HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 JULI 1928 SPORT EN SPEL. MET ONZE ATHLETEN NAAR LONDEN. Wat de Britsche kampioenschappen geleerd hebben! (Van onzen specialen verslaggever). DE NATIONALE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN. Het Spaame in vier nummers ingeschreven. De Haarlemsche ploegen. vreemd, daar zij by" eventueel winnen volgens de Olympische bepalingen toch niet voor Nederland mag roeien en zij dus hoogstens destructief werk kan leveren. De vier van het Spaarne is als volgt samengesteld: W. Gimpel (boeg), J. Helms, T. de Vries, G. Terwogt (slag) Ir. P. C. van Niftrik (stuurman). De ploeg heeft èn op Hollandia èn op de Koninklijke, hoewel op de laatste niet in conditie zijnde haar waarde bewezen. De ploeg draagt het kenmerk van jonge ploegen, ze is nog ruw, maar vergoedt dat door energie en vechtkracht. On danks het wat rauwe roeien valt er veel te prijzen. De boeg lijkt mij wat te snel naar voren te glijden. No. 2 blijft meestal even achter stil zitten en re- covert daardcor niet snel genoeg. Num mer 3 maakt geen mooie finish maar heeft een zeer forschen doorhaal. Het heeft mij wel eens willen toeschijnen, dat het goed zou zijn als 2 en 3 iets vroeger de riemen bijhaalden. Zeer goed is de slag al rukt cok deze zijn finish nog iets af. Dit zyn slechts eenige op merkingen. Als geheel is de ploeg zeer goed, vooral de vinnige haal is voor treffelijk. Zij start hedenavond 8.20 u. tegen de senior-ploeg van Triton. Zeer veel kans maakt de Haarlemsche vereeniging in de dubbel-scull. De combi natie H. CoxP. Timmermans lykt my zeer sterk. Als geheel is 't werk nog wat ruw, maar de boot ligt goed ei loopt voortreffelijk door. Him tegenstan. ders zijn de Hoop en Laga. De Hoop- ploeg won dit jaar reeds drie keer door row-over, roeit leelyk, maar moet vooral niet onderschat worden. Ook deze Spaame-ploeg heeft geluk' kig geloot en komt direct in de finale. In den voorwedstrijd bekampen Hoop en La-ga elkaar eerst, zoodat de Spaar- nemenschen eerst hun tegenstanders eens rustig kunnen bestudeer en. De Laga-ploeg wordt gevormd door Ir. Th. Tromp en van Mourik Broekman. Die combinatie kan mits voldoende door- traind zeer sterk zijn. Of zij evenwel goed doortraind is, lijkt mij twijfelach tig. Uit het optreden van de junior twee A van „Het Spaarne" op de Koninklijke blijkt echter, dat men daarop niet te veel moet bouwen. Ik hoop, dat vanavond zeer veel Haar lemmers naar Sloten zullen gaan. De wedstrijden worden verroeid op de Olym. pische baan, die te bereiken is met de autobus vanaf het Leidscheboschje in Amsterdam. Den Spaame-roeiers wensch ik alle succes toe. E. A. K. VOORKOMT KOUJS/ATT&M De zeewind koelt Uw warm lichaam snel af. Voorkomt kou vatten. Neemt ASP Tabletten TABLETTEN SCHIETEN. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON No. 10756 5 APEX STOFZUIGERS F. 90 - tydens den Provincialen wedstrijd p.p. 8, 9 en 10 September a.s. te Overveen gehouden zal worden, zijn door het Kringcomité de navolgende schutters aangewezen C. Eldermans van Bloemendaal 56 p. in 25 sec.: J. v. Buggenum van Bloe mendaal 56 p. in 27 sec.; W. J. Faase van Bloemendaal 54 p. in 24 sec.; A. N. Pielage van Haarlem 54 p. in 25 sec.; F. van Pelt van Bloemendaal 54 p. m 27 sec. Reserven: H. Kuipers van Haarlem 54 p. in 29 sec.; C. J. Lindeman van Bloemendaal 53 p. in 27 sec.; P. Lan- gendonk van Bloemendaal 52 p. in 2.5 sec.; A. J. Hekker van Bloemendaal 52 p. m 28 sec. VOETBAL. ALCÏMARÏA VICTRIX—STORM VOGELS Teneinde te kunnen constateeren, of er onder enkele zich onlangs aange meld hebbende nieuwe spelers bruik baar materiaal schuilt, speelt Storm vogels Woensdagavand te Alkmaar een vriendsohappel ijken wedstrijd tegen Alcmaria Victrix Londen, Zondagavond. Wij. Nederlanders, hebben nogal eens de gewoonte om het eigen land, de eigen gewoonten en de eigen deugden te onderschatten. Dat doen we op vrijwel ieder gebied, evenzeer dus in de sport wereld. evenzeer dus in de athletiek. Zij. die nogal eens de grenzen van ons vochtige vaderland overschryden, heb ben meer dan de thuisblyvers gelegen heid om te ervaren, dat het ook in den vreemde niet steeds beter is dan in de eigen omgeving. Tot die niet gloednieu we overpeinzing kwam ik dezer dagen op Stamford Bridge, tydens de wedstrij den om de athletiek-kampioenschappen van Engeland. Ik was er al eens vaker geweest, doch thans viel mij scherper dan vroeger op. wat er mankeerde: een slntelbaan, die aan den binnenkant, ver van ideaal was: tribunes, die er aan den ecnen kant uitzagen als groene woeste- nyen en aan de andere zijde, op de dure gedeelten zitplaatsen bleken te be vatten. zoo kaduuk, dat een assurantie- maatschappy onmiddellijk haar premies zou verhoogen. indien zy er de lucht van kreeg, dat haar polishouders er enkele dagen op zouden doorbrengen. Kleedkamers en derzelver accomoda te schenen te stammen uit het grys ver leden; internationale bepalingen werden herhaaldelijk aan de Britsche laars ge lapt; deelnemers worden opgeroepen in een taal, die je physiek pijn doet. ge zwegen van de onaangename misver standen, die uit den Engelschen onwil- om-talen-te-leeren voort kunnen vloeien. Stel u voor: de Fransche athleet Fègè wordt opgeroepen. Een Engelsch offi cial zal dat wel even opknappen. Hij rent naar de deelnemerstribune, gaat vlak voer cc Fransche athleten staan in wier midden monsieur Fègè zetelt en roept luidkeels om „mister Viekhe". De Franse hen, met monsieur Fègè aan het hoofd, schudden argeloos het hoofd, en de Engelschman schrydt statig weg met de mededeeling, dat „mister Viekhe" er niet is.... Gelukkig begrijpt een vreem deling de situatie, en hy legt het talen- mysterie uit.... Gelukkig waren er ook prettiger din gen. De uitslagen-dienst voor het pu bliek byv. was voor tref felyk, ook dank zy het vlotte werken der meeste jury leden. Nauwelijks waren de athleten de finis gepasseerd, of de jury had de aan komst. ook in de moeilijkste gevallen vastgesteld en vrywel op hetzelfde oogen blik riep de oud-kampioen Abrahams de resultaten door den microfoon, die op het middenveld was opgesteld. Ettelijke luidsprekers, op alle hoeken van het veld opgesteld, brachten onmiddellijk de namen en cyfers naar eiken toeschou wer van de zestig duizend langs de lij nen die ooren had om te hooren. Op het middenveld vielen het meest de Duitsche op. De crème der Ger- maansche athleten was byeen: dr. Peltzer, Houben, Koernig, Wichman, do comingman Geerling. de 800 man Eber- hard en o.a. de grappige hjndemislooper Boltze uit Hamburg, die voor een suc ces d'hilarité zorgde by den steeple chase. Hy liep by dit echt Engelsche nummer 3218 Meter met tallooze hor den, een hindernis met een flinke plas water) in een dergelijk tempo, dat het scheen of hy het wereldrecord wilde verbeteren. Het grappige was echter, dat hy geen flauw besef had hoe deze wa terhindernis moest worden „genomen", wat tengevolge had dat hy geregeld zijn voorsprong op de rechte einden kwyt- raakte in den vochtigen hoek. Het slot was, dat hy doodelyk moe werd, hoe langer hoe meer afzakte en daarna maar opgaf, tot teleurstelling van landgenoo- fcen en lachende Britten. Had Boltze dus weinig succes tragi scher was het met zyn wereldvermaar den makker dr. Peltzer. Deze vroeger zoo voortreffeiyke Duitsche athleet is er sinds zyn glorietyd zielig op achter uit gegaan. Hy klaagde tevoren in de kleedkamers reeds steen en been over zUn slechte conditie een mededeeling. die niet ieder au serieux nam, want aan die pessimistische uitingen vooraf lijden meer athleten.... Helaas, Peltzer had geUjk. Want in zijn serie op de Engelsche myl moest hij zoo gedecideerd het on derspit delven, (hy werd slechts 7, ach ter verschillende middelmatigheden) dat in het Hollandsche kamp medelijden met den vroegeren wereldster ontstond. We hebben te zamen Peltzer hartelyk aangemoedigd niet in de eerste plaats uit persoonlijke sympathie, maar meer als reactie op de hartelooze houding van zijn eigen landgenooten, die koeltjes het échec anzagen en met geen woord of geluid den man aanmoedigden, die nog geen jaar geleden hun afgod was. Het was een pyniyke gewaarwording, dit Duitsche optreden.... Belangrijker dan dit alles was de over tuiging, die ik uit Londen meegenomen heb, dat het met de Hollandsche athle tiek op den goeden weg schynt. We tellen hoe langer hoe meer mee. En we zullen het nog veel meer doen. indien we er iets op weten te vinden, dat onze athleten in het eigen land meer goede wedstrijden op goede (sintel)-banen krygen. Hoe goed ons resultaat is ge weest moge blyken uit het lijstje, dat ik van dit toumooi heb opgemaakt. Achter elk kampioenschap laat ik de nummers 1 en 2 volgen: Hink stap sprong: 1. W. Peeters. titel houder (Nederland); 2. Winter, Austra lië. Discuswerpen: 1. Paulus, Duitsch- land; 2. Noel, Frankryk. Speerwerpen: 1. Lay, Nieuw Zeeland; 2. Weightman Smith, Australië. Hoogspringen: 1. Menard, Frankryk; 2. Van Geysel, Engeland. 1/2 Mijl: 1. D. Love, titelhouder, Engeland; 2. Engelhard, Duitschland 100 Yards: 1. Legg. Zuid Afrika; 2. Koernig, Duitschland. 4 Mijlen: 1. Beavers, Engeland; 2. Mug gridge, Engeland. Verspringen: 1. Hannes de Boer, Ne derland;.. 2. Dobermann, titelhouder, Duitschland. Polsstokhoogspringen: 1. Kelley, Enge land; 2. Houdsen. Engeland. ;Kogelstootcn: 1. Duhour, Frankrijk; 2. Woods, Engeland. 120 Yards hordenloopen: 1. Atkinson. Zuid Afrika; 2. Gaby titelhouder, Enge land. 220 Yards hardloopcn: 1. Dr. Wich mann, Duitschland; 2. Koemig, Duitsch land. 1 Mijl hardloopcn: 1. Ellis, titelhou der, Engeland. 2. Thomas, Engeland. 440 Yards hordenloop: 1. Lord Burgh- ley, titelhouder, Engeland; 2. Livings toneLearmonth, Engeland. 2 Myl steeple chase: 1. Webster, ti telhouder, Engeland; 2. Oliver, Enge land. 440 Yards hardloopen: 1. Lowe, titel houder, Engeland; 2. Rinkel, Engeland. 440 Yards estafetteloop: 1. Eintrachu Duitschland; 2. Achilles, Engeland. Men ziet hieruit dat van de 17 kam pioenschappen. waaraan buitenlanders hebben meegedongen, behaald zyn door Engeland 7 kampioenschappen Duitschland 3 kampioenschappen Nederland 2 kampioenschappen Frankryk 2 kampioenschappen Zuid Afrika 2 kampioenschappen Nieuw Zeeland 1 kampioenschap. Men ziet hieruit, dat Nederland geen kwaad figuur geslagen heeft. En schry- ver dezes, die zich van chauvinisme vry weet, durft te verklaren dat indien men een volgend jaar tijdig maatregelen neemt en niet, als nu, enkele dagen tevoren! dat dan het succes van Ne derland belangrijk grooter zal zyn. De onzen zijn in staat, als zij pTesteeren wat zy waard zyn, vyf kam pioenstitels uit Londen weg te sleepen. Denk het volgend jaar eens aan deze athletische profetie, beminnelijke lezer. En verheug u met mij, als zy bewaar heid blijkt te zijn. Het komt den naam van Nedei-land in den vreemde ten goede. LAWNTENNIS. HELEN EN SUZANNA? NIET IN EUROPA? Nu Miss Helen Wills met zulk een uitgesproken superioriteit het dames- enkelspel te Wimbledon heeft gewon nen, is het denkbeld weer opgekomen om haar een wedstrijd te zien spelen tegen de vroeger onverslaanbare Suzan ne Lenglen. Dit denkbeeld is natuuriyk In de eerste plaats ingegeven door het verlangen om iemand te vinden die waarlijk in staat is miss Wills in haar tegenwoordigen vorm te weerstaan. Want de Amerikaansche is ongetwijfeld sterk vooruitgegaan sinds zij in Februari 1926 te Cannes na een zeer spannenden stryd van Mile Lenglen verloor met 6—3. 86, en velen zijn er van over tuigd dat zy thans de Fransche speel ster zou overwinnen. Men behoeft er niet aan te twyfelen, dat velen deze Amerikaansche zege ook gaarne zouden zien. Maar wU gelooven niet. dat er veel van zal komen, sinds de Fransche tennisbond een onverbiddelijk afwyzend standpunt heeft ingenomen tegen Mlie Lenglen's wenschen om weer in de ran gen der amateurspeelsters terug te koe ren. En, Helen Wills verklaart, dat zij bereid is om te spelen, maar vil Su zanne ook? Helen heeft alles te winnen, Suzanne alles te verliezen. „Ik ben bereid tegen vie ook te spe len", zeide miss Helen Wills, de houdster van den kampioenstitel van Wimbledon voor dames-enkelspel, onlangs toen men haar standpunt vroeg aangaande een eveniueele ontmoeting tusschen haar en mile Suzanne Lenglen, alles natuur lijk onder voorwaarde, zoo vervolgde zij, dat de wedstryd onder de auspiciën van den Amerikaanschen lawntennis- bond kan plaats hebben. Ik weet niet hoe de autoriteiten tegenover een derge lijke ontmoeting staan, trouwens zy zullen het zelf ook wel nog niet weten, want de kwestie is nimmer serieus on der het oog gezien". Zooals men zich zal herinneren heeft Helen Wills de Fransche speelster een maal ontmoet, namelijk te Cannes, schrijft de Tel. zy verloor toen met 36. 68. Ongetwijfelt zou een re vanche groote belangstelling trékken, vooral omdat miss Wills thans veel beter speelt dan in 1926. Men gelooft, dat al leen de Amerikaansche lawn tennisbond iets voelt voor een „open kampioen schap". Tilden heeft zich ten minste in dien zin uitgelaten. De overige bonden zijn vrywel al ie tegen een dergelijk denk beeld gekant en wanneer men dus tot het organiseeren van een dergelijke ont moeting zou willen overgaan, zou men zyn blikken naar het dollarland moeten richten; want op het Continent en ook in Engeland staan de bonden weinig sympathiek tegenover een ontmoeting tusschen een amateur en een beroeps- speelster. Canet, de voorzitter van den Franschen Lawntennisbond, heeft zich in dien zin uitgelaten. TENNISTOURNAMENT RIJNEGOM Uitslagen: Heerenenkelspel: 2e ronde: J. Verha gen sl. M. Constandse, 46 64 62. Cassee sl. v. Leeuwenberg 63, 3—6, 16. J. de Ruiter sl. A. de Bont 6—0, 6—0. Troostvonde: E. v. Hasselt v v. P. C. v. Manfiekes 2—6, 4—6; H. II. Jetten sl. H. v. Aalten 64, 61. P. Blikslager v» v. J. J. Bolland 1—6, 2—6. P. C. v. Man- nekes sl. J. J. Bolland 6—1, 6—4. II Seignette sl. J. Schade v. Westrum 6U, 8—6. Damesenkelspeltroostronde: MeJ. R. Wittop Koning sl. mej. L. Gaillard 6—1, 6—4. Mej. H. Alta sl. mej. C. v. Bilderbeek 75, 86. Mevr. De Ruiter sl. mej. J, Grootveld 60, 7—9 6—3. Heerendubbelspel: 2e ronde: Seig nette en Arnold sl. v. Capelle en Jctte 6—1, 6—3. Troostronde: Nijpels en Deutman sl. Tuininga en Hulshof Pol, 6—1 61. TENNISTOURNAMENT HUYSTEE Uit de gisteren vermelde loting heeft u kunnen zien dat „Het Spaarne" in niet minder dan vier nummers van de zes voor kampioenschappen heeft inge schreven. Ik geloof niet dat uit deze eenvoudige vermelding van de loting een ieder zal realiseeren hoe buitenge woon groot de beteekenis van dit feit is. Zelfs maar zeer weinig Spaarneleden schynen dat te doen, terwijl het feit dat het bestuur dezer vereeniging tot deze inschryving terecht heeft kunnen besluiten een succes voor haar is. De voorzitter der vereeniging heeft er met begrijpelijke trots op gewezen dat de sterkste Nederlandsche roeivereeniging Laga slechts in 3 nummers inschreef, terwyi de andere vereenigingen verre daarby ten achter staan. Is de quanti- teit der inschrijvingen groot, hetzelfde mag gezegd worden over de qualiteit. In het skiffnummer start Cox nu ten derde m3le in de nationale kampioen schappen. Hij trekt heden avond direct te 7.20 u. tegen Glinther van de Amstel. Is Günther in dezelfde vorm als op de Koninklijke dan zal Cox vermoede lijk niet kunnen winnen. Deze heat zal overigens het kampioenschap wel beslissen oaar deze twee roeiers momen teel wel de sterksten in Nederland zijn. Lk verwacht tenminste niet. dat Eyken nog weer even snel zal blijken te zijn als vroeger. Voor Cox is deze loting wel gunstig, want hy kan dan zijn krachten sparen voor de dubbel-scull. In het nummer tweeriems start de volgende ploeg: F. de Groot (boeg), R. Peereboom (slag), Ir. P. C. van Nif trik (stuurman). Het is geen zware combinatie, ook geen combinatie die men uit theoretische overwegingen te zamen in een twee zou zetten maar een combinatie die goed sluit. De roeiers blijken elkaar te begrijpen: de boot ligt stil en blyft tusschen de slagen doorloopen. ZU won op wed strijden der Koninklijke goed roeiend 't junior-nummer en de toen gemaakte tijd rechtvaardigt deze inschrijving vol komen. Voor deze ploeg is het te hopen dat er geen wind zal zijn want hun gewichten zullen waarschijnlijk minder zyn dan die hunner tegenstanders. De loting is hun gunstig geweest. Zij heb ben eerst een row over, komen dan Woensdag direct in de semifinale tegen Willem III en winnen zij die dan heb ben zij de finale te roeien tegen de winnaars van den vier volgende: Aegir Laga, Deutsche Turn en Ruder Verein Amsterdam, Die Leythe. Het meeroeien der Amsterdamsche Duitsche club is OLYMPISCHE SPELEN. DE ZWITSERSCHE WORSTEL- PLOEG. Zwitserland zal volgens het Hbld. voor het nummer vry worstelen voor de Olympische Spelen te Amsterdam als gevolg van de te Zurich gehouden proef- wedstryden met de volgende vertegen woordigers in de verschillende klassen uitkomen: Bantam klasse: Höhn (Zurich), Feder (Zurich) en Munder (Zürich). Lichtgewicht: Mallet (Bötzingen) Middengewicht A: Kaserman (Bern). Middengewicht B: Kyburz (Bern). Halfzwaargewicht: Bölgi (Bern). Zwaargewicht: Wernli (Bern) Bovendien zal voor ieder der klasse een plaatsvervanger naar Amsterdam mee gaan. HONKBAL. VRIENDSCHAPPELIJKE WED STRIJD. Het tweede negental van Haarlem ontvangt Woensdagavond op haar ter rein aan de Kleverlaan een negental van de Hoogere Burgerschool te Velsen. De wedstryd vangt aan om 7 uur. KRIN G S CHIET WED STRUD VAN BURGERWACHTEN IN „KENNEMER- LAND ZUID". Aan dezen wedstryd, die 7 en 8 Juli te Overveen plaats had, werd deelgeno men door de Burgerwachten Haarlem, Bloemendaal en Velsen, met 6 klassen veteranen. 4 klassen A» 6 klassen B en 8 klassen C. De uitslag is als volgt; Korpswedstryd scherp. Klasse veteranen. Ie prijs Haarlem I 225 pnt in 134 sec.; 2e pr. Bloemendaal I 252 pnt in 132 sec. Klasse A. Ie prys Bloemendaal 226 pnt in 138 sec.; 2e pr. Haarlem II 226 pnt in 134 sec. (18 strafp.) Klasse B. Ie prys Velsen 243 pnt in 162 sec.; 2e prys Bloemendaal 228 pnt in 178 sec. (6 strafp.) Klasse C. Ie Prijs Velsen 227 pnt in 21C sec.; 2e prijs Haarlem H 216 pnt in 220 sec. '4 strafp.); 3e pr. Haarlem I 209 pnt in 191 sec. Personeele wedstryd scherp. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cents per regeL HAARL. CRICKETBOND. HAARLEM 3 b—R. EN WIT 3 a Rood en Wit 3 a bat eerst. Ondanks heb falen van J. v. Baasbank en Adriaans, wordt het totaal nog 91. Dit vooral dank zij Gobets (28), verder A. v. Baasbar>. (12), v. Houten 11 en extra's 14. In den Haarlem-aanval was v. Dal- sum (3—21) de beste bowler; voorts Vos 0—8. de Noo 3—25, Stavennuyter 2—8 en de la. Mar 2—15. Het bowlen van de Rood en Witter^ Adriaans en v. Houten, bleek hierna lei goed voor Haarlem. Het was een komen en gaan; op 30 was dan ook alles Mge- loopen. Bowlingcyfers: Adriaans 4—11, v. Houten 3—6, de Vries 2—6 en J. v. Baasbank 03. Met een voorsprong van 61 runs waagde R. en Wit vervolgens nog een kansje. Mede door het feit, dat het bowlen nu iets minder was, wist Haarlem de be- noodigde runs te scoren voor het ver lies van 6 wickets. (Totaal 64). De Noo scoorde 18 runs (w.o. een zes), dc la Mar 12, v. Delsum 12 en extra's 11. Bowlingcyfers: v. Houten 5—25, Adriaans 1—26 en v. Baasbank 0—2. CRICKET. CRICKET IN ENGELAND Allereerst valt de nieuwe overwinning van Kent op Worcester te vermelden. Dank zy Hardinge (99) werd het totaal der a s. Kampioenen 337, terwyl de club ran Root weinig moeite voor Freeman c.s. veroorzaakte en totalen van 123 en 215 maakte. De ploeg van A. P. F. Chapman, Woolley en andere beroemdheden, staat er wel bijzonder gunstig voor en wan neer straks met de vacanties de spelers van de universiteiten de ploeg nog eens extra versterken, ls Kent inderdaad de beste County van Engeland. Behalve een serie schitterende batsmen is ook de aanval byzonder sterk, nu Freeman zoo geweldig in vorm is. Zelden zal het zyn voorgekomen dat een bowler begin Juli reeds 100 wickets veroverde en zoo ver wU ons kunnen herinneren is zulks vroeger alleen aan Tate en J. C. White gelukt. De Kentbowler heeft er nu reeds meer dan 120 en heeft bovendien de beste average. De tweede wedstrijd van deze ploeg eindigde in een draw. waarbij de vyf punten voor de eerste inningsvoorsprong aan Kent kwamen, Leicester heeft evenwel na een zwak begin (de county scoorde in de le innings 107; Fiveman 8—64!) een hardnekkige stryd geleverd om haar positie te verbeteren en scoor de later 432. Kent maakte in de eerste innings dank zU Woolley (160) 288 en verloor daarna wickets voor 148 runs. Verder verdient de geweldige score van Gloucestershire een extra vermel ding. Tegen Glanmorgan wist dit zeer wisselvallige battingteam niet min der dan 656 runs voor slechts 6 w. tc scoren. Dipper met 188 en Hammond mot. 218 not out waren de grondleggers voor dit abnormaal hooge totaaL De wedstryd braoht natuurlijk geen beslis sing. daar de Welshmen geen haast hadden en over hun 204 ruim 6 uur de den. Drie dagen later werd ditzelfde Glos- terteam door Cussex voor 136 en 160 aan den kant gezet en won de club van A. E. R. Gilligan. gemakkelijk met innings en 65 runs. Yorkshire die zich langzamer hand een beetje op den competitielad der omhoog heeft gewerkt, is toch lang niet meer zoo sterk als eenige jaren ge leden. Tegen Notts (134) deden de bow lers uitstekend werk, doch Larwood (624) maakte daarna korte metten met de batsmen met als resultaat dat de heeren nog onder dit totaal, nl. 126 in het Paviljoen terug waren. De twee de innings gaf resp. 3299 voor Notts en 1984 voor Yorkshire zoodat A. W. Carr, zich met de 5 punten kon tevreden stellen. Het vrij zwakke Northampton behaal de een goede overwinning op Essex in een wedstryd met lage totalen: Northampton 276 en 371; Essex 163 en 138. Ook Sussex sleepte ten koste van So merset de 8 winstpunten in de wacht, zoodat het elftal van Tate in de boven ste helft van de ranglijst in beland. De West-Indische gasten speelden ln de eerste helft van de week een draw te gen Lancashire (Lanes. 235 en 1441; West-Indië 108 en 1782) doch moester, tegen Yorkshire het onderspit delven met niet minder dan 190 runs. Yorkshire maakte 284 en 172—1 (Sutcliffe 93) terwyl West-Indië na in de eerste in nings met 208 vry behooriyk tegenstand te hebben geboden in de tweede innings op een weliswaar moeilijk, doch geens zins opbespeelboar wicket voor 58! aan den kant werd gezet. Een wel heel zwakke prestatie voor een ploeg die de r geniet „Testwedstryden" te spe len. UMPIRE: Heerenenkelspel. 3e ronde: .G. Aan stoot sl. dr. v. Beers 86, 64. 2e W. Denys sl. C. Cassee 64, 7—5. L. Byvoet sl. M. v. Huystee 6—3, 6—2. 3e Ronde: Dr. Eijsvogel sl. Allan! 6—2, 6—2. Damesenkelspel: Mej. J. Povel sl. mej. L. Avis 8—6, 7—5. Gem. dubbelspel: Mej. J. v. Laer en Th. Ramaker sl. mej. G. Reijenga en A. Vos 62, 63. Mevr. J. Zelvelder en M. L. Veldhuyzen sl. mej. N..Bies en M. v. Huystee 6—1, 8—6. Heerendubbelspel: Allard en Byvoet sl. Eysvogel en Bies 9—7 6—2. P Jonge neel en D. Brand sl. P. Pauw en W. Schoenmaker 63, 63. Damesdubbelspel: Mej. E. Vorstman en mevr. Tysseling sl. mevr. J. Veld huyzen en B. v. Huystee 6—3. 6—3. Mej. Menzing en mej. H. Maks sl. mej. G. Reyenga en mej. L. Grimberg. 6—2,6—4. ZEILEN OM DEN GOLD CUP. DE „KEMPHAAN" OPGEGEVEN. De tweede race om den Gold Cup is door Noorwegen gewonnen in 2 uur 30 min.. 57 sec. Zweden was tweede in 2 uur 31 min. 22 sec., 3. Amerika 2 uur 31 min. 34 sec.. 4. Finland 2 uur 32 min. 47 sec.. 5. Duitschland 2 uur 36 min. 42 sec., 6. Spanje 2 uur 38 min. 33 sec. aldus het Hbld, De Kemphaan moest In de eerste ronde opgeven, omdat by het gypen om de boei de zaling brak Engeland en Italië zijn niet gestart. Een lid van de Engelsche bemanning heeft zijn hand zwaar gewond en is naar Stockholm vervoerd. Er stond heden een zeer styve bries met veel zeegang Zweden diende tegen Noorwegen een protest ln wegens het raken van een boei. Een beslissing is nog niet geno men. Heden zou de behandeling voortgezet worden. De uitslag blijft voorloopig ge handhaafd. POSTDUIVEN. DE SNELVIEGER De uitslag der wedvlucht voor jonge duivenvan Roosendaal (afstand 95 KM.) is: De duiven werden losgelaten om 8.15, eerste duif 9,36,40. laatste 9,51,38. De pryzen werden behaald: J. J. v. d. Meyden le. 3e, 8e, 33e, 37e; C. J. v. Tongeren 2e; J. J. Petri 4e, 10e, 34e; P. J. van Daalen 5e, 12e, 16e, 20e, 23e. 24e, 30e, 43e, 47e, 48e, 51e, 54e; H. V. Roosdorp 6e, 19e, 25e, 29e; H. Hols- ken 7e, 22e; H. Fikert 9e, 15e, 21e, 28e, 35e; J. de Vries 11e, 17e, 31e, 46e; P. A. Bosse 13e. 44e. 45e; J. J. Doeglas 14e, 18e, 26e, 50c. 56e; A. Brunsting 27; j. H. v. d. Broeke. 32e, 42e; B. Slot 36c 38e; P. Dik 39e. 40e, 41e, 43e; W. Petri 52e, 53e; A. Sweerts 55e. Uitslag Limoges, afstand 768 K.M. los 6,20. R. Slot le. 6e; J. de Vries, 2e, 4e; H Fikert 3e; J. J. Petri 5e. Eerste duif 6.40, laatste duif 7.21. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond hield Haarlemsche Damclub haar 21ste jaarvergadering. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De lste voorzitter, de heer J. W. van Dartelen, werd by acclamatie wederom voor 2 jaren herkozen. Wegens bedanken van den 2den voor zatter. den lieer H. G. Teunisse, had een verkiezing voor deze vacature plaats. De heer w. van der Eynde werd met 21 stemmen als 2den voorzitter gekozen. De heer J. Poppen verkreeg 12 stemmen, terwyl een stem blanco werd uitgebracht. De 2de secretaris, de heer J. E. Slui ter Jr. werd by acclamatie herkozen. In de plaats van den heer J. Poppen werd ais 2de commissaris van materiaal gekozen de heer G. A. Ottolini met 23 stemmen. Tot slot ontvingen alle spelers van het lste en 2de tiental een ril veren herin neringsmedaille in verband met het be halen van het nationale naokampioen- schap hoofdklasse en 2de klasse. Dc topscorers-medailles werden uit gereikt aan de heeren J B. Sluiter Jr. (lte tiental) en K. Leibbrandt (2de tien tal). Klasse veteranen le Prys C. Eldermans van Bloemen daal 56 p in 25 sec.; 2e pr. J. v. Bugge num van Bloemendaal 56 p. ni 27 sec.; 3e pr. W. J. Faase van Bloemendaal in 54 p. in 24 sec.; 4e pr. A. N. Pielage van Haarlem 54 p. in 25 sec.; 5e pr. F. van Pelt van Haarlem 54 p. in 27 sec.; 6e J H. Kuipers van Haarlem 54 p. in 23 sec.; 7e pr. C. J. Lindeman van Bloe mendaal 53 p. in 27 sec.; 8e pr. P. Lau- sec.; 9e pr. A. J. Hekker van Bloemen- gendonk van Bloemendaal 52 p. in 25 daal 52 p. in 28 sec. Klasse A. le Prijs P. B. Prenen van Haarlem 57 p. in 28 sec. 2e pr. P. L. de Groot van Haarlem 54 p. in 32 sec. (4 strafp.); 3e pr. H. Medik van Velsen 53 p. in 22 sec.; 4e pr. P. Alders van Haarlem 52 p. in 26 sec.; 5e pr. A. Mos van Haarlem 51 p. in 31 sec. (2 strafp.); Ge pr. P. A. Deken van Haarlem 50 p. in 27 sec.; 7e pr. A. Schipper van Velsen 50 p. in 29 sec. Klasse B. le Prys A. J. M. Berkhout van Bloe mendaal 54 p. in 34 sec.; 2e pr. C. Visser van Velsen 54 p. in 35 sec.; 3e pr. H. Broers van Bloemendaal 52 p. in 36 sec.; 4e pr. J. P. C. C. Pielage van Haar lem 51 p. 29 sec.; 5e pr. J. F. Duyn van Haarlem 51 p. in 34 sec.; 6e pr. N. S. F. Nelissen van Haarlem 51 p. in 41 sec (2 strafp. i; 7e pr. M. E. Spoor van Haarlem 50 p. in 31 sec. b. 1. .s. 7; 8e pr. A Lagendijk van Bloemendaal 50 p. in 31 sec. id. 6; 9e pr. A. Vemout van Haarlem 50 p. ln 33 sec.; 10e pr. G. Bes- sem van Haarlem 50 p. in 38 sec. Klasse C. le Prys W. Bruntink van Velsen 54 p. in 40 sec.; 2e pr. C. Gravenmaker van Velsen 51 p. in 45 sec.; 3e pr. W. G. L. v d. Schaar van Haarlem 50 p. in 34 sec.; 4e pr. P. J. van Balen van Haarlem 50 p. in 45 sec.; 5e pr. J. N. Zandstra van Bloemendaal 49 p. in 35 sec.; 6e pr. B A. Dammers Jr. van Velsen 49 p. in 38 sec.; 7e pr. W. M. Ratsma van Haarlem 49 p. in 44 sec.; 8e pr. P. J. Zonneveld van Bloemendaal. 49 p. in 53 sec. strafp.)9e pr. A. v. d. Steen van Vel sen 48 p. in 45 sec.; 10e pr. J. F. Bede van Haarlem 48 p. in 48 sec.; lie pr. J. Hanagraaf van Velsen 46 p. in 45 sec. Voor de extra wedstryd C XI, welke DE OCEAANVLIEGERS. MISLUKTE ONTVANGST TE KEULEN. Het bezoek dat de vliegers van de „Bremen" aan ex-keizer Wilhelm op Doorn hebben gebracht, is niet zonder minder aangename gevolgen gebleven. Zooals men zich zal herinneren, waren de vliegers voornemens by het begin van hun tocht naar Amerika bloemen op huize Doom te laten vallen. Wellicht is het 'hier aan toe te schrijven, dat zij by htm terugkeer een uitnoodiging van den ex-keized ontvingen oin hem 'n be zoek te brengen. Zij gaven hieraan ge volg, maar het resultaat hiervan was, dat de plechtige ontvangst, welke Zater dag j.l. te Keulen zou plaats hebben, geheel in het water viel. In plaats van de enthousiaste menigte, die Köhl, Von Hünefeld en Fitzmaurice in alle Duit sche steden plachten toe te juichen, troffen zy thans slechts een paar hon derd toeschouwers, die blykbaar met hun houding verlegen waren. Noch de regeering van het ryk, noch die van Pruischen was vertegenwoordigd en de burgemeester van Keulen zond een plaatsvervanger, die een allesbehalve overtuigend klinkende verklaring gaf van 's burgervaders afwezigheid. De voornaamste feestelijkheden naar aanleiding van het bezoek aan Keulen zouden Zondag plaats hebben. Maar toen de vliegers bemerkten, dat hun po pulariteit te Keulen eigenlyk wel iets te wenschen overliet gaven zy de rest van het programma cadeau en spoedden zy zich Maandagmorgen naar Dortmund, waar men blijkbaar andere gevoelens was toegedaan. Het merkwaardigste is wel, dat de so cialisten niet alleen, en zelfs niet in hoofdzaak, de oorzaak waren van het omslaan der stemming te Keulen. Het was de „Kölnlsche Volkszei tun g". het voornaamste Centrum-orgaan in West- Duitschland. die den scherpsten toon had aangeslagen over de Doorn-episode en er op had gewezen, dat deze episode eens te meer het bewijs heeft geleverd, hoe weinig sympathie de ex-keizer nog in zijn vaderland ontmoet er. hóe on prettig men het vindt, wanneer hij rich nog steeds met Duitsche aangelegenbe den poogt be bemoeien.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10