OLYMPISCHE SPELEN DATUMSTUKJES HET STATION HEEMSTEDE-AERDENHOUT 46e Jaargang No. 13833 Verschijnt dagelijks, Behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 26 Juli 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0-2754, met geïïlnstreerd Zondagsblad f 032per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 33754- Franco per post door Nederland f3-87$4- Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad voor Haarlem en Omstreken-ƒ0.5754francc p. post f0 65 ADVERTENTIENS Van 1 tot 5 regels ƒ1.75: iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-adrertentien van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contantbuiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z. B. Soeurr- 12. Telefoon 10122, 12713. Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10600 en Directeuren: J. C. PEEREBOOM eo P. W PEEREBOOM Bij'antoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, Beverwyk en*. Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Driehuizerkerkwcff 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA DONDERDAG 26 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling George Robert 34 uur. Muziektent in den Hout: Concert door de H. O. V., 8.15 uur. Cinema Palace: ,,'n Jongen of 'n Meisje"; ,De jacht naar Fortuin". 2.30 en 8 uur. Luxor Theater: „Het Broekje (Die Hose)"; „Brandend Goud", 2.30 en 8 u. Rembrandt Theater: „Der Bettelstu- dent". Tooneel: ,De 8 Rembrandtzan- gers". 79; 9.1511.15. Matinée 2.30 u. Standaard Theater, Kleine Houtstraat 77. „In de Schaduw der Pyramiden"; ,De Zwarte Cycloon, 2.30 en 8 uur. Heemstede: Vergadering van den ge meenteraad, 8 uur. Zandvoort: Vergadering van den ge meenteraad, 7.30 uur. VRIJDAG 27 JULI Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Velsen: Muziekuitvoering door de Har. monie-kapel der Kon. Papierfabrieken ,De Eendracht" in het park „Velser- beek", 7.30 uur. De openingsplechtigheid HET PUBLIEK MOET VÓÓR HALF TWEE AANWEZIG ZIJN Wy maken er onze lezers, die voorne mens zyn om Zaterdagmiddag de ope ningsplechtigheid der Olympische Spelen bü te wonen, attent op, dat de toegan gen van het Olympisch Stadion voor de Openingsplechtigheid der Spelen a.s. Za terdag om 12 uur worden geopend. In ver band met de opstelling van de deelne mers aan deze plechtigheid (tnsschen half twee en half drie) worden de toe gangen om half twee gesloten, zoodat het publiek verzocht wordt vóór halftwcc aanwezig te zijn. Zooals men weet is de openingsplechtigheid officieel bepaald van 2 tot 5 uur. EEN SCHAATSENWED STRIJD OP.... 31 JULI. PLANNEN VAN B. S. V. TE BEVERWIJK. De Breestraatvereeniging te Beverwijk organiseert op Dinsdag 31 Juli een groo- ten wedstrijd op wegschaatsen, waaraan zal worden deelgenomen door de beste amateurs van ons land. Vanwege de politie zijn in verband met dezen wedstrijd eenige verkeers maatregelen genomen. Het lokale ver keer in de Breestraat zal tijdens den wedstrijd, die om zes uur 's namiddags begmt, worden stopgezet, terwijl het doorgaand verkeer ai één richtingsver keer langs de parallelwegen op de Bree straat plaats ■vindt. Alle zijstraten der Breestraat, welke op de baan uitmon den, worden als toegangen tot de Bree straat afgesloten. Het is tijdens den-wedstrijd ten streng ste verboden op de zijwegen te loopen. „Beverwijksch Mannenkoor" heeft ter gelegenheid van dezen wegschaatsen- vvedstrijd een concert aangeboden aan de gemeente Beverwijk. Dit concert zal plaats vinden des namiddags van S—10 uur in de muziektent op het C. H. Moensplein. SPIRITUS-DRINKERS. DROEF ZWERVERSLEVEN. Onze correspondent te Haarlemmer meer schrijft: Langs den geniedijk in Haarlemmer meer lag een man, in half bewusteloozen :and. met een spiritusflesch naast zich. Hij kreeg al heel gauw gezelschap van een anderen zwerver en beiden de den zich zóó te goed aan den inhoud van de flesch, dat ze geheel beneveld werden. Toen de mannen weer een beetje bij kwamen. begaven ze zich naar een in de omgeving staand houten gebouw. Ze konden er zich toen blijkbaar niet van weerhouden om zich opnieuw te gaan be drinken er. een hunner ontving van den ander geld om een nieuwe flesch spiri tus te gaan koopen, waarmede hij zoo goed en zoo kwaad als het ging we der aan den geniedijk wist te komen. Ook de inhoud van deze flesch was spoedig in de magen der spiritusdrinkers verdwenen, zoocat de beide dronkaards weidra tegen den grond vielen en in hun (ergerlijk beschonken toestand tot den yolgenden dag bleven liggen. Haarlem26 Juli. De Zin. Toen de welsprekende wethouder in den gemeenteraad van Nergenshuizen door B. en W. belast was met het beant woorden van een zeer lastigen aanval, die niet speciaal zijn afdeeling maar het gansche college trof, verhief hij zich waardig en rustig van zijn zetel. De heele Raad zag dat hij niet nerveus was. Hij glimlachte even, ietwat verstrooid. De heele Raad begreep daaruit dat het beantwoorden van de interpellatie hem zeer gemakkelijk, als het ware spelen derwijze zou afgaan. Diegenen onaer de leden, die gemeend hadden, dat zij dit maal het zelfbewuste, soms lichtelyk- autocratische college aardig te pakken hadden, voelden reeds dat het mis was, dat het weer mislukken zou. De wethouder speelde met zijn hor loge en keek er tersluiks even op, zóó tersluiks dat de heele Raad het zag, en daaruit afleidde dat de wethouder zijn tijd eigenlijk te kostbaar achtte om hem met zulke nietigheden te verspillen. De aanvallende fractie voelde zich lichtelijk genegeerd over haar indiscretie, want het was een zeer bekwame wethouder. Wat den interpellant betreft: hy tracht te zich diets te maken dat de wethouder weer comedie speelde. Hij sprak zich moed in. Maar intusschen dacht ie: „De kerel is weer zoo zeker als een huis van zichzelf, en straks gooit-ie me dood met statistieken, en als-ie in een sarcastische bui is De interpellant rilde even, bedacht dat hij vrijwel niets in reserve had ge houden voor de tweede instantie stom, maar het leek zoo'n zekere zaak en wou dat hij het nooit begonnen was. Op dit moment had de wethouder, zijn politieke tegenstander, het pleit reeds gewonnen. En toch had dit moment, waarvan ik zulk een uitvoerige beschrij ving heb gegeven, slechts één seconde geduurd. De mensch denkt en gebaart snel. Hij oefent de kracht van zijn per soonlijkheid nog sneller uit. Het be antwoorden van lastige interpellaties is een kwestie van persoonlijkheid. Verrijs op indrukwekkende wijze, glimlach, een tikje superieur en een beetje ironisch, kijk tersluiks op je horloge zoodat leder een het ziet en de motie is al onder tafel, de discussie bU voorbaat gesloten. De rest is wat woorden. Deze sprak de wethouder dan ook uit, op dien lichtelijk vermoeiden toon en niettemin met die subtiele hoffelijkheid jegens den Raad, die den echten regent kenmerken. Men kan een loopje nemen met een tegenstander, hem desnoods ho nen en toch voortdurend in zijn toon en optreden deferentie bewaren jegens den- heelen Raad, of de complete Staten, of de gansche Kamer. Dat is de rust des regeerders. Zeer rustig, scherp accentueerend, met een point d'orgue op iedere komma, zoo. dat niemand de volle beteekenis van zijn belangrijke rede zou ontgaan, sprak de welsprekende wethouder ongeveer aldus, in diepe stilte: Meneer de Voorzitter, ik kan kort zijn in mijn beantwoording van deze inter pellatie, die eigenlijk slechts één zin ver- eischt, en die behelst de verzekering, Me neer de Voorzitter, dat Burgemeester en Wethouders in deze zaak diligent blijven, dat het stadium van "oorberei- ding van ons voorstel eigenlijk reeds voleindigd is en dan wil ik verder gaan. Meneer de Voorzitter, ik wil den Raad niets onthouden want het College heeft den greotsten eerbied voor den omvangrijken arbeid dien de Commissie ran Bijstand in deze zaak heeft verricht en voor de belangrijke adviezen die het aan de Commissie te danken heeft, Me neer de Voorzitter, waaraan ik in te genstelling tot hetgeen do interpellant met de hem eigen vlotheid van argu menten beweerd heeft omtrent gepleeg de ongerechtigheden die vertraging ln deze zaak veroorzaakt zouden hebben en ik vil niet veronderstellen dat hij In sinueert want liet ligt* niet in zijn ka rakter, Meneer de Voorzitter, maar hel lijkt erop ik herzeg het: mijn hulde wil brengen aan den arbeid van de Com missie van Bijstand, wier adviezen het College geheel gevolgd heeft, Meneer de Voorzitter, waarmee ik natuurlijk het misverstand uitschakel dat tot een min der juiste praemisse heeft geleid, want wat is er gebleken van eenige bewuste vertraging die men zoo gemakkelijk ons in de schoenen kan schuiven. Meneer de Voorzitter, maar dergelijke zaken eischen gedegen voorbereiding en het College heeft hier nu al meerdere malen over vergaderd en is en bloc de totstandko ming van deze nooaige en nuttige zaak van harte toegedaan. Meneer de Voor zitter, zoodat ik in tegenstelling met de bittere en ietwat sarcastische houding van den interpellant venneen te stelling te mogen poneeren dat hulde aan de ambtenaren die hierin reeds zooveel extra werk verrioht hebben op haar plaats is. Meneer de Voorzitter, terwijl het, dit wil ik den Raad wel met groeten nadruk verzekeren, mijnerzijds onmoge lijk is om dergelijke Kwesties van vi taal belang voor de gemeente, die ons allen lief is. Meneer de Voorzitter, a la iégère te behandelen, zoodat ik den In terpellant zou willen vragen of hij soms meening is toegedaan dat wij de Commissie van Bijstand moeten negee- ren maar neen. hij schudt het hoofd. Meneer de Voorzitter, en ik noem dat een contradictio in terminis of lie ver in capitis een aanval als deze zou mij ontstemmen ware het niet dat wij ons zoo volkomen zeker voelden van ons goed recht en onze onverflauwde activiteit in deze, zoodat wij wel zeer rustig deze interpellatie aangehoord heb ben, saevis tranquillus in undis, Meneer de Voorzitter, in het vertrouwen, dat de Raad dit vertrouwen deel enzou, waar mee ik me enden interpellant voldoen de beantwoord te hebben." De wethouder ging zitten, zacht hij gend. Zijn buurman, eveneens jurist, zei: „Dat he'o je 'm gelapt". De Raad scheen lichtelijk versuft, vooral diegenen onder de leden die ge tracht hadden den Zin te volgen. De laat ste volhouder was gesneefd bij den twaalf den tusschenzin. Verwijlend keek de Raad naar den interpellant. die in twfede in stantie iets mompelde waarnaar niemand meer luisterde. Aan de stenografen-tafel dacht de man die 't opgenomen had: „Ik maak er thuis wel wat van". Aan de perstafel hadden de verslagge vers de quintessens van des wethouders antwoord reeds op papier. Op de publieke tribune zei iemand waardeerend tegen een ander: „Een uit stekend spreker". „Waren ze allemaal maar zoo", be aamde de ander. „Kort en krachtig", zei de eerste weer. De wethouder, op adem gekomen, stak inet rustige bewegingen een versche si gaar op en overzag de vroedschap met den strengen heerschersblik der Musso lini's, nauw zichtbaar knikkend toen de hoofdbode hem eerbiedig iets toefluister de, en deze laaggeplaatste overheidsper soon daarbij niet aanziende. Hij bedacht te laat dat hij ook nog „Mundus vult decipi" en „Time is money", te pas had kunnen brengen. Geef ze citaten, vooral vreemde. R. P. DE HAARLEMSCHE GEMEENTE. AMBTENAREN. ONVOLDAANHEID EN ONGERUSTHEID. Uit Ambtenaarskringen wordt ons medegedeeld, dat onder de lagere amb tenaren een gevoel van onvoldaanheid is gekomen. In verschillende gevallen kan zelfs van ongerustheid gespro ken worden. Zeer veel ambtenaren wachten nu al jaren lang op de regeling van hun po sitie. Alles werd verschoven naar de Personeelsformatie die werd voorbe reid. Maar nu de eerste stappen daar voor gedaan zijn hoort men niets meer van de Personeelsformatie. In Fe bruari is de installatie-vergadering ge houden, maar hoewel de rapporten van de sub-commissies al lang zijn in gekomen en de organisatie-vertegen woordigers een vergadering hebben aan gevraagd inzake de quaestie der geheim houding, is nog geen convocatie uitge gaan. Gevreesd wordt, dat het aftreden van wethouder Rehialda, die ook voor zitter van het Georganiseerd Overleg en de commissie voor de Personeelsforma tie is, vertraging in de verdere behan deling zal brengen. Aan enkele bedrijven zyn voor de ambtenaren dienstcommissies ingesteld, maar niet bij Openbare Werken en by de Waterleiding. Van Openbare Werken is bekend, dat de directeur al eenige keeren by B. en W. voorstellen heeft ingediend om eeni ge adjunctklerken tot klerk te bevorde ren. Maar B. enW. hebben die voorstel len naar de Personeelsformatie verwe zen. Het gevolg is, dat er nu menschen van 2426 jaar als adjunctklerk werken, die eigenlyk het werk van een klerk doen, maar, hoewel zij gehuwd zijn, reeds jaren wachten op een positie verbetering. Aan de Waterleiding zitten ook eenige menschen al 5 a 6 jaar op een regeling van him positie te wachten. Van de 40 ambtenaren die bij den In casso- en Storcingsdienst werken, zijn er slechts drie vast aangesteld. De an deren werken al jaren in los verband. Onder deze ambtenaren, die ook al lang hebben uitgezien naar een vaste aanstelling is thans ongerustheid ge komen. Het gemeentebestuur is name lijk aan het onderhandelen met de di rectie van de Nuts Spaarnbank, om den Gemeentelijken Stortings- en Ophaal dienst over te doen aan de Nuts Spaar bank, die ook reeds zoo'n dienst heeft. Deze onderhandelingen zijn nog wel niet afgeloopen. maar de kans is zeer groot dat de overdracht zal plaats heb ben. Hoe zal het dan gaan met de ambtenaren die by dien gemeentelijken dienst werken? De gemeente kan personeel ln los verbar.d aangenomen, zonder meer ont slaan. Maar zoo werd ons medege deeld er zijn hier menschen. die al jaren Sn gemeentedienst zijn, die vroe ger eerst aan de bedrijven gewerkt heb ben. maar toen overgeplaatst zyn naar de Incassodienst en later terechtgeko men zijn by den Stortings- en Ophaal dienst. Zoo de Personeelsformatie niet hangende geweest was, zouden zij on getwijfeld reeds in vasten dienst aan- gsrteld zijn. want in h?t Ambtenaren reglement wordt voorgeschreven, dat een ambtenaar die twee jaar in lassen dienst gewerkt heeft, vast aangesteld of ontslagen moet worden. DE BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. AENGENENT. Receptie. Van half twee tot half drie werd gis termiddag door Mgr. Aengeneno recep tie gehouden voor de geestelijkheid in het bisschoppelijk paleis aan de Nieuwe Gracht. De nieuwe bisschop wilde na melijk persoonlyk kennis maken met de vele geestelijken uit het bisdesn die voor de plechtigheid der wyding naar Haar lem waren gekomen. Feestmaal op Ha geveld Omstreeks drie uur begaf de bisschop zich. volgens de Msb.. per auto naar het seminarie Hageveld. Hij had 140 gasten, meest geestelijken aan een feestmaal genood igd, dat in den studentenrefter van het seminarie gehouden werd. Met gejuich werd Mgr. Aengenent ontvangen, hij werd bij den hoofd-in gang opgewacht door denHoogeerwJieer Ebbinkhuysen, Regent van het Klein seminarie, met de leerarene familiele den van Mgr. en vele der gasten. De zaal was met palmen versierd, en de tafelversiering was in de bisschoppelijke kleuren gehouden met roede en paarse bloemen, in hoofdzaak rozen. Mgr. L. Schioppa, consecrator van den bisschop fungeerde als president. Aan tafel zaten o.a. aan Mgr. Aengenent, Mgr. van deWetering. Mgr. L-. Schrijnen Mgr. P. Hopmans, Mgr. A. F. Diepen, Mgr. H. J. M. Taskin. Mgr. M. P. J. Möllmann, de dekens van het bisdom, pastoors en rectoren van Haarlem en Heemstede, professoren van Hageveld en Warmond, voorts o.a. nog Z. Exc. oud-minister P. J. M. Aalberse en eenige familieleden van den bisschop. De eerw. heer dr. Th. Vlaming, die als ceremoniemeester fungeerde sprak een inleidend woord, waarna Mgr. Aen genent zelf de Benedictio Mensae ver richtte. Verschillende, personen hebben aan tafel het woord gevoerd, o.a. mr. P. J. M. Aalberse, die als vriend van den bis schop aanwezig was. De bisschop zelve zeide dat zijn gedachten op dezen dag uitingen naar dit ééne: „Wat is God goed voor my." Hij dankte den pause- lijken internuntius, de bisschoppen en de andere aanwezigen voor hun belangstel ling, tot slot zeide hij, te hopen, dat de vriendschap die nu tusschen hem en al len bestaat zal blijven bestaan: „Ik voel me dezelfde als vroeger, blijft gij ook het zelfde jegens my". Een broeder van Mgr. Aengenent en prof. P. Groenen, namens de beide se minaria, voerden nog het woord. Mgr. Aengenent sloot met een buiten gewoon geestig speechje omstreeks zeven uur de tafel. Bij het afscheid nemen hadden op het voorplein van het seminarie enthousiaste begroetingen plaats. Des avonds had om half 8 in de Kathedraal een plechtig danklof plaats, dat door zeer vele geloovigen werd bij gewoond Plebaan L. A.. A. M. Wester woud t leidde den dienst. Daarna had in het paleis nog een in tiem samenzyn plaats, in den tuin werd tot slot vuurwerk afgestoken. Benoemingen. Onder den feestmaaltijd op Hageveld deelde Mgr. Aengenent mede. van den Paus opdracht te hebben gekregen, tot benoeming van den ZeerBerw. heer dr Th. Vlaming, pastoor te Berkel, tot ka- nunnik-theologaa! van het Hoogwaar- digkapittèl van Haarlem. Verder deelde de bisschop mede, dat tot kanunnik van het Hoogwaardig kapittel is benoemd, de Hoogeer»-, heer H. A. Th. van Dam. deken van Den Haag en tot regent van het seminarie Ha-geveld de Hoogeerw. heer M. W. A. Wijtenburg deken van Hoorn (Regent Ebbinkhuijzen zal gaan rusten.) Opening vermoedelijk 7 October SPECIALE FORENSEN-TREINEN. Heemstede en Aerdenhout krijgen zooals bekend is. hun spoorwegstation aan de Zandvoortsche laan. Do bouw vordert goed. Vermoedelijk zal liet- starion op 7 Oc tober in gebruik gesteld worden. De volgende treinen zullen dan te Heemstede-Aerdenhout stoppen: Naar Haarlem: 9.53, 11.47, 13.07, 18.18 19.18, 20.23 en 23.50. Naar Leiden: 7.43 (niet op Zon- en feestdagen). 12.47, 14.09, 1625 (niet op Zon- en feestdagen), 16.43 (alleen op Zon- en feestdagen), 18.45, 20.16 en 22.10. Bovendien loopen ten behoeve van de forens ?n de volgende treinen tusschen Heemstede en Amsterdam. Van Heemstede naar Amsterdam 8.12, aankomst Haarlem 8.17. vertrok Haarlem 8.18, aankomst Amsterdam 8.33 (niet op Zon- en feestdagen). Voorts 16.53, aankomst Haarlem 16.57 vertrek Haarlem 16.58. aankomst Am sterdam 17.13. Op Zon- en feestdagen loopt deze trein alleen tot Haarlem. Van Amsterdam naar Heemstede: 9.27, aankomst Haarlem 9.41, vertrek Haarlem 9.43. aankesnst te Heemstede 9.48. Op Zon- en feestdagen loopt deze trein alleen van Haarlem naar Heem stede. Voorts: 17.27. aankomst Haarlem 17.41. vertrok uit Haarlem 17.43. aan komst te Heemstede 17.58 Op Zon- en feestdagen alleen van Haarlem naar Heemstede. Waarschijpiyk zal er ook nog een trein uit Amsterdam naar Heemstede ryden die 23.10 uit Amsterdam gaat en 23.41 te Heemstede aankon" OLYMPIADE TE BEVERWIJK. (Beverwijk organiseert op 31 Juli een schaatsenry dery Heel ons land is door de rage Van de sport bezocht, In de hoofdstad, zonder twijfel. Wordt iets groots gewrocht, Kampioenen aller landen Streken by ons neer Om er straks verwoed te kampen Voor sportieve eer. Elk sportminnend Nederlander Is ervan vervuld. En verbeidt d'Olympiade Reeds met ongeduld. Alle kranten staan er vol van, Alles zwelgt in sport. Waardoor ander wetenswaardigs Wat verdrongen wordt. Maar ik vraag. toch uw attentie Voor een klein bericht Dat misschien vreemdsoortig aandoet Op het eerst gezicht: Beverwijk, van ouds de vriistad, Toont zelfstandigheid. Daar 't voor Dinsdag zijn bevolking Zelf een feest bereidt Ook een spar tfeest, voor iets anders Is er nu geen plaats. Beverwijk houdt (einde Jula) Kampen op deschaats. Ja, dat nieuws kijkt u toch even Met verbazing aan. Denkend dat men einde Juli 'n Rare schaats zal slaan, Maar er biyft niet anders over Op het sportgebied. Amsterdam krygt alle sporten. Slechts de schaatsen niet, IJs is daarby geen vereischte. 't Laat de Beverwijkers koud, Wat bezwaar dat men in Juli Rolschaatskampen houdt? P. GASUS. DE GASCORRUPTIE TE BEVERWIJK. EENIGE CIJFERS. Onze correspondent} te Beverwijk schryft: In de Dinsdagavond gehouden verga dering van den Gemeenteraad is. zooals men reeds in het betreffende raadsver- slag heeft kunnen lezen op voorstel van den heer Visser besloten, de in het rap port der commissie van onderzoek ge noemde firma's eo cyfers te publiceeren. Ofschoon hieromtrent tot nu toe door B. en W. nog geen mededeelingen zyn gedaan, zyn wU thans reeds in staat hieromtrent eenige bijzonderheden te publiceeren. Volgens het bedoelde rapport ls vast gesteld kunnen worden, dat de heer Donkers in de Jaren 1921 tot 1926 heeft ontvangen van ce firma Gautzsch te Amsterdam ruim 2000 gld. van de fa. Wilson te Utrecht 6000 gld.. van de My. tot Vervaardiging van gasmeters :e Dordrecht 100 gld.. van verschillende kolcnlevorancicrs 25 ets. per geleverde to^ kolen. o.a. van de fa. Berghuis, Am sterdam 4 a 500 gld. De heer Donkers heeft toegegeven, deze bedragen te hebben ontvangen. De heer van der Stel heeft medegedeeld, dat de heer Donkers nog veel meer heeft genoten. Dit werd niet ontkend, echter konden bepaalde feiten niet meer gecon stateerd worden. De commissie is er echter van overtuigd, dat er nog meer firma's by betrokken zyn en het dooi den heer Donkers ontvangen bedrag veel hooger ls. EEN INGEWIKKELDE QUAESTIE. FOUTIEF BESLUIT VAN DEN RAAD VAN SCHOTEN? De gemeenteraad van Schoten heeft, toen de grensregeling en de Inlijving van Schoten by Haarlem een feit was, besloten om hit Burgerlijk Armbestuur op te heffen. Door dit besluit vervielen de eigendommen van het Burgerlijk Armbestuur van Schoten aan de gemeen te Schoten en na de annexatie dus aan de gemeente Haarlem. Dit besluit is door Ged. Staten goed gekeurd. Maarnu moot blijken, dat dit be sluit van den gemeenteraad van Scho ten tot moeilijkheden kan leiden. In den loop der eeuwen zyn by tes tamentaire beschikkingen verschillende vaste goederen aan het Burgerlijk Arm bestuur van Schoten vermaakt met de bepaling, dat dit Armbestuur de op brengst dezer goederen zou aanwenden voor de armen dier gemeente. De vaste goederen van het vroegere Armbestuur van Schoten zyn nu ondergebracht in het Woningbedrijf der gemeente Haar lem. Het zal dus moeilijk zyn om de opbrengst daarvan ten goede te doen komen aan de armen van het vroegere Schoten. De quaestie ls nu ln studie bU het Burgerlijk Armbestuur van Haarlem. Zal het nog mogelijk zyn een weg te vinden om ..de kar weer in het goede spoor te leiden?" De raad van Schoten is ter ziele, die kan zUn besluit dus niet meer on gedaan maken. DE EERSTE FOTO UIT HET NOBILEsKAMP. Een opneming in Het Nobile:kamp op het pakijs. De foto werd gemaakt door den vlieger Lundborg, die bij zijn tweede poging om de Viglieri-groep te halen, met zijn toestel over den kop sloeg. Achter het vliegtuig dc roode tent met den radiomast.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1