GROOTE OPRUIMING Jheforsei- Gr. Houtstraat 135 RESTANTEN CORSETS DE VRIND BUS UIT DE OMSTREKEN. RAADSVERGADERING GEMEENTERAAD ADVERTENTIEN. ZATERDAG 22 JUNI EXTRA LAGE PRIJZEN TELEFOON 15499 IS DE VRIES AARDAPPELEN BERICHT G. M. DAMEN Gierstraat 49 EETPAARDENVLEESCH Wij brengen iets nieuws 1 Zelfbinder 1 Zelfbinder 1 Zelfbinder 1 Zelfbinder 1 Zelfbinder 1 Zelfbinder HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 22 JUNI 1928 HEEMSTEDE. Donderdagavond acht uur kwam de gemeenteraad van Heemstede in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: Jhr. A. van de Poll, wet houder. Afwezig zijn de Burgemeester en de leden Van der Linden, Vring. Van Unen en mevrouw De VoogtDe Vogel. Ingekomen stukken. De heer G J Smit vroeg vergunning tot den bouw var. een garage by zijn woning aan hei. Raadhuisplein. B en W stellen voor, hierop afwil- *end te beschikken. De heer Audretsch stelt voor, in deze zitting nog geen besluit te nemen. omdat de raad niet voltallig is. Dan kan adressant ook nog eens nader met B. en W. onderhandelen om tot een gunstiger resultaat te komen. Nog verschillende leden spreken in denrcltden geest Wethouder Droog herinnert er aan, dat de raad er altijd op heeft aange drongen, bij den bouw van woningen, garages, enz. de schoonheidseischen niet te verwaarloozen. Het Raadhuisplein moet een landelijk karakter blijven be houden. Spreker acht het niet goed. dat daar twee garages naast elkaar komen. Tegen één garage hééft. hy geen be zwaar. De heer Breed is het. niet met wet houder Droog eer.s. Hij is er voor. om het verzoek van den heer Smit in te willigen en begrijpt niet. waarom één garage het schoonheidsgevoel niet kwetst en twee garages wèl. Spreker is er tegen, om dit verzoek aan te hou den. De Voorzitter antwoordt den heer Audretsch, dat B. en W. er geen bezwaar tegen hebben, om de zaak aan te houden en nog eens met den heer Smit te onderhandelen De heer Kwak is het met wethouder Droog eens. Aan den heer Smit moet volgens hem worden medegedeeld, dat hij één garage mag bouwen. De Vc-zittêr merkt op, dat het niet de nr. te keer zou zijn, als een ver gunning voor het bouwen van twee ga rages geweigerd werd. Hier betreft het twee garages voor één perceel, met het kennelijk doel van den heer Smit, om er één van te verhuren. De heer R ij k e n s stelt voor. het ver zoek aan te houden en eerst aan de commissie voor Publieke Werken ad vies te vragen. Dit voorstel wordt goedgekeurd. Over een urinoir. Eenigè bewoners van de Koediefslaan vroegen verplaatsing van het urinoir aldaar. B en W. stellen voor om het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Mevrouw Bigot meent, dat het ver zoek moet worden ingewilligd. Die in richting staat, behalve aan de omwo nenden, ook aan het verkeer in den weg. De heer Breed meent, dat het niet gemakkelijk is om een andere plaats aan te wijzen. De heer De Boer zegt, dat het ver keer er toch wel mee gebaat zou zijn, als het urinoir aldaar verdween. Hij geeft in overweging, de inrichting onder te brengen in één van de huisjes voor de brandweer of voor het gemeentelijk electriüiteitsbednjf. Wethouder Droog ontraadt dit laat ste niet klem. Het is niet gemakkelijk om het iedereen naar den zin te maken. Hij dacht juist, dat het urinoir daar juist zoo goed mogelijk geplaatst was. De heer K w a k bepleit, om deze in richtingen onder den grond te maken, dan is men, óók al kost het wat geld, van al den last af. De heer Van der Erf merkt op, dat het urinoir aan de Koediefslaan de beste plaats heeft, die in de gemeente kan worden aangewezen. De Voorzitter is het hierftiedc eens. Hy' meent ook. dat het ver genoeg van de huizen verwijderd staat, zoodat hc: niemand hindert. De raad besluit tenslotte, afwijzend op dit verzoek te beschikken. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. inzake de uitvoering van raadsbesluiten tot het verrichten van burgerrechtelijke handelingen. Fveneens wordt goedgekeurd het voorstel tot wyzig'ng van de voorwaar den betreffende aansluiting aan de rio- lecring. Aan de nieuwe brug over de Zand- vaart wordt de nae.-n „Zandvaartbrug" gegeven. Goedgekeurd wordt het voorstel tot ruiling van grond aan het Roemer Vis- scherplein met den heer H. Brouwer te Heemstede. De volgende agendapunten gaan on der den hamer door: Comptabiliteitsbèsluiten; Vaststelling kohier Plaatselijke Inkomstenbelasting; Ontheffing kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. Rondvraag. Mevrouw Bigot vestigt de aandacht op den slechten toestand van het trot toir aan de Oostzaanenlaan. Wethouder Droog zal dit aan den directeur van Publieke Werken mede- deelen. Mevrouw Bigot vraagt of het noo- dig is, dat do menschen zoo lang op de aansluiting aan de electrische licht- leiding moeten wachten. De Voorzitter zesrt onderzoek toe Mevrouw Bigot zegt. dat er school kinderen in deze gemeente zUn. die in drie jaar niet door den gemeentegenees heer zijn onderzocht. Wethouder Droog antwoordt, dat deze geneesheer lang ziek is geweest. Het onderzoek heeft nu weer plaats. Er zijn nog slechts enkele leerlingen die niet onderzocht zijn. De heer Kwak vestigt de aandacht op de beplanting van de Oostzaanen laan, Alle boomen zijn daar dood. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Hij merkt op, dat sommigen wel eens denken dat boomen dood zijn. wat in werkelijkheid niet het geval blijkt te zijn. De heer Kwak geeft toe. dat h|j er geen verstand van heeft, maar vraagt toch een onderzoek. De Voorzitter zegt het toe. De heer Kwak vraagt, eers: .et ad vies van den Raad te vrager., alvorens toestemming te verleenen tot der. bouw van winkelhulzen aan bet Raadhuis plein. Wethouder Droog zegt, dat er in ■ieder geval geen groot aantal winkels zal komen. Spreker zou het ook toejui chen, als de eigenaars daar alleen ge sloten huizen laten bouwen. De Voorzitter zegt, dat de wei- sta nüseischen wel degelijk bekeken zul len worden. Het zal wel in orde komen. Te negen uur wordt de vergadering gesloten. BLOEMENDAAL. Hoe de Raad begon. Weder de eik bij den Militairen Weg Tot behoud andermaal be sloten. Het ontstemde Raadslid De voorzitter maakt een grapje. De van alles dienstdoende sproei- en veegmachinc. Bloemendaal met Parijs vergeleken? De Raad moet niet eigen wijs zijn Zóó verklaart wethouder Laan. De bebouwing aan het Brouwerskolkje. Merk waardig einde der zitting. ,.Hoe had u het dan willen hebben?" Aldus de vraag, die de Voorzii ter van den gemeenteraad in de zitting van Donderdag onder eenige hilariteit den heer Prinsenbsrg stelde, nadat deze naar aanleiding van de notulen var. de vorige zitting de opmerking had gedaan, da: een artikel in de toen gewijzigde Bouw verordening niet goed was gedirigeeerd Vóóraf had de voorzitter gezegd: ..La ten we maar wachten totdat weder eens een wijziging der verordening aan de orde is. Nadat de heer Prinsenberg had geantwoord dat dit toch niet aan ging. besloot dé Voorzitter: „Welnu. B cn W. zullen dan de zaak wel In studie nemen". Bij de ingekomen stukken zat de Raad opeens midden in de quaestie van den eik staande aan den Bloemendaalschen weg, by den Militairen weg. Het was de vraag Moet de eik vallen? De Raad had vroeger besloten dat de eik dit Jaar nog niet zou worden ver wijderd. B en W. hadden nu de aan dacht van den Raad er op gevestigd dat sinds dien er een paar ongelukken had den plaats gehad. Echter zonder meer. zonder aan den Raad eenig voorstel te doen. De heer Kremer wilde nu den elk maar laten vallen, omdat gebleken was dat de eik op een gevaarlijk punt staat. De heer L u d e n integendeel wilde den elk laten staan. De zaak is, zelde spr. dat de automobilisten niet weten welke richting te nemen. In den Raad is in dertijd besloten dat op den boom een witte ring zou komen en dat er nabij de boom een bord zou worden geplaatst „Rechtsbouden". Dat is echter niet ge beurd. De heer Bornwater zelde dat het den indruk maakt dat B. en W. indertijd dachten laten we den eik maar laten staan in de hoop dat er eens een ongeluk zou uplaats hebben om dan te kunnen zeggen laat den eik ophoepelen. Dé heer Prinsenberg betoogt dat in den Raad de aandacht er op is ge vestigd. richtingslijnen op den weg te maken en te plaatsen op 100 M. afstand borden „gevaarlijke kruising". Dat is echter niet geschied en dat is wel een der voornaamste oorzaken dat er onge lukken gebeuren. De heer Laan vind: het jammer, dat hij er voor moet zijn, dat de boom valt De boom zou een schitterend voorbeeld er van kunnen zijn, dat een boom te midden van topeka prachtig kan groeien Met 8 stemmen voor en 7 tegen be sluit de Raad dat de eik zal behouden blijven. De heer Lu den: Maar zal er nu een bord komen en zal er een witte ring om den eik gemaakt worden? De Voor zit ter :Daarmede zou ge handeld worden tegen de adviezen van de Automobielclub in. Het is eenmaal afgestemd dat de boom zal vallen. Laten we er nu maar niet méér over praten De heer Schulz: Zullen er nu richtingslijnen op den weg komen? De heer Laan: B. en W. willen wel eens probeeren wat ze doen kunnen Maar eigenlijk weten ze niet wat ze doen moeten tot goede regeling van het vor keer ter plaatse. Laten de heeren Lu- den en Prinsenberg maar eens met der. Commissaris van Politie gaan praten. B en W. kunnen dan bU die Raads leden eens een lesje gaar. nemen. Nadat de heer Lu den heef: opge merkt dat het zóó niet gaat en dat. als de Raad omtrent iets zijn meening zegt. aan B. en W de uitvoerende taak is, zegt de heer Laan tenslotte: .Welnu dan zullen we het maar eens netjes gaan uitvoeren". B. en W. hadden den Raad mede- deeling gedaan van de weigering van den heer A, J. P. Jansen om zijn toe stemming te verleenen tot het maken van een hulpbrug ter verbinding van de beide deelen der Oranje-Nassaulaan. Na eenige gedachten wisseling bleek dat de gemeen te ::a deze weigering er niets aan kan doen. De voorstellen van B. en W. tot mach- t.elng tot opneming van kasgeld, to' vaststelling van een besluit, tot af- en overschrijving op de begrooting voor he: dienstjaar 1927, tot af en overschrijving in de begrooting voor 1927 van het Wa terbedrijf. tot vaststelling van de balans en winst en verliesrekening van het wa terbedrïjf. tot wijziging der begroo: ;;v voor 1927 van het gasbedrijf, tot vast stelling van de balans, en wist er. ver'ies- rekening van het gasbedrijf, en tot ver laging van den meterhuur van het gas bedrijf worden z.h.s. aangenomen. Ontstemd Raadslid. Bij het voorstel van B. en W. tot aan koop van grond van de Provincie Noord- Holland voor verbreeding van den Mi litairen weg vraagt de heer Kremer het woord. Spr zegt dat indertijd in den Raad a besloten dat B. en W. eens zouden gaan praten met bewoners van perceelen langs dien weg over verkrijging var. eenige stukjes grond. Dat hebben B. en W. echter nog niet gedaan. Alléén is onderhandeld met Gcd. Stater.. Als het voorstel van B. en W. wqrdt aangeno men, voegt spr. daaraan toe. dan zal van een buis dat aan dc Provinci? be hoort, de tuin worden Ingeperkt. De tuin van mijn huis zal met een wig in den weg komen. B. en W, denken dat dan de heer Kremer ook wel over de brug zal komen en dat ze nu wel alles zullen bereiken. De weg. d:e er nu is gemaakt, is niet wettelijk volgens een raadsbesluit uitge voerd, het eerst genomen raadsbesluit is niet eens formeel teruggenomen. B en W. gingen nu alléén met Geö. Staten praten maar niet met de andere drie bewoners van perceelen langs den weg. Het is geen royale manier van hancc-len van B. en W. Zóó jagen B. er. W. die andere bewoners nog meer tegen zich in het harnas. De heer Schulz stipt mede aan dat B. en W. met de bewoners zouden gaan onderhandelen om* te trachten tot een minnelijke schikking te komen. Zooals B. en W. nu handelen zullen ze het ver zet niet gaan breken zegt spr. Indien de bewoner van het perceel dat aan dc Provincie behoort bezwaren maakt, moe ten B. en W. nog wachten met het ver krijgen van het stukje grond tot Aug. 1929. Nadat de heer Hosrenblrk zich In dergelijken geest heeft geuit,verklaart d Voorzitter: In den zomer kan men toch niets doen. Het is dus niet actueel nu te gaan onderhandelen. De heer Hogenbirk repliceert, dat B. en W. nu niet fair handelen. Ze had den met de bewoners ridderlijk moeten gaan praten, maar niet zulk een mid del gaan aanwenden als ze nu doen om de menschen te gaan dwingen. De heer Laan zegt: Het is waar. De Raad zeiae: gaat onderhandelen. Maar het zou niet practisch zijn nu te gaan onderhandelen omdat de menschen boos zijn. Tactiek van de gemeente in derge lijke gevallen is steeds te trachten dien grond te krijgen dien men krijgen kar.. Als er eenmaal één schaap over de brug is dan komen er wel meer. Ik was tegen den geheelen weg, ver klaart spr. Maar de Raad besloot een maal dat de weg er komen zou en als een gedwee wethouder. (De raad lacht) heb ik mij daarbij moeten neerleggen. „Met u heb ik niet- onderhandeld", aldus richt spr. zich tot den heer Kremer „Want met u is nu toch niets te bereiken. Maar de zaak zal met u en de andere twee bewoners nog wel in orde komen". Or.der gelach van den Raad, besluit de heer Laan: „De heer Kremer is de kwaadste nog niet. Maar door die geschiedenis is hij in de war geraak'. Maar het komt in orde". De heer Kremer zet uiteen dat zijn protest gaat tegen de manier waarop B. en W. hun zm trachten door te zetten. De heer Van Nederhasselt vindt het jammer dat als iets gedaan wordt met goede bedoelingen, het verkeerd wordt uitgelegd. Spr. zet uiteen, dat in dergelijke gevallen als het er om ging grond in handen te krijgen, B. en W. ook trachtten eerst met de een tot overleg te komen en dat dit dan nimmer een verkeerde methode is genoemd. Nadat de weg volgens het veranderde plan was gemaakt, was de heer Kremer bereid grond af te staan maar nadat hij met een advocaat had gepraat was hij er tegen, vervolgt spr. De boosheid van den heer Kremer zal wel gaan zak ken als hy maar niet te veel met dien advocaat gaat praten. De heer Schulz merkt op dat B. en W. de menschen gingen grieven door te gaan uitvoeren den weg op een andere manier dan waarop aanvankelijk door den Raad was besloten. Hadden B. en W. daarna naar de bewoners gegaan om hun ongelijk te gaan bekennen, hadden ze gezegd: wè hebben eon fout begaan, maar we handelen in het belangder gemeente, dan was er wel overeenstem ming met de bewoners gekomen. Echter dien kant zyn B. en W. niet opgegaan. De Voorzitter die er nu een grap je van gaat maken, zegt: „Binnen 14 dagen zullen B. en W. de Bewoners op dc koffie vragen. Hun zal dan ook een sigaar worden aangeboden om ze in de stemming te brengen. Is dat nu niet een prachtig voorstel", besluit spr. Inmiddels gaan in den Raad stemmen op. om het voorstel van B. en W. dat aan de orde is. aan te houden. De Voorzitter verzet zich daar tegen. „Dat is nu toch te gek om los te loopen". aldus spr. „Indien we grond kunnen krygen voor wegverbreeding dan moeten we daar ook beslag op gaan leg gen. Als een officieel lichaam een mo- reeien steun wil verleenen tot wegver breeding dan moeten we dat met beide handen aanvaarden. De heer Laan roept uit: „We kunnen het voorste! nog wel een maand aan houden". De heer Schulz is voor aanhouding van het thans aanhangige voorstel. De Voorzitter: ..Na die redenatie, enfin laten we dan maar het voorstel aanhouden". Volgens de toezegging van den Voor zitter zal nu met de drie andere be woners van ]>ercee!en aan den weg worden onderhandeld. Aan de orde was: het voor stel van B. en W. tot aankoop van grond van den béér E- H. Bed?! Bten- fvt voor verbreeding van den Bloemen daalschen weg. Or.i 'rmd riep de Voorz'itter: „Ook maar aanhouden?" Dat was echter niet de bedoeling van den Taad. Het voorstel werd zhs. aan genomen. Er ontstaat een vrö breede discussie ter zake van het voorstel van B. en W tot voorlopige vaststelling van het uit breid! ngsp?. n voor dc terreinen gelegen tusschen ce Kleverlaan en den spoor weg HaarlemOverveen. Dc- heer Prinsenberg dient een voorstel in om den hoofdweg loopende van Julianalaan tot aar. de Kleverlaan te bepalen op 42 Meter en dan den weg van c .Ju'.:analaan tot aan den Spoor weg op 32 Meter. De heer Van Nederhasselt .ndt eigeniyk een weg van 32 Meter .breed genoeg. Maar, omdat de zaak al zoolang hangende is en er e-°-. einde aan ce maken zal spr. mede.: .ar. me: het voorste! van den heer Prinsenberg. Dit doet den heer Laan uitroepen: „Ge zyt van meening veranderd' De heer Van Nederhasrel: zegt: „Jy doet dat ook wel eens". Het voorstel van den heer Pr.usenberg wordt aangenomen met 11 stemmer, voor en 4 tegen Tegen stemden de leden Dc Waal Ma- lefyt, Luden. Hogenbirk en Laan. Het uitbreidingsplan wordt dar. voor- loopig vastgesteld. Over enkele kleine punten zal nog nader worden onderhan deld Aangenomen worden de voors:cllen van B. en W. tot voorloopige vaststel ling van het uitbreidingsplan voor een terrein gelegen tusschen de Alb. Thym- laan en den Joh. Verhulstweg. en dat tot verieening van de gevraagde mede werking volgens art. 72 der L. P. Wc' voor n.ibreiding der R.-K. St. Jozef school. Wanneer de heer Noorman het woord vraagt over het voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediel voor het aanschaffen van een auto ten behoeve der reiniging tevens dienst doende als Sproei- en veegmachinc zegt de heer Laan dadelijk, nog vóór dat er iets is opgemerkt: „De auto is nog r.'.c', gekocht". De heer N o o r m an vroeg zoo mogelUk gebruik te maken van Ned. Fabrikaat, een vraag die wethouder Laan beantwoordde met op te mer ken dat een dergelijke machine niet m Nederland gemaakt wordt. De heer Prinsenberg kan nSe*. medegaan met het voorstel van B. en W. Zulk een auto aan te schaffen om te gaan sproeien is onnoodig redeneer: spr. Want er wordt in deze gemeente byna niet meer gesproeid. En wil men een machine om te gaan vegen, dan is het oneconomisch een dergelijke ingewik kelde machine aan te schaffen. Dan is het beter een aparte machine om te vegen te koopen. De Voorzitter zegt: In ParUs ziet men niet anders dan dergelijke din gen. De heer Laa n zet uiteen, dat wil men economisch zijn. men juist voor het voorstel van B. en W. moet wez?n en niet moet gaan koopen een afzon derlijke machine om te gaan vegen. Een machine om een put te ruimen is toch noodig. Van deze machine is het byzondere dat als ze op weg is om een put te gaan ruimen, ze tevens don weg schoon maakt Daarvoor wordt dan een tank water medegenomen. Alle gemeen ten nemen een dergelijke machine. Laat de Raad nu eens niet eigenwijs zijn zegt spr verder. De machines zUn nle" meer leelyk, maar zien er vrij fatsoen lijk uit. Het voordeel van een derge- lyke machine is, dat er maar één chauffeur noodig is. De heer Schulz verklaart, na het warme betoog van den wethouder ge neigd te zyn met het voorstel mede te gaan. In den heer Laan stel ik genoeg vertrouwen, voegt spr. daaraan toe. dat, als hy goedkcoper iets kan gedaan kry- gen hy dat zeker zal doen. Hij is er niet iemand naar om het geld over don balk te gaan gooien. De Raad kan niet oor- deelen over een bepaald systeem. Laten we maar medegaan met het voorstel van B. en W. Het voorstel wordt aangenomen met de stemmen der leden Ver- degaal, Prinsenberg en de Waal Male- fyt tegen. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot vaststelling van den tekst van het besluit ter zake van den vacantietoeslag wordt nog eenige discus- gevoerd. Ten slotte wordt besloten in art. I te lezen de woorden „inkomen genoten in dienst der gemeente" en daarin verder op te nemen, dat als maatstaf zal gelden het inkomen genoten het jaar te voren. De heer Hogenbirk had dit voorstel gedaan. Goedgekeurd worden de voorstellen van B. en W. tot voorloopige vaststel ling van het uitbreidingsplan voor Rij- negom en tot vaststelling van de na men der openbare wegen. By de rondvraag informeert de heer Bornwater hoe het staat met het Bebouwingsplan der gronden bij het Brouwcrskolkjo, De heer Laan antwoordt: De heer Springer wenschte het niet, te maken. Ik zie echter wel kans het zelf te doen. In den Raad is een strooming die steeds commissies en adviseurs wil gaan benoe men. Het is alsof wy niets kunnen. Dc heer Prinsenberg: „Dat is nu toch te gek. U is zelf begonnen met den heer Springer in den ann te nemen." Dc Raad verandert daarna ran too- neel. De leden zitten niet meer. maar staan om den heer Laan heen in het midden van de zaal nadat de heer Laan een kaart of plaat heeft te voorschijn gehaald. De heer Laan heeft met den architect De Jong een plan weten te maken waarbU het natuurschoon is behouden. De vergadering wordt gesloten VELSEN. DANKBETUIGING URUGUAYSCII OLYMPISCH COMITé. De Burgemeester der gemeente Velscn heeft van den Attaché van liet Uru- guaysch Olympisch Comité het volgen de schrijven ontvangen: „Het doel van dit schryven is u cn uwe gemeente myn groote erkentelijk heid te betuigen voor de groote mede werking a-elke onze spelers gedurende de aclr^r ons liggende weken ten uwent hebben gehad, cn hebben de Uruguay- sche delegatie en voetballers mij ver zocht u ook hun bijzonderen dank over ;c brengen, van welke taak ik mU bij deze kwyt. Vooral de aangename verhouding welke tusschen de spelers en uwe ge meen tenaren heeft bestaar., en de as sistentie welke zij steeds in alles van de Velsenaren hebben ondervonden, zal hen steeds met de beste herinneringen aan Velsen doen terugdenken, terwijl het mij zeer aangenaam zal zün indien u den inhoud van dit schryven ter ken nis van de bewoners van uwe gemeen te zoudt willen brengen". BEGINT ONZE UITSLUITEND ONZE BEKENDE PRIMA KWALITEITEN h ■Bimciam Wy hebben aangekocht wegens op heffing van een Schoenenfabriek: een groote partij SCHOENEN. HEEREN MOLIÈRES, vanaf 4.95 j HEEREN MOLIÈRES, bruin, rond genaaid, prima qualiteit 6.50 DAMES PANTOFFELS 0.79 DAMES PANTOFFELS. 36, 37. 38 f 0.49 KINDER BRUIN BANDSCIIOEN, vanaf f 1.65 i TENNISSCHOENEN, vanaf f 0.39 PROFITEER T VAN DEZE KOOPJES. LET OP HET ADRES BOTERMARKT 2, hoek Tuchthuisstraat. Naast de Firma WIJNBERG. 50 GROOTE AFSLAG. OPPERDOEZEN OPPERDOEZEN, MUIZEN MALTA ZEEUWSCHE BLAUWE ZEEUWSCHE BLANKE Verkrijgbaar bij: TELEFOON 13211. Thuis bezorgen zonder prijsverhooging. 12 ct. per K.G. 10 ct. per K.G. 19 ct per K.G. 12 ct. per K.G. 10 ct. per K.G. 50 Het ZWAARSTE en FIJNSTE kwali teit HOLLANDSCHE paard isweer geslacht door N. DE BRUIN Breestraat 14 Dit 1ste klas Paard had het respectabele gewicht van 1156 POND geslacht. Dus U ziet wel weer waar of uw ADRES is voor het beste PAARDENVLEESCH en dan tegen de LAAGSTE PRIJZEN. Mijn dagelijks grooter wordend OMZET is toch ook wel een BEWIJS. 60 Hooren en thuisbezorgen zonder prijsverhooging. Beleefd aanbevelend. N. DE BRUIN, Alléén Breestraat 14 alléén. Het Amsterdamsch Heeren-Modehuis Zijlstraat 93, 3e huis vanaf de Groote Markt Wij bieden U thans aan door aankoop van een groote partij Zelfbinders. iets bijzonders. Wanneer U een Zelfbindcr koopt ontvangt U een 2de Zelfbinder, VAN DE ZELFDE, voor 0.25 cents CADEAU "Ttec b.v. 70 SERIE I afi oo de 2e S f0 25 SERIE II 1fl 25 de 2e 10 25 SERIE III fl 50 de 2e A f0.25 Totaal f 1.25 Totaal f 1.50 Totaal f 1.75 SERIE IV Af 1 80 de 2c f 0-25 SERIE V Af2.25 de 2e A f0.25 SERIE VI de 2e A f 0 25 Totaal f 2.05 Totaal f 2.50 Totaal f2.75

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11