HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 14 JULI 1928 SPORT EN SPEL. ZEILEN DE WEDSTRIJDEN OM DEN GOLD CUP. Onze hoop vervlogen door twee dagen van ongeluk. e De Amerikaan en de Noor in den eindstrijd. (Van een bijzonderen correspondent). Wel 2yn de twee afgeloopen dagen de Maandag en de Dinsdag onfortuin lijk geweest voor onzen Nederlandschen zeiler Pluygers, die met zijn mooi schip Kemphaan zoo vol moed naar het Noorden is getogen. Want de eersten dag brak de zaling zoodat hy uit de race lag en den tweeden dag ging in de tweede ronde de mast overboord. Laat ik eerst het een en ander over dien eersten dag vertellen. Dat wil zeggen den tweeden dag van den wedstrijd, waarvan ik in mijn vo- rigen brief over den eersten dag uit voerig geschreven heb. Maandagmorgen stond er een dikke bries uit het Zuid-Westen niet zwaren golfslag, waardoor het verblijf op zee voor die kleine schepen heelemaal niet aangenaam werd. De Italiaan had er dra genoeg van, die zat dadelijk al onder het water en de kerels werden zoo kikker-koud, dat zy het maar btter vonden en om terug te gaan. De Engelsch man verscheen ook niet aan de start, omdat by het zeilmaken, terwijl er een motorboot naast hem lag, een der men- schen zün hand zoo ernstig tusschen de beide schepen verwondde, dat hij ijlings r.aar Stockholm moest worden gebracht om er te worden opgenomen in een ziekenhuis. Zoo kwamen er dien Maandag dus maar acht zes-meters aan de start. Een moeilijke start was dat. zonder twijfel. Maar onze vriend Pluygers b-echt het er prachtig af. Misschien was C2 Amerikaan eerder over de lijn. maar can was hi' toch in ltder geval tweede. En terwijl de heele kluit over bakboord bleef doorleggen, ging onze Hollander ree en over stuurboord westwaarts den wal in. Ver heel ver, maar volkomen vrij. wat een groot voordeel is. De technici bi; ons aan boord meenen. dat de Hollander in dezen de beste tactiek i—past, want hij vindt daar ook beter v. ater met iets minder zeegang. De Deen gaat uit den strijd. die t rekt een stag en moet opgeven. Wij willen hem gaan helpen, maar hij kan het gelukkig alleen wel af. De manoeuvre van vrij Ioopen heeft Pluygers toch niet op de eerste plaats gebracht, want hy gaat als derde om de boei. achter Zweden. Amerika en Noorwegen. Maar de schepen zijn zoo t'.oht bijeen dat van een uitslag nog niets te zeggen valt. Daarna komt de tweede boel met de- zslfde volgorde. Er Is maar 27 seconden v.-rschil tusschen de eerste en de vierde z?.-meter bi) deze boel; spannend genoeg dus. Deze tweede boel was een gijpboei. De drie eersten komen er goed door, maar Pluygers krijgt bij het gijpen, waarschijnlijk nog een extra-klap van een golf, althans do bovenzaling aan siuurboordszij knapt als een rietje af ende Kemphaan is uit den strijd. Deze wedstrijd werd ten slotte wonnen door den Noor met den Zweed a's tweede en den Amerikaan als derde. Een protest van den Zweed, dat de Noor ergens een der vlaggen in de baan zou hebben geraakt, werd na langdurige besprekingen afgewezen zoodat de uit slag gehandhaafd bleef. Dinsdag was de gelegenheid al onge veer hetzelfde. Het woei soms nog een beetje harder en de zeegang was bepaald onaangenaam. De zesnieters waren nu alle weer aan de start. Pluygers was ditmaal zeker het eerste door, Amerika tweede. Onmiddellijk na de start verdeelde het veid zich in twee deelen, vijf, waar onder de Kemphaan legden koers over bakboord, de vijf anderen deden wat Pluygers den vorigen dag gedaan had en liepen over stuurboord den wal in. Deze laatsten hadden ook nu weer ge lijk, want Amerika en Engeland waren dr eerster, aan de boei. Maar toch had Pluygers schitterend geloopen, want terwijl de Noor, die geregeld by hem gebleven was, steeds verder was gezakt en achter gekomen, was de Kemphaan cap per omhoog gekropen en ging als derde om de boel, gevolgd door den Noor en den Zweed. Daarna ontwikkelde zich een felle strijd in da beide ruim-windrakken, wnarby de Kemphaan zienderoogen ter rein won op alle anderen. Het stuk in den wind zou den wedstrijd moeten be slissen. Eerst bleven alle schepen over denzelfden boeg varen. Maar Pluygers ging op een goed moment ree om te trachten de boel ln twee lange slagen te beleggen. Het stUve Hollandsche scheepje zette prachtig door. Het hield uitmuntend hoogte en inaanmerking nemende de positie van de vïag van om vaart gelooven wy stellig, dat het hem gelukt zou ziln op deze wyze het eerste aan de boei te komen. Helaas,'tóen gebeurde het verschrik kelijke. Daareven zagen wij het scheepje nog trotsch bovenop een hooge golf dan ineens zien wy niets meer. De Kemphaan dryft mastloos op het holle water. Dat is het eind. Niet alleen van den wedstryd, maar van een mooie il lusie. De wedstryd zelf wordt onbedreigd door den Amerikaan gewonnen, met den Favelschman alse tweede en Noor en Zweed als derde en vierde. De andere schepen waren ver en ver achter De Kemphaan werd denzelfden avond nog van een nieuwen mast voorzien want Pluygers zal nog meedoen aan een paar wedstryden welke hier by Sand- hamn dezer dagen gehouden worden. Maar die natuurlijk het e'.gemeenc be lang missen, hetwelk dc wedstrijden cm de Gold Cup zoo belangwekkend maak- CRICKET. OVERZICHT. Weer is het den Spanjaardslaanbe- woners niet gelukt in den zeer matigen wedstryd tegen Hermes de punten te veroveren en weer was het zwakke bat ten de hoofdoorzaak. Het ziet er voor a.s. Zondag dan ook weinig rooskleurig uit nu V. R. A. moet worden bezocht en de slechte pitch weinig steun zal ver- leenen om het zelfvertrouwen aan de batsmen terug te geven. Ook Rincker C-s. maakten op het Stadionwicket heel weinig runs, zoodat een herhaling hier van de eenige winstkans voor Rood en Wit beteekent. Haarlem heeft het tegen V. V. V. aan den Krulslaan gemakkelijker; er ligt een kleine overwinning in de lyn onzer verwachting. P. W. ontvangt Quick, een ongetwy- feld zeer spannende wedstrijd tusschen volkomen gelijkwaardige tegenstanders, waarby het voordeel van eigen terrein vermoedelijk den doorslag zal geven. De Groote Haagsche zal weinig moeite hebben om Eigeman c.s. in de Sleutel stad te verslaan, terwijl de reserves door een overwinning op Phoenix practlsch kampioen zyn. Ten slotte ontvangt Hermes de club van Beuth, waarbij de uitslag ondanks de fraaie positie der Amsterdammers niet twijfelachtig kan zijn en de Schie dammers, mits volledig, gemakkelijk zullen zegevieren. Aan de Spanjaardslaan zullen de kampioenen van de tweede klasse wei nig moeite met het oude Albion hebben en zullen ook de Haarlem-reserves, In dien zy tenminste behoorlijk batten, de punten wel van V. V. V. afsnoepen. VOETBAL. R.C.H.- C OMB.HAARLEM-COMB. (31) Deze wedstryd, die van belde kanten met veel animo gespeeld is, had Vrij dagavond op het veld aan den Spaam- hoveeiweg plaats. Haarlem had reeds spoedig de leiding door Goedhart, die van veraf hard inschoot (O1). Even daarna herhaalde hy dit (O2). Er werd enthousiast verder ge speeld. Verkerk schoot plotseling (12); Niemand schoot daarna een penalty tegen de lat. Met dezen stand kwam rust. Na de hervatting was R. C. H. hei eerst in de meerderheid; Van Dam kop te den gelijkmaker in het doel (22). Even daarna herneemt Haarlem de lei ding door B. Kaïmmeyer (23). Als er nog een half uur te spelen Is, verlaat Goedhart wegens een blessuur, het veld; Haarlem speelt met tien man verder. Een kwartier vóór tyd maakte Nie- man uit. een penalty wederom geiyk, maar even later kreeg Tuinman een strafschop te nemen, dien hy onhoud baar voor Kruyer, in het doel schoot (3—4). In dezen stand kwam geen verande ring meer. HILVERSUM E. D. O. I Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van Allen Weerbaar" spelen Hil versum en E. D. O. een eere-wedstryd te Bussum. Deze vangt aan te halfdrïe, Edo zal (met één invaller yoor Tanls) als volgt uitkomen. Meenhorst, Kuil, Boeree, Perucal Sr., Diiikla, C. v. d. Laan, Dona, Swart, Steffens, Perucal Jr., v. d. JIurk ALCMARIA VICTRIXSTORM VOGELS 2—3. Stormvogels speelde, teneinde te on- lerzoeken of er onder de zich aange meld hebbende nieuwe spelers ook bruikbaar materiaal was, een vriend- schappelU'tcen wedstryd tegen Alomaria Victrix. Dezen wedstryd wonnen vogels met 23. BILJARTEN MASSAKAMP D. E. S.—V. O. G. De biljartvereenlging Door Eendracht Sterk (D. E. S.) alhier heeft in den mas sakamp tegen de zustervereeniging Voor Ons Genoegen (V. O. G.) uit Amsterdam de overwinning behaald, met slechts 32 caramboles en daardoor een annoncen- bord gewonnen. Donderdagavond zijn een tweetal be stuursleden van V. O. G. op den club avond van D. E. S. gekomen, om dezen pry's uit te reiken. Dit geschiedde door den voorzitter, den heer Monsees, in een korte, doch zeer harteiyke toespraak, die in herinnering bracht de aangename en sportieve wedstryden tusschen beide clubs. De voorzitter van D. E. S„ de heer van Terwisga dankte. Hiermede was deze plechtigheid ge ëindigd en werd overgegaan tot de ver deeling der leden ln twee groepen (by loting) voor de onderlinge wedstryden \^plke op de eerstvolgende clubavonden zullen aanvangen. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ O. V. S. Deze wedstryden werden Donderdag avond in het clublokaal by den heer Eng- werda, Lange Begynestraat, voortgezet. Thans was op bezoek de 2de klas van de biljartvereeniging Excelsior uit Haarlem- Noord. Het is geworden een zeldzaam span- nenden kamp. Er werden vier partyen van 100 caramboles gespeeld. Toen de laatste party een aanvang nam, was het verschil slechts 2 caramboles. De spe lers van deze party waren aan elkaar ge waagd en gingen tot het laatst geiyk op. De O. V. S.'er wist zUn geringen voor sprong tot liet einde te handhaven en won met 10 caramboles, zoodat zyn club met 8 caramboles winst uit dezen feilen stryd te voorschyn kwam. Het verloop der partyen was als volgt: MOT OR WIELRIJDEN. SNELHEIDSRECORD OP DUINDIGT. Het groote succes dat de eerste gras- baanwedstryden op Duindigt begin Juni van dSt jaar hebben opgeleverd, is voorr de Nederlandsche Motorrennensport- club aanleiding geweest om opnieuw dergelijke races te organiseeren, welke Zondag 22 dezer, eveneens op Duindigt zullen worden gehouden. Reeds thans hebben de meeste renners van naam hun deelneming toegezegd. Als bijzonderheid vermeldt de Tel. dat aan het programma is toegevoegd een lange afstandpremier-race, waarin na iedere ronde de leider een prijs krengt toegewezen. Dat kan een span nend nummer worden. V/IELRENNEN. DE WEDSTRIJD OP DE VELUWE. De inschryving voor den wielerwed- strUd om het kampioenschap van Ne derland op den weg is gesloten, meldt de Tel. In totaal hebben 190 renners ingeschreven, waarvan 68 amateurs, 75 nieuwelingen, eenige veteranen en verder beroepsrenners. De veteranen ryden het 50 K.M. lange traject tweemaal, de overige categorieën driemaal. De eerste groep start om tien uur, de overige om de tien minuten. By Otterloo bevindt zich de hoofd controle. Men heeft besloten hier niet de rugnummers der deelnemers stempelen, doch elke ryder een drietal .rtjes mede te geven, waarop zijn nummer staat. Ieder keer wanneer hy de controle passeert kan hy dan zoo'n kaartje laten vallen. Het is de eerste maal, dat dit systeem, hetwelk men in Italië al eenigen tyd kent, in ons land toegepast wordt. Zooals wy reeds heb ben gemeld, wordt de wedstrijd Maandag t.s. gehouden. POSTDUIVEN. 90 Excelsior 78 100 100 Excelsior 368 100 O. V. S. 100 376 „DE KOERIER" Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht uit Limoges (af stand 768 K.M.) De prijzen werden be haald als volgt: G. Heerschap le. 7e: N. Peetoom 2e, 3e 5e; G. Zomerdyk 4e, 8e; D. de Geus 6e, lie; J. F. Heerschap 9e, 13e: D. Kampen 10e, 14e; P. v. Andel 15e, 16e; J. A. v. Putten 17e; H. van Alphen 18e; J. C. Fris 19e. De le pryswinnende duif bereikte een snelbeid van 1037.5 M. per minuut, de laatste van 861.8 M. „DE LUCIITGIDS" HAARLEM. Bovengenoemde vereeniging aangeslo ten bij denHaarlemschen Postduivenbond organiseerde op Zondag 8 Juli een wed vlucht van Roosendaal, waaraan door de leden met 392 duiven werd deelge nomen. Om 8.15 uur in vrijheid gesteld, be reikte de eerste duif om 9.33.46 uur het hok met een snelheid van 1213.9 Meter per minuut, terwyi de laatste prijswin naar om 9.49.52 uur het hok bereikte met een snelheid van 991.2 M. per mi nuut. De uitslag is als volgt: Th. Cramer 1, 7, 30, 42. 55; W. Smit 2. 37; K. Wits 3, 13, 31, 38, 56, P. Brakel 4, 5, 6, 27, 53, 63, Th. Comet 8, 12; G. Kors 9, 10 en 43; T. Mens 11, 28, 46 en 65; J. W. Radsma 14, 68, 69,70; B. Gort 15, 19, 20, 23, 54. 78; W. Spoor 16; Harmsen 17, 47, 50; J. van Duin 18, 58. 62. 67 en 71. Jac. Lasschuit 21, 26, 40. 41, 57, 64; A. Timmermans 22; A. Joh. Kloek 24. 48; H. van Oldenmark 25, 32, 33, 34, 52; H. Philippo 29; J. G. Leurs 35, 74; A. van Heerden 36; E. van Bree 39, 44 en 45; P. M. Kok 49; P. Kruyer 51; H. Koelemeijer 59; R. Heiloo 60, 77; Joh. van der Pol 61, 79, P. Verputten 66 en 76; L. van Bragt 72, 73 en 75. Uitslag Limoges: Deze vlucht werd gehouden eveneens op 8 Juli 1923. De afstand bedraagt 768 KM. De duiven werden om 6.20 uur met helder weer en Noordwesten wind los gelaten. 92 duiven waren voor het concouTs in geschreven. De eerste duif arriveerde om 5.59.59 uur met een snelheid van 109' meter per minuut. De laatste prijswin naar kwam om 8.44.39 uur en behaalde een snelheid van 890.8 meter per minuut. Prijzen werden als volgt verdiend: J. W. Radsma 1 en 5; J. Harmsen 2e: W. Spoor 3e: J. van Duin 4 en 14; H. J. Philippo 6; L. van Bragt 7, 9 en 12; J. Leurs 8. 10 en 11; B. Gort 13; H. van Oldermark 15; R. Heiloo 16; P. Ve: putten 17; Th. Mens 18. HAARLEMSCHE POSTDUIVENBOND. Bovengenoemde Bond hield Zondag 3 Juli een wedvlucht van Roosendaal al' afstand 95 K.M waaraan door 191 le den werd deelgenomen met 2095 duiven, welke te 8 uur 15 min. werden in vrU held gesteld; de eerste 100 prijzen wer den als volgt behaald: W. Keur le, 2e; A. Sernee 3e; H. Lansdorp 4e; M. Kuiper 5e, 6e, 25e; A. Schuiten 7e, 56e; W. Dorsman 8e, 12e: T. Cramer 9e, 20e; W. Smit 10e; J. G v. Leuven 11e, 66e; K. Wits 13e. 53e: Jan J. Lasschuit 14e: J. J. v. d. Meyden 15e, 38e, 57e; H. Maks 16e; P. Brakel 17e, 18e, 19e; C. v. d. Ende 21e; J. C. Kroon 22e, 61e; H. Dingerdis 23e; 91e; J. J. v. Staveren 24e, 28e; G. J. v. Ton geren 26e; M. C. Fehvse 27e, 32e ifèe; 92e; J. Voorting 29e. 80e; J. J. Keur 30e: C. Facee 31e; T. Cornet 33e, 52e; J. Broekhof 34e; G. Kors 35e, 36e; W. der Kinderen 37e. 47e: A. Fikkert 39e; T. Mens 40c; P. v. Daalen 41e, 68e, 77e. 89e; B C. v. d. Meer 42e; L. Koning 45e „v 44e, 70e, 71e; J. Schaap 45e: J. Bonke 46e. 51e. 60e; J. Verver 48e, 50e 86e; H. Roosdorp 49e, 88e; H. Holsken 54e: J. W. Radsma 55e; H. Fikkert Jr. 58e, 76e, 100e; J. J. Petrle 59e. 63e; J Groot 62e: J. de Vries 65e. 79e; H. Boersma 67e; A. v. Zadel 69e. 98e; J. Radsma 72e; P. Bosse "3e; P. Boeree 74e; J. J. Doe- s 75e. 84e; J. v. Duin 78e; H. Heese mans 81e; H. v. Es 82e; B. Gort 83e, 95e. 96e; W. Klumper 85e; W. Spoo'- 87e; J. Klumper 90e; W. v. Huis 93e; J. Harmsen 94e; H. v. d. Eykhof 97e; D. Smit 99e. Eerste duif bereikte haar hok te S uur 30 min. met een snelheid van 1233 ma ters per minuut, laatste (419e) j?rys- winner te 3 uur 54 min. „HAARLEM'5 AMSTERDAMSCH KWARTIER". Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag een wedvlucht van Limoges (Frank- ryk.» afstand 768 K.M. De duiven wer den in vryheid gesteld om 6 uur 20 min. De pryzen werden behaald als volgt: J. J. Hart 1. 2, 3 en 8, P. v. der Veen 4, W. der Kinderen 5 en 6, J. F. Ter horst 7 en 9, H. F. Hos 10. De eerste duif werd getoond om 6 uur 56 min. Laatste duif 9 uur 32 min. WATERPOLO. ZIGNEA m—DELFT I (0—1) Vrydagavond werd bovengenoemde competitiewedstrijd in de oude gemeen telijke bad- en zweminrichting aan ae Koutvaart gespeeld.. Zlgnea kwam met zes speelsters op waarop de Delft een speelster liet uit vallen. Zignea is het meest in den aanval; enkele aanvallen van De Delft worden door de Zignea-keepster goed wegge werkt. Mej. P. Bongertman zwemt even voor rust goed op. plaatst naar mej. E. Bouwer, die vlak voor het doel liggend toch nog overschiet, waardoor een bijna zekere kans voor Zignea verloren gaat. Rust komt met blanken stand. Na de hervatting komt De Delft wat beter opzetten. Zignea onderneemt ook nog eenige gevaarlyke aanvallen, die echter niets opleveren. De Delft ziet dan kans om te scoren (01). Hiermede komt het einde. D. W. R.AGENTINIë (0—3). Er was natuurlyk veel publiek in de oude zweminrichting aan de Houtvaart, toen om even na zes uur, de heer Sprui- tenburg de spelers te water floot. D. W. R. was versterkt met Braam van H. P. C., waardoor de snelheid van de Hollandsche ploeg werd verhoogd, Ook de Argentijnen zyn, op een enkele na, zeer snel, waardoor den geheelen wedstryd door, een vlug tempo werd ge handhaafd. Wie een geweldig overwicht der Zuid- Amerikanen verwachtte, werd onmiddel lijk teleurgesteld. Het bleef by een verkennen van de kracht der tegenparty. Dit geeft Braam aanleiding, om onder groot enthousiasme der aanwezigen, op te zwemmen, doch by het doel aange komen, werkt hy zyn schot slecht af, waardoor de keeper gemakkelijk weg werkt. De aanval, nu overgenomen door Ar gentinië. wordt eveneens bekroond met een schot, dat juist achtergaat. De achterhoede van D. W. R. krijgt het nu geruimen tyd zwaar te verant woorden, daar de voorhoede te licht biykt en twee jeugdige voorhoede-spelers in techniek tekort schieten. Telkenmale keert de bal terug ln den Argentynschen aanval, en als een der spelers opzwemt, is verkeerd overnemen oorzaak, dat Thuis zich gepasseerd ziet. (01). Jammer, dat het plaatsen van de Haarlemsche achterhoede nu wat zwak wordt. De Bruyn bezondigde zich eenige malen aan achterwaartsche schoten, die by gewoon plaatsen, beter effect zou den gesorteerd hebben. In deze periode noteerden wy een doorslagbal van de Vries, die helaas den Zuidelyken doel man geen moeilijkheden opleverde. Wij hadden gaarne gezien, dat zich eenige betere gelegenheden hadden voorgedaan, om zUn talenten te kunnen bewonde ren. De voorhoede der Zuid-Amerikanen bracht D. W. R. dan weer leeiyk in het nauw, doch Braam redt subliem. Het is cchtcr slechts voor een oogenblik, want dan krygt Thuis een laag schot te ver werken, dat hy uitstekend weet te kee- ren. Eenige malen zwemmen de Argen tijnen nu op, doch telkens voorkomt do achterhoede scoren of wordt jammerlyk naast geschoten. Ook een pracht van een doorbraak le vert niets op. Spoedig daarop klinkt het rustsignaal. We kunnen constateeren, dat óf W. R. zich goed heeft gehouden, óf de Argentynen zich nog niet druk hebben gemaakt. Wij meenen het wat op het laatste te moeten houden, als binnen de eerste minuut van de tweede helft door uitstekend combinatiespel, de bal ten tweede male achter den Haarlem- schen keeper wordt gedeponeerd. De Argentynen spelen nu beter samen dan in de eerste helft, en zwermen steeds vcor het doel der Waterratten. Daar heeft de achterhoede het echter niet bijzonder zwaar, aangezien de zui derlingen boven op elkaar liggen. Tel kens redt een Haarlemmer, tot de rechts buiten der Argentynen wederom vrij komt opzwemmen. De Waterratten wei felden even met overnemen, waardoor een onderdeel van een seconde genoeg is vcor den Argentyn om het derde doelpunt te fabriceeren. (03). Het schynt de Bruyn nu toch te bar te worden, althans deze zwemt op. De Argentijnen kunnen hem niet meer be reiken en iedereen hoopt op een tegen puntje, zyn schot laat echter te lang op zich wachten en de bal verdwijnt weer naar de voorhoede der Zuid-Ame rikanen. Toch verdient een hard achterwaartsch schot van de Bruyn vermelding. Het ketste tegen de zyiat en werd wegge werkt. Ir den stand kwam zoodoende geen verandering meer. en hebben de Water ratten een kleine nederlaag geleden. Het spel der Argentynen naar dezen wedstryd te beoordeclen is ondoenlijk. Daar was het voorhoedespel van de Wa terratten te zwak voor. Practisch heeft de Argentynsche achterhoede niet veel moeiiyks te doen gehad. Voor de rust speelden zy allen zeer indlvdueel. Combinatiespel was uiterst- zeldzaam. Degene, die den bal had trachtte zUn Hollandschen tegenstander met kleine trucjes te passeeren, om, vry liggende, te schieten. Na de rust vlotte de combinatie beter, doch men lag voor het Waterratten-doel te veel opeen. Men zwom niet veel, en spaarde zich blijkbaar. Dit kwam na- luuriyk D. w. R. ten goede, want die kregsn steeds kans tot tijdig ingrijpen. De spelers zwemmen allen een goede crawlslag, met vry rustige ligging in net water. Na het gisteren vertoonde, achten wy de snelheid der meeste spe lers voldoende. Of hun techniek echter toereikend is. zal moeten biyken in den wedstrijd tegen H. P. C ;n Heemstede. C. is aanmerkelijk sterker dan D. W. R., waardoor van de Argentijnen ook meer gevergd zal worden. Daar komt nog de langere sgeeitjd by. Na afloop der ontmoeting spraken wy INGEZONDEN MEDEDEELINGEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. nog even met den leider der Argenty nen. Hij verklaa-de nadrukkelijk, dat de wedstri.den tegen D. W. R. en H. P. C. slechts bedoeld zijn, als oefenwedstrijden voor zijn menschen, en dat zy niet meer van zich vergden, dan r.oodig was. De wedstryd tegen H. P. C. is abso luut de eenige ontmoeting die nog zal worden gespeeld- Er zal geen sprake zijn ran een match tegen een Olympisch ze ven taL Die dus vóór de Olympische spelen nog het Argentynsch zevental wil zien, dient naar Heemstede te gaan. H. P. C. IARG ENTINIë. Naar aanleiding van een bericht in een der Amsterdamsche bladen als zou den de Argentijnen tegen een Olympisch zevental spelen op Donderdagavond as- kunnen we met stelligheid berichten, dat het Argentynsch zevental as. Don derdag te 6 1/2 uur n_m. te Heemstede speelt tegen H. P. C. I. De wedstryd is voor het publiek toe gankelijk tegen den daarvoor vastge- stelden prys. HAARLEMSCHE ZWEMBOND (Dames) D.D. I—Zignea III 1—0 D. W. R. IV—H.V.G.B. IV 3—0 P. S. V.—D. W. R.-veteranen 4—0 By de gisteravond in de oude zwem inrichting aan de Houtvaart gespeelde wedstryden, moesten de Zignea-dames een onverwachte nederlaag boeken tegen DJ). I. In de heeren-afdeeling bleken de Waterratten III te snel voor het TVe H.V.G.B. dat met 30 het onderspit moest delven. In de veteranen-afdeeling verschenen de Waterratten-veteranen met 6 spe lers, terwijl het voltallige zeven tal der P.S.V. tegen de gewoonte in geen man liet uitvallen, waardoor hun 40 overwinning vergemakkelijkt werd. D.W.R. in—H.V.G.B. IV (3—0) In het begin van deze ontmoeting door den heer B. Molenaar geleid, wegen de partyen goed tegen elkaar op en beide keepers krijgen eenige schoten te ver werken. De mid-voor van H.V.G.B. IV laat zyn man even los, waardoor kort voor rust D.W.R. III ae leiding neemt. In de tweede helft doet H.V.G.B. wanhopige pogingen om gelijk te maken doch de achterhoede van D.W.R. weet meester te blijven op zyn terrein. Ge leidelijk wordt H.V.G.B. teruggedrongen en weldra wordt de doelverdediger ten tweeden male gepasseerd. Wel breekt de H-V.G.B.-voorhoede af en toe door doch zonder resultaat. Tegen het einde ontstaat uit een goed opgezetten aanval van D.W.R. de derde goal en als de speeltUd verstreken is heeft D.W.R. III met 3—0 verdiend gewonnen. P. S. V.—D. W. R.-VETERANEN (4—0) P.S.V. verschynt met zeven spelers, terwijl D.W.R.-veteranen met zes man te water gaan. Ondanks de numerieke meerderheid weet D.W.R. in den aan vang goed party te geven. Zooals te verwachten is moet ten slotte de D.W.R. keeper voor een hard schot van van Sluis zwichten. By een aanval. van D. W. R. moet Kemper, wegens het zich be vinden binnen de 2 Meter, het water verlaten. Lang houden de vetranen van D.W.R. den ongelijken stryd vol, tot even voor de rust. P.S.V. het tweede doelpunt maakt. Rust komt met 20. Na de doelwisseling gaat de stryd gelijk op en de keeper van P.S.V. krygt gelegenheid zyn talenten te toonen. By een doelworsteling ontstaat het derde doelpunt voor P. S. V. Nadat een aanval van D.W.R.-vetera nen onschadelijk gemaakt is, weet van Sluis ten slotte het 4de doelpunt te maken, waarmede het einde komt. KORFBAL. EEN NIEUW TIJDSCHRIFT In den loop van deze week zal by den uitgever A. J. G. Strengholt te Amster dam een nieuw, geïllustreerd tydschrift „Korfbal-Revue" verschynen, dat een verbeterde voortzetting zal zijn van het welbekende orgaan „Korfbal", dat daar in wordt opgelost. Hoofdredacteur worden de heer Frits Nijland, personen als Broekhuysen, de Wilde e.a. zullen als commissie van redactie fungeeren, terwyl talryke bekende figuren op kort- balgebied als medewerkers zuhen op treden. PROPAGANDA. De propaganda-commissie van den Haarlemschen Korfbalbond stelt zich voor de propaganda van de korfbal sport dit jaar serieus aan te pakken. In haar laatste byeenkomst werd be sloten: le. leiding te geven by de oefeningen van aangesloten vereenigingen, indien dit gewenscht wordt. 2e. volle medewerking te verleenen by de oprichting van een eventueele vereeniging in Haarlem's Oosterkwar tier. 3e. aanknoopingspunten te zoeken in Zandvoort en Hoofddorp, om tot op richting van vereenigingen aldaar te komen. 4o. te trachten tot dc weder-oprichting te komen van een korfbalclub te Half weg. 5e. in September een propaganda- wedstryd te spelen te Haarlem, waarby zullen worden uitgenoodigd de scholleren van diverse scholen in Haarlem, teneinde zoodoende ook daar korfbal te doen be oefenen. a 60 Cent* per regel. VOORKOMT KOU VATTE-N De zeewind koelt Uw warm lichaam 6nel af. Voorkomt Tabletten LAWNTENNIS. TOURNAMENT RIJNEGOM Damesenkelspel: 2e ronde: mej. 3. Blankevoort sl. mej. v. Houten 62. 57 6—1. Mej. D. Deutman sl. mej. J. v. Bemmel 6—1, 6—0. Halve eindstryd: mej. Zus Smits sl. mej. S. Blankevoort 61, 61. Gem. dubbelspel: 2e ronde: mej. D. Deutman en A. Deutman sl. mej. H. Alta en C. Kos 64, 6—0. Troostronden: le ronde: J. Levy sl. K. de Boer 62, 61. H. Seignette sl. A. Baart 60, 60. DamesenkelspeJmevr. De Ruiter sl. mej. H. Alta, 6—3, 4—6, 6—0 Mej. R. Wittop Koning sl. mej. R. Levy 8—6. 6—1. Gem. dubbelspel: Mej. v. d. Leur en P. Blikslager v. v. mej. Volbeda en J. J. Bolland 64, 60. Heerendubbelspel: M. Constadse en C. Kos sl. R. v. d. Aardweg en C. de Bont 61, 63. J. de Ruiter en C. Mel- ser sl. J. J. Bolland en H. v d Wal, 6—1, 6—4 TOURNAMENT VIJVERHOEK Heerenenkelspel: demifinale: By voet sl. W. Denys 64, 6—8, 10—8. Demi-finale: dr. Eysvogel sl. Rama ker, 6—8, 6—3, 6—2. Damesenkelspel: Demifinale: mej. Povel sl. mej. Verster, 6—3, 52. Gem. dubbelspel: mej. v. Laer en Ra maker sl. mevr. Zilvelder en den heer Veldhuyzen 6—1, 8—6. Mevr. Veldhuy- zen en Ter Laag sl. mevr. en den heer Tysseling 62, 86. Heerendubbelspel: G. Aanstoot en A. Tysseling sl. D. Jongeneel en Bloemen- daal. 64, 64. Troostronden: Heerenenkelspel: Vaags sl. v. d. An del 97, 16, 64. K. Aanstoot sl. A. Vos 75, 64. Brand sl. Cassee 63. 62. Rienks sl. Heiloo 97, 6—2. SCHEEPSBERICHTEN Algorab, 11 Juli v. Buenos Ayres naar Rotterdam. Albireo, 11 Juli v. Monrovia n. Axim. Alkmaar p. 12 Juli Beachy Head, Am sterdam n. Chili. Aludra, 12 Juli v. Santos, Buenos Ayres n. Rotterdam. Brielle, 11 Juli v. Calcutta n. Rangoon. Boskoop, 16 Juli v. Amsterdam te Taltal verwacht. Dinteldyk, 11 Juli te Vancouver van Rotterdam. Eemdyk, 12 Juli te Los Angeles, Ant werpen n. de Pacifickust. Enggano, 12 Juli te Belawan Deli, Ba tavia n. Amsterdam. Gemma p. 13 Juli Perim, Japan naar Rotterdam. Houtman, 11 Juli te Singapore van Melbourne, Jan Pietersz. Coen p. 13 Juli Perim, Batavia n. Amsterdam. Kedoe p. 13 Juli Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Meerkerk, 12 Juli te Calcutta van Rotterdam. Manoeran, 13 Juli te Amsterdam van Bremen. Mars, 11 Juli v. Pto, Plata n. Havre en Amsterdam. Menado, 12 Juli te Batavia v. New York. Modjokerto, 13 Juli te Batavia van Rotterdam. Nieuw Amsterdam, p. 11 Juli Lizard, Rotterdam n. New York. Oldekerk, 12 Juli te Hamburg van Rotterdam. Oranje Nassau, 12 Juli te Madeira, Amsterdam n. W.-Indië. Ouderkerk, 13 Juli v. Penang, Am sterdam n. Japan. Palembang, 12 Juli te Bremen van Hamburg. Rynland, 12 Juli te Acra. W. Afrika, n. Amsterdam. Rondo, 12 Juli v. Marseille, Batavia n. Amsterdam. Schiekerk, p. 12 Juli Ouessant, Br.- Indië n. Rotterdam. Salabaryka, p. 12 Juli Gibraltar, Rot terdam n. Japan. Scheldestroom, 12 Juli te Freetown, W. Afrika n. Amsterdam. Spaarndam, 12 Juli te Havana, New Orleans naar Rotterdam. Tjikembang, 11 Juli v. Batavia naar Hongkong. Tjileboet, 12 Juli v. Sjanghai naar Dairen, Tapanoeli p. 12 Juli Point de Galle, Rotterdam n. Batavia. Venezuela, p. 12 Juli Azoren, W Indié n. Amsterdam. IJselkerk, 12 Juli te Port Said, Rot terdam n. Br.-Indië. Aagtekerk 12 Juli te Adelaide van Rotterdam. Almkerk 13 Juli te Hamburg, Australië n. Rotterdam. Crynssen 13 Juli van Amsterdam n. West-Indië. Delfland p. 13 Juli Ouessant, West- Afrlka n. Amsterdam. Gelria 13 Juli te en van Southampton Buenos Ayres n. Amsterdam. Insulinde p. 13 Juli 10 u. Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. Koningin der Nederlanden 15 Juli 6 u. van Batavia te IJmuiden verwacht. Maasland 13 Juli van Bahia, Amster dam n. Buenos Ayres. Orania 13 Juli van Bahia. Buenos Ayres n. Amsterdam. Prins der Nederlanden 11 Juli van Ba tavia n. Amsterdam. Rotti p. 13 Juli Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Sai'.and p. 13 Juli van Amsterdam n. Buer.cs Ayres. Sembilan 10 Juli van Boston, New York n. Java.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10