kousen MAIS0N HENRI L C. HAAN Nieuwe Malta 14 et. per K.G. MORSEN ADVERTENTIEN. COIFFEUR DES DAMES Ged. Oude Gracht 107, Tel. 14245 J. M. VAN DEURSEN 1135 HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 2S.JUNI 1928 BEVERWIJK. GEMEENTERAAD. De sohoolregeling met Wyk aan Zee en Duin opgezegd. De politie krijgt een gratifi catie. Het voorstel inzake gaslevering aan Uitgeest goedgekeurd. Geen overbe volkte klassen meer op de den op de overbevolking der scholen heeft gewezen. Als de hoofden van scholen hunne medewerking verieenen om he: maximum gemiddelde van L'3 leerlingen te bereiken, kan er Tw.h veel goeds uit het voorstel voortvloeien. Hy zal daarom zijn stem aan het voor stel geven. De heer Zwager zegt, dat het voor stel niet van het geheele ooilege Spreker is er om financieele redenen :cgen. Eenige jaren terug werd een o. 1. scholen. Een brief van maximum aantal ran 40 gevraagd. den oud-directeur der Licht bedrijven Over een rapport. Woensdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Linsrhoten. Afwezig de heeren de Groot en Wela- gen, beiden met kennisgeving. Ofschoon de vergadering tegen 7 1/4 uur is uitgeschreven, is het half acht vóór dat het college ter vergadering ver schijnt. Benoemingen Benoemd worden tot hoofd der school voor zwakzinnigen de heer P. J. Tim mer. alhier en tot onderwijzeres aan deze school mej. P. A. M. van Houten te Heemstede, beiden met algemeene stemmen. Tot lid van de Commissie van Advies voor den Gemeentelijken dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling wordt benoemd de heer C. Maters. Regeling met de gemeente Wijk aan Zee en Duin in zake toelating van leerlingen op de o. 1. s. alhier. Burgemeester en Wethouders stellen voor de regeling op te zeggen. In de vo rige vergadering was dit voorstel aange houden. De Voorzitter deelt nog het een en ander over deze aangelegenheid me de. Hij leest het schrijven voor van B. en W. van Wijk aan Zee en Duin, waar in wordt medegedeeld dat op een nadere bespreking geen prijs wordt gesteld. De voorzitter zegt, dat er alles is gedaan om toenadering te verkrijgen; klaarblijkelijk wil men dit niet. Het is dus nu uit. De heer Steyn vraagt, of nog po gingen in het werk zijn gesteld om een nieuwe regeling te treffen. DeVoorzitter zegt, dat niets heeft mogen baten. Hij had zich voorgesteld, de zaak door eenige deskundigen te la ten toelichten, maar men heeft het klaarblijkelijk niet gewild. De heer Visser vindt het jammer, dat men geen resultaat heeft bereikt. Het zou zeker in het belang van beide gemeenten zijn geweest indien het on derwijs gecentraliseerd was gebleven. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Jaarwedde veearts. Over het voorstel-Eyking om het voor stel van B. en W. tot herziening der jaarwedde van den Keuringveearts op nieuw in stemming te brengen, staakten de stemmen in de vorige vergadering. Er wordt geen herstemming verlangd. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Instructie Directeur Open baar Slachthuis. De heer E y k i n g stelde voor, het Toorstól aan te houden en met den func tionaris besprekingen omtrent den aard der instructie te houden .alvorens deze wordt vastgesteld. De Voorzitter ontraad^ dit voor stel. De instructie is besproken met den Inspecteur van de Volksgezond heid. Hoe eerder de benoeming komt des te beter is het. De heer Eyking trekt zijn voorstel in. De instructie wordt ongewijzigd goed gekeurd. De kosten werden toen geraamd f 15000. Wat het thans kost is niet be kend Spreker brengt meerdere bezwaren tegen het voorstel naar voren. Hij acht liet voorstel practisch onuitvoerbaar Namens de R. K. fractie deelt spr. mede, dat zijn fractie zich niet met het voor ski kan vereenigen. De voorzitter drukt er zijn spy over uit. dat het voorstel door een der wethouders wordt bestreden. Spreker dringt op aanneming van het voorstel aan. De zaak zal niet onnoodig duu: gemaakt worden. Voor 1928 behoeft het voorstel slechts heel weinig te kosten, wellicht hoogstens f 600. In 1930 treedt de veranderde toestand automatisch in, zoodat alleen 1929 overblijft. De heer Steijn verdedigt het voorstel. Hij wijst er op, dat het voorstel ook het bijzonder onderwijs ten goede komt. De heer Pattes verdedigt even eens het voorstel. Verschillende sprekers voeren hie rove; nog het woord. Het voorstel wordt aangenomen me; 4 stemmen tegen. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de Winkeliersvereeniging waarin wordt geklaagd over de stank, verspreid door de fabrieken. De voorzitter merkt naar aan leiding hiervan op, dat het gemeente bestuur alles in het werk stelt, om aan deze onaangename geschiedenis einde te maken. Naar aanleiding van het schrijven van den heer Stoelinga inzake hem ver leend ontslag als opzichter, stelt de heer Eyking voor, deze zaak aan te houden tot het rapport van de com missie inzake de handelingen van den gemeente-architect in den Raad is be handeld. De Voorzitter is. daar niet voor. Stoelinga is eervol ontslag ver leend toen het werk, waarvoor hij was aangenomen, afgeloopen was. Het ont slag houdt geen verband met de zaak van den gemeente-architect. De heeren Eyking, T romp en Visser zyn van meening. dat de zaak nader "ient te worden onderzocht. Laatstgenoemde stelt voor den be trokkene alsnog over deze zaak te hoo- Gra':ficatie Politic. De heer Tromp zegt, dat hij tegen het verieenen van een gratificatie s. hij wil wel overwerk betalen. De heeren Groot en Pattes verde digen het voorstel. De heer Eyking zegt. dat hij ook tegen het voorstel Ook hij wil we! de do gemaakte overuren betalen. De heer Groot meent, dat ook de inspecteur in aanmerking komt voor een gratificatie. De voorzitter antwoordt dat de inspecteur gezegd heeft, dat hij niet voor een gratificatie in aanmerking wenscht te komen. Het voorstel tot het verieenen van een gratificatie wordt aangenomen. Gaslevering aan Uitgeest. De heer Groot merkt op dat hot onjuist is geweest, dat de zaak reeds in den Raad van Uitgeest was behan deld, vóórdat het in Beverwijk bekend was. Spreker meent, dat dit de slechtste overeenkomst is. die door de gemeente inzake de levering van gas is gemaakt. Spreker is van meening da et contract onvoordeellg ls voor Beverwijk, hetgeen hij met eenige cijfers tracht aan te toonen. De voorzitter zegt dat Uitgeest eerst is gevraagd, want als dit niet was geschied, zou men hier in de ruimte gepraat hebben. De heer Groot meent, dat de ga rantie niet naar behooren is geregeld. De heer Steyn wijst er op. dat Je zaak zoowel door de commissie voor de bedrijven als door de commissie voor le financiën ls behandeld. Hij is echter van mcemng, dat de zaak te voordeel ig voor Beverwijk is voorgesteld. Uitgeest is geen florissante p'.aats en het is boven dien zeer uitgebreid. Hij gelooft echter, dat Beverwijk er wel rr- zal uitkomen en zal vóór het voorstel stemmen. De heer Zwager, wethouder ver dedigt het voorstel. Na eenige discussie wordt het voor stel aangenomen met 1 stem tzgen. Vaststelling maximum-aantal- leerlingen openbaar onderwijs. Naar aanleiding van dit voorstel was alsnog Ingekomen een schrijven van eenige inwoners der gemeente, waarin wordt aangedrongen op het aanstellen van een voldoend aantal leerkrachten om te voorkomen dat de klassen over bevolkt zijn. De heer Visser zegt, dat met h?t vaststellen van een ..gemiddeld" aantal leerlingen niet verkregen wordt wa: men gewenscht he. Hij wijst er op, dat „Yoiksor.dirwijs" reeds 5 jaar gele- Het voorstel van den heer E ij king wordt aangenomen met twee stemmen tegen. Naar aanleiding van een schrijven van den heer F. J. M. J. Donkers, te Brus sel, oud-directeur van de Lichtbedrij- ven inzake uitbetaling zijner gratificatie stelt de heer Visser voor, de geheim holding over het onderzoek op te hef fen. Dit voorstel komt echter niet in stemming. Het bedoelde schrijven wordt aangehouden. Ingekomen is een schrijven van -le raadsleden Eyking en Tromp, waarin deze leden voorstellen, de rapporten uit gebracht door de commissie inzake het onderzoek naar de handelingen van den gemeen te-architect in openbare zitting te behandelen. De meerderheid der commissie geeft in het rapport in overweging, de behan deling van het rapport in besloten zit ting aan de orde te stellen. Na een heftige woordenwisseling tus- schen den voorzitter en den heer Eyking verdedigt de heer Tromp de behandeling van het rapport in het openbaar. Spreker i> van oordeel, dat de ingezetenen van Beverwijk moeten we ten. hoe er hier met sommige ge meente-ambtenaren wordt omgespron gen. Er is niets op tegen, dat het rap port In openbare zitting wordt be handeld. Do heer Groot acht het be ter, in besloten zitting uit te maken of het rapport al of niet in het openbaar I zal worden behandeld. De heer Eyking zegt, dat indien de Raad zijn voorstel niet aanneemt, hij I niet aan de besloten zitting zal deelne- j men. Het voorstel Eyking wordt verworpen I met 2 stemmen vóór. De vergadering gaat te 11 uur in co- mi té-generaal. Naar wy vernamen is nog niet uit- 1 gemaakt, of het bedoelde rapport in een openbare vergadering zal worden be- I handeld. Hierover moet alsnog gestemd wor den. hetgeen vermoedelijk in een bin nenkort te houden vergadering plaats zal vinden. VERGADERING „KENNEMERLAND". De R.K Tuindersvereeniging „Ken- nemerlend" hield Woensdagavond eer» algemeene vergadering in her K.S.A- gebouw ender voorzitterschap van den heer J P. NUssen. Namens het bestuur werden verschil lende mededeelingen gedaan. Aange- aden wordt om de „Dutch Evern" zon der dop te vervoeren, omdat deze soort piet dop niet aan de eischen voldoet. Op Vrijdag moeten nooit aardbeien met dop worden aangevoerd, omdat voor Duitschiand op Vrijdag nooit wordt verladen. Het is niet uitgesloten, dat op verzoek van de fabrikanten een mor- genveling zal worden gehouden, ook voor aanvoer zonder dop. Het voorstel tot machtiging aan het bestuur, cm evenals vorige jaren 11/2 pet. extra van ce ardbeien in te houden om daaruit weder te bekostigen een toeslag op de eerste 30 wagens cn wat verder voor den afzet noodzakelijk zal zijn, werd goedgekeurd. Op de vraag van één der leden, of niet voor 21/2% geveild kan worden, antwoordc" de voorzitter dat de nieuwe en oude leden het vorige jaar reeds voor 2 pet. hebben geveild, dus 1/2 pet, min der dan bij de exportveiling. Na een korte rondvraag werd de ver gadering gesloten. IJMUIDEN. WEDEROM EEN MOOIE GIFT Bij het bestuur der Chr. Gereformeer de kerk is van iemand die onbekend wenjcht ie blijven, ten bate van de kerk een gift ontvangen van f 2500 's. vvm.'.f V KRFFNT GING Alhier is opgericht de ..Velser Zwem- vereeniging". Het bestuur is samenge steld als volgt: J. W. Raadman, voor zitter; F. Wynekus. secretaris: J. Be uk- man. penningmeester; H. van Gameren en Mej. van 't Hoff commissarissen Des zomers zal worder. gezwommen aan het Zeestrand te IJmuiden, des winters in Stoop's Bad te Haarlem. HAARLEMMERMEER EEN TORENUURWERK. De kerkeraad der Gereformeerdc- Kerk te Hoofddorp heeft aan B. en W. n:gedeeld, dat hij gaarne in den to ren van het in aanbouw zijnde kerkge bouw een i.—werk zou willen aanbren gen. niet alleen in het belang van ijn kerkelijke gemeente maar ook in het belang van de gehe-:!e burgerlijke be volking aldaar. Hoewel de leden der genoemde kers zich voor den bouw reeds groote offers hebben getroost en enkele personen zich bereid hebben verklaard ook voor dezt zaak nog een som te zullen geven, zijn de totale kosten van zulk een installatie, welke meer dan f 1000 zullen beloopen te groot om die alleen te dragen en daa: om vragen zij medewerking om van ge meentewege een bijdrage te ont-v gen tot de helft daarvan, terwijl zij tevens verzoeken de kosten van electrische opwinding en verlichting van het uurwerk gedurende de avonduren en des nachts voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. zijn van meening dat de toren van dit nieuwe kerkgebouw, het welk op een centraal punt in ons Hoofd dorp is gebouwd, een uitstekende gele genheid biedt om daarin een openbaar uurwerk met wijzers en slagwerk aan te brengen en dat een openbare tijdsaan wijzing ter plaatse in het algemeen be lang wel gewenscht is, zoodat er termen zijn om nu van de geboden gelegen heid gebruik te maken, gelijk da: ook in de toekomst elders zou kunnen geschie den. wanneer te een of anderer tijd op andere dorpen in den Haarlemmermeer- polder zich een soortgelijk geval mocht voordoen. HEEMSTEDE. DE ONTVANGST VAN DE VOLKEN BONDSARTSEN. Zooals wij Woensdag reeds meedeel den bezocht gisteern een gezelschap Volkenbondsartsen Heemstede. Bij de ontvangst ten Raadhuize hield de burge meester jhr. J P. W. van Doorn in het Fransch een welkomstreöe, waarin hij er zijn vreugde over uitdrukte dat de artsen Heemstede wilden bezoeken, om de volks, baden en de zoo schilderachtig gelegen zweminrichting te bezichtigen. Wij zijn er trotsch op. dat het de Ned. Ver voor Volks- en Schoolbaden goed dacht u naar Heemstede te brengen. Holland is altijd een lar.d geweest, waar men de volksgezondheid wilde bevorderen, het zij dooi de bevolking volksboden te ver schaffen, waar de grootste reinheid heerscht. hetzij door het stichten van woningen en vooral door de sociale wet geving. Het gemeentebestuur van Heemstede heeft daarom ook hen tegemoet willen komen, die zich zelf niet de noodige comfort en hygiëne kunnen verschaffen, wij kunnen met vreugde constateeren aat onze stichting niet alleen plaatse lijk. maar door het geheele land bekend held geniet, Ik ben overtuigd, besloot do burgemeester, dat gij uw bezoek aan mijn geliefde gemeente niet zult betreuren, en u. weergekeerd in de verschillende landen, die gij vertegenwoordigt, nog dikwijls aan Heemstede en uw Holland- sche reis zult denken. Aan het door het gemeentebestuur in Groenendaal aangeboden noenmaal voer. de wethouder dr. E. A. M. Droog het woord, eveneens in 't Fransch. Als voorzitter van de Vereeniging voor de Bad- en Zweminrichting uitte hij er zyn groote vreugde over, de vertegen woordigers van den Volkenbond te mo gen danken voor hun bezoek aan Heem stede. Hij herinnerde aan de wie banden die reeds met vertegenwoordigers van reemde naties bestaan. Qnze bloem bollenhandelaren doorkruisen heel Euro pa en Amerika, wij stellen de Fransche literatuur, de Duitsche en Belgische in dustrie, de Engeische sport op prijs, on gerekend nog het vele goede uit andere hier vertegenwoordigde landen. Maar toch verheugen wij óns, niet alleen als pioniers beschouwd te worden, waar het gel dbloemen- en groentencultuur. maar ook op 't gebied van gezondheidszorg ten plattelande. Met den wensch, dat het te Heem- ste in oogenschouw genomene ten goede moge komen aan de gezondheid en wel vaart van andere volken, en het bezoek in aangenomen herinnering zou blijven besloot dr. Droog. ZANDVOORT. ZANGUITVOERING. Zondagavond 8 Juli zal de mannen- langvereeniging ..Transvaal" een con cert geven op het. Tramplein, dat aange boden wordt aan Onderling Hulpb?- toon's Mannenkoor en dat zal dienen ter propagandeering van de Mannen koorzang. Het koor „Transvaal" dat onder lei ding staat van den heer M. Smeer, wist zich op liet laatste zangconcours uit muntend te nders''jeiden. „FLORA". De tentoonstelling van ..Flora" In het Kurhaus op 3. 4 en 5 Juli staat vooral in Zandvoort in het teeken der belang stelling. Inzendingen komen er b.v. van de be kende kweekerij „Orchidophilia" :e Aerdenhout Orchideeën», van den heer J. Kegssen. Aalsmeer (rozen), W. D K cesser. Dzn. en Zenen. N V. 't Clocr-ror Heemstede. (Anjelieren», terwijl be kende andere firma's uit Haarlem en Zandvoort niet ontbreken. Er zijn ongeveer een dertigstal stands te bewonderen. Verschillende vereeniging en en zaken hebben medailles ter beschikking ge steld. Ook de gemeente is niet achter gebleven. zoodat de jury over onge veer een dertigtal prijzen beschikt. Dinsdag 3 Juli om 2 uur heeft de prijsuitdeeling plaats. De burgemeester zal de tentoonstelling openen. De jury bestaat uit d? heeren H. van Alphen. Zandvoort. C. M. F. van Ro<=- ,um. Naarden. J. R Koning. Amster dam, C. ThJm, Amsterdam. J. J. Jocliemsen. den Haag en H. Boegscho- ten, Aerdenhout, DE LANDSDRUKKERIJ IN VROEGER TIJD Naar aanleiding van de benoeming van een nieuwen directeur der Lands drukkerij schrijft de heer L. Levlsson in het weekblad „Graficus" een artikel over die instelling, waaraan wij het volgende ontleenen: Volgens het Jaarboekje van „die Hagbe", dat het jaartal 1908 draagt, stond voorheen op de plek. welke nu de landsdrukkerij torst, een „lotjsment", de Drie steden genaamd. Het was daar dat, zooals men aanneemt, de vertegen woordigers van de gemeenten Gorin- chem. Schiedam en Schoonhoven tij dens de zittingen van de Sta ten-Gene raal hun tenten opsloegen. Op 25 Mei 1807 verkochten deze gemeenten het huis aan het Koninkrijk Holland voor ruim ƒ15.000. De stichting van de landsdrukkerij heeft vermoedelijk in 1810 plaats gevonden. Omtrent de oudste leiders van deze instelling wist mijn zegsman niet veel te vertellen. Zijn gegevens gaan niet verder dan 1849. Toen werd de dichter G. C Withuys met de directie belast. Blijkbaar geschiedde zulks niet op jeugdigen leeftijd, want. zooals uit één zijner brieven blijkt, was hij reeds bfj z'n benoeming een" gepensionneerd amb tenaar van den Staat. Zijn aanstelling geschiedde op aan drang van anderen, blijkbaar met de bedoeling de Algemeene Landsdrukkerij te hervormen. ZUn voorganger was G Vosmaer. stadsdrukker, volgens sommigen ls dit de eerste directeur geweest. Withuys schrijft van hem: „Mijn voorganger In de Directie was een hoogst geacht en achtenswaardig man, drukker van beroep, maar geen gewoon drukker. Hy was, hoewel zijn geleerdheid voor de wereld verbergen de. een geleerde en wel een klassiek geleerde, maar juisb cto klassieke rigting van zijnen geest werkte nadeelig op de Landsdrukkerij; zijn ingenomen heid met de oude schrijvers maakte hem ingenomen met alles, wat vud was. en deed hem de verdienste van het nieuwe niet opmerken." Onder het bewind van den heer Wit huys telde de Landsdrukkerij 90 zetters en drukkers, verdeeld in 2 groote werk plaatsen. waar ruim 50 kaarsen en 50 l3mpepitten brandden. Er waren 24 gewone persen, d. z. handpersen. Op de begrooting voor 1851 wordt voor eerst een snelpers aangevraagd met deza woorden: ,,'t Ii beneden waardigheid van 't Land. da: in zijne drukkerij, de drukkerij van de Staats courant, geen snelpers is." Op particuliere drukkerijen waren toer. wel reeds snelpersen. Als opvolger van den heer Withuys kwam in 1868 Carl Wilhelm Mieling. die. voordat hij op den Fiuweelen Burg wal zijn intrede deed, zelf een steen drukkerij had bezeten. Oudere collega's herinneren zich den ouwen heer Mieling nog wel. Wat ik van hem hoorde, stempelde hem tot wat men in de wandeling een „type" noemt. Een kranige kerel was hij zeker, een die niet, voordat hij 80 jaren oud was, zijn ontslag nam. Tijdens zijn beheer was het personeel tot een 150 man toegenomen, de hand persen waren allemaal door snelpersen vervangen. Er heerschten in die dagen heel huiselijke toestanden op de Lands drukkerij. Een barbier kwam de zetters en drukkers van den Staat scheren on knippen; hij bracht Woensdags en Za terdags een bediende mee. Welhaast de meeste werklieden droegen nog een hoo- gen hoed en nu en aan kwam een oud moedertje, wier zoon hoeden opmaakte, ter Landsdrukkerij, haar opgeknapte. halfsleetsche hoeden verkoopen. De zet terij, een hoog lokaal, pl.m. 8 Meter hoog met. vele pilaren, leek wel een kerk. en al heerschte er nu misschien geen ,.ge- wyde" stemming, de verhoudingen wa ren over het geheel zeer goed. Er werd op „stuk" gewerkt en hard ook; het ver zuim door barbier enz. werd dus feite lijk door het personeel zelf betaald. ZANDVOORTSCH VOLKSLIED. Niet al onze lezers zullen weten, dat Zandvoort een eigen volkslied heef'. Toch is dat zoo. Wijlen Ds. C. Swaluc, die van 1836 tot 1882 als predikant by de Ned. Herv. Kerk te Zandvoort ge staan heeft, is er de auteur van. Onge veer 75 Jaar geleden heeft wijlen Ann;. Keur het als soliste op een concert in de kerk te Zandvoort gezongen. Ter ge legenheid van het honderdjang bestaan van het hotel „Groot Badhuis" werd een dezer avonden aan het personeel van dat hotel een feest aangeboden, da', uitstekend geslaagd is. Ook op dit feest werd het Zandvoortsch Volkslied door de aanwezigen staande en uit volle borst gezongen. Het lied luidt als volgt: Gelukkig wyDe frissche lucht. En 't vry en open strand. Verkwikt en sterkt ons jedren dag. Ons huis staat hoog op 't zand. wy leven vroolyk en tevreê. Omdat wij wonen aan de zee. Het zoute nat dampt levenskracht. En levenslust in 't hart. He; ruim en heerlyk zeegezicht, Verdrijf: by ons de smart. Wij leien iroollijk en tevreé, Omdat wy wonen aan de zee. Ver van de stad. met al haar pracht, En al haar ydelheid. Zien wy het prachtigste van al, Het beeld der Eeuwigheid. wy zyn geboren aan de zee, Dat maakt, dat maakt ons wel te vrfi?. Haar groen gewaad, haar sneeuwwit hoofd, Betoovren steeds ons oog. En als zij raas; en kookt en brandt. Slaan wij den blik omheog! Gelukkig immers is ons lot! Waar zee, waar zee is daar is God. (Het lied word', gezongen op de van ..Klein vogelij-. op groenen tak"). HAZEPATERSLAAN 16 - TEL. 12747 Maison de le ordre Wasschen Knippen Onduleeren Wasschen Knippen Watergolf II- f 1.- f 1.- complet f 2.— t L— f complet f 2.75 f 1.50 ELECTRISCH PERMANENT f Lp. wikkel TARIEF VOOR JONGE DAMES t.m. 18 JAARt Wasschen f 0.75 Knippen f 0.75 complet f 1.50 Onduleeren f 0.75 Wasschen f 0.75 Knippen f 0.75 complet f 2.— Watergolf f 1.25 ELECTR. PERMANENTEN f 15.- (HET GEHEELE HOOFD) BARTELJORISSTR. 39-41 TELEFOON 10250 MATRASSENFABRIEK Solied adres voor al!e soorten matrassen. Wasschen, Stoomen en Repareeren van Beddegoed geschiedt vlug en billijk. 40 Behangen] - Stoffeerderij - Meubelen KELLOGG'S ALL BRAN GEPREPAREERDE ZEMELEN. Het door de natuur gegeven ideale hulpmiddel tegen VERSTOPPING Door tal van Heeren Doctoren aanbevolen. ALL BRAN is geen medicijn, het is een voed sel, gereed voor het gebruik cn buitengewoon smakelijk. ALL BRAN helpt zelfs in de hard nekkigste gevallen Indien niet bij Uw leverancier verkrijgbaar, wendt U dan Gasthuisvest No. 7, Tclef. 13192, HAARLEM. 60 Vertegenwoordigers Kellogg Sales Company Battle Creek Michigan S. A. B KUNSTZIJDE ^Occ fouten, diverse X KUNSTZIJDE Prims kwaJi- JM c teit.isngrijden xl, been"W KUNSTZIJDE Prima kwaliteit,^4 C diverse mode- M XK kleuff ZIJDEN FLOR met vers etkte c voelen - alle JWv modekleuren WASZIJDE met flor ver ^5 *ter'*t - diverse [jj k'euren (tj ZUIVER ZIJDE kleurenW -

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7