vts-:/ COUPONS SERZON - VOORTZETTING - EERSTE KAMER. DAMES!!! ZOMER- Overalls Visch Kinderboeken Boekhandel van Gittert J. Speelmans FRANSCH- ENGELSCH M Vraagt: iroenstreep Cement. G0L0K00PE TREIN Vischhandel J. Balm Zoon BATO RIJWIELEN 71 Spaarnwouderstr. 71 13 Juli Voorzieningen tegen besmettelijke ziekten. Intellectueele toenadering tusschen Nederland en België. Ifni. De gemeentelijke pensioenfondsen. Het in de Tweede Kamer, we mogen gerust zeggen met horten en .-tooten behandelde wetsontwerp tot het treffen van voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, heeft ook in de Eerste Kamer discussie uitgelokt. En wel om de op name daarin (de meeningen verschillen over de vraag of die opname al-of-niet bij verrassing geschiedde) van de amen- dementen-Bijleveld. die voor de gewe tensbezwaarden tegen vaccinatie cc mo gelijkheid opende van vrijstelling. Mevr. PothuisSmit noemde die amendementen niet genoegzaam voorbe reid, te plotseling behandeld, brengende, onder het intermezzo-kabinet een heel vee] beteekenende, principieele wijzi ging, die vooruitliep op wat, na de stu die der encephalitis-gevallen, met dc vaccinatie gebeuren gaat, wanneer een maal de opschorting van de vaccine- dwang heeft opgehouden. En Mevr. Pothuis-Smit wilde, om de veiligheid voor anderen, niet weten van vrijstelling van vaccinatie wegens gemoedsbezwaren Zij deelde mede tegen het ontwerp te zullen stemmen, daarin gevolgd door Prof. van Embden, na een zeer korte gelijkgestemde verklaring. Minister Slotemaker verdedigde de opneming der Bijleveldsche amende menten. De geestesvrijheid reide hij moet alleen in de uiterste gevallen worden aangetast. Bij de vraag, wanneer die aantasting niet gewettigd is. moet nauwlettend worden overwogen, wat ae gevaren voor de volksgezondheid kun.- nen zijn. Welnu de minister zag in de amendementen-Bijleveld geen ern stige gevaren, omdat hunne werking een slechts zeer beperkten kring van menschen omvatten zal. En legde de minister vast de vrijstelling wordt al leen gegeven met medewerking van den dienst der volksgezondheid. In de repliek mengden zich de heeren Polak en Dobbelman. De eerste stelde zich naast Mevr. Pothuis-Smit, met het betoog, dat men toch ook geen menschen vrijstelt van het betalen van belasting, omdat zij daartegen gemoedsbezwaren hebben. De minister wees elke mogelijk heid van vergelijking tusschen beide ge vallen van de h-nd: bij de vaccinatie gaat het om cc vel zeer persoonlijk goed: het eigen haam. De heer Dobbelman verklaarde tegen te zullen stemmen, omdat hij de ge- mccösbezwaarden tegen zich zelf vilde besch_nr.cn. Met 1814 stemmen werd het ont werp aanvaard. Tegen waren de link- sche heeren, benevens de heeren Dob belman en Franssen, beide R.-K. Bij het ontwerp tot goedkeuring van het verdrag betreffende intellectueele Toenadering tusschen Nederland en België uitte Mr. Briët de vrees, dat Ne derland zich daarmede gaat mengen in den strijd in België tusschen de Fran- sche en Vlaamsche cultuur. Hem woei de wind van het ontwerp teveel uit der. Franschen hoek. Minister Waszink kon in 't verdrag geen „geconcentreerde in tellectueele aanval" op Nederland zien: ook met andere landen sloot België im mers zulk een verdrag. Het verdrag is ondanks de critiek zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Een ander verdrag lokte ook discus sie uit. Het verdrag nopens het toe zicht op den internationalen handel in wapenen en munitie, het verdrag van Ifni. Op zichzelf had tegen dit verdrag nie mand bezwaar. Het ging den heer van Embden echter niet ver genoeg. De Amsterdamsche hoogleeraar had ook gewenscht, dat het reeds gekomen was tot een goedkeuring van het protocol nopens den cl.emischen 'en bacteriologischen oorlog, welke daar in als ongewenscht werd verboden. De minister antwoordde, dat het niet alleen gaat om een onderteekening. maar ook om de vraag of een tractaat uitgevoerd wordt. En dan zag de minister meer voordeel in een aandringen van Neder- landsche zijde, regelmatig en constant, op vermindering van bewapening, dan op de onderteekening van een verdrag, dat grooten kans had voorloopig niet te zullen worden uitgevoerd. De heer van Embden heeft nog ge sproken over de noodzakelijkheid van eenzijdige ontwapening en over het schrikkelijke van den gasoorlog. maar de minister zag, nu deze onderwerpen reeds herhaaldelijk in debat waren ge weest, geen aanleiding daarop in te gaan op dezen mooien zomermiddag. Eli daarom doen wij 't ook niet. Bij de wijziging van de Pensioenwet betreffende de normaliseering van de Rijks-pensioenlasten vroegen de hee ren de Veer en Wibaut om ook de ge meenten in de gelegenheid te stellen de lasten te normaliseeren, die het samen gaan van het omslagstelsel met het pre miestelsel meebrengt. De minister zeide deze wenschen te zullen overwegen, al had hij nog niet gehoord van gemeen ten, die normaliseeren wilden. Wat hij zich ook wel begrijpen kon, omdat de gemeenten, die reeds in '13 hun pensioen wetgeving kregen, dichter zijn bij den evenwichtstoestand tusschen c.e oude en de jonge ambtenaren (voor de torsten gold immers in het algemeen het om slag-, voor de anderen het premiestel sel) dan het Rijk, dat eerst in '22 de nieuwe pensioen wetgeving ontving. Een flink aantal wetsontwerpen zijn doorgehamerd. We noemen afzonderlijk: het uitgeven van aardolie-conceaBies in Borneo en Atjeh aan de Bataafsche, suppletoire In. dische begrootingen, waardoor de Indi sche luchtdiensten kunnen worden ge organiseerd. de wijziging in de Kieswet voor het stemmen b(j volmacht, het con sulair verdrag met Chili, de afwikke ling van de boxer-indemniteit ten bate van China, het internationaal motor verdrag en enkele onderhandsche ver- koopen. Met vriendelijke woorden en veel goede wenschen deed de voorzitter den Senaat op recès gaan. Tot September is het, parlementair gesproken, rustig rond den ouden, van daag met zon overgoten, Binnenhof. INTIMUS. JAVA BOVEN MALAKKA. ORMSBY GORE OVER ZIJN REIS. Onmsby Gore de Engelsche ondermi nister van Kcloniën heeft al vrij wat ongenoegen beleefd door zijn meening ie zeggen over Java. Thans vermeldt de ..Times" wat hij onlangs in een lezing voor het Koninklijk Koloniaal Instituut te Londen, heeft gezegd over de studie reis, .die hij naar Java, Ceylon en Ma- lakka maakte, voornamelijk om studies ie maken op het gebied van kolonialen landbouw, hygiëne en onderwijs. Zijn nuttigste ervaringen heeft hij opgedaan op Java. zoo vertelde hij. o.a. dank zy de hulp der Nederlandsch-Indische regee ring. Spreker zeide, dat op Java de moderne wetenschappelijke onderzoekingen op het gebied van den troplsdhen landbouw het verst waren gevorderd, wat hij toe schreef o.a. aan de dreigende overbevol king. Vervolgens zong de heer Ormsby Gore den lof der suikerindustrie op Java „het tweede van alle suiker pro- duceerende landen, dat per „acre" een opbrengst maakte, veel hooger dan die in eenig ander gebied ter wereld." De Nederlanders brachten hun ken nis niet alleen aan de ondernemingen, maar ook aan de dorpen en de landbou wer en juist daardoor waren zij zoo succesrijk. Op Malakka behoefde zoowel de quali- teit als de quantiteit ran het weten schappelijk landbouwkundig onderzoek verbetering; het oprichten van een land bouwschool was een dringende eisch. Ook gaf de lieer Ormsby Gore nog als zijn meening te kennen dat Java den planters van Malakka ver vooruit was wat betreft het toepassen van selectie bij het planten van rubberboom c-n Maar aan al die dingen zou ongetwij feld aandacht worden besteed dcor het nieuwe Rubber Research Institute. (Dat nauw met Java samenwerkt, daar on derzoekingen instelt en vandaar waarde volle inlichtingen ontvangt). Op de lezing volgde eenig debat. Dr, A. W. Hill, directeur van de Bo tanische tuinen te Kew die ook on langs een reis door het Oosten maakte gaf te kennen dat de Nederlanders daarom zulk uitmuntend werd hadden kunnen doen. wijl zij het voordeel had den gehad ran 't initiatief. Waarop de heer Ormsby Gore antwoordde, dat Ma lakka de wereld zou kunnen leiden, wanneer het gebruik ging maken van de nieuwste wetenschappelijke entdekkin gen. Indien echter Malakka bleef den ken dat alles wat het deed goed was. stond het te vreezen dat velen „a lot of money" zouden verliezen IN ALLEN EENVOUD. BEGRAFENIS VAN ROTTER DAM'S BURGEMEESTER. In overeenstemming met den wensch van mevrouw Wytema zal de begrafenis van den burgemeester een zeer eenvou dig karakter dragen. In den stoet, welke hedenmiddag 3 uur van het sterfhuis aan den Westzeedijk vertrekt, zullen, behalve de familieleden, mederijden: de wnd. burgemeester. Mr. A. de Jong. de weth. F. L. D. Nivard. H. W. Hcy- koop, A. B. de Zeeuw en L. de Groot, de gemeente-secretaris Mr. M. Smeding, de chef van het kabinet van den bur gemeester Mr. A. T. Peyffer, dc hoofd commissaris van politie A, H. Sirks. de oudste directeur der gemeentebedrijven C. Sissingh, en de oudste administra teur ter gemeentesecretarie P. Pera. De vier boden, die geregeld in de raadszaal hebben dienst gedaan, zullen als slip- pendragers fungeeren. Van het sterfhuis begeeft de stoet zich naar het raadhuis aan den Cooi- singel waar de leden van den raad zich op het bordes zullen opstellen. Het oud ste raadslid A. W. Hoebe zal daar een krans aan de baar hangen. Vervolgens zullen de raadsleden zich in auto's bi) den stoet aansluiten. Op de begraafplaats za! uitsluitend aan de groeve het woord worden gevoerd door den waarnemend-burgemeester Mr. A. Jong en door Ds. H. J. C. Scholte. Met het oog op de te verwachten groote drukte zal de begraafplaats 3 uur voor het publiek gesloten zijn. Vrijdag morgen zijn reeds eenige honderdtallen toegangskaarten uitgegeven. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE PERSONALIA. Het einddiploma voor de Molenaars- cursus aan het Station voor Maalderij cnBakkerij te Wageningen is uitgereikt aan den heer H. W. Hoeker te Heem stede. SCHOOLUITBREIDINO Het uitbreiden der St. Augustinus- school aan de Molenwerfslaan te Heem stede. onder architectuur van den heer N. J. Nij man te Heemstede, waarvan de openbare aanbesteding j.l. Maandag heeft plaats gehad, is door het Kerkbe stuur van den H Bavo gegund aan den aannemer C. A M. Jonckbloedt te Heem stede. HILLEGOM. DE VLAG OP HET VEILINGGEBOUW Deze week stond de vlag op het ge bouw der Coöperatieve Bloembollen Veilingvereniging „Hillegom". omdat de bouwer begonnen was aan het dak Het lange en b re ede gebouw wordt over spannen met ijzeren dakspanten, die elk ongeveer 2000 kilo wegen. De vloer van het lokaal is belegd in het midden met steenen voor het berijden met wagens en terzijde met tegels. Er komt voorin een vestibule, een directie, en een administratie-kan toor. Dit laatste correspondeert met het platform van den afslager. Het gebouw is zoo geplaatst, dat uit breiding mogelijk is. Het terrein der vereen:ging is er groot genoeg voor. th is ook begonnen met het aanleggen van een nieuwe straat, van het veilingge bouw af naar de Weeresteinstraat. SANTPOORT. ONGEVAL. Vijdag kwam een dochtertje van den heer Wwonende aan den Terrasweg onder een schilienwagen, doordat het in een onverwacht oogenblik plotseling den weg overstak. Het kleintje kreeg den wagen geheel over zich heen. De eerste hulp verleende een lid van E. H. B. O. Bij afwezigheid van dr. de Groot werd hierna zekerheidshalve de hulp van dr Smit van Spaarndam ingeroepen. Deze constateerde een kneuzing van den enkel. KONINGINNEDAG. Bij wijze van proef heeft het bestuur van Koninginnedag besloten dit jaar de kinderen op 31 Augustus onder leiding gezamenlijk eenige liederen te laten zingen. Teneinde dit plan te kunnen uitvoeren zal in de komende weken onder leiding van den heer de Haas ge repeteerd worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. S'apeloosheid tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje75ct. Bij Apoth. en Drogisten INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt ic Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie der nzender niet teruggegeven. Koning's Hoenderpark heeft jonge hennen te koop. Oude weg 36 I- -1 Theeschenkerij ,,'t Brouwers Kolkje" OVERVEEN. Ook hier schenkt men alleen d? „ECHTE" RANJA van C. Polak Gzn.. Groningen. Voor Uw vacantie- of Verjaar dagpartijtje vraagt U m'n speciale prijzen. Ook voor Scholen. Inrichtingen, enz sterke reductie Veilige en Gezonde omgeving, op 5 min. afstand van ieder rijverkeer H A. TRAANBERG 20 voor iederen leeftijd Spekstraat 14, Tel. 10839 12 Grootste keuze GEBOUW „FORBER" BAKENESSERGRACHT 13 Zalen voor bruiloften enz. Schit terende tuin met dansvloer voor intieme feesten enz. El. verlichting Heeft U uitgevallen of afge kapt Haar? Ik maakt voor U eer Transformatie Kuifstukje, Vlecli of Wrong van af 2-50. Ged. Voldersgracht 43 Dameskapper en Haarwerker. Inkoop van uitgevallen grijs haar *6 Privaatles, degelijk en grondig, met de beste leermidd Snelle vorderingen, 4.p. mnd. Be wijzen van uitstékende resultaten voorhanden ZIJLSTRAAT 45»OÖD Manchesterjassen Leeren Jassen Oliejassen Oliebroeken Het beste adres is: ALB. KUYKEN, Cronjéstr boek Kloosterstr. Tel. 1174f tolletjes binnen 3 dagen weer nieuw. In HOEIXG'S STOOMERIJ Telefoon 10873—10382 GED OUDE GRACHT 11 SCHOTERWEG 54 C O E FfiH.tl.MUL N DE TURF- EN KOLENDRAGERS. Met aandacht heb ik uw bericht over ..Turf. en Kolendragers" en de daarbij door den heer Mars verstrekte toelichting gelezen. Het is toch wel buitengewoon droevig, dat werkloozen die er in geslaagd zijn om aan den arbeid te geraken, daarin door eene zekere categorie arbeiders worden belemmerd; omdat eerstgenoem- den zich niet willen of mogen aanslui ten by den Centralen Transportarbel- dersbond. Het mooie idee vrijheid van arbeid waarvoor zoovele Jaren is ge streden. wordt tegenwoordig wel ia toe nemende mate gedwarsboomd door de moderne vakbonden, terwijl deze zic-h juist opwerpen als de groote strijders voor de nieuwe en betere samenleving. Hunne methoden, als daar zijn: Het volgen en bedreigen van werkwilligen, het posten voor hunne woningen, het bedreigen van hunne vrouw cn kinderen: geven al wel eenig idee hoe die nieuwe samenleving er uit zou zien. als de hee ren vrijgestelden oppermachtig waren. De vondst: Een der werkwilligen heeft een vaste betrekking, en mag daar om geen ander werk meer verrichten, Is wel kostelijk. Het is de beroemde theorie van: Hoe minder er gewerkt wordt 'dus hoe kleiner de productie), des te beter voor ons allen. Verder Is de opmerking van den heer Mars. dat een werkman die wellicht een vonnis voor diefstal achter den rug heeft, van werkzaamheden moet worden uitgesloten, wel erg minderwaardig. En dat wordt geuit door iemand die zich opwerpt als strijder voor de onderdruk ten. Dat personen die niet gewoon zijn kolen te lossen dit niet zoo vlug zullen doen als geroutineerde kolenlossers is alleszins begrijpelijk- Maar me dunkt die routine kunnen de eerstgenoemden slechts verkrijgen door zooveel mogelijk dergelijke werkzaamheden te verrichten Het is te hopen dat de werkgever en de werkloozen in kwestie genoeg rugge- graat zullen bezitten, om aan het bo vengenoemde dwingen van den Centra len Transport Arbeidersbond, paal en perk te stellen. Met hoogachting. A. R. De inlichtingen welke de heer Mars verstrekt heeft, zjjn zeer onvoldoende. In de eerste plaats, dat georganiseerde arbeiders niet (beginsel getrouw) met ongeorganiseerden willen werken in ver schillende branches is een fabel. Dat er een conflict bestond omdat een der werkgevers zijn zoon, die elders 'n vaste betrekking had wilde laten medewerken, is absoluut niet waar. Die zoon was daar niet bU aanwezig. Dan laat de heer Mars zich laakbaar uit tegenover een man welke zich aan onderkruipen en aan diefstal heeft schuldig gemaakt. Mijnheer kan gelvjk hebben, maar onder zijn eigen kudde zullen toch ook wel zwarte schapen zijn Wat de eischen van bekwaamheid in 't dragen der zware zakken aangaat, laten dat die ongeorganiseerde arbeiders on der elkander maar uitmaken. G. W. BOK. Er wordt herinnerd aan het bestaan van een gilde uit vroeger Jaren, waar van dan de kastelein het hoofd was enz. Dit gilde zou ik willen vergelijken met de tegenwoordige organisatie met aan het hoofd nu geen kastelein, maar het gesalarieerd bestuurslid van den Centr. Transportarbeidersbond. Volgens hem kan men geen aanspraak maken op den naam ..vakarbeider", in dien men geen lid van één of andere organisatie is. Dus alleen organisatiele den maken op dien naam aanspraak. Ook neemt de Centrale Transportar beidersbond het standpunt ln dat het lossen van schepen niet anders dan door' hun leden mag geschieden. Wel gemak kelijk, maar niet erg broederlijk: het heeft zooiets van een gilde van vroeger. Als men dus ongeorganiseerd is. mag men niet werken; behoeft men niet te eten. Dat pleit ook niet erg voor de Broederschap. Hoe dikwijls wordt er niet smalend ge sproken over menschen die maar steun trekken: te lui zijn om te werken, enz. Nu willen deze menschen bijna met geweld werken, maar nu worden ze daar in door hun broeders belemmerd. Niet ten onrechte is dus de vraag ge steld of dat soort werk: „Erfpacht" is. Dat organisatieleden met die menschen niet werken willen, staat hun vrij, maar wat is er tegen ais die menschen het met elkander wel willen? P:k vind ik he' geer. er.r rr.rr^hl'r- venci standpunt wanneer iemand een fout begaan heeft en caarvcor heeft ge boet. om dan te zezgen „die man mag niet In den bond Die mae dus hre'.e- maal niet meer werken, moet maar hon ger lijder.. Tot slot zou ik nog even willen op merken. dat het toch niet van het lid maatschap van de organisatie afhangt of men ai of niet met een z waren zak op den nek kan loopen. Een wedden schap dier. aangaande zou misschien nog tot verrassende resultaten kunnen lei den. Een ex-kolen werker. De beoordeeling van mijn persoon beschouw Ik als een groote onrechtvaar digheid. daar de Centrale Transportar- belüersbond ook wel weet. dat hi) witte en zwarte schapen onder zijn leden heeft leder d e een misslag gedaan heeft kan zich beteren, mits hem de ge legenheid daarvoor gegeven wordt. Wanneer evenwel iemand onmogelijk gemaakt wordt, kan het niet anders of hU ven-alt van het een in het ander. Door op het geval de aandacht te ves tigen. wordt de mogelijkheid voor mil nog kleiner. Beter is mU ongemoeid te laten om mij zoodoende in de gelegen heid te stellen brood vcor mi)n gezin te verdienen. X. WU zonden deze stukken ter inzage aan den heer A. Mars. die schrijft: Mfjn dank voor de inzage van deze in gezonden stukken en de gelegenheid er in het kort op in te gaan. Veel van het geschrevene leg ik naast mij neer. daar 't korte telefonisch gesprek met uw redac tie uiteraard altijd wel voor een vraag gesprek aanleiding kan geven en verder, omdat veel van het geschrevene naast de zaak om gaat. Dat de betrokken menschen de los sing hebben stop gezet omdat een zoon van de firma C. die in vast dienstver band bi) de Ned. Spoorwegen ls. aan de los-wa! werkzaam was. moet onderge- teekende vol houden. Het is door ver schillende mense .en te bewijzen. Hier mede hebben de georganIseerden ge toond, dat zü niet met holle frases, maar met de daad de werkloosheid trachten te verminderen, door niet te werken met iemand die al reeds een vaste \-erdienste heeft. Daarna trachtte de firma C. zich te voorzien van andere menschen. om bU hem te werken enhU ging naar hen waarvan hij verwachtte, dat zU den ge- oorloofden en zoo rechtvaardigen strijd der brandstofwerkers in den rug zouden vallen. Het Ls dan ook zeer te begrijpen, dat de brandstofwerkers dit niet zonder meer lieten patoeren. Er wordt door de menschen niet ge vraagd: ..In we'.ke organisatie zi)t gil? maar wel: „Zijt gij in één der Tran.<- portarbeidersbonden georganiseerd?" welke vraag toch zeer logisch is, om daardoor teven te gaan. dat zU die ploe gen en zaaien zouden moeten toezien, dat anderen oogsten en zi) zelve werk loos zouden loopen. Voorts ls het wel Ietwat typisch te I-.ooren van een ex-kolenwerker over steun trekken enz. en aan hem zou de vraag gesteld kunnen worden: „Hebt gij u wel tegen de nadeolige gevolgen der werkloosheid verzekerd? De Reorganiseerden offeren wekelljksch hun contributie, van welke organisatie zU dan ook lld-ziJn. zi) strijden voor ver betering der arbeidsvoorwaarden en dit laten zij zich dan niet ontnemen door menschen die anderen maar voor hen 'aten zorgen. Er zijn tegenwoordig in Holland organisaties te kies en te keur, dus argumenten behoeven niet te wor den aangevoerd, daar deze toch niet steekhoudend zijn. Laten de betrokke nen deze gehee'.e zaak eens rustig over denken cn zij zullen zeer zeker tot de overtuiging komen, dat het standpunt der georganiseerden «en Juist standpunt is geweest. Waarschijnlijk dat zij zich ook nog eens verbeteren. Laten wij dit laatste hopen. A. MARS. Elke zak is voorzien van een Sroene streep en het zeqel der uitsche Fabriek. De controle is dus eenvoudig. met „verzekering tegen regen" van Enkhuizen t|m Amsterdam naar 25 Arnhem en Nijmegen op Zondag 22 Juli Zie aanplak- ea strooibiljetten. N.V. Meubeltransport Mij. Van Hulst 10 Verhuizingen en aankleeden van de nieuwe woning Den Haag Haarlem Alexander plein Mrt. v. Heemskerkttr. la-25, Tel. 13052 25a, Tel. 15166 halen bü JOH. G. KORS: „JE ADRES KONINGSTRAAT hoek Paarlaarsteeg, Telefoon 11685. BI.weg 60 - Bloemendaal Anno 1861 - Tel. 23280 2 lijnen Altijd voorzien van 1ste klas Concur re er en de prijzen .15 Voor Gemeubileerde Villa's. Landhuizen en Kamers, enz. in Haarlem en omstreken en Zandvoort heeft de grootste portefeuille Woningbureau „Vraag en Aanbod". HENRI KERMES, Bcëed. Makelaar sedert 19(19) Nassau_straat 18. Tel. 13721. A'dam, Kerkstraat 20. Tel. 31519. Inlichtingen worden gratis verstrekt. 13 Valkenburg L. Hotel Rest „Casino" (v.h. Valkenb. Hof.» Eig. fa. A Pappers. Bek. om zijn prima keu ken. degel, pens le kl. zaak Stroom, wat. alle kam. Badkam Tel. No 26- Vr. prosp. 8 Alles overtreffend. Tegen voordeelige prijzen. Op naar de Batavier. Let op het kleine rijwiel aan den gevel. Let op! 10 Heeren-Costumes en Tennis-Pantalons binnen 3 dagen weer nieuw In HOEIXG'S STOOMERIJ Telefoon 10873—10382 GED. OUDE GRACHT U SCHOTERWEG 54 10 LOTEN VOOR BREDERODE-DUIN AAN ONZE CASSA'S VERKRIJGBAAR

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7