INGEZONDEN Persil RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSBERICHTEN NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 16 JUNI 1928 HET TOONEEL EEN STEM UIT DE BERGEN. Tooneelspcl in 4 bedrijven door Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk is on vermoeid. De lijst van zijn stukken, die thans bij dc N.V. Het Maandschrift „Op de Hoogte" worden uitgegeven, be vat reeds een respectabel aantal en des heeren Van Riemsdijk's aspiraties ken nende, lijkt het mij vrjj zeker, dat deze Hjst nog wel zal worden uitgebreid. Het nieuwste stuk, dat wü thans ter beoor deeling ontvangen, is „Een Stem uit de Bergen", een tooneelspel, dat blij kens een aanteekening aan het slot ln 1928 door Van Riemsdijk is „ver vaardigd" uit een in 1909 door hem geproduceerden „nonoloog voor een vrouw". Van Riemsdijk geeft met dat woord „vervaardigen" blijk van een merk waardige zelfkennis en een opmerkelijke bescheidenheid; hij beschouwt zich dus meer als een „vervaardiger" dan een schrijver van tooneelstukken. Hiermee heeft hij zelf misschien onbewust de beste karakteristiek van zijn eigen werk geleverd. Wat eigenlijk het doel des heeren Van Riemsdijk was met het vervaardi gen en uitgeven van dit, zijn jongste tooneelwerk is mij niet recht duidelijk. De auteur zelf is blijkens een bij het ons gezonden exemplaar gevoegden brief van meening, dat „Een Stem uit de Bergen" om technische redenen en vooral ook om de groote finaneieele offers, die de ingewikkelde decors vra gen niet gemakkelijk zal worden ver toond." Hieraan zal bij lezing van dit drama ook wel niemand twijfelen. Ook al zou „Een Stem uit de Bergen" een meester werk zijn, dan zou elke theaterdirectie zich wel tienmaal bedenken, voor dit stuk op het repertoire te durven ne men. En dilettanten zullen zich wel niet op de duizelingwekkende hoogte wagen, waarheen Van Riemsdijk hen met zijn „Stem uit de Bergen" wil voe ren. Ik weet niet. hoe de hoer Van Riemsdijk zich zelf de oplossing van al die problemen van voorbijdrijvende wolken, nevelen, „Alpenglühen". ver schijnen en verdrijven van berggeesten iJskoningen, duivelen, engelen en wat er al meer vertoond wordt in het tweede en derde bedrijf, heeft voorgesteld, maar wij moeten naar Goetlie terug om ons aen aan de regie zoo veel eischen stellend auteur te herinneren. De „monoloog voor 'n vrouw", waar uit dit tooneelstuk is vervaardigd en die ter vergelijking achter in het boek werk is opgenomen, geeft het verhaal van een jonge, rijke vrouw Marie die op een getrouwden gids Iioedi verleid is geworden en met dezen gids een bergtocht maakt, waarbij Roedi, als hij in een bergspleet stort, zich op offert, door het 4 >uw, waarmee hij aan haar is verbonden, door te snijden en dus vrijwillig voor zijn geliefde den dood in te gaan. Het heele verhaal is in regels te doen. Maar om er vier bedrij ven van te maken, is minder eenvoudig, zelfs voor een zoo handig auteur als Van Riemsdijk en hij riep daarom de hulp in van den ijsgod, de berggeesten, den bergkoning, den duivel, een krank zinnige en den geest van een gestprvene, die allen te zamen Marie en ons moeten overtuigen, hoe slecht zij doet met den getrouwden Roedi de bergen op tc gaan. De ijskoning en de duivel begeven zich zelfs daarbij in c-en theo logisch debat, waaruit duidelijk blijkt, dat zij beiden Vondels Lucifer hebben geleze" Op him tocht naar den top van dee Jungfrau worden Marie en Roedi men voelt de symboliek maar vergezeld door de schimmen van den duivel en den ijskoning, terwijl melodieuse muziek van 'n orgel, 'n vier stemmig koor of duidelijke gramophoon de keuze Is volgens den auteur „ad libitum" al maar weerklinkt, telkens in afwisseling het requiem van Mozart of Tannhauser-fragmenten, al naar hel de ijsgod of de duivel in de meerder heid Is. Wanneer het ongeluk met Roedi gebeurt vlak nadat juist nog de ijs grot men den ijskoning en twee engelen zichtbaar is geweest en zachte muziek heeft weerklonken geschiedt dit bij gierenden wind, onder felle bliksem flitsen en hevige donderslagen en als Roedi den laatsten adem uitblaast en Marie als een wanhopige de sneeuw met haar handen omwoelt, wordt het land schap plotseling „aschgrauw" en valt het doek „onder een hevigen bliksem flits". Men kan uit deze beschrijvingen eenigszins den gedachtengang van den auteur van „Een Stem uit de Bergen" ui an. Van Riemsdijk zal zich mis schien ter rechtvaardiging van al deze „fantasterij" op groote voorgangers, als Goethe, Shakespeare en Ibsen beroepen. Maar de scheppingen van deze dichters waren1 het waard, dat heel de geestes wereld voor hen werd opgeroepen, wat wij van de verliefde Marie en haai- gids Roedi allerminst zouden durven zeggen. J. B. SCHUIL. H. O. V. MUZIEK IN DEN HOUT. Het programma van de muziekuitvoe ring in den Hout op Zondag 17 Juni 1928 des namiddag te half drie. onder leiding van Marinus Adam, 2de dirigent, luidt: 1. Strambadh, marsch Jos. de Klerk. 2 Rakookszy Ouverture Kéler Béla. 3 Mijn Droom, wals E. Waldteufel. 4 Het vroolijke Weeuwtje, Potpourri, Léhax. 5 De honderd schoonen Lecocq. .7 Mad. Butterfly Puccini. EEN VOLKSCONCERT. Het volksconcert van Donderdag 21 Juni zal gegeven worden in de Gemeen telijke Concertzaal des avonds te 8 1/4 uur. Het concert staat onder leiding van Gerard Alphenaar. Als solist zal optre den de heer Hugo van Dalen, pianist. Door dezen bekenden pianist zullen worden uitgevoerd twee Russische pia noconcerten met begeleiding van orkest. Ook voor dit laatste concert in de zaal is toegang vrij. Verplicht programma 15 ets. Dit con cert wordt ook gedeeltelijk per Radio (via Hilversum) uitgezonden. De volgende Do nde rdagconoerten wen den gegeven in den Hout. VERGADERING DER KONINKLIJKE. Men meldt ons uit Amsterdam: Onder voorzitterschap van nu. A. Ca- padose werd in gebouw Industria de algemc ergadn-ing gehoud; van de Konln' Ma l nappij tot Exploita tie v-n Petroleumbronnen ln Ned.-In- dië. Dc aftredende commissaris mr. dr J. Luden werd herkozen. Bij de rond vraag constateerde de heer C. Mander- sloot dat in verschillende landen een prijsstijging van petroleum en benzine valt te vermelden. Spr. vraagt of dit mogelijk wijst op een bijlegging van het bekende conflict in de Petroleumwere'd, tevens vraagt spr.. wa-t er waar is. van de emusiege- ruchten, die in den laatsten tijd ter beurze circuleeren. en telkens worden tegengesproken. De directeur-generaal de l-eer H. W. A. Deterding. spr. beant woordende, merkt ten opzichte van de laatste vraag op, dat het bestuur der Koninklijke gewoon is. indien het me dedingen aan het publiek wenscht te doen, dit door middel van de pers te deen geschieden. De stijging van de pe- troleumprijzen is een gevolg van een be perking der productie en andere invloe den. die evenwel geen verhand houden met het bekende conflict. Wel stelt spr. er prijs op. naar aan leiding van een vraag, voor de verga dering tot hem gericht, inzake de Rus sische oliekwestie de volgende verkla ring af te leggen: De kwestie van den aankoop van Russische olie heeft geleid tot hoogloopende disputen, die tot ver schillende misverstanden aanleiding hebben gegeven. Wij hebben thans alle reden om te vertrouwen, dat verdere besprekingen alle betrokken partijen In clusief de belangrijkste, die vroeger een andere meeriing waren toegedaan zul len overtuigen, dat het principe van compensatie aan de eigenaars van ge- confiseerde eigendommen voortaan zal worden hoog gehouden door alle ge- interesseerden. Het is daarom in ieders belang, deze netelige kwestie van Rus sische aankoop-en niet verder in het openbaar te behandelen, Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de voor zitter de vergadering. BLOEMENDAAL. VACANTIETOESLAG B. en W. stellen voor, gezien het ad vies van de Commissie voor Georgani seerd Overleg voor de Ambtenaren, Beambten, Werklieden en het Politie personeel, vast te stellen een verorde ning op het toekennen van vancantie- Artikel 1 bepaalt: Vacautietoeslag zal worden uitgekeerd aan hen, die op 1 Januari van het jaar, waarover de toeslag genoten wordt, in vasten dienst der gemeente zijn en wier salaris niet meer bedraagt dan f 2000. Artikel 2. Het bedrag van den vacan- tietoeslag zal bedragen: voor hen, die hun salaris per week ontvangen, een week extra salaris; voor hen. die hun salaris niet per week ontvangen, 1/52 van het salaris op 1 Januari van het loopende jaar. VERLAGING GASPRIJS. Aangezien ingevolge de met de ge meente Haarlem aangegane overeen komst de helft van het winstsaldo over eenig jaar dient gereserveerd te worden voor prijsverlaging, moet van het winst cijfer over 1927 (dat in totaal 18,292 39 1/2 bedraagt) een bedrag van. 914G20 worden overgeschreven naar die reserve waardoor die res°—e eene prijsverlaging van het thans gel dende gastarief toelaat. Mitsdien geven B. en W. in overeen stemming met het advies der Bedrij- vencoihmissie den Raad in overweging om met de vierde opneming der gas meters (in Augustus 1928) den gasprijs als volgt vast te stellen: le. 11 cents voor de eerste 30 M3. ln een maand, het meerdere voor 8 cents per M3. en hetgeen meer wordt afgeno men dan 2000 M3. in een kalenderjaar 6 cents per M3.; 2c. bij eene gegarandeerde afneming van ten minste 5000 M3. in een kalen derjaar 6 cents per M3. De thans van klacht zijnde gasprijs bedraagt respectievelijk 12, 9 en 7 cents. Wat de meterhuur aangaat, die ln deze gemeente vrij hoog te noemen is. deze zouden B. en W. bepaald willen zien voor gewone meters op: 3.60 per jaar voor een 5-liohtsmeter (thans 4.80). 3.60 10-lichtsmefcer (thans 6.) 4.80 20-lichitsmet-r (thans 8.40) 7.20 30-lichtsmeter (thans 10.80). 9.60 50 lichtsmeter (thans 14.-10). 12 60-lichtsmeter (thans 19.20). 21 100-lióhtsmeter (thans 30.) 27 150 lichtsmeter (thans 36). Voor muntgasmeters: 4.80 per jaar voor een 5-lichtsmeter (thans 6). 4.80 10 lichtsmeter (thans 7.20). 6 20-lichtsmeter (thans f 10.20). De huurprijzen van de 5- eri 10-lichts- meters zijn gelijk genomen, omdat de kleinmodel 10-lichtsmeters in aanschaf- fingskosten ongeveer geiyk zijn aan die der 5-llcbtsgasmeters en dit eveneens het geval Is met de 5-liohts munt- en 10-liohtsmuntmeters. SCHOOLGEBOUW. B. en W. stellen voor in verband met een adres van het R.-K, Parochiaal Kerkbestuur te Vogelenzang, houdende verzoek, overeenkomstig art. 72 der La ger Onderwijswet 192C de voor de uit breiding der school met 2 lokalen be- noodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken, de noodige medewerking te verle enen. VERLAGING WATERPRIJS. Nu het waterbedrijf in 1927 weder» om een behoorlijk winstcijfer (name» lijk f 25.256.27) heeft opgeleverd stellen B. cn W. in overeenstemming met het advies der Bedrijvencom- missic voor om met ingang van 1 Ju» li 1928 dc vergoeding van dc water» meters per drie maanden te veria» gen en als volgt vast te stellen: voor meters van 10 m.M. f 0.50 (thans bc» dragende f 0.50); 12 mM. f 0.50 (f 1); 20 mM. f 0.60 (f 1.20); 25 mM. f 0.70 (f I.5O); 32 mM. f 0.90 (f 1.65); 38 mM. f 1.10 (f 2.20); 50 mM. ff 2.— (f 4.voor combinatiemeters: voor meters van 38 mM. f 4; voor meters 50 mM. f 5 (betreffende de vergoe» ding van deze meters was tot heden nog geen bepaling gemaakt). GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloomen- daal gehouden op Donderdag 21 Juni 1928 te 14 ure Cs middags 2 uur) op het Raadhuis te Overvcen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Machtiging tot apname van kas geld. 3. Besluit tot af- en overschrijving op de begrooting voor het dienstjaar 1927. 4. Af- en overschrijving in de begroo ting voor 1927 van het Waterbedrijf. 5. Vaststelling balans en winst en verliesrekening van het Waterbedrijf met voorstel tot bestemming van het winstsaldo. 6. Voorstel tot verlaging van de me terhuur van het waterbedrijf. 7. Wijziging begrooting voor 1927 van het gasbedrijf. 8. Vaststelling balans en winst- en verliesrekening van het gasbedrijf met voorstel tot bestemming van het winst saldo. 9. Voorstel tot verlaging van den gas prijs en van de meterhuur van het gas bedrijf. 10. Aankoop grond van de provincie Noord Holalnd voor verbreeding van clen Miltairenweg. 11. Aankoop grond van E. H. Bodel Bienfait voor verbreeding van den Bloe- mendaalscheweg. 12. Voorloopige vaststelling uitbrei dingsplan voor een terrein, gelegen tuschen de Alb. Thijmlaan en Joh. Ver hul tsweg. 13. Voorloopige vaststelling uitbrei dingsplan voor de terreinen, gelegen tusschen de Kleverlaan en den spoor weg HaarlemOverveen. 14. Verleening medewerking ex. art. 72 L. O. wet 1920 voor uitbreiding der R. K. St. Jozefschool 15. Aanvrage crediet voor aanschaf fing van een auto ten behoeve der rei niging. tevens dienstdoende als sproei en veegmacliine. 16. Ontheffing bepalingen der Bouw- ver rdenlng. 17. Vaststelling tekst vacan tie toeslag- besluit. 18. Voorloopige vaststelling uit breidingsplan voor Rijnegom. 19. Vaststelling van de namen der openbare wegen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet .verantwoordelijk. Van ingezonden ttukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den nzender niet teruggegeven. HET UITBREIDINGSPLAN EN DE WONINGBOUW TE HAARLEM. De heeren Ir. Dumont en Ir. D. Kruijf resp. directeur van Openbare Werken en directeur van Bouw- en Woningtoe zicht te Haarlem, hebben in een rede voering, ieder voor zich, en ieder op eigen terrein hun kijk gegeven op de historie op den tegenwoordigen toe stand. Het zij mij vergund op die beide redevoeringen eenige korte aanteeke- ningen.te maken. De heer Ir. Dumont getuigde dat ,.de annexatie van 1927 heeft noodvg ge maakt dat, zoo spoedig als mogelijk was, uitbreidingsplannen ontworpen wer den." Wel waren er plannen, gedeelte-, lijk in uitvoer, „doch deze plannen pos sen niet in een plan voor Haarlem en haar omgevingen". Ook was er „met de nieuwere inzichten van stedebouw kundigen aard" onvoldoende rekening gehouden. En verderop geeft de heer Ir. Du mont te verstaan, dat de buitengemeen ten geen medewerking verleenden beu aanzien van het benoodigde uitbrei dingsplan voor Haarlem (groot-Haarlem meen ik) uit 'n oogpunt van annexatie vrees. Het zij mij vergund vast te stellen, dat zeker de laatste twee jaren, niet op verzoek van het gemeentebestuur van Haarlem, maar op initiatief van dat van Schoten, regelmatig overleg plaats had, officieus en (of) officieel, met het ge meentebestuur van Haarlem, over alles en nog wat. en dus ook over het uit breidingsplan. Voor wat het laatste be treft is op het Haarlemsche stadhuis :n een conferentie tusschen de heeren wethouder Reinalda, mr. Heerkens Thijs- sen, Ir. Dumont en Ir. Friedhof, de heer Voorvelt, directeur van Gem.Werken te Schoten en ondergeteekende, de alge- meene lijn voor het geheele uitbreidings- „plan vastgesteld en voor wat het deel van den bebouwden kant van de J an Gij - zenvaart betreft, geheel in onderdeelen uitgestippeld. Dit uitbreidingsplan is door den heer Voorvelt gereed ge maakt en was eenige maanden vóór de annexatie' geheel gereed, c - wel in vol le overeenstemming met de plannen van Haarlem.Waren de betrokken instanties te Haarlem wat vlugger in hun afwer ken geweest (in dit geval nadere goed keuring) dan zou de gemeenteraad van Schoten dit plan nog hebben goedge keurd, zoodat Haarlem dit werk kant en klaar vond voor uitvoering bij overgang van Schoten naar Haarlem. Verder had de heer Voorvelt reeds opdracht, ook het uitbreidingsplan aan de andere zijde van de Jan Gijzenvaavt uit te voeren, een werk waartoe de eer ste toebereidselen reeds waren getroffen. Dit is de historie voor Schoten en dus vergist Ir. Dumont zich in deze. Zoowel de heer Dumont als de heer Kruijf hebben over de annexatie en de volledige feiten en cijfers van groot-Haarlem, gesproken. Dus wilden zij beiden zoo volledig mogelijk zijn?! Er zijn, vertelde Ir. Kruijf. door de gemeente in 1919 een 24 tal en 1920 een 26 tal woningen door „den dienst van Openbare Werken gebouwd, ontworpen en uitgevoerd", aldus het verslag. Mag ik er aan herinneren, dat te Schoten in dezelfde periode en daarna zijn ontworpen en uitgevoerd in volledig resp. gedeeltelijk eigen beheer resp. 100, 132 en 19 woningen dus te zamen 251 Ln ongeveer 5 jaar tijd? Het kan voor de historie van belang zijn dat te weten .-et alleen, maar het lijkt mij ook juister als belangstellenden met de feiten op de hoogte zijn. Met- dank voor de plaatsing aan de redactie, H. J. KLEIN, Oud-wethouder van Schoten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. Derc woorden, welke de uitspraak rijn van alle overtuigde verbruiksters, bewijien hoezeer dit schitterende wischmiddcl de genegenheid der huisvrouwen heeft verworven. Inderdaad, de populariteit welke PerslI geniet, is zonder weerga. De huisvrouw, die Perail kent, weet wat zij eraan heeft Zelfwerkend Wasthmirldel spaart en verzorgt het waschgoed en maakt het wasschen aangenaam en goedkoop. Vraagt gratis brochure „De Reiniging derWasch" bid. Eenige Imp.: E.Oster» mann 6. Co. Amsterdam. Fabrikantei Henkei Cie„ A. G., Düsseidorf. ZONDAG 17 JUNI HILVERSUM IC 60 M. 10,30 VARA. Concert. Mej. L. Hanja, piano. F. Went, fluit. Dubb. mannen- kwartet „Euterpe" K. v. d. Berg, voor dracht. Causerie door C. H. Geudeker: Een en ander over de Glympiscve Spe ten. 12.302.00 Lunchmuziek door het trio Rentmeesteer. 3.00 Uitzending uit het Kurhaus te Scheveningen. Matinee onder leiding v. Ignaz Neumark. Sam Swaap, viool. 5.006.45 Concert door hei Omroep orkest. Mien Bouwmeester-Verheydt, zang. 7.008.00 VPRO. In de studio een re de van Ds. W. Mackenzie, A'dam: De mensch als dichter. 8.00 Sport- en nieuwsberichten. 8.15 Kurhaus-uitzending. Het Resi dentie-orkest onder leiding van Prof. Georg Schneevoigt. Marcelle Meijer, piano. HUIZEN 340.9 M. Na 6 nur 1870 M. 10.20 NCRV. Dienst in de Ev. Luth kerk (Spui) Amsterdam. Voorganger: Ds. L. Schutte, 1. Orgel, 2. Votum, 3 Zingen Gez. 5 1 en 2 (Ps. 65 1 en 2). 4. Gebed. 5. Schriftlezing Luc. 14 12— 14. 6. Zingen Gez. 183 2 en 4. 7. Tekst Luc.: 14 15. 8. le ged. preek. 9. Zingen Gez. 108 5 en 6 (Ps. 89 8). 10. 2e ged. preek. 11. Gebed. 12 Gez. 241 2 13. Ze gen. 14. Orgel (Zang uit den Bund. v. h. Ned. Luth. Gen. v. in- en uitw zending) 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het trio Winkels te Amsterdam. 1.301.45 KRO. Spr. Dr. Schaepman- fonds. 2.005.00 KRO. Uitzeending van den Int/Voetbalwedstrijd tusschen het ver- tegenw. elftal van R.K. Nederland en R.K. Duitschland te Venlo. 5.20 Dienst in dee Nieuwe Westerkerk Rotterdam. 1. Orgel. 2. Votum, 3. Zegen. 4. iZngen Ps. 116 10 en 11. 5. Lezen 12 art. des Geloofs. 6. Lezen: Epheze 5 1 tot 20. 7. Onderwerp: Zondag 33: De Bekeering. 8. Zingen: Ps. 73 114. 9. le ged. preek. 10 Zingeen Ps. 119 88. 11 2e ged. preek. 12 Zingen Ps. 138 4. 13, Dankgebed. 14. Zegen. 15. Orgel. 7.30—8.00 KRO. Spr.: W. van Kessel, rector uit Vught: Het pachtvraagstuk. 8.00 Operette-avond. Operette-ensemble „Klynman" (afd. Kinderkoor). „De Woudkoningin", kinder-operette in 2 bedr. van M. Schuil Kluizenaar S. Del- port, Kate, een oude vrouw. F. Ristjouw Een acrobaat J. Dolle. Zigeunervrouw T. Kagens. "-lma A. Tullenaar. Bianca F. Aelen August de domme (clown). J. Tuilenaar. Fantasia J. Klynman. Her mine W. Kuyper. Jo M. Dolle, Jeanne N. van Lange. Karei B. v. Duinen. Jo- han A. Aelen. Henry L. Buyen. Anna L. Ressler. Meisje Soelman. 10.45 KRO. Epiloog door het koor on der leiding van Jos. H. Pickkers. DAVENTRY, 1600 fit. 10.10 Kerkdienst van York Minster. Muziek door de bands van de „Hussars". „Green Howards" en het .Border Regi ment". 3.50 Concert door de militaire kapel. A. Moxon, sopraan. F. Richardsson, bas. 5.20 Kinder-kerkdienst. 5.50 Grondslagen van de Engelsche poëzie ,3yron" 6.05—6.30 Bach-cantate. van de M»s- sias-kerk Birminhgam. G. Palmer, alt S. Wilson, tenor. A. Cramer, bas. G. D Cunningham, orgel. Koor en orkest. 8.20 Dienst in de St. Georgskapel. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Orkestconcert. K. Falkner, ba riton. Het Omroep-strijkorkest. 10.50 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.20 Morgenwijding. Koorzang en muziek. 1.052.10 Bilboquet, humorist. Orkest concert. 4.505.50 Dansmuziek. 835 Circus „Radio-Paris". 9.0511.20 Concert. Orkest en Mm. Barthe, M. Gilles, Mil Risner, zang. LANGENBERG, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 12.351.15 Pianomuziek. I.202.50 Orkest-concert. 4.506.20 Orkestconcert. 8.30 „Der Vetter aus Dingsda", ope rette in 3 acten van Haller en Rideamus Muziok van Kunneke Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1850 M. 6.508.20 Morgenconcert. 9.20 Morgeenwijding. II.50 Concert. M. Flocke-Hagemann, sopraan. Finke'sche mandoline ensemble. 3.255.05 Groote Berliner Regatta roeiweöstrijden) 5.206.50 Orkestconcert. 7.459.30 Duitsch arbeiders-zangfeest Philharmonie van Berlijn. Daarna toon film-demonstratie. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG 398 M. 6,508.20 Morgenconcert. 9.35 Morgenwijding. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert. 5.20 Orl-frtconcert. Duitsch Arbeiders-zangfeest. 9.50 „Jjdermann", tooneelspeel van Hoffmannsthal. Daarna dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 5 206.20 Dansmuziek. 6.50 Tr:o-concert. 8.3510.35 Orkestconcert. gg, tSteects /iet JVteuwste in Ract/o. |G5r* \Sir/-£anr//ffe//e/-ste/f/rrt7ertgr;ivvcrr6argt/. (Adv. Ing. Med.) MAANDAG 18 JUNI. HILVERSUM 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 4.405.55 Kinderuurtje onder leiding van Mevr. Ant. van Dijk. 6.007.15 Concert door het omrqëp- orkest. 7.157.45 Fransche Olympiade-les. 8.15 Kurhaus-uitzending. Het Resi dentie-orkest onder leiding van Ignaz Neumark. Di Mooriag, sopraan. HUIZEN,340,9 M. Na 6 trar 1870 ML (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend). 12.00—1.00 Carillonbespeling door J. Vincent op het carillon van het Kon. Paleis te Amsterdam. 4.00—5.00 Ziekenuurtje onder leiding van Ds. C. M. Veenhuysen. 6.157.00 Cursus fotografie door A. Boer. 7.308.00 Zangcursus door Jac. P. Caro 8.00 Concert in de Kerkzaal van de Martha-Stichting te Alphen a. d. Rijn. Sprs. Dr. H. J. Lovink, burgemeester. Ds A. W. Voors, Ds. E. J. Wientjes. Chr. Gem. zangver. „Sursus Corda". Dir. J. van Beek. Chr. Gem. Zangver „Ho- sanan". De schoolkinderen der hoogste klasse Martha-Stichting. Mej. J. Ph. v. Drunen, sopraan. Mannenkoor „Kunst na Arbeid". Chr. Harmonie Ver. „Arti et Religioni", dir. W. J. Smolders. DAVENTRY, 1600 M. 41 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert (bariton en pianobegel.). 12.50 Dansmuziek. 1.202.20 Orgelconcert. 2.50 Causerie. 3.20 Muziek. 3.25 Hist, causerie. 3.40 Muziek. 3.50 Concert. L. Cooper, sopraan. I. Schlaen, viool. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.40 Radiobericht. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Liter, critiek. 7.35 Rheinberger's orgelsonaten. 7.45 Duitsche causerie. 8.05 De „Three New-Yorkers", harmo nie. F. Oldharn, liedjes aan de piano. 8.20 Kamermuziek. G. Parker, bariton. A. Fachiri, viool. F. Wuhrer, plano. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Cypus. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Concert van Owen Maze's mu ziek. R. Clayson, tenor. O. Mase, piano. 10.20—11.20 „Up The River", hum. schets van L. du G. 112012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 10.50—11.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.0511.20 Solisten- en orkestconcert. Daarna kamermuziek. <r LANGENBERG 469 M. 1252.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Crkestconcert 8.35 „Der Richter von Zalamea", too neelspel van Calderon, Muziek van .nier. Daarna dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN. 1250 M. (ZEESEN). 1220—520 Lezingen. 5.20620 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Concert uit Ween en. Werken van Mozart en Schubert. Wiener Philhar- moniet. Staatsopera-koor, G. Maikl en K. Ettel, zangers. 10.50 Sluiten. HAMBURG 395 ML 6.15 Populair concert. 7.50 .Judas Maccabaus", oratorium van "andel. Het volkskoor en het Ber liner Symphonie-orkest met solisten. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Gramofoonmuziek. 6.50710 Trio-concert. 8.35—10.35 Concert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. RADIO-MOORS, KONINGSTRAAT TELEFOON 14609, HAARLEM PHILIPS, TELEFUNKEN EN R. M. TOESTELLEN. Boskoop 13 Juni van Guayaquil naar Paita. Haarlem 14 Juni 8 u. 49 m. 50 mijl Z.-Oost van Land's End, Amsterdam n. Curacao. Lochgoil 12 Juni te San Francisco, Pacifickust n. Rotterdam. Roggeveen 13 Juni te Singapore. Tjisaroea 14 Juni van Batavia naar Hongkong. Abbekerk 15 Juni te Genua, Fofcter- dam n. Australië. Alwaki st. 14 Juni van Montevideo, Buenos Ayres n. Rotterdam. Arendskerk 15 Juni te Rotterdam van Hamburg. Amsbelland p. 15 Jqni 6 u. Vlisslngen Antwerpen n. Amsterdam. Billiton 14 Juni van Mosselbay n. P. Elizabeth. Bovenkerk 15 Juni te Rotterdam van Calcutta. Kedoe 14 te Hamburg van Rotterdam. Maasland 15 Juni te Antwerpen van Amsterdam. Modjokerto p. 15 Juni 1 u. Gibraltar Rotterdam n. Batavia. Nias 15 Juni te Rotterdam van Australië. Nijkerk 15 Juni te Amsterdam van Hamburg. Rietfontein 14 Juni van Dar es Salaam n. P. Amelia. Salland 15 Juni te Amsterdam van Buenos Ayres. Sibajak 15 Juni 7 u. te Batavia van Rotterdam, Siantar 15 Juni van Batavia naar Rotterdam. Springfontein 14 Juni van Suez, n. P. Soedan, Amsterdam na O.-Afrika. Tambora p. 14 Juni 17 u. Kaap del Arml, Batavia n. Rotterdam. Tapanoeli 14 Juni te Bremen van Hamburg. Veohtdijk 14 Juni van New York n. Rotterdam. VOOR DE KINDEREN. Nu komt ze even later behouden in de kajuit van het vliegtuig terug. Ja, kleine meid, lacht dc groote olifant, terwijl hij van zijn schitterend gestreken frontje geniet, als je mij plaagt, dan plaag ik jou ook. Prent het goed in jc geheugen en heb voortaan respect voor mijn voorgevel. Na een lange reis nadert het vliegtuig de kust van het Labbernoekaansche Rijk. In een mooie, beschutte baai ligt het stoomjacht van den grootcn olifant, dat hij naar zijn vrouw .^abbernoekie heeft genoemd. Met dat jacht zal straks de reis worden voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10