HANDELSBLAD PHILIPS RADIO 70 KRUISWEG 70 HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 10 JULI 1928 UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT. HET ZANGOONOOURS In de tooneelzaai van Zomerlust had Zondagmiddag de uitreiking plaats der prijzen, behaald op het door Onderling Hulpbetoon's Mannenkoor gehouden zangconcours. Tal van dirigenten waren met het bestuur der vereeniging mee naar Zandvoort gekomen en onder hen merkten we op den nestor der Neder- landsche koordirigenten den heer Gale- sloot. De heer Keesman, voorzitter van het Mannenkoor van O. H. heette alle aan wezigen welkom. Spreker verklaarde dat het voor O. H. heden een bijzondere dag was en wenschte de vereenlgingen geluk met hun overwinning. Dank werd voorts gebracht aan allen die moreel en financieel het bestuur van O. H.'s mannenkoor gesteund hebben, in 't bij zonder de gemeente Zandvoort. Vervolgens nam de voorzitter van het Zeister Mannenkoor het woord om na mens den heer Galesloot te danken voor de huldiging op 20 Mei. Hierna reikte de heer BolwMt de prijzen uit. Nog deelde de heer Bolwidt mede dat het in de bedoeling ligt het volgend jaar weder een zangconcours uit te schrijven. 's Avonds had op het Tramplein een concert plaats. Dit concert was aange beden door het Mannenkoor Transvaal waarvan de heer M. Smeer dirigent is. De belangstelling was bijzonder groot. Uitgevoerd werden de volgende werken: Hooglied. Populair, en De Gravers, van 1st. J. Olman. Tenuisti van H. Andries- sen. Lied van het Gangspil en Psalm -37 van P. J. Roeske. Rond de muziektent, was het tijdens de uitvoering heel rustig. CONCERT V. V. V. Gisteravond werd door de V. V. V. bi de Kurhauszaal een concert geor ganiseerd waarop de Manner Gesang- verein Eintdracht optrad. Jammer ge noeg was de belangstelling bijzonder matig. Het gebodene was buitengewoon mcKv en men zal weinig gelegenheid krijgen hier een dergelijk buitenlandsch koor te hooren, dat op een dergelijke hoogte staat. Ook de solist, de heer Fleck uit Berlijn, liet zich kennen als een beschaafd zanger me1 een prachtig geluid. Nog valt te betreuren dat voor den aanvang van het concert geen regeling getroffen was met den directeur van het Kurhaus. want op een gegeven moment juist toen het koor Schubert's Ent- fernten inzette, begon de jazz-band uit. het naast de groote zaal gelegen restau rant met alle macht .Hallelujah" te spelen, zoodat men in het eerst niet meer wist of men in een dancing of in een concertzaal was. Doch het koor zong door en liet zich niet door de dans muziek afleiden Tpn slotte werd een re geling getroffen. Ieder kreeg om de beurt kans zich, ongestoord te laten hooren. ONZE G EMEENTESECRiET ARIS Onze gemeentesecretaris de heer Jelle- ma, moet wegens ongesteldheid rust houden De heer Hoogeboom treedt thans op als loco-secretaris. DE OVERWEG BIJ DEN KONINGINNEWEG. In verband met het kort geleden plaatsgehad hebbende ongeluk waarbij een motorrijder, wonder boven wonder zonder letsel bleef, schreven wij dat de toestand van den overweg dringend verbetering behoefde. De N.Z.H.T.M. heeft daar nu elec- trische lichtsignalen aangebracht. Wij hebben. Zondag gelegenheid gehad een drietal trams dezen overweg te zien passeeren zonder maar ook even de wer king van het instrument te zien. Het komt ons voor dat het plaatsen van deze niet werkende signalen de situatie nog verergert Ds. H. C. van der Brink predikant, bij de Gereformeerde kerk te Zandvoort heeft het beroep naar Leiden aangeno men. OVERVEEN. EEN REDDER BELOOND Zaterdagavond werd door den heer A. J. Meyer ink, op verzoek van den bur gemeester van Haarlem, aan den heer H. Oly. te Overveen, lid van de Eloe- mendaalsche Reddings-Brigade, namens het Carnegi-Heldenfonds, een bedrag van f25 ter hand gesteld, als beloonine voor een verrichte redding op 27 Febr. j.l. De heer Oly had op genoemden da tum een 7-jarigen jongen die dreigde te verdrinken, uit het water var. de Delft gered, door zich gekleed te water te begeven. BLOEMENDAAL. GESLAAGD. De heeren R. Erlings en W. Blanke voort, leerlingen van de openbare school voor M. U. L. O. zijn Zaterdag te Am sterdam geslaagd' voor het B-diploma. WEG VERBETERING De door de gemeente aangekochte per- ceelen aan den Bloemendaalschenweg N. 142, 144 en 146, die al geruimen tijd leeg hebben bestaan, zullen nu binnen kort afgebroken worden, zoodat de weg verbreed kan worden. Op 18 Juli zal ten raadhuize de aan besteding voor de afbraak plaats heb ben. EEN GEDENKRAAM. Het gezamenlijke personeel van het Prov. Waterleiding Bedrijf, ook uit de provincie, zal aan het provinciaal be stuur een gebrandschilderd raam aan bieden voor het nieuwe gebouw in het Kinheimpark. Dit raam zal op zinnebeeldige wijze voorstellen den zegen van leidingwater. De uitvoering is opgedragen aan het ateler „de Vonk" tie Heemstede. BEVERWIJK. DE BESCHULDIGNGEN TEGEN DEN GEMEENTE ARCHITECT. HET MINDERHEIDSRAPPORT. Zooals reeds door ons werd medege deeld. kan de heer Eyking als minder heid der commissie, belast met het on derzoek naar de werking en de hande lingen van den gemeen te-architect, zich niet vereenigen met het uitgebrachte rapport. In een minderheidsrapport zet de heer Eyking zijn zienswijze uiteen. Wü ontleenen daaraan het volgende: Bij het controleeren der ontvangen posten van Deudekom in de vergadering der Commissie van 21 December 1927. is vast komen te staan, dat er 5 posten over het dienstjaar 1926 niet verant woord zijn geworden bij den gemeente ontvanger n.1. 19 Maart f 25, 13 Juli f 12.50, 31 Juli f 75, 14 Augustus f 62.50 en 29 November f 100, totaal f 275.—.. Deze posten tracht nu de gemeente architect gedeeltelijk te verantwoor den door te verklaren, dat er op 31 October 1927, dus bijna 11/2 jaar na dat er ruchtbaarheid aan de zaak kwam van niet verantwoorde posten een som van f 190 kasgeld aanwezig was, af komstig van verkochte klei. De minder heid van de commissie is echter van meening, dat dit bedrag van f 190 nooit in de gemeentekas was gekomen, wan neer de zaak dev kwitanties der niet af gedragen posten van verkochte klein niet in de gemeenteraadsvergadering was ter berde gebracht De storting der f 190 heeft n.l. nadien plaats gehad. Wat de opmerking van den put be treft. is er geen oplossing gekomen, daar de heer de Bie "(de architect) 10 cM. ondieper peil in zijn maat opgenomen heelt aan de deskundigen Hart en Duin. die bovendien de overtuiging hadden dat zij nog 5 cM. voor speling minder opgegeven hebben. Dit laat ik dus aan het oordeel van den Raad over, maar doordat de heer de Bie totaal alles bestrijdt staate de heer Eyking eer der aan de zijde der deskundigen dan aan die van den gemeente-architect. Wat de klei betreft, die de heer Van Zutphen uit den gemeenteput gegraven heeft en geleverd aan d? -emeente Vel- sen, welke uitgraving en ie vering de ge meente-architect en de heer Van Zutphen tot liet uiterste bestreden heb ben. welke bestrijding schandelijk is. omdat de feiten vaststaan, blijken uit de verklaringen van 7 personen, wordt opgemerkt dat de levering bestreden werd om bovengenoemde handelingen onder den dekmantel te houden. De ge meente-architect verklaarde later, 45 M3. gemeenteklei aan Van Zutphen af geleverd te hebben. Daarentegen is er een schriftelijke verklaring van de ge meente Velsen ingekomen, dat Van Zutphen 232 M3. klei geleverd heeft. Deze 232 M3. waren afkomstig uit den gemeenteput. Het schijnt, zoo vervolgt het rapport, dat de gemeente-architect een tegemoet komende houding aanneemt tegenover den heer Van Zutphen. Wat heeft voor heen plaats gehad? Op voorstel van den heer de Bie huurde de gemeente een put van Van Zutphen voor de stor ting van vuilnis tegen f 15 per week, hetgeen zoo ongeveer een jaar geduurd hééft. Door toevallige omstandigheden kwam echter vast te staan (n.l. door een verklaring van den heer Brat aan het College van B. en W.) dat de put. waarvoor f 15 per week aan de heer Van Zutphen werd betaald, niet het eigendom van Van Zutphen, doch eigen dom der Beverol-fabrieken was. Al zoo bezorgde hij de gemeente een schade van eenige honderden guldens, omdat de heer Brat. directeur der Beverol- fabrieken bepaald genegen was geweest, de gemeente gratis vergunning tot stor ten te geven. Wat de meerderheid der Commissie in haar rapport naar voren brengt, als zou de gemeente-architect de volle verantwoordelijkheid voor zijn fouten, niet dragen, doch het toenmalig College van B. en W. daarvoor mede aansprake lijk zijn, geeft de heer Eyking aanleiding er den Raad opmerkzaam op te maken dat op zijn verzoek een spoedvergade ring van B. en W. is uitgeschreven, waarmede de wethouder Pattes accoord ging. Op den datum der vergadering des morgens half tien kwam er telefo^- nisch bericht, dat de heer Pattes ver hinderd was deze spoedvergadering bij te wonen. Ik wist dit reeds daar hij mij even tevoren had medegedeeld, niet in de mandaten te willen wroeten, die hij reeds voor accoord had geteekend Daarna wilde ik met den burgemeester en den waaraemenden secretaris naar de gemeente-ontvanger gaan om daar de feiten te controleeren. De burgemeester deelde toen mede, de controle reeds te hebben verricht met den wji. secre taris. Men had alles accoord bevonden, doch bij mij staat vast. dat van con trole geen sprake is geweest conclu deert de heer Eyking. In het slot van zijn rapport verwijst de heer Eyking, aangaande de inning van posten en het afgeven van kwi tanties door den gemeen te-architect, naar art. 113 der gemeentewet: De ont vanger is belast met de invordering van alle inkomsten der gemeente. De gemeente-architect is niet alleen buiten zijn boekje gegaan door bedragen te innen, welke hij onder zich hield, maar bovendien zijn zijn kwitanties niet wet tig, omdat, de gemeente-ontvanger al léén de bevoegdheid heeft. Verder zijn deze kwitanties alle in strijd met de zegelwet, n.1. ongezegeld gekwiteerd Is dit alles toelaatbaar? vraagt de heer Eyking? EXAMENS L O. In de Bisschoppelijke Kweekschool al hier werden voor de acte L. O. geëxami neerd zes candidaten. Geslaagd de heeren J. Brockx, S. Buys. H. van Cau- teren, L. v. d. Enden, T. van Es en H. Fransen. COLLECTE SANTOSFONDS. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van het. Santosfonds (Sanatorium voor Middenstanders, aangesloten bij de .Hanze") heeft ruim f 190 opgebracht. INGEZONDEN MEDEDEELTNCEN ft C3 Ccn'.s per rcp"f'. HEEMSTEDE. CONCERT IN GROENEND AAL. Zondagmiddag gaf het Alro-arkest „Klein maar Dapper" uit Utrecht voor de Vereeniging van Vreemdelingenver keer een concert in Groenendaal. Om 3 uur werd het concert geopend met de Airo-marsch. afwisselend ge speeld en gezongen, wat, op de zeker 30C0 belangstellenden een goeden in druk maakte Ook de overige nummers werden keu rig uitgevoerd, en na ieder nummer volgde een langdurig applaus. Na afloop van het eerste gedeelte be trad de voorzitter van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Jhr. P. Quarles van Ufford de muziektent om den dircteur, den heer J. Peters en zijn kranige corps dank te zeggen voor het goede concert dat zij de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hebben aan geboden. Als blijk van erkentelijkheid over handigde jhr. Quarles van Ufford den directeur een f raaien zilveren lauwer krans, met het verzoek dezen aan het vaandel te hechten, hij verzocht de aanwezigen een driewerf hoera voor Klein maar Dapper" aan te heffen. Na afloop van het concert werden wandelingen gemaakt en vóór hun vertrek verraste de heer T. Jansen de muzikanten op een diner, waarna de reds naar Utrecht werd aangevangen. CONCERT. Het fanfarecorps Excelsior, directeur de heer R. van 't Hoff, zal morgen. Woensdagavond van 8 tot 9.30 uur een concert geven in Groenendaal. JUBILEUM HUIZE St. BAVO. Zondag werd het 75-jarig jubüeum van Huize St. Bavo huiselijk gewerd. Thans waren ook aanwezig de Eerw. Zusters Nicosia die 21 jaar en Zr. Wal- burga die 6 jaar als moeder-overste de leiding in het huis hadden gehad. Om 3 uur gaf de Harmonie „St. Mi chael" een concert in den tuin. Dank zij het schitterende weer kon het meerendeel der bewoners, gezeten in den tuin of op de balcons daarvan ge nieten. Ook dezen dag werd besloten met een plechtig Lof in de nog versierde kapel. HALFWEG. INBRAAK Zondagmiddag omstreeks 6 uur be merkte de familie F. aan het Zijkanaal C dat zich iemand in huis bevond die er niet in behoorde. De indringer, zich ont dekt ziende, vond het ook beter de bee- nen te nemen, en liep weg, zoo hard hij loopen kon. Nader kwam men tot de ontdekking, dat hij met een bedrag van van ruim f 20 verdwenen was. HAARLEMMERMEER BEROEPEN Voor het vervullen van de predikants plaats bij de Ned. Hervormde kerk te Hoofddorp (vacature Ds. D. Bax) is be roepen Ds. W. S. ran Leeuwen te Velsen. ERGERLIJKE VERNIELING Zondagnacht heeft men in het .and van den landbouwer V. nabij Halfweg in Haarlemmermeer vernielingen gepleegd, waarbij de op hoopen" staande karwij het moest ontgelden. Er wordt aan wraak neming gedacht. De politie stelt een on derzoek in. Aan de Universiteit te Utrecht is be vorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde de heer W. Ch. van Geel, gebo ren te Haarlemmermeer op proef schrift: „Intensiteitsverhoudingen van magnetisch gesplitste Spectraallijnen". 60-JARIGE ECHTVEREENIGING. Op 13 Augustus a.s. hoopt het echt paar N. van Andel—A. Rijs. wonende aan den Spaarawouderwcg alhier zijn 60-jarige echtvereeniging te herdenken. De beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Zij hebben de ontwik keling ran den Haarlemmermeerpoldcr bijna van het begin af meegemaakt. Een typische bijzonderheid is dat bei den gedurende 70 jaren aan den Spaarn- wouderweg hebben gewoond. Als kind stond er nog geen huis in dezen polder en daarom woonden zij de eerste jaren in ingebrutk zijnde polderkeeten. IJMUIDEN. FONDS VOOR SOCIALE VOORZIE NINGEN. Volgerij door de „IJmuider Federatie" verstrekte gegevens hebben zich tot en met 30 Juni jJ. 579 opvarenden op het fondskantoor als werkloos doen in schrijven. Hiervan waren georgani seerd in de Federatie 365. den Centra- len Bond 88, den Chr. Zeeliedenbond 72 en den Chr. Transportarbeidersbond 21 opvarenden; ongeorganiseerd waren 32 opvarenden. Aan ondersteuning bij werkloosheid werd tm. 29 Juni 1928 in totaal uitge keerd f 20542.45, waarvan Federatie f 12339.75, Centrale Bond f 3695.25. Chr. Zeeliedenbond f 2694.50. Ohr. Transp. Arb, Bond f 706.20, ongeorganiseerden f 1106.75. Aan ondersteuning bij ziekte werd uitgekeerd ran 1 Januari t.m. 30 Juni '28 f 4323.88, aan uitkeering bij overlijden f 744.15 (één geval). Aan bij dragen van de reeders werd ontvangen van Januari tot en met Mei 1928 f 37.061,53. DE VERMISTE NOORSCHE MOTOR- KOTTER. Tot nu toe is er nog niets vernomen omtrent het lot van den Noorschen mo- torkotter LJmer B.O. 194, die Maandag 25 Juni met een lading makreel van Christiansund naar IJmuiden vertrok, zoodat wel aangenomen kan warden, dat het scheepje verloren is gegaan. Naar wij vernemen bestond de beman ning uit 4 man nl. twee volwassenen en twee jongens. De lading makree! be stemd voor den heer K. W. te IJmui den. vertegenwoordigde een waarde van f 4000. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL Bevallen: A. J. H. Rozendaal Mensink. z.: P. H. W. M. van Dijk— Kemper, z.; Y. J. KoopmanBalvers d.: A. Joustra—Keur. z. Getrouwd: W. J. A. Sweijen en M. A. van Schagen: A. IJzerman en C. A. Schoevaart: G. M. Veldhuis en E. P. Prer.cn. Getrouwd: P. Jungmann en K. Pfundt; M. A. J. van Been en L J. C. M. de Boofj. Overleden: M. J. C. Horning. 34 J. HILLEGOM. Ondertrouwd: M. D. Berrevoets en M. H. Pors. Getrouwd: E. L. J. van Apeldoorn en L. van Zanten; J. C. van Klaveren en N. J. van Hensbergen. Bevallen: G. KriegeBoer, z.; M. LommerseMeijland. z.: J. M. v. d. Aar—van den Berg, d.; M. J. van Riek— Groot, d.; E. J. M. van der Lrnden- Ludlage. z.\ F. C. S. AdamseNeerings, d.; J. M. Schrier—Berkhout, d. Overleden: D. Beutick, m, 77 jaar; I. Imanse, m. 52 jaar. VELSEN Ondertrouwd: B. Bakkeren C. van Kampen; J. C. de Haas en A. Blom; IJ- IJpma en S. Vellenga; Th. Veldman en J. Hardendood; R. Vink en E. Veldman; M. H. A. Knoth en J. Booij; H. Koning en E. H. Schoemaker. Gehuwd: B. C. Bierman en B. M. de Boer; J. J. Krijnen en N. Leijen; J. G. v. Abbeve en E. Wories; Tj. Menger en J. Post; H. Wennis en J. Stam. Geboorten: P. Spits—Ricrksma, d.; H. P. Veldman—Steenbeek, d.; A. Bethle hemBos, d.; M. C. de WolfNeefs, z -, A. Lubbers—Veldhuis, z.: C. C. Blink - hofv. d. Aar. z.; G. Dirks—Slager, d. Overleden: Jacob Barger, 49 j. ongeh. H A AP.T iHllvTXi Bevallen: C. de Vos—Vonk, z.; A. G. J. Waasdorpvan de Seijp, z F. Wil- lemsteinvan der Luit, d F. J. W OlijGoedhart, d.; J. van Eenennaam— van Iwaarden, z Ondertrouwd: D. C. Engel en C. J. Enthoven; F. A. Dol en M. Louwerse. Gehuwd: E. M. Spreeuw en W. Stroo- mer; J. H. Moleman en G. van LImpt; P. Boll en G. van KolfschootenJ van der Ham en N. F. Clement, BEVERWIJK Ondertrouwd: A. J. van de Wakker en M. P. Admiraal. Getrouwd: J. Oorthuis en L. M. Borm; C. F. van Well en K. Groen: P Sluis en K. G. J. Breukelaar. Bevallen V. J Koolman—van Bij- nen, d; H A.M. KochxEfjmer, d.: T. Bruijns—Verver, z.; M. R. H. Janse— Koestal, levenl. d. Overleden: M. Hoogeveen, 48 j.. geh m. W. Jongejans; Johs. Schoorl, iy~ j.. overl. te Velsen. HAARLEMMERUEDE EN SPAARNWOÜDE. Ondertrouwd: P. H. Merkies en M. A Chr. Klijnman. Bevallen: Van der Bijlvan Lieshout zoon. Overleden. M. van der Meü, oud 63 jaar. SCHEEPSBERICHTEN Almkerk 8 Juli te Bremen, Australië n. Rotterdam. Alphacca 7 Juli te Hamburg van W. Hartlepool. Alchiba p. 7 Juli Belle Isle, Montreal n. Antwerpen. Alhena 7 Juli 16 u. v. Corunna. Rot terdam n. Buenos Ayres. Achilles 7 Juli vtn Barbados te Hali fax verwacht. Amor 7 Juli van New York n. Venezuela en Curacao. Baralt 7 Juli van Cristobal n. Co lumbia en Ecuador. Buitenzorg p. 8 Juli 14 u. 40 m. Gi braltar, Rotterdam n. Batavia. Boschdijk p. 9 Juli Lizard, Rotterdam n. Philadelphia. Breed ijk p. 8 Juli Gibraltar, New York n. Java. Bintang 7 Juli van Manilla. Bilderdijk p 7 Juli Perim. Rotterdam n. Br.-Indië Beemsterdijk 9 Juli te Rotterdam v. Baltimore. Binnendijk 8 Juli te Norfolk van Rotterdam. Crijn&sen 8 Juli te Amsterdam van Hamburg Drechtdijk 7 Juli te San Franelsco v Rotterdam. Dinteldijk 7 Juli te San Franelsco v. Rotterdam. Dubhe 8 Juli middernacht 220 mij". West van Scilly van Montreal, wordt 12 Juli te Rotterdam verwacht. Eemstroom 8 Juli te Tenerlffe. Am sterdam n. W.-Afrtka. Ganymedes 6 Juli van Curasao n. Sta Marts. Garoet 7 Juli van Djeddah. Rotter dam n. Batavia. Heemskerk 7 Juli van L. Marques n. Beira. Helder 8 Juli te Warrl, W -Afrika n Amsterdam. Juno p. 7 Juli Asoren. Amsterdam n. Trinidad. Kots Radja p 8 Juli 18 u. Oravesend Londen n. Hamburg. Koningin der Nederlanden 7 Juli van Genu3. Batavia n. Amsterdam Klipfontein 7 Juli te Hamburg van Rotterdam. Leerdam 8 Juli te Santander. New Orleans n. Rotterdam. Lochkatrine 6 Juli van Cristobal. Rot terdam n Pacifickust. Laertes 8 Juli te Amsterdam van Java. Luna 7 Juli van New York naar Haiti. Meliskerk 6 Juli te Hamburg van Bremen. Modjokerto 8 Juli te Belawan. Rotter dam n Batavia. Madioen 7 Juli 13 u. te Havre, Batavia n. Rotterdam. Mapia 8 Juli van Port Said. Batavia n. Amsterdam. Meerkerk 9 Juli van Rangoon naar Calcutta. Menado 8 Juli 17 u. te Padang, New York n. Java. Maasdam 7 Juli van Boulogne. Rot terdam n. New Orleans. Maasland 8 Juli van Pernambuco. Amsterdam n. Buenos Ayres. Merauke 8 Juli van Sabang. Java n. New York. Nfjkerk 7 Juli te Port Sudan van Am sterdam vertr. n. Port Natal. Oldekerk p. 8 Juli Ouessant. Japan n Amsterdam. Orion 5 Juli van Grand Bass am n. Assinie. Oranje Nassau 7 Juli van Dover. Am sterdam n. W -Indië. Palemb&ng 8 Juli te Hamburg van Rotterdam. Prinses Juliana p. 9 Juli Gibraltar Amsterdam n. Batavia. Regges:room 14 Juli van West-Afrika te -Amsterdam verwacht. Ridderkerk p. 8 Juli Dungeness. Rot terdam n. Bombay. Rotti 8 Juli van Amsterdam naar Batavia. Rotterdam 8 Juli van Plymouth. New York n. Rotterdam. Rijperkerk 8 Juli van Kaapstad n. Mosselbaa:. Schiekerk 7 Juli van Algiers. Br.-Indië n. Rotterdam. Saparoea 8 Juli te Genua. Batavia n. Amsterdam. Simaloer 7 Juli van Suez, Amsterdam n. Batavia. Salland 8 Juli te Amsterdam van Hamburg. Slamat p. 8 Juli 4 u. Kaap del Arml Rotterdam n Batavia. Sembilan 7 Juli van New York naar Boston. Sibajak 9 Juli van Sabang Batavia n. Rotterdam. Texel 6 Juli van Freetown naar Amsterdam. Tosari 7 Juli van New York naar Java. Tabanan 9 Juli te Sabang. Rotterdam n. Batavia. Veendijk 8 Juli te Madras, Br.-Indië n. Rotterdam. Van Rensselaer 7 Juli van Cristobal n, Venezuela. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. ULTRAPHOON GEHOORZALEN demonstraties aan huis VAKKUNDIG PERSONEEL 8 RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 11 JULI. HILVERSUM 1060 M. 12.30—2.00 Lunchmuzlek door hes Trio Groeneveld. 2.30 Aansluiting van het Kurhaus te schevenlngen. Kindermotlnec. 4.00—5.00 Maar het zelf o.l.v. Mevr. Schaake—Verkozen. 6.oo7.46 Concert door het Trie Ver- hey Henk van Wezel, cello. 8.00 Causerie door W. Vogt. 8.15 Aanslultine van het Kurhaus te Schevenlngen. Solistenconccrt. Het Re sidentie-orkest o.l.v Prof. G. Schnee- voigt. Elena Gerhard, King. In dc pauze pianoconcert door F. Pfeiffer. 10.10 Persber. Daarna tot 11.15 gramo- foonmuziek. HUIZEN,340,9 M. Na 6 uur 1870 Itt. (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend) 12.30—1.45 Concert. Moj L. Lauenroth, piano. Mej. M. Scager. viool. Mevr. Jo Hehl. cello. 5.006.00 Kinderuurtje o.l.v. Mej. S. Groeneweg. Mej. C. J. Verkuil, zang. A. de Boer. piano. 7.30—8.00 Causerie door W. J. Pieper: Cactussen. 8.00 Concert vanuit de Nieuwe Kerk op den Dam te Amsterdam. Spr.: Dr. W G. Harrensteln. De Christel. Oratonum- ver. Amsterdam, o.l.v. Hubert Cuypers. Ant. W. Ryp. organist. DAVENTRY. 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladeconcert (tenor, sopraan). 12.50 Dansmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert. 4.20 Lezing: Food theorists 4.35 Licht klasisek concert Honk- hurst trio. D. Robson sop. r. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Miorlties. 7.35 Pianomuziek van Dobussy 7.45 Lezing: Conscience. 8.05 G. Gwyther. balladen. 8.20 .JDe Regimentsdochter", opera- comique van Donizetti. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. How to appreciate pic tures. 9.50 Nieuwsber. 9.55 (Vervolg) „De Regimentsdoch ter". 10.35 Rosetti-programma. II.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M 10.50—11.00 Gramofoonmuziek. 12.50—2.10 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50 Fragmenten uit „Cavalleria Rus- ticana", Mascagni. LANGENBERG 469 M. 11.35—12.15 Orkestconcert. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Kinderliedjes. Strijkkwartet en M. Pott, sopraan. 8.35 Concert. Orkest on J. Roos. plano. 9.20 „Totentanz", spel van J. Lippol. 10.10 Vervolg orkestconcert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. K5NIGSWUSTEKHAUSEN. 1JW0 M. (ZEESEN). 12.505.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.50 Een tocht door dc Mark Rhetns- berg). 10.5012.50 Concert door de Stelner- kapel. Ellse v. Catopo!, sopraan HAMBURG 395 M. 4.35 Wiener Liedjes. 5.20 Tooneelmuziek. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Vroolüke avond. Jazzband en so listen. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 509 M. 2.20 Concert L d. dierentuin Antwer pen. Orkest en solisten. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.20 Kamermuziek. 8.35—10.35 „Lucifer". oratorium van Benolt. De dames Di Moorlog er. Suze Luger. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. VOOR DE KINDEREN. Een drietal groote kunstenaars mept met trommelstokken als eikeboomen op groote Turksche trommels. Dat geeft schokken of het heele Labbcrnoekaanschc koninkrijk tegen de vlakte werd geloopcn. Snuf en Knaag krijgen er pijn in hun buik van, zoo indrukwekkend is het.... Dan treden zwarte zangers naar voren en ze kwcclcn hartroerend Welkom in het vaderland, wees-wttlekom. O. gij groote olifant, olifant, olifant Dit schoone gedicht is expres voor deze ge» legcnheid vervaardigd.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7