PARÏJSCHE MODE EEN PAAR DAGEN UIT. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 JULI 1928 De elegante combination no. 208 -werd gemaakt van lichtrose waschbare crêpe met garneeringen van ecru-kant. Het aantrekkelijke bolero-effeot werd ver kregen dooor het opzetten van crêpe banden van diep rose. De nachtjapon heeft hetzelfde bolero effect en een geheel te vormen met de combination. De decolleté is aan voor- zoowel ais achterzijde gegarneerd met kant. Een knippatroon van beide kleeding- stukken, combination en nachtjapon, is onder no. 208 verkrijgbaar in de maten 42, 44, 48. tegen inzending van 70 cents. Wat moet ik voor korten tijd meenemen? ZOMER EEN HANDIGE WENK, IS EEN WELKOM GESCHENK. Gaat het krabben van de nieuwe aardappelen soms lastig? Zet ze vijf mi nuten tevoren in warm water, waarin een klontje soda is opgelost. Dat weekt- de schil los en maakt ze heel makkelijk om te krabben. Maak de stijfsel voor uw strijkgoed met een weinig zeepwater aan. Dat maakt, dat het ijzer niet zal blijven kle ven, terwijl het linnengoed een nog veel mooier glans zal krijgen. Gevernist of geverfd houtwerk, deuren, lambrizeeringen enz. knappen heel veel op, wanneer men het afneemt met een schoone lap met een weinig gekookte lijnolie. Wanneer een gaskachel wat roestig is. wrijft men de roestplekken met een zachte doek met wat lijnolie. Blijven er nog plekjes over. werk die dan weg met een stukje schuurpapier. Eén theelepeltje glycerine op 1 pond meel in brood of koek verbetert het bak sel aanmerkelijk. Het deeg is niet alleen beter, maar ook zal het baksel veel lan ger versch blijven. VROOLIJK.E ZOMER- KLEEDING. De grcoie mod; van de vesten zonder mouwen blijf; neg meer steeds triom fen vieren. Hier i? een aardig ontwerp dat uitgevoerd in flanel met randen van dikke kleurige wol bijzonder zal voldcen. De bijpassende jumper er. het plooirokje maken het geheel tot een charmant, sportief pakje voor de mooie zomer lager., '.vel!:* nu toch spoedig mor.--:-, kcm.er.E-r. kr.ippctroon van het geheel kos; 55 cent en is onder no. 210 vei krijgbaar in ded maten 42, 44, 46 en *8. NOG NIET GETROUWD? ,,De Vrouw," heeft een zekere dich ter eens gezegd, .,is zoo hard tegenover de vrouw". Als hij echter gezegd had. dat de ge trouwde vrouw zoo hard is voor haar sexe-zusters, zou hij nog dichter by de waarheid geweest zijn. Zal ooit de dag komen dat het even prijzenswaardig wordt gevonden om ongetrouwd te zijn als getrouwd? Natuurlijk, wrat vrouwen betreft. Zal ooit de dag komen dat de getrouwde vrouw zoo goed als dat nu vaak tegen een vrijgezel zegt het on getrouwde meisje toevoegt: „Jij gebruikt tenminste je verstand?" Eerlijk gezegd, wij betwijfelen het. Maar intusschen gaan de vrouwen voort elkander te ontmoeten cn de ge trouwden gaan door de ongetrouwden uit de hoogte te behandelen. „En hoe gaat het met Mies?" vragen zij aan een trotsche moeder. „Is zü nog niet verloofd?" •En als Mies nog in dat verachtelijke stadium van niet-geëngageerd-zijn is, voelt de moeder van Mies zich onprettig en klein dat zij die vraag ontkennend moet beantwoorden, en op weg naar huis voelt zij plotseling eenige antipa thie jegens Mies. terwijl dat ongeluk kige meisje zich verbijsterd afvraagt wat zü heeft gedaan. Heden ten dage zijn de meeste meis jes gezegend met een onafhankelijken geest, welke tezamen met een zekeren zin voor humor, het mogelijk maakt, dat zij haar lot van ongehuwd te zijn een beetje lichter dragen dan de meisjes van vroeger. Een meisje vertelde ons onlangs, dat haar moeder soms naar haar en haar zusters (zij zijn met z*n drieën!) zit te kijken en dan peinzend zegt: „Zoo'n provinciestad als hier is ongeschikt voor jonge meisjes zooals jullie. Woonden wij maar in een groote stad, waar je nog eens menschen ontmoet(En dat woord menschen betoekent dan: mannen.) En als moeder dat zegt, zeggen wy zusters tegen elkaar: ..Oh, er heeft zeker weer iemand gevraagd of wij al verloofd zyn?" Maar, klaarblijkelijk, komt het nooit bij moeder op. dat zelfs al zouden die meisjes, elke maand dozijnen mannen ontmoeten het toch niet zeker is. dat de ware Jacob daarbij is voor wat huwe lijksplannen betreft. Net zoo min als getrouwde vrouwen eraan denken als zij zeggen: ,.Ja. aardig meisje, maar zij ziet schijnbaar geen kans om een man te krijgen," dat zijzèlf daar misschien ook geen kans voor gezien hebben, maar dat zij toevallig wèl getrouwd zijn. omdat een man op haar lette. Zelfs in dezen prozaïschen tijd (die tich husch nog niet zoo prozaïsch is als de menschen wel denken) zijn er nog tal van vrouwen, die alleen uit liefde willen trouwen en die geduld genoeg bezitten om lang te wachten als die lief de niet spoedig haars weegs somt. En als zij nimmer komt. dan nog verkiezen zij een ongehuwd leven boven een hu welijk, waarin het eenigst noodige voor haar ontbreekt. Dat dit een standpunt is.dat van hoog karakter getuigt en vaak veel mooier en prijzenswaardiger is. dan de wyze waarop andere vrouwen trou wen ..om onderdak te zijn", wordt, voor al door gehuwde vrouwen, tegenwoor dig nog veel te weinig beseft. Er zyn nog andere vrouwen, die u vol komen eerlijk zullen bekennen, dat zij altijd verlangd hebben te kunnen trou wen en dat zij de eerste de beste schap pelijke gelegenheid, welke zich voordeed hebben aangegrepen. Welnu, daar niet zooveel kwaad in Het verlangen naar een tehuis en kinderen is zeer sterk in een zekere soort vrouwen en als die dit alles bereikt hebben en daardoor misschien mede een ander gelukkig hebben gemaakt, dan moeten alle par tijen tevreden zijn. Maar het zou dan toch sympathiek stemmer, als die vrou wen eens het leven bekeken met ooger. van het meisje, dat weigert te trouwen zonder liefde en te onthou den. dat een andere opvatting evengoed recht van bestaan heeft als de hare. Lang niet ieder meisje dat vacantie! heeft, gaat de stad uit: velen trekken er tegenwoordig wel op uit, maar er zijn er toch ook nog heel wat die hoogstens voor enkele dagen uit logeer en gaar.. Vrijdags weggegaan en Maandags te^ rugkecren dat komt voor zulke korte reisjes veel voor en het is een manier van uitgaan die bij de Engelschen al heel wat langer burgerrecht heeft dan bij ons. ..Week-end" noemt men het in Engeland, wat op z'n Hollandsch uitge sproken. duidelijk genoeg van beteeke- nis is. Wie voor die enkele dagen bij haar gastvrouw aankomt met een koffer vol kleeren, bezorgt haar zeker en vast een schrik: ze denkt natuurlijk dat ge in die paar dagen een serie feesten ver wacht. waar ge uw geheele garderobe de revue zult laten passêeren en ze durft met haar leuke plannetje voor een pic nic in een boot. en voor een fietstocht in de omstreken bijna niet voor den dag te komen. Zeul dus nooit voor zoo'n korten tijd een enorme koffer van den zolder, maar overleg bij uzelf wat een kleine tasch ktn bevatten, behalve uw paasch- beste nachtjapon en uw verdere nood zakelijke toiletartikelen. Allereerst dan eenige paren kousen die ge opvouwt en niet rolt. zoodat zij zoo weinig mogelijk plaats innemen Enkele zakdoeken zijn ook zeer ge- wenscht, benevens een kimono die zich zoo gemakkelijk laat opvouwen en een paar pantoffeltjes die met een beschei den plaatsje tevreden moeten zyn. Be gin niet met uw coquette hooggehakte pantoffeltjes in tc pakken: alle kans dat er In de kleine ruimte straks geen plaats meer is voor de dunne japonne tjes die bij uw garderobe behooren. Een paar reisslofjes van leer in een leeren etui zijn ideaal voor zoo'n kort reisje, maar nog minder ruimte nemen de ge breide slofjes in en zij zijn heel gemak kelijk zelf te maken van een kluwen overgeschoten wol: ge breit een recht lapje, vouwt het dubbel, naait twee kor te zijden dicht en het slofje is klaar Uw voeten geven er zelf het model wel aan. en ge haakt aan den open kant een randje waardoor een elastiekje ge regen kan worden: desnoods versiert ge het slofje met een balletje of een strikje. Gemakkelijk zittende schoenen die bij elk aponnetje passen trekt ge aan, dan ziji ?.e met uw schoeisel klaar voor die dagen. Ts het eenige paar geschikt schoenr- niet het gemakkelijkste, neem dan echter in ieder geval een paar huis- •r.ntoffcltjes met hakken, die ge in huis kunt dracen mee. 't Is beter een mooi japonnetje thuis te moeten laten, dar. zich het plezier te laten bederven door ren paar pijnlijke voeten! Ge trekt uw keurigste ondergoed na- .uurlijk aan; sommigen zeggen weieens schouderophalend: wat doet dat er nu toe. Maar dat doet er wel degelijk toe. Iemand die uitgaat voelt zich veel be hagclijker en" veel feestelijker in kei-*- kleeren, dan in slordige. En al denkt men weieens dat het genot hiervan ge legen is in het, feit dat anderen ons keurig - vinden, toch ligt dc grootste bron voor die vreugde-bij onszelf. Keu rig gekleed gaan en daarmee bedoe len wij in de eerste plaats frisch verhoogt ons gevoel van eigenwaarde, en daarom is het dragen van. onberispe lijk ondergoed evengoed van belang als de keurigheid van onze bovenkleed inc. Dus dragen we, ter extra verhooging van de feeststemming niet alleen ons keurigste maar ook ons mooiste onder goed. En nu de japonnetjes. Omdat ons kli maat nu eenmaal laten we zeggen: afwisselend is, zal een wollen jurkje u goed te pas komen. Al behoeft het dan geen winterstof te zijn. een dun wolletje kan bij kil regenweer heerlijk ver warmend zijn Maar omdat dit uit den aard der zaak meer ruimte inneemt dan een zomer jurkje, trekt ge het op reis aan. In het koffertje pakt ge verder een fleurig zomerjurkje en een eenvoudig avondjaponnetje, dat bijvoorbeeld ge maakt is van crêpe de chine of georget te met een bloemetje of ander patroon tje. en waarin geen mouwen zijn. Als het mooi zomerweer is, kan aoo'n jurkje evengoed als luchtig kleedje in huis ge dragen worden, in plaats van avondja pon voor een feestje buitenshuis. Weet ge dat er getennist zal worden, neem dan uw tennis jurk mee en laat de vollen japon thuis: trek over uw dunne Jurk op reis dan uw vest aan. dat beschut ook voldoende tegen koud weer in die dagen. Een dochter van een weduwe die goed kon leven, maar niet rijk was. ging eens voor zoo'n week-end naar een schatrijke oom en tante, en nam voor die gelegenheid vrijwel haar geheel? garderobe aan japonnen en nog eenige hoeden mee, in totaal twee groote kof fers cn een hoedendoos. Tot uitbundige hilariteit harer vriendinnen natuurlijk. Zooiets is dom: probeer uw rijkere vrienden en kennissen nooit te doen ge- looven dat. ge evenveel geld te verteren hebt als zij: zy gelooven het toch niet. want zy weten wel beter. Stel er veel meer een eer in. dat ze van u zeggen ja. ze moet zuinig zyn. dus ze had niet veel by zich, maar v a» ze had. was smaakvol cn onberispelijk. En is uw gastvrouw een tactvolle vrouw, dan zul: ge in die dagen niet merken dat ze een enkele japon meer heeft dan gUzelf. En andersom: komt ge bü een fami lielid die zeer zuinig moet zijn, en waar- by uw tennisjurk overbodig is. houdt haar dan inde koffer en hang haar nie! te pronk alsof zy zeggen wil: ..ik ver wacht gedragen te zullen worden"! M KN U Varkensrolletjes Aardappelen Capucijners Macaronischoteltje. Voor de varkensrolletjes wordt een stukje varkensbiefstuk fyn gehakt of gemalen en vermengd met peper, zout nootmuskaat, een ei, wat geraspte ci troenschil. een klein stukje oud witte brood, een fyngehakt uitje en wat melk. Dit maakt men aan alsgehakt vormt er croquetjesachtige rolletjes van, wentelt ze in paneermeel en bakt ze in bote: mooi bruin en gaar. Capucyners moeteen gekookt worden in kokend water en zout, waar ze net even onder staan. De jonge groenteD ls in een half uur gaar. de oudere heeft wel drie kwartier noodig. Het water wordt er zoo noodig afgegoten, en er wqrdt in de schaal wat jus over ge daan. Voor 4 personen gebruikt men: VA ons macaroni, ruim kokend water. 1 d.L. melk. een stukje boter, wat suiker. A ons rozynen zonder pitten. De macaroni wordt in stukjes gebro ken, met het kokende water opgezet en een goed half uur gekookt. Dan wordt ze in een vuurvast schoteltje gedaan met de melk. de boter, iets zout. de sui ker, de gewasschen rozynen en als be dekking tenslotte wat paneermeel. Dit moet ongeveer twintig minuten in den oven staan. E. E. J.—P. FRANSCHE NIEUWTJES. AVONDTOILETTEN EN GARNEE RINGEN. Diner- en avondtoiletten, samenge steld uit effen en bewerkte chiffon zyn zeer in de mode. Een aardig ontwerp was dat met een keursje van hyacinth- blauwe chiffon en een rok, waarop een hyacinth-motief rondom was aange bracht, terwijl een bouquetje echte hya- cin then m het décolleté gedragen werd. DE NIEUWSTE HALSSNOEREN. De thans zooveel opgang makende, nieuwe halssnoeren vertoonen een ver bijsterende gelijkenis met de kralen kettingen, waaraan wy als meisjes zoo vlijtig arbeidden, op regenachtige mid dagen. Zy bestaan uil vier of vyt smal le parels, dan een paar roode en groene glaskralen van dezelfde maat. dan weer parels en zoo voort. Meestal draagt men verscheidene snoeren te zamen gestren geld en het effect is buitengewoon aan- trekkeiyk. DE AANBIDDING VAN HET SCHOOT HONDJE. In Parijs zyn de dames zoover, dat zij het portret van haar lievelingshondje laten schilderen op haar handtasch. Sommige dames laten ook den omtrek van het portret uitsnijden en dan op vullen met huid in de kleur van het hondje Oogjes, bekje, enz worden er dan apsrt opgemaakt. Dit idee is zeker nog orig:neeler dan geschilderde portret ten. NIEUWE KRAGEN. Er wordt thans moeite gedaan de stijlvolle witte kragen uit vroeger tijd- perfken (Anr.a Bo'.eyn e.a.) weer tein- troduoeeren voor middag-japonnen. De prachtige Puritein?-he kragen, geste ven tot de hardheid van een heeren- boord. geven een hoogst elegant effect aan genoemde japonnen. AARDIGE NOUVEAUTé'S UIT PARIJS. Het nieuwste op het gebied var. de corsages is om de bloemen zoowel als de blaadjes en takjes te maken van leer In dezelfdet kleur van uw handtaschje. WU zagen een mannequin met eer. mar griet In haar knoopsgat van blauw slan- geleer, precies als haar handtasch. Nog fraaier ;s taschje en corsage er. schoen tjes alie in dereV.de tint. namelyk grUs hagedis. Een andere corsage was gc- jnaakt van eierschaal. Dit is niet zoo bros als het klinkt, want de eierschalen worden fyn gemalen en dan met lUm op het leer geplakt. Het effect is een grijs- gespikkeld vlak, dat erg aardig staat bij officieele zwarte avond-toiletten. Het _s al meer dan een week zomer, echt. officieel zomer, volgens den vast gesteld en dai m. De vacantietyd nadert, in het bijzonder voor de gelukkige jeugd onder ons. en dus werper, we alle zwart gallige voorspellingen en verwaal omtrent een mislukten romer overboord en blijven vertrouwen op een echte, warme, heuse he zomer! Zonder plasre gens. sapperloot! En met tallooze mooie dagen, wis en drie! En vrooüjke zomer japonnetjes. met vrooiyke kleuren en vroolyke. kleurige zomerscho bloemen- ruikertjes er op geborduurd! Zooa's zooals die op dc teekeniiig by voorbeeld! He; motief is eenvoudig, en gemakkelijk zelf te bedenken, een paar bloemen var. verschillende kleur, blauw, groen, rood bij elkaar, of wei rose cn zwart. of ver schillende tinten groen met elkaar ver werkt. of rose met blauw. Enfin, de com binaties zijn niet alle op tc noemen. Links hebben we dan eerst een heel aar dig groen ensemble. De geplissecrdc rok is van effen groen, niet te donker van VOOR DE HUISVROUW. IN DEN VRUCHTENTUD. In den heerlyken vruchtentyd, wan neer de aanvoer het overvloedigst is en de prijzen dus het laagst zijn een be- langryk iets voor de huisvrouw! ligt het voor de hand. dat we de lust voelen opkomen, iets van dien overvloed te con- serveeren voor later, als de vruchten er niet meer zullen zyn. Vandaar de in maak op eigen nat. steriliseeren, wecken enz. Maar een prettige manier om nog geruimen tijd na den vruchtentyd van de smakelijke vruchten te profiteeren. is het steriliseeren der vuehtensappen. die men dan later vóór het gebruik verdunt met water en er suiker naar smaak bijdoet- Aldus krijgen we dan een heerlijke, frissche limonade, die niet zoo ..mierzoet" behoeft te zijn. als gewoonlijk het geval Ls. Natuurlijk kan men de al dus geconserveerde sappen ook gebrui ken voor het maken van zeer smakelijke sausen over puddingen, en ook in pud dingen zelf. Een heel voornaam ding is. dat de flesschen waarin we de sappen bewaren ai»oluut goed schoon zyn. Daar toe spoeler, we ze uit met zeepsop, waar in een flinke hoeveelheid soda is opge lost. waarna ze goed nagespoeld worden en men ze uit laat druipen. Dan houdt men de schoone kurken by de hand, zwavelt de flesschen uit met een bran dend swa veil int, en voordat de zwa veldamp nog kar. wegtrekken uit de flesch doet men er ce kurk op. Daar na vult men de flesschen met bet vruch tensap. zoo warm mogelijk. De bereidings manier voor het verkrygen van het sap is hoe! eenvoudig. Men zet de bessen (of aardbeien, kruisbessen, frambozen of rabarber) met weir.ig water op er. kookt ze tot ze heel zacht zyn. wxa:na men ze door een schoone r.eteldccksche lap wringt. Verschiller.de zeer smakelijke combinaties kan men maken. 3yvoor beeld 4 pond roode bessen en twee pond zwarte besser.. of 4 pond aardbeien en 2 pond frambozen. 4 pond bessen cn 2 pond frambozen. 4 pond kruisbeken en 2 pond aardbeien. 4 pcr.d rabarber en 2 pond aardbeien, er.?. Als de vruchten goedkoop zijn is het heusch r.ict zoo'n dure liefhebberij. En u zult er heel veel plezier ran hebben, tint, tone de sole byvoorbeeld. De cas»- que van lichtgroen toüe is langs den rand geheel gefestonneerd. En de shawl idle het kraagje vervangt) die ook geheel gefestonneerd is. Is gegarneerd met eca aardige ruiker in diverse tinten groen. In het midden weer een andere toepas sing. Dit is een leuke Juric voor een bakvisch. ran witte shantung, gefeston neerd en van voren ruim (aan de taille iixgerimpeld) en iets korter in liet mid den. De flapper-eir.den van de groot* strik zyn geborduurd met groen-cn- rose bouquetjes. En om te besluiten, een schattige jurk voor een aardige kleuter, van witte toile met rose feston, op bet lyfje ran voren gegarneerd me: oen rose-en-zwarte ruiker. Voor dc drie cos tumes is noodig: voor het eerste 2 50 M. donkerder groen van 80 breed, en 2.75 M. lichtgroen: voor het tweede 3.25 XL van 1 M. breed cn voor het kinderjurkje 1.25 M. stof van 1.10 M. breed. MADELEINE. RECEPT. KARNEMELKFUDDINO. Op 4 kopjes (maatjee) karnemelk, neemt men 1 kopje citroensap, 1/2 pond suiker, 7 blaadjes witte on 1 roode ge latine. Nadat men de gelatine een kwar tier in koud water heeft geweekt. l06t men zc op met zoo min mogeiyk kokend water. In liet citroensap lost men de suiker op. De karnemelk roert men met de even bekoelde gelatine dooreen, waar na men er het citroensap doordoet. Dit mengsel laat men. terwyl men ran tUd tot tyd roert, in een kom gelei-achtig worden. Is het wat gebonden, dan niet meer roeren, doch de pudding in een met koud water omgespoelden vorm doen en ze koud en styf laten worden. Tenslotte op een vocht lgen schotel stor ten. Een vanille--sausje er over smakt er heeriyk by. GESTOOFDE AARDBEIEN Dit is een zeer smakelijk nagerecht. Op 2 pond aardbeien neemt men 1/4 li ter water, 2 ons suiker cn een eetlepel aardappelmeel. Na het plukken wascht men de aardbeien vlug in koud water, opdat er zoo min mogelijk van de geur verloren gaat. Vervolgens kookt men het water met de suiker en bindt dat af met het aangemengde aardappelmeel. Hierin kookt men de aardbeien, maar niet te lang, anders verliezen ze hun kleur. Om den smaak te verhoogen, kan men er nog een paar druppels citroensap door doen. Wel moge het u bekomen! HUISVROUW. WEEST VERSTANDIG. Weest standvastig! Als er een gebod is. dat we onszelf vrUwilllg moeten op leggen. aar. is het wel dit. Neen moet neen blijven en ja betoekent niets an ders dan ja. Iemand die standvastig is. mag dan somtUds tegenover de buitenwereld een onaangenamen indruk maken en als ..koppig" of .stug" of ..dwars" gedoodverfd worden, een ding echter is zeker, men kan op hem reke nen of liever gezegd, men kan van te voren berekenen wat zyn standpunt zal zyn. Standvastigheid komt ons vrouwen vooral te pas in het latere leven, als onze kinaeren grooter worden en b.v. verloofd raken. Dan gaat het er om. om datgene wat wij voor goed houden ten koste v..n alles door te voeren en dat. wat wy voor slecht houden, ten koste van alles te vermyden. Niet zelden wor den wy dan voor groote moeilijkheden geplaatst. Koe dikwijls gebeurt het niet dat cr.ze dcchter zich verlooft met eer. Jongeling of man, die opvalt door een sterk k?rakter en maar al te vaak r.eiging zal vertoonen om juist datgene van het meisje gedaan te krygen wat wy niet willen dulden. Later thuisko men. naar dancings, café-bezoek, etc. Het is een teeken des tUds. dat men cpmerkt bij rale jongelieden. Het is niet zoozeer het verzet tegen den dwang van ouders of schoonouders dat althans tydens de verloving absoluut ongemoti veerd zou zyn maar meer de ,.ver- amerikaniseerir.g" zouden wy haat •zeggen, dat buigen of barsten! Dezelfde eigenschap brengt de tegenwoordige jongelingschap in de eerste rUen der maatschappij en wij vrouwen voelen maar al te dikwüls. dat :n dit opzicht de mannen boven'ons uitgroeien, da: zy weer iets van die vroegere ..mannelijk held" terug krygen. Laat het goed en flink zjjn, als men cp vergaderingen of in zaker. met die eigenschap zijn zin weet door tc d: ljven als het in cr.s huisgezin tc pzs komt ls het echter iets anders. Dar. wordt van moeder een even groote doers stand vastigheid gevergd en moet zfl rorgert da; haar kind niet reeds van den eersten verlqvingsdag af te bukken heeft voor een sterkeu mannen-wil. La ter als het meisje een tyd verloofd is of reeds getrouwd, dan zal zy spoedig zelf leeren zich aan te passen, maar in het begin is moeders tactvol optreden en haar „dwarskykerU" wel eens noo dig Standvastigheid ls ook geboden als het onze jongens betreft. Bij het regelen van hun studie, zoowel als van hun spel, moeten wij een woordje meespreken. Opgepast, dat geen van bolden verwa - loosd wordt engeen van beid' overdreven wordt. Als wy maar s:<\ zorgen, dat onze standvastigheid n cni.mrd in echte koppigheid, want -n wordt moeder voor haar kindoren „las- stl". onaangenaam en niet meegaand. En danPa. Is hy een driftige. zenuwachtige man. die nleto van de kin deren hebben, of behoort hy tot dat soort, dat 's nacht wakker ligt, als -hy per ongeluk zoonlief een klapje heeft gegeven. Er zyn van die m-annen, die byna gaan huilen, als zy er aan den ken hoe lief eigenlijk hun dochtertje wel is of hoe buitengewoon schrander hun zoon. Ook hier moet moeder stand vastigheid betooncn en oppassen, dat de kinderen niet verwend worden. Daarom, schep een regel cn loef er naar! Weest rechtvaardig enstand vastig! JAPONNEN EN GESTREEPTE ZIJDE. Hebt u de nieuwe waschbare zijde al gezien? De lappen zijn bewerk met dc betooverende kleuren strepen in ver schillende breedten cn het. materiaal heeft het zachte, crêpe-achtige cpper- vlak van zware crêpe-dc-chlnc. Het hier weergegeven model no. 211 zou zeer goed van een dergelijke zyde gemaakt kun nen worden en dan byvoorbeeld in dof beige met strepen van grfls. oranje en blauw. Do rok heeft aan weerskanten drie poloien met een zakje erop. Een smal vestje verfraait hot décolleté. Knip patroon van dit model ls onder no. 211 verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 cn 46 tegen inzending van 55 cent, M

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 15