HAARLEM'S DAGBLAD BÜITENLANDSCH OVERZICHT SPLENDICOL PARKER GILBERT'S RAPPORT, DUITSCHLAND HANDHAAFT ZIJN GUNSTIGE POSITIE. GEMENGD NIEUWS STADSNIEUWS UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL Lijmen Laaf je DINSDAG 12 JUNI 1928 DERDE BLAD Een hulde aan het Dawes-plan. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Parker Gilbert's rapport dat ieder half jaar de thermometer ls van den Buitenlandschen Geneesheer in Duitsch land (Geneesheer alleen natuurlijk van buitenlandsch standpunt bezien) geeft ditmaal van dat buitenland een zeer goede temperatuur aan. In het rapport dat vanmorgen door de' Tel. werd be sproken staat als aanhef dat Gilbert's ervaring in het heden de conclusie vol komen rechtvaardigt dat de begrooting van het Duitsche Rijk in staat is het volle bedrag der normale reparatielasten op te brengen. Want ondanks ruime belastingverla gingen, vertoonen 's rijks inkomsten een vitaliteit die een schitterend bewijs is voor het. toenemend inkomen, de ver- bruikskracht en de belastbare welvaart van het Duitsche economisch leven. Parker Gilbert aarzelt dan ook niet om aan te kondigen dat het Dawesplan het noodzakelijk kan maken dat in groo- tere en meer Duitsche betalingen wordt voorzien. Parker Gilbert, de mysterieuze man in Berlijn, de buitenlander die meer macht heeft in Duitschland, dan eenig ander wellicht, die achter de schermen den toon aangeeft en met den directeur van de Reichsbank feitelijk de lakens uitdeelt verklaart in het belang van het buitenland natuurlijk verder da', de algemeene economische toestand op een hoog peil staat. Duitschland heeft zijn buitenland--''••en andel vergroot, in heeft zijn gunstige positie van een jaar geleden weten te handhaven. Toch kan de agent-generaal het weer niet nalaten zijn oude klacht uit te spreken: dat van hoogorhand niet vol doende zuinigheid wordt betracht. Hij meent dat gemeenten en provincie het goede voorbeeld van het rijk niet ge volgd hebben. Het zwaartepunt van het rapport ligt meer buiten, dan in Duitschland. Parker Gilbert heeft er ditmaal zonder veel definitiefs omtrent den toestand in Duitschland te vertellen, den nadruk >p willen leggen dat het Dawesplan zijn deugdelijkheid en noodzakelijkheid heeft, 'bewezen. Vooral omdat het Duitschland in staat heeft gesteld zich financieel fce rehabiliteeren. F. A. Laat Frankrijk zijn reserves vallen? LONDEN, 11 Juni (VD.) Volgens berichten uit Washington heefthet Amerikaansche staatsdepartement van de Fransche regeering een memorandum ontvangen, waarin opnieuw het anti- oorlogspact van Kellogg ter sprake wordt gebracht. Hoewel de tekst van de nota nog niet bekend is, verluidt des niettemin uit welingelichte kringen dat de Fransche regeering nagenoeg alle reserves*, welke zij in haar laatste ant- woord-nota naar voren heeft gebracht, heeft laten vallen. In politieke kringen te Washington koestert men de hoop, dat alle moeilijk heden thans zijn oveiwonnen, en dat deze week nog een volledige overeen komst kan worden bereikt tusschen de Vereenigde Staten en Frankrijk; zoo doende zouden alle noodzakelijke voor bereidingen voor de onderteekenlng van het pact in Augustus kunnen geschie den. De Chineesche warwinkel. PEKING, 11 Juni (VD.) Generaal Feng heeft de Regeeringsgebouwen de banken, het Postkantoor en het gebouw vain den President van de Republiek, door zijn troepen laten bezetten en daarmee zijn desbetreffende overeen komst met Generaal Yen-Sji-Sjan ge schonden. Generaal Feng beheerscht door deze bezetting de stad Peking. Yen-Sji- Sjan dreigt zijn troepen uit Peking terug te trekken wanneer de Regeering te Nanking Generaal Feng niet beveelt de door hem bezette gebouwen wederom te ontruimen. Serrarens tegen de werkgevers. In de zitting der internationale ar- beidsconferentie voerde o.a. de Neder- landsche arbeidersgedelegeerde Serraens het woord, aldus de Tel., om den direc teur van liet Internationaal Arbeidsbu reau, Thomas, te huldigen voor diens ijver in het aanknoopen van nieuwe re laties over de geheele wereld, ten einde de internationale arbeidsorganisatie te ontwikkelen en haar autoriteit te ver- grooten. De heer Serrarens nam den heer No- lens in bescherming tegen den Deen- schen werkgever Oersted en hij ver klaarde zeer vaak den indruk te hebben gehad, dat de werkgevers den ahbeid der Conferentie remmen en niet steunen. Hij ging deze bewering aan de hand van de feiten na en verweet den werkgevers, dat zij to Genua den achturendag voor de zeelieden hebben verworpen, in 1921 tegen de conventie voor den wekeiyk- schen rustdag hebben 'gestemd, in 1925 vier van de vijf conventies hebben "ver worpen en in 1926 drie van de vier. Spreker betwist den werkgevers niet het recht, zioh tegen conventies te ver zetten. maar htm methodes en argu menten beletten hem te gelooven. dat in al deze gevallen de houding der werk gevers niet het gevolg was van een ge voel van oppositie tegen iedere ernstige bescherming der arbeiders. Spreker ver klaarde, dat de samenwerking tusschen arbeiders en werkgevers pas werkelijk heid kan worden, wanneer deze geba seerd is op eerbied voor elkanders rech ten. Deelneming der arbeiders aan de leiding der productie is door de moderne ontwikkeling van het economisch leven dringende noodzaak geworden. Daarbij zullen de vakvereenigingen ook in som mige deelen van de technische leiding der ondernemingen moeten ingrijpen. De club der Parachute springers In het jaar 1922 sprong de Ameri kaansche officier Harold R. Harris, met zijn parachute om zijn lichaam, uit een neerstortende vliegmachine. Dit ge schiedde op een hoogte van 800 Meter. De piloot kon evenwel den. ring niet grijpen, waaraan- men moet trekken om het valscherm open te maken. Eerst, nadat hij meer dan 650 Meter was ge vallen, gelukte hem de noodzakelijke manupilatie en hy werd gered. Deze gebeurtenis was de aanleiding, dat de „Caterpülarsclub" werd opgericht-, waartoe alleen vliegeniers die door een sprong met de parachute hun leven hebben weten te redden, als leden kun- men worden aangenomen. De club heeft zijn naam ontleend aam de stof waaruit het valscherm wordt gemaakt. Voor de fabricatie wordt alleen zijde van de zijde-rupsen gebruikt en daarom kreeg de club den naam van „Rupsclub". Het meest geziene lid van de club is Charles A. Lindbergh, die mot vier spron gen het record houdt. Tot de leden der club behooren 66 Amerikanen en 9 vliegeniers uit Engeland. Denemarken, Zweden en Argentinië. Ook is een vrouw lid, Mrs. Irene Mcfariand. De eerste sprong uit een vliegtuig werd in Amerika uitgevoerd door William O. Connor, twee jaar voor het waagstuk van luitenant Harris, doch reeds in den oorlog hebben militaire vliegeniers hun leven weten te redden door een sprong met een val scherm. Het is begrijpelijk, dat de leden van de „Caterpillarclub" de meest spannende avonturen weten te vertellen. Ook de voor korten tijd geleden overleden kapi tein Hawthodne C. Gray behoorde tot den kring der stoutmoedige springers. Hi) was in het voorjaar met zijn lucht ballon opgestegen en hij bereikte de enorme hoogte van 13000 Meter. Terwijl hy daalde, bemerkte hij, dat de ballon zich met buitengewone snelheid bewoog. Hij wierp ballast uit, doch kon daardoor de te snelle daling niet voorkomen. Op een hoogte van ongeveer 3000 Meter gaf kapitein Gray zijn pogingen op en sprong uit de ma,nd. Hij kwam zacht terecht op de aarde. Zelden gelukt het evenwel een .parachutespringer te landen, waar hij wil. Juist de landing biedt vaak de grootste moeilijkheden. Luitenant Stephen A. Mcclellan wilde een nieuw toestel beproeven en bevond zich op een hoogte van 2000 Meter, toen plotseling, gedurende een scheefstand, een vleugel in tweeën knapte. De piloot sprong uit het toestel. Hij viel in. de Potomac-rivier en hij zou, doordien hij door het naslepende scherm niet kon zwemmen, zijn verdronken, als toevallig niet een boot in de nabijheid was ge weest, die hem opnam. Een andere vliegenier Frank B. Tyndall die in de haven van Seattle viel, wilde nog onder den val het dreigende ge vaar van te verdrinken voorkomen, en maakte een heldhaftig besluit tij dens den val, de riemen los, waarmede het valscherm aan de beenen is beves tigd. Daar ontdekte hij tot zijn schrik, dat de riemen om zijn armen hem al leen niet zouden kunnen dragen. Het lichaam zou, wanneer er niets gebeurde, binnen enkele oogenblikken van het scherm worden gescheiden en dan waren een ernstige val en een zekere dood de gevolgen ervan. Het gelukte Tyndall weder de beenriemen vast te maken, hy gleed rustig naar beneden en kwam ten slotte op een telefoonpaal op de kade terecht. Vaak gelukt het den vliegenier niet zich te bevrijden van de veiligheidsrie men, waarmede hy in het viegtuig is vastgemaakt. Dan is de situatie al heel bedenkelijk, Zoo gebeurde het den vlie genier Hunter, wiens vliegtuig omsloeg mot den bovenkant naar beneden. De vlieger hing aan de veiligheidsriemen en het gelukte hem niet zich daaruit te be vrijden. Ten slotte gelukte het hem een mes uit den zak te halen. Hy sneed de riemen stuk, sprong uit de machine. Hij had de kalmte ondanks den geweldigen val aan den ring van het valscherm te trekken. Het zijden doek spreidde zich uit en Hunter werd gered. Een recordsprong maakte luitenant Fred C. Nelson. Hy sprong -van een hoogte van slechts vijftig meter en werd gered, zyn passagier, die den sprong niet durfde wagen .werd verplet terd. Iets merkwaardigs gebeurde met luite nant John. J. Moore. Hij vloog als oas- sagier mede en verveelde zich doodelijk. Wat doet men als men zich verveelt? Men doet een dutje. John J. Moore sliep lekker in. Maar hij was niet vastge bonden en toen het toestel in een „luchtgat" viel, werd de luitenant, met een zekere bevalligheid uit het toestel gekeild. Het behoeft niemand te ver wonderen, .dat hij nu ontwaakte. Hij moet wel «enigszins verbaasd zyn ge weest. maar had toch de tegenwoordig heid van geest het valscherm los te ma ken en ontkwam daardoor aan den dood. De piloot had den luchtsprong van zijn passagier heelemaal niet be merkt en was buitengewoon verbluft, toen hij, na zyn landing ontdekte, dat hy zich alleen in het toestel bevond. Een andere - parachutespringer, kapi tein Fabian L. Pratt, werd door den wind op een kerkhof gedreven, waar de doodgraver juist bezig was een graf te graven. Kapitein Pratt zweefde, onge deerd, in het versch gedolven graf en de doodgraver kreeg een flauwte van schrik. Eens werden bij een vliegcatastrophe vier menschenlcvens door het springen met een parachute gered. Majoor Lewis H. Breroton was met vier passagiers op gestegen. De propeller brak en het vliegtuig stortte neer. De piloot en drie passagiers waagden den sprong en kwa men gelukkig beneden. De vierde pas sagier waagde den sprong niet en werd dood opgenomen. HET CONCERT DER H. O. V. HUGO VAN DALEN GERARD ALPHENAAR. Gp het avondconcert van de Haar- lemsche Orkesbvereeniging op Donder dag 21 Juni in het Gem. Concertgebouw zal de, by' het meerendeel der geregel de concertbezoekers der H. O. V. beken de pianist Prof. Hugo van Dalen uit 's-Gravenhage als solist zijn medewer king verleenen. De heer van Dalen zal twee Russische pianoconcerten ten ge- hoore brengen, nl. het tweede piano concert van Serge Rachmaninoff vóór en het eerst planoconcert van Serge Ror- tkiewicz na de pauze. De begeleidende Haarlemsche Orkest- vereeniging staat dien avond onder lei ding van onzen oud-stadgenoot den heer Gerard Alphenaar, die als gastdirigent zal optreden, terwyi de heer Alphenaar bovendien de tweede Arlésier.ne Suite van Georges Blzet en Les PréMdes van Franz Liszt zal dirigeeren. HAARLEMSCHE MACHINEFARIEK. In de Maandagmiddag gehouden bui tengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van bovengenoemde ven nootschap werd het voorstel tot wijzi ging der statuten aangenomen. AUTO BIJ ALFEN TE WATER GEREDEN. EEN DAME VERDRONKEN. Maandagmorgen vroeg te te Alfen a. d. Ryn een tweepersoonsauto, komende uit Nymegen, waarin gezeten waren de heer J. D, verbonden aan de Nederland- sche Bioscooptrust en zijn verloofde, de 26-jarige mej. M. S., uit Den Haag te gen een telefoonpaal gereden, welke afknapte, waarna de auto over den kop in de sloot viel. De heer D. werd door toegeschoten hulp bewusteloos uü het voertuig gehaald en eerst toen hy weer bykwam, vernam men dat er nog een passagier in den auto had gezeten. Deze bleek reeds te zyn overleden, meldt de N. R. Ct. MEJ. J. HOENDERVANGER f Alhier is overleden mejuffrouw J. Hoendervanger, die vijftien jaar als leerares aan de Haarlemsche Huishoud en Industrieschool te werkzaam geweest. JUBILEUM. Vrijdag 15 Juni hoopt de heer J. W. Hilleger den dag te herdenken, waarop hy 25 jaar geleden by de Nederlandsche Spoorwegen in dienst trad. Thans is hy werkzaam als seinhuiswachter op den overweg aan de Zandvoortertean. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Ter gelegenheid van, zyn 25-jarig be stuurslidmaatschap werd de heer Mr. H. Ph. Visser Hooft, penningmeester der Haarlemsche Baohvereeniging, Maandag benoemd tot lid van verdienste. BEVERWIJK. EEN BELOONING VOOR DE POLITIE Nadat in de vergadering van den Ge meenteraad van 12 December 1927 was verworpen een voorstel van één der le den (Groot) tot toekenning van een gra tificatie ad. 30 gulden aan bet politie personeel voor bewezen extra diensten bij de herdenkingsfeesten, heeft de bur gemeester toegezegd te zullen overwe gen, of de mogeiykheid bestond om aan het personeel enkele extra verlofda gen toe te staan. Naar aanleiding van deze toezegging heeft de burgemeester aan de wethouders meegedeeld, dat het niet mogelijk is de dienst zoodanig te regelen, dat aan het geheele personeel enkele extra verlofdagen worden ver leend. Ofschoon het college in meerder heid is tegen het toekennen eener gra tificatie, is het van gevoelen, dat in dien de raad extra diensten wil beloo- nen, de eenige oplossing zal zyn, het voorstel Groot nogmaals te overwegen. Indien de Raad in meerderheid deze zienswijze mocht zyn toegedaan, zullen B. en W. zich tegen een toekenning van een gratificatie a 30 gulden per man niet, verzetten. BUITENGEWOON L.O. Daar thans, door het verleenen van een Ryksbijdrage het voortbestaan der school voor Buitengewoon L.O. is verze kerd, stellen B. en W. voor, met ingang van 1 Juni as. in vasten dienst te be noemen tot hoofd der school de heer P. J. Timmer te Beverwyk en tot onderwy- zeres mej. F. A. M. van Houten te Heem stede. HAARLEMMERMEER Het Haarlemsche Evangelisatie Comité houdt een openluchtsamenkomst heden Dinsdagavond te Hoofddorp. Als spre kers zullen optreden de heeren J. Rog geveen en J, Snoeks. KERKGEBOUW „MARANATHA" In verband met de stichting van een nieuwe Ned. Hevormde Kerk met wo ning aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, vernemen we, dat thans een be gin is gemaakt met het afbreken van het oude kerkgebouw „Maranatha". De godsdienstoefeningen zullen voor- loopig worden gehouden in het koets huis van den heer Schoenmaker, op de boerderij voorheen bewoond door den heer H. F. Bultman. VELSEN. PERSONALIA De heer W. Jilleba, tydelyk opzichter bij het bedrijf Openbare Werken is be noemd tot opzichter le klasse in vasten dienst. ROODVONK EN DIPHTERITIS De laatste dagen deden zich in deze gemeente twee gevallen van roodvonk en één geval van diphteritis voor. BEVERWIJK. VECHTPARTIJ IN EEN AUTOBUS. Zondagavond bevond zich zekere J. N. uit Haarlem in een der autobussen van Gebr. N Toen echter bleek dat J. N. in beschonken toestand was, ver- zoecht de chauffeur hem zich uit de bus te verwyderen. N. weigerde deze te verlaten. Hij ging den chauffeur M. te lyf en mishandelde hem zoodanig, dat deze zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. M.'s bovenlip is ingescheurd. N. werd naar het bureau van politie overgebracht alwaar proces-' verbaal tegen hem werd opgemaakt. KRACHTSPORT. Men schriiSt ons: J, v. d. Burg gaat de Haarlemsche Krachtsportvereeniging „Haarlem" ver laten wegens vertrek naar Indië op Dinsdag 19 Juni 1928. De HL K. V. Haarlem verliest in hem één har er beste gewichtheffers. Alle successen op te som men die door v. d. Burg zijn behaald gedurende zijn sportloopbaan. zou ons te ver voeren. Als aspirant begon v. d. Burg als lid van de destijds bestaande Haarl. Abhldtiek en Worsbelclub D.O.K. op 16-jarigen leeftijd de krachtsport te beoefenen. Het was altijd' een lust, hem aan het werk te zien als gewicMheffer, want aan groote kracht paarde hij sierlijkheid van uitvoering aan zyn oefeningen. Meermalen is door den se cretaris van den Krachtsportbond in het orgaan van die organisatie met lof over zyn mooien stijl van gewichthef fen geschreven. Ook op het gebied van acrobatiek was v. d. Burg geen onbe kende, meermalen is hij met succes met zyn partner H. v. Bruggen op uitvoe ringen eniz. opgetreden. Vrijdagavond 15 Juni 8 uur zullen zUn sportvrienden in de gelegenheid worden gesteld om af scheid van hem ,te nemen in het oefen lokaal van de H. K. V. H. gebouw Olym- pia, waar hem tevens door het bestuur van H. K. V. Haarlem een blyvend aan denken zal worden aangeboden. LAWNTENNIS. DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE SCHEVENINGEN. TIMMER IN ACTIE. (Van een bijzonderen correspondent.) Scheveningen, 11 Juni 1928. Ondanks het mooie zomerweer was de belangstelling hedenmiddag 2 uur, toen de wedstrijden aanvingen, maar matig. Tegen vieren werd het iets drukker op de M.E.T.S. Voor de derde ronde van het heeren enkelspel had de ontmoeting plaats van Timmer tegen den vlot en levendig spe lenden Griek Zerlendi. Timmer in den aanvang minder zeker, speelde zich vrij snel in en wist de eerste set met 64 te winnen Regelmatig werd de Hollan der sterker en vooral zijn voüeeren was uistekend. Door snel toeloopen op het net vóst hy den Griek verschillende malen te passeeren. Ook de tweede en derde set waren voor onzen landgenoot. Matejka speelde tegen onzen land genoot Feith, won de eerste set met 62, de tweede met 63 en de derde met 9—7. De aardige ontmoetingen met beste momenten waren die tusschen den Oos tenrijker Axtens en Boyd (Argentinië) en Del Custillo (Argentinië) en den Zwitser Alschlimann. Laatstgenoemde zorgde voor een verrassing door den Ar gentijn die de eerste en twee set won tenslotte met 64, 64 en 63 in de laatste drie sets te slaan. Heel veel succes hadden onze Neder landsche spelers niet. want over aUe li nies werd verloren. Hunter die met Tdmmer een dubbel vormt won gemakkelyk van de beide Tsjechen Malecek en Marsaleck. De resultaten van den vy'fden dag lui den: Heerenenkelspelle ronde: Artens (Oostenryk) w.o. tegen Torralva (Chili). 2e ronde: Feith (Nederland) w.o. te gen Torralva (Chili)Zerlendie (Grie kenland) w.o. tegen Hernecker (Chili); Boyd (Argenionië) H. Artens (Oosten ryk) met 6—3, 7—5, 6—3. 3e ronde: Timmer (Nederland) sl. Zerlendi (Griekenland) met 6—4, 6—3, 62; Alschlimann (Zwitserland) sl. Del Castillo (Argentinië) met 3—6. 4—6, 64. 64, 6—3; Matejka (Oostenrijk) cl. Feith (Nederland) met 62, 6—3, 9—7. Dames enkelspel: 2e ronde: Mej. Aus- sem (Duitschland) sl. mej. Driebeek (Nederland) met 6—0. 6—1, mej. Alschli mann (Zwitserland) sl. mej. Koene (Ne derland) met 6—2. 7—5. Heéren dubbelspel le ronde: Lacroix en De Boorman Jr. (België) sl. Noë en Wa.msteker (Nederland) met 64, 64, 46, 63, Grandquillot en Tapodopou- lo (Egypte) sl. Gen tien en Danet (Frankrijk) met 64, 6—2, 61. 2e ronde: Broese v. Groenou en R.v. Lennep (Nederland) wx>. tegen L. en D. Torralva (Chili)Mocrea en Cattaruz- za (Argentinië) slaan Wetselaar en Eflers (Nederland) met 6—3, 6—3, 6—2, Mr. A. Diemer Köol en Jhr. C. v. Len nep (Nederland) w.o. tegen Leisner en Hayen (Nederland) w.o.: Hunter (Ame rika) en Timmer (Nederland) slaan Marsaleck en Malecek (Tsj. Sl.) met 62, 62, 6— 2; Morea en Cattaruzza (Argentinië) sl. Bonte en du Plaix (Frankryk) met 7—5, 2—6, 6—2. 6—4. Dames dubbelspel: le ronde: Miss Mc. nquhatm en Miss Ridley (Engeland) sl. mej. de Jong (Nederland) en mej. Red- lich (Oostenryk) met 6—1, 6—2; mevr. Steenhuis en mej. Koene (Nederland) w.o. tegen mad. Vaussard en mad. Le Besnerais (Frankryk). Gemengd dubbelspel: le ronde: mej. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Stofzuigerhuis M AERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 m TELEFOON No. 10756 5 APEX STOFZUIGERS F. 90.- met Canters (Nederland) en Boyd (Angen- tini), sL mej. Kallmeyer (Duitschland) en Balli Griekenland) met 63, 86; mad. Guyot en Iwein (België) sL mej. Staub (Nederland) en Zerlindi (Grie kenland) met 46, 6—2, 64, mej. Rol- lin Couquerque en Castendyk sl. mej. Alschlimann en Alschlimann (Zwitser land) met 61, 60, mej. Aussem (Duitschland) en F. Hunter (Amerika) w.o. tegen mad. Vaussard en Oentien (Frankrijk), mevr. Steenhuis (Neder land) en Leyrer (Engeland) w.o. tegen Mad. Besnerais en Baussus (Frank ryk). POSTDUIVEN. WEDVLUCHT VOOR DE T. B. C. Door de PosbcMvenvereeniging „De Snlvlieger" en „Columbia" te Haarlem hebben besloten een wedvlucht te hou den met jonge duiven van Lier (België), op 17 Juli. Aan deze wedvlucht kunnen deelnemen alle leden van den Haar- lemschen Bond met een verplichten in leg van 50 ets. waarvoor men dan met 5 duiven kan deelnemen, elke duif meer 10 ets. De geheele inleg zal overgemaakt wor den aan de vereeniging tot bestryding der Tuberculose. Reeds zijn verscheide ne prijzen beschikbaar gesteld, die ver volgens voor de eerst aankomende dui ven gewonnen kunnen worden. Het bestuur houdt zich aanbevolen voor het in ontvangst nemen van nog meer prijzen. HONKBAL. OM DEN ZILVEREN BAL. Het bestuur van de H. C. Haarlem heeft als datum voor de seriewedstrij den om den zilveren bal gekozen Zon dag 24 Juni as. De deelname der twee de klasse-negentallen te dit jaar zeer be vredigend. Van de tien ploegen der tweede klasse hebben er zeven inge schreven nl. A. G. H. C., Quick, Togo, V. V. G. A. (2 negentallen) Ajax en Z. R. C. Het belooft dus voor de Haarlemsóhe honkballiefhebbers een mooie dag te worden. HENGELEN. HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Zondag hield bovengenoemde Bond een feestwedstryd op witvisch in het door hem gepachte water Ringvaart. Vijfhuizen Ratmolen. Te 4 uur des mor. gens werd naar den waterkant gemar cheerd. Doordat de watermachine te Halfweg maalde werd er niet zooveel gevangen als verwacht werd. Na 2 maal 11/2 uur gevischt te heb ben ging men naar het clubgebouw in de Begijnestra at, alwaar de uitslag be kend gemaakt werd. le prijs B. v. Luik, meeste, 15 stuks; 2e prijs Springveld, grootste, 35.8 cJVL, 3e prijs J. y. Luik, meeste, 14 stuks; 4e prijs Breeuwer, grootste, 33.5 cLM., 5e pry's v. d. Werf, meeste, 13 stuks; 6e prijs Scherpenhuizen, grootste, 31.7 cLM.; 7e pry's Koedijk err, meeste, 10 stuks; 8e prijs Russ, grootste, 30.5 cM.; 9e prijs Smit Jongbloedt, meeste, 9 stuks; 10e prys UitendaaL grootste 28.5 cJf.; 11e prijs v. d. Erf, meeste, 7 stuks; 12eprijs Loevestijn, grootste, 26.5 cLM.; 13e prijs IJzerman, meeste, 4 stuks; 14e prijs Smal, meeste, 4 stuks; 16e prijs Timmer mans, grootste 22.5 cJVL, 17e prijs Mo- zert, meeste, 3 stuks; 18e prys Erkens, grootste 20.5 cM, 19e prys v. Woerkom, meeste, 3 stuks; 20e prys Reep, grootste 19.3 cLM. De prijzen werden door den voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt. Op Velserbeek rust de UruguayScbc voetbalploeg van de vermoeienissen van Zondag en wacht op de dingen die komen zullen. De figuur rechts op den voorgrond is geen Oeroegoeees van geboorte, maar een volbloed Nederlandsche postbode. Hij legt geen strafschoppen op, hoogstens strafp o r t« Te Bloemendaal (bij Hotel Duin en Daal) werd de voetbalwedstrijd Nederland»Argentinië gespeeld. Links: de Hollandsche ploeg. Rechts: Ara gentinië. Holland won den opgooi en had de keuze van den bal De strjjd ging gelijk op en eindigde onbeslist Het is nog niet bekend of er zal worden overgespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10