DE ARGENTIJNSCHE ZWEMMERS IN HAARLEM. INGEZONDEN SCHEEPSBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 5 JULI 1928 DFRDF RT AH Rotterdam om daar voor de eerste maal de R. D. Z. te ontmoeten. Wegens de repetities voor den feestavond op Zaterdagavond aa. zal het zevental we derom met eenige invalsters uitkomen. SPORT EN SPEL. Een onderhoud met captain Caesar Vasquez. De Argentijn*che zwemmer» poseeren voor onzen fotograaf. Geheel rechts bovenaan trainer F. W. Dickens. Het is onder ons, Hollanders, nu een maal de gewoonte, om er van overtuigd te zyn, dat alles in het buitenland beter is. Vooral op het gebied der lichaams oefeningen veronderstellen wy gaarne zonder voldoende gegevens te hebben, dat men er betere oefengelegenheden heeft, dat men over meer en betere hulpmiddelen beschikt en dat het men- schenmateriaal superieur is aan het onze. Dit laatste kan waar zijn, d.w.z. dat men er waarschijnlijk meer uitblin kers zal hebben. Dit behoeft ons niet te verwonderen; dc meeste landen zijn heel wat grooter dan het onze en een grooter bevolking geeft meer kans op bijzondere sportprestaties. Men dient echter wel in het oog te houden, dat daarmede nog niets is vastgesteld ten gunste van het gemiddeld peil der licha melijke opvoeding onder andere naties. De Olympische Spelen in ons land geven nu een mooie gelegenheid met vele buitenlanders van gedachten te wis. selen en Iets te vernemen over de toe standen in andere landen. Een toeval bracht mij in aanraking met een deel van de Argentijnsche sport vertegen woordiging, die haar intrek heeft ge nomen ln hotel d'Orange op Zandvoort Er zijn uit dezen Zuld-Amerikaansclien staat 50 deelnemers voor lichte athle- tiek, zwemmen, schermen, worstelen, en boksen. Precies een maand voor den aanvang der groote Olympische Spelen zijn zij aangekomen en hun eerste zorg gold natuurlijk de mogelijkheid voor training. Het lag voor de hand, dat zij na hun komst aan 't Olympisch Comité daaromtrent inlichtingen vroegen, spe ciaal voor athletiek en zwemmen in de omgeving van Haarlem of Zandvoort. En hoe vreemd het ook klinkt ik ken vele leden van het Olympisch Comité persoonlijk inlichtingen dien aangaande wist men niet te geven. De leiders der Argentijnsche delegatie waren doortastend genoeg om toen zelf maar op zoek te gaan. In een auto werd de geheele omgeving verkend, zoodat al spoedig ons mooie, goed onderhouden gemeentelijk terrein aan de Klever laan ontdekt werd. Zij stapten er binnen en wisten den bewaarder duidelijk te maken, dat zij gaarne op dit veld zouden trainen in athletiek. Al spoedig had ik telefonisch contact met den hoofdleider, die gelukkig niet alleen1 Spaansch maar ook vlot Engelsch sprak. Een mondeling onderhoud volgde dan ook spoedig, waarbij zonder eenige moeilijkheid %'erder alles werd geregeld voor athletiek en zwemmen. De „chief coach" Mr. Dickens was zeer verheugd voor beide sporten nu geholpen te zijn. Hij vond de Hollanders bijzonder vrien delijk en voorkomend, hetgeen hem trouwens te voren al was medegedeeld, zooals hij zeide. Maandagmiddag om vier uur versche nen de athleten al op het veld; him aantal bedraagt slechts zes. Een van hen valt onmiddellijk op door zijn groot en krachtig lichaam. Hij blijkt de hamer- De schrijver van dit artikel in gesprek met captain Vasquez, werper of kogelslingeraar te zijn. Wij zien hem bezig en verwonderen ons over de snelheid, waarmede hij om zijn lengteas draait om vervolgens den slin gerkogel 50 M. verder te doen neer komen. De loopers en springers zijn meer tenger van bouw. doch stevig en goed gespierd. Zij worden alle aan my voorgesteld; de namen klinken mij aller zonderlingst in de ooren. Ik geloof, dat zij allemaal heel vriendelijk tegen mij zijn en ik krijg den indruk, dat zij bij het zeer krachtige handenschudden al lemaal wat anders tegen mij zeggen. Ze zijn goedlachs en vroolyk. terwijl de dis cipline voorbeeldig mag worden ge noemd. Na afloop nemen zij in de aan grenzende zweminrichting een douche. De coach heeft hun verboden te zwem men, maar een hunner valt quasi per ongeluk in het diepe bad. De coach windt zich allerminst op, vertrekt even zijn gezicht, beweegt vselbeteeke- nend den wijsvinger van zijn rechter hand en de ondeugd is er alweer uit. Wij spieken af. den volgenden morgen de nieuwe zweminrichting te bezichti gen. die 2xx> geschikt is voor het trai nen in snelzwemmen. De chief coach is nu vergezeld van den captain van de zwemploeg, een sympathieke jonge mau een zuidelijk type. die goed Fransch spreekt en vrij behoorlijk Engelsch. Caesar Vasquez is zijn naam. Op weg eenparig in hun oordeel, „an ideal pool", naar de Houüv&art door de Tempe liersstraat kamende, blijven zij plotse ling lachend ergens naar staan kijken; ik zoek, maar vindt niets bijzonders om mij heen. Ten slotte blijkt de reden voor verbazing en vroolykheid te vinden in een melkwagentje met een trekhond er onder; deze vorm van tractie schijnt hun volslagen onbekend te zijn. De nieuwe zweminrichting met haar strenge en strakke lijnen maakt reeds op eenigen afstand grooten indruk op mijn nieuwe vrienden en wanneer zij haar inwendig ook bezichtigd hebben zyn zij Zij willen er alles van weten, bekijken alles en vinden, dat zelfs de tank in stijl is. Ik heb een volledig stel teekeningéh moeten beloven, waarvoor zij gaarne de kosten willen vergoeden, want zij willen trachten in hun vaderland zoo'n inrich ting te bouwen. Vasquez wil nog meer weten, n.l. hoeveel zij ge kost heeft en als ik hem het bedrag noem in ponden en dollars ik wist niet wat het best tot hem spreken zou maakt hij de merkwaardige opmer king: „ziehier in een inrichting voor physical culture belichaamd wat de uit zending van ons voetbalteam naar de Olympische Spelen heeft gekost." Op den terugweg vragen zij my alles en alles over mijn werk in Haarlem over de exploitatie van de gemeenteter reinen voor schoolgebruik en clubs, over de zweminrichtingen, het aantal dage- lijksche bezoekers, het aantal inwoners van Haarlem, het aantal gymnastiek leraren, hoe zij opgeleid worden, of alle scholen gymnastiekzalen hebben enz. enz. Hun conclusie is dat Haarlem „a privileged town" moet zyn. Woensdagmorgen kwam de zwem ploeg oefenen, wederom veel handen schudden en, naar ik veronderstel, veel vriendelijke woorden. Alleen de heeren Vasquez en Dickens spreken Engelsch; wat de overigen tegen mij zeggen, is mij volmaakt onbegrijpelijk. Op een gege ven oogenblik stond ik midden tusschen de zwemploeg en het werd mij plotse ling duidelijk, dat één hunner een speech je tegen mij hield; de anderen zwegen tenminste plotseling. De toe spraak eindigde in een algemeen gelach, waarop ik niets beter te doen wist dan mr. Dickens even vragen aan te zien Hij begreep mij en vertaalde dat mij namens de zwemmers veel dank werd gebracht voor de geboden hulp. maar of ik het water niet een beetje warmer kon maken. Een ander maal hoop ik iets te kun nen meedeelen over de oefeningen en over den stand der lichamelijke opvoe ding in Argentinië. H. L. WARNIER. LAWNTENNIS. WIMBLEDON. LACOSTE EN COCHET IN DE FINALE. MISS WILS EN SEN. DE ALVAREZ. Woensdag is een groote dag geweest te Wimbledon. Vooral groot voor de Fran se hen. Hun laatste hindernis ln het hee ren enkelspel, en wat voor een hinder nis, is overwonnen. Tilden heeft zijn grooten wensch niet kunnen verwezen lijken om nog eenmaal, voor de jaren het te laat doen zijn, dc hoogste tenniseer te verwerven. Hij Is opnieuw overwonnen door Laooste. den eenigen, die het recept schijnt gevonden te hebben om den Amerikaan telkens weer de baas te blij ven. Maar Tilden ls ondergegaan na hardnekkigen, moedigen strijd, met vliegende vaandels en slaande trom. Cochet heeft, zooals te verwachten was, niet al te veel moeite gehad met zijn jeugdigen landgenoot Boussus. In vier sets heeft hij zich de tweede plaats in de finale veroverd, die Vrijdag dus tusschen Lacoste en hem zal gaan. WÜ wagen ons niet aan een voorspelling. Bij de dames ls niets onverwachts ge beurd. Helen Wills is de zekerewinnares van het tournament en Sen. de Alvarez was van het begin af favoriet als tegen standster van de Amerikaansche in den eindstrijd. Maar dat de Spaansche met zulke overweldigende cijfers (63. 60) zou winnen van Miss Akhurst, die juist Miss Bennett overtuigend had geslagen, zullen toch weinigen hebben verwacht. Miss Wills gunde haar tegenstandster Miss Ryan nog een game minder (61. 61) en een van de conclusies van dit tournament is nu reeds dat de onver stoorbare He^en nooit zoo krachtig, zoo zuiver, zoo overweldigend heeft gespeeld als in deze serie partijen. KRACHTSPORT. NED. KRACHTSrORTBOND 25 JAAR. De Nederlandsche Krachtsporbbond heeft 3 Juli de oprichting van den bond herdacht. Op de algemeene verga dering, welke Zondag 8 Juli te Am sterdam gehouden zal worden, zal te 4 uur namiddag het bestuur ontvangen in een der zalen van Krasnapclsky. De drukke bezigheden wegens de Olympische Spelen en de overweging alle beschikbare middelen in de eerste plaats daaraan te besteden, hebben het bestuur weerhouden aan de viering groo- tere uitbreiding te geven. WATERPOLO. H.Z. EN P.C.—ZIGNEA (6—2) De tweede competitiewedstrijd van Zignea ïs Woensdagavond in Den Haag gespeeld. Het volgende zevental van Zignea, dat twee invalsters telde, kwam in het water: S. Zijlstra. T. Simons. M v. Ommeren. B. Witkamp, A. Tijm, H. van Abs, B. Venema. Evenals dc eerste wedstrijd werd ook deze met sprekende cijfers verloren. Er werd door de Haavlemsche dames wel wat beter gespeeld dan J.l. Zondag. Gedurende den geheelen wedstrijd blijken de Haagsche dames sterker. Zi weten deze meerderheid dan ook vóó: rust reeds met drie goals "uit te drukker MeJ. A. Tijm slaagt erin, voor Zignea een tegenpunt te maken, zoodat ge draaid wordt met 3—1 voorsprong voor H. Z. en P. C. Na rust wordt van beide zijden flink aangerukt, zoodat het spel op sommige momenten even fanatiek wordt. Het resultaat ls echter precies als vóór rust, de Haagsche dames ver meerde*-- haar voorsprong tot zes goals, terwijl mej. A. Tijm voor het twee de doelpunt van Zignea zorgt. Heden, Donderdagavond, moet Zignea H.P.C. II—NEPTUNES III (2—1) Neptunus onderneemt de eerste aan vallen, doch Schutter geeft niet thuis. Het spel blijft dan ge ruimen tijd in het middenveld, waarbij de jongelui vrij aar dig spel ten beste geven. We zien al thans verscheidene snelle rushes, die door slecht schieten echter geen voor deel opleveren. Als twee Neptunus-menschen achter eenvolgens fouten begaan, worden de toegekende straf worpen, dank zij het schitterend keepen van Fris, niet in een doelpunt omgezet. Door ondoordacht zwemmen en plaatsen duurt het gerui- men tijd, alvorens kort voor de rust, H, P. C. leidt. Ook in de tweede helft blijkt het groote veld geen bezwaar voor belde partijen om ee.n snelheid te ontwikkelen, die dikwijls verwondering wekte. Beide keepers munten uit. zoodat geen doel punten worden gescoord. Schutter begaat dan de fout. den bal door zijn doel te halen, waardoor Neptu nus goedkoop aan den gelijkmaker komt (11). De aanvallen van. beide partijen worden nu vrij vinnig. Een fraaie door slagbal van Huisstede, dien de Zaan- damsöhe keeper juist weet over te stompen, verdient vermelding. Toch heeft Huisstede, na goed samenspel der geheele voorhoede, spoedig daarop suc ces, als hij vrij voor het doel komt (2—1). Onmiddellijk daarop komt het einde van dezen spannenden wedstrijd. H. P. C. in—D.W.R. rn (3—1) In een geanimeerden wedstrijd slaagde H. P. C. m er in, van hun Haarlem- sche tegenstanders te winnen met bo vengenoemde cijfers. De waterratten waren gevaarlijk door onophoudelijk op- zwemmen, doch vermochten den H.P.C.- keeper slechts éénmaal te passeeren. De Heemsteders waren productiever, want Gerritsen vischte driemaal. Scheidsrechter was de heer J. Bouwer. H. P. C. I—D.WH. I (5—1). Bovengenoemde zeventallen speelden een vriendschappelijk oefenpartytje te Heemstede, onder leiding van den heer B. J. Moolenaar. Beide ploegen waren in him gewone opstelling verschenen. De wedsfcryd ken merkte zich door bijzonder snel spel. waarbij vooral de vleugels zeer actief waren. Over het algemeen waren de H. P. C.'ers sterker, doch eenige zeer ge vaarlijke Waterratten-aanvallen verdie nen vermelding, uit een waarvan Kohier die zijn doel had verlaten, gemakkelijk werd gepasseerd. Einde van deze pret tige ontmoeting kwam met een 51- overwinning voor H. P. C. HONKBAL. HAARLEM II— H.B.S. b (18—20) De f 'iendischappelyke ontmoeting tusschen de bovengenoemde negental len eindigde in een overwinning van de T B. S. De flinke voorsprong, dien Haarlem in het begin bezat, ging al spoedig ge heel verloren, vooral door het betere slaan der H. B. S.'ers. De eindstand was 18—20. POSTDUIVEN. DE REISDUIF TE HAARLEM Uitslag der wedvlucht van Orleans, afstand 536 K M. los 5.40 uur v_m. G. v. Leuven le, 9e; P. de Wi'd 2e, J. Libbinga 3e, 7e; Boogaardv. Lit 4e; J C. Kroon 5e, 6e; J. Verver, 8e; H. Boers- ma 10e; J. F. Scherf 11e, 15e; C. van "t Ende 12e; P. A. Blommaert 13e; D. Baaïj 14e; EL v. Alphen 16e, 17e; I Kroon 18e; A. Vergers 19e prijs. Eerstgenoemde duif 1.31 uur, laat ste prijswinnende duif 1,40,13 uur. Uitslag der onderlinge vlucht voor jonge duiven van Schiedam, afstand 55 K.M., los 9.13 uur. J. Verver le, lie; P. Copini 2e, 5e; C. van 't Ende 3e; P. de Wilde 4e; J. Verbeek 6e. 10e, 16e, 19e, 20e; J. F. Scherf 7e, 8e, 9e: P. A. Blommaert 12e, 13e: A. Vergers 14e, 16e; D. Baay 15e; A. B. v. Straaten 17e prijs. Eerstgetoond 10,29,32 uur v.m., laat ste prijswinnende duif 10,38,18 uur v.m. DE LUCHTGIDS" TE HAARLEM Bovengenoemde vereeniging hielcï Zondag een wedvlucht voor oude dui ven van Orleans, (Frankrijk) 534 K.M afstand. De duiven werden des morgens om 5.40 uur in vrijheid gesteld met Oosten wind en helder weer. De 'eerste duif arriveerde reeds te 12 uur 49 minu ten 30 seconden en behaalde een snel heid van 1242 meter per minuut, terwijl de laatste prijswinnende duif om 1 uur 32 minuten 22 sec. aankwam en een snel heid van 1132,6 meter per minuut be haalde. De uitslag is als volgt: J. W. Radsma le, 8e; H. Philippo 2e: J. F. van Duin 3e. 9e, 19e; Joh. van der Pol 4e, 14e. 17e. 22e en 29e; Ed. van Bree 5e. 11e, 37e; B H. Gort 6e, 13e; L. van Bragt 7e, 15e: A. J. Timmermans 10e. 16e. 28e; G Kors 12e, 33c; P. Kruyer 18e; Th. Cor net 20e; J. Harmsen 21e, 36e; H. van Oldenmark 23e, 27e; W. Spoor 24e, 26e A. Joh. Kloek 25e. 3Ge. 38e; J. Ksn 31e: J. W. van der Horst 32e; R. N. Heiloo 34e en J. G. N. Leurs 35e. DE SNELVLTEGER Uitslag der wedvlucht van Orleans afstand 534 K.M., los 5.40, wind Oost. De prijzen we.rd als volgt behaald: J. H. v. d. Broeke le, 10e, 168; R. Slot 2e, 9e, 13e, 18e, 29e; C. J. v. Tongeren 3e, 6e, lie; J. J. Petri 4e, 21e, 26e; H. Flk- kert 5e. 19e, 20e, 23e, 24e, 25e: J. de Vries 7e, 8e, 14e, 15e, 17e, 28e; H. Roos dorp 12e; J. j. v. d. Meijden 22e; P. J. van Daalen 27e. Eerste duif 1,1,8, laatste duif 1.29,50 snelheid 1217 meters per minuut. DE OOIEVAAR Uitslag der wedvlucht van Toury: H. v. d. Eiknof le, 5e; H. J. Petter 2e 4e, 7e, 10e; J. F. Oudolf 3e; A. Selhors 6e; B, Roemers 8e, 12e; B. J. Nieuwen- burg 9e, 13e; F. Krijgsman 11e. Uitslag der wedvlucht van Fantaine bleau: H. P. v. d. Poll le; C. v. Menïs 2e, 7e; H M. Willemse 3e. 5e; H. <7. Petter 4e: J. F. Oudolf 6e; B. Roemers 8e. 9e. Uitslag der wedvlucht van Chateau- roux: H. p. v. d. Poll le; J. F. Oudolf 2e. 4e. 1 9e; H J. Petter 3e; H. v. d. Elkhoff 5e 8e: B. Roemers 6e; A. Selhorst 7e; S. v. Meurs 10e: H. M. Willemse 11e. HAARL. POSTDUIVENBOND. BEKER- COMPETITIE. Op de wedvlucht van Fontainebleeu 461 K.M., zijn door de navolgende veree- nlgingen de punten behaald, vermeld achter den vereenigingsnaam: INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 50 Cent» per regel. <V co OD XJ 3 00 0 1 "3 '3 8. "S 0- •3-S-g S C 3 C co J co ■g s 0 3S.O 3 18 J JS -5 2 2 O 2 <u cu POP a 0 O W P O Ac O P RANGLIJSTJE 4. 7. 63 punten. 58 punten. 57 punten. 4:1 punten. 41 punten. 37 punten. 29 punten. 36 punten 25 punten. 24 punten. 22 punten. 19 punten, den bond ,J)e Bonte Pleines De Luchtgids De Snelvlieger De Snelpost Columba De Reisduif Het Centrum 8. Gevleugelde Vrienden 9. HaarL Amsterd. Kwart. 10. De Postduif 11. De Luchtpost 12. De Ooievaar Voor het lidmaatschap van heeft zich aangemeld de P.V. Duif" te Haarlem. Wedvluchten en verzendingen. Voor het station Toury werden door de diverse vereenigingen verzameld 26 man den. inhoudende 598 duiven. 515 duiven werden voor het concours ingeschreven. De prijzen werden tus schen 2.48 en 4.39 uur verdiend, vlucht had dus een traag verloop, ter wijl verschillende dieren achterbleven. Voor het station Fontainebleau wer den in totaal verzameld 48 manden, waarin 1173 duiven geborgen. 1070 duiven werden voor het con cours ingeschreven. De 214 prijzen wer den in 43 minuten verdiend. Grootste snelheid 1658 Meter per minuut, klein ste snelheid binnen het concours 1437 meter per minuut. De dieren kwamen tamelijk snel, ter wijl er weinig of geen verliezen te boe ken vallen. 25-JARIG JUBELé Vrydag 6 Juli zal de heer J. Brou wer zijn 25-jarig jubilé vieren als vuurwerker in dienst bij de Cen- trale Werkplaats der Nederland sche Spoorwegen te Haarlem. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den nzendcr niet teruggegeven. Geachte Redactie. In uw blad van 3 Juli lees ik de me- dedeeling omtrent een verzoek gedaan aan den Min. van Financiën, voor 't be houd der zilverbods en desnoods invoe ring van vijf gulden bons. By dit ver zoek had ik nog gaarne een tweede ge voegd en wel het volgende: De nieuwe bank bil jeten van 25 gulden hebben nu een blauwe kleur net als die van 10 gul den. Ik vraag mij af waarom deze ver andering in plaats van rose, zooals hun voorganger was en waarvan er nu nog in omioop waren: welke verlichte geest in den Haag heeft deze uilvinding op zijn geweten. Hoeveel menschen zijn e-. al niet de dupe geworden van deze kleur verandering, welke verwarring veroor zaakt met de muntjes van 10 gulden. Nu mag men wel zeggen, men moet uit kijken wat men ontvangt, maar men moet maar eens een oetaaidag mede maken op een groote fabriek, bankin stelling of spoor- en trambedrijf, waar een groot percentage arbeiders moet uit betaald worden. En -als men toch begint met verzoeken dan nog het vogende: 1. De zilverbons van f2.50 blijven be houden met veelvuldige vernieuwing. 2. Invoering van f5.00 bons. 3. De muntjes van f 10.00 van wat ste viger papier, want dat laat ook nog a» te wenschen over. 4. Intrekking van de briefjes van f20.00 die niet populair zijn, want vcri mensoh(%i schijnen een hekel aan die dingen te hebben en ten laatste de bankbiljetten van f 25.00 (blauw) een andere kleur. Hauden wij onze oude gele nog maar. daar bon men mede voor den dag komen. Misschien dat andere bladen dit stuk zouden willen overnemen, n isschien dat mijn verzoek dan meer onder het 002 zou komen van bevoegde autoriteiten. Met dank voor plaatsing EEN ABONNé, Dr-.H.NANNING'S HAEMOFERRIN Bloedvoprr.ena vensterKingsmidde f 2.60 p.K flexh. fl 60 P fle6ct MUZIEK. 1 JIITVOERING DER „SCHOLA CANTORUM". De naauT ..Schola Cantorum" is oor- spronkeWk ««kozen voor een iMütuut dat üi 1306 te Perils door Oh. Bordes Al. Guiimant en" Vincent dlody in «t leven geroepen we,vd als school voor het liturgisch gezang, nu" bmr-<;n lan" gon rijd werd dit Insüt "Ut meer en meer tot een algemeene muziekschool, met de bedoeling, het jruziesonderw-us te hervormen en niet doch werkelijke kunstenaars te h Amsterdamse!» vereeniging*- „Schola Cantorum" noemt, te zoo verre en veelzijdige strek 20 beoogt ..het uitvoeren van bia; "^1'efee 611 moderne meesterwerken in het a 'Semeen en van Nederlandsche Toonkuns in het bijzonder". Wil zij aan dit art~®* harer statuten getrouw blijven, da 'n 201 zij. wat de Nederlandsche Toont naren betreft, vooralsnog zich w de klassieken moeten beperken, wau.j werken onzer hedendaagsche koorc ponisten worden lang niet algemeen! .meesterwerken" beschouwd. Het ste gedeelte dier werken is dan ook iT door behoefte aan verplicht matei! voor zangwedstrijden dan door ratic ontstaan. En zelfs een werk „Super flumina Babylonis" van dirigent der Sch. Cant. Hubert Cuyp„- die toch als bekwaam theoreticus i en contrapuntist boven de meeste zij» '"f" ambtsbroeders uitsteekt, valt na <i meesterwerken van Lotti en Maren-.' danig af. Er komen eenige aardv' vondsten in, maar het geheel is te zf in „liedertafeLstijr en teveel op ui ter! 4 effect berekend om op een ernstig kerl concert als dat van gisteravond groot indruk te maken, laat staan een clima', na het voorafgegane te brengen. Ook :J- den beurtzang der Oud-Nederlandsch Liederen was een streven naar uiterlijk effect merkbaar, doch de mooie melo dieën en de prachtig gecultiveerde jon gensstemmen maakten dit nummert» toch tot een delicatesse voor het oori Ik ben met het slot begonnen; he belangrijkste, de kern van het program ma, vormden het fameuze 8-stemmig' „Crucifixus" van A. Lotti, hht „Houd! Christus natus est" van Marenzio ook wel het „O quam suavis Giovanelli. De kwaliteit van den koe zang was in overeenstemming met superieuren inhoud dezer werken 1 verschafte een hoog en ongestoord ge not. Het werk van Marenzio had wel licht meer jubelend besloten kurmeni worden: Hubert Cuypers gaf er de voor-, keur aan het zacht te doen eindigen. De Gregoriaansche zangen in het begin ga ven gelegenheid het jongenskoor te be^ wonderen, welks zang een perfectie be-; reikt heeft, die het tot voorbeeld kan doen strekken. Ook in het gemengde koor is alles prachtig evenwichtig en van' de grootste beschaving en klankschoon heid, een heerlijke vrucht van de be kwaamheid en toewijding van den diri gent De Groote Kerk was goed bezet; doel! eigenlijk had al wat zich op a capella- zang toelegt (en dat zijn hier velen)', aanwezig moeten zijn om zich te scholen- aan dit superieure zingen, dat geen wed strijden behoeft om zich tot de uiterste:, volmaking geprikkeld te voelen. KAREL DE JONG. OPDRACHT 1 De bouw van een bollenschuur met] kantoor voor de NV. Bloemboller.be-' drijf v.h. Joh. Vendel te Hillegom, is opgedragen aan den laagsten inschrijver den heer M. Koppen, aannemer te Nieuw Vennep, voor f 10886. N.V. EXPLOITATIE MIJ. MOLEN HOEK. De St. Crt. van. 3 Juli bevat de Sta tuten dei' N.V. Exploitatie Mij. Molen hoek, te Heemstede. Het doel der vennootschap is het koo pen, verkoopen, huren, verhuren en aa- ministreeren van woon- en winkelhui zen, pakhuizen, garages en andere on roerende goederen, het in exploitatie brengen van bouwgronden, het mede- oprichten van of het deelnemen in an- cter2 vennootschappen met een soortge lijk doel, het aangaan van geldleeningen met of zonder hypothecair verband of andere zekerheid, ten behoeve of ten laste van de vennootschap, het waar nemen van agentschappen van assuran- tiemaatschappijen en voorts het ver richten van alles wat in den ruimten met het doel van een en ander in verband staat De Vennootschap eindigt 31 December 1955. De Kon. bewilliging is verleend. I Agamemnon 4 Juli van Amsterdam n. Hamburg. Ceres 4 Juli van Amsterdam naar Hamburg. Cottica 2 Juli van Curasao n. Puerto Cabello. Ganymedes 3 Juli te Curasao van Amsterdam. Heemskerk 3 Juli van Port Natal n. Delagoabaai. Prinses Juliana 4 Juli te Southampton Amsterdam n. Batavia. Stuyvesant 4 Juli te Havre van West- Indië, vertrekt 4 Juli 21 u. naar Amster dam. Volendam p. 4 Juli vm. Cape Race. Rotterdam n. New York. Zijldtfk 4 Juli te Amsterdam van Ham burg. Zosma 4 Juli te Sjanghai, Japan n. Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10