BUITENIANDSCH OVERZICHT HET WERK DER CENTRALE BEZUINIGINGSCOMMISSIE. NA DE SCHIETPARTIJ IN DE SKOEPSJTINA. DE BOERENPARTIJ TART DE REGEERING. SPORT EN SPEL SCHEEPSBERICHTEN HANDELSBLAD PHILIPS RA DIO 70 KRUISWEG 70 RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 22 JUNI 1928 Uit de Mij. voor Nijverheid en Handel.) In de jaarvergadering dor Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Middelburg is het ver slag der door haar destijds ingestelde be- siunigiugscommissie uitgebracht. Uit dit lijvige stuk blijkt, dat deze Commissie in hot afgeloopen jaar zich meer dan tens heeft bezig gehouden met de vraag, hos tot doelmatiger organisatie van den overheidsdienst is te geraken on hoe meerdere efficiency bereikt kan worden. Tot de bolangrijke onderwerpen, welke in behandeling kwamen, behoorde in de eerste plaats dat der onderwijaorsoplel- chng. In hare publicaties liet zij uitko men, dat volgens hare meening deze op leiding zoo goed mogelijk diont te ge schieden, maar dat daarbij ook zooveel mogelijk gebruik moet worden gemaakt vin de beschikbare irvstelllngen en mid- fi 'Jen, waardoor een zoo dooltreffend mogelijk gebruik kan worden gemaakt van gebouwen en leerkrachten. Over een en ander gaf Dr, H. de Noo, Directeur van de Hoogere Burgerschool met 5-jari- gen cursus te Zierikzec zijn oordcel te kennen, waaraan de heer de N, een aantal concrete voorstellen toevoegde, omtrent de inrichting der opleiding, be nevens een schema voor een leerplan. Deze publicatie gaf aanleiding tot veel kritiek, maar evenzeer tot veel waardee ring. In rogeeringskringen bleef zij niet onopgemerkt en uit het antwoord van den Minister van Onderwijs bij de in terpellatie Albarda over de opheffing der Rijkskweekscholen bleek, dat deze bereid zou zijn bij voorkomende gelegen heden een proef te nemen met de on derwijzersopleiding via de Hoogere Bur gerschool. Dit kan gebeuren volgens het systeem Bollcesteln (afloopen 5-j. H.B.S. en daarna een jarige cursus), of volgens hot systeem de Noo (3-jarlge onderbouw H.B.S. en daarna onderwijzersopleiding in 2-jarige afd, C, naast bestaande af- deeling a en b van de H.B.S.), waarbij nlot uit hot oog verloren mag worden, dat hot denkbeeld de Noo ongeveer ver wezenlijkt is aan de christelijke Lycea te Zutfcn en Harderwijk. De commissie is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat voortgaan met het vestigen van dure kweekscholen voor onderwijzers ndet noodlg is, waar er in de Hoogere Burger scholen ruimte is. en een belangrijk ge deelte. van wat de as. onderwijzer moet weten, ook op die scholen goed onder wezen wordt. Hot is daarbij geenszins de bedoeling tob onmiddellijke opheffing der kweekscholen te komen, maar waar mogelijk volge men den hier boven aangegeven weg. vooral wanneer een kweekschool op zioh zelf niet vol doende reden van bestaan heeft. Ben tweede onderwerpwaarmede de commissie zich heeft Ingelaten, betreft de. bezoldiging van het overheidsperso neel. In een schrijven van 7 November 1927 aan de Tweede Kamer der Staten Generaal kwam zij ten aanzien van dit vraagstuk tot de volgende conclusie reorganisatie en vereenvoudiging van overheidsdiensten moet voeren tot een beperking van het personeel, waardoor de salarislast op den duur verlicht zal worden, de bezoldigin@ssch.aal van het overheidspersoneel verdient herziening, beneiinde betere belooning naar be kwaamheid en prestatie te verzekeren; de oplossing moet niet gezocht worden in salarisv-erhooging over de geheele linie met een bepaald percentage. Ook dit standpunt werd niet door allen gedeeld, doch de commissie wijst er nog eens speciaal op, dat de ongelukkige nivellee- ringstendenz reeds te sterk heeft door gewerkt ten nadeele van het algemeen belang. Sterk wordt gevoeld het gemis eener goede aanbtenarenstatistSek. Waar de gemeente Amsterdam besohlkt over een uitnemend overzicht van liet bij haar In dienst zijnde personeel en de kosten daarvan, mag van regeeringszyde zeker aangedrongen worden dergelijke gegevens te verzamelen voor de rijks ambtenaren. De publicaties over kostprijzen van clectrischen stroom onzer groote oen trales, over de regeling der pensioenen voor wethouders, leden van Gedeputeer de Staten enz., over de organisatie der politie, waarbij deze tevens belast zou worden met de zorg voor de brandvei ligheid, en over bepaald^ onderdeelen der oorlogsbagrooting, hebben alle de aandacht getrokken Na het verschijnen der gemeentebegroo tingen voor 1929 zal een nieuwe brochure: „Waarschuwende cijfers uit de Gemeenito-fiinianciën" ver schijnen, welke een leiddraad zal vormen voor hen, die zich bezig houden met de bestudeering van den financieelen toe stand dei- gemeenten. In haar slotwoord wijst de commissie er op dat de financieele toesband niet toelaat, dat van overheidswege wordt voorzien in alle behoeften, die men als wensehelijk of zelfs als nuttig kan be schouwen. De beperking dient echter niet te gaan ten koste van de groote economische of cultureele belangen voor de toekomst. Verzet tegen iedere nieuwe of verhoogde uitgave, zonder grondig onderzoek, is uit don booze. Veel geld zal echter gevonden kunnen worden door zuiniger organisatie van tal van dien sten. MOLLERUS, de Tel. HIJ moet verklaard hebben, dat hU zich Donderdag niet met zulk een onzekere meerderheid tevreden zal stel len. Wanneer hij met betrekking tot de stabilisatie geen groote meerderheid heeft en niet kan rekenen op een loyalen steun van de regeering, Poincaré, zoo wordt beweerd, zich ge dwongen, zien bfj den president van de Republiek zyn ontslag in te dienen. De ministers zullen de beslissing aan Poin caré overlaten. Ernstig gevaar voor het kabinet-Poincaré wordt evenwel in be voegde kringen niet gevreesd. De „Volonté" wijt de crisis en de ont stemming in linksche kringen aan de houding van Poincaré tegenover de ge arresteerde afgevaardigden. Bovendien wordt hem de houding tegenover de be ambten in den Elzas verweten. Geeft Muller op? De interftraotioneele onderhandelingen die twee uur geduurd hebben, leverden al spoedig zulke onoverkomelijke moei lijkheden op, dat Müller de heeren van de volksparty waarschuwde dat het op deze wyze geen zin had de besprekingen voort te zetten. De bouw van den pant serkruiser, belastingkwesties en eenige andere punten van militaire politiek ble ken groote struikelblokken, maar ten slotte gaf het vasthouden der volkspartij aan haar eisch tot gelijktijdige opne ming in de Pruisische regeering den doorslag. Müller zeide dat deze eisch niet vervuld kon worden en dat hy zich vol komen op het standpunt van Braun stel de. Bovendien kwam de sociaal-demo cratische landdaggroep niet voor 10 Juli opnieuw byeen, dus practlsch kon er niet eens meer over gesproken worden, ofschoon de Landdaggroep ook op 10 Juli wel in haar afwijzende houding zal volharden. Müller beeft toen meegedeeld, dat hy naar von Hindenburg zal gaan en hem meedeelen dat hij geen uitweg ziet om de regeeringsvorming tot een goed einde te brengen daarom moest verzoeken van de opdracht ontheven te worden, aldus de NR.C. De volksparty nam deze mededeeüng voor kennisgeving aan, waarna de by- eenkomst werd gesloten. Geen staat van beleg in Yoego-Slavië. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De Kroatische boerenparty cn het volk dat achter haar staat heeft reeds, zooals wy gisteren voorspelden, haar woede jegens den moordenaar Rasjitsj overgebracht op de regeeringspartij. Op verschillende plaatsen zyn heftige be loogingen tegen de oppositieparty ge houden. Er is geroepen „weg met de moordenaars". In Zagreb hebben de boe ren en democraten het tot een bloedige botsing laten komen. Hoewel de pers zeer scherp is in haar commentaar jegens de regeering, zy geeft de schuld van den dood toch alleen aan Rasjitsj, Ernstiger is de oprechte maar harde geste van de boerenpartij die de rc-gee- ring nadat haar aanbod om de kosten vn de begrafenissen en voor de nage- 1.on betrekkingen te dragen was afge- jen deed weten dat haar tegen woordigheid by de begrafenis der slacht offers niet gewenscht is. daar er anders zeker onverkwikkelyke ongeregeldheden zullen plaats vinden. Dit moet wel een harde slag voor ko ning Alexander zyn, die nog maar kort geleden verklaarde dat de Yoego-Sla- vlërs als een homogene massa die geen principieele geschillen koestert, slechts den bloei van het land beoogen. Hoe heterogeen de verschillende ele menten in Skoepsjtlna zyn, is wel op de vroesclykste en hardste wyze geble ken. "s Konings goed bedoelde en onge- twyfcld voor het land nuttige verkla ringen, werden op tragische wyze gelo genstraft. Inmiddels heeft de Yoegoslavische minister van binnenlandsche zaken de troepen in het geheele land doen con- signccren. Hy is echter niet overgegaan tot liet doen afkondigen van den staat van beleg. Te Belgrado zyn echter toch samenscholingen verboden. Eén der gevolgen van de gebeurtenis sen in de Skoepsjtina is het vervroegd afbreken der conferentie van de .kleine Entante. Marinkowitsj zal vroeger naar Belgrado terug keeron dan hy oorspron- gelijk van plan was. Met spanning ziet men thans de be grafenis van de slachtoffers der schiet- party tegemoet. Welke houding zal de regeering die men v i duideiyk den handschoen heeft tocgcw, :n aannemen? F. A. Poincaré's groote rede. Geen revalorlsatie, doch stabilisatie. De groote financieele red evan Poin caré in de Kamer van Afgevaardigden werd met de grootste aandacht aange hoord. De heer Poincaré ontving harte lijke toejuichingen toen hy uiteenzette, waaro mhU zoolang gewacht had met de stabllsat-ie van den franc en waarom .hy de voorkeur gaf aan stabilisatie en niet aan revolarisatie. Poincaré wees de critiek op de operaties van de Banque de France af, die had gestreden tegen speculanten, die den franc trachtten op te jagen, en die thans voldoende ge wapend was met goud en bultenlandsche deviezen, ten einde pogingen om te pro- fiteeren van de onzekerheid van de over gangsperiode te verydelen. Revalorlsatie zou het ideaal zyn, doch de voorbeelden van Denemarken, België en Italië toon den aan, welke verwikkelingen, moei lijkheden en verliezen dit met zich me debrengt. Het was van meer waarde, den bestaanden toestand te stabiliseeren, waardoor het opdryven van de pryzen werd voorkomen. Poincaré zou van de Kamer een votum eischen, zoo duidelijk dat Frankryk en het buitenland kon den hebben in de methodische voort zetting van de ondernomen maatregelen. Men gelooft, dat het drievierde deel der Kamer dit votum van volledig ver trouwen zal geven, ofschoon de bezwaren teg ende stabilisatie blijven gelden niet slechts bij de socialisten, doch ook bij een deel der partyen van rechts, aldus het Hbld. Een Havastelegram meldt nog: Poincaré verklaarde, dat het noodza kelijk is de politiek van nationale een heid voort te zetten. Regeeringen kon den veranderen, doch dezelfde methoden moesten voortduren, Hy was er zeker van dat het parlement met overwegende meerderheid de plannen tot stabilisatie goedkeurde. Poincaré zette uiteen dat re valorlsatie werkeloosheid, ontwrichting van de begrooting, stopzetting van den uitvoer en vermindering van de op brengst der belastingen tot gevolg zou hebben, Hy betoogde dat valschelyk wordt be weerd dat Frankryk van een revalorlsa tie profijt zou trekken wat betreft zyn buitcnlandsche schuld. Daar Frankryk van Duitschland sommen ontvangt die grooter zyn dan zyn eigen stortingen, zou het bij een revalorisatie van den franc verliezen en daar Frankryk vele deviezen had aangekocht zou het by een revalorlsatie van twintig pCt. een ver lies lijden van tien milliard, Poincaré regeerïngs- ïnoede? De pessimistische berichten over een aanstaande regeeringscrisis, welke in de wandelgangen van de Fransche Kamre de ronde deden, vinden hun weerklank In de ochtendbladen. Hoewel de berich ten niet te ernstig moeten worden opge nomen, kan niet tegengesproken worden, dat er eenige grond voor deze berichten Is. Het verluidt, dat Poincaré en de an dere leden van het kabinet reeds Dins dag de mogelijkheid van een aftreden van het kabinet onder de oogen hebben gezien. Poincaré zou niet best te spre ken zyn over het resultaat van de stem ming in zake de invrUheidstel'.ing der autonomlsche afgevaardigden, aldus HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad r'ezer gemeente vergadert Dinsdagmiddag as. voor de volgende agenda. 1. Vaststelling der notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenteverslag 1927. 4. Aanvraag subsidie R.-K. geitenfok- vereeniging. 5. Benoeming 2 commissarissen N.V Electriciteitsbedryf H. L. S. 6. Overeenkomst met J. G. van Doo- ren betreffende ziekenauto. 7. Wijziging verordening zweminrich ting. 8. Idem heffing van leges. 9. Idem invordering van leges. 10. Vaststelling verordening Hinder wet. 11. Hernieuwde vaststelling verorde ning comm. werkverschaffing. 12. Verzoek Harddravery'vereeniging om vergunning voor een harddraverij en volksfeest. 13. Overname Hofstraat door de ge meente. 14. Vaststelling kohier straat- en rioolbelasting 1928. IJMUIDEN. VISCHAANVOEREN. Gedurende de week van 14 tot en met 02 Juni 1928 zyn te IJmuiden aan den ryksvischafslag aangekomen: 77 stoomtreilers, 2 IJslanders, 12 motor- en 17 zeilloggers, 4 stoombeugers,, 1 Deen- schc motortreiler en 164 kustvisschers. De besommingen waren als volgt; Stoomtreilers van 1159 tot 5511. IJslanders van 6264 (gedeeltelijk) tot 6661. Motorloggers van 61 tot 938. Zeilloggers van 69 tot 710. Stoombeugers van 207 tot 699. Deensche motortreiler 1744, terwyl de kustvisschers te zamen 14722 be som den. De aanvoer bestond uit 735072 K.G. treilvisch, 64220 K.G. IJslandsche visch en 7260 K.G. beugviscli. De totaalopbrengst bedroeg 236.472. BLOEMEND AAL. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug tc bekomen bij: Kops.i Delft» straat 27. Haarlem, ccn heeren gleuf» hoed. P. Tuilenaar, Zijlweg 10 Over» veen, ccn hooge jongensschocn. S- Dekker, Gen. Cronjéstr. 10 Haarlem, ccn bruine portcmonnaie met inhoud. K. van Apeldoorn, Bloemendaalsche weg 315. Ovcrvccn, eenig kastpapier. J. H. Hcsseling, Zuider»Stationsweg 7. Bloemcndaal, een zakmes. J. Gra» vendijk, Ramplaan 89, Haarlem, een schoolpassen C. Giebels, Midden» Tuindorplaan 20. Haarlem, een bruine hond met halsband om. Kennel Fauna Haarlem, een bruin met zwart gekleurde terrier. J. van Roodc. Bloc» rncndaalschcwcg 210 Bloemcndaal. een zwarte klut. T. Roozcn, Zijlwcg 218 Haarlem, een handtaschje met inhoud. K. de Jong, Brcderodewcg 41, Bloc» mcndaal, een rijwiclbelastingmcrk Rikkers. Brcderodewcg 26, Santpoort, een blauw grijze regenjas- Donsclaar, Busken Huctlann 4, Bloemcndaal. een bril zonder etui, Mcj. Westcnnan. Gencstctweg 12, Bloemcndaal. een z.ilvcren speld. W. Voerman, Kin. heimweg 65. BloemendaaL ccn pas» scr, B. van Slootcn. Rollandslaan 78, Haarlem, een klein hondje, wit met zwart. J. C. Welters, Jndischestraat 11, Haarlem, een damestaschjc. J. van Bakcl. Binnenpad 18, Ovcrvccn, een paar gymnastieksclioentjes. Wie meijcr, Lonbar Pc trilaan 8, Ovcrvccn ccn blauw manteltje. Bad Noord Zeestrand, ccn tabaks zak. Politiepost Noord Zeestrand, 2 kindcrschopj.cs. S'oÜitieburcau O^ cr» veen, twee heeren handschoenen (geen paar), ccn kapje van ccn kin» dcrkccpjc cn ccn rozenkrans. Bij Dekker. Cronjcstraat 10, Haarlem, een bruin dekzeil; bij den tuinman van Thijssc's hof tc Bloemcndaal, ccn grijs dnmcstaschje, CRICKET. OVERZICHT. Zondag as. krijgen wy aan de Span jaardslaan bezoek van de Haagsche re serves, De ploeg van Tonny de Beus is onbetwistbaar de sterkste in de eerste klasse afdeeling, doch daarom nog niet onverslaanbaar. Een spannenden strijd kunnen wy dus verwachten en indien Posbhuma wat goedkoop van de kop stukken weet af te komen, is de kans op een Rood en Wit-victorie zelfs groot. Het wisselvallig spelende Haarlem trekt naar Amsterdam om het succes volle A. C. C. de winstpunten af te snoepen. Zoover is het intusschen nog niet; vooral zal het batten op de moei lijke pitch behoorlijk en productief moe ten zyn om den Amsterdammers de tweede nederlaag toe te brengen. De Groote Haagsche stelt wel erg te leur, nederlagen tegen Phoenix en P. W., het is niet te gelooven. As. Zondag zijn Fokker es. de gastheeren van V. V. V.; wy zyn werkelijk benieuwd of de Ha genaars zich waardig zullen rehabili- teeren. Phoenix—Ajax is een ontmoeting tus- schen twee gelijkwaardige elftallen; wel deed Phoenix reeds aardig werk door liet behalen van twee overwinningen, doch Ajax heeft in Eigeman nog altijd1 een geroutineerd captain, die het met de jonge Haagsche ploeg wel zal weten klaar te spelen. Tenslotte wordt op het nieuwe Sta dionterrein de wedstryd V. R. A.V.O.C. gespeeld, terwyl in Nijmegen de Ooste lijke Derby Quick—P. W. plaats vindt. Voor de tweede klasse zal Rood en Wit 2 haar goede positie versterken door een overwinning op haar stadgenoote R, C. H„ de Haarlem-reserves zullen een goede kans hebben om het aftake lende V. R. A. 2 met leege handen huis toe te sturen. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. TSJECHOSLOVAKIJENEDERLAND. Donderdag werd uit Praag aan de Tel. gemeld: De beide eerste enkelspelen zyn door de Cechisehe spelers gewonnen, zonder dat voor de Hollanders een kans op een zege mogelijk bleek. Macenauer sloeg in den eersten wedstryd Timmer met 62, 06, 60, 64( en Kozeluh liet van Lennep niet meer dan vier games ma ken, n.l-/62, 60 en 62. WATERPOLO. Iï. V. G. B. II—H. P. C. II Cl—3) H. V. G. B. n ontving Donderdag avond in de Gemeentelyke zweminrich ting aan de Kleverlaan de H. P. O.-re- ser -5 en moest het onderspit delven tr riigdig enthousiasme van deze ':i den Ned. Zwembond. ■.innen scheen een overwin ning voor H. V. G. B. weggelegd en bleek de meerdere routine der gasthee ren een factor van overwegend belang te zyn. Het was Max Fehres die dte meerderheid der thuisclub in een goed doelpunt uitdrukte. Door slecht schieten in de H.VGJB.- voorhoede en goed verdedigen der H. P. C.'ers gelukte het H.V.GJ3. niet de score te verhoogen. Geleidelijk komt H. P. C. er beter in; duidelyk blijkt dat het geheele zevental goed getraind is. Kort voor rust maakt H. P. C, ver diend gelijk. (11). In de tweede helft komt nog even een opleving in het H- V. G. B.spel, doch als een misverstand in de achterhoede den tweeden Heem- steedschen goal tot gevolg 'heeft, is de fut er biykbaar uit. Het spel wordt on samenhangend en de vlugge voorhoede der bezoekers maakt aan alle onzeker heid een einde door ten derden male Glatz te passeeren. Met een 13 nederlaag kan H.V.G.B. II het water verlaten. H.V.G.B. INERETJS I. Morgenavond gaat H.V.G.B. I naar Koog-Zaandijk om het sterke Nereus te ontmoeten. Daar het krachtsverschil zeer gering is zal het een zeer spannen de wedstrijd zyn, waar I-I.V.G.B. alle zeilen zal moeten bijzetten om te win nen. DE UITSLAGEN. Dames eerste klasse: Amsterdam: Het IJ—A.D.Z., 3—3. Dames tweede klasse: Amsterdam: H. D.Z. II—L.Z.C. 0—6. Hoeren res. derde klasse: Haarlem: H.V.G.B. II—H.P.C. n 1—3. HENGELEN. BOND VAN HENGELSPORTLIEF HEBBERS. Voor Zondag as. heeft deze Bond een hengelwedstryd voor de by dezen bond aangesloten vischcolleges uitgeschreven. Er zal op baars gevischt worden in de Leidschevaart. ZWEMMEN. HAARL. REDDINGSBRIGADE. Voor de Op as. Zondag te houden wedstryden der Haai'l. Reddingsbrigade voor Drenkelingen, in de inrichting arm de Houtvaart, is de jury samengesteld als volgt: Medische jury: de geneeshee- ren W. E. Merens, M. Maurtz en R. C. Venema; de Technische Jury bestaat uit de heeren: J. W. van Gemen, voor zitter F. C, van den Ned. Bond; Dr. W. E. Merens, Th. Peltenburg, D. van Leer- sum en A. J, Meyerink. Alwaki 20 Juni v. Rio de Janeiro. Buenos Ayres n. Rotterdam. Algorab 20 Juni te Buenos Ayres v. Rotterdam. Alonkerk p. 21 Juni 11 u. Suez, Bris bane n. Rotterdam. Bondowo. 28 Juni van Rangoon naar Java. Boskoop, 19 Juni v, Oallao n. Cerro Azul. Bdliliten, 20 Juni te Durban v. Lon den. Baarn 21 Juni te Amsterdam v. Am- Rotterdam, Eemland p. 20 Juni Fernando No- ronha, B. Aires n. Amsterdam. Flora 20 Juni te New-York v. West- Indië. Helder, 18 Juni va Treetewn n, Seo- condee. Hermes, 19 Juni v, Saltpond n. Grand Bass an. Jagersfontein p, 21 Juni Dungeruess, Beira n. Rotterdam. Kieldreeht 21 Juni te Rotterdam v. Calcutta. Kota Radja 21 Juni 8 u, v. Port Said Batavia n. Rotterdam. Lochgoil 18 Juni v. Los Angeles, Pa- cifickust n. Rotterdam. Moena 21 Juni te Londen, Batavia n. Amsterdam. Marken, 21 Juni te Hamburg' v. Am sterdam. Nictheroy 21 Juni te Rotterdam v. Ta- coma. Nias 20 Juni van Bremen naar Ham burg. Nijkerk 21 Juni v. Amsterdam n. Antwerpen. Oberon 20 Juni v. Cartagena (Col) n. N. Amerika. Orania p. 20 Juni Fernando Naronha, Amsterdam n. B:-Ayres. Poeldijk 20 Juni te Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Rijndam 21 Juni v. Southampton, Rot terdam n. New-York. Randfontein 19 Juni te P. EMsabeth v. Londen. Riouw p. 20 Juno Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Sitoebondo 20 Juni te Salbang, Rotter dam n. Batavia. Stuyvesant, 20 Juni v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Soekabocmi 21 Juni te Sabang, Rot terdam n. Batavia. Tabanan 20 Juni 21 u. v. Genua, Rot terdam n. Batavia. Tosari 20 Juni te Newport News, New- York n. Java. Vechtstroom 18 Juni v. Grand n. Wam. INGEZONDEN MEDËDEELINGEN a 60 Cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regel, ULTRAPH00N GEHOORZALEN aam DEMONSTRATIES AAN HUIS VAKKUNDIG PERSONEEL 8 ZATERDAG 23 JUNI HILVERSUM 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 2.004.30 Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. Concert door het Theaterorkest o. 1. v. Max Tax. Jazzband en solisten. 6.007.45 Concert door heb Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. 8.00 VARA. Causerie door Alex Wins over: Het geslacht der Jan Klaassens. Muzik. medew. van Mevr. L. Wins, caba retliedjes. Mevr. C. Stuerman-v. d. Kolck piano. J. Overweg, accordeon. Daarna opvoering van VARA-ribomdyee,, Oud- Hollandscb Poppenspel met moderne tendenz. 10.15 VARA-varia. 10.3011.45 Aansluiting van de Cine ma Royal te Amsterdam. Orkest o. 1, v. Hugo de Groot (VARA). HUIZEN,340,9 M. Na 6 uur 1870 M. (K.R.O.mitzendingen, uitsluitend). 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels" Amsterdam. 5.307.00 Dinermuziek. 7.007.30 Cursus Nederlandsch. 7.30—8.00 Spr. Prof. H. F. M. Huybers v, d. Keizer Karei Universiteit te Ny- megen: De Staatkundige Godsdienst oorlog tot den Vrede van Münster in 1648 8.00 Concert. H. K.R.O.-orkest o. 1. v. F. Boshar.t, Solisten. Spr. Dr. H. H. Knippenberg: De St. Jansviering. Solisten: Duo de Laat, hum. duo en André de Laat, piano. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. De Concord zangers en het Slybel Octet. 5.05 Vaudeville. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert-orgel-bespeling. 6.50 Nieuwsber. 7,05 Nora Delaney-zang. 7.20 Muzielc-causerie. 7.35 Rheinibergex's orgelsonaten. 7.45 Verslag van de match: West-Indië tegen Engeland. 8.05 Concert door het militaire orkest, B. de la Porte, alt. W. Boland, tenor. 9.20 Nieuwsber. 9,35 Motorpraatjes 9.50 Niéuwsber. 9.55 „Fansy meeting you!**, ra<tio-re- ue. 10.5512.20 Dansmuziek PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 10.5011.00 Gramofoorwnuziek. 12.502.10 Gramofoonoonoert. 4.055.05 Dansmuziek. 8.50 Declamaties en schetsen. Daarna dansmuziek, variété. LANGENBERG 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert 8.35 Vroolijke avond. Orkest en varié- té-artisten. Daarna tot 1.20 dansmuziek. ZEESEN, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 „Der Clown wider willenblij spel van Maxilt. 10,5012.50 Dansmuziek HAMBURG 395 M. 5.20 Tscherkessengezang, uit Hagen- beck's dierenpark. 6.20 Vroolijk concert. 8.20 „Ueber grossen Teich", va-n Ad. Philipp. Daarna tot 11.20 Vroolyk con cert. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Dansmuziek 7.057.50 Trioconcert (piano-viool- cello)., 8.3510.35 Orkestconcert. Mme. Pau wels, zangeres. (Om 9.50 Litteraire cau serie) VOOR DE KINDEREN. Zoodra de groote olifant aan boord is, wordt dc koninklijke standaard gchcschen cn kiest de boot het ruime sop. Labbernockas voelt zicli nu weer zoo lekker als kip. En de stoute Kna- gclijntje zegt: Het is maar goed, dat U niet in het water gevallen bent, want dan was al bet water uit de zee over den kant giloopcn.. En dan konden we niet varen.... De reis op het jacht zou heerlijk zijn, als het maar niet zoo ontzettend warm was. Het lijkt wet of het iedcren dag erger wordt. Voor, al de arme, dikke Labbernockas heeft cr zwaar van te lijden. Hij smolt als een pepcrniuntstck en zijn fronljc -wordt opnieuw ernstig bedreigd.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10