BUÏTENLANDSCH OVERZICHT MüLLER'S POGINGEN STRANDEN OP KLEINGEESTIGHEID HINDENBURG GEEN LEDEPOP! GEMENGD NIEUWS SPORT EN SPEL BURGERLIJKE STAND SCHEEPSBERICHTEN" HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 28 JUNI 192S VIERDE BLAD Curtius en Stresemann krijgen ook al een standje. De oude heer treedt weer eens op. BELANGRIJKSTE NIEUWS. Hermann Müller Franken kan voor- loopig zeggen dat ook de tweede poging tot kabinetsformatie mislukt is. En bei de keeren door de eigenwijzigheid of eerzucht van twee fracties. De eerste maal zooals men weet. van de Duitsche Volkspartij, die zich in den Pruisischen regeeringsvorm opgenomen wenschte te zien, en nu door het Centrum dat met den plotselingen exorbitantcn eisch kwam dat Dr. Wirth vice-kanselier zou worden. Oorspronkelijk was het alleen Wirth's eerzucht die het conflict ver oorzaakte. doch gisteren verklaarde de Centrum-fractie zich plotseling solidair. De clou kwam met de verklaring van Dr. Wirth dat hij in geval hij geen vlce- kanseller kon worden hij toch zeker de portefeuille van binnenlandsche zaken voor zich op zou eischen. Deze wensch was echter geheel en al onvervulbaar daar Binnenlandsche Zaken reeds aan Severing was toegezegd, (de sociaal democraten denken er natuurlijk niet aan om zich zoo maar eens terug te trekken voor zekeren veeleischenden heer Wirth). Het gechicaneer tusschen de Centrumfractie en Müller Franken duurde lang en was blijkbaar uiterst demoraliseerend. Men beweert ten minste dat Müller Franken, onder den druk begon te zwichten en half geneigd scheen Dr. Wirth dan maar voor het vice-kanselierschap aan te bevelen. Doch zie: hij had buiten Hindenburg gerekend die zooals de correspondent van het Handelsblad terecht opmerkt „om den drommel geen ledepop is. zoo als men van links nog wel eens geneigd was te denken." In ieder geval weiger de de oude heer botweg. En hij liet la ter op den avond een pakkende verkla ring publiceer en waarin hij liet uitko men, dat'ie er niets voor voelde om zich door zekere fractie op z'n kop te laten zitten. „De oude' heer" heeft zich dus weer eens van z'n sterke en innemende zijde doen kennen. Hoe zal dit echter afloopen? Men mompelt dat Müller Franken injn opdracht tot kabinetsformatie „terug gegeven heeft". Zal Hindenburg hem opnieuw er mee belasten? Of zijn de andere geruchten juist, dat Müller Franken zijn beraadslagingen met de saboteerende partij vandaag zal voort zetten? Een ander bijna grappig "voor val heeft zich in het hartje van de D. Volkspartij afgespeeld. Ook een eer- zuchtsquestie. Dr. Scholz was op z'n teenen getrapt. Stresemann stuurde namelijk aan Müller Franken een tele gram naar aanleiding van de kabinets formatie, waar hij en Curtius verant woordelijk voor waren, doch waar in Scholz niet gekend was. De ruzie liep zoo hoog dat Dr. Scholz dreigde af te treden als leider der D. V. P.-fractie, als hem reen genoegdoening werd ge daan. Die werd hem na vijf uur onder handelen dan ook gedaan, door middel van een aantal restituties waarin de fractie haar vertrouwen in Scholz te kennen geeft, en waarin Stresemann en Curtius een standje krijgen in bedekte termen, voor hun eigenmachtig op treden. En nu zijn de gemoederen weer wat bedaard. Kabinetscrisis in Polen opgelost. De geruchten omtrent een ophanden zijnde reorganisatie van het Poolsohe ka binet, die gedurende de laatste weken in Warschau de ronde deden, zijn van daag plotseling bevestigd, aldus het Hbld. Pilsoedski heeft tot ieders verba zing het ministerpresidentschap neerge legd. De staatspresident heeft een de creet onderteekend. waarin hU verklaart de demissie van Pilsoedski en zijn ge- heele kabinet te aanvaarden. Hy heeft, vervolgens de vorming van het nieuwe kabinet opgedragen aan den plaatsver- vangenden premier prot. Kasimir Bor- tels. Deze had in alle stilte zijn kabinet reeds gereed gemaakt en de benoeming door den staatspresident heeft vanavond plaats gehad. Pilsoedski blijft minister van oorlog en inspecteur-generaal van 't leger. De meeste andere minister be houden him portefeuilles eveneens. Het aftreden van Pilsoedski als hoofd van het kabinet heeft daar hij immers zelfs minister blijft en ook de sterke fi guur in dit nieuwe kabinet zal zijn geen al t« ffreote politieke beteekenis. De staking van de Antwerpsche haven arbeiders. BUUSSEL. 27 Juni (V. D.) Minister HUmans heeft verklaard, dat hij ten zeerste was ge-roffen door het besluit van de staker, havenarbeiders te Antwerpen. Onder, usschen blijft hij met hen in contact. Ilij hoopt, dat de kwestie tot een oplossing zal komen door óe nieuwe formule, die hedenavond over handigd zal worden, aan de betreffende partijen. De Egyptische regeering gevormd. LONDEN. 27 Juni (V. D.) Dit Cairo wordt gemeld dat Moham med Mahmoed Pas.;* or In geslaagd is een regecring te vormen. De Minister- President heeft ook het Ministerie van Binnenlandsche Zaken op zich genomen. Minister van Buitenlandsche zaken wordt Hafez AfifL 't Gehalveerde kapitaal. 't Volgende meldt de N. R. Gt. omtrent de laatste vergadering van aandeelhou ders van de naamlooae vennootschap pen Messrs. Baldwin Ltd, de grooce staalfinma, waarin de eerste-minister Stanley Baldwin het grootste gedeelte van zyn geld heeft zitten. In die vergadering werd een voorstel ingediend om het aandeefenkapitaal van 8 miliioen tot 4.213.568 pond sterling in te krimpen. De eerste minister, een van de groot ste aandeelhouders, heeft onlangs reeds in een rede over de slapte in de staal- nijverheid opgemerkt dat hij dientenge volge in plaats van eiken shilling dien 'hij vroeger bezeten heeft, nu nog maar een stuiver had. Sir Robert Home, de voorzitter van de vergadering van aandeelhouders deelde gisteren mede, dat men gerust kon zeg gen dat de moeilijkheden v:_n Baldwins Ltd grootendeels bet gevolg waren van de edelmoedige wijze waarop de onder neming in den oorlogstijd aan de opwek king van de regeering gevolg had ge geven. Tegelijk met eenige andere staal- firma's had zij toen haar werkplaatsen en maohiiaer.een uitgebreid om de pro ductie van oorlogsma teried te ver- hoogen. Toen liet vrede geworden was, bleek zij zich echter belast te hebben met een kapitaal dat de exploitatie kosten zeer verhoogde en weinig of niets rendeerde. De malaise na den oorlog verergerde de moeilijkheden. Het gevolg was dat de onderneming haar middelen had uitgeput en alleen voort kon gaan, indien er drastische wijzigin gen in het kapitaal werden gebracht. Een paar aandeelhouders maakten aanmerking op het feit, dat er in den raad van beheer zes commissarissen zaten die een jaarlijksch salaris van 7650 pond sterling blijken te trekken. Het voorstel tot kapitaa Isvc-mlndering werd ten slotte met 41 tegen 3 stemmen by 4 onthoudingen aangenomen. De geschiedenis van een kleinood. De facade der bibliotheek te Leuven is dezer dagen versierd met een beeld der Heilige Maagd, aldus het Hbld., werk van den Franschen beeldhouwer Dampt. Het beeld draagt een in de zon schitterend, vergulde helm en borstkuras en daaraan is een treffende geschiede nis verbonden. Het voor bet verguldsel benoodigde goud Is afkomstig van een gouden vijf dollars tuk, afgestaan door een Ameri- kaansche oorlogs-moeder. Het goudstuk was gevonden op het lijk van haar ge sneuvelden zoon en langen tijd be waarde zij het als een kostbaar kleinood. Ten slotte stond zü het af ais gift voor de te herbouwen bibliotheek *e Leuven en men meende er geen beter gebruik van te kunnen maken dan op de hier aangegeven wijze. De woesteling. In de schoenfabriek van de firma Bu- rian te Prossnuz in Moravië heeft een arbeider, wien loonsverhooging gewei gerd werd, den fabrikant een houtblok naar het hoofd gegooid, waardoor hy ernstig gewond werd. De moeder ven den fabrikant, die een jong kindje op den arm droeg, wilde tusschenbeide ko men. waarop de arbeider een bijl naar haar toegooide. die haar trof aan ie hand. De vrouw zakte bewusteloos in el kaar. De arbeider trachtte vervolgens het kantoor binnen te karnen, waarin zich de broer van den fabrikant ver schanst had. Toen verscheen evenwel de politie die den woesteling inrekende. <N. R. CU Minister Curtius bestolen. Naar het. WH. meldt, is de rijksmi nister voor economische zaken dr Cur tius het slachtoffer geworden van eer. brutalen diefstal. Te ongeveer zss uur liet hy zich met zijn dienstauto naar den rij kol ag bren gen. In afwachting van zyn terugkomst ging de chauffeur in 'n nabygelegen res taurant wat gebruiken. Van die korte afwezigheid heeft een d'-f i»bruik ge- r akt om uit de auto de regenjas cn de aktetasch van den minister te ont vreemden. Politieke documenten bevon den zich echter niet in d? pcf efeuille, Ook de pas van den minister is gesto len. De politie heeft natuurlijk dadelijk een onderzoek ingesteld. Ongeluk op een gesloten NED. BLINDENBOND. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN «0 CENTS PER REGEL overweg. Op een overweg by Tschaslau in Tsjechosiowakije is een automobilist uit Iglau met zyn auto in volle vaart tegen de gesloten boomer, van een overweg opgereden. De auto sloeg over den kop en de automobilist, zijn vrouw en twee verdere passagiers kwamen op de rails teercht en werden door den trein over reden. De vrouw werd het hoofd van den romp gereden, de man werd doo- delUk en dc beide andere passagiers zwaar gewond. (Nil.Ot.) „Speldegeld" voor ministers. In een in het Lagerhuis gehouden ver gadering van de parlementaire arbei dersparty is besloten, dat de leider dy nes wanneer het pensioen van den speaker ter sprake zal worden ge - bracht, een amendement zal voorstellen om dit pensioen van 4000 pood sterling op 1000 pond sterling terug te brengen. Tezelfder tyd zal het verzoek van den afgevaardigde William Graham om een volledag onderzoek toe te staan naar de emolumenten en de pensioenen van den speaker behandeld worden. Thurtle vroeg den premier in het La gerhuis, welke stappen deze dacht te ne men teneinde te voldoen aar. den wensch van het Huis naar een nieuw onderzoek de salarissen van alle ministers. Baldwin: De gebruikelykc stappen. (Gelach). Thurtle: Moet ik daaruit begrijpen, dat de premier erover zal laten stommen in het Lagerhuis? Baldwin: Dat is een nieuwe vraag. Ik heb mijn antwoord gegeven. Thurtle Zal de premier de zaak aan stemming onderwerpen, eer hy handelend op treedt? Baldwin: Ik wacht het re sultaat van de gebruikelijke stappen of. (Gelach.) Kirkwood: Vindt de pre mier het niet belachelijk, dat een land, dat zijn arbeiders niet betalen kon om er voldoende van te leven Hier kwam de Speaker tusschenbeide en belette den spreker voort te gaan. In de Star betoogt het bekende parle mentslid kapitein-luitenant ter zee Kenworthy dat het geen tijd is voor een algemeene verhooging van de mindste- rioele salarissen, maar wel v oor een an dere verdeeling van de 140 000 pond ster ling die aan deze salarissen betaald wor den. De rechtsgeleerden in de regeering hebbent als gewoonlijk heel goed voor zichaelf gezorgd. De hoogst betaalde ka binetsminister is dc Lord-kanselier met zyn 10.000 pond sterling 's jaaxs. Dat is, omdat hij vroeger de belangrijkste mi nister van de kroon was, cn de functies verrichtte die thans aan den eerste-mi- nister zijn opgedragen. En hy krijgt een pensioen van 5000 pond sterling, dat de eers te-minister mist. De Procureur-Generaal en de Advo caat-Generaal hebben niet alleen hun ambtelijke salarissen van onderechei- deiyk 7000 en 6000 pond sterling, maar zy ontvangen ook groobe emolumenten uit regeeringsprocedures en verdien r: hierdoor tusschen de 25.000 en 50.000 pond sterling extra in het jaar. De Eerste Lord van de Admiraliteit trekt 5000 pond sterling en mag een groot stoomjacht gebruiken waarop hy zich maar eenmaal 's jaars voor een week inscheept, de minister van Oorlog krijgt ook 5000 pond sterling, terwijl zyn collega voor de lucht maar 3000 pond sterling heeft. Twee sinecures, de Lord Groot zegel bewaarder en de Lord President van den Raad genisten elk eveneens 5000 por.d sterling. Daarentegen bedraagt de bezol diging van den minister van onderwijs, die zulk een belangrijken post bekleedt, maar 2000 pond sterling. Men zou kunnen beginnen met de sa larissen van de Eersten Lord der Admi raliteit, van den minister van Oorlog m van den minister voor de lucht tot 2000 pond sterling elk te verminderen en de salarissen van de ministers van Onderwijs.. Arbeid en Landbouw tot 5000 pond sterling te verhoogen. De kan selier van het hertogdom van Lancaster is thans de eerste vertegenwoordiger van de natie te Genève. Zijn titel zou veranderd kunnen worden in dien van minister voor den Volkenbond of minis ter voor Vrede en zyn bezoldiging van 2000 op 5000 pond sterling gebracht kunnen worden. De bovengenoemde sinecures kunnen heel goed afgeschaft worden, want men is het er. buiten de regeering. over eens dat het kabinet te groot is. 60 miliioen aan post zegels. In het. Londensche Holborn Rerstau- rant is de eerste internationale post- zegelbeurs geopend, aldus meldt de N. R. Ct. Alle groote handelaars in zeldzame postzegels uit Amerika. Frankryk, Span je, Italië, Duitschland. België enz. zyn ervoor overgekomen en men schat dat er voor een waarde van 60 miliioen gulden aan postzegels byeen is. Onder de verzamelingen neemt de eerste plaats in die van Britsche postzegels van White, die tallooze malen met gouden medailles bekroond is en beschouwd wordt als de mooiste collectie, die sedert vijftien jaar aan de markt is gekomen toen de verzameling van wyien der graaf van Crawford verkocht werd. Het duurste postzegel dat gisteren verkocht werd, bracht 4000 op. PROV. KERKBESTUUR. Naar het Hbld. meldt is benoemd tot lid-ouderling van het Provinciaal Kerk bestuur van Noord-Holland de heer H. Bijkerk te Haarlem, en tot diens secun dus de hoeren T. H. de Koek van Leeu wen te Heemstede. ZANDVOORT. DEMONSTRATIE. De heer Jb. Termes, een der voor mannen van de Zandvoortsehe Red- dingsbrignl?. zal naar wy vernemen, in aansluitingop een door hem gehouden leririg. «enigen tijd geleden in Ons Huis Donderde ja vond. 5 Juli op het s.rani naby het. badkantoor Driehuizen aan schouwelijk onderwijs geven over de werking van getijstroaroen, banken en winnen aan de kust Algemeene vergadering in Haarlem. Woensdagmorgen elf uur werd tn groote zaal van het GeaneentéiUk Oon- ccrtgebouw de aigemecne vergadering van den Ned. Blindenbond, die flink be zocht werd, geopend door den heer W. A. Jucohs. voorzitter van liet hoofdbe stuur. cUe een uitvoerige weikamstrede hiedL Na zyn openingswoord deelde hy mode, dat de afdeeling Rotterdam sirkis korten tyd in het besit is gekomen van ten keurig va&ndeL Hy hoopte, dat de andere aangesloten vereenigingen dit voorbeeld nollen volgen, opdat de Bond by zyn demonstraties goed voor den dag kan komen. Het publiek moet tel kens er op gewezen worden, dat er nog een blinder.vraagstuk bestaat-, dat een oplossing edscht. Dank zy een krachtige gemeenschap pelijke organisatie in den Ned. Blin- denbond is er by het publiek langza merhand een kentering gekomen: hei bogrijpt nu. dat de overheid den pbeht heeft, voor de arme blinden te zorgen. In Amsterdam en Den Haag ontwikkelt zich een gemeentelijke btmdenoorg. waardoor de toestonden aanmerkelijk zijn verbeterd. Ook in Rotterdam be schouwt men de blinden niet meer als objecten der liefdadigheid, een stand punt. dat ook door Utrecht en Haarlem wordt ingenomen. Ook ln de Tweede Kamer staat men tegenwoordig anders tegenover dit vraagstuk, dan dit vyftien jaar geleder, nog het geval was. Toch heeft de Bond nog niet bereikt wat hti wil, namelijk: verplicht onderwys voor het blinde kind. verplicht vakonderwijs voor de rypare Jeugd en op later leeftyd blind geworden personen, opdat de blinden tegen een behoorlijk loon door arbeid zelf in staat kunnen worden ge steld, voor him levensonderhoud te zor gen cn een bestaan te scheppen, zooals zy dit zelf willen. Ook moet da over heid zorgen voor de oudere blinden, die niet werken kunnen; zy moeten aan het stelsel der liefdadigheid worden onttrok ken. De blinden moeten niet staan op den rand van armenzorg. Deze eischen worden door den Ned. Blindenbond scherp gesteld De Regeering zal nog dikwyis tot medeleven met het lot dei- blinden moeten worden opgewekt: zij moet iets méér doen, dan alleen belof ten afleggen. Het optreden van den Ned. Blinder.bond moet daartoe bydragen.De Bond zal daarom met opgewektheid met zyn demonstraties voortgaan. De ooger. der maatschappij mogen niet gesloten worden voor de ellende der blinden. Tot dusver zitten de blinden achter de mu ren der zoogenaamde werkverschaffing voor enkele guldens per week te werken. Maar dit geeft geen arbeidslust er. -vreugde, die toch zoo noodzakelijk zyn om de voldoening te verkrijgen, aan het eind van de week rustig in het gezin van het resultaat van den geleveroen arbeid te genieten. De blinden willen niet al leen van aalmoezen leven. Het ge meentebestuur van Haarlem heeft ook het ruime standpunt ingenomen, dat het gemeend heeft, iets voor verbetering van liet lot der blinden te moeten doen. Maar spreker juichte het niet toe, dat ook hiex-een particuliere liefdadigheid ann vastgeknoopt is. Het gaat er by blinden niet om, meer geld te krygen, onverschillig waar het vandaan komt. maar om te ontkomen aan de liefdadig heid. Samenkoppeling van blindenzorg en zorg voor zwakzinnigen kan nimmer de gewenschte oplossing van het vraag stuk brengen. Er bestaat immers een essentieel verschil tusschen blinden en zwakzinnigen. Als volwaardig mensch maakt de blinde aanspraak op een vol waardig bestaan. Spreker hoopte ten slotte dat het gemeentebestuur hiermede rekening zou willen houden. (Applaus). Te half twaalf formeerden de onge veer vijfhonderd aanwezigen een op tocht voor het maken van een demon stratieve wandeling door een gedeelte der stad. Voorop ging de Haarlemsche Politie- muzlekvereeniging onder leiding van den heer Reynler van 't Hoff, die den stoet welwillend met vrooiyke marsch- muziek opluisterde. Daarna vereenigdeii de afgevaardig den zich aan een gemeenschappeiyke lunch. Te kwart voor twee bood de heer George Robert belangeloos een orgelcon cert ln de Gemeen tel ijke Concertzaal aan, wat door de blinden op zeer hoogen prys gesteld werd. Na eenige oogenblikken pauze hield de heer H. van den Berg, lid van het hoofd bestuur. een rede over het kampeeren, met het doel om de leden op te wekken, er aan deel te nemen. Het zal dit jaar voor de derde maal zijn, dat de kam- peengeek wordt gehouden. De belde eer ste Jaren geschiedde dat te Arnhem in tenten, die daartoe welwillend door het Ministerie van Oorlog waren afgestaan. Dit Jaar zal het in Augustus in een vast kampeerhuis by Oosterbeek plaats heb ben. De deelnemers betalen gezamenlijk de kampeerkosten; de inrichting van het kamp wordt dcor den bond betaald. De voorzitter, de heer Jacobs, bracht rog eens hulde aan de Haarlemsche po litie voor haar zeer gewaardeerde mede werking. Tot slot vereenigden de afgevaardig den zich aan een gemeenschappeiykcn maaltUd. ALS GIJ DRUKWERK NOODIG HEBT, DRAAG HET DAN OP AAN HAARLEM'S DAGBLAD GIJ ONTVANGT HET SNEL EN KEURIG EN DE PRIJS IS BILLIJK OLYMPISCHE SPELEN. DE LOOPBAAN IN HET STADION. Naar óe Tel. verneemt, heeft het N. O. C, na overleg met den heer Krijgs man, den Noorse hen baanspeciallst Zak ken Johanson geëngageerd, om de loop baan in het Stadion af te maken en het onderhoud te leiden työens de Olympi sch Athletiekwedstryden. Het daarvoor benoodigde materiaal is of wordt in Noorwegen besteld. Inmiddels Is men begonnen, de ver zakte betonplaten, die den binnenrand van de loopbaan vormen omhoog te brengen, en waterpas te maken, om daarna vervolgens de baan volkomen vlak te maken. De loopbaan, die merkbaar te hard is. wordt bover.<Ler. tot op zekere diepte thans los gemaakt, ten einde daarvan met de nog op te brengen sintels een goed en gelijk geheel te maken, waarna de toplaag kan worden aangebracht. LAWNTENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Woensdag won mej. Rollin Couquer- que van miss Byrrell met 68, 63, 60. Mej. Andersen werd door barones Reznieck geslagen met 61, 64. Mevr. O'Harawood sloeg mej. Canters 6—1, 6—2. ZWEMMEN. DE DAMES BARON, BRAUN EN BAUMEISTER IN ACTIE. Op het zwemfeest van de Onderlinge Dames Zwemclub. dat Woensdagavond te Rotterdam plaats had. hebben os. de dames Baron Braun en Baumeister schlt terend werk laten zien. We zyn al dus de Na R. CL getuige geweest van spannende kampen zooals men te slechts zelden ziet. Mej. Braun was in grooten vorm en zy zwom de baan vah 100 Meter rug (welke cigeniyk circa 104 meter lang is) in 1.24, een verrichting, die met groote zekerheid onder het wereldrecord ligt. Mej. Grendel gaf uitmuntend par- tijd. maar moest toch de meerderheid van haar zwemzusjc erkennen. Een prachtige wedstxyd was ook de 100 meter vrije slag. waarop de dames Braun, Baron en Baumeister elkander tenslotte maar weinig toegaven. Het laatste nummer van het program ma was behendlgheidszwemmen van de dames Braun en Baron, die aan het eind een kleine ovatie van het opgeto gen publick in ontvangst hadden te ne men. WIELRÏJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN" Zondag organiseerde „De Kampioen" een 100 K.M.-wedstryd om den Hut- chison-beker Haarlem, Halfweg naar Den Haag en terug. Uitslag: 1. Schy- venaar; 2. Sypestein; 3. v, Gelder. B- klosse: 1. Baak; 2. Kruid; 3. Tabel; 4. Baardman. KRACHTSPORT. SELECTIEWEDSTRIJD. Zondag had te Den Haag de laatste selectiewedstrijd plaats voor gewlchl- licffers in het oefenlokaal van K. D. O. Tot de deelnemers behoorden dc Haarlemmers H. M. de Wolf en A. G. Scheffer en W. Thoolen en C. Tabak, van D. O. K. Beverwijk. De training, die de ge wie h the f fe rs den afgeloopen winter onder leiding van 1c htcnen A. de Jong en D. W Kensen hebben gehad, heeft aan de gestelde ver wachtingen goed beantwoord. De ver wachtingen zijn inderdaad zeer hoopvol. H. M. de Wolf was een weinig onder der. indruk van dezen gewtchtigen wed strijd en presteerde daardoor minder dan van hem verwacht kon worden. Honderd K.G. werd zeer mooi door De Wolf ges Looien, doch 105 K.G. bleek na eenige vruchtelcoze poglnwn te zwaar; in totaal werden door hem 245 punten behaald, welk puntental, indien de Wolf zUn gewicht normaal verwerkt, tot 265 opgevoerd kan wonden. Scheffer deed zooals van hem ver wacht werd; hy liet zyn concurrenten ver achter zich, 315 punten werden door hern behaald, o.a. werd door hem 100 K.G. gedrukt. Door een haast niet merk baren stilstond werd deze oefening. Jam mer genoeg, afgekeurd. Ook C. Tabak, en W. Thoolen hebben beiden aan de ge stelde verwachtingen beantwoord, door Tabak werden 267 1 2 p. en door Thoo len 297 1/2 p. behaald. DAMMEN. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP De wedstrijden om het nationaal kam pioenschap 2de klasse district Haarlem zyn haast geëindigd. De standen der beide groepen lulden: Groep I P. H Meure 7 (4); J. Wlelenga 7 (4); F. W. Knape 2 (3); H. A. van Abs 2 (3), II. van Gastel 0 (4). Om de eerste plaats ral een herkamp plaats vinden tusschen Mcure en Wle- '.enga (belden van dc „Haarlemsche Damclub"). Groep n J. van Eerkum 6 (4); P Mollema 0 (4); G. Eising 2 (3): Jac. Fr van Gar deren 2 (2); J. Wiüemse 0 (3>. In deze groep moeten van BttkUIB cn Mollema overspelen om de 1ste plaats. De tusschen haakjes gepliits'e «y- fers geven het aantal gespeelde partijen ROEIEN. OM DEN TELEG R A AFBEK ER. Na een spannenden strijd heeft Laga Woensdag voor de tiende maal beslag weten te leggen op den TVüegnxafbcker. zy won in den fraaien tyd van 15 mtn. 48 4/5 sec. Noa 2 was De Hoop met drie kwart lengt». WATERPOLO. UITSLAGEN. D. J. KL—Het IJ 0—11 D. W. R.—Triton (laatstgenoemde niet opgekomen). POSTDUIVEN. PROPAGANDAVLUCHT. Zondag werd door der-. Haarkmsohen Posüdusvenbond de joariyksche propa- gandavlucht gehouden van Vogelenzang, met jonge duiven, welke ln 1928 gebo ren zyn. Mede wegen» het mooie weer genoot deze vlucht dan ook een bUawo- cere belangstelling. De duiven werden per vrachtauto en paard en wagen aangevoerd tot even voorby de bekende traliebrug; er waa een drukte ran belang, eer de manden, ongeveer 75 stuks, voor dc lossing wan» klaar gezet. Toen het sein tot het openen der man den klonk, trok ln een oogenbLk een wolk van ongeveer 2500 duiven de lucht ln, welke na eenigen tyd rondgecirkeld te hebben, aeer snel m de richting Haar lem verdween. Deze vlucht kan wederom als zeer geslaagd beschouwd worden. DE KOERIER. Bovengenoemde vereeniglng hield con wedvlucht ran Monturgas, afstand 506 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: O. Heerschap le, 8e en 14e pr, W. Looyer-ga 3e, 9e. 11e. 18e en 20c prijs; D. de Geus. 3e, !5e en 19e prijs. J. F. Heerschap 4e. 5e. 7e en 16e prijs; J. Phüippo 6e en 17e prys: J. C. Fris 10e prys; P. v. Andel 13e prUe: J, A. v. Putten 13e prijs. De le prijswinnende duif bereikte een snelheid van 967 M. per minuut, dc laat ste 860 M. HAARL. POSTDUTVENBOND Bovengenoemde bond hield een wed vlucht van Chateauroux. afstand 655 K.M.. waaraan w-rd deelgenomen met 422 duiven, welke te 6 uur 50 min. wer den ln vrijheid gc-'cld. de prijzen wer den als volgt behaald: A. v. Zadel le, 44c: G. Mollema 2e, 30c; J. Groot 3e; K. Wits 4c; h. J. Ha ver 5e; W. Keur 6e, G7e; J Terhorst 7o; A. A. Sernee 8c; A. Schuiten 9c. 29e; A. J. Timmermans 10e; H. P. v. d. Pol 11e; J C Kroon 12e, 47e; J Dorsman 13o; W. Petrlo 14e; W. Spoor 15e; H. Bannlnk 16e; P. Blommaert 17e; Jan J, Las- schuit 18e, 50e; J. Broekhof 19e; Sandi- fort en Staphorst 21e: P. Vergen 22i; J. J. Hart 23e. 63c; M. C. Fchrse 24c. 45e. 60e, 63e, 71e; W. Draayer 25c; H. Hos 26e. 80e; H. Stappers 27e. 29c. 49e; Jac. Kuperus 28e. 75e; H. Landsdorp 33e; H. Kecrwolf 31e; M. Mes 32e; J. F. Oudolf 34e; P. Roscmeycr 35e; P. Boe ree 36c, 51e; D. Smit 37c; H. J. Petter 38e; F. Verputten 39c. «2e: W. Pctrle 40e; P. V. d. Veen 41e; H. Boersma 42e; J. J. Doeglas 43e. 69e, 79e; J. Heese mans 46c; G. Voor ting 48e; J. Hommers 52c; J. v. d. Pol 53e; A. Evrnleens 54e; B. v. Straten 55e; A. H. Kramen 56e: H. v. Oldcnmark 57e; P. Stokman 58e; J. H. WUten 59c; J Zomerdijk 61e; Bo- gaert cn v. Lit 64c, 85e; J. J. v. d. Lin den 65c; J. J. v Staveren 66e; P. Mar tens 70e; J G. Leurs 73e; J. Dorsman 73c: W. Smit 74e; J Klumper 76e; T. Cornet 77e; M. Luvken 78e: J. Verver 81e; J. Libbcnga 82e; Jac. Kroon 83e; E, Hugtcnburg 84e. Eerste duif te 4 uur 17 min. met een snelheid van 1149 meters per minuut. Laatste pryswtnner te 5 uur 25 min. VELSEN Geboorten: A. Visser—Braams. d.; B de Vries—DUkstra, d.; A. C. A. v. d. Wiels—Dekker, d L. Effern—v. Wezel, z.; S. A. van Geldorp—Bulten z.\ J C. v. d. Horstr—v. Bergen d.; G. W. Bur ger—Neet z.; f. Woudenberg—v. Blaa- gcn. v. H. M. v. d. Pieterman. Amsterdam 25 Juni van Talcahuano naar Tocopi'.ta Binnendijk 27 Juni van Rotterdam n Baltimore. Crijnssen 27 Juni van Amsterdam naar Bremen. Djember 26 Juni te Soerabaja van Rotterdam. Flandria 26 Juni van Amsterdam naar Zuld-Amerika. Giekerk 27 Juni van Antwerpen naar Amsterdam. Oanymcdes 26 Juni te Barbados van Amsterdam. Gemma 26 Juni van Sabang. Japan n. Rotterdam. Heemskerk 27 Juni te Eu: Londen van Rotterdam. Jan Pietersz. Coen, 27 Juni van Ba tavia naar Amsterdam. Patria passeerde 27 Juni 16 uur Suez, Rotterdam naar Batavia. Simalcer passeerde 25 Juni Ourssant. Amsterdam naar Port Said. Slamat 27 Jur.l van Rotterdam naar Batavia. Volendam 27 Juni 13 uur van Boulogne Rotterdam r.aar New-York. IJaelkerk 27 Juni van Rotterdam n. Calcutta.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 13