ZWEMMEN ROEIEN CRICKET Het 15-jarig bestaan van de Haarl. Reddingsbrigade WEDSTRIJDEN EN DEMONSTRATIES IN HET ZWEMMEND REDDEN. Voor de viering van het 15-jarig be staan had de Jubilaresse beslag gelegd op de nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart om de beoefenaars van dit zoo nuttige onderdeel der zwemsport in de gelegenheid te stellen eikaars krach ten te meten niet alleen, doch ook om het publiek belangstelling bij te brengen voor het menschlievend doel der Red dingsbrigade. De Haarlemsche Red dingsbrigade heeft bewezen te kunnen beschikken over een zeer geoefend le dental; het zal den oprichter en leider een groote voldoening geweest zijn. aan de Haarlconschc groep den len prijs te mogen uitreiken in den z.g. opdracht- wedstryd. Deze werd gehouden in de ochtend uren en was niet voor het publiek toe gankelijk. De door de deelnemers uit te voeren opdracht was vrij ingewikkeld en luidde ongeveer, als volgt; Iemand verwondt zich opzettelijk, springt te water en zinkt. Een redder snelt toe en komt voor de zware taak met den drenkeling 20 M. ver te zwemmen naar den oever, het geen hem evenwel slechts ten halve ge lukt, zoodat een tweede redder nccdig is. De drenkeling woi-dt door Redder li naar den wal gebracht, waarheen ook de eerste nog kon zwemmen. De schijn- doode drenkeling wordt dan door beiden weer tot het leven teruggeroepen. De Haarlemsche groep, bestaande uit A. H. de Bruyn, R. J. Rohlfs en Th. Buys, verwierf met 14 5/9 punt den eer sten prijs en de Amsterdamsche den tweeden met 13 17/30 punt. In de damesafdeeling behaalde de Amsterdamsche groep den eersten prijs met 11 1/27 punt. terwijl de Rotterdam - sche dames met 11 p. den tweeden prijs bemachtigden. De demonstraties in het zwemmend redden vingen aan om half twee. De heer Meijeritik heette het niet tal rijke publiek welkom en dankte het ge meentebestuur van Haarlem voor 't af staan van de inrichting en »- -1 beschik baar stellen van eon in. ie. Ock dankte h'j andere gevers van prijzen. Na eenige nummers gekleed snelzwem- men, werd onder groote spanning de wisselprys der familie Schreuder ver- zwommen. De deelnemers hadden hier 50 M gekleed te zwemmen en vervol gens 25 M. met een ongekleede drenke ling. Overwinnaar werd de heer C', Vrugfc in 1 min. 2 sec., terwijl mej. v. Galen 4e aankomende de snelste dame was in 1 m. 15 4/5 sec, Groote belangstelling bestond voor het politlenummer, zijnde 75 M. gekleed zwemmen (zonder uniformjas) waarvan 25 M. met gekleedc drenkeling. De Haar lemsche ploeg, bestaande uit de hee- ren J v. Huls, W. de Koning en O. Zon neveld legden beslag op den Bondsbeker in 6 m. 45 sec, Een schitterende pres tatie. Het figuurzwemmen door 12 dames onder leiding van mej. G, E. de Kier!:, waarvan de voorbereidingen door het koude water der laatste weken eenigs- zins geleden hadden, had nochtans' de volte aandacht en oogstte veel applaus. Onder leiding van den heer Okhuysen voerden eenige dames en heeren eeni- ge mooie sprongen uit die als steeds ten hoogste werden gewaardeerd. De wedstrijd om den Stads-Editie be ker, 75 M', gekleed zwemmen, waarvan 25 M. met gekleeden drenkeling was wederom voor den heer J. M. Geerts. De Oud-Haarlemmer A, Vrugt. triom feerde in het nummer popduiken, ter wijl de 50 M. gekleed zwemmen voor heeren boven 30 jaar voor den veteraan D. N. H. Haase was. Onmiddellijk na afloop reikte de heer Meyerink met een vriendelijk woord de vele mooie prijzen uit. De Haarlemsche Reddingsbrigade kan op een welgeslaagd feest terugzien. De volledige uitslagen z\jn als volgt: I. Afvalwedstryd. a, Dames1. mej. v. Galen, 2. mej. L. v. Rijn; b. heeren 1 Th. Koningsbrugge; 2. M. de Graai. II. 50 M. gekl. zwemmen voor heeren var. 1830 jaar. Nationaal. 1. A. Vrugt, den Haag, 43 sec. 2. R. J. Rohlfs, Haarlem, 45.2 sec. 3. J, Boudewijn, Rotterdam 51,2 sec. III. 50 M. gekl. zwemmen voor dames: 1. Mej. G. v. Galen 57 3/5 sec., 2. mej. A. de Bruyn 59 4/5 sec. IV. Wissel prijs Familie Schreuder, 30 M. gekleed zwammen, waarvan 25 M. ongeki. drenkeling, 1. C, H. Vrugt 1 m. 2sec., 2. R. J. Rohlfs 1 m. 4 1/5 sec., 3. A. G. Geerts 1 m. 6 4/5 sec., 4, Mej. G. v. Galen 1 m. 15 4/5 (eerst aank. dame) V: 75 M, gekl. zwemmen, waarvan 25 met gekl. drenkeling voor Pollfie-ambte- naren (om dn Bondsbeker). 1. Haarlem (met de heeren J. v. Huis, W. de Koning, C, Zonneveld) in 6 min. 45 seconden. 2 Rotterdam in 7 m. 48 4/5 seconde. VI. Wedstrijd om den Stads-Edltie- beker. 75 M, gekl.zwemmen, waarvan 25 M. met gekl. drenkeling. Nationaal (de eerst aank. Haarlemmer wint den beker). 1 A. Vrugt den Haag 1.23 2/5. 2 J. M. Geerts, Haarlem 1.38 4/5 (le aank. Haarlemmer). Eerst aank. dame mej. N. de Kruyf, Amsterdam 1.47 2/5. VII a. dames, popduiken. 1 Mej. N. de Kruyf, Amsterdam 45 1/5 sec. 2 mej. J. Sarvaas, Amsterdam 48 1/5 sec. b. Hee ren: 1. A. Vrugt. Den Haag 41 3/5 sec.. 2 R. J. Rohlfs. Haarlem 46 1/5 sec. 3. J. Boudewyn, Rotterdam 47 1/5 sec. VIII. 50 M. gekl. zwemmen. Heeren boven 30 jaar. 1 D. N. H. Haase, 57 4/5 sec., 2 W. Dijkstra 58 sec. DE WEDSTRIJDEN DER KONINKLIJKE. SPAARNE EN LAGA BEHALEN DE MEESTE EERSTE PRIJZEN. Mooie Spaarne-successen. Eerste prjjs in de nummers dames seniores, vier- riems B en jonge twee A. Tweede prijs in de num mers jonge vier dames en jonge skiff A. (Van onzen medewerker). Voor eenige jaren was de Roeiveree- ïtiging „Het Spaarne" vrijwel een onbe kende op de ban.«n. In de laatste jaren is hierin een geleidelijke verbetering ge komen en tenslotte hebben deze laatste wedstrijden het Spaarne zeer op clen voorgrond gebracht. Vooral de overwin ning in het belangrijke nummer jonge vier B is een gelukkig iets. De nummers waarin de Haarlemsche vereeniglng mee deed waren: Jonge vier A, die Vrijdagavond echter reeds afviel; Jonge vier B. bestaande uit W. GLm- pel, boek. J. Helms S de Vries. G Ter- wogt (slag), Ir. P. C. van Niftrlk (stuur man), trainer W. Bbrgman; Jonge dames vier Dames vier Seniores: Jonge twee L. F. de Groot (boeg). R. Peereboom (slag), Ir. P. van Niftrlk (stuurman), trainer Mr. R. K. de Jong. Jonge skiff A: P. Timmermans, trai ner de heer Adrian. Oude skiff: H. Cox, trainer de heer Adrian. Zoowel wat het aantal ploegen betreft als ook het gehalte daarvan geeft re don tot zeer groote voldoening. Zonder uitzondering hebben allen goed geroeid en de overwinningen waren verdiend. Hot bestheeft rich zeker de jonge vier 13 geweerd, dtie vooral in den 2den wedstrijd een zwaar gevecht had te voe ren. In den voorwedstrijd hadden zij hun oude tegenstanders Ar sa te bekampen die reeds op de Holland ia - Wed str ijd cn hun meerderheid had moeten erkennen. Deze race werd Zaterdag geroeid. Ei' bestond wel eenig gevaar, dat het re sultaat ditmaal minder gunstig zou zijn. daar de 2e slag van de vier- gedurende bijna twee weken de training niet had kunnen meemaken. Van meet of aan bleek de Spaarne vier echtor de meer dere te zijn. Bij den start werd een voorsprong van biina een lengte geno men en over de hcele lengte van de baan bleef het Spaarne uitloopen. Zon der overmatige inspanning werd de race dan ook gewonnen met 3 a 4 lengtes Zoowel het roeien alsook het sturen in dezen wedstrijd was te roemen. Vlak na hot Spaarne plaatste Triton zich door een forsche overwinning op Argo in den oindwedstrijd. De gemaakte lijden 7 min. 32 sec. van 't Spaarne. 7 min. 2;> sec. van Triton wezen er reeds op. dat do cindwedstrijd op Zondag zeer l'cl zou ziln. Dit was dan ook werkelijk het geval. Er stond bij de finale een vrij krachtige wind zoodat het Spaarne het voordeel van de boei had. Boei I van 't Spaame lag namelijk onder den hoogen wal, aan boei IT lag Argo. dat als snelste 2de --'eed boei III werd ingenomen door Triton. Du eet na döv> *rart neemt h- Spaarne oen zeer kleine voorsprong op Triton terwijl Argo vrij spoedig uit den :s van belang. Nereus wordt gepasseerd met 't Spaarne nog altijd aan den kop. bij de Amstelbrug is 't Spaarne nog steeds een halve lengte voor. dan wordt een spurt ingezet, die den voorsprong bij 't clubgebouw van de Amstel tot 1 lengte opvoert. Wel komt Triton nog even opzetten, maar de overwinning blijft aan 't Spaar ne. Beide ploegen waren op. De Spaame vier heeft zeker verdiend een kans te krijgen op de Olympische selectie-wed strijden te laten zien wat ze waard is. De jonge dames vier A heeft niet een 2de overwinning aan 't Hollandia-succes kunnen toevoegen en moest zich ditmaal te vreden stellen met den 2en prijs. Di Spoarne-dames hebben zeker niet slech ter geroeid dan in Oudshoorn, maar de winnende ploeg uit de finale van et Dclftsche Sport was sinds de Hollandia wedstrijden aanmerkelijk vooruitgegaan. Toch moet het stellig slechts een zeer ge ring verschil in het punten aantal ge weest zijn waardoor de D. D. S.-ploeg won. Van het clubgebouw van den Am- stel af te zien leek het mU een zeer moeilijk probleem uit te maken welke der twee ploegen het beste was. Het is in elk geval prettig voor de ploeg dat ze des Zaterdagsmorgens goed wist te win nen van de ploeg van de Laak. Trekvogels en Willem in verloren van do Vliet.. Voor zoover ik mU herinneren kan was dit voor beide verliezende ver- eenigingen de eerste keer, dat ze een damesplocg hadden, terwijl de Trekvo gels zelfs voor de eerste maal aan de nationale wedstrijden deelnamen. De dames-vier seniores roeide Zaterdagmor gen in haar voorwedstrijd tegen do Vi king, beiden werden in den eind wed strijd geplaatst, terwijl de andere heat door Nereus werd gewonnen. De overwinning van de jonge twee A was een verrassing. Ik denk dat de roeiers het mij niet kwalijk zullen n-e men. dat ik dit zoo kortweg zeg. Zelfs leek mij de inschrijving euvele moed, maar door den uitslag werd deze vol komen gerechtvaardigd. De ploeg liep bij de oefeningen aardig door, maar mensclielijkerwijze gesproken was het werkelijk niet te verwachten dat zij In staat zou zyn een flinke zware race te roeien. Des te aangenamer was de ver rassing toen dit wel degelijk het geval bleek te zijn. terwijl zij bovendien over voldoende uithoudingsvermogen bleek te beschikken om de telkens fel aanval lende Willem III-ploeg af te slaan. Voor den slag die-37 lentes telt is dit een fraaie prestatie geweest. Nog verdien stelijker is de prestatie van de boeg die slechts 19 dagen getraind had. De jonge skiffeur P neeft zich ditmaal van den allerbesten kant laten kennen en hij heeft het zelf in handen gehad te kunnen winnen. eerste zitting bracht Wijsman van de Hoop. Maurik Broekman van Laga en Tjalma van Triton en Timmermans van 't Spaarne in den halven eindstrijd. De eerste drie wonnen achtereenvolgens van V. in A, D. D. S. en Dare Devil Club, terwijl de laatste een row over had. In de tweede ronde won de Hoop sculler van Laga, terwijl Timmermans in een goed geroeiden wedstrijd Tjalma de baas bleef. In de finale heeft Timmermans den Hoop-roeier goed partij gegeven. Deze zat voortdurend in zijn baan zoodat de Spaarne-sculler veel last van de koltcn had. Met mindere wedstrijdroutine zou de Spaarne-sculler zeker een aanvaring hebben kunnen veroorzaken. In elk ge val is 't toch beter dat zcoiets niet ge beurt. Timmermans heeft nu een wed strijd geroeid waar hij met veel voldoe ning op terug kan zien. Cox heeft ditmaal deveine gehad. Van de vijf roeiers moest in de eerste ronde een uitvallen. Dit bleek Pieterse te zijn, die geen schijn van kans tegen Günther kreeg. De verandering in stijl bij Pieterse heeft hem geen goed gedaan. Ik kreeg den indruk, dat hij het beenwerk absoluut verwaarloosöe.Voor diegen-en die zijn échec op de Hollandia'als een tijde lijk uit vorm zijn opvatten, moet zijn roeien een teleurstelling geweest zijn, Voor Pieterse is het jammer, nu hy' na allen persoonlijken tegenstand, zoo moet erliezen. Maar Günther was veel beter. Hij ls verbazend vooruit gegaan. Dat ondervond ook Cox in de semi-finale, Günther won zonder veel moeite. Cox had echter geen gelukkigen dag gehad en moet 't op de selectiewedstrijden nog maar eens probeeren. Voors ons nationaal roeien is het tenminste prettig dat Günther zijn vroegeren internationalen vorm weer begint te benaderen. In de andere helft won Muntz van Van der Meer, maar ook Muntz was kansloos tegen Günther. Vanzelf komen wij er in om eens na te gaan hoe het nu staat met de Olym pische nummers en onze vertegenwoor diging daarin. Over de vlerriemssculling- booten en de twee zonder stuurman Ls moeilijk een oordeel te vellen, daar in beide nummers slechts één in schrijver was en zich uit een row over moeilijk een idee te vormen is over de snelheid van een ploeg. De oude skiff is reeds voldoende besproken, In het het nummer oude acht heeft Laga een zeer verdienstelijke ploeg. Er waren drie deelnemers, Laga. Nereus en Amstel. Alleen met Nereus had Laga nog te vechten, maar maar vooral op het einde waren de Delftenaren veel sterker. Veel meer belangstelling was er voor nummer oude twee. De Leythe won hierbij den voorwed- strijd van Willem in en Amstel, na een zeer zwaren strijd, terwijl de Aegir d: Hoop versloeg, waarbij de Aegir-slag zeer tactisch roeide en pas op 't laatste oogenblik opvoerde en de Hoop voorbij ging. Ook in den eindstryd vergenoegde Aegir zich ermee vlak achter de leiders te blijven hangen, terwijl de Hoop die als snelste 2de in de finale kwam nu achter bleef. Ook nu weer spurtte de Aegtr-twee op 't laatst zeer krachtig en liep Die Leythe voorbij. In de oude vier behaalde Triton de zege. In elk geval maakten de B-pioegen veel betere tijden en wij hopen dus dat de Spaarne B.-vier op de selectiewedstrijden in staat zal zijn een woordje mee te spreken. Over de andere wedstrijden zal ik vér der niet meer uitvoerig schrij- AUeen wil Jk den bui tengewoon spannen d en eindwed- strijd tusschen de de drie B-achten, van Argo, Laga en Amstel memoreeren, waar bij de drie ploegen voortdurend gelijk waren. Aan het eind was Argo slechts minimaal op Laga voor, dat ook weer slechts een paar M. voor Amstel was. Thans volsta ik verder met de vermelding der uitslagen. Zaterdag: Eindwedstrijden: Vierriems overnaadsch. 1ste Argo, 2de de Laak. Vierriems seniores: Triton. Tweeriems juniores A: Laga. Tweeriems sculling juniores B De Hoop. Tweeriems gieken juniores A: 1ste Spaarne, 2e Willem m; Aegir niet ge komen. Achtriems juniores B. Argo. Tweeriems zonder stuurman, Dare Devil row over. Zaterdag voorwedstrijden. Dames seniores 1ste heat. Het Spaar ne. Viking in den eindstryd. 2de' heat Nereus in den eindstrijd. Dames juniores 1ste heat. Spaarne in de finale. 2de heat. De Vliet in de finale. Tweeriems sculling juniores A. 1ste heat Laga,, 2de heat de Hoop. 3de heat Tillen, Spaarne row over. Tweeriems sculling seniores, 1ste heat de Amstel. Spaarne, Njord en Maas row over. Tweeriems gieken seniores. 1ste heat Die Leythe. 2de heat Aegir, de Hoop snelste 2de. Vieriems juniores B. 1ste heat Spaar ne, 2de heat Triton, Argo snelste 2de. TweeriemssculLing Juniores A„ 4de heat de Hoop. 5de heat Spaarne. Tweeriems sculling seniores, 3e heat de Maas, 4de heat Amstel. Tweeriems juniores B 1ste heat de Hoop. 2de heat D. T, u. R. V. Eindwedstrijd op Zondag. Tweeriems sculling overnaadsch, de Laak, Vieriems zonder stuurman, Triton. (Voorwedstrijd) Dames juniores D. D. S, Tweeriems sculling juniores A. de Hoop. Tweeriems sculling seniores, Amstel. Tweeriemsgieken Seniores Aegir. Stylroeien dames juniores D. D. S. Stijlroeien dames seniores Spaarne, Vierriemsgieken juniores B, Spaarne. Tweeriemsgieken overnaadsche Laak (row over). Achtriem5gieken Laga. Tweeriems juniores B, D. T, cn R, V. Achtriems juniores A, Laga. Vierriems sculling booten De Hoop (row over). De fraaie prestatie van 't Spaarne blijkt uit het volgende lystje: Verecnigingen die 3 eerste prijzen be haalden waven: Spaarne en Laga, De Hoop twee en mw over Arpo f.vno u-iWo.-i tv*'"" Cricketbeschouwingen vn. De traditioneele ontmoeting tus schen de Flamingo's en het H.C.B. XI-tal is in -tegenstelling met vorige jaren in een smadelijke nederlaag voor onze stad- genooten geëindigd. De oorzaak van dit geringe succes is wel hoofdzakelijk te wijten aan het falen van de batsmen, die op goed eerste klas bowlen nagenoeg niets presteerden. Op het allerlaatst had de ploeg nog eenige wijzigingen onder gaan. Zoo bleek ds permanente aanvoer der Chr, Klerk verhinderd en was de uitstekende wicketkeeper Beyk eveneens afwezig. In beide gevallen een geduchte handicap. De plaatsvervangend captain maakte verscheidene fouten en bleek nog geens zins de kunst te verstaan om zijn veld naar behooren uit te zetten. De fielders waren n.l. zoo opgesteld, dat alleen bij absolute fcutslagen der batsmen de kans op catches werd geschapen en nu mag die tactiek in den Haarlemschen Bond vaak succes opleveren, by geroutineerde batsmen heeft zulks weinig doel. Als van ouds was het fielden heel behoorlijk, accuraat en enthousiast. De Haarlem bowler Dik stak met kop en schouders boven de anderen uit en zyn 541 in 15 overs waren een welverdiende be- looning voor zyn zeer correct bowlen. Zelden hield Dik zoo uitnemend lengte als dezen middag; de batsmen bespeel den hem met het noodige ontzag. De andere aanvallers vielen stuk voor stuk tegen, noch Beyk, noch Van Dam, noch Van Houten konden hun vorm vinden; zelden waren de zeer vrij spelende bats- men in moeilijkheden. De Haarlemsche innings was, zooals reeds gezegd, een groote teleurstelling. Nu mogen East en Schmeink tot de goede bowlers gerekend worden, niets is minder waar, doch dit neemt niet weg, dat beiden toch geens zins onbespeelbaar zijn. Hoe onbenullig gingen evenwel de batsmen uit! In plaats van den langen fastbowler kalm vooruit te spelen, deden de Haarlemmers bij het naderen van den bal angstvallig een pas achteruit met het gevolg, dat zij steeds -te laat waren en onherroepelijk ge- cleaned. Hier bleek duidelijk het gemis aan opleiding, het gemis aan een coach die zeker dit meest elementaire begrip aan de batsmen zcu hebben bijgebracht. Het geheel werd aldus een teleurstelling, die zelfs niet gedeeltelijk werd wegge nomen toen de heeren op de change- bowlers nog eens mochten batten. De aardigheid was eraf en het weinig serieuse einde gaf geen bevrediging. Over de samenstelling van het Neder - Iandsch elftal dat as. Zaterdag te Leiden het Anglo Belgisch vertegenwoordigend team zal partij geven, kunnen wij over 't algemeen onze groote voldoening uit spreken. Sedert den beroemden wedstrijd tegen de Free-Forresters heeft de ploeg eenige belangrijke wijzigingen ondergaan Zoo werden J. J. Grootmeyer, Sodder- ïand, Bouwmeester en P. Feith niet her kozen en zyn door G, Schill. Max Jansen, Glerum en E. Neuerberg vervangen. Het bowlersvraagstuk is hiermede evenwel niet opgelost. Wel zullen Rincker. Maas, Schill en Jansen voldoende zijn om den Belgischen tegenstander voor een nicfc te hoog totaal uit te krijgen, doch het ware misschien verstandiger geweest, indien de elftalcommissie eens eenige andere bowlers had geprobeerd, althans in ieder geval een slowbowler in de ploeg had opgenomen. Als battingteam is er moeilijk een beter samen te stellen, iedere speler is, met uitzondering van Rincker, goed voor een vijftigtal runs; wy zijn dan ook zeer benieuwd hoe onze Belgische gasten zich tegen deze sterke verdeaiging zullen houden. De samen stelling van onze tegenstanders is niet bekend, doch wij mogen veronderstellen dat de beste elf in het strijdperk zul len treden. De heeren beschikken over een vijftal goede bowlers, terwijl eenige hunner meer dan eerste-klasse Hol- landsche babtingscapacibeiten bezitten. Het belooft dus een spannende strijd te worden, die naar wij' hopen door onze menschen mag worden gewonnen. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. A. C. C.Haarlem. Na eenige draws en een nederlaag, is Haarlem er Zondag j.l. weèr eens in ge slaagd om een overwinning te behalen. Ook nu was het batten zeer behoor lijk; vooral de ontwaking van Jaski deed goed aan. Haarlem mocht eerst batten. De pitch bleek in abnormaal slechten toestand, zoodat voorzichtigheid dus geboden was. Ondanks de weinige risico, die genomen werd, waren de kopstukken weer voor een luttel aantal runs verdwenen. Ech ter op een stand van 537 redden v. d. Lee en Jaski de situatie. Evenals tegen H. C, C. II speelde v. d. Lee zijn kalm verdedigend spel, waarbij het afstraffen 'an de weinige slechte ballen riet- ver geten werd. Jaski verraste vriend en te genstander door met keurig batten het totaal op te voeren tot 82, op welk to taal v. d. Lee 1. b. w. Beuth gine. v d Lee had een fraaie 30 op zijn naam Plaatsvervanger Nagtzaam profiteerde hierna van de afgematte bowlers. Be houdens het ..killen" van diverse on derzeeërs, werd hierna ir. een snel tempo gescoord. Iedere bal was ongeveer een run. waarbij het fielden van A. C. C. niet bepaald te roemen viel. Op 138 sloeg Jaski over een laag bly venden bal van Oliver heen en kon met een kanslooze 48 zijn verdiende rust gaan nemen. I-Iierna was het consigne „hitten", zoo dat de diverse bowlers naar alle kanten werden geslagen. Hierbij verleenden de laatste menschen nog de noodige assis tentie. Nagtzaam zorgde voor een snel gescoorde 54. voor hij door Börneman gebowld werd, terwijl Langelaar ;net 11 en v. d. Bergh met 4 not out bleven, aangezien Maas op een stand van 189 voor 9 sloot, n De openingsbowlers Beuth en Oliver I Wi-iVen («mw cl" Viocfo bowlers V8H A. later Nagtzaam het wicket kreeg van Beuth. Langelaar deed hierbij een goede vang. Lungen wilde het door krachtig spel forceeren, Eerst lukte het even, maar toen hij al te wild werd stumpte v. d. Bergh hem op Maas' bowler.. Met inbegrip van 2 zessen scoorde Lungen 22 runs.Intusschen stond Selles(40) keu rig te batten en hij was 't dan ook, die het totaal omhoog bracht. Met steun van Oliver (11) en Arno (7) stond het er op een stand van 5103 nog niet ho peloos voor A. C. C. voor. Echter bleek de staart te lang. M&hler bracht het met eenig geluk tot 7, waarna hij achter het wicket door v. d. Bergh werd gevangen. oud R. en Witter J, G Börneman scoorde ook nog 10 runs, maar hierna was het spoedig gebeurd. Met inbegrip van 22 extra's sloot de innings op 123. In den aanval van Haarlem werd Ha- zes zeer gemist., echter Maas met 636 voorkwam erger. Nagtzaam en v. d. Lee deelden de overige wickets. Met nog te weinig speeltijd om een kans te krijgen op een andere beslissing werd besloten van verder spelen af te zien, zoodat Haarlem weer een flinke overwinning kan boeken. Rood en Wit—H. C. C. 2. De wedstrijd tegen het tweede elftal der Haagse he aan de Spanjaardslaan gespeeld is weer in een nederlaag voor Rood en Wit geëindigd, niettegenstaande het vrij sterke team waarover de Haar lemmers ditmaal beschikten; evenwel.... runs maken de heeren dit seizoen blijk baar niet, op een enkele uitzondering na en zoo is het dan ook niet te verwon deren, dat vrijwel match op match wordt verloren. Thans ook weer, slechts Van Bueren en Van der Togt maakten een gunstige uitzondering en zorgden samen voor bijna de helft van het totaal. 128 uns van Rood en Wit, dat het eerste inging waren natuurlijk lang niet vol doende om ook maar een schijn van een kans t« hebben tegen liet dit jaar zoo sterke H. C. C. 2. Het Haagsche totaal werd met inbe grip van 11 extra's 234, zoodat de Hage naars met 106 runs wonnen. De zullen we in ons volgend nummer opne men. R. C. H. 1—Rood en Wit 2. Rood en Wit wint met 7 runs. R. C. H„ dat den toss heeft gewonnen stuurt Rood en Wit het eerst naar da wickets. Door den sterken wind is liet bowlen nogal onzuiver, waardoor Rood en Wit batsmen er lustig op los scoren. Met de lunch zijn er slechts 3 wickets neer voor 78 runs. Als er echter weer begonnen is, vallen de wickets heel wat sneller. Alleen v. Lemiep speelt een lustige innings, waardoor het totaal met 13 extra's nog 115 wordt. Hiervan had Jhr. B. Elias 24. H. v. d. Berg 20, Bulman 19 en Jhr. v. Lennep 13 runs J. de Graaf bowlde met 527 weer uitstekend; J. Hellingman 342, Kleyn 1—24. Het batten van R. C. H. is daarna op den vrij zwakken Rood en Wit aanval beslist onvoldoende. Het openingspaa: verdedigt wel goed. maar vergeet zoo noodige runs te maken. Helling man en Blankenstein zijn daarenteger weer veel te brutaal. Alleen H. Kujt als freehitter liet zien, hoe er run moeten komen. Deze speler sloeg achtereenvolgende zessen, waardoor* ineens spanning in den wedstrijd kwam Als er nog 7 runs noodig zyn wordt h'j echter gebowld, na 37 runs gescoord te hebben, waaronder 5 zessen. J, Adriaans bowlde 620. C., v. Hou ten 2—53; G. de Vries 112 en Jhr. v Lennep 1—0. Rood en Wit won dus dezen wedstrijd met 7 runs. Haarlem 2V. R. A. 2. DEZE WEDSTRIJD EINDIGT IN EEN TIE. Voor dc in Amsterdam geleden in= ningsnedcrlaag heeft Haarlem 2 Zon; dag j.l. revanche genomen. Nadat beide partijen het tot 50 gebracht hadden, moest ieder zich dus me cên punt tevreden stellen. Voor Haarlem is het een fraai/ prestatie. N.l., na zelf eerst 50 runs gescoord tc hebben wisten zc het tot 50 voor 8 te brengen. Op dit moment trad echter Vis« scr als de schipper op cn zorgde er voor dat de laatste wickets Icn, zonder dat er één run bij werd gescoord. Bij Haarlem was het Dalhuyscn (23) en bij V.R-A. Laurence 25, web kc voor de runs zorg.de. Bowlingcjjfers V.R.A.: Laurence 012, Thesen Ender 410, Dolla man 0—7, Koster 2—10 cn Worics V Bowlingcijfcrs Haarlem: Visser 4—16 Blok 3—14, Misset 1—10 cn Vos 0—5- Hierna batte Haarlem nog maar op 68 voor 4 werd gestopt. Misset 2S cn Dalhuj'scn 17*. Bowlingcijfcrs: Thesen Endcr 110, Laurence 132, Klink 07, Dolle man 17 en M. Koster 1 3, CRICKET IN ENGELAND De groote strijd tusschen England en de Rest is weer gestreden; over het al gemeen hebben de .probablies" voor de as. Test Match aan de verwachtingen, beantwoord, hoewel de goede derde bowler niet gevonden werd. Zoowel Smith als Ames hebben uitstekend werk achter het wicket geleverd, zoodat de keuze nog steeds niet definitief vast staat en beiden waarschijnlijk in Test- cricket een kans zullen krijgen, Over het verloop nog het volgende: De Rest batte eerst en kon het aan- ■ankelyk met de bowlers Tate en Lar- wood slecht vinden. De schitterend spe lende Surrey amateur D. R. Jardine redde de situatie, zoodat het totaal van 307 ten slotte nogal meeviel. England, daarentegen bespeelde de bowlery met groot gemak; Sutehffe en E. Tylëesley scoorden beiden centuries resp. 101 en 160 not out. Gebrek aan tijd was ten slotte oor zaak, dat de Rest niet verloor, want op een totaal van 195 waren reeds 7 wickets gevallen, ondanks prachtig batten van R. Jardine (74*). Voor de competitie behaalde Surrey een prachtige inn ingsoverwinning op Essex. J. W. H. T. Douglas' team bracht het in de eerste innings tot 220, waarna de Londen aars, ondanks de afwezigheid van Hobbs 506 runs voor 4 wickets maakten (Ducat 208: Sehpherd 145*) Peach en Fender maakten daarna korte metten met de tegenstanders en stuurden de batsmen voor slechts 137 naar het pavil joen terug. Yorkshire behaalde to n Leicester de tweede overwinning, hel ni hoofdzake lijk te danken was aan den veteraan- bowler Rhodes, die 10 wickets nam voor 87 runs. De voor het kampioenschap zoo be langrijke ontmoeting Nottingham—Lan cashire eindigde onbeslist, waarbij het voordeel van de eerste innings aan Lan cashire kwam. De 302 (Whysal 102) van Notts werden nl. beantwoord met 4289 Makepeace 101 en Iddow 78). Kent heeft momenteel vrijwel onbe dreigd de leiding en wist in de tweede helft van de week een goede overwin ning van 187 runs op Essex te behalen. Freeman bowlde ln de eerste Essex- innings voortreffelijk (761) terwijl met het bat, aanvoerder Legge (90) en Wool- ley (102*) rich onderscheidden, In een wedstrijd met- hooge totalen slaagde Middlesex er in den punten voor een eerste innings-voorsprong tegen Warwick in de macht te slepen. De to talen luiden: Middlesex 4179 (Hendren 209') en 1703 Warwick: 405 (Kilner 85 en Par sons 101). Gloucestershire stelde weer teleur door haar groote nederlaag tegen Notts. Lax- wood was in de eerste Gloster-innings (118) bijzonder op dreef en maakte 4 slachtoffers voor 28 runs: wel was de tweede innings beter nl. 277 doch niet voldoende om het Notts, moeilijk te ma ken (265--9 en 131—2). Liet Cambridge University het in de eerste helft van de week tegen Glou cester leelijk liggen, de studs, maakten 182 en 1656 terwijl de County 213 en 1364 scoorde, tegen Surrey kwamen de batsmen eindelijk los, Rillick en Ssa- brook scoorden beiden centuries en het :otaal der light Blues sloot op 453. De ontmoeting eindigde tenslotte in een traw, daar Surrey met 182 en 304 Sandham 122) antwoordde. De eerste wedstrijd tegen de West-In- dicrs is Zaterdag jl. op Lords aange vangen. Engeland komt in vrijwel de zelfde samenstelling uit als de vorige week en zal o.i. te sterk blijken vcor de West Ind. gasten, die weliswaar over een uitstekenden óanval beschikken, doch qua fielden en batten zeker min der zijn. Wij komen op deze ontmoeting de volgende maal terug. 6tS wedstrijd tusschen de twee leiden-1 Echter <*en 2den prils dien hU behaalde de ploegen is zeer scherp Fel trekkend was eervol. In het nummer waarin hU tracht Triton bij te komen en elke slag l meedong waren veel inschrijvingen. Een en ccn row over, Laak een cn row over, Aegir, Amstel en Delftsche Sport elk een eerste prijs, terwijl de Dare Devil Club nog een row over won, moge het zoo voort gaan, E. A. KR. C. C., hoewel hun groote succes wel grootendeels aan het slechte wicket zal zijn toe te schrijven. De overige bowlers bleken matig. Vervolgens had de eerste bal van BUITEN DE COMPETITIE H.C.B XI. Flamingo's Zaterdagmiddag had op het terrein aan de Spanjaardslaan de cricketwed strijd tusschen het elftal ra den Haarl, Cricketbond en de Flamingo's plaats. Laatstgenoemden wonnen met 1"" runs. De Flamingo's gingen eerst batten. Toen er 187 runs voor het verlies van 7 wickets bijeen waren, werd gesloten. A, Schill was topscorer met 80. Dik bowlde 541, G. de Vries 138, Chr. v. Houten 0—26, J. Beyk 045 en G. v. Dam 018. De Haarlemmers maakten daarop slechts 19 runs. De bowlingcijfers wa ren prima. East 68 en Schmeink 410 De H. C. B. werd nog ms ingestuurd De reserves-bowlei's werden aangezet, waardoor de 100 runs bereikt werden, met 2 wickets verlies, A. J, Roodt 30, Chr. v. Houten 24, H. v. d. Berg 31' O. Keyser 14*. Geen der bowlers nam een wicket. De cijfers waren Glerum 012, A. de Beus Maas reeds succes, terwijl eenige runs 019, mr. F. A. Davidson 019. UMPIRE. MOTORWIELRIJDEN. De motorraces te Assen. De T. T. races te Assen, die wy thans wel de belangrijkste sportgebeurtenis op motorgebied van het jaar kunnen noe men, zijn wederom een enorm succes geworden, en wel in de eerste plaats voor- de Engelsche machines, die in alle klassen de beste tijden maakten. De be langstelling voor de races was dit jaar buitengewoon groot. Duizenden en nog eens duizenden waren naar Assen ge trokken. Aan het circuit had men niet minder dan f30.000 ten koste gelegd, In tegenstelling met andere jaren zijn er ditmaal ook geen ongelukken voorge vallen. De uitslagen luiden: Klasse 175 c.M.3 1. L. C. Crabfcree (Engeland) op Excel sior. Tyd 2 uur 13 min. 49 4'5 sec. 2, T. P. van der Rumpt (Haarlem) op D. K. W. Tyd 2 uur 19 min. 18 2/5 sec. Klasse 250 c.M.3: 1. S. A. Cr..btree (Engeland) op Excel sior. Tijd 2 uur 6 min. 5 4/5 sec. 2. C. Melch (Müncheii) op D, K. W. Tijd 2 uur 13 min. 44 2/5 sec.; 3. Longman (EiV;eland) op O. K. Supreme. Tijd 2 uur 16 min. 54 2/5 sec. Klasse 350 c.M.3: 1. Wood (Engeland) op Norton. Tijd 2 uur 13 min. 35 2/5 sec, 2, Richard (Frankrijk) op Montocaso. Tijd 2 uur 20 min. 56 4/5 sec. 3. HimJng (Zwitser land) op Zenith. Tijd 2 uur 25 min. 231/5 sec. 4, Moos (Nederland) op B. S. A. Tyd 2 uur 34 min. 32 2/5 sec. Klasse 500 c.M.3: 1. Walker (Engeland) op Rudge Whit- worth. Tijd 2 uur 20 min. 47~ sec. 2. Spann (Engeland) op A. J, S. Tyd 2 uur 20 min. 48 sec. 3. Tom (België) op Sarolea. Tyd 2 uur 29 min. 42 3 5 scc. 4. Mullem (Duitschland) op Triumph. Tijd 2 uur 38 min. 5 2/5 sec. 5. Bentley (Engeland) op Gillette. Tijd 2 uur 39 min. 29 2/5 sec. 6. Van der Byl (Am sterdam) op Raleigh. Tijd 2 uur 46 min 11/5 sec. De kortste ronde, die dezen dag werd gemaakt, kwam cp naam van Walker in de 500 cjM. 3. klasse, die in zijn 15e ronde een tvfd maakte van 8 min. 29 3 5 sec. Hij legde dus de 17 K.M. van d.;. parcours af met een gemiddelde snel heid van KM. per uur. Vooral de laatste race tusschen Wal ker en Spann was buitengewoon span nend.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10