BUITENLANDSCH OVERZICHT GIOLITTI'S DOOD, GENERAAL OBREGON VERMOORD FEUILLETON De Dubbelganger GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN Zomersproeten Sprutol. Bij alle Drogisten. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 18 JULI 1928 DERDE BLAD Zijn beteekenis voor Italië. Hoover's candidatuur. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. Zij die van het wasschen hun beroep maken zijn 2eker op dit gebied de menschen van ervaring. Zij laten niets aan het toeval over, doch ge bruiken de zeep die haar de beste resultaten geeft. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zooals wij gisteren reeds kort meld den is de Italiaansche oud-premier Gio- iitti overleden. Giovanni Giolitti was 1842 geboren te Mondovi (prov. Cuned). Hij studeerde rechten en was een tijdlang in justfitiee- len en belastingdienst. In 1883 werd hij tot lid van de Kamer gekozen, hetgeen hjj tot zijn dood bleef. In 1889 werd hij voor de eerste maal minister in het ka- binet-Crispi, en in 1892 vormde hij voor de eerste maal zelf een kabinet dat ech ter in 1893 reeds moest aftreden in ver band met bankschandalen, waarbij ech ter Giolitti persoonlijk niet betrokken was. Eerst in 1901 trad de liberale leider weer als bewindsman op den voorgrond, en wel als minister van Binnenlandsche Zaken in het kabinet Zanardelli, waar hij een sociale politiek voerde in libe ralen geest. In 1903 vormde Giolitti zijn tweede kabinet, dat tot Maart 1905 aan bleef. Sindsdien werd hem vóór den oorlog nog tweemaal de leiding van Ita- lië's politiek toevertrouwd. Tijdens dezen bewindstijd toonde Gio- htii zich steeds een aanhanger van hei verbond met Duitschland en Oostenrijk Toch viel Italië's aanval op Turkije, welke de verbondspolitiek stellig door kruiste, in Giolitti's bewindstijd. In Maart 1914 trad de liberale leider af. volgens zijn zeggen om plaats te maken voor jongere krachten In de eerste oor logsmaanden was Giolitti een der krach tigste voorstanders van de handhaving der neutraliteit, omdat hij meende, da" de oorlog toch tot ontbir-öintr van Oos tenrijk zou leiden, zoodat de Italiaansche gebieden van de dubbelmonarchie van zelf Italië in den schoot zouden vallen Zim neutraliteitspolitiek was echter in Italië zeer impopulair. Heftig werd hij aangevallen en toen Rome ten slotte in Mei 1915 den oorlog verklaarde, trok hij zich op zijn landgoed Cavour bij Turijn terug. Bij de regeeringscrisis in Mei 1920 werd voor de eerste maai Giolitti's naam weer genoema. Een bezwaar was toen maals, dat hij een proces eischte tegen de schuldigen aan den oorlog. Toen een fa and later het kabinet-Nitti echter geen stand meer kon houden, aanvaardde de toen 78-jarige voor de vijfde maal het bewind, en het gelukte hem. een groote parlementsmeerderheid voor zijn pro gram te winnen. Geleidelijk brokkelde deze meerderneid evenwel af. en in 192'. legde Giolitti zijn portefeuille voor de laatste maal neer. Er volgden de zwak ke kabinetten, die de komst van het fascisme voorbereidden. Tegenover' het fascisme nam Giolitt: aanvankelijk een welwillend neutrale houding aan. Einde 1924 was er echter een zwenking in zijn optreden waar te nemen. Aanslag op Generaal Obregon. Generaal Obregon, die pas tot presi dent van Mexico is gekozen, werd in de omgeving van de stad vermoord. Hij werd door vijf kogels getroffen. De aanslag had even na 2 uur Dinsdag middag plaats tijdens een banket, dat in een restaurant werd gegeven. De da der werd gearresteerd. Het bericht van den moord op Obregon heeft in de stad Mexico groote opwin ding doen ontstaan. Men maakt zich zeer bezorgd over de politieke gevolgen van de daad. President Calles heeft zich onmiddellijk nadat hij het gebeurde had vernomen naar San Angel begeven, de voorstad, waar zich het restaurant, dat het tooneel was van de misdaad, be vindt. Omtrent den gearresteerde kon men tot dusver nog niets naders te weten komen, daar slechts zijn voornaam Cuan bekend is. Een concurrent voor Hoover. Drie-en-zestig leidende persoonlijkhe den uit de landbouworganisaties in de gr aan verbouwende districten, in hoofd zaak vertegenwoordigers van het Ame- rikaansche boerenbureau en van de landbouwvereeniging, zijn te Des Moines In den staat Iowa bijeengekomen. Na Dit het Engelse h van ALICE EN CLAUDE ASKEW, 23) Tegen elf uur hadden zich een vijftal groepe.n gevormd in de speelkamer, terwijl de gasten die niet kaartten in den salon waren gebleven. Harry en Dora zaten aan hetzelfde tafeltje met Lady Kenard en Mr. Staunton I'eat, terwijl Philip aan een ander tafeltje zat met Lord Kenard en nog twee andere dames, waarvan een tot zijn ontstelte nis zijn tafeldame ran daarnet bleek te zijn. Philip keek rond en zag dat Pierce Ruth ven niet meespeelde en hij veron derstelde dat deze wel in den salon zou blijven. waar Graaf Bridgetown de hon neurs waarnam. Na een uurtje spelen bleek "net dat Harry en Dora een paar pond verloren hadden en nadat de rebber afgeloopen was stelde Harry voor om af te rekenen Dora haalde haar beursje te voorschijn om te betalen wat zij schuldig was. Wat een aardig beursje, zei Staunton Heath, die gedurende het heele spel erg stil was geweest en alleen nu en dan het meisje met een ernstigen blik had langdurige besprekingen zijn resoluties aangenomen, waarbij de aanwezigen zich vrijwel hebben verplicht den democrati- schen candidaat voor het presidentschap Smith, te steunen. In de resoluties worden geen namen genoemd, doch de republikeinen worden scherp veroordeeld, terwijl de houding der democraten in zake de landbouw- kwesties werd goedgekeurd. Verscheidene sprekers noemden Hoover een vijand der boeren en stelden daarentegen Smith voor als een beschermer van hun be langen. Van veel beteekenis is het, dat van de 63 afgevaardigden er 32 te boek staan als republikeinen, terwijl er slechts 16 erkende democraten aanwezig waren. De gedelegeerden beweren, dat zij een millioen boeren vertegenwoordigen, wat. waarschijnijk wel overdreven is, doch hun houding voorspelt niettemin moei lijkheden voor Hoover in een aantal staten, die onder gewone omstandighe den als veilig voor de republikeinen kunnen worden beschouwd. België aanvaardt het Kellogg-pact. De Belgische minister van Buitenland- sche Zaken Hymans heett Dinsdagmid dag den Amerikaanschen gezant Gibson ontvangen en hem het antwoord van de Belgische regeering in zake het verdrag tot uitbanning van den oorlog ter hand gesteld. In dit antwoord wordt medege deeld. dat de regeering het voorstel van minister Kellogg aanvaardt. Het geeft uitdrukking aan België's sympathie mdt dit Amerikaansche initiatief en consta teert met voldoening, dat het voorstel, de verplichtingen krachtens het Volken bondspact en het verdrag van Locarr.c onaangetast laat. Een gevaarlijk inbreker. De BerlUnsche politie heeft een goede vangst gedaan door de arrestatie van den 21-jarigen Albert Weinberg, die ir. de hcofastad en te Hamburg binnen eer. laar meer dan 39 inbraken heeft ge pleegd. Zijn specialiteit was het stelen van juweelen en andere kostbaarheden sn de waarde van zijn gezamenlijke bui: moet verre de 100.090 mark overtreffen Weinberg beweert de zoon van een groot-industrieel te Metz te zijn. Hij is ui. Frankrijk gevlucht, omdat hij er met den auto van zijn vader een vrouw had doodgereden en toen door de politic werd achtervolgd. Te Hamburg aangekomen maakte hij daar kennis met een meisje uit gegoede kringen. Om aan haar hooge eischen van weelde te kunnen voldoen beweert W. met zijn diefstallen begonnen te zijn leen men te Hamburg argwaan tegen hem begon te krijgen is hij met 't meis je naar Berlijn gegaan, waar hij zijn intrek nom in een goed hotel en den hotelhouder wijs maakte dat hij bij de recherche was en opdracht had een onderzoek op de beurs te doen Ook hier voorzag hij in zijn onder houd en van het meisje door diefstal. De buit placht hij te Overhandigen aan den Armeniër Krikor Melikian, die ze dan z.g aan „onbekenden" verkocht, maar ze in werkelijkheid naar den lommerd bracht. De Armeniër blijkt Weinberg geducht in den nek te hebben gezien. Hij gaf hem altijd maar een klein deel van de opbrengst, onder voorwendsel dat de kostbaarheden maar weinig waarde hadden gehad. De Armeniër is er vandoor naar Bel gië, met de garderobe van Weinberg. He: meisje is te Hamburg opgespoord en ge arresteerd. Mihailof te Sofia ver moord? Volgens een telegram uit Belgrado aan de „Matin" meldt de „Politlka" dat de Komitadsji-leider Mihailof, op wiens instigatie generaal Protogerof vermoord zou zijn, te Sofia op straat is gedood. aangekeken. Mag ik het eens zien? Dora reikte hem met een vriendelijke glimlach de beurs over. Het was werke lijk een meesterstukje van goud en emaille. In plaats van een knip had het een prachtig bewerkt deksel. Ze had her een paar weken geleden van haar vader op haar verjaardag gekregen. De binnenkant van de sluiting is missohien nog mooier dan den buiten kant, vertelde ze. Het is door een bekend kunstenaar gemaakt. Staunton Heath peuterde eerst onhandig aan de slui ting alsof hij deze niet kon openen; ten slotte gelukte het hem. Het is schitterend, zei hij, vooral het emaillewerk is Hij hield eensklaps op en sta arde met een vreemd licht in zijn oogen in 't beursje. Toen klapte hij het haastig dicht en gaf het aan het meisje terug. Zijn oogen waren met een vreemden, vragenden blik op haar gericht. O,, maar ik heb nog nier betaald, riep Dora, die niets van het eigenaardige ge drag van Staunton Head gemerkt had. Ze opende het beursje om er geld uit ce .alen. Plotseling bleven haar oogen evenals die van Heath rusten op iets in de beurs en er kwam een uitdrukking van schrik en verbijstering op haar gjezicht. Wat is er kind? vroeg Lady Kenard verschrikt, - je kijkt of or iets vreemd g-beurd is. Ik begrijp bet niet, stamelde het meisje! toen liet ze de beurs op het brid- Vergiftiging op groote schaal. In verscheidene groote fabrieken in Somerville (Massachussets) en de om geving ontstond een ernstige paniek toer. de arbeiders en arbeidsters plotseling in grooten getale ineenzakten en in on macht vielen. In de Fordfabrieken al daar, waar alleen al 150 arbeiders ern stig ziek werden, was de verwarring zor groot, dat de fabriek gesloten moest wor den, daar de gezond gebleven arbeider met het vervoeren van de ziek geworde arbeiders naar de ziekenhuizen bezi u-aren. De oorzaak der ziektegevallen is waar schijnlijk massavergiftiging daar de ar beiders van alle betrokken fabrieken var. dezelfde groote onderneming te Bostoi hun middagmaal hadden beurokken. De vrouu) in 't zwart. Een Parijsch blad weet van een nieu- .ven vorm van oplichterij te vertellen Het is deze: Op een heel druk punt van een der boulevards te Parijs stapt plotseling een vrouw in rouw gekleed, het gelaat van tranen overstroomd, op den treeplank van een taxi, waarin een meneer is ge zeten. Zij smeekt, hem haar mee te ne men tot het Republiek-plein en weet haar zaak, het gelaat steeds van nieuwe tranen overstroomd, zoowel voor te dra gen. dat de meneer natuurlijk ja zegt Onderweg hangt de vrouw in rouwklee- ren een allertreurigst relaas van haar toestand op. Zij heeft pas haar vader veiloren, haar eenigen steun, zij is heel arm, heel ongelukkig en om nu een kwestie te regelen, waarvan haar toe komst afhangt, ontbreken haar 54 frank. Waarop versche tranen opnieuw haar gelaat overstroomen. Natuurlijk biedt getafeltje vallen, op de dooreengewor- pen kaarten, terwijl de inhoud uit het taschje viel. Bovenop, groep en glanzend in zijn gouden montuur, lag de beroemde Bridgetown diamant van Lady Kenard. xxvn. Dora, dit is mijn diamant, waar heb je die gevonden! Lady Kenard nam het kleinood op en staarde er stonrver- ba?"i naar. Ja, ging ze voort, dit ls de diamant, die ik verloren heb en ik had niet meer gedacht hem terug te zien. Zc leunde in haar stoel en riep haar man, die aan het naastbijzijnde tafel tje zat. Hugh, de diamant is terecht. Dora heeft hem gevonden. Lord Kenard duwde zijn stoel achteruit en kwam naast zijn vrouw staan. Het incident had algemeene opschud ding gewekt en het spelen werd aan alk- tafeltjes gestaakt- Dora was spierwit geworden; ze be woog nerveus met de handen langs ie rand van het speeltafeltje en zag er uit alsof ze flauw zou vallen. Dora, vod je je niet goed? Harry stond van zijn stoel op cn ging naar zijn verloofde toe. Wel. lieveling, wat scheelt er aan. Waar heb je den dia mant gevonden? Een plotselinge schrik greep hem aan Waarom was er zoo'n doodsangst op de meneer haar de 54 frank aan. die niet dan na heel veel moeite zijnerziid worden aangenomen en wanneer inmid dels het Republiek-plein is bereikt, stap de vrouw in haar zwarte kleeren ui: Het gelaat van tranen overstroomd. Van dankbaarhrid De meneer ver- bij het afrekenen het geval aan den jiiauffeur; deze helpt hem uit der droom. Had ik het gezien, zegt de chauf feur, dan had ik dit juffertje in het zwart niet bij u laten instappen, 't I een oplichtster, die bij de chauffeur.1 bekenc is; ze haalt haar truc dikwijl: uit, met haar zwarte jurk en haar tra nen en 54 frank schijnt haar vaste ta rief te zijn.... Onweer te Perpignan. Een hevig onweer heeft Perpignan en een deel van het departement der Oos- telijken Pyreneeën geteisterd. Het ging met hagel en stortregens vergezeld, dk sommige dorpen onder water zetten. De electrische geleidingen te Perpignan ge raakten onklaar, zoodat de stad een ge deelte van den nacht van licht was ver stoken. De warmte houdt aan. Vijf kinderen aan brandwonden overleden. In een dorpje bii Rouaan brak Maan dag in een afgesloten schuur, waarin zes kinderen van twee tot zes jaar aan het spelen waren, brand uit. De moeder, die zich in de nabijheid bevond, slaagde er in een der wanden van de schuur in te drukken en de kinderen levend uit hot in brand staande gebouwtje te redden Thans wordt echter gemeld dat vijf der kinderen inmiddels aan hun wonden overleden zijn, terwijl het jongste in le vensgevaar verkeert. Dora's gezicht, waarom wes ze zoo spier wit geworden? Andere oogen hadden zich nu op haar gevestigd, nieuwsgierige, onderzoekende oogen en ze was er zich angstig bewust van. Het scheen haar toe alsof al die .ogen haar beschuldigden. Ik weet het niet, stamelde ze, ik ik heb den diamant niet gevonden. Ik wist niet eens dat hij in mijn beursje zat. Een zacht gemompel steeg op. toen de onduidelijke woorden tot allen doorge drongen waren. Zij, die niet bij het ka ar tta feit je stonden en dus niet had den kunnen hooren wat Dora gezegd had. vroegen het aan anderen. De een keek over den schouder van den ander om maar iets te zien. De toestand was verbijsterend gespannen. Dora, lieve, het was Lady Kenard die sprak, zenuwachtig en zonder haar gewone zekerheid. wees niet zoo ver schrikt. kind. er is niets bijzonders ge beurd. heusch. kijk toch niet zoo ang stig. Ik kan me best voorstellen, hoe het in elkaar zit je raapte ergens den diamant op en dacht hem mij vanavond terug te- geven als iedereen weg was. En nu ben je geschrokken omdat hij uit je beursje gevallen is! Zoo is het, niet waar? Lady Kenard sprak met al de spon tane \-riendelijkheid van haar hart. Maar Dora was te ontsteld om deze kans die haar werd geboden aan te grijpen. Als ze zichzelf meester was geweest, had ZANDVOORT. VEILING. Gisterenmiddag had in Zomerlust de velling plaats van het huis en erf aan de Kostverlorenstraat 13. Bij afslag werden huis en erf ge combineerd door den notaris q.q. ge kocht voor f 13.600. TEGEN EEN BOOM OPGEREDEN. Hedenochtend reed een dame. die per fiets van Zandvoort naar Haarlem reed, op de Haarlemmerstraat tegen een boom. Zij werd binnengebracht bij den heer S. die dr. Willems waarschuwde Deze constateerde een lichte hersen schudding. HÏLLEGOM. DE GEVOLGEN VAN DEN BRAND. Het gezin Perfors. dat zoo zwaar ge troffen werd door den dood van het ruim vijfjarig jongetje door verstikking tijdens den brand op Maandag 1.1., moet geholpen worden. Dc inboedel was laag vcr.v.ekerd. terwijl de handelsgoederen zooals koffie, thee. sigaren, enz. niet verzekerd waren. Verschillende ingeze tenen namen de kinderen tot zich; een woning is gevonden, ledikanten werden beschikbaar gesteld, maar er is meer noodig. Eenige hoeren hebben een steun-actle georganiseerd, welke veel bijval vindt. De begrafenis van het jongetje heef; vermoedelijk plaats op Donderdag as. HAARLEMMERMEER PERSONALIA. Voor het beroep bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuw Vennep heeft bedankt ds W. J. Keiler te Nieuwkoop. ze het gedaan. Ik vond den diamant niet. stotterde ze hijgend en naar adem snakkend uit. Ik weet er niets ran. Iets als een lach. een gemompel van ongeloof klonk door het vertrek en Philip, die zich bij Harry gevoegd had naast de stoel ran zijn zuster, keek rond. en nam geëergerd de afkeuring waar die zich op de gezichten der omstanders af teek ende. Hoe kon iemand toch geloo- ven da; zijn lieve Dora schuldig zou kunnen zijn aan iets oneerlijks? Dat was eenvoudig te belachelijk! Er moet een verklaring voor dit alles zijn, en het zou wel opgehelderd worden als Dora van haar schirk bekomen was. Terwijl hij de kamer rondkeek, zag hij opeens de gestalte van Pierce Ruthven. leunen de tegen de deurpost tusechen de belde kamers. E7r was een vreemde, ondoor grondelijke uitdrukking op zijn gezicht en Philip's hart kromp ir.een bij de ge dachte aar Ruthven's woorden, die reeds op aen avond waar zjj gesproken waren, bewaarhvid gingen worden. Ondergang zal volgen, als ge mijn raad niet aanneemt, ondergang voor u en die u dierbaar zijn. Zoo ongeveer had Ruthven voorspeld en nu. op de meest onverwachte wijze, was het onweer reeds losgebroken. Wat moeten we doen? Marlon, fluisterde Hugh Kenard zijn vrouw in het oor. Hij zelf scheen in deze situatie geen raad te weten. Ik zal Dora naar haar kamer bren- BENNEBROEK. ORANJEFEESTEN. Op de Dinsdagavond houden verga dering van de commissie voor de Jaar- Hjksche oranjefeesten, werd het pro gramma vastgesteld voor do feesten op 19 en 20 September. De voorzitter deelde mede. dat er dit Jaar geen bloemencorso zal gehouden worden. De prijzen hier voor zullen toegevoerd worden voor de ringrijderij met paard en rijtuig. Het programma zal nu zijn: 20 Sept. 8 uur reve,ve. 9 uur optocht met mu ziek door Lot dorp. 10 uur begin dor kinderspelen. .Jongens van 8 tot 10 Jaar zakloopen. van 10—12 jaar hardloopen met hindernissen. 1—14 jaar ruiter te paard. 14 jaar en ouder spiegelgevecht v. ton. Meisjes 8—10 Jaar vlaggetjes steken. 10—12 jaar touwtje springen, hardloopen, 13—14 jaar behendigheids- wedstrijd per fiets 14 Jnar en ouder ring steken per flets uitsluitend voor Benne- broekers). Ook zal een étalage en gevelwedstrijd gehouden worden. De commissie vr.n de beoordeeling zal in <Hen avond van 19 September uitspraak doen. De ringrijderij zal op 20 September beginnen om 2 1 2 uur des namiddags, de loting om 2 uur. Na afloop zullen cm 5 uur de prijzen worden uitgereikt in de Oude Geleerde Man. Verder werd besloten een verloting te houden voor een prijs van 25 van een voorwerp naar keuze van den win ner. in geen geval wordt het geld uit betaald. Het muziekkorps Kunst na Arbeid al hier zal uitgenoodigd worden om ia den avond van 49 September oen rond gang te houden: de Ba versche Kapel zal op den 20en September het feest op luisteren. De inschrijving van verschil lende wedstrijden wordt gehouden op 5 September ten 7 ure nun. in de Oude Geleerde Man. WIJK AAN ZEE. GEMEENTERAAD. in de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van den raad dezer gemeente is besloten tot het stichten van oen nieuwe o. 1. school aan de Hoorderwijk- laan. Voorts werd besloten, het salaris der wethouders van 200 op 400 to brengen. VELSEN. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare ver.tadering van den Raad der gemeente Vclsen ge houden op Dinsdag 24 Juli 1928, des na middags uur. ten gemeentehuize. De agenda luidt. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Aangaan van oen g-Mleenlng van f 600.000 a 4 3 4 jet. Vwr. don pi-.r:- koers met de N V Bank voor Ncderland- sche Gemeenten te 's-Gravenhage. 3. Vaststelling van het over 1928 aan het bestuur der R.K. Jongensschool te IJmuiden te vorlcenen voorschot op de vergoeding bedoeld bU artikel 101. 96 lid der Lager-onderwijswet 1920. zoome de van de regelen, volgvr.s welke do uitbetaling zal plaats hebben. 4 Onbewoonbaarverklarlng van wo ningen. 5. Onderha: dsche verpachting van een gedeelte zeestrand. 6. Aankoop van grond te IJmuiden 7. Verkoop van grond aan het Rijk na onttrekking aan den openbaren dienst. 8. Vaststelling van straatnamen. 9. Toekenning ecner vergoeding aan de ambtenaren-leden der Schoonheids commissie. 10. Vaststelling van een nieuwe veror dening, regelende de pensionneerlng van wethouders en van hunne weduwen en- of weezen en de toekenning van een ver goeding aan wethouders. AANGAAN VAN EEN GELDLEENING B. en W. stellen den Raad voor, met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Graverhagc aan te gaan een geldleenlng van f 600.000 a 4 3/4 pet. tegen den parikoers. DE WEGEN IN VELSERBEEK. Met hot aanleggen der wogen ln Vel- serbeek vlot het uitstekend. Bijna over de geheele lengte is de paklaag geheel of gedeeltelijk aangebracht, waarvoor twee stoomwalsen den geheelen dag in actie zijn. Naar wit vernemen, zal a.s. Maandag met het asphaltceren worden begonnen. Het is te hopen, dat de spoorweg directie met het verbreeden van den spoorwegovergang op tijd gereed komt, opdat bij een eventucele afsluiting van den Zeeweg 't verkeer over den nieuwen weg geleid kan worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. verdwijnen spoedig door een pot gn, antwoordde Marion eveneens fluiste rend. Het arme kind is zoo ran streek.. Mijn hemel Hugh, ga en laat de menschen weer gauw gaan bridgen en vertel hun dat 't een ongelukkig mis verstand is en dat 't raadsel wel direct opgelost zal zijn. Doe alles om een schandaal te voorkomen. Hugh knikte. hU was het volkomen met zijn vrouw eens en ging heen om met groote tact zijn taak te vcfvullen. terwijl Marion zich over Dora heenbeog en haar allerlei lieve dingen ln het oor fluisterde. Kom mee, Dora, liefste, zei ze, we zullen er kalm over praten in mün kamer en gauw genoeg dc oplossing van dit mysterie vinden. Wees maar niet bang. alles komt ln orde. Kijk. daar ls je broer en Mr. Sherard. die zich cloo- delijk ongerust over je maakte. Ik heb hun gezegd te wachten tot Ik hun kan komen zoggen dat je weer heelemaal n orde bent er dat er geen reden moer is vcor bezorgdheid. En op deze lieve ma nier werd het verbijsterde meisje ui: de kamer gebracht. Toen ze bij de tus- schendeur kwam. moest de kleine op tocht langs Pierce Ruthven. die op zU ging om hen te laten passceren. Philip's oogen ontmoetten die van zijn vijand en door de brilleglazen heen die er op be rekend waren om alle emoties te mas- kceren meende hl) in die oogen te lezen: Lk waarschuwde je. maar Je sloeg liet ln den wind. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9