APROPOS OPRUIMING VAN COUPONS NED. CRICKETBOND. CRICKET IN ENGELAND HONKBAL. vir.iüi WIELRIJDEN LAWNTENMIS. OM DEN DAVIS-CUP, KORFBAL liet aantal gewonnen partijen, doch het aantal tofcchés liep hoog op, hooger zell's dan dat van de Hongaren. Tot de laatste partij stond Nederland nog met 87 voor, doch de laatste partij Schiff Toth, die een overwinning van 3—5 voor den Hongaar opleverde bracht een gelfjkenstand, 8—8. Door een grooter aantal ontvangen treffers, n.l. 63—51, verloor de Holland sche equipe. Dank zij de papieren overwinning te gen Ouba gaat Nederland tocQi naai de finale. De uitslag van deze derde serie werd: Hongarije won met acht winstpartijen en 51 ontvangen treffers van Neder land met acht winstpartijen en 63 ont vangen treffers. Frankrijk won met tien winstpar- tijen en 56 ontvangen treffers van Duitschland met zes winstpartijen en 69 ontvangen treffers. Denemarken won met elf winstpar tijen en 52 ontvangen treffers van Roemenië met vijf winstpartijen en 68 ontvangen treffers. Argentinië won met tien winstpar tijen en 52 ontvangen treffers van Bel gië met zes winstpartijen en 62 ont vangen treffers. Spanje won met negen vrfnstpantijen en 5 4ontvangen treffers van Noor wegen met zeven winstpartijen en 60 ontvangen treffers. Italië won met vijftien winstpar- tyen en 24 ontvangen treffers van Oostenrijk friet één' winstparty met 77 ontvangen treffers. Amerika won met 14 winstpartijen en 41 ontvangen treffers van Zwitserland met twee winstpartijen en 75 ontvan gen treffers; In de eerste demi-finale komen in één serie: Frankrijk, Denemarken. Ar gentinië en België, in één serie: Hon garije, Nederland en Italië en in één serie: Oostenrijk, Amerika en Zwitser land. Ouverture in ket Krachtsportgebouw. Na de voortreffelijke organisatie in het groote Olympische Stadion viel het foegin van het krachtsport-tournooi in het speciaal daarvoor door Jan Wils ge bouwde etablissement tegen c Toen wij tegen zessen in deze arena van beton, hout, ijzer en glas arriveer den. was het een gemoedelijke rommel. Dozijnen officials liepen elkaar min of meer voor de voeten, gespierde athleten keken hulpeloos naar elkaar en daarop naar de officials, die het echter even min wisten. 5 Zoo bleef men elkaar geruimen tijd' aankijken, hetgeen op den duur verve lend zou zijn geworden, ware het niet dat een deel der ciroa 800 toeschouwers om onnaspeurlijke redenen geregeld aan het applaudisseeren sloeg. Te half zeven kwamen wij er achter dat dit handgeklap een ironische strek king had; men bedoelde blijkbaar hoon uit 'te drukken jegens de jury, die om de een of andere reden nie t kon laten beginnen. Inmiddels flaneerden de krachtsport keien door den vierkanten ring van het in te wijden krachtsportgebouw. Ze vor men een aparte categorie sportmien- schen. Zes honderd sportbeoefenaren van allerlei aard bij elkaar en ge zult er aanstonds de „zwaar-athleten" uit ha len: gespierde. wat-Ineengedrongen fi guren zijn het meestal, uit wier heele persoonlijkheid zooveel kracht spreekt, dat ge aanstonds bij u zelf opmerkt lie ver met hen te eten dan tegen hen te vechten. Naar de .gewoonte der boksers zijn vele dezer krachtsportsterren in kleurige lange wollen jassen gehuld, waarin ze statig door de zaal kuieren, in het mid den waarvan op twee houten podiums de zware apparaten, waarmee straks ge werkt zal worden, gereed liggen. Als eindelijk de stemming naar den verbit terden kant dreigt over te gaan, wordt te kwart voor zeven, met de om zes uur aangekondigde wedstrijden begonnen. .Hopkins', „soixante kilo's" roept een der talrijke juryleden door de zaal. Een gespierde Brit stapt veerend naar voren en heft sierlijk den zwaren halter in de hoogte. De Olympische krachtsport-wedstrij den zijn begonnen, op twee odiums te gelijk. Het is geen glorieus begin! Vooral niet als blijkt, dat op een po dium de gewichten foutief waren en alles overgedaan moest worden. De ruiterspelen te Hilversum. Het Oomité 1928 maakt bekend, dat de plaatsbespreking voor de ruiterwedstrij- den te Hilversum met ingang van 31 Juli ('s morgens) wordt stop gezet. De vóór dien datum ontvangen aanvra gen zullen nog behandeld worden. Daar na zal aan de aanvragers worden medeT gedeeld, dat alleen op de wedstrijdda gen kaarten verkrijgbaar zijn aan de lo ketten van het Sportpark te Hilversum. Er worden maatregelen genomen, dat voor hen, die daar kaarten aan de lo ketten koopen, nog een groot aantal zit plaats-: n (stoelen op het middenterrein) besclrkbaar zijn. T egenspraak. Het N. O. C. meldt: Het in de pers verschenen beviel t, dat. generaal Ken tish geprotesteerd heeft tegen het op nemen van J. C. Paddock in het. Arae- rtknansche team, is absoluut onjuist en volkomen ongegrond. Oeneraal Kentish heeft geen enkel protest van welken aar-' ook ingediend Het zwemmen. D: s - ere ta ris-penn ingmees ter van den N 1 ndschen Zwem bond. de heer C. Minnes uit Utrecht, lid van het direc torium van dsn N.Z.B., deelde ors mede. dat. alsnog pogingen in liet werk worden gesteld om naast de zes banen, die op het oogenblik gebruikt kunnen worden, nog een zevende baan in te richten. De geest onder de Nederlandsche zw-mmers is op het oogenblik beter dan ooit: officials en -teehiemers samen zijn vol goeden moed! Als de critlsche ele menten in deze dagen hun aanmerkin gen eens wilden vervangen door opbou wend werk, zou het nog beter kunnen gaan met de sfeer in de Nederlandsche zwomwereld, aldus zei ons dé N. Z. B.- seoretorls. Ook kunnen wij nog mededeelen, dat dr. Donath, de voorzitterkamprechtcr van de Olympische Zwemwedstrijden er Zaterdag bij het N. O. C. met klem op aan heeft gedrongen het zwemstadion niet eerst Donderdag 2 Augustus te ope nen, maar reeds direct de gelegenheid open te stellen om te kunnen oefenen, daar zi. de andere oefengelegenheden ten eenenmale onvoldoende zyn. Er is inzake dat punt groot misnoegen bij alle buitenlandsche en Nederlandsche zwem mers en dat zonder eenige noodzaak! Ten slotte vernemen wij nog dat Ne derland gunstig geloot heeft door Zon dag 5 Augustus den eersten waterpoio- wedstrijd te moeten spelen tegen Zwit serland. Deze wedstrijd kan gewonnen worden 'Cricketbeschouwingen DE M. C. C. IN ONS LAND Cricket Holland kan den beroemden oud-Engeland captain Plum Warner niet genoeg dankbaar zijn, dat hij zulk een uitgelezen gezelschap cricketster ren naar- ons land gebracht heeft. De twee reeds gespeelde wedstrijden te gen vrij sterke Hollandsche ploegen, le verden evenveel zeer gemakkelijk be haalde overwinningen op en het lijdt geen twijfel of a.s. Dinsdag zal ook de nederlaag van onze nationale elf een feit worden. De tegenstanders zijn in derdaad te sterk; vooral de aanval, waarbij Allcun en Stevens uitblinken rpag er wezen en al zullen onze bats- men na de resultaten van de Haagsohe crioketweek wel de tweehonderd runs kunnen halne, de kans op een victoria of eervolle draw lijkt ons uitgesloten. E. Holmes, G. T. S. Stevens en M. J. C. Allom domineeren, zij zijn 't die 't ons het moeilijkste maakten, voegt men daar nog bij, dat de Middlesex batsman Twining tot nog toe faalde en ook de anidere spelers door de mat- tingwickets him feitelijk kunnen nog niet hebben getoond, dan zal het ieder duidelijk zijn, dat deze ploeg, wanneer het althans noodig is, ook op onze bes te bowlers de runs zal maken. Wij hebben genoten van het pheno- meriaal snelle bowlen van den Cam bridge blue M. J. C. Allom, volgens Warner „only second to Larwood" van de ongeëvenaarde googlies van Stevens, van de constant goede lengte van Mc. Canlis. En dan het batten; alleen de 26 runs, die van Holmes' bat kwamen op Fokker's vijfden over, wa ren de gang naar het Haagsche veld waard, het oordeelkundige runnen, de keurige drives van Stevens en de prachtige leg-glanoes van den M. C. C. aanvoerder, dat alles maakte het ver blijf tot een intens genot. De Hollan ders hebben met alle kracht tegenstand geboden, maar moesten wijken voor de ze uitstekende cricketers. Batsmen als Neuerberg, Glerum e.a. die in onze competitie een groote rol speelden, brachten er letterlijk niets van terecht waren óf dadelijk het slachtoffer van den fast bowler of werden gepuzzled door den Middlesex crack. Hoeden af voor de keurige prestatie van Posthuma Jr. en Wim van den Bosch. De eerste deed in den Flamingo wedstrijd prachtig wehk door altharw te toonen hoe Allom gespeeld diende te worden, de jonge Hagenaar werd tu beide innings van de H. C. C. topscorer en was de eenige batsman die de prachtige bowlery van Stevens den kop wist in te drukken. Het Hollandsche fielden was in bei de wedstrijden goed te noemen, zon der meer. Glerum deed eenige uitste kende slipcatches, terwijl de V.O.C.'er Gibb de vang van z'n leven deed, waardoor aan Allom's korte innings een einde kwam. Wat den aanval betreft, is het wel ei genaardig, dat de oudere geroutineerde Hollandsche bowlers den meesten indruk maakten. Zoo hadden Sodderland en Max Jansen geen succes en kwamen Fokker, Eigeman en Maas met goede cijfers uit' den strijd. Rincker bowlde eveneens voortreffelijk al kostten z'n twee „victims" bijna honderd runs. Van de wicketkeepers was de Hol land-aanvoerder A, de Beus supe rieur, niettemin heeft ook Marang zieti uitstekend geweerd en twee fraaie catches gedaan. De Engelsche keeper Major Tattersall laat veel byes gaan, doch doet af en toe brillante dingen en de wijze waarop hij o.a. Constant Feith en Bouwmeester stumpte, was boven alle lof verheven. Rood en WitA. C. C. EEN DRIE PUNTEN-OVERWINNING VOOR ONZE STADOENOOTEN Voornamelijk dank zij uitstekend spel van Schmeink, die zoowel met den bal als met het bat zeer productief was en 11 wickets voor zijn rekening nam in de beide A.C.C.-innings voor slechts 38 runs en bovendien een uitstekende 44 runs bijdroeg in het totaal der Span- jaardslaan-menschenzijn zij er in ge slaagd met Innings van de Amsterdam mers aan de Spanjaardslaan te winnen; dit extra punt is natuurlijk zeer wel kom Rood en Wit, dat eerst bat, brengt het tot 155, waarby behalve Schmeink, v. Bueren zich onderscheidde door een zeer goede 45; Hagenaar met 18 in de dubbele cijfers kwam en v. d. Togt. Swens en Elias respr. nog 9, 8 en 7 scoorden. Oliver met 452 en v. Mllllgen met 547 .namen de wickets. De eerste innings van A.C.C. werd een volkomen débacle.n Schmeink bleek ab soluut onbespeelbaar, nam 5 wickets voor slechts 8 runs, zoodat het totaal der Amsterdammers zonder extra's 33 werd. Oliver met 12 n.o. en Beuth met 10 kwamen nog in de dubbele cijfers. Bruin met 3 voor 19 droeg ook het zijne in den aanval bij. Hoomans veroverde één wicket voor 6 runs. De tweede maal ingaande doet A.C.C. veel beter, het totaal wordt thans tenminste 103, wat echter toch nog niet voldoende is, om de Innin gs - nederlaag te ontgaan. Hierbij werd met het bat goed werk verricht door Overing, die een zeer goede 27 maakte en door Tienstra die het na een weifelend be gin tot 33 bracht. Verder kwamen Prent met 12 en Wolters met 13 ln de dubbele cijfers. In deze innings deed Hagenaar twee zeer mooie catches in de slips en eveneens v. d. Togt, die Prent ving, on derscheidde zich hierbij. Thans nam Schmeink 6 wickets voor 30 runs; Bruin 3 voor 45 en S. Posthuma 1 voor 14. Het fielden van beide teams was zeer goed in dezen wedstrijd. De scores zullen we in ons volgend nummer publioeeren. R. C. H.Bloemendaal. R. C. H. wint met 26 runs. Voor dezen vriendschappelijken wed strijd verscheen R.CH. met een com binatie uit het eerste en .tweede elftal. R. C. H. gaat eerst batten en komt tot 79, waarvan 13 extra's Twee spelers hadden alle runs gescoord namelijk Blamfcenstein met 22 en J. Hellingman met een ofrsch geslagen 42. Voor Bloemendaal bowlde G. Strik 32; G. v. Dam 218, J. Tate 123 en J. v. d. Meer 28. Bloemendaal brengt het hierna tot 53, waarvan J. v. d. Meer een geduldige 22. H. de Jong van wiens diensten door gaans 'te weinig gebruik wordt gemaakt, toonde weer een heel goed bowler te zijn. Hij bowlde' 4'17; L. v. d. Meij 17 en R. de Vries 2—5. R. C. H. won dus met 26 runs. Haarlem 2Rood en Wit 2. Rood en Wit 2 ondanks een nederlaag, definitief kampioen! Het is het wisselvallig spelende Haar lem 2 gelukt, de kampioenen te verslaan. Evenwel zy hierbij direct vermeld, dat Haarlem 2 den steun had van de Ruig en Bieshaar. Eerstgenoemde had met bowlen veel succes, terwijl Bieshaar met het bat Haarlem aan een goed to taal hielp. Captain Davidson echter redde voor Rood en Wit de situatie, waardoor de nederlaag nog tot een mi nimum beperkt bleef. Davidson won den toss en liet Haar lem batten. Een goede stand tusschen Misset (21) en Bieshaar (63) legde den grondslag voor een behoorlijk totaal. Dalhuysen scoorde 17 runs en het laat ste wicket leverde nog een goede 20 runs op, waarbij Ton met 11 not out bleef. Totaal 150. De aanval van Rood en Wit was vrij wel alleen het bowlen van Droste. In ongeveer 25 overs wist deze speler de fraaie cijfers van 739 te halen; voorts Adriaans 260, v. Houten 015 en Da vidson 018. Zooals gezegd was het bij Rood en Wit voornamelijk Davidson met 80 en verder Droste 10 en Bultman 17, welke het totaal op 123 brachten. Bowlingcyfers: De Ruig 557, Visser 0—6, Blok 4—45 en Misset 1—13. Aangezien Rood en Wit 2 dezen wed strijd niet met innings heeft verloren, is dit elftal nu definitief kampioen harer af deeling. De Testmatches tegen West-Indië blijken voor het Engelsche XI tal een walk-over te zijn, althans de eerste over winning werd nu door een tweede ge volgd in een ontmoeting waarby de gasten geen schijn van een kans kregen. De 351 van All England werden beant woord door 206 van de West-Indiërs, terwijl de tweede innings slechts 115 op leverde en de Britten dus gemakkelijk met innings en 30 runs zegevierden. Freeman was weer totaal onbespeelbaar en nam 10 wickets voor 93 runs! In de competitie werden prachtige totalen gemaakt. Yorkshire verpletter de Essex met innings en 215 runs. De Tykes maakten 5129 (Oldfield 112) terwijl Essex op het bowlen van den veteraan Rhodes nagenoeg niets presteerde en voor 195 en 215 aan den kant zat. Sussex kwam tegen Northampton nog hooger, scoorde 571—9 (Duleepsinjlil 198, Parks 100*) en gooide de tegenpar tij voor 118 en 210 uit. Ook Hampshire kwam in de vijfhonderd n.l. 536 (Ken nedy 73, Mead 180, Hosie 98 en New man 84) doch Warwickshire gaf uitste kend partij 277 en 391 al kon zy de ne derlaag van 8 wickets niet ontloopen. Lanceshire verraste eenigszins door een vrij gemakkelijke inningsoverwin ning op Surrey. In dien wedstrijd luidden de totalen; Lancs: 486 (Iddon 184) Sur rey: 219 en 258. Verder deed Middlese: (289 en 346) uitstekend werk door met 13 runs van Nottinghamshire (388 en 234) te winnen. Kent speelde tegen Derbyshire een draw ondanks practig batten van Wool- ley (198) in de tweede innings. De vijf punten waren evenwel voor de a.s. kampioenen. De wedstrijden van de universiteiten zijn thans geëindigd. Oxford zoowel als Cambridge speelden 13 matches. Oxford won hiervan 2, verloor er drie, terwijl 8 ontmoetingen onbeslist eindigden. De Cantabs deden weinig beter, won nen er drie, verloren vier maal en no teerden 6 draws. H. M. Garland Wells (gemiddeld 55.00) en A. M. Crawley (54.14) waren de beste batsmen der Oxonians, terwijl E. T. Killick (45.08) en capt. Sealbrook (39.83) de beste battinggemiddelden voor Cambridge hadden. De Oxford batsmen scoorden 9 cen turies, waai-van Crawley alleen vyf, Cambridge noteerde er 10, waarby E. T. Killich met drie de primeur was. De aanval der light blues was in han den van Hill. Woow (44 wickets; gem. 33.13 en Garland Wells 25 wickets; gem. 34.32) Mc. Canlis had betrekke lijk weinig succes, hy nam 12 wickets voor 624 runs, gemiddeld 52! Cambridge beschikte volgens de ave rages over betere bowlers, Blundell was de held met 49—1081 gemiddeld 22.06, doch oook Allom kwam met mooie cij fers uit den strijd en nam in totaal 46 wickets voor 1113 runs of gemiddeld 24.19. UMPIRE. LUNCHROOM „SPRUIJT" v.b. „Aikema" GROOTE HOUTSTRAAT 42—14 IXF" EERSTE ETAGE Plat du Jour v. 12 tot 2 u. a 1-25 Diner van 6 tot 8 uur a 1.50 Bij abonnement MO en 1.25 10 HaarlemBlauw Wit (1211) Onze meening, dat Haarlem niet ver dient om de onderste plaats te bezet ten, is ook door dezen wedstrijd weder gestaafd. Blauw Wit toch geldt als een der sterkste, langen tijd zelfs het sterk ste, negentallen uit de eerste klasse. Voor beide partijen hing veel van den uitslag af en misschien daardoor was het begin wat zenuwachtig. Beide par tijen leden echter in dezelfde mate aan die kwaal. De eerste innings duurde dan ook niet lang; geen enkele speler behaalde een punt. Al gauw kwam Haar lem wat beter op dreef. Op een enkele fout na werd er goed gefield; slechts één Blauw Witter bereikte in de tweede innings het .thuishonk. Van Haarlem kwamen Smit en De Bock binnen, zoo dat Haarlem vóór stond met 21. De derde innings bracht echter de winst. Na 1 punt gemaakt te hebben, gingen er onmiddellijk na elkaar drie Zebra's uit. Haarlem legde er zeer hevig het hout op. Er werden geweldige .tikken gegeven. Wel werd door goed fielden home-run geslagen, doch de punten kwamen toch wel binnen. Alleen in deze innings passeerde acht maal een Haar lemmer het thuishonk. Dus werd de stand 102. Dit bracht eenige Zebra's wel een beetje van hun stuk. Drilling had er echter dezen keer geen last van en gooide even keurig als altijd, al liep het tegen. De spanning was er nu wat uit. De beide werpers deden hun werk goed; punten werden er haast niet gemaakt. In de zevende innings echter keerde de spanning plotseling terug. Bij den stand 125 slaagde Blauw Wit er in, vyf runs te maken en Haarlem voor nul uit te krijgen. Er waren nu nog maar zeven minu ten, doch zoo lang Melden de drie Haar lemmers het nog niet eens uit. Akker man en Bransen kregen drie slagen en de Vries gaf een hoogen bal, die gevan gen werd. Dus moest ook nog de achter ste innings gespeeld worden. Haarlem liep nogmaals kans om den wedstrijd te verliezen. Zoover kwam het echter niet. Ieder deed zijn plicht en alleen Siethof kwam binnen. Haarlem hoefde haar achtste beurt niet meer te spelen. De speeltijd was om en Haarlem bezat weer twee kostbare punten meer, zoodat het aantal nu zes 'bedraagt. De cijfers der innings zyn: Blauw Wit: 0, 1, 1, 2, 1, 0. 5, 1 11 Haarlem: 0, 2, 8, 1, 1, 0, 0, x 12 POSTDUIVEN. Beker-competitie.. Op de wedvlucht van Liancges 768 K.M, zijn door de navolgende vereemgingen de punten behaald, vermeld achter den vereenigingsnaaon. If i i; 12 ,5 joj co M '32 '3 J? - 3 -g 3 S3 o 3 OHjScHJ m dl V m m te cs? - -2 .a 4)<uc!o <D-o <y4)V4)<u «ÖÖMüOSOOEöO 1. Pleines 87 pnt. 2. De Luchtgids 82 3. De SneMieger 74 4. De Snélpost 62 5. Coluimba 54 6. De Reisduif 46 7. Geevleugelde Vrienden 41 8.H. A. K. 39 9. Het Centrum 39 10. De Postduif 38 11. De Luchtpost 30 12. De Doievaar 22 Limoges. Voor bovengenoemd station werden verzonden 20 manden, waarin gebor gen 412 duiven. In concours werden geplaatst 398 duiven. Het duurde van 6 uur 1 minuut 16 sec. tot 7 uur 57 minuten 43 sec. eer de 80 prijzen verdiend waren. Veel achterblijvers. Bordeaux. Vol goeden moed werden voor d eb en wedvlucht verzonden 22 manden in houdende 413 duiven. Voor het concours waren Ingeschre ven 400 duiven. Deze vlucht verliep buitengewoon slecht. De eerste duif werd geconsta teerd op 15 Juli te 12 uur 4 minuten. Op dien zagen nog 22 duiven kans om thuis te komen. Op 20 Juli (den dag van sluiting van het concours) waren in totaal 71 dui ven teruggekeerd. Alle prijzen zyn dus niet eens verdiend geworden. Later nog eenige nakomers, doch 75 pet, is thans nog afwezig. Roosendaal. Voor deze eerste wedvlucht voor jon ge duiven werden 90 manden met 2669 duiven verzonden. Voor het concours stonden 2095 dui ven ingeschreven, zoodat er niet min der dan 419 prijzen waren. In 26 mi nuten weiden de prijzen verdiend. Hier en daar een achterblijver, Lier. De verzameling voor bovengenoemd station braoht bijeen 80 manden waarin geborgen 2311 duiven. 1991 dui ven moesten om 399 prijzen vliegen. In 19 minuten was het concours afgéloo- pen. Geen verliezen. Haarlem's Amst. Kwartier. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een wedvlucht gehouden van Hall (België), afstand 185 K.M. Te 8 uur in vrijheid gesteld, bereikten de dieren hun hokken als volgt: D,3t Kinderen le, Se en 15e; J. Ter horst 2e en 14e; Jac. Hart 3e, Joh. de Droog 4e, 7e en 16e; C. Koning 5e; J. J. Hart Ge en 17e; H. de Droog 8e; H.. Kinjet 10e en 13e; F. van Kleef 11e; S. Heitlager 12e en 18e. 1ste prijswin nende duif 10 uur 26 min.; laatste 10 uur 34 min. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield een tijdrit over 15 KM. De renners gaven elkander niets toe, want met een of twee seconden verschil kwamen ze aan. De uitslag luidt: Schijvenaar 1 met den tijd van 29 m. 46 sec.; ver volgens Baardman met 30 m. 1 sec.; Kruyd 30 m. 2 sec.; v. Baak 31 m. 12 sec., v. Egmond 32 m. 4 sec., Koper 32 m. 5 sec., Fabel 32 m. 17 sec., Heins- bergen 32 m. 52 sec., de Groot 32 m. 54 sec.. Dekker 33 m. 2 sec.; Wolters 33 m. 35 sec.. Moerkerk 33 m. 43 sec.. Akkerman 34 m, 25 sec., Kesssler had kettingpech, maar maakte toch nog 34 31 sec. Heugéns 35 m. 21 sec., terwijl Langeveid Jr. hekkesluiter weid met 36 m. 24 sec. Zondag werd ook record gereden voor den Kikkerübeker Haarlemden Haag. Hoewel er tamelijk veel wind was, zyn de gemaakte tijden van de meesten niet slecht; van sommigen zelfs goed te noemen. Volgens het nummer van vertrek werden de volgende tijden opgenomen: Dekker 2 uur 29 m. 35 sec.; v. Egrnond 2 u. 18 m-, 35 sec.; Wolters 2 u. 26 m. 36 sec.; De Groot 2 u. 21 m. 54 sec.; Fabel 2 u. 17 m, 50 sec,; Ko per 2 u. 10 m. 28 sec.; Kruyd 2 u. 12 m. 5 sec., v. Baak 2 u. 15 m. 59 sec., Baardman 2 u. 17 m. 39 sec., Sypestein 2 u. 5 m. 18 sec. Akkerman kreeg kefctingdefect, terwijl Moerkerk en Schijvenaar den rit niet uitreden. H. S. C. „De Bataaf". Onder vrij groote belangstelling werd een 1 K.M. sprint voor A-. B- en C- klasse gereden en tevens een peloton- handicap Halfweg—Noordwijk en terug De uitslag der sprint was: A-klasse: lste serie: 1. Koene, 2. Visser, n.g. N. J. de Jong; 2e serie: 1. C. J. de Jong, 2. Ooms, n.g. Schaft en P. de Kwast. Fi nale: 1. W. Ooms, 2. C. J. de Jong, 3. Koene, 4. Visser. Een mooie eindsprint B-klasse: le serie: 1. Bongers, 2. J. Buis; 2e serie: 1. Boelaerd, 2. Boter- man. Herkansing: 1. J. Buis Finale: 1. Bongers, 2. Boelaerd, 3. J. Buis. C.-klasse: le serie: 1. Westerman, 2. Vermeulen; n.g. Kcoyman; 2e serie: 1. C. Tienstra, 2. Snijders, n.g. Wilderom; 3e serie: 1. Griffioen, 2. Visbeen, n.g, Jurrissen. Herkansing: 1. Vermeulen, n. g. Snijders en Visbeen. Finale: 1. Wes terman, 2. Vermeulen, 3. C. Tienstra, 4. Griffioen. Voor den 60 KM. wedstrijd kwa men de volgende pelotons aan den start: W. Ooms, C. J. de Jong, N. J, de Jong, Visser en Sohaft 4 minuten voorgift. L. Buis, P. Koene en H. Wal- ters van meet. Er werd zeer hard gere den. De uitslag was: le prijs L. Buis, P. Koene en Walters, tijd 1 uur 36 min. en 15 sec. Van het andere peloton kreeg W. Ooms, de leider, helaas een lekken band, terwijl Schaft ook pech kreeg. A.s. Zondag starten in den „zomer- rit" van Ulysses de leden W. Walters, Koene de Jong en Scheltes. H. S, C. „Excelsior". Onder begunstiging van mooi weer, hield Excelisor een wedstrijd over pl.m. 80 K.M. Er werd in snel tempo gereden. Jammer was het voor De Nijs, dat zijn zadel defect raakte, zoodat verder rijden niet mogelijk was. Ook Van Dok moest opgeven. De uitslag werd: 1. Klashorst met een heel mooien voorsprong; No. 2 Van Putten; 3. Bosch. Dinsdagavond prijsuitreiking en ver gadering. Het dubbelspel door Frankrijk gewonnen. Uit Parijs werd aan De Crt. gemeld: ryk-Amerika werd Zondag het dubbel sloegen Tilden en Hunter met 64, Frankrijk leidt dus thans met 21. Voor den Davis Cup-wedstrijd Frank- spel gespeeld. Cochet en Borotra ver- 6—8, 7—5, 4—6, 6—2. Te huur „Ever Ready" TENNISBANEN H. BROUWER Zandvoortschelaan 70, Tel. 26287. 5 G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 Illilllllll TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER Boksen en geld. Een van de merkwaardigste uitingen van na-ooriogsche verdwazing en ver ruwing dei* zeden is de krankzinnige betaling van bokskampioenen in de laatste jaren. Men kan dezen boksma- tadoren zelf dat bezwaarlijk kwalijk ne men. Zij zijn gaan boksen om een bo terham te verdienen, dat zij, gegeven de kans, ervoor zorgen die boterham zoo royaal mogelijk te beleggen, is verge felijk, neen, het is vanzelfsprekend. Ook moet men, hoe men dan ook over de be- roepsbokserij denkt, niet vergeten, dat de kampioenen van thans, voor zy' zoo ver waren, een zwaren moeilijken tijd hebben moeten doormaken, dat zij, zon der uitzondering een harde, bittere leerschool hebben gevolgd. Neen, de fout schuilt bij dat gedeelte van het pu bliek dat bereid is fabelachtige entree prijzen te betalen om de groote boks- kampen te zien. Dat ,in Amerika, een paar honderd gulden neerlegt, om twee gespierde jonge mannen elkaar half lam te zien slaan. Het is hierna wel overbodig te zeg gen, dat wy" geen vrienden zijn van de beroepsbokserij in dezen vorm. En het lezen van het verslag van den laatsten wedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen Tunney en Heeney heeft een bitteren nasmaak achtergelaten. Iets rauwers, foestialers dan deze bokskamp is, naar het relaas ervan te oordeelen, nog niet eerder vertoond. De Nieuw-Zee- lander Heeney werd door zyn veel kun diger tegenstander half dood geslagen voor de scheidsrechter er een eind aan maakte. Zoodat de 50.090 toeschouwers, die zich in de hevige sensatie heesch ge schreeuwd hadden, het, tenslotte zelfs te erg begonnen te vinden.Mannen wend den het hoofd af, vrouwen vielen flauw. Vrouwen! Wat deden zij er? Maar er is een winstpunt. Te lezen in een simpel zinnetje. Tex Rickard (dat is de impressario van deze en vorige vertooningen) gaf toe, dat hij geld ver loren had op dezen wedstrijd. Gelukkig, eindelijk. Wij wenschen niemand een financieele strop toe, maar Rickard kan het wel missen en de beroepsbokserij profiteert van dit financieel fiasco, om- nu toch eindelijk wel een eind zal zijn gekomen aan die waanzinnige be taling van de kampioenen, een betaling, die in de grootste mate verantwoorde lijk was voor de verwording van deze...... sport. Geld brengt tegenwoordig alle sport in gevaar, als het een te groote rol gaat spelen, als het volkomen gaat overlieer- schen, wordt het sportieve volkomen verdrongen. De beroepsbokserij was hard bezig, te gronde te gaan aan geld. Tun ney ontving voor drie kwartier vechtesi meer dan een millioen gulden. Hoe is dat zoo gekomen? Door den sensatielust van het publiek en door Jack Dempsey. Deze bokser, thans vrij wel van het tooneel verdwenen, hoewel men hem thans wel weer zal trachten terug te krijgen, had in hooge mate, wat men noemt „persoonlijkheid". Hij trok het publiek zooals geen bokser voor hem gedaan heeft en geen bokser na hem schijnt te doen. Hec begon in 1919 toen Dempsey het wereldkampioenschap behaalde door Jess Willard in drie ron den te kloppen. Dempsey ontving daar voor „slechts" 72000 gulden. Zijn vol gende wedstrijd was tegen Billy Miske en Dempsey kende nu reeds zoover zijn aantrekkingskracht, dat hij 150.000 gul den bedong en ook ontving. Daarna ging het steeds sneller crescendo. In 1921 versloeg hij Carpentier voor 'n beloo ning van ruim een millioen gulden en hij kreeg een jaar later bijna hetzelfde bedrag voor zyn zege op Luis Firpo.' Het grootste bedrag ontving hy voor zijn eerste nederlaag tegen Tunney, dank zij het feit, dat hem een vast bedrag was gegarandeerd. Het beliep de kleinigheid van ruim twee millioen gulden. En toen hy een jaar later nog eens tegen Tun ney vocht, kon hy, niettegenstaande hij geen kampioen meer ivas weer een mil lioen bedingen. Dempsey vocht dus in 8 jaar tyd ze ven maal, stond in totaal 47 ronden of 2 uur en 21 minuten in den ring en stak daarvoor 6 millioen 250.000 gulden in zijn. Zak. Commentaar overbodig. Tunney vocht driemaal, in de laatste twee jaar, eenmaal als uitdager, twee maal als kampioen en ontving respec tievelijk 480.000, 2.400.000 en 1.200.000 gulden," samen ruim 4 millioen, hetgeen nog wat hooger is, gemiddeld. Maar nu heeft Rickard een strop ge had en, tenzij Dempsey nog dezelfde attractie heeft en Rickard hem weet over te halen, zich nog eens met Tun ney te meten, moet het nu uit zijn met de krankzinnige betaling. En het is hoog tijd. Seriewedstrijden. Door de korfbalclub „Sport Ver eent" te Bloemendaal-Santpoort wor den in de maand September serie-wed strijden georganiseerd op haar terrei nen nalbij de Ruïne van Brederode en wel op 2 September voor clubs, spe lende in de Erkende Bonden en op 9 September voor clubs, spelende in den N.K.B, Hiervoor zich opgegeven 66 twaalf tallen, waaronder eerste klassers, over- gangers, 2e klassers en Erkende Bon ders. Ei* zal op vier of vijf velden gespeeld worden, zoodat met gunstig weer een bezoek aan Santpoort op de genoem de speeldagen alleszins waard is. De toegangsprijs wordt niet hoog gesteld, zoodat elke sportliefhebber - (ster) daarvan kan profiteeren. P. JOH. ROOY HEEREN- EN DAMESKLEERMAKER GED. OUDE GRACHT 9 - TEL. 11390 WAARVAN COSTUMES VERVAARDIGD WORDEN TEGEN GEREDUCEERDEN PRIJS. 20

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 12