming en voor de toekomst van het luchtschipverkeer zeer veel afhangt. Het is reeds bekend dat commandant Burney in Amerika financieele regelingen heeft getroffen, die een aanzienlijke uitbreiding van zijn onderneming mogeiyk zullen maken, De „Times" bevat over deze contracten na dere mededeelingen. Het gaat aan den eenen kant over overeenkomsten van fi- nancieelen aard, volgens welke in Ame rika. indien ongeveer vijf of zes succes volle tochten over den Oceaan kunnen worden ten uitvoer gebracht, het ge- heele kapitaal voor den bouw van een vloot van ten minste vier luchtschepen wordt -by'eengebracht, die het mogelijk zou maken, wekelyks tweemaal een tocht in beide richtingen te onderne men. De helft van de schepen zou in Amerika worden gebouwd, en onder Amerikaansche vlag varen, de andere helft zou Britseh worden. Waar de luchthaven in Engeland zal worden ge vestigd. schynt nog niet vast te staan; aan den Amerikaanschen kant zou een basis tusschen New-York en Washington het meest waarschynlyk zyn; van de uitooodiging van Canada kan voorloo pig geen gebruik gemaakt worden, daar gedurende oen groot deel van het jaar de luchtschepen de ZuidelUke route over de Azoren moeten volgen, zoodat een luchtiyn - an Engeland naar Canada alleen in den zomer zou kunnen worden volgehouden. Veel belangrijker dan de financieele regelingen zyn echter die. welke Bur ney met het Amerikaansche postbestuur heeft getroffen. Dc Britsche regeering heeft zich tot dusver tamelijk gereser veerd getoond; de Bi-itsche post heeft voorloopig alleen aangeboden, vóór de per luchtschip naar Amerika te zenden post een vast bedrag van 8 shilling per Engelsch pond (454 G.) te botalen, zon der echter een bepaalde garantie voor den omvang van deze zendingen op zich te willen nemen. De Amerikaansche post heeft Burney nu toegezegd, dat zy I de geheele „first class"-post, d,w.z, de eigenlijke briefpost, onder bepaalde voorwaarden (vcornamelyk succesvolle proeftochten) per luchtschip zou laten verzenden en daarvoor 3 dollar per Er.- gelsch pond betalen. Het departement I van de posterijen heeft van het Congres J reeds do noodige. volmachten daartoe ge kregen. Daar de briefpost van Amerika naar Europa ongeveer 35 ton per week bedraagt, zou de onderneming van Bur ney terstond over een zeer aanzienlijke en zekere bron van inkomsten beschik ken. zoodat de berekeningen, die tot dusver voornamelijk op do ontvangsten uit het passagiersverkeer waren geba seerd aanmerkelijk gunstiger vormen zouden aannemen. Algorab passeerde 8 Juni Fernando Noronha, Rotterdam naar B.-Alres. Alohilles 7 Juni van Cartagena naar Port of Spain, Alkmaar 9 Juni te Antwerpen, Chili naar Rotterdam. Algenib, 8 Juni van Lagos naar Port Harcourt. Arendskerk 8 Juni 17 uur van Duin kerken naar Bremen Australië naar Rotterdam. Breda 10 Juni vm. te Antwerpen ver wacht, Chili naar Amsterdam. Boskoop 8 Juni van Balbao naar Guayaquil. Billiton 8 Juni te Kaapstad van Rot terdam. Bovenkerk 8 Juni van Oran, Calcutta, naar Rotterdam. Eemland vertrek verm. 10 Juni van Buenos-Ayres naar Amsterdam. Ee:nstroom 11 Juni van West-Afrika te Amsterdam verwacht. Hermes 14 Juni te Lagos verw., W. Afrika naar Amsterdam. Hoogkerk passeerde 8 Juni Perim, Bombay naar Botterdam. Indrapoera 8 Juni van Singapore, Ba tavia nar Rotterdam. Kennemerland 8 Juni te Rio de Ja neiro, Amsterdam naar Buenos-Aires. Marken 14 Juni te Vigo verw., W. Afrika naar Amsterdam. Menado 8 Juni van Gibraltar, New- York naar Java. Moena, 9 Juni vm. te Suez, Batavia naa.r Amsterdam. Nias. 7 Juni te Duinkerken, Beira naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam 9 Juni 2 uur van Rotterdam naar New-York. Oberon 8 Juni van Carcasbaai (Cur.) naar Aruba. Orania passeerde 8 Juni Ouessant, Amsterdam naar Buenos-Aires. Prinses Juliana 9 Juni vm. te Genua, Batavia naar Amsterdam. Rijnland 9 Juni van Winneba naar Lagos. Sembilan 8 Juni van Oran, Batavia naar Amsterdam. Salland passeerde 7 Juni Flnisberre, Buenos-Aires naar Amsterdam. Venezuela 8 Juni té Barbados van Rotterdam. Veendijk 8 Juni van Madras, Rotter dam naar Calcutta. Amstelland vertrekt 10 Juni van Lon den. Andijk 9 Juni nm. van Calcutta, Rot terdam naar Rangoon. Breda passeerde 9 Juni Vlisslngen. Chili naar Antwerpen en Rotterdam. Bixmendyk 9 Juni n.m. van Rotterdam naar Baltimore. Euitenzorg 10 Juni 8 uur van Batavia te Rotterdam verwacht. Christiaan Huygens passeerde 8 Juni Ouessant. Amsterdam naar Batavia. Dinteldijk 7 Juni 23 uur 6 min. 90 mijl W.N.W. van Land's End, Rotter dam naar de Pacifickust. Dambi 9 Juni te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Eemdyk passeerde 9 Juni nm. Deal, Antwerpen naar de Pacifickust. Giekerk 9 Juni n.m. van Rotterdam naar Hamburg. Gelria 8 Juni van Bahia. Grijpskerk 7 Juni te Delagao Baai van port. Natal. Jan Pieterszoon Coen 7 Juni van Sin gapore naar Soerabaja. Karimata 9 Juni van Amsterdam naar Batavia. Lochgoil 8 Juni te Portland (O,), Pa cifickust naar Rotterdam. Mahsud 9 Juni van Amsterdam naar Hamburg. Mars 6 Juni van Kingston Ja. naar Santiago. Maasland 9 Juni van Hamburg naar Amsterdam. Nieuw Amsterdam 9 Juni 14 uur 30 min. van Boulogn Rotterdam naar New-York. Ouderkerk 9 Juni van Amsterdam naar Wladiwostock. Prinses Juliana 9 Juni van Genua, Batavia naar Amsterdam. Phrontis passeerde 8 Juni Perlm op weg naar Batavia. Ridderkerk pa :eerde 9 Juni Vlissin- gen. Antwerpen naar Rotterdam. Randfontsin 7 Juni van Beira naar Delagoa Baai, iambre 7 Juni van Los Angeles, Pa cifickust naar Rotterdam. Tabanan 9 Juni n.m. van Rotterdam naar Batavia. Triton 9 Juni van Amsterdam naar Puerto Barrios. Tjikandi 7 Juni van Kobe naar Ba tavia, Tjisondari 7 Juni te Batavia van Sjanghai. Volendam 9" Juni van New-York naar Rotterdam. Vesta 7 Juni 16 u. 4 min. 35 myl Zuid west van Havre, Guatemala naar Havre cn Amsterdam. INGEZONDEN MEL*EDEELINGEN a 60 Cents per regel. DINSDAG 12 JUNI HILVERSUM 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het trio Verhey. 3.004.00 Knipcursus door Mevr de Lceuw»van Rees. 6.007.15 Dinennuziek door het trio Rentmeester. 7 157.45 Duitsche OJympiadeles. 8.009.15 Kcrkconcert. Riek Broek* mann, alt en Fcrd. Kloek» orgel. 9.151100 Populair concert door het Omroeprorkest onder leiding van Nico Treep. HUIZEN,340,9 M. Na 6 nor 1870 M. {K.R.O.öuitzendingen, uitsluitend). 12.30 Tijdsopgave. 12.301.30 Lunchmuziek door he? trio Winkels 6.007.00 Dinenmxziek. 7.308.Cursus Latijn door Leo Speet. 8.00 Opera»concertavond m. m. van het Orkest en als solisten Mevr. M. Bouwmeester, sopraan. Jules Mioes. tenor Joh, Iseke, bas en aan den vleugel F. Boshart. Spreekster: Mej. A. A, M. Hutten, secretaresse v d. Centrale Commissie ovor do Vrouwen organisatie in de Katholieke arbei^ dersbeweging. Onderwerp: ,-De taak der Katholieke vtouw als huismoeder cn of werkneemster**. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek' 12.202.10 Onthulling van het Welsh' oorlogsgedenktceken door den Prins van Wales (Aanwezig zijn o.m. Lloyd George en vele bisschop» 1 pc-). 12 20 Lunchconcert (sopraan, bari# ton, uiano). 1.202.20 Het G. Boulangerrorkest. 2.50 Muziekles 3.35 Muziek 3.40 Fransche les. 4.10 Muziek. 4 20 Orkestconcert. 4.35 Causerie: Good and bad buil» dings. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing: Australia. 7.35 Bach sonates voor fluit en piano. 7 45 Lezing: Engines for road and the air. 8.O5 Vaudeville. Dansorkcst en variété»artisten. 9.20 Nieuwsber. 9 35 Muziekles. 6.50 Nieuwsber. 10.00 P. Cochrane, viool. Myra- Ness, piano. PARIJS ..RADIO-PARIS" 1750 M. 10.50—-11.00 Gramofoonmuziek 12.502.10 Orkestconcert. 4.05—5 05 Orkestconcert. 9.0511.20 Galaconcert. Koor en soli Van het Conservatorium Parijs. R. Lcóiv.ihrd en G. Kncip. LANGENBERG 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 4.205.00 „Pechvogel und Glücks» kind"» sprookje. 6.20—7.15 Orkcstconccrt. 8.35 Dansmuziek. 9.2011.00 „WcttlauF*. hoorspel van R. Lconhard cn G. Kncip. KONÏGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN). 12.204 20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.20805 Lezingen. 8 20 'Concert door de Berliner, Lchrer^Gcsangver. Vocaal concert HAMBURG 395 31. 4.35 Vocnabconccrt. 6.20 Walsconcert voor orkest. 8.20 Klassiek concert. Joh. Schiilcr en Gcorg Mever. Daarna dansmu» ziek en caharct tot 11.20 BRUSSEL, 509 3Ï. 5.206 20 Orgelconcert. Daarna orkcstconccrt. 6.50 Trioconccrt tot 7.50. 82010.35 Concert in den Die» rentuin te Antwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6