GOOCHELENDE BANKDIRECTEUREN. HANDELSBLAD NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. INGEZONDEN. MARKTNIEUWS. SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 12 JUNI 1928 Hoe Liebermann onderhandelde over den aankoop der Middenstands Hypotheekbank. „alles zou wel op zijn pootjes terechtgekomen zijn, als de justitie niet had ingegrepen." In ons blad van gisteren meldden wij reeds het begin van het voortgezette getuigenverhoor in de zaak van de Veen dammer Hypotheekbank. Na den ac countant A. Nienhcff werd. zoo lezen wy in de N R. Ct.. gehoord als getuige- deskundige, de heer P. J. van der Maat, accountant bij de rijksbelastingen te Haarlem. Uit zijn verklaringen omtrent de handelingen van de „Geko'\ aangaan verkoopen van grond, blijkt dat van een uit verkoop ontvangen bedrag van 157,000 in de boekjn van de Geko slechts 150.000 verantwoord werden. 7000 $ijn dus verdwenen. Getuige weet niet wie dit overschot ln zijn zak gestoken heeft, uit verschil lende winsten, door de Geko gemaakt hebben beklaagden W. gelden ontvan gen. Hierna komt ter sprake de geschiede nis van de Middenstands Hypo theekbank, die te Groningen door anderen opge- gericht, in 1920 onder beheer van ae Veen dammer komt. In 1925 wordt daarna de zetel naar Haarlem overgeplaatst, de aandeelen zijn dan in handen van den heer Kok en van beklaagden W„ terwijl een stroo man van den heer Kok directeur wordt. In September 1925 wordt een leening van 100 000 verleend aan de N.V. At- tila, de heeren Kok en W. doen hun aandeelen van de hand, en op een ver gadering van aandeelhouders, in 1926 te Amsterdam gehóuden werd besloten hun obligo te zullen delgen door beta ling van f 50. Volgens den heer Van der Maat zou beklaagde W. is het bedrag van afkoop niet in de boeken te winden en zou be klaagde W. het ontvangen hebben. Deze zegt hiervan niets te weten, wel heeft hij van den heer Kok een douceurtje van 4500 gehad, waarom deze dit deed, weet W. niet. Volgens den curator van de Veendam- mer mr. A. S. van Nierop, zijn de aan deelen Middenstands Hypotheekbank overgeschreven eerst op Kok, toen op W. en ten slotte op de N.V. Lutine. Z.i. zou de bedoeling slechts geweest zijn de 50 stortingen der overige aandeelhou ders te bemachtigen en dan de eigen aandeelen over te dragen op de Lutine. De overschrijving op de N.V. Lutine ge schiedde, terwijl aan het besluit tot bij storting op deze aandeelen nog geen uitvoering was gegeven. In een daarop volgende periode is de N.V. Lutine ge heel waardeloos geworden. Nadat de aandeelen Middenstands Hypotheekbank aan de N.V. Lutine waren gekomen werd het besluit tot bijstorting ingetrokken. De curatoren van de „Veendammer" hebben de boeken der Middenstands Hypotheekbank ook nagezien en waar schijnlijk zullen zij deze weck nog het faillissement van laatstgenoemde bank aanvragen. Verder blijkt, dat de Middenstands Hypotheekbank een leening van een ton aan do» N.V. Attila gegeven heeft, als tweede hypotheek op gronden. De At- tèla voerde de boekwaarde op tot 400.000 ■waardoor de winst op papier juist een ton bedroeg. Dit bedrag is aan den heer Kok en aan beklaagde W. Sr. uitgekeerd. Beklaagde W. Sr. zeide van de heele manipulatie weinig te weten, de heer Kok had alles behandeld, en het ver- leenen der hypothec-k was niet op zijn voorstel gedaan. De 100.000 van de Attila vloeide echter uit verschillende winsten voort Thans heeft hy met de Attila niets meer te maken. Dan valt Liebermanns schaduw weer ln de rechtszaal, want ter sprake komen de onderhandelingen met Lie bermann over een verkoop van de Mid denstands Hypotheekbank aan dezen. De eerste besprekingen hadden plaats einde Juni 1927. De president maakt beklaagde W. Sr. er op opmerkzaam, dat hij dus. kennende het wanbeheer van Liebermann bij de Veendammer weer onderhandelde over den verkoop van een andere Hypotheekbank. Beklaagde W.: Ik had de zaken by de Veendammer gevolgd, en toen aan den directeur gevraagd hoe dit zat. Deze heeft my toen gerustgesteld, ik kwam echter eerst einde Juli 20, 27 Juli achter hetgeen by de Veendammer ge beurde. Zelfs het feit, dat er geen geld voor couponbetalingen was heeft beklaagde niet verontrust, want telkens zeide M. dat alles in orde zou komen cn dat het slechts een kwestie van tyd was Toen einde Juli hypotheken verzilverd zouden worden kreeg hy pas argwaan. Liebermann heeft volgens den presi dent gevraagd naar een maandstaatje over Juli om inzicht in den stand van zaken van de Middenstands Hypotheek bank te krügen. Dit ontving deze voor het einde der maand. Beklaagde W. Sr. verklaart, dat dit zeer goed kon. daar er toch geen zaken meer gedaan wer den. De president merkt op. dat het wel eigenaardig is dat W. Sr. een dergeiyke kleinigheid nu In eens weet, terwyi hij zich verder van al hetgeen er by de Middenstands Hypotheekbank gebeurde zoo weinig herinnert. De zitting werd hierna voor een half uur geschorst. Hoe het contract ontstond. Als de terechtzitting heropend wordt, is de getuige die nu aan de beurt komt om gehoord te worden, mr. J. G. Schür- mar.r uit Rotterdam, die betrokken is geweest bij den verkoop der aandeelen van de Vendammer aan Liebermann. Volgens hem was het definitieve contract tot stand gekomen tusschen 10 en 14 Juni de president merkt echter op. dat uit correspondentie tusschen Van Gigch en Mr. K blijkt, dat dit later zou zyn opgemaakt Want in correspondentie worden reeds op 14 Juni onderhandelin gen gevoerd, dat één millioen aan con tanten en één millioen aan hypotheken zal worden gestort. Mr. Schiirmann zegt van deze correspondentie niets af te weten. De president merkt op dat van Gigch aan K. op 14 Juni schreef dat hy wel wist van een nieuwe overeenkomst tusschen Liebermann en W. den inhoud kende hU toen niet. Dus dateert het tweede contract van na 14 Juni. Het concept-contract is volgens Mr. Schiir mann geparafeerd op 10 Juni, later zyn er wyzigingen in aangebracht en werd het millioen aan hypotheken ingelascht. Een incident. President: Van het eerste oogenbiik af is getracht geld te krijgen met onder pand van hypotheken. Als een roode draad loopt door de heele geschiedenis dat Liebermann de één millioen niet had. Mr. Schiirmann: (woedend). Pardon ik moet protesteeren tegen de wijze, waarop u my ondervraagt. Ik heb direct de volle waarheid gezegd: ik ben een advokaat van groote reputatie, heb me neg nooit met zaken van minder goede soort ingelaten. Dat kan ik me niet laten aanleunen Ik zeg precies de waarheid en dat blijkt ook uit-de stukken. President: Myn houding kunt u zich verklaren, als we even de kwestie van het salaris nagaan. Stel, dat dit een civiel geding was, dan zou u het toch ook merkwaardig vinden, dat de tegen- party u het grootste gedeelte van uw honorarium gaf? Mr. Schürmann: Dat zou alleen vreemd zyn geweest, als W. Jr. niet uit drukkelijk de conditie had gesteld, dat Liebermann het honorarium zou beta len. Président: Maar welke motieven had Liebermann ervoor om u een salaris van f 100.000 te doen toekomen. Dat kan alleen uit dankbaarheid zijn geschied Hebt u ooit eerder in uw practyk iemand ontmoet die u een honorarium van f 100.000 uitkeerde? Mr. Schiirmann: Ik meende, dat deze zaak èn voor Liebermann èn voor W. de eerste schakel is geweest voor een groote onderneming en daarom heeft Liebermann misschien dit groote bedrag betaald. Ik heb er niets cnoirbaars in gezien. Dan wordt gehoord de heer J. Schim van der Loeff. Nederlandsch Consul te Lathauen. Hy heeft inlichtingen over Liebermann ingewonnen en deze waren uitstekend of zeer slecht, getuige zegt daarby te moeten opmerken. da.t iemand die aan den weg timmert steeds vyanden heef:. Aangaande de onderhandelingen over den aankoop van de Veendammer weet getuige alleen te zeggen, dat hy niet wist dat de betaling door beklaagden W geheel in waardepapieren zou geschie den, wel wist hij dat zy een andere wyze van betaling waren overeengekomen, dan aanvankelijk vastgesteld was. De president vraagt dan aan getuige Schim van der Loeff hoe de overdracht m haar werk gegaan is. De heele koopsom bedroeg rond drie millioen, de president begrypt niet dat getuige Schim van der Loeff een con tract aanging met een niet bestaand concern (er waren alleen menschen die belangen bij Lithausche hypotheken had den) om zich dit bedrag te verschaffen. Getuige Schim van der Loeff zegt het te hebben gedaan, maar Liebermanu's bedoelingen kende hij niet. Hy heeft de overeenkomst met Liebermann louter als een formaliteit beschouwd. President: Dus u kocht voor 3 mil lioen de Veendammer en gaf in beta ling een schuldbekentenis aan de Veen dammer. Voordat de vergadering op 25 Juni be gon heeft beklaagde K. de papieren ge zien en heeft getuige mr. Schiirmann tot verdachte gezegd: Ik heb gehoord dat jullie de zaak aan een Lithausche combinatie hebben overgedaan. Mr. Schiirmann protesteert tegen deze bewering: de president wijst hem er op. dat hij onder eede staat. President: Wat wilde u eigenlijk met de Veendammer deen? Getuige: Haalt de schouders op: „Daar heb ik niet over gedacht". President: Was u bekend met het be staan. van een kassierscontract tusschen Discontobank en Veendammer? Getuige: Neen, wel heb ik later daar van gehoord. Liebermann is tenslotte door getuige met Paardekooper in verbinding geko men. P. zou door zyn Amerikaansche relaties in de Ver. Staten pandbrieven kunnen uitgeven. Paardekooper heeft later voor f 5 millioen de bank gekocht. Hy ontkent echter borg te zyn geweest voor Paardekooper. Mr. Muller Massis: Is dit contract niet afgesprongen, omdat u geen borgen hebt verschaft? Getuige Schim v. d. Loeff: Dat weet ik niet Er is my niets verweten, ook niet doo: den heer van Gigch. Mr. Muller Massis: Is niet uitdrukkelijk over die borgen gesproken? Getuige Schim v. d. Loeff: Liebermann heeft alleen gevraagd, hoe het met de borgen zat. Ik wist, dat er ginds be langstelling was voor een Nederlandsche hypotheekbank. Van W. moest het geld komen. Ik heb geen bepaalde namen van borgen genoemd. Tegen cat het contract met Paarde kooper afgesloten zou worden, was er een byeenkomst van directie en commissaris sen. waaTop K. tot getuige Schim v. d. Loeff zei: ..Er loopen geruchten, dat jy de Veendammer naar de haaien wilt helpen. Getuige zou toen gezegd hebben: ..Op 1 Jan. 1929 staan ze 100 pet. Liebermann heeft aHen bjj den nens. Getuige Schim v. d. Loeff: Ik heb nu langzamerhand de overtuiging gekregen da: Liebermann tegen geen van a'. d? menschen. met wie hij onderhandeld heeft, de volledige waarheid heef: gezegd Ik wilde de pandbrieven omhoog or ea ger. niet door het schyncontracl, maar door myn relaties met Llthauen. Mr. Muller Massis: Waarom hebt u niet dadelijk by het opmaken van het schyncontract gebruik gemaakt van uw relaties in Lithauen? Getuige Schim v. d. Loeff: .Omdat Liebermann aanvankelijk voor geld zou zorgen. Ik ben overtuigd, dat we binnen 6 maanden de pandbrieven tot 80 pet, omhoog zonden hebben gekregen zonder faillissement der "Veendammer. Mr. v. d. Meer: Is het waar, dat mr. van Gigch ook een ton gehad heeft, zoo als Liebermann gezegd heeft? Getuige Schim v. d. Loeff bevestigt dit. Mr. L. van Gigh die hierna gehoord wordt beroept zich evenals voor der. rechtercommissaris op zyn ambtsgeheim, immers hy was advocaat van Liebermann Hy wil wel iets zeggen over het hono rarium ad f 30.000 dat hy kreeg, hoewel f 20.000 overeengekomen was. Hy weet ook dat zyn collega Mr. Schiirmann f 100.000 honorarium kreeg, doch zegt dat hy zich verder hierover niet wil uit laten. Volgens hom is er verder geen sprake van schyncontracten. Verder wil hy niets zeggen. Hy heeft den indruk gekregen dat Liebermann een zeer ver mogend man was. Darop wordt gehoord mr. M. P. G. Kappeyne van de Cappello, die zegt, dat Liebermann by hem gekomen is om hem te vragen eert paar millioen te wil len steken in de zaak. hij wantrouwde de zaak echter en brak spoedig de rela tie af, hy hoorde later eerst dat de zaak de Veendammer Hypotheekbank be trof. Ook verbrak hy de relatie omdat hy malversaties van Liebermann ontdekte. Er is in de Maatschappy voor Scheeps- verband geknoeid met pandbrieven: hierin zag hij de hand van Liebermann. Liebermann zeer vermogend. De volgende getuige Mr Th. A. Wagh- to, die als directeur van de Atlasbank zou optreden .ontving in 1927 het ver zoek ran Liebermann my hem te ko men. Kern werd meegedeeld, dat mr. J A. N. Patyn en mr. J. Limburg als com missarissen zouden optreden van een nieuw op te richten hypotheekbank. De namen dezer heeren werden echter door Liebermann slechts gebruikt om de la ding te dekken. Getuige heeft aan Schurmann meegedeeld, dat Patyn en Limburg commissarissen zouden wor den. Getuige heeft altijd het vermoeden gehad, dat Liebermann zeer vermogend was. De hypotheekbank zou in Holland en in het buitenland werken. Lieber mann deelde aan getuige mee, dat hy verschillende maatschappyen wilde in brengen. Getuige heeft informaties in gewonnen over de Veendammer by Mr. Schiirmann en, merkt de president op. mr. Schiirmann heeft ze by u gehaald. Eerst in Juni 1927 is getuige de zaak gaan wantrouwen, voor dien tyd z'g hy er niets in de grossen van hypothe ken te beleenen van een Hypotheekbank waarvan. Liebermann eigenaar zou wor den. Salaris heeft hy nooit van Lieber mann gekregen. desgevraagd ver klaard hije dat Liebermann waarschyn- ïyk van mr. van Gigch vernomen heeft dat de zaak niet door ging. Uit de verdere verhooren blijkt, dat, voordat het contract van 15 Jn.i tot stand gekomen was. da de onderhande lingen met van Dam betreffende het te verstrekken millioen niet tot een eind zouden worden gebracht. Tenslotte wordt gehoord de heer A van Dam, bank-directeur, wien mr. Waghto op 31 Mei heeft gevraagd om 1 of 2 millioen te verstrekken op de grossen van hypotheken van de Veen dammer Hypotheekbarf:. Het is heel vlug behandeld: we hebben den heer Waghto kort daarop meegedeeld, dat we juridische bezwaren hadden. Hierop heeft de heer Waghto den heer van Dam meegedeeld, dat mr. Schürmar.n die juridische bezwaren niet deelde. Toch is getuige niet verder in de zaak getreden. Mr. Schiirmann Ik zei den heer van Dam, dat die Juridische bezwaren niet bestonden. Daarop zei deze „Spreek dan erover met myn juridischen adviseur." Toen heb ik er niets meer over ge hoord. Van Dam: Die zaak was voor ons heelemaal afgeloopen. Mr. Schiirmann: Ik wachtte nog een mededeeling, dat die juridische bezwa ren overwonnen waren. Maar de mede. deeling van Liebermann, dat hij met W. op andere wijze aan geld zou komen, heeft een nader antwoord van Van Dam ingehaald. De heer Van Dam zegt. dat de kwes tie voor hem uit was. Wat Mr. Schiir mann uit zijn woorden opgemaakt heeft, weer hy niet. Mr. Waghto heef later nog egzegd: We doen het niet. Desgevraagd zegt Mr. Waghto. dat hij niet weet hoe de Atlas-hypotheek bank. waarvan hij directeur zou worden zou werken. Dit moest men maar aan Liebermann vragen. LIebermann's pas echt. Tot slot van deze zitting vraagt Mr. Muller Massis of de heeren Van Gigh en Schiirmann de pas van Liebermann wel eens gezien hebben. Immers. Lie bermann scheen te reizen op een diplo matieke pas. Want de heer W. is met hem op reis geweest: de bagage van den heer W. werd geopend en nagezien Liebermann's koffers bleven gesloten en de eigenaar zelf werd met alle moge- lyke respect behandeld. Op de vraag van den verdediger wist niemand een antwoord te geven. De zitting is daarna verdaagd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Geeft uwe advertentie» op ter plaatsing in het HET algemeene QROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertentie» worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 Lij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 VOOR DE KINDEREN. Ik wou, dat alle muizen zulke mooie over hemden droegen, zegt de juffrouw, aan wie Knagclijntje het frontje gebracht heeft. Dan touden er voor de strijksters betere tijden aan» breken. En zij perst het sieraad van Labber- noekas weer zoo glad als een spiegel. Maar wat ziet Knagelijntjc als ze hijgend komt aansnellen op de plaats waar het vliegtuig is neergedaald? Ze kan het eerst niet gelooven, maar het is toch zoo. Daar is me die stoute Labbcmoekas stilletjes opgestegenDe vliegmachine is nog maar een klein stipje tegen de lucht Voor den Inhoud defcer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den nzender niet teruggegeven. GrUpskerk 9 Juni van L. Marques n. REDDING SHAKEN. Haarlem heeft omstreeks 14 jaar ge leden aan Nederland het voorbeeld ge- i geven van den aanschaf van reddings- haken. T^l van gemeentebesturen heb ben dit prijzenswaardig voorbeeld na gevolgd en in den lande zyn daardoor reeds honderden menschenlevens be houden gebleven, die dreigden verloren te gaan. Door de goede zorgen van het Haven bestuur zijn nieuwe haken geplaatst aan de sluisbruggen in voormalig Spaarn- dam en aan de Kwakel van de Amster damse he Vaart by Ford de Liede. De Haarlemmer in doorsnee respec teert de haken, maar er zyn buurten in Haarlem, waar de opgeschoten jeugd haar baldadigheid botviert ten opzichte van de haken. Ernstige klachten bereik ten ons omtrent de haken ten Ca testraat bi;, de Zomervaart; Beresteynstraat. j hoek Zomen-aart en eveneens over Klop- persingel tegenover het Rozenhageplein. Wij doen een dringend beroep op 1e Ouders en op de ouderen in hot alge meen om de nuttige reddingshaken :n beseh-enr_ig te nemen en by gebleken baldadigheid te wijzen op de ernstige gevaren, die daaruit kunnen voort vloeien. Namens het bestuur der Reddings brigade: A. J. MEIJERJNK, voorzitter BEVERWIJK Noteering van 11 Juni 1928. Spinazie, per kist f 0,85f 1,55 Postelein, per kistje f 0.50—f 0,60 Andy vie, 100 str. f 4f 7 Raapstelen. 100 bos f 4 Zuring, per X.G. f 0.20 Radijs. 100 bos f5—f7 Wortelen. 100 bos f22—125 Komkommers, por 10C f5--5 13 Asperges, per bos f 0 20—f 0.60 Aardappelen, klei, p. H.L. f13 ld. nieuwe per K.G. f 0,24 Peulen, per K G. f 0.30—f0,36 Doppers, per K.G. f 0,58 Bloemkool, per 100 f 14f 32 Uien, per K.G. f0.04 Sla, per 100 krop f 1—f 3 Rabarber, per 100 bos f 5f 12 Pieterselie, per bos f 0,07 Selderie, per bos f0.05 Aardbeien, per mandje f 0,20f 0.40 Aldabl 10 Juni te Hamburg van Rot terdam. Amsterdam 8 Juni te Arica van Am sterdam vertrok 9 Juni n. Iquique. Alwaki 8 Juni van Buenos Ayres n. Rotterdam. A'.hena 10 Juni te Rotterdam van Antwerpen. Alkaid 8 Juni te Dar es Salaam van Amsterdam. Albireo 10 Juni te Hamburg van Am sterdam. Amstelland p. 11 Juni Vlissingen, Buenos Ayres l.v. Londen naar Antwer pen en Amsterdam. Agamemnon 11 Juni te Pto. Plata v. Amsterdam verwacht. Astrea 8 Juni van New York naar Haiti. Arencekerk 10 Jun! te Hamburg Australië n. Rotterdam. Buitenzorg 10 Juni te Rotterdam v. Batavia. BüderdUk 10 Juni te Rotterdam van Antwerpen. Ber.nekom 9 Juni van Tocopilla naar Iquique. Bovenkerk p 9 Juni Gibraltar. Calcutta n. Rotterdam. Ceres 10 Juni van Lagos naar Accra. Chr. Huygens p. 10 Juni Gibraltar. Amsterdam n. Batavia. Djember p. 8 Juni Gallc. Rotterdam n. Batavia. Dinteldyk 8 Juni 22 u. 40 m. 220 mUl Z.-West van Valentia, Rotterdam naar de Pacifickust. Drechtstroom 8 Juni van Kotonou n. Grand Bassam. Djaznbi 9 Juni 20 u. van Marseille, Batavia n. Rotterdam. Eemstrcom 10 Juni te Amsterdam van W.-Afrika. Flandria 10 Juni 11 u. van Las Palmas Buenos Ayres r. Amstetrdam. Oiekerk 10 Juni te Hamburg van Rot terdam. Grcoter.dyk 9 Juni te Seattle van Ant werpen. Gcmma 10 Juni v&a Sjanghai Japan fi, Rotterdam. Beir Gorontalo p. 11 Juni vm. Ouessant. Batavia n. Rotterdam. Indrapoera 10 Juni v.m. Belawan, Ba tavia n. Rotterdam, J. P. Coen 9 Juni te Batavia van Amsterdam. Jagersfontein 10 Juni te Genua, Beira n. Rotterdam. Jason p 7 Juni van Valparaiso naar San Antonio. Kambangan 11 Juni te Amsterdam van Batavia. Maasdam p. 10 Juni de Azoren, Tampico n. Rotterdam. Meerkerk 9 Juni van Genua, Rotter dam n. Calcutta. Maasland 11 Juni te Amsterdam van Hamburg. Mahsud 10 Juni te Hamburg van Amsterdam. Moena 10 Juni van Port Said, Batavia n. Amsterdam. Modjokerto p. 10 Juni Dover, Rotter dam n. Batavia. Nieuw Amsterdam 9 Juni van South ampton Rotterdam n. New York. Nictheroy 10 Juni 12 u. 54 m. 120 myi N.W. van Land's End, Vancouver naar Rotterdam en Liverpool. Nieuw Amsterdam p. 10 Juni Lizard, Rotterdam n. New York. Oranla 10 Juni 16 uur te en 18 u. van Letxoes Amsterdam n. Buenos Ayres. Ouderkerk p. 10 Juni Dungeness. Am sterdam n Japan. Pollux p 10 Juni 17 u. 15 m. Dungeness en Lydd 13 Juni v La Romana te Dundee verwacht. Ridderkerk 10 Juni te Rotterdam van Bombay. Rlouw 10 Jun! te Suez Batavia naar Amsterdam. Randfontein 10 Juni van L. Marques n. Durban. Rotterdam 10 Juni van Plymouth New York n. Rotterdam. Rietfontein 10 Juni van Mombasa n. Tanga. Rij perk erk 10 Juni van Rotterdam n. Kaapstad. Reggestroom 9 Juni van Warrl naar Port Har court. Sirrah 12 Juni van Wes*.-Afrika te Rotterdam verwacht. Streefkerk 9 Juni van Suez. Rotter dam n. Kurrachee. Salland 10 Juni te Londen. Buer.os Ayres n. Amsterdam. Sawahloentoe 8 Juni te Belawan Deli Sibajak 8 Juni van Colombo. Rotter dam n. Java. Schiekerk 10 Juni van Madras, Ran goon n. Rotterdam. Soemba 10 Juni van DJedda, Amster dam n. Batavia. Stuyvesant 9 Juni van Cristobal naar i Pto. Columbia. Saleier 10 Juni van Port Swettenham Amsterdam n. Batavia. Springfontein p. 9 Juni Malta. Am sterdam n. Batavia. Soekaboemi 9 Juni van DJedda Rot :erdam n. Batavia. Sitoebondo p. 10 Juni Perim Rotterdam n. Makassar. TJisalak 9 Juni te Sjanghai. TJerimai p. 10 Juni Kaap de! ArmL Rotterdam n. Batavia. Tambora p. 11 Juni 8 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Van Rensselaer 9 Juni van Dover Amsterdam n. Barbados. Vesta 11 Juni van Amsterdam van Guatemala. Zosma 9 Juni van Yokohama naa: Rotterdam zyidyk 10 Juni te Rotterdam van Buenos Ayres. Aleardi st. 6 Juni van Amcona naa: Rotterdam. Aldebaran st. 9 Juni van Lissabon. Binncndyk 10 Juni 19 u. 34 m. 55 mij! Oost van Niton. Rotterdam r. Baltimore. Jason 9 Juni te Talcahuar.o van Am sterdam. Karimoen p. 9 Juni Per lm. New York n. Batavia. Prins der Nederlanden p. 9 Juni Perim Amsterdam n. Batavia Sembilan p. 9 Juni Gibraltar Batavia n. Amsterdam. Venezuela 8 Juni van Barbados n Trinidad. Breedyk 11 Juni te New-York van Rotterdam. Batoe 11 Juni te Port Said. Amster dam naar Batavia. Commewüno 10 Juni te Paramaribo van Amsterdam. Kangean 11 Juni te Port Said, Am sterdam naar Batavia. Leerdam 9 uur n.m. van Tampico naa? New Orleans. Manoeran, 11 Sept. te Suez, Coconada. naar Bremen en Amsterdam Mapia. 9 Juni van Batavia naar Am sterdam. Ouderkerk passeerde 11 Juni Oue&sant Amsterdam naar Japan. Rotterdam 11 Juni te Rotterdam van New-York. Sockabceml, passeerde 11 Juni Perim. Rotterdam naar Batavia, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cent» per regel. WOENSDAG 13 JUNL HILVERSUM 1060 M. 12-302.00 LunehmuzicSc door het Trio Verhev 3-004.00 Maak het zelf, door Mevr. Schaake—Verkozen 6.00—7-15 Dlnermuziek door het Trio Rentmeester. 157 45 Lezing dooi- J. L. H. Fer- werda: Moderne koeltechniek. 8-00 Concert door het omroep-orkest onder leiding van Nico Trecp. E Mena ge Ohalla. zang. L. v. Gasteren, declama tie, Egb. Veen. a. d. vleugel 10-25 Programma ..op verzoek". HUIZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (N.C.R V.»uitzcndinBen uitsluitend) 12-301-45 Middagconcert. Mej. Luise Lauenroth. piano. Mej. Mieke Scager. viool. Mevr Jo Hehl. collo. 5Kinderuurtje o. 1. v. den heer O. Westra Mz. te Hoogeveen. Zang en ver tellingen door: B. van dor Veer te Utrecht. 7-30—8 Gramofoonmuzldc. 8.— Concert. Spreker de heer K. Mcima. Onder werp „De beteokenls van den Midden stand voor hot Maatschappelijk Leven". Muzikale medewerking verleenen: Mej. To van der Sluys. sopraan. Barend Renden, piano. DAVENTRY 1600 M. n LONDEN Ml M, 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziefc. 12 20 Balladenconcert (alt. tenor). 12-5< Dansmuziek. 1-20220 Orfcer'.concert. 2 50 Lezing: Speech and language, 3.10 Muziek. 3.20 Lering: The England that Shake speare knew. 3 50 Muziek. 4 05 Lozing: Food values in cooking. 4 20 Licht klassiek concert Gershom Parklngton kwintet en M. Hilliard. so praan. 5.35 KinderuurtJ'i. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tihrvpraalje. 6.50 Nieuwsber. 7-05 Dansmuziek. 72o Lezing: International affairs. 7 35 Bacli's sonates voor fluit en piano. 7 45 Lering: A camping holiday. 8 05 Variété. 815 „The girl of the Golden West", opera in 3 ac'.en van Puccini 9.20 Nieuwsber. o 75 Lezing: Choosing the candidate» for the United States Presidency. 955 Nieuwsber. 9-55 The Girl of the Golden West", 2c cn 3c acte. 11.1012-20 Dansmuziek. ?ARYS „RADIO.PARIS", 1750 M. 10..SO11.00 Gramofoommtziek. 12-502.10 Kamermuziek. 4.05—5 05 Orke/concert 8-50—11-20 Radlo-tooneol. Amg en klassioke kwartetten. LANGENBERG. 469 M. 11-35—12 15 Orkosteencert, 1-252-50 Orkftstconcort 6 20—7-15 Orkestcorcert 8-35 Concert door het klein Wrrag- orkest. Daarna tot 12-20 Dansmuziek. KöNTC.SWUSTERHACSEN. 1250 IL (ZEESEN). 12-204 20 Lezingen 4-20-5-20 Orkestconcert. 5-208.20 Leringen. 8.35 ,.Dic Traumlinde". hoorspel in 2 bedr. van W. Flaöt, Daarna Schubert - ooncert. Kwartet voor 11 ui*, viola, cello en guitaar J. Willy, bariton. L. Wenrte- roth, fluit. W. Caspar, viola. H. Well, cello. R. Stein, guitaar. 10-20 „Schlager" van heden en voor heen, Orkestooncert. IIAMBITRG 395 M. 4-35 ,.Nr. 66", operette in 1 acte. Orkest en soli 6 2'» Orkestconcert. 9-20 ..Die Tlerstimme in der Musik", Orkestooncert. Daarna cabaret tot 1' 20. BRUSSEL ft' M. 5-20620 Dansmuziek 6.5!)7-50 Kamermuziek door het radiotrio. 8-35 Fragmenten u. d opera ..Louise" van Sharpestóer. jo-35 Shoteu.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7