PHILIPS RADIO 70 KRUISWEG 70 RADIO-PROGRAMMA. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 JUNI 1928 DE VEENDAMMER. Het verhoor van de verdachten W. Sr. en W. Jr. „U erkent alleen wat uit het dossier blijkt." DE ZOON HANDELDE IN VOLKOMEN VERTROUWEN OP ZIJN VADER, DEZE BOUWDE OP MR. SCHüRMANN. Nadat, zooals V. D. ons Zaterdagmor gen «einde, getuige Sederyn gehoord was in de zevende zitting welke de vierde Kamer van de Amsterdamsche Rechtbank aan de zaak van de Veen- dammer Hypotheekbank wijdde, werd verdachte W. Sr. verhoord. HIJ ontkent volgens de Telegraaf waar aan wij het volgende ontleenen. het hem ten laste gelegde, en verklaart- de „Veen- dammer" voor ruim 2.600.000 verkocht te hebben aan de Discontobank voor Oredletinstellingen, één ton zou in con tacten betaald, de rest in onroerende goederen en hypotheken voldaan wor den. Daartegenover stond een borgtocht van Liebermann en van der Toorn. Verdachte vond hot niet noodig te in- Jormeeren naar de Discontobank. Pies. U zoudt dus door de Veendam- UK-r betaald worden. Verd. W. Sr.: Neen, neen, de Discon tobank was de koopster. Ik had een vor dering op de Discontobank, niet op de „Veendammer". Pres.: Hoe stelde u zich dan uw ver houding tot de Discontobank voor? Verd.: Aan haar verkochten wij onze aandeelen. Pres.: En wie liep toen het risico voor de Discontobank? Verd.: De ..Veendammer": maar ik vertrouwde de Disoontobank die gedekt wns door de borgtochten van Lieber- mnr.n en v. d. Toorn. Pres.: Maar u mocht toch niet aan het onderpand der pandbrief houders ko men? Verd.: Dat hob ik ook niet gedaan: dat deed de latere'directie. Pres.Ja. ja. maar u hebt daartoe gelegenheid gegeven, u hebt er toe me degewerkt. Verd.: Nu ja Pres.: U had toch moeten afwachten, tot die goede Discontobank u betaalde, om dan uw geld te beleggen op de wijze, zcoals u dat wilde. Verd.: Ja, maar dat was niet overeen gekomen. U draait de zaak om. Pres.Zoo draait u de zaak om. U komt overeen, wat u van plan is te doen, inplaats van dat u doet, wat u is over eengekomen. Verd. haalt zijn schouders op. Pres.: Waarom ging die vordering over op de ..Veendammer"? Verd.: Het was zoo met Liebermann en mr. Schürmann overeengekomen. Pres.: Was het niet zóó, dat u wist, dat de Discontobank er niet goed voor was? Verd.: Ik kon toch anders mijn vor dering niet .realiseeren.. Pres.: Juist, daar hebben wij 'het! Waarom incasseerde u zelf niet uw vor dering op do Discontobank? ■Verdi blijft hierop hel antwoord schul dig en'zegt tenslotte: ...Omdat het niet noodig was; we waren immers overeen- gekomen Pres.: Juist, en zoo draaien we in een kringetje rond. U hebt zelf toegegeven, dat een hypotheekbankdirecteur van de onderpanden moet afbijven. Mr, Brlët: Er was toch van te voren al overeengekomen, wie het nieuwe be stuur van de ..Veendammer" zouden vormen en dat die de vordering zouden overnemen. 'Verd. herhaalt zijn verklaring. Mr. Brlët: Was dit volgens u reëele handel? •Verd.: Ja, ik ben naar Mr. Schür mann gegana en die heeft het in den vorm gegojen, dien hij voor ons noodig óórdeelde. Pres.: L.aten we de zaak nu eens van den anderen kant bekijken: wat had u voor zekerheid, dat de Discontobank ook werkelijk aan de „Veendammer" zou bètalen? 'Verd.: De borgtocht van Liebermann en v. d. Toorn. Pres.: Wat wist u van Liebermann? 'Verdachte vertelt dan, dat hy niet an- dêis' dacht dan dat Liebermann schat- jyk was, bovendien zei deze vaak dat hij regeeringsopdrachten te vervullen had. Van der Toorn was. zoo zegt verdachte, volgens mr. Schürmann eveneens heel rijk. De president constateert, dat het cr oi) neer komt. dat verdachte op ge zag van mr. Schürmann Liebermann 6n Van der Toorn i^jor 2.500.000 goed aciitté. Vervolgens zegt verdachte, dat hij er zich niets van herinnert, dat hij volgens het. oorspronkelijk contract een millioen cash en éen millioen in hypotheken zou ontvangen. Na nog eenig vragen en na enkele vage mcdedeelingen van verdachte, merkt de president op. dat verdachte blijkbaar van plan is. alleen te erken nen. hetgeen ui: het dossier blijkt. BU 't verdere verhoor zegt de presi dent. dat de heele transactie al heel moeilijk als ernstig beschouwd kan wor den. In 't gunstigste geval merkt mr. Reilingh. de Officier van Justitie op zou er alleen een persoonlijke zekerheid zijn overgebleven, terwijl toch liet a, b. c, van het hypotheekwezen is. dat er een zakelijke zekerheid voor de pand- briefhouders is! En na nog cenig vragen zegt de pre sident: Antwoord u nu eens kort en duide lijk: bobt u cash willen hebben ja of noen? Verd.: Jaik heb het niet als eisch gesteld. Tot 10 JurJ zou het zijn: één niilHoèn contanten, één millioen hypo theken. Denzelfden avond of den volgen den dag heeft Liebermann voorgesteld, t v e millioen iii activa van de Bank ana te nemen. Pres Waarom Is dit gebeurd? Verd.: Liebermann kon zijn geld be ter in andere zaken gebruiken en ons kon het niet veel schelen. Pres.: Of in gewoon Nederlandschb Liebermann bad het geld niet! Oeruimen tijd wisselt men daarna van gedachten over de wijze, waarop de prijs van de „Veendammer" is vastge steld. Liebermann calculeerde, hoeveei hij voor de pandbrieven kon geven met het oog op den inbreng in de „Atlas", by welke transactie men natuurlijk de twee millioen hoopte te verdienen. De 2.500.000 zou naar verdachte toegeeft dus betaald worden door de „Atlas". Eerst begin Augustus hoorde verdachte dat de manipulatie met de „Atlas" niet door ging. Voorts verklaart verdachte neg dat hij nooit geweten heeft, dat de aandeelen reeds vóór de overdracht weer aan Schim van der Loeff verkocht waren. Om half vier wordt de zitting ge schorst tot kwart-voor vijf. Na de heropening verklaart de heer Spanjersberg, die toevallig in de zaal aanwezig is op een vraag van den Offi cier, dat Lieberma^in veel speelde, o.a. te Spa, en Liebermann had hem. getuige. 2elfs een bedrag van één millioen francs genoemd in dit verband. Verd. W. Jr. verhoord. Hierna wordt een aanvang gemaakt met het verhoor van den tweeden ver dachte. W. Jr. Verdachte vertelt het geen hem bekend is van de besprekin gen met den heer Sedeyn en zegt ver der dat de oorspronkelijke afspraak was dat het eerste millioen door de combinatie, waarvoor Sedeyn optrad, gedeponeerd zou worden bij de Incasso- bank. evenals de 960 aandeelen van de familie W. Daarna zou het inmiddels ge kozen nieuwe bestuur van de Veendam mer voor een millioen hypotheken ce- deeren aan de W.'s en het gedeponeerde millioen zou aan de Veendammer ko men, terwijl de aandeelen bij de In- cassobank geblokkeerd zouden blyven, totdat het tweede millioen bijeen was. Dit is weer iets geheel nieuws, zegt de president. Hem komen de verklaringen van verdachte al heel onwaarschijnlijk voor; immers, de zekerheidsbepalingen, door verdachte's eigen advocaat ontwor pen in het concept-Spaargaren, reppen er niet van. Verdachte zegt voorts, dat hij een brief van Sedeyn kreeg, waarin deze schreef, dat men er van afzag, omdat mr. Ivappeijne van de Coppello, die di recteur van de bank zou worden, het ontworpen contract niet behoorlijk vond. Verdachte had dit toen opgevat als een uitvlucht en de brief niet aan zijn va der, verdachte W. Sr. laten lezen. Punt voor punt gaat de president ver volgens de verklaring na, welke ver dachte in het Huis van Bewaring heeft opgesteld. Verdachte heeft steeds gehandeld in vol vertrouwen op zijn vader. Daarom heeft hij nooit informaties ge nomen. Verd, verklaart, dat mr. Schür mann. op wien zijn vader meende te kunnen bouwen, nooit gewaarschuwd had en dat dat zeker was, „omdat mr. Schürmann de ton van Liebermann niet wilde misloopen". Verdachte zegt verder, dat hü het niet immoreel vond, dat de „Atlas"-H,v- potheekbank de pandbrieven van de „Veendammer" voor 70 pet. zou inne men. Bovendien koopen bijna alle hypo theekbanken eigen pandbrieven beneden de nominale waarde in. Verd. vertrouwde den borgtocht van v. d. Toorn en de plannen van dc „At las" met name als mr. Patijn, mr. Limburg en mr. Waghto volkomen, hoewel hy thans zeer goed inziet, dat het onverantwoordelijk was, niet duchtig te informeeren. Te meer daar de zakelijke zekerheid plaats maakte voor een per soonlijke. Met nadruk herhaalt verdachte dan, dat het nooit zijn bedoeling is geweest, mede te helpen om de ..Veendammer" leeg te rooven. Ook heeft liij de defini tieve contracten nimmer gezien; wèl is de hoofdinhoud hem na zijn terugkeer van een reis medegedeeld. Om halfacht wordt dan de zitting ge schorst tot morgenochtend 10 uur. BINNENLAND VOOR DEN DUURZAMEN VREDE. CONGRES IN DE RESIDENTIE In den loop van deze week komen te Gravenhage een kleine tweehonderd afgevaardigden samen niet ongeveer vijf en twintig landen, om deel te nemen aan het 12de congres der Int. Unie van Ver- eenigingen voor den Volkenbond, meldt het Hbld. De Unie is in 1919 gesticht, onmiddel lijk na den oorlog. Zij beschouwt zich zelf, als een volkcnbond-ln-bc' -klein, als een voorportaal van den echter Volkenbond. De Unie. die alle belangrijke organisaties cmvat, welke voor de propaganda van de Volkenbondsgedachte zijn gesticht, heeft een dubbele taak: de opvoeding van den mensch, ja, van ce gehecle openbare meening. tot den vredeswil, en het oefenen van opbouwende critiek op het werk van de staatslieden der wereld, waarmee den vredeswil afbreuk mocht worden gedaan. D? Unie is bovenal een organisatie van objectieve, ernstige, wel willende critiek, opdat de openbare meening niet haar grondslag van ver trouwen zal verliezen, maar tot verster king van den vredeswil zal worden op gevoed. Maar het hoofddoel is een duurzamen vrede te verkrijgen. Telken jare worden de resolutiën der Congressen plechtig tc Genève aan de Volkenbondsvergadering aangebeden, zij is een manifestatie van de wil van de wereld. Op het congres dat 20 Juni in de ver gaderzaal der Tweede Kamer geopend wordt, zullen o.a. vermindering van be wapening. verbod van gasoorlog en eco- nomisch-sociale vraagstukken behandeld worden. NED. MIJ. VOOR NIJVER HEID EN HANDEL. DE LAATSTE DAG DER JAARVERGADERING. Zaterdagochtend om halftien Is te Middelburg de vergadering van de Ncd. Mü. voor Nijverheid en Handel her opend. aldus de N. R. Crt. Ze werd o.a. bijgewoond door den commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. Quarles van Ufford on door minister Slotemaker de Bruine. Na een langdurig debat werd door enkele departementen een motie inge diend. luidende: De algemeene vergadering is van oor deel dat toepassing van een stelsel van wederkecrigheid in den vorm van een verhooging van invoerrechten weliswaar bevorderlijk kan zyn aan hot tijdelijk belang van eenige bedrijven, doch dat dit stelsel het algemeen belang slechts kan benadeelen; dat de wenschelijkheid óm een wijziging in onze handelspolitiek te brengen overigens evenmin aanne melijk is gemaakt; dat er dus geen aan leiding is om een standpunt te aanvaar den dat afwijkt van datgene, door de Maatschappij ingenomen op haar bui tengewone algemeene vergadering van 31 Januari 1921 te Utrecht. Zy draagt het hoofdbestuur op. zijn aandacht ook verder op dit onderwerp gericht te hou den. De motie werd aangenomen met al gemeen» stemmen, behoudens één tegen en enkele blanco stemmen. Vervolgens hield Prof. G W. de Vries uit Rotterdam een inleiding over „Ge westelijke plannen", waarin hij er op wees, dat men b.v. te Rotterdam niets voelt voor ae nieuwe publiekrechtelijke lichamen die tusschen provincie en ge meente zouden worden ingeschoven. Over de wijze waarop in het Gooi na tuurreservaten zuilen worden aangewe zen, protesteerde Mr. van Baumhauwcr uit Amsterdam, immers de eigenaren der voor reservaat aangewezen gronden kunnen deze niet in exploitatie brengen. Hü betoogde ten slotte dat belastingen de oorzaak zijn, dat veel natuurschoon verloren is gegaan. Het hoofdbestuur nam op zich, de kwestie der gewestelijke plannen nade» in studie te nemen. Aan de beurt van aftreding zijn de hoofdbestuursleden K. C. Honig Fzr.W. Berdonis van Berlekom, N. C. van Gin- kel en C. T. Stork Dwz. De departemen ten Hel. Enschedé en Den Haag hebben in het hoofdbestuur reeds aangewezen dc hecren J. J. Vermet L. van Heek en C. J. A. Begeer. De vergadering koos als vierde lid den heer H. Simdt van Gelder te Bloemendsaal. Besloten werd dat de 152ste algemee ne vergadering zal plaats hebben te Leeuwarden. Bij acclamatie werd mr. Guêpin her benoemd tot voorzitter. De heer Honig bracht don heer Guêpin dank voor zijn leidüig. Tenslotte heeft de voorzitter een woord van afscheid gesproken tot de scheidende hoofdbestuursleden. Den vice-voorzitter, den heer Honig bood hy wegens de Vele verdiensten die de heer Honig in de twintig jaar van zijn be stuurslidmaatschap voor de vereenlging heeft verworven, de kleine gouden me daille met '.inschrift aan. De voorzitter en de heer Last, afge vaardigde van het departement Rotter dam, brachten welverdiende hulde aan zijn voorzitter, den heer Berdenis van Berlekom. voor de schitterende ont vangst. EEN DREIGEMENT VAN ITALIë. DE OVEREENSTEMMING TUSSCHEN L. U. C. E. EN N. B. B. ONDER PRESSIE TOT STAND GEKOMEN. In ons blad van Zaterdag schreven wij in den aanhef van het bericht over de verhlming der Olympische spe'-en: „Daartoe door derden aangezocht en ter tegemoetkoming aan de wenschen van ó-en minister van buibenlandsch zaken hebben het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond en de vertegenwoordiger der LU.C.E. nader overleg gepleegd, enz." Het Volk weet thans te melden, dat deze wenschen van den minister van buitcniandsche zaken, hun aanleiding vonden in een dreigement der Italiaan- sche regeering om de filmboycot over liet product der LU.C.E. te beantwoor den met een boycot ran Nederlandse he producten in Italië, met name van Phi- Ups gloeilampen. De L.U.CE is een staatsbedrijf en het is. aldus genoemd blad. nauwelijks aan twijfel onderhevig, of de Italiaanse lie regeering zou liet. der Nederlandsclie industrie geducht hebben Ingepeperd, indien de overeenstemming niet ware bereikt. AUTO TEGEN EEN BOOM GESTUURD. PROEVEN IN HET VONDELPARK. Zaterdagochtend is in het Vondelpark te Amsterdam een demonstratie gegeven met rubber-bumpers die aan een auto aangebracht, bij een botsing de schok opvangen en afleiden, zonder dat het chassis beschiöigd wordt, meldt da N. R. Ct. Uitvinder is de heer Schleiff uit Ber lijn die vóór de demonstratie aan de talrijke aanwezigen, onder wie belangstel lenden uit de auto-wereld en vertegen woordigers der Amsterdamsche. Haagsche en Rotterdamsche verkeerspolitie, een causerie over zün uitvinding Casco buffer genaamd, hield. Daarna werden enkele proeven geno men. Een auto van ongeveer 1500 K.G. van achteren door een Casco-buffer be schermd reed met een snelheid van on geveer 4 K.M. en werd achterop gereden dcor een gelijken wagen, van voren met een dergelijkcn buffer voorzien, met een snelheid van 37 K.M, rijdende, Het re sultaat was gunstig en de buffer deed zyn plicht. Wc! was. misschien door ver keerde montage dc, voorste \yagen eenïgsztrw beschaéegd, doch het was slechts gering. Zonder rubber-bescher ming ware de aanrijding zeer zeker an ders afgelcopen. De volgende proef was de aanrijding van een boom; met een 35 K.M. vaartje (de snelheid werd officieel gecontroleerd) stortte de wagen tegen een stam. Het resultaat was niet geheel zooals het verwacht werd, de rubberstang brak door midden, de auto werd aan een der veren licht beschadigd, de voorruit barstte, maar toch kon de wagen, alsof er niets gebeurd was, terug rijden. Was de botsing zonder of met een stalen buf fer gebeurd dan was het ongeval ver moedelijk anders afgeioopen. In ieder geval heeft de vinding, bewezen voor beveiliging bij aanrijding van groote waarde te zijn. Wordt de buffer nog meer volmaakt, dan zal hij wellicht nog betere diensten kunnen bewijzen. DE STAKING BIJ SCHELDE. DE ARBEIDERS TE MIDDEL BURG ZIJN SOLIDAIR. De ijzergieterij der firma Boddaert en Co. te Middelburg verricht geregeld werk voor de maatschappij De Schelde te Vlissingen, meldt de NJt.Ct, In een onderhoud dat de leiders van de staking by de Schelde, met de directie van genoemde ijzergieterij hebben gehad is overeengekomen, dat alleen het werk dat vóór de staking was gecontracteerd zal worden afgemaakt, zulks in verband met de weigering van de arbeiders van die ijzergieterij om „besmet werk" te ver richten. HET VLIEGTUIG VAN VAN LEAR BLACK. TE AMSTERDAM AANGEKOMEN. Vrijdagmiddag is met het stoomschip ..Ha vel and" van de Hamburg-Amerika Lijn te Amsterdam aangebracht het Fok- kervhegtuig F VII H.N.-A.D.P. van de K.LM., waarmee de heer Van Lear Black zijn te Karthoem in Noord-Amerika af gebroken vlucht naar Kaapstad heeft ge maakt. Het vliegtuig wordt per schip naar Rotterdam vervoerd, waar het op Waalhaven door den Technischen Dienst van de K.LM. zal worden onderzocht en zoo mogelijk hersteld, meldt de Tel DE MAASBRUG-KWESTIE EEN BESLISSING BINNEN KORT TE WACHTEN. De minister van Waterstaat heeft de vorige week de wei-ken van de Maas kanalisatie en het Julianakanaal bezocht meldt het Hbld. De minister vond te Maastricht ge legenheid een kort gehoor toe t-e staan nan eenige leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, die o.a. in lichtingen verzochten tori aanzien van de kwestie der overbrugging van de Maas. De minister deelde mede, dat deze zaken zyn volle aandacht hadden en dat, naar hij vertrouwde, een beslissing binnen koytcn tijd zou kunnen worden genomen. IN WEINIGE WOORDtiy. Onder groote belangstelling is Zater dag te Apeldoorn het sioffelyk over schot van Dr. J. Sc-heurer, oud-Kamer lid ter aarde besteld. De heer Duymacr van Twist namens de Anti-revolutio naire partü cn oud-minister Van Dijk namens de Kamerfractie hielden rede voeringen Van de werf der Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amster dam is Zaterdag te water gelaten het motortankschip ..Finnanger", gebouwd voor een Noorsche firma. By dezelfde maatschappij is Zaterdag de kiel gelegd voor het mailschip „Jo- han van Oldenbarnevelt", te bouwen voor de Stoomvaart-Maatschappij „Ne derland". Het bestuur van het Tollensfonds heeft besloten, den Tollens-prijs, dien het ééns in de vijf jaar verleent, toe te kennen aan den schrijver R. van Gen- deren Stort. SCHEEPSBERICHTEN Amsterdam verm. 23 Juni nun v. Ham burg n. Amsterdam. Almelo 22 Juni v. Cristobal n. Guaya quil. Boskoop 25 Juni te Arica verwacht, Amsterdam n. Chili. Binnendijk, 21 Juin te Boston van Rotterdam. Blitar 23 Juni v. Sydney n. Rotter- dam. Billiton 23 Juni v. Durban n. L. Mar ques. Delfland, 24 Juni te Freetown ver- wacht, W.-Afrika n. Amsterdam. Djambi 23 Juni v. Rotterdam n. Ham- burg. Gamma 23 Juni te Singapore, Japan n, Rotterdam. Helder 22 Juni te Seccondee v. Am sterdam. Kermes 22 Juni te Grand Bassam, W.-Afrika n. Amsterdam. Heemskerk 21 Juni v. Kaapstad n. Al goabaaL Kennemerland 22 Juni 11 u. te Rio Grande do Sul en vertrok 25 Juni. Am sterdam n. B.-Aires. Montferiand 23 Juni te Montevideo v. B.-Aires. Maasland 21 Juni v. Leixoes, Amster dam n. B.-Ayres. Manoeran p. 22 Juni Ouessant, Coca- nada n. Rotterdam. Prins der Nederlanden 23 Juni te Ba tavia, Amsterdam n. Java. Prins Frederik Hendrik 22 Juni v. Madeira, Amsterdam n. Paramaribo. Poseidon p. 22 Juni 7 u. 35 m. Lydd. Savannah n. Londen. Roepat Juni v. Djeddah, Amster dam n. Batavia. Rijnland 22 Juni te Abonema v. Am sterdam. Rotterdam p. 22 Juni Cape Race, Rot terdam n. New-York. Scemba 22 Juni te Sabang, Amster dam n. Java. Spaarndam 22 Juni te Tampico, Rotterdam n. N.-Orleans. ScheMestroom 21 Juni v. Duala n. Kribi. Salawatl 23 Juni v. de Rede v. Vlissin gen, Amsterdam n. Java via Genua. Sembiland 21 Juni v. Paramaribo, Batavia n. New-York. Tosari 22 Juni te New-York. Texel 22 Juni te Cabo San Juan v. W.-Afrika n. Amsterdam. Tambora 23 Juni te Rotterdam v. Batavia. Van Rensselaer 22 Juni te Barbados v. Amsterdam. Alcyone 23 Juni v. Rotterdam n. Ham burg. E&mstroom 23 Juni v. Hamburg n. Amsterdam. Heemskerk 23 Juni v. Algoabaai n. Port Natal. Jagersfontein 23 Juni van Rotterdam li. Hamburg. Jason 22 Juni te Ariva, Chili n. Am sterdam, Johan de Witt p. 22 Juni Ouessant, Amsterdam n. San Francisco via Lon den. Nieuw Amsterdam 23 Juni v. New- York n. Rotterdam, Nykerk p. 22 Juni Ouessant, Amster dam n. Port Natal. Poseidon 22 Juni te Londen v. Puerto Columbia. P. C. Hooft 23 Juni te Genua, Bata via n. Amsterdam. Randfontein 22 Juni te Kaapstad v. Zanzibar. Rijndam 22 Juni 13 u. 38 m. 200 mijl Z.West vn Oalentia., Rotterdam n. New- York. Siantar 22 Juno v. Sabang n. Rot terdam. Salland 23 Juno v. Amsterdam n Hamburg. Silmaloer 23 Juni v, Amsterdam n. Port Said. Sumatra 23 Juni v. Rotterdam n. Kaapstad. Simon Bolivar 23 Juni v. Hamburg n. Amsterdam. Tjikembang 21 Juni te Batavia van Sanghai Veendijk, 21 Juni te Calcutta v. Rot terdam. Veendam 23 Juni 12 u. 640 myl v. Ply mouth, 2' Juni v.m. te Plymouth ver wacht, New-York n. Rotterdam. Vesta 23 Juni v. Amsterdam n. Porto Ba mos. IJselkerk 23 Juni 13 u. v. Antwerpen p. 18 u. 20 m. Vlissingen n. Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ccsts per regel. DE RUSTENDE JAGER" HEILO. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cents per regel, ÜLTRAPH00N GEHOORZALEN 8303 DEMONSTRATIES AAN HUIS VAKKUNDIG PERSONEEL 8 OoA ■Ai&^cCfUri&b U ^ec/t&n Uitvolrype sinaasappelen fc en suiker. Vrij van essences, t te Heeft U een flesch in huis? DINSDAG 26 JUNI HILVERSUM. 1060 M. 12 30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 5.30—7.15 Concert door het Oroep-or- kest. Prlts Hinze, viool, Egb. Veen. a. d. vleugel 7.157.45 Duitsche Olympiadeles. 8.00 Marschconcert door de Kon. Mi litaire Kapel o 1. v. C. L. Boer. Be roemde marschen van Beethoven, Ber lioz. Mozart. Grieg, St. Saens en Strauss. HUIZEN, 340 M. Na zes uur 1S70 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels KRO. 6097.00 Dinermuziek K.R.O 7.303 00 Cursus Kerklatijn KRO. 8.00 NCRV. Concert Chr. Gem. Koor „Excelsior", Dir. D Westerveld. Mej. A. M. Dudok van Heel. sopraan, D. Wester- veld. orgelbegel. Spr. Ds. K. Schilder: Tusschen dood en eindgericht, DAVENTRY, 1600 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Marshall, alt. B. Jel- lett, viool. D. Hobson, piano. I.202.20 Orkestconeert (Tusschen 4.204.35, 4 50—5.20, 6.20—650, 7.05—7.20 uitslagen Tenniswedstrijden Wimble don). 2.50 Muziekles. 3.35 Muziek. 3.40 Fransche les. 4.10 Muziek. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Causerie 4.50 Orkestconeert 5.20 Vacantiepraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmziek. 7.20 Lezing: Australia. 7.35 Moderne Engelsche liederen van P. Warlock. 7.45 Lezing: Engines for the road and the ah. 8.05 Vocaal concert. F. Baumann, te nor. 8.20 Concert dcor de militaire kapel. M. Parry, sopraan (van 8 22—8.50 Lezing: The functions of clothing). 9.35 Muziekles. 10 00 ,',The Rival Poets", of „The love Charm", operette in 2 acten van Scott en German. II.20'12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1756 M. 10.50—11.00 Gramofoonmuziek. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestconcert. 9.05—11.20 Concert. Werken van Mes- sager cn ,,L'Oiseau de Feu, van Stra- winsky. Orkest o. 1. v. Eugène Bigot. LANGENEERG, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconeert. 4.255.05 .Hansel und Gretel", sprookje. G.20—7.15 Kamermuziek. Het Werag- stryktrlo (viool, viola, cello). 8.35 Robert Koppelavond. Eysoldt-ka- pel en Robert Koppel, humorist. 10 50 Sluiten. KöNIGSWUSTEKHAUSEN 1250 M. (ZEESEN) 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezingen. 8 50 Uitzending van Tri-Ergon mu ziekfilms. Inleiding door Dr. G. Bagier. 10,50 Sluiten. HAMBIUG 395 M. 4.35 Gedichtenvoorlezing. 6.20 Walsmuziek door orkest, 7.45 „De Barbier van SeviUa" opera van Rossini i n2 acten. Daarna tot 11.20 Cabaret. BRUSSEL, 50.9 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Orkestconcert. 6.507.35 Trioconcert (piano, viool, cello). 8.2010 35 Concert in de dierentuin te Antwerpen. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. VOOR DE KINDEREN. Doch dat is nu toevallig w c 1 het geval Snuffelgraag verschijnt op het dek. Hij is altijd uitgeslapen, maar als hij pas wakker is toch het meest. Daardoor krijgt hij ook meteen de brandslang in dc gaten en hij maakt al van te voren een luchtsprong van dc pret. Is d a t even een fijn speelgoed. Maar aan zoo'n slang heb je natuurlijk nicis, ïls er geen water uitkomt. Dus sluipt de boozc Snuffelgraag naar de kombuis van den kok. Gelukkig is er niemand thuis op dat oogenblik, zoodat Snuffelgraag dc kans krijgt om zijn booze plannen uit te voeren. Dadelijk draait hij den kraan open.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6