DE PERSONEELS-FORMATIE- URUGUAY-ARGENTINIë. HET CIRCUS STRASSBURGER KWAM. 2f5e Jaargang No. 13796 VerscKijnt dagelijks. EeKalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 12 Juni 1928 S DAGBLAD 'ABONNEMENTEN per week f 0.2754, met geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden: Vcor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) ƒ3.5754- Franco per post door Nederland /3-87J4- Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken ƒ0 5754franco p. post (0 65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels ƒ1.75; iedere regel meer 35 cents- Reclames 60 cents per regeL Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro S8810 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10600 en Administratie 10724 en 14825. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren: J. C. PEEREBOOM en P. W PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Drukkerij: Z. B. Spaarne 12. Telefoon 10122, 12713. Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Vel sen-Noord, IJmuiden, Beverwijk enz, Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD VOOR DE AGENDA ZIE TWEEDE PAGINA GROOT GEVAAR VOOR NOBILE EN DE ZIJNEN De accumulatoren voor het radio-apparaat bijna uitgeput OP DRIE IJSSCHOTSEN. WAAR BLIJFT MADDALENA. HOE WIJ VERGEEFS WACHTTEN OP SCHELLINGWOUDE. Op de vlieghaven Schcllingwoude, waar wij vergeef» op Maddalena wachtten. Het gezicht van de vliegloods af op het IJ. De S. 55 waarmee de Italianen onderweg ^ïjn naar Schellingwoude om vandaar via Hamburg naar het Noorden te trekken, was door een vleugeldefect in Lausanne opgehouden. De Italiaansche vlieger Maddalena ls reeds in het begin van de vorige week met het grootste der Italiaansche wa tervliegtuigen de Savoy 55, waarmede de Pinedo zijn recordvlucht maakte uit Italië vertrokken, om over de Alpen, via Nederland en Schellingwoude het hoo- ge Noorden te bereiken en daar het be langrijkste deel van het reddingswerk te volbrengen. De S 55 is een geweldige vliegboot voorzien van twee motoren Isotta Frascini, van ieder 500 P.K. In Schellingwoude liggen 3500 liters ben. Bine te wachten op de komst van Mad dalena. Zondagavond daalde dc S. 51 in Zuid Frankrijk op de Rhone na een zeer moeizamen tocht over de Alpen. Gisteren Maandagavond ontvin gen wij een telegram van particuliere zijde dat Maddalena te 9 uur dien avond op Schellingwoude verwacht werd. Om half negen reden wy door de Amsterdamsche Poort, te 9 uur snorde de Buick door Schellingwoude. een gat ergens achter Amsterdam, bij de Oranje sluizen. Op de Marine vlieghaven aan gene zijde van Schellingwoude, die wij na een flinken marsch door 't polderland bereikten waren aanwezig de Italiaan, sche Consul in Amsterdam, de heer P. Loeb van Zuilenburg. 'n redacteur van H Popoio d'Italia, Mussolini's lijfblad ons zelf meegeteld twee fotogra fen en twee journalisten. De laatste telegrammen die ons van morgen bereikten zijn op den keper beschouwd niets anders dan noodkre ten. De accumulatoren waarmee Nobile werkt kunnen ieder oogenblik uitgeput zijn, zoodat hy de verbinding die won der boven wonder op den korten golf tot stand werd gebracht niet lang meer zal kunnen handhaven. Naar het schijnt is de bemanning op grooten af stand van elkander gescheiden in drie deelen, op drie ijsschotsen. die gevaar loopen naar open zee te zullen af drijven. Als de toestand inderdaad zóó is. is het leven der bemanning van de Italia in direct groot gevaar! Met smart wordt gewacht op de aan komst van Maddalena. Alleen de reus achtige machine waarmee de Pinedo lauweren oogstte, alleen de 1000 P.K van Isotta Frascini kunnen redding brengen! In spanning wachten wy op de beton nen helling voor de vliegloods. En langzamerhand viel de duisternis. Het IJ weerspiegelde een bonkige Holland- sche lucht en duizenden lichtjes 'van Amsterdam. Maddalena kwam niet. Het werd 11 uur. De Italiaansche Consul belde ver schillende binnen- en buitenlandsche stations op om nadere informaties. Eindelijk te half twaalf ongeveer, rin kelde de telefoon weer. Een bericht uit Lausanne dat de S. 55 bij de start al daar lichte averij aan den vleugel had opgeloopen. Het vertrek was uitgesteld Noodlottig oponthoud! Onverrichterzake keerde de Italiaan sche Consul die al 4 avonden achter een vergeefs in Schellingwoude gewacht heeft op kapitein Maddalena weer naar ruis terug. Toen nog zag men den toe stand voor de Italia gunstig in. De redding noemde men een kwestie van tijd. De berichten van hedenmorgen doen' anders en angstiger vermoeden. Dit op onthoud in de aankomst van de Savoy 55 kan noodlottig worden. De deskun digen die in het Noorden het reddings werk leiden, zooals de vliegers Larsen en Lütgow Holm verwachten alleen heil van Maddalena. Zij kunnen met hun betrekkelijk kleine vliegtuigen onmo gelijk landen. De reusachtige vliegboot S. 55 zal dat wel kunnen. Schellingwoude staat op het oogen blik eenigszins in de publieke belang stelling. Een Lockwood glisseur glydt met een snelheid varieerende tusschen 30 en 50 K.M. tusschen Schellingwoude en de vlieghaven over het IJ heen en weer, om belanghebbenden te vervoe ren. Dag in dag uit wacht de kleine be zetting der marine vlieghaven nu al op de komst j/an den Italiaan. Wij vroegen den dienstdoenden hoogst geplaatsten in rang of Maddalena makkelijk dei weg naar den mond van het IJ zou kunnen vinden. Dit zal inderdaad het geval zijn, daar Maddalena reeds eenige malen in Schellingwoude heeft ge meerd. Hy is daar buitengewoon go et met de situatie op de hoogte en mei neemt dus ook als vaststaand aan, dat hij daar een tusschenlanding za maken. Verder vernemen wij nog van Vaz Dias: Toestand zeer kritiek. Maandagmiddag heeft het Italiaan sche Gezantschap te Oslo een nieuw bericht van de „Citta di Milano" ont vangen. Volgens dit bericht werd de be manning van de „Italia" bij de landing op het ijs in drie deelen gescheiden. De middelste groep, waarbij Nobile zelf zich bevindt, bestaat uit 7 menschen. Twee mannen van deze groep zijn gewond.Een van hen heeft een been gebroken. De tweede groep bestaan uit twee, de derde uit drie man. De laatste hebben geen verbinding met de overige- en hebben geen levensmiddelen en ook geen Pooi- bekleeding. De drie mannen hebben ge tracht Smith te bereiken. Waar zij zich op het oogenblik berinden, is niet be kend. De radiogrammen van de .Jtalia" zijn veel zwakker geworden en bevatten neg slechts korte berichten over den toestand van de „Italia". De toestand is zeer kritiek, daar men bevreesd is, dat de ijsschotsen waarop de mannen zich bevinden, naar de open zee drij ven. Twee leden der „Italia" gered. KDJGSBAY. 11 Juni (V.D.) De „United Press" deelt aan de „Telegraaf' mede: De aviateur Lützow Holm heeft bij Brandy Bay twee gewonde leden van de bemanning van de „Italia" ge vonden. Het wachten op de „Maddalena" OSLO. 11 Juni <VJ>.) Hef Ita- liaansche gezantschap tc Oslo heeft nog verder vernomen, dat de accumula tor van het radio-apparaat van de „Italia" binnen weinige dagen uitge put zal zijn. Sinds Vrijdag is de ver ongelukte bemanning nog twee Kilome ter verder naar het Oosten afgedreven. Hulp bieden Is zonder sterke ysbrekers of zonder een groot watervliegtuig zoo goed als onmogelijk. De aankomst van den Italiaanschen vlieger Maddalena wordt hier niet het grootste ongeduld afgewacht. Lützow Holm zal zoo spoedig mogelyk in Oostclyko richting verder vlieg-- - n. BOUW-TERREIN IN HAARLEM-NOORD. TEVENS WERK VERSCHAFFING. In den winter en hft voorjaar vond een aantal werkloozen werkgelegenheid bij het riQleeringswerk in het gemeen telijk bouwterrein aan den Spaarndam- merweg. Overwogen is toen ook nog om het terrein, dat 60 tot 80 c.M. opgehoogd moet. worden, te laten ophoogen met droog zand, hetwelk dan met bakken zou worden aangevoerd, teneinde een aantal werkloozen daarbij aan het werk te kunnen stellen. Wegens de hooge kos ten die dan op de exploitatie van dat terrein zouden drukken, besloot het ge meentebestuur daartoe niet over te gaan, maar het terrein te laten opspuiten. Het land, dat geheel ooorwoeld en reeds van een rioleerlngsnet voorzien is, werd daartoe reeds gereed gemaakt; het ligt vol kraggen en dammen van afge stoken graszoden. Maandag is de zandzuiger voor het terrein in het Spaarne naby den Spaarn- dammerweg gearriveerd. Deze zal wel dra aan het werk gaan. Het op te spui ten zand zal uit de Mooie Hel en het Noorder Buiten Spaarne worden gehaald. EEN BLOEMBOLLEN TENTOONSTELLING. PLANNEN VAN HILLEGOM. Zooals wij reeds medegedeeld hebben zal de af deeling Hillegom van de Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur het volgend jaar haar 50-jarig bestaan herdenken. Er worden thans plannen overwogen om ter gelegenheid daarvan een bloem bollententoonstelling te organiseeren. Dezer dagen zal een vergadering de: afdeeling gehouden worden om die plannen nader te bespreken. HET ISRAëLITISCHE SCHOOLGEBOUW. 40-JARIG BESTAAN. Het schoolgebouw der Israëlitische Gemeente is zooals bekend is, gevestigd in dc Lange Wijngaardstraat. Dit gebouw werd 22 Juni 1888 inge wijd, 22 Juni a.s. dus 40 jaar geleden. Het is r.og niet bekend of er iets ge daan zal worden om dit jubilé te her denken. vermist. Nu ben ik Je kwijt, Naar "k vrees voor altijd. En nu voel ik diep berouw, Ik héb je misschien, Niet voldoende ontzien. Al diende je me ook trouw. Als 't zonnetje scheen, Liet ik j« alleen, Dan riep ik je hulp niet in, Kon 't zonder je af, Als rechtvaardige straf. Verliet Je me nu, vriendin. In 't slechte getij. Beschermde je mij. Dat heb ik niet gewaardeerd. Ik nam het spontaan. Als vanzelfsprekend aan. En zie nu, dat was verkeerd. Nu ben ik Je kwijt, Naar "k vrees voor altijd. En ach. hoe mis ik je nu, Maar waar 'k je liet staan, Is totaal me ontgaan, O mijn dierbare paraplu! HET JOODSCHE ZIEKENHUIS. NOG VOORBEREIDEND WERK Wy hebben reeds eenige maanden ge leden medegedeeld, dat de Israëlitische Gemeente hier ter stede besloten heeft de nalatenschap van den heer M. Joies te aanvaarden onder de verplichting hier ter stede een Joodsch Ziekenhuis te stichten en in stand te houden. Omdat in eenigen tijd niets naders over de plannen vernomen is, hebben wij onderzocht hoe het daarmede staat. Daarby werd ons medegedeeld, dat voor- loopig nog slechts voorbereidend werk verricht wordt. Er moesten verschillen de zaken in verband met die erfenis wor den afgewikkeld. Eenige weken gelden werden de onroerende goederen verkocht die ruim een t-on opgebracht hebben. Eerst als alle financieele zaken af gewikkeld zijn en met zekerheid het be drag van het beschikbare kapitaal be kend is, kunnen definitieve plannen voor de stichting en onderhouding van het ziekenhuis worden gemaakt. Daarmee zal evenwel nog eenige* tijd heengaan. Spoedig een beslissing inzake de geheimhouding? Wij hebben reeds medegedeeld, dat de vertegenwoordigers der vereenigingen van ambtenaren die deel uitmaken van de commissie die opdracht heeft om de Personeels-formatie voor gemeente ambtenaren te ontwerpen, in de prac- tyk bezwaar hebben ondervonden van de opgelegde geheimhouding. Zooals door ons is uiteengezet, werd in de plenaire zitting (waaraan de geheele commissie bestaande uit wethouder Reinalda, de raadsleden die zitting heb ben in het Georganiseerd Overleg, vier directeuren, en hoofden van takken van dienst en twee afgevaardigden van elke ambtenaars-organisatie, deelnam, vast gesteld dat over het werk dat sub-com missies geheimhouding betracht zou worden. De taak dezer sub-commissies was om een Personeels-formatie te ontwerpen voor de verschillende bedrijven of takken van gemeentedienst. Het is nu aan de vertegenwoordigers van de ambtenaren gebleken, dat aan die absolute geheimhouding bezwaren verbonden zijn. N:e: alleen, dat de af gevaardigden van eenzelfde organisatie diet in verschillende sub-commissies in gesteld zijn van elkaar niet weten welke houding aangenomen wordt, maar het blijkt duidelijk, dat er bij het ontwer pen van een Personeelsformatie alge- Over den kaartverkoop. EEN WEDSTRIJD VOOR RENTENIERS. meene principieele quaesties naar voren komen. Er moet nu reeds gesproken zijn over salarisherziening, indeeling van ambtenaren in klassen, enz. Het is ge- wenscht. dat de afgevaardigden, die toch een vereeniging vertegenwoordigen, we ten welke houding het bestuur in deze aanneemt. De thans opgelegde geheimhouding belet dit. Naar wij vernemen ls het de bedoeling om binnenkort deze quaes tie der geheim houding in een plenaire zitting der com missie te bespreken. Er waren namelijk drie su> .b-commis- sies benoemd. Een voor het Gem. Elec- triciteits Bedrijf, een voor de Gemeente secretarie en een voor de Bibliotheek en Openbare Leeszaal. De rapporten van die commissies zijn klaar. Verwacht wordt, dat nu er nieuwe sub-commissies benoemd worden, om ook voor andere bedrijven en takken van dienst de Personeels-formatie te ontwer pen. een plenaire zitting gehouden zal worden om het nu bere.'ite resultaat nader te bekijken, opdat meteen een leid draad verkregen zal worden voor het verdere werk. Dan komt meteen de quaestie der ge heimhouding aan de orde. 'Jumbo maakte zijn intocht en hielp bij het expeditiewerk In het grootste deel van de oplaag van ons nummer van Maandag konden wij nog juist het voor duizenden teleur stellende bericht afdrukken, dal liet N. O. C. besloten had geenerlei voorver koop, waar dan ook. te doen houden voor den wedstrijd UruguayArgentinië op Woensdagavond a.s. Wij konden dit nog melden, dank zij het feit. dat een onzer den geheelen ochtend te Amster dam had doorgebracht, om in deze zaak uitsluitsel te krijgen. En eindelijk is dat hem niet zonder groote moeite gelukt, door de reeds gemelde persoonlijke ver klaring van den voorzitter van het N. O. C. dat de verkoop Woensdagmiddag om 4 uur zal beginnen aan de loketten van het Olympisch Stadion. Met deze regeling heeft het N. O. C. een even verkeerden als onrechtvaaröi- gen zet gedaan T^ant wat is het re sultaat? Dat de eindstrijd van het Olympisch voetbaltournooi zal worden bijgewoond dooi- de mensclien. die den tijd en den lust hebben om uren lang in een queue te staan wachten tot zij worden toegelaten en aan dc beurt ko men. Maar de vootballicfhobbers, die zlcli op het zien van den wedstrijd ge spitst hebben als een aangenaam ver zetje na een dag van harden arbeid, krijgen geen kans om aan oen kaart te komen. Want er komt nog iets bij. Nie mand zal meer dan één toegangsbewijs kunnen koopen en na de ontvangst van de entreekaart is men binnen de hekken van het Stadion en kan er niet meer uit daar geen sorties worden afgegeven. Het helpt dus niet of moeder de vrouw, van de nood een deugd makende, bereid is zich op te offeren en in de queue te gaan staan. Zij kan daardoor hoogstens zichzelve een toegangsbewijs verschaf- fen. haar man, wiens werk hepi belet naar de zoozeer begeerde papiertjes te dingen, krijgt geen gelegenheid. Daar door wordt deze wedstrijd praclisch spe ciaal gereserveerd voor Amsterdam en de onmiddellijke omgeving en dan nog slechts voor een gering gedeelte van de bevolking. En waarom deze methode? Waarom niet. de kaarten gedistribueerd voor den voorverkoop over een bureau tc Am sterdam en de vier dagbladen Rotter - riamsch Nieuwsblad. Haagsche Courant, Utrechfech Dagblad em Haarlem's Dag blad) die dit werk al eerdei' hebben ge daan? Het is gemakkelijk tc raden. De allesoverheerschende vrees voor den op- kooper zal de reden wel zijn. Men ver beeldt zich dat de dagbladen zich de opkoopers niet van het lijf kunnen hou den, terwijl zij hebben bewezen, hiertoe volkomen bij machte te zijn, Maar zelfs al zouden de opkoopers geringe succes sen kunnen hebben behalen door tal van listen, dan zouden toch ook duizen den uit de steden buiten Amsterdam, bona fide voetbalenthousiasten, een toe gangsbewijs hebben verkregen. En nu krijgt, practisch gesproken, niemand er een tenzij hij de gelegenheid heeft, -uren in een queue te staan wachten. Tot op het oogenblik dat wij liet be richt van het N.O.C. ontvingen, noteer den wij alle namen en adressen van aanvragers. Wij hebben deze lange lijs ten geteld en komen tot een totaal van 2452 aanvragen (waarvan 727 schrifte lijk en 181 telefonisch) in den tijd van enkele uren. Wy kunnen hen niet hel pen, niemand van hen. want wij hebben noch krijgen één enkele kaart. Als zij den wedstrijd willen zien. moeten zij maar probeeren den dag vrij te maken om in een queue te hangen, uren lang. Wij willen niemand ontraden 's mid dags een paar uur voor den wedstrijd naar het Stadion te gaan om te trach ten op normale wijze een kaart te koopen, maar de herinnering aan den verkoop in de Vijzelstraat vóór den wed strijd Nederland—Uruguay, toen duizen den den nacht in de queue doorbrachten ligt nog te versch ln het geheugen om niet te vreezen dat degenen, die er geen halven dag wachter voor over hebben, zich de moeite wel zullen kunnen be sparen. Zoo staat de zaak. WU hebben het uiterste beproefd om nog iets voor de bewoners van stad en omgeving te be reiken. Het is niet gelukt. Het N. O. C zal met dezen maatregel in den lande geen lauweren oogsten. En het had ook nog het volgende wel mogen bedenken; Op 28 Juli zullen de z.g. Groote Spe len beginnen. Natuurlijk zal het Stadion uitverkocht zijn op den openingsdag, maar daama niet meer, of in elk geval heel zelden. De belangstelling voor athletiek is geen tiende van die voor voetbal, en niet de helft van die voor hockey. De eenige kans om het Stadion daarbij te vullen is dc attractie van dc omgeving, van het internationaal ge beuren en van het imposante bouwwerk zeif, zoo sterk mogelijk te benutten. Dat had men kunnen doen door er bij de voetbalwedstrijden zooveel mogelijk menschen uit andere steden toe te la ten. De ervaring heeft al geleerd dat duizenden, die anders geen of weinig belang in sport stellen, door de Stadion pracht en de Olympische sfeer worden aangetrokken, en er opnieuw heen wil len als zij er eenmaal geweest zijn. Na tuurlijk raden zij hun vrienden en ken nissen hetzelfde aan. Het is een kwestie van reclame door het publiek zelf. By de hockey- en voetbalwedstrijden was dat eenvoudig genoeg. By de athletiek moet het N. O, C. nle-t alleen zijn pu bliek kunnen „trekken" uit de Amster damsche bevolking, maar uit die des lands, die tienmaal zoo groot is. om er te kunnen komen Als men het de men schen moeilijk maakt en hen afschrikt, zooals nu gebeurt, als or een indruk ge vestigd wordt dat het een soort gena dige welwillendheid is als de minder waardige provinciaal deze Amsterdam sche Speïcn eens mag bijwonen, houdt men hen weg als men hen noodig heeft ook. Kaarten die er al zijn. Hoe klopt dat nou? vroeg ons vanmorgen iemand. Jullie publiceert dat niemand een kaart kan krijgen van ArgentiniëUruguay voor Woensdag middag 4 uur. Maar ik heb gehoord van iemand, die al twee kaarten heeft en ze te koop aanbiedt. Inderdaad. En toch wordt er vcor Woensdag 4 uur geen enkele kaart ver kocht. Maar er zijn menschen, die in dertijd een abonnement hebben gekocht voor het geheele voetbnHournool. Die hebben dus een of meer kaarten voor den wedstrijd van morgen en wanneer zij geen gelegenheid hebben er heen to gaan Ziedaar de eenvoudige uitlegging van iets, dat misschien nog enkele anderen heeft verwonderd. Nog iets over den kaartverkoop. Naar wy vernemen is voor de goede orde by het gaan naar het Stadion op Woensdag as. in overleg met den hoofdcommissaris van politie deze rege ling getroffen: dat er voor de houders van abonnementen, perskaarten, dienst- kaarten, vrijkaarten en dergeiyken. die tot dusverre ook do gewone loketten passeerden, een afzonderiyke Ingang gemaakt wordt aan de zydc van het Sta dion, die het verst van de stad afgelegen is. Op deze wijze kan de aandrang aan de andere loketten worden gemist. Mededeelingen van den heer L. F. Verwoerd. Na het bekend maken van het com muniqué over den kaartverkoop heeft het Hbid. een onderhoud gehad met den heer L. F. Verwoerd, die mededeelde. d-»t alle beschikbare plaatsen aan 24 loke. i i van het nieuwe Stadion zullen worden verkocht. Het aantal beschikbare plaat sen bedraagt ruim 26.000, te weten 9500 staanplaatsen a f 1; 4000 zitplaatsen a f 2; 7000 zitplaatsen a f 3; 3000 zitplaat sen a f 4 en 1700 zitplaatsen a f 5. Het blad heeft den heer Verwoerd eveneens gewezen op het gevaar, dat vermoedeiyk dezelfde too nee! en zich zou den kunnen voordoen als indertijd bij den voorverkoop voor het nieuwe ge bouw van de Handel-Maatschappy. Hy antwoordde, dat in overleg met den hoofdcommissaris van politie, den heer A. J. Marcusse, alle maatregelen zyn genomen. Hy was ervan overtuigd, dat in drie uren alle plaatsen konden wor- verkocht: In elk geval zal dc politie niet toestaan, dat 's nachts of heel vroeg 's morgens voor den wedstryd files voor het S'adIon worden gevormd. In verband met het feit, dat Woensdag een werk dag is, achtte de heer Verwoerd het ge vaar van zeer groote files niet zoo bij zonder groot. NederlandEgypte. De wedstrijd tusschen het Nedcrland- sche en het Egyptische elftal, die Woens dagavond op het terrein van Spar La te Rotterdam zou worden gespeeld, is uit gesteld tot Donderdagavond a.s. In het Neder'.andsch elftal Ls Krom vervangen door Grobbc (van Excelsior). Ons elfta! zal als volgt uitkomen: Doel Van der Me uien. Achter: Denis en Van Kol. Midden: Kools, Grobbe en Van Heel. Vóór: Elfring, Smeets, Tap, Ghcring en Weber. Woensdagavond zullen w(J weer een draadloos verslag van den hcrhalings- wedstrijd ArgentiniëUruguay publi- cceren aan volgende adressen: Op onze nleuwsborden Groote Hout straat 93; bij dm sigarenhandelaar P. J. Prenen, Gen. Cronjéstraat 164; aan ons Bijkantoor te Velsen, Drie huizerkerkweg 2. De ruiterwedstrijden. Heden werden te Amsterdam met het ss „Saliar.d" voor de Argentynsche rui ters. die deelnemen aan het Olympische Spelen, tien paarden met hun verzorgers verwacht. De paarden zullen te Hilver sum worden ondergebracht. ZU zyn. reeds nu raar Nederland getransporteerd, orq te accdmatiseeren

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1