CRICKET Cricketbeschouwingen Wij wc ter. het reeds aller: Cricket ls en blijft het wisselvalligste en merk waardigste spel. Het aantal „malle ge- raller." bi] cricketwedstrijden ls legio en al kunnen onze Engelsche leermees ters zich er op beroemen de grootste leveranciers van merkwaardige inclnden- ten te zijn, toch gebeurt er af cn toe ook wel eens het een en ander in ons land dat de moeite van het vermelden waard is. In de eerste plaats dan heeft de Haar lembowler Dik verleden week het kunst stukje uitgehaald om in de wedstrijd BloemendaalHaarlem 3 A zes wickct6 te nemen voor nul runs en dat uit een totaal van 36 runs. Het merkwaardige hiervan is wel dat alls batsmen clean bowled werden. Voor zoover wij ons kun nen herinneren heeft zich dit feit c enige jaren geleden ook voorgedaan toen d?- z:lfde bowler tegen Victoria eveneens 'n H.C.B.-vereeniging, acht wickets voer geen enkele run nam, doch destijds uit een totaal van slechts 10 runs. De Nijmegenbowler G. Noorduyn nam verder op 21 Juni tegen V. V. C. vijf wickets voor geen enkele run nam, doch destijds uit een totaal van slechts 10 runs. De Nijmegenbowler G. Noorduyn nam verder op 23 Juni tegen V. V. C. vijf wickets voor 0 runs. doch had daarbij de steun van z'n fielders noodig. Niet temin blijft ook dit een geduchte pres tatie. En wat te zeggen van de phenomenale innings van J. Engering tegen V.O.C. toen hij in combinatie met Nolet een 6tand van meer dan twee honderd runs opzette, nadat de eerste vijf wickets gevallen waren voor 38 runs? Deze in- dlvidueele krachtprestatie zinkt nog in het niet. wanneer wij de heldendaden zouden opsommen van de twee jeugdige U. D.-spelers Meyer en Cleveringa die in de Oostelijke derde klasse week aan week 99 yé var. de runs maken en vrij wel alle wickets veroveren. Doch de wijze, waarop de Rood en Wit reserves J.l. Zondag het Kampioen schap van de tweede klasse Noord be haalden, mag wel als een unicum in onze kleine cricketwereld beschouwd worden. Daar het gemeentebestuur te Bussum geen toestemming verleent om des morgens reeds sport te beoefenen, ving de wedstrijd tegen de Vleermuizen eerst om half twee aan. Nadat Rood cn wit een achterstand op de eerste in nings had. besloot aanvoerder Davidson met r.og ruim drie uur speeltijd, een kansje te wagen en werd na de thee om circa 6.30 het spel hervat. Ondanks het gemis aan goede bowlers gelukte het onzen stadgenooten de tegenstander batsmen in twee uur van de mat te krijgen, waarna slechts de overwinning en daarmede het kampioenschap zou worden verkregen, Indien de benoodlg- de honderd runs voor halftien zouden worden gemaakt. Inderdaad, het ge lukte. met de laatste bal van de wed strijd, wist no. 11 de winning-hit te scoren en eindigde dus in het schemer donker deze belangrijke strijd. Mr. Da vidson c s. natuurlijk in hun nopjes, doch of de resp. echtgenooten. ouders etc. met evenveel vreugde kennis hebben genomen van deze merkwaardige over- winnig, meenen wij toch te moeten be twijfelen. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. V. R. A.Rood en Wit. Onder wel wat al te warm crlcketwccr zijn de Stadionbcwor. #s er in geslaafd, dank zü uitstekend bowlen van Rincker, die 6 Haarlemmers uitbowlde en cr 2 door den wicketkeeper gevangen kreeg. Rood en Wit met 25 runs de nederlaag toe te brengen, nadat zij eerst zelf 103 runs gescoord hadden waarvan Glerum met een verdienstelijke 31; aanvoerder Hamburger met oen harde 16 en Stroe ve met een brutale, doch zeer nuttige 20 het leeuwenaandeel hadden. De Koster en Leeser voegden hier leder nog 8 runs aan toe en Ellers maakte er 6, alvorens ook Schmeink. die voor het verdere ge deelte van het seizoen den Rood en Wit aanval komt versterken, hem naar het clubhuis terugstuurde als laatste wicket en zijn vierde, waartegenover hij 29 runs op zich zag slaan. Bruin veroverde eveneens 4 Amsterdamsche wickets doch was duurder, zijn wickets kostten 59 runs. v. d. Togt kon slechts een wicket bomachtlgen, voor 6 runs. De innings der Haarlemmers viel al weer tegen, terwijl er nu een mooie kans was om de benoodlgde runs te maken, werden deze echter, Jammer genoeg, niet geaccepteerd: Elias met 9 begon goed eft vooral toen bleek dat Swens (1.3) er goed het oog in had kwam er hooD in de Rood en Wit harten, welke echter ten slotte toch ijdel bleek te zijn, niettegen staande op het laatst Schmeink en v. d. Togt nog even voor 'n opleving zofgder.. Doch toen ook deze twee voor 11 resp. 8 verwenen waren, was het voor 88 ge beurd en Rood en Wit was wederom ver slagen. Rincker had met 8 voor 20 schit terende cijfers. lste Innings Rood cn Wit: P. Lammerts, v. Bucrcn bowled Rincker 6 Jhr. B. Th. Elias bowled Rincker 9 S. Posthuma bowled Rincker 0 J. J. Sweers c. Leeser bowled Rincker 23 J. W. v. d. Bogaerdt bowled Hamburger P. Hagenaar bowled Rincker J. Schmeink bowled Rincker J. v. Eeghcn bowled Hamburger A. v. d. Togt c. Leeser bowled Rincker P. Hoomuns not out M. Bruin bowled Rincker Extra's 20 Totaal Bowlingcljfers OMR J. R Rincker 12 2/3 4 20 J. v. d. ChiJs 9 1 27 Mr. G. Hamburger 7 1 15 W. Glerum 3 16 lste Innings V. R. A. W. Glerum c. v. Bueren bowled Bruin yj. Wittebol c, v. d. Togt bowled Bruin J. Rincker 1. b. w, bowled Schmeink Mr. G. Hamburger c. v. Eeghen bowled v. d. Togt 16 Dr. Lobry de Bruyn c. P. v. Bueren bowled Bruin M. Hartog bowled Bruin J. M. de Koster c. Jhr. Ellas bowled Schmeink K. J. Leeser c. P. v. Bueren bowled Schmeink J. E. Stroeve ran out 20 J. Eilers bowled Schmeink J. v. d. Chijs not out Extra's Totaal Bowlingcljfers O M M. Bruin 23 1/3 9 59 4 v. d. Togt 6 4 6 J. Schmeink 19 8 29 V. V. V.—Haarlem. A. MAAS SCOORT ZIJN EERSTE CENTURY IN DEN N. C. B. Bij cricket is het nooit goed; was tot nu toe het weer niet naar den zin, om dat het te koud was. thans was het zoo waar te warm. Pielden in zulk een ondragelijke hitte was dan ook geen pretje. V. V. V. weet hier meer van! Grootmeyer won den toss en Maa: c.s. benijdden reeds Noblle en zijn lot- genooten: echter tot ieders verbazing, verkoos V.V.V (6 voor, 5 tegen) fiel den. Deze grap hield hen echter ruim 3 uur in het veid en het was dus wel te begrijpen, dat V.V.V. hierna de 176 van Haarlem nooit zou halen. Echter zijn we zoo ver nog niet! Aldus batte Haarlem eerst. Op 11 viel reeds het wicket van Kleefstra, maar Maas kreeg hierna goeden steun van Jaski. Beiden speelden uiterst kalm, tevens een gevolg van het heusch niet slechte bowlen van V.V.V. Vooral Bras- sois en ook Nieda bowlden uitstekend. De fastbowlers Grootmeyer en Jeuken, waren hard, zonder meer. Jaski gaf in 't begin een kans, maar speelde daarna uitstekend. Eerst op 88 kreeg Jeuken hem l.b.w. voor 35. Hierna volgde een groote collapse. Alleen Maas wist stand te houden. Langelaar hield het ook nog even uit, maar met v. d. Bergh op de mat had Maas nog 10 runs noodig voor zijn century. Op 88 was gemist, maar ove rigens stond hij uitstekend te spelen. Ondanks de hitte en den weinig gerust stellenden steun wist hij met den voor- laatsten man op de mat zijn eerste century in den N.C.B. te scoren. Een verdiend succes voor den all-rounder! Na 3 uur en 5 min. gebat te hebben werd hij tenslotte nog op 102 gebowld, waarmee tevens een einde kwam aan de Haarlem-innings. Zooals te verwachten was, vielen In 't begin der V.V.V.-innings, de wickets vrij snel. Zoo deed v. d. Lee een goeden vang en Kleefstra een „famous catch" in de slips. Ook Jaski had niet veel moeite met een kans en v. d. Bergh deed achter de palen nuttig werk. Dijk huis en Maas stonden zeer goed te spe len. .terwijl Jeuken hard sloeg maar daarbij niet over geluk te klagen had. Na 44 runs gescoord te hebben, werd hij gced gestumpt. M, Maas bracht als tiende man nog verwarring in de Haarlem-gelederer. en menigeen slaakte dan ook een zucht, teen hij op een totaal van 156 zeer ge lukkig werd gestumpt. Het fielden der Haarlemmers was dit keer gelukkig weer goed. Het bowlen was ook voldoende, al kwam Maas, na zijn afmattende innings niet aan zijn taks toe. Evenwel deed v. d. Lee weer nuttig werk, evenals alle andere bowlers. De scores luiden: le innings Haarlem. B. Kleefstra c. and b. Grossois 3 A. Maas bowled Grootmcijcr 102 F. C. Jaski 1-b.w. Jeuken 35 J. Fortgcns c. Stuyvcnbcrg b. b. Brossois 2 \V. F. v. d. Lcc c. andr b, Brossois 1 A. v. Wocrkom bowled Groot* mcijcr 0 N.'Nagtzaam bowled Grootmeijer 0 J. Tekelcnburg bowled Brossois G. v. Langelaar bowled Jeuken 9 1'. v. d. Bergh c. Slag b. Jeuken -1 J. Hazes not out z 0 Extra's 20 Totaal 17(. Bowlingcljfers: J. Grootmeijer 19 2/66 52 3 11. Brossois 21 6 39 4' H. Jeuken 11 1 49 3 G. Nicda 5 2 11 0 A. v. Stuyvcnbcrg 1 0 5 0 lc innings V.V.V.: G. J. Nicda c. Kleefstra b. lfazcs 5 J L. Alandt c. v. d. Lcc b. Nagtzaam 6 E A. Kost c. Jaski b. Maas 4 W. L. Dijkhuis bowled v. d. Lcc 21 H. Jeuken st. P. A. J. v. d. b. Mazes 44 A. v. Stuyvenberg bowled Maas 1 J. J. Grootmeijer bowled v. d. Lcc 1 W. H. Grotmeijcr e. P. A. J. v d. Bergh b. Maas 7 J. N. Slag l.b.w. Maas 15 M. Maas st. P. A. J. v. d. Bergh b. Jaski 34 H. Brossois not out 11 Extra's 7 Totaal 0 Nagtzaam 8 2 26 11 Hazes 7 0 31 1 Maas 13 4 53 Jaski 4 1 14 8 f. v. d, Lcc 7 0 25 De verdere uitslagen. De Ct. meldt nog de volgende cricket uitslagen: H.D.V.S.A.C.C. gewonnen door A.C.C. met 35 runs op de le innings. Ajax—H.C.C. I gewonnen door H.C.C. met 134 runs op de ie innings. H.C.C. II—Phoenix gewonnen door H C. C. II met 268 runs op de le innings. Ir. G. Bouwmeester de oud-Haarlem voetballer scoorde in dezen wedstrijd een century (111 runs). P. W.—Quick gewonnen door P. W. met 23 runs op de le innings. Haarlem 2—V. V. V. 2. V. V. V. 2 bat eerst en brengt het tot 119. v. Wermeskerken 29, Wessel 13, Maas 31, Kuypers 17* en extra's 18. Bowlingcljfers: Visser 2-27. Blok 3-41 v. Dalsum 3-17, Misset 0-6. Alleen coming-man de la Mar met 20 speelt vervolgens behoorlijk. Op 42 is alles afgeloopen. Bowlingcljfers: Oom 3-22, Wermesker ken 7-19. Dank zij Dalhuysc-n 20* en Misset 24* ontloopt Haarlem de inningsnederlaag. Op een stand van 60 voor 1 geeft V.V.V. op. Bowlingcljfers: Ooms 1-10, Wermes kerken 0-19, Maas 0-8, Krooneman 0-7, Meyer 0-4 en Cuypers 0-3. Haarlem verliest dus met 77 runs op de le innings. R. C. H. 1—L. C. C. R. C. H. WINT MET 40 RUNS. R.C.H. benutte haar vrijen Zondag met het spelen van een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de Leldsche cricketclub. R.C.H. gaat eerst batten, hetgeen in het begin niet al te best gaat, als er al 7 wickets neer zijn voor 37 runs. Dan Is de momenteel hier vertoevende Austra liër Dickson, zoo welwillend zijn mede werking te verleenen. Met keurige sla gen doet hij de score omhoogvliegen: ook zijn runnen is bewondereenswaardig. Als hij tenslotte door gebrek aan een part ner zijn innings niet verder kan voort- zeiten. zijn er 120 runs; waarvan Dick son een schitterende 49 not out, H. de Jong 20; G. Kamoen 22 en J. Kedde 11. F. van Es bowlde 243. A. v. Es 5—29. en G. van Goor 332. L. C. C. bracht het hierna tot 80. Alleen C. J. Metsch bewees een bats man van klasse te zijn; zijn 26 runs waren van prima gehalte. Verder kwam F. v. Es met 29 in de dubbele cijfers. J. de Graaf bowlde 335 en H. de Jong 524. R. C. H. 2Bloemendaal. BLOEMENDAAL WINT MET 50 RUNS. R.C.H. gaat eerst batten, maar komt op de zwakke bowlerij van Bloemendaal slechts tot 58: waarvan nog 15 extra's. Alleen R. de Vries scoorde een keurige 20; voordat, een goede bal van Beyk hem te machtig bleek. J. Beyk bolwde 511; G. v, Dam 332 (Bloemendaal deed het hierna veel beter Het openingspaar J. v. d. Meer en G. Strik brengen het, hoewel niet* zonder geluk, tot 44. op welk totaal Strik ge vangen wordt. Even dreigt er een col lapse, als er 10 runs later reeds 5 wickets zijn gevallen. Beyk en Van Dam redden dan de zaak, waardoor het totaal nog 108 wordt. Hiervan had J. v. d. Meer 19; Strik 22; J. Beyk 30 en v. Dam 16. L. v. d. Mey kon ditmaal geen wicket nemen; J. Nieman bolwde 428; G. Kamoen 225 en tenslotte bewees R. de Vries het ook nog wel te kunnen, door 2 wickets voor 1 run te nemen. Haarlem 3 aRood en Wit 3 b Bovenvermelde wedstrijd is een zeer aardige match geworden. Vooral het slot was buitengewoon. Nadat Rood en Wit het dank zij Merchant 82 en Chabot 25. tot 130 had gebracht, wist Haarlem het ondanks een goed begin, met de groot ste moeite eveneens tot 130 te brengen. Helimig 30, Teschmacher 10 Bieshaar 32, Jansen 11, Onkenhout 16, Lanting 11 en extra's 12. Bowlingcljfers Haarlem: Lanting 5-50, Teschmacher 4-38, Onkenhout 0-9 en Lanting 1-28 Bowlingcljfers Rood en Wit: Faber 1-36, de Vries 5-58 en Marchant 4-24. De wedstrijd eindigde dus in een tie. A. V. O. S.Haarlem 3 b. (Gewonnen door A.V.O.S. met 90 runs op de le innings). Onder voor cricket ideale weersom standigheden heeft A.V.O.S. haar pun- tenaantal met 2 vermeerderd, zij het dan ook tegen een onvoltallig Haarlem 3b. De bezoekers verschenen met slschts 7 spelers, de reeds Ingegane vacantie en, naar verluidt, het wegblijven van eenigen waren hiervan de oorzaak! Ook nu verloor de A V.OB.-aanvoerder we derom den toss. Haarlem verk:est te gaan fielden. Het openingspaar brengt het niet verder dan 9. terwijl op 18 het 2e wicket valt. N. J. Twisterling en Th. Hetem voeren dan de score snel op: spe ciaal laatstgenoemde slaat krachtig, tot dat hij op 68 voor 37 wordt gebowld. De wickets vallen regelmatig, alleen Twis terling houdt stand. Met den laatsten man in wordt hij echter in het verre veld gevangen. Zijn totaal bedroeg 53. Verder kwamen H. C. Klerk cn D. Brauckmann ieder met 12 in de duibbele cijfers. W. Vos bowlde 4—44, L. de Noo 3—32. F. van Dalsum 3—33 en D. Tesch macher 010. Het totaal der A.V.O.S.- Innings was 128. Het uitstekende wicket- keepen van J. van Woerkom mag niet onvermeld blijven. De Haarlemmers brengen het hierna slechts tot 38, hoewel de stard eerst 227 was. Hiervan scoorde L. de Noo, die een goed bat bleek te zijn. 17 runs. De bowling-cljfers luidden: J. C. Kroon 0—8, H. C. Klerk 2—16, Th. Hetem 3—9 en J. Erdtsieck 1—4. Met nog 1 1/2 uur speeltijd probeert A.V.O.S. een inrüngs-overwinnlng te be halen. doch als die speeltijd is verstre ken. heeft Haarlem 3b nog 2 wickets in handen, zoodat deze poging riet gelukte. Haarlem 3b had toen 4-1 runs. waarvan W. Vos 17 en H. de la Mar 10. Jac. Klerk bowlde 1—9 en H C. Klerk 2—7. terwijl diverse andere bowlers geer succes had den. Extra's 10. A.V.O.S. won derhalve i«.et 90 runs op de le innings. CRICKET IN ENGELAND De jaarlijksohe Oxford-Cambridge match heeft wel een zeer spannnend verloop gehad. De aanvoerder de Can- tabs won den toss en had dus het geluk onder de meest Ideale weersomstandig heden te gaan batten. Het wicket op Lords was zeer betrouwbaar cn dus kon een groot aantal worden tegemoet ge zien. Het begin was evenwel weinig fortuinlijk, want teen de eerste honderd op het scoringboard verscheen, waren reeds vier des beste batsmen gevallen. E. T. Killick (74) redde de situatie, zoo dat het totaal nog 292 werd. By de Oxo- 1 Ziians speelde Kingsley (53) meesterlijk een werd daarbij uitstekend gesteund deer Garland Wslls, zcodat de innings maar 5 runs ender die van Cambridge eindigde. De 2e innings leverde voor de licht bla.uwen 329—7 (Robins 101*) op waarna de Oxford-batsmen een van- hopigen strijd tegen dc klok speelden en hierin met de laatste mensohen op de mat nog juist slaagden. Voor de zoo- veelsie maal eindigde deze ontmoeting dus onbeslist. Voor de competitie gaat Kent nog steeds op den goeden weg voort. Dit maal werd Derbyshire het slachtoffer, ondanks heldhaftige pogingen om den voorsprong op de eerscte innings te kun nen behouden. De totalen luiden: Derbyshire 214 (Storer 113) en 234 (Lee 100). Kerut 159! (Wortfliington 8—41) en 290—4 (Hardinge 152 niet uit). Ook Lancashire blijft haar goeden vorm gehouden en wist met 7 wickets Hampshire de baas te blijven. Yorkshire moest ondanks een hoog totaal in haar eerscte innings (406) de punten voor de voorsprong op de eerste innings aan Surrey afstaan, die dank zij twee prachtig geforceerde centuries van de amateurs Jaxdine (157) en Fen der (177) een totaal van 458 maakte Somerset deed uitstekend werk door •tegen Essex de 8 punten in den wacht te sleepen, waarbij M. D. Lyon zich een schittereide 141 bijzonder onder scheidde. Tate (7—24) deed Glanmorgan in het zand bijten waarbij de volgende scores zijn te vermelder.: Sussex 347 (Wcnsley 140) en 115 6 w. Glamorgan 75! en 386 (Davles 126*) Leicester wist met 9 wickets van War wickshire te winnen ondanks schitte rend individueel spel van R. E. S. Wyate die beide inning: resp. 82 en 102 scoorde. Northampton versus Gloucester ein digde ongeslist, terwijl .de West-Indië batsmen tegen Notts loskwamen en 378 runs scoorden. Ook de Notte-captaiu A. W. OaiT maakte een verdienstelijke 100 goed bijgestaan door Whysall met 80 en Stapels (7) met 84 not out. Het Notts totaal werd 393 en de wedstrijd eindig de natuurlijk onbeslist. Kent heeft nog steeds de leiding, doch v-ordt op den voet gevolgd door Lancashire. Notts is goede derde, Middlesex vierde, Surrey vijfde en Yorkshire zesde. Worcester kan nog steeds geen goed doen, doch Somerset is eenige sporten op de competi t i el ad de rgestege n ten kostj van Essex en Northamptonshire. De traditioneele EtonHarrow-ont- moeting is na opwindenden strijd in een Eton-victorie geëindigd. Ondanks het feit. dat Harrow op de eerste innings 106 runs voor was (de to talen waren: Eton 126, Harrow 234) wisten de Etonians zich later schitte rend te herstellen, scoorden in snel tem po 415 runs voor 8 wickets (A. Dou glas 158) en slaagden erin binnen de be- noodigden tijd Harrow voor 253 aan den kant te zetten, aldus een onverwachte overwinning van slechts 28 runs beha lend. UMPIRE. Tournament Vijverhoek. Vlot en genoeglijk, alles op tijd en pretig, zijn de wedstrijden óp Vijverboek verloopen. In de finale sloeg dr. Eysvogel in drie sets (best of five) G. Aanstoot in een drukkende hitte, mej. Vorstman had. weinig moeite met mej. Povel, terwijl het gem. dubbelspel zonder bijzonderen strijd aan mevr. v. Huystee en dr. Eys vogel kwam. De jongelingen P. Jonge- neel en Brand legden de geroutineerde spelers Allard en Bijvoet het vuur na aan de schenen, maar moesten tenslotte het onderspit delven. De dames Pove! vonden eerst geduchten tegenstand van mej. Vorstman en mevr. Tysseling maar de warmte en vermoeidheid waren de oorzaak van een inzinking bij mej. Vorstman, zoodat de overwinning kwam voor de dames Povel. De wedstrijden waren zeer geani meerd; er was geen zenuwachtige wed- strijdstemming, doch gemoedelijkheid voerde steeds den boventoon. Uitslagen: Heerenenkelspel: G. Aanstoot sl Bij voet 7—5, 4—6. 6—4. Finale dr. Eysvogel sl. G. Aanstoot 7—5, 6—3, 6—4. Damesenkelspel, mej. E. Vorstman sl. mej. J. Povel 6—4, 6—4. (finale). Gem. dubbelspel: halve finale: mevr. Veldhuyzen en Ter Laag sl. mej. J. v. Laer cn Ramaker 5—2, 62, 8—6. Finale: mevr. v. Huystee en dr. Eys vogel sl. mevr. Veldhuyzen en Ter Laag 64. 62. Heerendubbelspel, finale: Allard en Bijvoet sl. P. Jongeneel en D. Brand 6—4, 4—6, 6—3. Damesdubbelspel: finale: dames Povel sl. mevr. Tysseling en mej. Vorstman 9—11, 6—4, 6—2. Troostronde: Heerenenkelspel: K Aanstoot sl. M. v. Huystee 1—6, 6—3, 9—7. K. Aanstoot sl, Vaags 6—3, 6—1 Ter Laag sl. K. Aanstoot 6—0, 6—3. Damesenkelspel: mevr. v. Huystee sl. mevr. Veldhuyzen 6—4. 6—1. De wedstrijden op Rijnegom. De jonge en onervaren wedstrijdcom missie heeft zich aardig door de moei lijke taak van het lelden van zulk een uitgebreid tournament heengeslagen. Ze had van alles verwacht, zooais we dat In ons kikkerlandje kunnen verwachten: regen, sneeuw, hagel maar niet, dat wegens overgroote hitte, gepauzeerd zou moeten worden. Daarom liepen Zon dagmiddag de finales eenigermate in de war. Overigens is het toch een flinke prestatie, om zoo'n serie wedstrijden, met troostronden voor alles singles en combinatie, af te werken in een week tijds. Zooals te voorzien was heeft frl. v. Randwyck het damesenkelspel gewon nen. ofschoon niet te voorzien ls ge weest. dat mej. Zus Smits haar in de fi nale nog zoo ernstig zou bedreigen. Het was een heel mooie eindstrijd met tal van fijne wedstrijdmomentjes, een ge sneden slag van mej. Smits, afgewisseld (te weinig) door een snelle drive en een „all round play" van frl, v. Ranawijck, die verdiend won. In het: heerendulb- belspel kwamen v. Arp en Ramaker na een ronde reeds in de finale, door het terugtrekken van v. Mannekus en part ner en doordat Levy en Oostwald, we gens ongesteldheid van eerstgenoemde, niet uitkwamen. Daar verloren ze met een vrij geflatteerde score, 63, 75. De Ruiter en C. Melser hebben zich vol komen de meerderen betoond. De overige finales worden hedenavond op de ba nen van Rijnegom gespeeld. UITSLAGEN Heerenenkelspel 3e ronde C. MeLsert sl. W. Oostwald 4—6, 7—5, 8—6, demi-finale J. de Rui ter sl. Th. Ramaker 36, 64. Melsert sl. J. A. Verhagen. 60, 62, 2e ronde C. Melsert sl. P. Engelenberg, 6—2. 62. W. Oostwald sl. J. v. Arnold, 46, 6—2, 6—4. J. Melsert sL A. F. Dinger 6—2, 3—6. 6—3. H. F. v. d- Wall sl. E. Lanzius, 10—6. 64. 3e ronde: Ramaker sl. v. d. Wal 7—5 6—3. J. A. Verhagen sl. H. Leeuwenberg 64 6—2. J. üe Rui ter s:. J. A. Melsert, 6—0. 6—3. Damesenkelspel: mej. D. Deutman v.v frl. v. Randwijck 6—2. 6—3. finale frl. v. Randwijck sl. Zus Smitss 26. 6—3. 6—2. Gem. Dubbelspel: 2e ronde: mej. R. Levy en W. Oostwald sl. mej. J. Groot- veld en C. Cassee 60, 46. 61, mej. Zus Smits en H. F. v. d. Wal sL mej. M. Schade v. Westrum en P. C. v. Manne kus. 6—3, 4—6, 7—5, mevr. en de heer De Ruiter sl. mej. R. Levy en W. Oost wald 7—5 60 3e ronde: men. en de heer De Ruiter sl. mej. S. Blankevoort en J. Sasburg, 62, 63. frl. v. Rand wijck en W. Modüch sl. mej. v. Vliet en P. Lugt. 6—2, 61, halve eindstrijd mej. R. Levy en W. Oostwald sl. mej. Zus Smits en H. F. v d. Wal, 6-^4. 6—3. Heerendubbelspel: 2e ronde J. de Rui ter en C. Melser sl. H. Seignette cn J. v. Arnold, 6—4, 6—2, J. Schade v. Westrum en W. v. Mannekus sl. J. Levy en W. Oostwald. 7—5, 6—1, 3e ronde H. Leeu wenbergen P. C. v. Mannekus sl. P. En gelenberg en K. de Boer 75, 60 fi nale J- de Ruiter en C. Melsert sL E. v. Arp en Th. Ramaker 63, 75. Troostronden: Heerenenkelspel i H. Hulshoff Pol sl. J. v. Hooydonk 6—0. 6—4 H. Seignette sl. Hulshoff Pol 6—0 60, J. Levy sl. P. C. v. Mannekus, 7—9., 6—3 6—1. H. Seignette sl. J. Levy, 6—2 6—4 (finale). Gem. dubbelspel: Mevr. en de heer N ij pels sl. mej. v. Dorsten en S. Faber 62, 62, mej. J. Koorn cn P. Engelenberg sl. mej. J. de Bruyn en A. de Bont, 63, 63, mevr. en de heer Nijpels sl. mej. J. Hoorn en P. Engelenberg 8—6. 7—5, mej. T. Smits en J. Levy sl. mej. Volbeda en J. J. Bol land, 6—4, 6—1. halve eindstrijd: frl. v. Randwijck cn W. Modlich sl. mej. D. en den her A. Deutman, 62, 63. Heerendubbelspel: Sasburg en Verha gen sl. T. Blikslager en E. Lanzius 62 1, M. Constandse en C. Kos sl. S. J- Faber en L. Cassee 36, 63, 15, A. C. Nijpels en A. Deutman sl. J. W. Sas burg en J. Verhagen, 75, 63, finale: Nijpels en Deutman sl. Constandse en Kos 6—3, 6—2. DE DAVIS CUP. Italië slaat Tsjecho-Slowakije. De Italianen hebben, door op den laat sten dag beide enkelspelen te winnen de zege behaald in de Europeesche zone van den Davis Cup. De uitslag werd ten slotte 3—2. De Italianen de Morpurgo en Gaslini zullen dus dezer dagen te Parijs tegen Tilden en Hunter moeten spelen om de eer, wie Frankrijk in de challenge round zal ontmoeten. Er wordt reeds zoo alge meen gesproken over de kansen van de Amerikanen tegen de Fransühen, dat het waarlijk niet onaardig zou zijn. wanneer Italië eens van Amerika won. Het is na tuurlij konwaarschijnlyk, maar met een de Morpurgo in topvorm is het toch niet geheel onmogelijk. Te huur „Ever Ready" TENNISBANEN H. BROUWER Zandvoortschelaan 70, Tel. 26287. 5 ZWEMMEN. Schoolzwemwedstrijden. Mooi weer, flinke deelname, enthou siaste ouders en jeugd, goede demon straties, ziedaar de hoofdfactoren waar onder Zaterdag J.l. de schoolzwemwed- strijden om het „Dr. Merens" en het „H.O.Z."-diploma plaats vonden in de nieuwe gemeentelijke zweminrichting aan de" Houtvaart. Na de goedgeslaagde vaardigheids- proeven in lichaamsoefeningen op Don derdag 12 dezer, kan de vereeniglng van gymnastiekleeraren ook met genoe gen terug zien op de door haar georga niseerde schooiwedstryden. Met de jaren groeit de belangstel ling van de ouders, onderwijzers en hoof den van scholen, autoriteiten en leer lingen voor deze zwemwedstrijden. In het geheel werd door, 15 meisjes en 12 jongensploegen deelgenomen. Luid toegejuichd door hun kameraden, deden alle deelnemers (sters) hun best om de eerste plaats te bezetten; het waren de jongens van school 17 (hoofd de heer Donkersloot) die beslag legden op het ,.Dr. Merer.s -diploma, terwijl de meis jes van het instituut „Oranje Nassau" (hoofd de heer J. H. van Leyden) er voor zorgden dat het mooie nieuwe diploma door de Haarlemsche onder wijzers aangeboden, voor een jaar het eigendom van deze school wordt. De volledige uitslagen luiden: Jongens: (4 x 25 M. estafette). 1. school 17 in 1 min. 412/7 sec. 2. Doopsgezinde school in 1.44. 3. school 21 ploeg I 1.49. 4. school 18 1.50. 5. school 9 1.52. 6. school 22 1.54. 7. Rijksleerschool 1.57.8. 8. school 35 1.58. 9. school 21 ploeg U 2.12/5. 10. school 23 2.3. 11 en 12. school 3 en 36 2.40. Meisjes (3 x 25 M. estafette). 1. Inst. „Oranje Nassau" in 1 m. 19 sec. 2. school 4 in 1.22. 3. Rijksleerschool in 1.22 4/5. 4. school 25 ploeg I in 1.23. 5. school 36 in 1.23 4/5, 6. schood 34 in 1.271/5. 7. Doopsgezindeschool I in 1.27 4/5. 8. school 25 ploeg II in 1.30. 9. school 22 in 1.301/5. 10. School 7 in 1.31 2/5. 11. Rijksleerschool II in 1.314/5. 12. school 21 ploeg I in 1.32. 13. school 3 in 1.38 14. school 21 ploeg II in 1.40 3/5. 15. Doopsgezinde school II in 1.46 2/5. Na deze wedstrijden werden door eenige dames en heeren verschillende sprongen gedemonstreerd. Vervolgens speelde een zevental van H.V.G B. een vriendschappelijke match tegen een zevental van „de Waterratten", daarna volgde een polowedstrijd voor dames „Zignea" tegen een combinatie-zevental Dat deze beide matchen in den smaak vielen van de aanwezigen kan men zich indenken, vooral de jeugd leefde geheel en al mee. Na afloop reikte Dr. Merens op de bekende leuke wijze de prijzen met een toepasselijk speechje uit. Spreker bracht dank aan allen die hebben medegewerkt tot het slagen van dezen middag. In de eerste plaats dankte Dr. Merens de gymnastiekleeraren voor de organisatie, vervolgens de vereenigingen voor de demonstraties en bijdragen voor de prijzen, als ook speciaal de vereeniglng „de Schoolslag" voor een bijzondere prijs die zij beschikbaar stelde en het in bruikleen geven van stoelen en banken. Wereldrecord verbeterd. De Ct. meldt dat de Duitsche zwemster Lotte Mühe het wereldrecord 200 Meter schoolslag opnieuw heeft verbeterd door den afstand in 3 min. 11.2 sec. te zwem men. DRIE-KILOMETER WEDSTRIJD. Te Schiedam is Zaterdag door de Schiedamsche Zwemclub een 3-kilome- ter-wedstrijd gehouden. Om drie uur startten de dames en de veteranen, tien minuten later volgden de heeren. Spannend was. volgens de N. R. Ct. vooral de stryd tusschen de broeders J. H. van der Wouw en G. P. van der Wouw, beiden van R. Z. C., waart»ij de eerste het met een fractie van een se conde won. Van de veteranen bleek de lieer A. J. Gerritsen van De Waterrat ten uit Haarlem een uitstekend zwem mer te zyn, hy kwam als eerste in zijn groep aan. Mej. C. van Oort (O. D. Z.) nam bij dé dames direct na de start de leiding, onmiddellijk gevolgd door mej. Koning (S. Z. C.) die later echter twintig meter achter kwam. Tijdens den tocht hebben de bekende zwemsters de dames Baron en Braun een demonstratie behendigheidszwemmen ge geven, die een geweldig succes had. Bei de dames hadden van de duizendkoppige menigte een daverende ovatie in ont vangst te nemen. Omstreeks 5 uur waten alle 21 dames en 40 heeren, op de uitvallers na, weer binnen. De uitslagen zijn: Dames: 1 mej. C. van Oort (O.D.Z.) 59 min. 8 sec.; 2 mej. C. Koning (S.Z.C.) 59 min. 35 sec.; 3 mej. N. Delwei (O.D.Z.) 1 uur 2 min. 14 sec. Heeren: 1 J. H. v. d. Woud (R.Z.C.) 52 min. 24 2/5 sec 2 G. P. v. d. Woud (R.Z.C.) 52 min. 25 sec., 3 G. Boogert (D.Z.C.) 54 min. 5 2/5 sec. Veteranen: 1 A J. Gerritsen (D.W.R.) 1 uur 1 min. 41 sec., 2 J. F. van Lunteren (R.Z.C.) 1 uur 6 min. 27 sec. WATERPOLO. Neptunus 1H. V. G. B. 1 (3-0) Voor de laatste maal in dit seizoen trok H V. G, B, I er Zaterdagavond op uit cm het Neptunus te Zaandam het competitieprogramana Ned. Zwembond af te sluiten. Tegen de verwachting in kon den de Haarlemmers het niet tot een overwinning brengen, niettegenstaande hun goede spel van begin tot eind. Het geluk was niet met de H. V. G. B.'ers en Neptunus wist van de weinige fouten in de verdediging gebruik te maken en daardoor drie maal te doelpunten. Het spelpeil was van zeer goed gehalte cn aan beide zijden werd keurig spel ver toond. Als scheidsrechter De Vries* beginnen laat, zien wij H.V.G B zonder P. Lugt doch S. v. d. Meer is weer in de gele deren. Er ontwikkelt zich onmiddellijk een enthousiast spel. dat zich snel verplaatst en beurtelings moeten ae verdedigingen ingrijpen. Geen der partijen kan op eenig overwicht bogen, hoewel de snel le aanvallen der Zaandammers beter worden afgewerkt. De eerste goal ont staat als in de H.V.G.B.-achterhoede even geaarzeld wordt met overnemen, waardoor Dil een goede kans in een doelpunt kan omzetten. Een serie H. V. G. B.-aanvallen om den gelijkmaker te forceeren die zeker in deze periode verdiend is. leiden door slecht gerichte schoten niet tot het be geerde resultaat, terwijl M. Dekker in het doel der gastheeren eenige goede ballen van Jaap Bouwer uit zijn heilig dom weet te houden. Gé Dekker stelt Jan Schouw eenige malen op den proef door snel op te zwemmen, doch de Haarlemmer laac geen oogenblik los en beneemt elke kans tot schieten, Voor de rust weet geen der partijen het net meer te vinden zoodat dan dc stand 1—0 blijft. Bij de hervatting loopt H.V.G.B. hard van stapel en telkenmale zien we een speler uit de achterhoede opzwemmon. waardoor verwarring ontstaat in de Neptunus-verdediging. Noch v. d. Bc- gaardt, noch van Ommeren heeft succes en als tot overmaat van ramp deze laat ste den vrij liggenden Bouwer over her hoofd ziet en een goed opgebrachten bal naar een Neptunus-man speelt, worde deze beleefdheid met een doelpunt be loond. Geenszins ontmoedigd door den te genslag komt H.V.G.B. meer en meer in den aanval. Achtereenvolgens lossen Jan Schouw en Sietske van der Meer harde schoten zonder eenig gevolg, terwijl Jaap Bouwer in een lastige positie Juist over de lat schiet. Het harde werken der H. V, G. B.'ers wordt niet beloond en als v. d. Meer over een naar hem ge plaatsten bal heen zwemt is Van Zijp er als de kippen bü cn scoort Neptunus voor de derde maal. Spoedig hierop is het tijd en hebben de H.V.G-B.'ers dezen prettig gespeeldcn wedstrijd met 3—0 verloren. Als gevolg hiervan eindigt H.V.G.B, op dc derde plaats.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6