KOOPT STEN GEIJLIfOET n N. PRENTV.D. BERG HOEK VERWULFT SANGUIN0SE Ooelstr, 37, Tel, 13538 VLEESCHVERKOOP Slachthuis Buitenbanden GROOTE HOUTSTR, 66 Fonkelnieuwe, moderne goederen tegen uitverkoopsprijzen N-R-G J. SÏNGELING WEES BIJ BIJ WEES HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 JULI 1928 SPORT EN SPEL. GEMEENTELIJK LYCEUM OPENLUCHTDAG. pe leerlingen van het Gemeentelijk Lyceum ggven aan de Spanjaards laan een enthousiast partijtje Push-ball te zien. Mfet een enkel woord deelden we reeds ln ons vorig nummer mede, dat Donder dag op het terrein aan de Spanjaards- laan weer wedstrijden en openluchtspe len van de leerlingen van het Gemeen telijk Lyceum plaats hadden. Evenals vorige jaren waren er ook nu weer een groote deelneming en belang stelling. Op het mooie groene veld be- kampten de jongelui elkaar in een hard- nekkigen, maar eerlijken en sportleven strijd en op de tribune en langs de lij nen zaten de leeraren, ouders, verdere familieleden en vrienden en kennissen, om de verrichtingen der leerlingen gade te slaan. 1 De leiding berustte voor de eerste maal bij den heer J. Oostergo, die zich blijk baar al evenzeer in de sympathie der leerlingen mag verheugen als zijn voor ganger de heer De Vries. Met veel tact. en kennis van zaken zorgde hij er voor, dat de verschillende nummers zoo snel mogelijk op elkaar volgden. Onder de aanwezigen was ook de di recteur van het Gemeentelijk Lyceum, ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman, die met groote belangstelling naar het sportieve werk zijner leerlingen keek. Het programma voor *s middags was als volgt samengesteld: 1. Veldbal jongens. 4de klassen (4A— 4 B), Slingeifoal jongens, 2de klassen. 2. Honkbal jongens, 3de klassen (3 A 3 B). Kastie jongens, 1ste klassen. 3. Dansen meisjes. 4. Snelloop over 400 M. jongens 4de en 5de kl. 5. Vrije oefeningen jongens, 1ste, 2de en 3de kl. 6. Estafettenloop voor klasseplcegen. 7. Hindemisloop voor klasseplcegen. 8. Push-ball. Door de jongens werd in alle num mers natuurlijk felle strijd geleverd, vooral bij snel-, estafette- en hindernis loop. Een schitterende afwisseling in het programma boden de meisjes, die in sier lijke costuums gekleed op de maat van de muziek prachtige dansen lieten zien. Het applaus, dat na afloop weerklonk, was dan ook welverdiend. Een zeer pakkend slot van dezen wel geslaagden dag waren de Push-ball-wed- Etrijden en demonstraties. De heer Oostergo had voor die gele genheid de spelregels van dezen voor Haarlem nog vrijwel onbekenden tak van sport eenigszins gewijzigd. Officieel moet het spél woi-den gespeeld door twee teams van acht spelers op een terrein van 73 by 45 M. Volgens de spelregels moet de eene pai*tij bij het begin afdu wen en de andere daarna aanvallen. De heer Oostergo liet nu de partijen tegelijk op den kolossaal grooten bal losstormen, waardoor men aardige effecten verkreeg, die op de tribune niet weinig hilariteit verwekten. De bedoeling is, om het ron de gevaarte door het doel van de tegen partij te duwen, wat vier punten ople vert. Dit doel was Donderdagmiddag aan de Spanjaardslaan niet aanwezig. Men bepaalde er zich dus toe, den bal over de lijn te werken, waarbij twee pun ten geboekt mochten worden. Met groot enthousiasme en plezier werd tegen den bal geduwd, getrapt, ge slagen en over de hoofden getild. Een enkele overmoedige sprong er zelfs bo venop en het spreekt wel vanzelf, dat af en toe een deelnemer onder den voet geloopen werd, Het liep echter telkens goed af. Toen alle klassen een beurt hadden gehad, zou er nog een partijtje geduwd worden tusschen een groep stevige leer lingen aan den eenen kant en een team leeraren aan de andere zijde. Onder de laatsten was ook de heer Van Mourik Broekman en onze nationale doelverde- diger Ge jus van der Meulen. Met een werkelijk ongeëvenaard élan wierpen de leeraren, die daarvoor him jassen had den uitgetrokken, zich in den strijd en. zegevierden glansrijk over de jeugd! Een hartelijk applaus was hun deel. Met den sportgroet werd dit genoeg lijk partijtje geëindigd en hiermede was tevens de openluchtdag af geloopen. Na afloop verzamelden alle deelnemers zich voor de tribune, waar de heer Van Mourik Broekman, geassisteerd door dr. Haak, de prijzen uitreikte. Nog onder den indruk van het pas gespeelde Base- baTl-partijtje deelde de directeur tot rijn groot genoegen mede, flat de leeraren weer over alle linies gewonnen hadden! (Gelach). Spreker meende, dat het een hoogst prettige dag was geweest; alleen vond hij het jammer, dat er geen Olym pisch record gebroken was! Maar de deelnemers en belangstellenden hadden genoten van sport en vrijheid; zij had den gejuicht, voor eiken winner. Sport geeft niet alleen een lichamelijk plezier, zei spreker; in alle menschen leeft een gevoel voor vrijheid, die ook door de sport verkregen wordt. Vroeger genoot de jeugd van de avontuurlijke verhalen van Aimard, van zeerooverijen, gevech ten enz. Voor dit romantisch fantasee- rep is in deze maatschappij echter geen plaats meer. Maar daar moest wat an ders voor in de plaats komen. Wij heb ben de sport- gekregen en die zal altijd blijven bestaan. De spert kweekt kracht én lichamelijke behendigheid; zij leert aan onze jeugd nuchter'en koel overleg en zelfbeheersching, teneinde in het la ter leven te kunnen slagen. Ik hoop dan ook, aldus eindigde de heer Van Mourik Broekman, dat deze dag veel propaganda voor de sport zal gemaakt hebben, Hij dankte allen, die meegeholpen hadden om dezen dag zoo goed te doen slagen. Allereerst het bestuur van de Cricket- vereenlging „Rood en Wit", dat altijd bereid is om het veld voor dezen dag af te staan en te helpen- Op zijn ver zoek hieven de aanwezigen een krachtig hoera voor dit bestuur aan. Allen, die dit sportfeest hadden voor bereid, werden door spreker bedankt, speciaal de heeren Oostergo en T. de Jonge, welke laatste zich voor het in~ studeerèn der dansen zoo verdienstelijk had gemaakt. Spreker dankte ook de telcommissie en het gemeentebestuur van Haarlem, dat ook financieel gesteund heeft, evenals vele ouders, die mooie cadeaux schonken. De directeur beval zijn school in hun blijvende vriendschap San. I-lij was ook bijzonder dankbaar voor wat de danseresjes gepresteerd hadden en bracht in de persoon van mejuffrouw Gerdie Putman Cramer hulde aan de kunstzinnige' dames, die de fraaie cos tuums ontworpen hadden. Tenslotte deelde de heer Van Mourik Broekman de'prijzen uit. o.a. ook een mooie zilveren beker, die door B. en W. voor de schoolvoetbalwedstrijden beschik baar was gesteld. Spreker deelde mede, dat er nog eenige ruimte voor namen van winnende scholen op den beker over was. Eerst als die ruimte geheel gevuld is. Komt de beker in het bezit van de school, die het zilveren kleinood het grootste aantal keeren gewonnen heeft. Thans werd de beker aan Van Renesse van het elftal van 5a uitgereikt. De prijzen werden als volgt behaald: Driekamp meisjes (le en 2e kl.): Ie prijs Co Klok; 2e prijs Margreet Rig- bers; 3e prijs Nelly Keijser. Derde klas sen le prijs Cor Appelboom; 2e prijs Loukie Hantzius; 3o prijs Petronella Riphagen na loting met Frouwiezi Bet- zema. Vierde en vijfde klassen: le prijs Willy van Hoolwerf; 2e prijs Cor van Hooydonk. Driekamp Jongens: eerste klassen: le prijs J. Stapenzea; 2e prijs H. C. van der Steur; 3e en 4e pry's (na loting) resp. J. Stalling en A. Breebaart. Tweede i. losse le prijs P. Hagenaar; 2e prijs P. Jor.gc-neel; 3e prijs -H. Stenger; 4e prijs J. Hartog. Derde klassen: le prijs J. H. de Koning; 2e prijs O. F. v. d. Lin den; 3e prijs A. N. Dorsman na loting met Feilzer. Vierde en vijfde klassen: le prijs S. J. C. Visser; 2e prijs Raden M. Basoeki; 3e prijs C. Dorsman; 4e prijs D. Westerveld; 5e prijs H. J. W. Visser na loting met D. J. Smit, 400 M. hardloopen (vierde en vijfde klassen): le prijs C. Dorsman; 2e prys S. Buiskool; 3e prijs R. Jongeneel. Estafette 4 maal SO M.: eerste klassen le prijs de eerste ploeg van klasse 1 C in 46.2; 2e prijs le ploeg van klasse 1 A in 46.4. Tweede klassen: le prijs le ploeg van klasse 2 C in '42.6; 2e prijs le ploeg van kiasse 2 B in 42.8. Derden klassen: le prijs le ploeg van klasse 3b in 41.0. Vierde en vijfde klassen: le prijs le ploeg van klasse 5 A in 39.2; 2e prijs, le ploeg van klasse 4 A in 39.4. Hindernisloop. Eersbeklossen: le pry's le ploeg van klasse 1 B in 55.4; 2e prys le ploeg van klasse 1 A in 55.8. Tweede klassen: le prys le ploeg van klasse 2 B in 46.2; 2e prys. Ie ploeg van klasse 2 C in 49.1. Derde klassen: le prijs 2e ploeg van klasse 3 A in 54.4. Vierde en vijfde klassen: le prijs le ploeg van klasse 5 A in 35,4; 2e prijs le ploeg van klasse 4 A in 39.1. Kastie: door la van lb gewonnen met 12—6. Slingerbal: door 2b van 2c gewonnen met 4—3. Honkbal: door 3b van 3a gewonnen met 511. Veldbal: door 4b ran 4a gewonnen met 11—1. VOETBAL. TWEEDE JEUGD—V. V. H. Hedenavond zeven uur speelt Tweede Jeugd op hét terrein aaii den Spa-arü.- hovenweg den derden bekerwedstrijd te gen V. V. H. De eerste wedstrijd werd door Tweede Jeugd met 80 gewonnen; verleden week werden na een spannen- den wedstrijd de punten gedeeld. (11). Tweede Jeugd heeft thans drie pun ten, V.VJL één. Wint V-V.H. dus heden avond. dan staan beide part-ijen gelijk en is een beslissingswedstrijd noodzake lijk. Tweede Jeugd is reeds'met een gelijk spel winnaar. Beide partijen verschijnèn' volledig, zoodat een spannende wedstrijd te "ver wachten is. OLYMPISCHE SPELEN. SELECTIE-WEDSTRIJDEN ROEI- SPOKT. Voor de op 10 en 11 Juli a.s. te Sloten te houden selectiewedstrijden hebben, naar men ons mededeelt, de navolgende roeivereenigingeu ingeschreven. Skiff: Amstel, Kon. Ned. Zeil- en Roei vereen iging, Maas, Spaarne. Dubbel Scull: De Hoop. Lage, Spaarne. Twee zonder stuurman: DarodoviL Twee met stuurman: Aegir. Deutscher Turn- und Ruderverein. Rotterdam, La- ga, Leythe, Spaarne, Willem III. WATERPOLO. II. V. G- B I—EL P. C- I (0—9) De Donderdagavond in de .Gemeen telijke Zweminrichting aan de Klever- laan gespeelde wedstrijd onder leiding van den heer Anthoni, is op een teleur stelling uitgeloopen. De wedstrijd was feitelyk reeds beslist bij den eersten goal, the eerst door den scheidsrechter niet werd toegekend (en ook volgens ve ler meening geen doelpunt was) en daar na op aandrang van den H. P. C.-grens- rechter, wel geldig werd verklaard. De H.VX3.B.-keeper maakte daarna zelf twee goals in eigen doel en de andere H-V.G-B.'ens namen het toen zeer licht op. Ondanks deze zeer goedkoope doel punten was de stand by rust slechts 30 voor H. P. C. In de tweede helft maakten de H. P. C.'ers een zoo goed mogelijk gebruik van den weinigen tegenstand en brachten den stand op 90. Als scheidsrechter Anthoni beginnen laat, biykt H.V.G.B. het zonder P. Lugt te moeten stellen, waarvoor Max Sandrock moet invallen. HJP.C. is volle dig. Hoewel H. V. G. B. het eerste by den bal i§ komt het eerste gevaar van H.P. C.-zyde. De op doel geschoten bal komt via den paal op de doeliyn, doch passeert deze niet. Zeer terecht kent de scheidsrechter geen goal toe. De H.P.C.-grensrechter appelleert evenwel, met het gevolg, dat de heer Anthoni zwicht en aan H. P. C. een doelpunt toekent (01). Het lijkt wel, alsof met deze vreemde oeslissing de H-V.G.B.'ers den moed la ten zinken. De doelverdediger van H. V. G. B. biedt de behulpzame hand aan de bezoekers en weldra is de stand 03. H.V.GJ3. speelt een verdedigend spel en vat de party kahn op. Met rust is de stand nog tsteeds ongewijzigd, In de tweede helft verdwynt Sandrock wegens kramp, waarvoor H.P.C. Wolhol laten.uitvallen. Kodde, die zeer produc tief was, doch zich meermalen aan afzetten schuldig maakt, brengt den stand op 04, Kort hierna weet dezelfde speler zich vry te maken en maakt er 0—5 van. Als daarna by een H,P,C,-aanval ir. de H.V.GB. achterhoede niet goed wordt overgenomen is de score weder om verhoogd (06) Van een misverstand weet Kooiman handig te profiteeren en andermaal wordt Boeróe gepasseerd (07). Het spel wordt er niet fraaier op; voor ieder zichtbaar wordt Bouwer onder water vastgehouden, waardoor Kodde het achtste doelpunt kan maken (08). In de laatste minuut weet Kooiman het 9e doelpunt- te fabriceeren, zoo dat H. V. G. B. deze weinig fraaie ver tooning met 09 verliest. H.V.GJ3. speelde ver beneden haar ge wonen vorm; by H. P. C, viel het goede spel van Braam op. R.D.Z.—ZIGNEA (5—2) Zignea treft het dit seizoen niet met haar oompetitiewedstryden. Juist in haar feestweek moest zy drie wedstry- den spelen. Eerst Zondag op haar zwem feest, toen de meeste dames al zeer vermoeid waren wegens deelneming aan andere zware nummers, die vooraan op het programma stonden. En thans twee avonden achter elkaar: Woensdag avond in Den Haag en Donderdagavond in Rotterdam. Deze beide belangrijke wedstrijden moest Zignea met eenige- invalsters spelen, omdat verschillende leden van het eerste zevental noodzake lijk voor het feest van a.s. Zaterdag avond moesten repeteeren. Het is dus te begrijpen, dat niets anders dan nederla gen hiervan het gevolg kunnen zijn. Ook Donderdagavond tegen het sterke R. D. Z. te Rotterdam werd een nederlaag verwacht en die dan ook niet uitgeble ven. Tooh kwam reeds in de eerste mi nuut het succes aan Haarlemsche zyde, toen mevrouw Venema met een goed schot aan Zignea de leiding wist te geven (.01). Toen ging het spel meer geiyk op. Nadat aan beide zyden eenige kansen gemist waren, wist mevrouw Vossen gelijk te maken (l1) Mej. Cauwe gaf aan RD.Z, nog vóór rust de leiding (21). De Haarlemsche dames bleken na rust erg venmoeid te zijn. Zy konden tenmin ste geen voldoenden tegenstand meer bieden, met het gevolg, dat haar te genstandsters voortdurend ln den aan val waren. Het duurde dan ook niet lang of mevrouw Vossen wist een voorzet van mej. Cauwe te benutten (3—1). Even la ter vergrootte mevrouw van der Perk den voorsprong, waarna het weer me vrouw Vossen was, die den stand op 51 bracht. Toch gaven de Haarlem sche dames den moed niet op. Zelfs wist mevrouw Venema den achterstand nog tot 52 te verkleinen. Hiermede kwam het einde.- HET IJ—H.D3Z. (2—4) De Donderdag in Amsterdam gespeel de wedstryd tusschen Het IJ en de Hol- landschc Dames Zwemclub eindigde met een 42-overwinning voor laatst genoemde, die hiermede tevens kam pioen van haar afdeéling werd. WIELRIJDEN. H. S. C. „EXCELSIOR". Onder begunstiging van mooi weer hield „Excelsior" haar laatsten wed strijd om den Piet Eggink-beker. nl. 1000 M. De uitslag van den geheelen wed stryd is, dat Bonte winnaar werd van den prachtigen Eggink-beker na zeer spannenden stryd. Den tweeden prys behaalde Houweling. In de klasse B. behaalde v. d. Putten op mooie wyze den lster. prijs, v. a. Brake werd gce.ce twee de. Een woord van dank aan P*. Eggink voor het schenken ran de mooie prijzen, is hier op rijn plaats. Zondag veteranenwedstrijcL LAWNTENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN* TE WIMBLEDON. De uitslagen van Dondenlag lulden als volgt: Heeren dubbelspel, demi-finale: Pat terson en Hawkes sl. Tilde nen Hunter 7—9, 7—9, 6—4, 6—4, 10—8. Dames dubbelspel, vierde ronde: Miss Boyd en miss Akhurst sl. mej. Bouman. en miss Colyer, 86, 63Miss Ryan en mrs. Lycett sl. mrs. O "Hora Wood en miss Bickerton 75, 97. Gemengd dubbelspel, derde ronde: Crole Rees en mrs. Watson sl, Borotra en mme. de Bordes, 6—4. 63. Vierde ronde: Hunter en miss Wills sl. Scroope en mrs. Shepherd Barron 61, 63. Spence en miss Ryan sl. God free en mrs. CoveU, 6—4. 6—3. Heeren dubbelspel, demi-finale: Co- chet en Brugnon sl. Hennessey en Lou, 11—9, 6—4. 3—6, 7—5. Mej. d'Alvarez kan heden wegens een keelontsteking haar eindstryd tegen Helen Wills niet spelen. Thans zal de eindstrijd heeren tusschen Gochet en Lacoste gespeeld worden. BILJARTEN JUBILEUM „DOOR EENDRACHT STERK". Op 1 Januari 1929 zal het tien Jaar ge leden zijnv dat bovengenoemde zeer be kende Haarlemsche Biljartvereeniglng werd opgericht. De biljartsport had hier toen nog niet de vlucht genomen, die zy sedert enkele jaren heeft. Deze bloeiende club mag voor een groot deel zich de eer toerekenen, aan deze opleving te hébben bygedragen. Kampioenschappen, massakampen en andere belangrijke wedstrijden heeft zy steeds met groot succes weten te orga- niseeren. Dat het as. jubileum niet onopgemerkt zal voorbijgaan, behoeft geen betoog. Thans reeds is het bestuur aan het ontwerpen van plannen voor een feeste lijke herdenking, waarby ongetwyfeld ook belangrijke biljarttournooien op het progTamma staan. JUBILEUMWEDSTRIJDEN ..O.V.S." Donderdagavond rijn deze nederlaag- wedstrijden in het lokaal van bovenge noemde vereeniging in de Lange Begij nestraat voortgezet Nu ontmoetten de derde-klassers elkaar. De stryd liep tus schen de jubileerende club en ,,'t Spaar ne". By de reeks fraaie prijzen voegde de bezoekende club nog een mooi inkt- stel, dat by monde van den voorzitter der jubilaresse, den heer Uiterwyk, met een woord van dank werd aanvaard. De partijen hadden het volgende ver loop: De nummers één lieten een span nenden stryd zien, die ten slotte in het voordeel van „O.V.S." uitviel met 100 om 97. Vervolgens bekampten de nummers twee eikaar. De party verliep na vinnl- gen strijd met winst voor „O.VB." De stand was 100 om 88. Op de derde plaats speelden de „Spaarne"-man en de „O.VB."-er een goede party, waarby de laatste van be gin af de leiding nam en ook behield. De uitslag was: ,.'t Spaarne" 72, „O. V. S." 100 caramboles. Eenzelfde verloop had de laatste par ty, waarby „O. V. S." wederom ver in de meerderheid was en eindigde met 100 om 68. De uitslag van dezen avond was, dat ,jt Spaarne" 326 en „O. V. S." 400 ca ramboles noteerde. ADVERTENTIEN. naaimachine voor 54.met een gefingeerden naam erop, maar koopt een naaimachine by ons voor 45.— niet den naam Ve$U, Frister <s3 Rossmann. Kayser, Jun ker A Ruli. Titan. Hera en Haid Now, met 5 jaar garantie en gratis .onderricht. Goedkoopst adres voor reparatie» ZATERDAGMORGEN 9 UUR: Gestoomd rundvlccsch Gestoomd varkcnsvleesch Gesmolten vet DE LOONSLAGERS 10 TE HUUR BEDDEN LEDIKANTEN. Johan de Breokitmat 1 (bij dea Scbotenreg) 5 van 3.50 voor.... 1-25 van 4 00 voor1-98 Mlehelln 1.49 Binnenbanden m. 1 Jaar ga rantie 75 cn 98 ct. Spatborden per stel 45 et. Kettlngkaaten 0.98 en 1.25 Netten 19 ct. Stuurtasschen vanaf 59 et. Bagagedragers 58 ct. enz. Ilfttteryen vanaf 15 et, D. en Kindcrrijwiclen 39.50 Ons Reclame-Rijwiel met orlgineclc torpedonaaf. kast, zwart stuur ent» 1 jaar garantie waarde 1 75- ALLEEN BIJ ONS: 45.—. Elcetrbckc RECLAME RIJWIEL- LAMP van f 9-60 voor 6.9S 1 Jaar garantie. H. J. van der Meer 7 Schagchelstraat 7 De Oorspronkelijke ONDER DEN ARBEID EN IN VRIJE UREN ALTIJD OPWEKKEND m Amerik. Legerhuis Uitgebreide sorleering in Wollen Waterproof en Gabardine klce- ding. Whipcords. Vier in één re genjassen. Originecle Eng. Oils uitrusting. Amer. wollen ondergoe deren, khaki overhemden, rijbroe ken, overalls. gummi kleeding, uitrusting voor padvinders cn vliegeniers, chauffeurs, kampccr- tenten (met alle toebehooren). Rubber knie- cn heuplaarzcn. le deren handschoenen voor ellc be drijf. (Lasschers enz). Lederen motorklecding voor heeren en dames. 60 SPAARNE 60 by Korte Vecretraat, Tel. 14881 Wij hebben nog duizende guldens goederen in bestelling en brengen deze direct in on ze uitverkoop onder. U koopt dus bij ons geen oude res tanten, maar 60 KON. FABRIEK VAN RIJTUIGEN EN SPOORWAGENS J. J. BEYNES. In de Donderdag gehouden jaariyk- sche algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Konlnkiyke Fa briek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes te Haarlem werdén het verslag over het boekjaar 1927, Balans en Verlies- en Winstrekening goedge keurd. Het dividend werd vastgesteld op f 60.voor de gewone aandeelen, f 8( voor de 8 pet. cumulatief preferente aandeelen en f70.voor de preferente aandeelen. De periodiek aftredende commissaris de heer W. H. Kaars sypesteyn werd herkozen. Aan het jaarverslag onüeenen wy. de meledeeling, dat het jaar 1927 zich ge kenmerkt heeft door een feit van flnan- cieele beteekenis, voor de Vennootschap in verband met het besluit op het aan deelenkapitaal, zoowel wat de gewone, de preferente als de cumulatlef-prefe- rente aandeelen aangaat 25 pet. terug te betalen, zoodat in de naaste toekomst de N.V. geacht wordt te werken met een kapitaal van f 1.511.250in plaats van f 2.915.000.—. Deze terugbetaling oordeelden direc tie en commissarissen In het belang der N.V. noodzakelyk omdat het verloop van de opdrachten een groote aankoop van diverse grondstoffen met daarnaast het houden van een vasten voorraad in ijzer, hout als anderszins niet meer noodzakelyk maakte. Het terugbrengen van het maatschappeiyk kapitaal werd uit hoofde van zijn abnormale verhou ding ten opzichte der gemiddelde Ja&r- lyksche voortbrenging derhalve als een eerste verplichting aangevoeld. Omstrent de werkzaamheden is de directie niet ontevreden, ofschoon de pryzen dikwijls verre van winstgevend waren. Er werd in de laatste maanden van het jaar met 100 werknemers meer gewerkt, en dan, nog met twee over- werkvergunningen, welke tot genoegen der directie vlot verleend werden. Dc ..hooge druk" werd in 1928 voortgezet, en houdt tot den dag van heden aan. Eenige tarmorders kwamen de laatste dagen nog binnen. Hoewel 1 Januari 1928 op de drie soorten aandeelen 25 pet. der nominale waarde werd terugbe taald, wordt over 1927 nog dividend uit gekeerd over het oorspronkeiyke nomi nale bedrag der aandeelen. Het winstcyfer over 1927 zooals dit door Balans- en Winst-, en Verliesreke ning is aangegeven is reeds verminderd met f 20.000.— als storting in de perso neel- en andere fondsen en een af- 5chryving op gebouwen, machines en degeiyken, waarvoor een bedrag van f 56.400.is uitgetrokken. Na uitkeering van dividend en reser veeren van dividendbelasting rest een onverdeeld winstsaldo van 1 8.925.81.—. De Balans sluit met een bedrag van f2.931.544.25.—, de Verlies en Winst rekening met f239.375.81.—, RIJWIELEN -mxaf/ v (fes Iedere kooper, die een bedrag besteedt van vijftien gulden, ontvangt daarbij een stroohoed cadeau. Steeds het nieuwste en beste tegen spotprijzen. Voor fl. per week uw eigendom! AGENTSCHAP HAARLEM KLEINE HOUTSTRAAT 42 33 KOOPT vanaf 5 ct. per rol BEHANGSELPAPIER HAARLEM 52 HET BEHANGSELHUIS KRUISSTRAAT 12 AMSTERDAM: Nieuwendijk 77 Kinkeritrsat 69 {•te Bloemdw.itrsst 7 DEN HAAG: Sehoolilrast 12 TEL 10823 25 Tol. 43777 Tel. 30269 Tel. 41693 Tol. 10938 i VERSCH HOLL. RUNDVLEESCH Lappen 50 ct., 3 pond 1.20; Gehakt 40 ct., 3 p. 10.90; Rollade 50 ct.; Rosbief 60 ct.; Vet 50 ct.Reuzel 43 ct.; Gcsm. Vet 43 ct.. Varkenslappen cn Karbonade 58 ct; DcorregcR Lappen 38 ct.; Vette Lappen 30 ct.; 3 pond Saucijzen l-—5 pond Reuzel of gesmolten Vet 1.90; 3 pond Vet Spek 1.20 C. BROUWER, Ged. Oude Gracht 95. ZUIVER PLANTAARDIG TONICUM, is een ongeëvenaarde bron van kracht en energie voor ieder, die geestesarbeid te verrichten heeft, onverschillig van welken aard. De SANGUINOSE verhoogt dc werkkracht van den gezonden mcnsch cn geeft aan alle ovcrvermocidcn cn uTtgcputten de verloren zenuwkracht terug. SANGUINOSE wordt verkocht in groene flacons van ruim 300 gram inhoud. SANGUINOSE kost per flacon ƒ2.—, 6 fl. /II.—, 12 fl. 21.—, WACHT U VOOR NAMAAK! Verkrijgbaar bij dc meeste apothekers en goede drogisten. VAN DAM Ki Co. Dc Riemerstraat 2c/4. 50 Den Haag. KEIZERSGRACHT 202-204 AMSTERDAM ZONDAG van 10 tot 4 uur, volgende dagen telkens van 9 tot 6 uur, nl door on» tegen vastgestelde taxatie-prijzen worden verkocht e«n groote collectie KOSTBARE AMEUBLEMENTEN voor Eetkamer, Salon, Zitkamer. Slaapkamer, Hoerenkamer, Ha!, Lo geerkamer. Ve!c aparte meubelen- Tevens' Perzische, Deventer. Wilton e. a. Karpetten. Boekenkasten, Buffetten. Dressoirs cn verder alles wat tc< verfraaiing der woning behoort. Uitstekend geschikt voor hen die zich goed cn vcordcclig van een le klasse Woninginrichting willen voorzien. Bezorging kan tegen 2koopbedrag ter plaatse geschieden. KEIZERSGRACHT 202-20*, AMSTERDAM. 30

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11