H. D. VERTELLINGEN STADSNIEUWS FLITSEN l&xMbkotf eenphirna. <Dun£ori SaAd FËÜlLLËTÖN TAXI! TAXI! HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 JULI 1928 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Een merkwaardig huis door HASSE ZETTERSTRÖM. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1242 RUST waarschuwt haar. geen afspraken te maken voor morgenavond, dan liceft hU een vergadering tracht zich te eonoentreeren. maar hoor: brokstukken van het gesprek en het woord paraplu verzoekt Jan dringend niet zijn paraplu mee te nemen, anders laat hij 'm maar weer ergens staan merkt dat er nog steeds beweging in de gong is. gaat kijken, hoort dat, ze naar de bioscoop gaan cu besluit mee te gaan (Nadruk verboden). HAARLEMSCIIE REDDINGSBRIGA DE VOOR DRENKELINGEN. De jaarvergadering. Donderdagavond kwam de Haarlem- sche Reddingsbrigade voor Drenkelin gen in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer A. J. Meije- rink. Bij de opening der vergadering me moreerde de voorzitter dat het op 24 Juni gehouden zwemfeest en de op 30 Juni gehouden feestavond goed geslaagd zijn, Hulde gracht spr aan regelings- commissie en aan feestcommissie. Nadat eenige medeöeelingen waren gedaan werd besloten dit jaar geen lan gen afstandwedstrijd te houden. De secretaris had de aangename me- dedeeling te doen dat over 1928 van de Ned. Maatschappij tot redding van drenkelingen een subsidie van f 150 is ontvangen. In het jaarverslag van den secretaris van de brigade werd hulde ge bracht aan hen die het initiatief hadden genomen tot de stichting der brigade. Medegedeeld werd dat er 15 nieuwe le den bij waren gekomen en verder dat eenige ouderen weder als lid waren toe getreden. In het financieel verslag werd medege deeld, dat het nadeelig saldo bedraagt f 290.25. Den penningmeester werd dé charge verleend nadat de kascommis- sie had gerapporteerd dat de rekening en verantwoording is in orde bevonden. De begrooting voor het volgende jaar :rd goedgekeurd. Bij ae bestuursverkiezing werden nog van de zijde van het bestuur en van die der leden pogingen aangewend om den heer Th. Kingma te bewegen zich weder herkiesbaar te stellen. De heer Kingma bleef echter bij zijn plan zich niet meer verkiesbaar te stellen. De voorzitter bracht onder applaus woorden van dank en hulde aan den heer Kingma. die van 1917 af penning meester is geweest voor al hetgeen daze in die functie voor de brigade heeft ge daan. Het deed spr. genoegen dat de heer Kingma als eerolid nog aan de brigade blijft verbonden. Herkozen werden als leden van het bestuur de -er M. Maurii- arts. en mevrouw N. J. Meijermk—Rijk, In de vacature van den lieer Kingma werd gekozen de heer J. H. Vreem, die als penningmeester zal optreden. Verder werden herkozen als leden der Technische Commissie de heer dr. W. E. Merens, A. J. Meijerink en Th. Pel- tenburg. "Als hoofdinstructeur werd be noemd de heer J. A. H. de Bruin Jr. Al len aanvaardden de benoeming. De voorzitter deelde nog mede dat van het bestuur van het Carnegie Helden fonds bericht is ontvangen dat het lid der brigade den heer B. M. de Graaf een diploma in lijst is toegekend wegens het redden van een kind op 8 April uit het Zuider Buiten Spaarne. Spr. wenschte den heer de Graaf daarmede geluk. Na rondvraag werd de vergadering te 12 uur gesloten. GEMEENTELIJKE DIENST LICHAMELIJKE OPVOEDING In het tijdvak 16—30 Juni zijn in de gemeentelijke zweminrichtingen 34487 baden genomen, verdeeld als volgt: Kleverl aan mannen vrouwen Abonné's 2138 2278 35 ets. baden 236 222 10 ets baden 1164 1073 Schoolbaden 1066 992 Vereen igingsbaden 44 39 Totaal 4648 4604 Houtvaart mannen vrouwen Abonné's 636 434 35 ets. baden 99 79 10 ets. baden 440 276 Schoolbaden 1596 746 Vereenigingsbaden 176 279 Kostelooze baden 10950 9524 Totaal 13897 11338 STEUN BIJ OVERLIJDEN. Dezer dagen werd te Amsterdam eene goed bezochte algenuene vergadering gehouden van leJen van de Vereenigir.g van Personeel der Nederlandsche Spoor- en Tramwegen tot steun bij leven en overlijden (S. B. O.), aangesloten bij de Kollnndsche Algcmeene Verzekerings- (H. A. V.-Bank te Schiedam. Het door het bestuur ontworpen nieu we reglement werd met algemeene stem men aangenomen en het bestuur hulde gebracht voor de voortvarende en krach tige wijze, waarop het S. B. O. tot ont wikkeling en bloei brengt, waarvan het aangesloten Spoor- en Tramwegperso neel t.zt. de vruchten zal kunnen pluk ken. Het aftredend bestuur werd hierna bij acclamatie herkozen. De heer D. de Kat te Amsterdam zal als voorzitter van het college ran Com missarissen optreden. Gedurende de afreloopen 12 maanden werd door bemiddeling ran S. B. O. voor een bedrag van 250.000 aan verzekerin gen afgesloten. Op 30 Juni jl telde de vereeniging ongeveer 3000 leden. EINDEXAMEN Kennemer Lyceum. Donderdag slaagden voor het eind examen H. B. S.. aideeling B. van het Kennemer Lyceum te Overveen alie candidaten, de heeren: E. Bodel B:en fait. K. de Boer, J. v. d. Borden, G. de Clercq, S. Dunlop, H. v. d. Eist, A. Hop H. Noorderwier. H. Verhagen. P, H Schoutc. H. v. Zwijndrecht, J. de Vrler J. H. Wigersma en de dames A. Brandt en S. Land. DE ELECTRISCHE TREINEN. Meer niet-rook-afdeeling. Naar aanleiding van verschillende bij de Ned. Spoorwegen ingekomen klach ten over te weinig niet-rook-afdeelingen heeft de directie besloten, meer rijtui gen. waarin niet mag gerookt worden, in de electrische treinen te doen loopen. meldt de Tel. MGR. J. D. J. AENGENENT. HET HULDEBLIJK VAN KATHOLIEK DELFT. De correspondent van de Msb. te Delft meldt: In een persoonlijk onderhoud heeft Mgr. Aer.genent aan den zeereerw. de ken P. J. A. van der Cammcn te kennen gegeven, het zeer op prijs te zullen stel len als huldeblijk van Katholiek Delft ce Cappa Magna te mogen ontvangen. Tevens zal mer. gaarne een officieel bezoek aan Delft brengen, om de bewij zen van hulde en eerbied ran de Katho lieken in ontvangst te nemen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 24 tot en met 30 Jun! deden zich te Haarlem 3 gevallen van roodvonk voor. Eén geval van bulkty- phus weï-d geconstateerd en één van diphthcritis. Tc Heemstede kwam één geval van roodvonk voor. te Velsen waren twee ge vallen en te Zandvoort was één geval van roodvonk. KWEEKSCHOOL. HAARLEM. EIND-EXAMEN. Nutskweekschool voor Onderwijzeressen Geëxamineerd 5 candidaten. Geslaagd de dames P. J- C. Hooy, J. Wildschut, M K. van Til, J. M. Bitterüch en H. C Zuelen. Deze examens zijn afgfcloopen. Van de 29 candidaten slaagden 27. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regeL VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN „Wij moesten dit jaar een grootere Villa huren", zeide mijn vrouw. „Het is toch treurig, dat de menschen in het prieel en op de ijskast moeten slapen, als zü bij ons komen logeeren. „Dan noodigen we er geen meer uit", zeide ik. ..Je wilt dus dezen zomer in je stam café wonen? Want gezelschap heb je toch noodig". „Ik woon, waar ik wil! Begrijp je? Ik ben vrij man! Al ben ik ook ge trouwd! Begrijp je?" Bijgevolg huurde ik een grootere villa. Zij heette Willemsberg. Ik ging naar buiten en bekeek het huis. Prachtige ligging. Niet te ver van bosch, zee, tele foon, stad en mijn stamcafé. Mijn vrouw vroeg, toen ik terug kwam „Hoeveel kamers heeft ze?" „Vijf", zeide ik, want het had in de annonce gestaan. „Was er een kelder?" „Dat weet ik niet". „Dan moeten we twee ijskasten heb ben. Hoe lagen de kamers?" „Drie boven en twee beneden". Dat had de eigenaar gezegd. Wij gingen naar buiten en het was het merkwaardigste huis, dat ik ooit heb gezien, bewoond, of waar ik ooit van heb hooren spreken. Oorspronkelijk was het een klein huisje geweest met kamer en keuken. Toen was er een kamer aan de keuken gebouwd. Later had men er een veranda voor gezet. Daarna waren er twee kamers op de keuken gebouwd en later was er een af zonderlijke kamer aan de andere ge plakt. Buiten was er een trap, die naar een gang leidde en daardoor leidde een deur naar de veranda, die aan de ka mer grensde, die naast de keuken lag, die zich onder de afzonderlijke kamer bevond, welke aan de beide andere was geplakt. Toen we aangekomen waren, gingen we het huis binnen. „Wat heerlijk!" zeiden we, ik weet niet waarom en toen gingen we elk door onze deur en raakten uit elkaar. Wij vonden elkaar in een kolenhok terug. „Dat is een hok!" „Het schijnt zoo". Wij raakten elkaar opnieuw kwijt. Ik bleef alleen. Ik bevond mü in een vrij groote kamer. „Hier woon ik", dacht ik Ik maakte een deur open en kwam aan den achterkant het huis uit. Ik liep om het huis heen en kwam er door den gang weer in. Toen kwam ik in de keuken. Ik maakte nog een deur opeD en kwam aan den achter kant het huis weer uit. „Dat is merkwaardig", dacht ik. Toen ging ik weer het huis rond en liep de trap op. Nu kwam ik op de veranda. Ik hoorde, dat mijn vrouw mij riep. Ik antwoordde, dat ik zou komen. Vervolgens deed ik een deur open en kwam in een houten schuur. Ik ging denzelfden weg terug, kwam op de veranda, waagde het niet, den gang in te gaan, uit vrees, te verdwalen, klom over de verandaleuning en landde voor het huis. Mijn vrouw riep opnieuw. Ik vroeg, waar zij was. Zy antwoordde met luide stem, dat zy het niet wist. Ik verzocht haar, haar kalmte niet te verliezen en liep om het huis heen, ontdekte een trap. ging er op. kwam in een hok. maak te een deur open en stond op het dak. Het was een pannen dak. Ik hield mij aan den schoorsteen vast en begon de dakpannen te tellen. Aan dezen kant waren het er 311. Mijn vrouw riep weer. „Kom toch hier", zeide ik. „Waarheen?" zeide zij. Geen antwoord. Ik ging om den schoorsteen heen en kwam op een nieuw dak. Daar was een raam. Ik kroop door het raam en kwam over een trap in de kamer, die naast de keuken lag, die onder de beide kamers lag, die naast de afzonderlijke kamer lagen, die er aan was vastgeplakt. Ik ging op een reismand zitten, deed de oogen dicht en dacht: „Dat is een labyrinth! Ik moet een situatieplan teekenen!" Daar werd een deur opengedaan en mijn vrouw trad binnen. ,Dat is het merkwaardigste huis ter wereld", zeide ik. Ik ga geen stap ver der. Het is avond Tk zal in deze kamer blijven. Ik ga hier niet vandaan. Laat direct mijn bed opmaken. Ik wil gaan slapen". Buiten zag ik het meisje voorbij gaan. Ik vroeg haar binnen te komen, Zy naar het Engelsch door CHRISTINA KAMP. „Ik? Och kom!" sneed Ben op. „Wacht maar eens, tot zij daar ginds u zien". Zij droeg een van die Spaansche sjaalsniet een met zulke bonte kleuren, maar een. die waarlijk een gedicht, mocht genoemd worden in tin ten En daaronder had zij een keurig wit zfjden toiletje, bedekt met zwarte kant. Niet alleen dat, maar ook heur haar was op Spaansche manier opge maakt en versierd met een hooge kam. zooals Zuloaga graag schilderde. Later moet je je herinneren, wat zij droeg, want dat is evenzeer belangwekkend als wat ook en de oorzaak van hetgeen ge beurde. „Klaar?" fluisterde hU. Zij knikte ja, met een laatste streek van haar kanmietje over het haar. Hij opende de portieres en zij trad de lee^e loge binnen en ging vooraan de balustrade zitten. Natuurlijk was he* zuiver toevallig, maar juist toen Rose verscheen leek liet dat het orkest de climax van de symphonie had bereikt. De trommels begonnen te brommen, de riolen te zingen, de cello's te vleien, de vroeg naar den ingang. Ik haalde haar door het raam binnen. Zij maakte het bed op en ik ging slapen. .Morgen, zal ik den weg wel vinden. Ik zal een plattegrond maken. Ik zal alles fotografeeren. Ik zal de zaak wel voor elkaar krijgen. Ik sliep in. Werd midden in den nacht door een geluid wakker. Amalia, het meisje, kwam binnen. „Heerejé, menéér!" riep zij uit. „Wat wil je, Amaha?" zei ik streng. „Ach, het is zoo verschrikkelijk", zei de Am alia. ,Wat dan toch, lieve Amalia?' „Dat hier allemaal. Ik weet niet waar ik ben". „Waar woon Je dan. Amalia?" „Ik slaap in het meidenkamertje". „Waar is dat dan?' „Ik weet het niet. Ik ben opgestaan, om in de keuken water te drinken, en nu vind ik het niet terug". „Draai je om. Amalia, terwijl ik mij een beetje aankleed, dan zal ik met je mee gaan. We zullen het wel vinden". Amalia draaide zich om en ik trok mijn nachtpak aan. „Nu zullen we probeeren, denzelfden weg, dien je gekomen bent, terug te gaan. Amalia deed een deur open en we waren aan den achterkant van' het huis. „All right", zeide ik. „We gaan terug". Het was vrij koud. Wij kwamen aan den voorkant van de villa. De deur van het portaal was gesloten. „Wij. moeten teruggaan", zeide ik. „Wij zullen het wel vinden". Wij gingen terug. Ik deed een kleine deur open en we kwamen in een donker hok. „Hier is het niet", zeide Amalia. Dit herken ik niet. Hier ben ik nooit ge weest". Wij gingen weer naar buiten. Het was erg koud. Ik bibberde. Tegen den achterkant van het huis stond een lad der. „Wij klimmen er op", zeide ik. Ik ging eerst. Amalia volgde. Wij landden op het dak. Ik hield mij aan den schoorsteen vast en begon de dak pannen te tellen. Er waren er 419 aan dezen kant. Ik liep- om den schoorsteen heen. Er was een luik in het dak. Het stond open. Ik kroop er in en Amalia kwam achter aan. Wy bevonden ons in mijn kamer, die naast de keuken lag. „Eindelijk!" zeide ik en zakte op de reismand neer, die midden in de kamer stond. „Hier blijven we. Er gebeuren wat wil". Even later kwam mijn vrouw binnen. Zij wist zelf niet hoe dat gegaan was. Zy had maar één deur open gedaan en ze was er direct in. Des morgens gingen wij weer naar de stad. Amalia zoekt plaatsing by een betere familie. PROF. DR. A. H, DE HARTOG- Zilveren ambtsjubileum op 11 October. Prof. dr. A. H. de Hartog. bijzonder hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en Ned. Herv. predikant te Am sterdam. zal den 11 den October 25 jaar predikant zijn. Er is een huldigingscomité gevormd van ongeveer honderd personen. Onder de leden van dit Comité wier namen alphabetisch gerangschikt zijn. de eerste is dr. C. J. K. van Aalst, de laatste prof. dr. J. de Zwaan zijn menschen ran zeer uiteenloopende richtingen, ook een R.-K. en een isr. geestelijke. In de cir culaire. die tot het inzamelen van 'bij dragen is opgesteld, wordt dan ook ge zegd. dat het feest wel in de eerste plaats een kerkelijk karakter heeft, maar dat ook niet-geloofsgenooten van den hoog leeraar. wiens beteekenis als geestelijk leider immers ook buiten de kerkelijke grenzen algemeen wordt erkend, de ge legenheid kunnen aanvatten om van hun genegenheid en waardeering voor hem te getuigen. De ingekomen bijdragen zullen worden besteed voor het aanbieden van een ge schenk van blijvende waarde, en van een album met de namen der schenkers. Van een Uitvoerend Comité, voorzit terschap dr. J. Th. de Visser, is secreta ris-penningmeester mr. L. M. de Jong Schouwenburg, Keizersgracht 583 te Am sterdam. trompetten te galmen en de groote bas sen te roepen: Oempah, oempah. oem- pah! alsof zy alle wisten, dat Rose ge komen was en verwelkomd moest wor den. En inderdaad zy was het waard een koningin-bij. in een reusachtig groo- ten muziekbijenkorf Ben stak onwille keurig de borst vooruit terwiil hy naast haar plaats nam en naar beneden keek in den zwerm en omhoog naar de boven- cirkels. „Geen een zooals zij!" dacht hij tel kens weer. „Niet een!" Toen de symfonie ten einde was en het licht weer aanging, moest je eens de menschen in de andere loges naast en tegenover hen Rose hebben zien aan kijken. „Zeg", fluisterde zy, „me dunkt, dat was warempel wonderbaarhoe u deze loge machtig werd Ik wed, dat honderden er vanavond niet in hebben kunnen komen". Ben zag er uit als een opsnijder en daar moet je voor later aan denken. „Er is niet veel, dat je in deze stad niet zou kunnen doen", fluisterde hij als antwoord, „als je maar weet, hoe ie 1 het aan moet pakken". ..O, ja", mompelde zij, „als je er maar verstand van hebt". Het volgende st.uk was een concert van Liszt, een heerlijk, droomerig stuk en terwy! Ben luisterde met Rose naast zich, kreeg hij langzamerhand een pret tig gevoel.... het gevoel van iemand, die meester is over alles en op de golven ARROND.-RECHTBANK. Gekocht van den groo- tcn onbekende. Looddiefstallen zijn niet zeldzaam. In aanbouw zijnde villa's worden geregeld bezocht door menschen, die meenen er wel wat van hun gading te zullen vin den. Zoo was E. A. H. in begin Juni een in wording zijnd huis te Overveen van den aannemer M. Lobbes binnen gegaan en had een koperen kraan en wat looden buizen meegenomen. Verdachte ontkende. Het lood, dat in zijn bezit gekomen was. had hij gekocht van iemand op de Dreef bij den Hout. Van wien, kon hij niet opgeven. Hij had niet eens gezien wat er in de zak was, die hij kocht, en waarvoor hij een gulden betaalde. Als getuigen werden eenige opkoopers gehoord. Een hunner had geweigerd het lood te koopen. Een ander kocht het lood en de kraan voor 4.90. Verdachte had hem gezegd het lood zelf gekocht te hebben. Het O. M. legde er den nadruk op, dat zooals by zoovele verhalen van verdach ten in wier bezit iets gevonden is de groote onbekende weer een rol speelt, van wien zij dan gekocht zouden heb ben. Hy vroeg 6 maanden gevangenis straf en omdat verd. Dinsdag juist weer gearresteerd is, voor een soortgelijk feit. onmiddellijke gevangenneming. Na in Raadkamer te zijn geweest besloot de Rechtbank tot het laatste. Zij zal over 14 dagen uitspraak doen. Valschhcid in geschrifte, H. J. N. uit Aalsmeer, die een valsche handteekening gezet had onder een acte van borgtocht werd heden door de Rechtbank vrijgesproken. Tegen hem was geëischt 60 of 30 dagen. Verjaard. J. Z. had, zooals wij vorige week mee deelden na tien jaar verzet aangetee- kend tegen een verstekvonnis van de Rechtbank. Het O. M. concludeerde ver leden week tot vrijspraak omdat de zaak reeds zoo oud is. De rechtbank sprak Z. heden vrij. UITSPRAKEN. I. J. v. Lchauffeur wonende te Westzaan; appel overtr. Motor en Rij- Wieiwet Vonnis kantonrechter Zaandam bevestigd. z2. N. G„ fabrieksarbeider, wonende te Zaandam: Art. 247 W. v. S„ zes maanden gevangenisstraf o.v. 3. J. Z„ los werkman, wonende te Am sterdam; vrijgesproken. 4. P. R„ tuinder, zonder vaste woon- of verblijfplaats hier te lande, thans gedetineerd. Diefstal. Tien maanden gevangenisstraf m.a. pr. hecht. o.v. 5. H. J. N„ koopman, wonende te Aals meer. Vrijgesproken. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN J. v. H. het loopen over verboden grond f 3 subsi 3 dagen hechtenis. J. B. het te Haarlem met een rijwiel op een trottoir rijden f2 subs 1 dag hechtenis. E. V. het loopen over den spoorweg zon de daartoe gerechtigd te zijn f 5 subs. 2 dagen hechtenis. D. C. H. het te IJmul- den als verbruiker van een perceel zon de vergunning van Burgemeester en Wethouders van Velsen in een berg plaats een kook- of stookhok in gebruik hebben f 15 subs. 5 dagen .hechtenis. H. de J. het een paard onbeheerd laten staan f3 subs. 1 dag hechtenis. W. J. overtreding der Arbeidswet f 25 subs. 5 dagen hechtenis en idem f 5 subs. 1 dag hechtenis. J. W. A, het als bestuur der van een rywiel daar mede rijden over een voetpad te Santpoort f2 subs. 1 dag hechten. W. v. A. overtreding van de Motor en Rywielwet f 10 subs. 4 da gen hechtenis. C. de G. het met een rij wiel op een voetpad rijden f2 subs. 1 dag hechtenis. R. V. overtreding der Drankwet f8 subs. 2 dagen hechtenis. J. L. T. overtreding der spoorwegwet f 0 50 subs. 1 dag hechtenis. J. J. M. W. het niet onmiddellijk gevolg geven aan het bevel der politie om zich uit eene volks verzameling te verwijderen f 6 subs. 2 dagen hechtenis. H A. B. met een per soon, op zijn rijwiel: medevoeren fl subs. 1 dag hechtenis. H. N. overtreding van artikel 14 sub. 1 van het Motor- en Rijwielreglement f 6 subs. 2 dagen hech tenis. G. H. het loopen over verboden grond f 1 subs. 1 dag hechtenis. F. M. idem idem. J. C. A. W. het te Heemstede met een motorrijtuig met te groote snel heid rijden f 6 subs. 1 dag hechtenis. C. K. het loopen over verboden grond f 0,50 subs. 1 week tuchtschool. N. J. B. het plukken van bloemen f 6 subs. 2 dagen hechtenis. P. P. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement f 4 subs. 2 dagen hechtenis. P. W. het als bestuur der van een motorrijtuig daarmede rij den over een openbaren weg. terwijl deze weg voor het verkeer was afgeslo ten f3 subs. dag hechtenis. van harmonie zijn plaats inneemt on der de goden van den Olympus. Rose liet per ongeluk haar programma vallen zij trachtten belden tegelijk het op te rapen en daarna zag Ben zelfs met ver achting op de goden neer. Het was elf uur, toen de dirigent zijn stokje neerlegde. „Ik wist niet. dat het a! zoo laat was", zei Rose. „O. ik kan u niet zeg gen, hoe ik genoten heb". En dan mei een beetje angst in haar stem: „Denkt u dat ik om half twaalf thuis zal zijn?" „Zeker, in twintig minuten kunnen wij het doen". Toch haastten zij zich om naar bene den te gaan. maar toen zij in de hal kwamen, vonden zü er al een menigte menschen en buiten was het aan hel regenen, alsof de sluizen des hemels opeens geopend waren geworden. Het regende niet in druppels, maar in stra len, die over de straten slierden even snel als een man kan loopen en neer komend met zulk een kracht dat je zou verwacht hebban, dat het asfalt weg zou spoelen. „O!" zei Rose hijgend „O, dat hindert niet", zei BenBen. de opsnijder, weet je?Ben. de jonge sterveling, die zijn plaats niet zou willen ruilen met de geden. „Ik zal een taxi nemen". Hij hielp haar om door de menigte te dringen, maar toen zij aan de stoep on der de peristyle kwamen, vond hij er ongeveer driehonderd menschen, allen even begeerlg naar een taxi als hij zelf. „Het hindert niet", zei hij. er zuller. wel gauw een heele massa weggaan". Zij wachtten twee of drie minuten en toen verscheen een taxieer. enkele, eenzame taxi. De menigte drong vooruit alsof zij allen er tegelijk in wil den en hier en daax weerklonk een stem: „Taxi. taxi!" Maar toen het portier werd geopend, kwam er een man uit, die op de straat staande, uit alle macht riep: „Mabel. Mabel!" En een gelukkige fortuinlijke dame holde over het trottoir en werd opeens door de taxi opgeslokt Dan kwam een particuliere auto, nog eenen nog een. En ten laatste weer een taxi, waarachter vier menschen lie pen. allen begeerlg er in te stappen. „O. ik moet absoluut om halftwaalf thuis zijn", zei Rose angstig. „Zouden wij niet naar de tram kunnen loopen?" In dat kanten en zijden toiletje! O. Ben, Ben! „Wacht", ze 1 hy. zijn overjast stevig dicht knoopend. „Ik zal een taxi halen Blijf hier staan en als ik eruit stap en met de hand wenk. kom dan gauw er naar toe Het zal geen minuut duren". Hij liep den kant op. vanwaar de twee taxis gekomen waren en op het oogen- blik. dat hij van onder de beschutting uitkwam, viel de regen op hem neer als of een douche boven hem geopend werd Ben begon te hollen, uitziende naar taxis of andere rijtuigen, en lederen keer als hij er een zag. wenkte hij met zijn stok en schreeuwde: „Taxi! Taxi!" Maar geen van alle stopte. Hun vlag getjes waren naar beneden en achter de kletsnatte ramen zag men onduidelijk menschen zitten. Ten laatste tusschen twee particuliere auto's zag Ben er een met het vlag getje in de hoogte. „Taxi! Taxi!" schreeuwde hij met zijn stok zwaaiend. „Besproken!" schreeuwde de chauf feur. Ben rende naast het rijtuig en ze!. ..Ik zal je een dollar fooi geven". „Spijt mi), kapitein, maar deze is be stemd voor een vriend van den baas weet u! Zij telefoneerden naar de gara ge voor my hebben zelf al meer dan een uur gewacht". „Ik zal je vijf dollars geven!" zei Ben „Ik zou graag, baas, maar het kan niet". „Tien dollars!" schreeuwde Ben, ter wiil hij zoo hard liep als hij kon. Er kwam geen antwoord, want dc chauffeur zette de grootste versnellliv aan en verdween. „Vervloekt!" riep Ben uit. terwijl hij naar het trottoir terug liep en opeen; gewaar werd dat zijn schoenen door weekt waren. „Ik zal en moet de vol gende hebben" Maar hij kreeg die niet en ook niet de volgende en al dien tijd verwijderde hij zich telkens verder van het Concert gebouw. En toen, juist toen hij op het punt stond om terug te gaan. zag hi] een taxi niet ver van de tweede Avenue Twee mannen waren eruit gestapt cn do wagen draaide alsof hij in een smallo garage, naast een verf winkel, naar bin nen wilde rijden. „Taxi!" riep Bon. door den regen dra vend met z'n stok in de hoogte Op den hoek dor straat draaiden dc twee man nen zich een oogenbl'.k om. het licht van een lantaarn viel recht op hen neer en dan verdwenen zij langs do tweede Avenue „Taxi!" riep Ben opnieuw. „Niets daarvan", mompelde de chauf feur. zijn hoofd gedraaid in dc richting waar hij moest inrijden. „Ik ben thuis". „Dat kan wel", antwoordde Ben, „maar ik zal het voor Je de moeite waard maken om er nog eens uit to gaan". „Nicta daarvan!" ,.'n Fooi van vijf dollars behalve do gewone vracht". „Niets daarvan!" „Tien dollars!" „Voor geen vijftig", zei de chauffeur, ;toeds met zijn hoofd in de richting van de garage, om te zien of de deur open stond. „Dit is mijn rijtuig cn ik kan cr mee doen wat ik wil. En vannacht is cr al het werk gedaan, wat moest gedaan worden". CWordt vervolgd.);

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9