46e Jaargang No. 13830 Veracliljnt dogeïïjEs. BeKafTe op Zon- en Feesï3ageB Maandag 23 Juli 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 027%, met geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem j ADVERTENTIEN: V«o 1 tot 5 regels ƒ1.75' iedere regel meer 35 cents- Reclames 60 cents per regel. Ptj en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 33754- Franco per post door Nederland j abonnement aanzie olijk rabat- Twnatf stuivers-advertentie* vaa Vraag en Aanbod ran 1 tot 4 regels 60 Cents Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad voor Haarlem en Omstreken ƒ03754 franco p. post ƒ0.65 I per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contantbuiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 uitgave der n.v. lourens coster Drukkerij: Z. B. Spear— 12. Telefoon 10122, 12713. Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10606 en ir pffdfroom p w pffrfboom Bijkantoor voor Santpoort, V eisen, V el sen-Noord, IJmuiden. Beverwijk enz. AAnmfetratie 10724 en 14825. ^3^ R^T PEEREBMM Driehnlzerkerkweg 2, Vel,en, TeW. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. eerste blad AGENDA MAANDAG 23 JULI Cinema Palace: „*n Jongen of 'n Meisje"; „De jacht naar Portuin". 8 uur. Luxor Theater: „Het Broekje (Die Hose)"; „Brandend Goud", 2.30 en 8 u. Rembrandt Theater: „Der Bettelstu- dent". Tooneel: ,De 8 Rembrandtzan- gers". 7—9; 9.15—11.15. Standaard Theater, Kleine Houtstraat 77. „In de Schaduw der Pyramiden"; „De Zwarte Cycloon", 8 uur. DINSDAG 24 JULI Groote Kerk. Orgelbespeling, George Robert, 8.159.15 uur. Brongebouw: Ledenconcert H. O. V. 815 uur. Bioscoopvoorstellingen. Velsen: Gemeenteraad 7 uur. Beverwijk: Gemeenteraad 7.15 uur. ONZE VOORVERKOOP VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN. Ook Zaterdagmiddag en heden bleef de belangstelling voor onzen voorverkoop van Olympische plaatsbewijzen voortdu ren. Geregeld komen de sportliefhebbers onze bureaux binnen en verzekei'en zich van een plaatsje voor den tak van sport, die hen in hel bijzonder interesseert. Zoo wordt voor alle sporten, waarvoor kaarten aanwezig zijn, geleidelijk ver kocht, maar de belangstelling is onge twijfeld het grootst voor de athletick. Hoewel wij in ons nummer van Vrijdag nadrukkelijk vermeldden, dat de re?us die voorloopig door de vertraging in af levering der kaarten in ontvangst moe ten worden genomen, later dienen te worden ingeruild tegen plaatsbewijzen, hebben wij toch nog ondervonden, dat enkelen in de meening verkeerden, dat deze recus toegang gaven tot het Sta dion. In verband daarmede berichten wij nog eens, dat dit niet het geval is. Wij zitten van uur tot uur te wachten op de medcdeeling uit Amsterdam, dat wij de definitieve plaatsbewijzen bij het N. O. C. in ontvangst kunnen komen nemen. Zoodra wij deze kaarten hebben, zullen wij dit publiceeren en de houders van recus zullen dan even de moeite moeten nemen op ons kantoor hun re?US tegen kaarten te komen inruilen. Het re?u geeft dus in geen geval toegang tot liet Stadion en het kan ook niet bij de Sta dionloketten voor een plaatsbewijs wor den ingeruild. Dit moet op het kan-, toor van Haarlem's Dagblad gebeuren. ..Tenslotte wijzen wij er nog op, dat thans, d.w.z. na hedenmiddag 4 urn- geen kaarten (recus) meer te krijgen zijn voor Zondag 29 Juli. Morgen, Dinsdag, is de laatste dag van voorverkoop voor Maan dag 30 Juli. De verkoop is opengesteld van 912 v.m. en 24 n.m. de gem. genees kundige dienst. AANSTELLING VAN EEN ADJUNCT-DIRECTEUR. De taak van den gemeentelijken ge neeskundigen dienst, is in den laatsten tijd aanmerkelijk in omvang toegenomen. Niettegenstaande ten aanzien van de werkzaamheden welke in het gebied dei- voormalige gemeenten Schoten en Spaarndam moeten worden verricht, een bevredigende oplossing kan worden ver kregen, blijft er nochtans een zoodanig arbeidsveld over, dat een nadere werk- verdeeling voor het medisch personeel bij genoemden dienst noodzakelijk is. Vol gens B. en W. kan worden, volstaan met her/ien-ng van de positie van den ge neeskundige W.J.H. Maschhaupt (welke b() besluit van Februari 1927, voor den tijd van twee jaren werd geregeld) in dien zin, dat genoemde geneeskundige weder volledig ::r beschikking van de ge meente komt, in welk geval op genoem den functionaris weder als voorheen de bepalingen van het Ambtenarenregle ment van toepassing zullen zijn; uitbrei ding van personeel kan voorshands dan achterwege blijven. De werkzaamheden, welke belanghebbende thans verricht en blijkens door den Directeur uitgebrach te rapporten de volledige werkkracht van den geneeskundige Maschhaupt vorde ren. zijn echter van zoodanigen aard dat toekenning van den rang van adjunct directeur gerechtvaardigd is. In verband met hun voornemen om belanghebbende in genoemde functie een aanstelling te verlccnen. geven B. en W. dc-n raad in overweging, het besluit van 23 Februari 1927, in te trekken. vacant ielust. Ik voelde het dagen lang al terug. Gaandeweg over me komen, En thans heeft weer die jaarlijksche drift* Mij geheel in beslag genomen, Ik weet uit ervaring, wat dat beduidt, Het is niet meer in te toornen. Het volgt me bij dag en nog meer bij nacht, Het drijft me tot luiheid en droomen, Mijn ziel snakt naar boomen En heldere stroomen, Ik huiver al, als ik een krant zie, Het kruipt in mijn bloed Het beheerscht mijn gemoed, Ik heb, kort en goed, De drang naar de zomervacantie. Mijn armen zijn zwaar, mijn beenen als lood, Ik kan me slechts loom bewegen. Mijn denken gaat traag, mijn hersens zijn dof, Mijn werk is beter gezwegen, De stad en de tram, mijn pen en 't kantoor, Die staan me allemaal tegen, Er is geen andere verklaring voor, Ik heb het weer beet gekregen, "k Haat straten en stegen, Geef mij open wegen, Waar 'k mijlen ver over het land zie, Of geef me het strand. Waar de zomerzon brandt, Op het rullige zand, Ik snak naar een tijdje vacantie. P. GASUS. het duinwater te vogelenzang. Is het water van het Prov. Waterleiding bedrijf te duur? EEN TOESLAG VOOR DE BEWONERS VAN VOGELENZANG? Aan het gemeentebestuur van Bloe- mendaal is opdracht gegeven te onder zoeken of het mogelijk is den bewoners van Vogelenzang, zonder al te groote geldelijke opofferingen van gemeentewe ge, even goedkoop drinkwater te ver schaffen als de bewoners van Overveen en Bloemendaal hebben. B. en W. hebben zich daartoe gewend tot de directie van het Prov. Waterlei dingbedrijf dat thans de drinkwatervoor ziening te Vogelenzang verzorgt. De directie betoogt dat <3e watervoor ziening in zoo'n afgelegen gedeelte een vry belangrijk tekort op de exploitatie moet opleveren. Als de gemeente Bloe mendaal zelf een leiding naar Vogelen zang zou aanleggen en het tarief van Bloemendaal ook in Vogelenzang zou be rekenen, zou zelfs al wordt niet ge rekend, dat dan een schadeloosstelling aan het Prov. Waterleidingbedrijf zou moeten worden uitgekeerd, wegens over bodig geworden werken op de exploi tatie per jaar f 2300 toegelegd moeten worden. Bovendien is het gewenscht. dat de capaciteit der tegenwoordige prise d'eau gereserveerd blijft voor de voorziening van Bloemendaal en Overveen. in verband met de hydrologische gesteldheid van de waterwinplaats. De bedrijvencommissie uit den raad heeft berekend, hoeveel het zou kosten als de gemeente het water voor de bewo ners van Vogelenzang van de provincie betrok en distribueerde tegen de Bloe- mendaalsche prijzen. Er zijn te Vogelen zang ongeveer 180 afnemers. De gemeen te zou dan ongeveer 3800 per jaar moeten bijbetalen. B. en W. stellen voor het verzoek van de bewoners van Vogelenzang van de hand te wijzen, omdat de bewoners van Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout anders evengoed een vergoeding kunnen vragen voor het meerdere dat door hen, in vergelijking met de bewoners van Vo gelenzang, voor gas wordt betaald. mgr. j. d. j. aengenent. DE BENOEMINGSBRIEF. Naar de Msb. verneemt is thans de Pauselijke breve, waarbij Mgr. Aengenent benoemd wordt tot Bisschop van Haar lem. te bevoegdor plaatse aangekomen. Zaterdagavond om 8 uur heeft Mgr. Aengenent in alle stilte zoodat dus bij de plechtigheid niemand anders dan het Kapittel aanwezig was in de Kathe drale Kerk zijn benoemingsbrief aan het Kapittel getoond. REGENTEN St. ELISABETH'S GASTHUIS. Ter vervulling in de vacatures welke door periodieke aftreding van de heeren Mr. H. Ph. Visser t Hcoft en D. A. C. van den Hoorn op 31 Juli a.s. in het Col lege van Regenten van het St. Elisa beth's of Groote Gasthuis zullen ont staan hebben B. en W de volgende aan beveling aan dc-n raad gezonden Vacature A: 1. Mr. H. Ph. Visser 't Hooft. 2. Jhr. O. van Lennep. Vacature B: 1. D A. C. van den Hoorn, 2. Mr. P. E. Barbas. HET BLOEMENCORSO TE ZANDVOORT Een welgeslaagd feest. het veendammer de vlaggen halfstok. De le prijswinnerbaron Van der Heydt. Heeft de regen het vorige jaar veel bedorven (wie herinnert zich niet de praalwagen van O. S. S. met een groepje bibberende en drijfnatte kinderen) het weer heeft rich Zaterdagmiddag van zijn beste zijde getoond en zelfs heeft af en toe een weldadig koesterend zonnetje aan het bloemenfestiin luister bijgezet. De terrassen van het hotel d'Orange waren ook dit jaar welwillend ter be schikking gesteld van de Feestcommis sie en al was het bezoek aan de terrei nen niet zoo heel groot, al was de deel neming in vergelijking met het vorige jaar iets minder, toch mag gesproker, worden van een welgeslaagd feest, waar mede Zandvoort's feestcommissie alle eer heeft ingelegd. Veel werk is gemaakt van het versie ren van de auto's, fietsen en vliegende Hollanders. Voor de jury was het een niet al te gemakkelijke taak een keuze te doen wie voor een eersten prijs in aanmerking moest komen. Men is ten slotte van het idee uitgegaan, dat het versieren van een gesloten wagen groo te re moeilijkheden opleverde dan var. een open en de eerste prijs werd dan ook toegekend aan den auto van Baren vor der Heydt, welke met rozen, lathyrus en stokrozen door den heer Vader, uit Zandvoort tot een rijdend bouquet was omgetooverd. Dp jury bestond uit de dames van WaverenMispelblom Beyer en Diemer KoolDolleman en de heeren van Al phen en Quarles van UffortL Hieronder laten wij den uitslag vol gen: Auto's: le prijs: Baron vonder Heydt. zilveren wisselbeker en medaille K. N. A. C. 2de prijs: de heer Ballastra. gouden medaille gemeente Zandvoort. 3de prijs; de heer Olivier, zilveren vaas en vaas met bloemen. 4e prijs: de heer Cramer een flesoh Champagne en bitterstel. Extra prijs: Jongenheer Hoek: auto ped, terwijl de heer en mevr. Hoek met een plateel-rookstel werden verblijd. Van de groepen en rijtuigen kreeg O S. S. den eensten prijs. Er was veel werk gemaakt van deze groep, wélke een rups moest voorstellen Een lorriewagen met een hond er voor, gereden door jongeh. Bies, tweede prijs; Kinderen Ween ink, twee jongens als man en vrouw verkleed in Zand voor tscl: costuum, een derden prijs, terwijl de Z. U. L. O. C.. welke met en wagen ten tooneele verscheen, waarop een com plete jazz-banö, een vierden prijs in ont vangst mocht nemen. Een 5de prijs werd gewonnen door jongenh. Harshagen met zeilboot. De vliegende Hollanders won nen elk een prijs. Jongenh. Dukkers een lsten en Vader een 2den Ook de versierde fietsen waren goed vertegenwoordigd. Prijswinners Verheef. Roetman, Verzeylberg, Hofmann. Vol band, met resp. lsten. 2den. aden en 4den en 5den prijs. Ook de andere deel nemers ontvingen een troostprijs;c. De A.V.R.O, had nog een loudspeaker beschikbaar gesteld, welke aan een der autobezitters werd uitgereikt. De uitreiking vond 's avonds in het hotel d'Oranje plaats, waar de heer van Alphen in een korte speech hulde bracht aan Zandvoort's feestcommissie en erop wees hoe moeilijk het is in Zandvoort iets te bereiken, De bloemententoonstel ling van Flora, welke kort geleden ge houden is, gaf oorspronkelijk den burge meester reden er bij het bestuur der feestcommissie op aan te dringen het bloemencorso nog niet door te doen gaan. Welke moeite men rich ook in Zandvoort getroost, in den regel heeft men weinig succes. Dat heeft men aan de tentoonstelling van Flora gezien, wel ke zoo weinig publick heeft getrokken De heer Meyer bracht den burgemees ter hulde. Deze is „The right man on the right place" (daverend applaus). Na afloop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen terwijl een strijkje voor dansmuziek zorgde. Het défilé voor de jury. het baden te zandvoort. EEN GEWIJZIGDE BEPALING. In het onderhoud dat wij Dinsdag hadden met burgemeester van Alphen te Zandvoort, werd naar voren ge bracht. dat het niet de dagjesmer.schen, maar de vaste huurders hotel- en pen siongastenzijn, die de politie last be zorgen door artikel 114 der politiever ordening te ontduiken. Deze verbiedt het zich ontkleeden op het terrein dat aan de badinrichtingen verpacht is. Nu gaan vele personen met een regenjas of badmantel omgeslagen naar dit ver pachte strand, geven daar dit kleeding- stuk aan een kennis en gaan dan zwem men of baden. B. en W. stellen nu voor, genoemd artikel 114 zoodanig te wijzigen, dat het verboden zal zijn. zonder gebruik van de badkoetsjes te maker... te badem I tuschen 350 Meter ten noorden van pa a I 68 en 300 Meter ten Zuiden van paal 6;. I Het ontduiken van de regeling wordt J daardoor onmogelijk gemaakt. de buitenschool. HET GEMEENTEBESTUUR VAN BLOEMENDAAL WIL MEDEWERKEN. Er zijn, zooals bekend is, plannen hangende om de Haarlemsche Bosch- school, die door een ver-leniging gesticht zal worden, te zetten op het duin terrein van de Haarlemschr- ver- eeniging tot bestrijding der tuberculose te Bloemendaal. De moeilijkheid was evenwel, dat het gemeentebestuur van Bloemendaal. in gevolge de onderwijswet, haar vo'le me dewerking moest verleenen, omdat deze school Op haar grondgebied zou komen. B. en W. van Bloemendaal stel'en den raad thans voor de voor de stichting van de school bcnoodigde gelden uit da gemeentekas te verstrekken en de ge vraagde medewerking te verleenen. muisje heeft een staartje. AANDEELHOUDERS MOETEN 90 pCt. BIJSTORTEN. De aandeelhouders in de Veendammer Hypotheekbank, die indemyd hun aan- deelen aan den heer Woltman Sr.. heb ben verkocht, hebben Zaterdagmorgen bericht ontvangen van den curator, dat zij vóór 15 Aug. 90 pet. bij moeten stor ten. Dit heeft natuurlijk een groote con sternatie in de veenkoloniën verwekt, aldus het Vad. FORD-AUTO VERMIST. Uit Leiden wordt bericht dat Za terdagavond te Warmvnd is ontvreemd ajn oude, dankergrijze Ford-auto ge nummerd H 42469. Opsporing wordt verzocht. MINISTER DONNER GRIJPT IN. BIJNA BESLAG GELEGD OP EEN MINISTERIE. Een merkwaardige en zeker niet alle- daagsche rechtskwestie heeft zich Za terdag volgens de Tel. voorgedaan in tic. residentie, waarbij niet meer of minder gepoogd is beslag te leggen op het. gebouw van het Ministerie van Buiten landsche Zaken aan het Plein. Door Let ingrijpen van den procureur-generaal en den minister van Justitie is het ech ter bij een poging tot beslag gebleven. Zoo niet, dan had men misschien voc - ongedachte consequenties komen staan en waren wellicht minister Bee laerts en zyn ambtenarenstal voor ge- ruimen tijd opgesloten gebleven in het statige gebouw op het Plein. De kwestie was een uitvloeisel van de bekende zaak Wceniger, vroeger kanse lier bij het Nederlandsch gezantschap te Tokio. Bij vonnis van de Haagschc rechtbank van 3 Januari j.l. werd de Staat der Nederlanden veroordeeld, aan den heer W. binnen den termijn van een maand na beteekening van het vonnis ten overstaan van den rechter commissaris rekening en verantwoor ding af te leggen over gevoerd beheer en verkoop zijner goederen bij zijn ver trek uit Japan op 1 Januari 1926, ach tergelaten op het Nederlandsch gezant schap te Tokio. Bij gebreke hiervan zou de Staat gedwongen kunnen worden, door beslaglegging en verkoop liarcr goederen tot een bedrag van f4500. Aangezien door geen der partijen tegen dit vonnis hooger beroep werd aan ge- teekend. werd dit door den heer W. op 20 Juni j.l. bij deurwaardersexploit aan den staat beteekend. Hoewel de termijn van een maand Vijdag 20 Juli, ver streek. bleef de Staat in gebreke, de verlangde rekening en verantwoording af te leggen. Aan de hand van bovenge meld vonnis gaf de heer W. zijn advo caat mr. J. W. D. opdracht Zaterdag morgen beslag te leggen op het gebouw van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. De advocaat nam daarvoor een deurwaarder in den arm, die de stuk ken in handen stelde van den procu reur-generaal. Er schijnt een ministc- rieele circulaire te zijn. welke den deur waarders verbiedt, zonder voorafgaande toestemming van den officier van jus titie beslag te leggen op goederen van den Staat. Naar men mededeelde, heeft de procureur-generaal vervolgens met den minister van Justitie over dezo kwestie geconfereerd. De heer W. kreeg mededeeling. dat zijn zaak binnenkort zou worden gere geld. De betreffende stukken bleven echter in handen van de betrokken autoriteiten. Het is dus niet gelukt, op deze wijze een gerechtelijk vonnis tegen den Staat der Nederlanden uitgevoerd te krijgen. Geen angina, maar rood vonk op de „Insulinde" Later, veel later dan verwacht was. kwam de Insulinde Zaterdag te Rotter dam aan. De vlaggen waren halfstok, de gele quarantainevlag wapperde ~n den voormast, meldt de N. R. Ct. Ter hoogte van Poortershaven, waar de directeur van den Rotterdamschen gemeentelijken geneeskundigen dienst, dr. C. H. van Herwerden, de waarne mende quarantaine-arts, de heer J. F. A. Rijken, de hoofdinspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid, dr. J. Tli. Terburgh en de Inspecteur van dien dienst, dr. J. J. Th. Doyer, aan boord zijn gegaan om een onderzoek in te stellen, heeft het schip eenigen tijd gewacht. Daarna is het langzaam naar Rotterdam opgestoomd. Bij Maassluis waren nog aan boord gekomen de leden van de commissie, ingesteld door de di rectie van den Rotterdamschen Lloyd, bestaande uit professor P. C. Flu, pro fessor G. J. W. Koolemans Beynen Jr. en professor P. Th. L. Kan. Toen de Insulinde aan de Lloydkade gemeerd lag. mocht er aanvankelijk niemand op of af. Na verloop van t:jd werd toestemming gegeven, om de ba gage aan wal te brengen. Deze werd onderzocht en wanneer er geen vuil gooa bij was werd zU vrU gegeven. Het vuile goed zal worden ontsmet. Maar eindelijk mochten de passagiers van boord, er was bij velen vreugde om het weerzien, maar toen de kade en c'e loods weer vei1] aten lagen, reden twee Hjkauto's voor. Een clectrische kraan tilde de twee lijkkisten die door de Ne- aerlandsche vlag bedekt waren van het sloependek en liet ze neer op den wal. Er werden kransen van de Lloyd en bloemen van de reizigers op de kisten gelegd die daarna met de auto's naar Tilburg en Hilversum vervoerd werden. Terstond nadat de droeve stoet het ter rein verlaten had. werden de vlaggen weer in top geheschen. Voorbij.... Door den geneeskundigen dienst Is in overleg met het staatstoezicht in een communiqué het volgende medegedeeld: Aan boord bevonden zich geen zieken meer. Uit de ingewonnen informaties en het onderzoek van passagiers en boman- nig schijnt het meest waarschijnlijk, dat de ziektegevallen aan roodvonkbe smetting zijn toe te schrijven. Behalve de ernstige gevallen zijn er talrijke zeer licht verloopende gevallen voorgekomen. Na het onderzoek is het schip tot het vrije verkeer toegelaten Op de volgende Voorwaarden: 1. Het geheele schip zal ontsmet worden. 2. Het vuile linnen en de voorwerpen» van bemanning en passagiers, welke als besmet te beschouwen zijn, zullen wor den ontsmet. 3. Een verder onderzoek naar de oor zaak der ziekte zal door het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid, in samen» weking met den geneeskundigen dienst en genoemde commissie worden inge steld." De scheepsdokter en ook de majoor- doktor die eerstgenoemde heeft gehol pen. konden geen nadere inlichtingen verstrekken. Aangaande het artikel in het U. D. (dat wij overgenomen heb ben in ons blad van Zaterdag) waarin klachten over de verpleging werden ge uit. werd aan de N. R. C. door een der leden van de directie van de Lloyd, de heer W. Ruys Sr. medegedeeld, dat het bedoelde verhaal van een gek afkom stig was! EXAMENS HOOFDAKTE HAARLEM 21 Juli 1928. Geëxamineerd m.l. candi dates Geslaagd de heeren: H. F. G. ten Berge, Hilversum; J. c. A. van Husen. Hilversum; P. KUJnstra, Weesp; K. F. Simons, Amsterdam. TWEE FIETSRIJDERS DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Ernstig ongeluk op den weg Haarlem-Amsterdam WAAROM NIET OP HET FIETSPAD GEBLEVEN?. Hedennacht omstreeks half een reden twee personen, uit Zwolle afkomstig, per fiets op den rijksweg Haarlem—Amster dam. Zij waren op oen vacantie-uitstap- je. kwamen uit Haarlem en zouden blijk baar naar Amsterdam gaan. Onverwacht is daaraan evenwel een einde gekomen. Toen zij tusschen de Liede en den spoorwegovergang der Haarlemmermeer- lijnen reden waren zU zoo onvoorzichtig om r.iet op het mooie tegelfietspad te rij den, maar op den asphaltweg. die be stemd is voor snelverkeer. Uit de richting Haarlem kwam een auto bestuurd door den heer J. N. uit Amsterdam. De bestuurder werd, naar hij later aan de politie van Haarlemmer- liede verklaarde, verblind door de kop- llchten van de E. S. M., die uit de rich ting Amsterdam kwam. Het gevolg was. dat de automobilist op de twee wielrij ders inreed, die belden overreden wcr- Een van hen kreeg een hersenschud ding en verloor spoedig het bewustzijn. Iemand van eerste hulp verbond rijn wonden. De ander had een hoofdwond en kon nog loopen. Beide gewonden, een had een zware hersenschudding, werden per z-.ckenauto van Mathot naar de Maria-Stichtlng to Haarlem vervoerd. Hedenmorgen wns de patient met her senschudding nog niet to: bewustzijn te ruggekeerd. De andere gewonde maakte het vrij goed. HU zou vandaag per trein naar Zwolle overgebracht worden, maar was toch nog zoo van streek dat hU zijn naam niet kon noemen. De politie van Haarlemmerliede vond geen termen om een onderzoek in te stellen r.aar het ongeluk, omdat z'J van het standpunt ultgsat, dal de wielrU het ongeluk aan zich z:!f te wijten Leb ben. omdat zU op het fietspad hadden behooreo te rydeu.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1