H. D. VERTELLINGEN BINNENLAND VAN HOUTEN'S PINGUÏN Bonbons HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 30 JULI 1928 OLYMPISCHE SPELEN (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Bezuiniging door ARKADY AVERCHENKO. ..Wat is dat voor merkwaardige vloeistof?" vroeg de jonge echtgenoot, terwijl hij de soepterrine van zich af schoof. „Vloeistof?" antwoordde het vrouwtje beleedigd, „dat smaakt toch heerlijk, dat is toch booisoep. De voedingswaarde is buitengewoon groot. En dat heeft voor het huishoudgeld iets te beteekenen! Vijf-en-negentig procent besparing op de soep alleen! Voor de plattelandsbe volking is het een onmisbaar voedings middel." Zoo.... voor de plattelandsbevolking", meende de heer des huizes, terwijl hij voorzichtig met den lepel roerde. „Maar ik heb tenslotte een inkomen van vierhonderd gulden in de maand." „Wij moeten toch het volk een voor beeld geven!" Hij zuchtte diep en vroeg: „Wat is er als tweede gang?" „Biefstuk van gebraden koolstron ken en daarbij als sla aardappelschil len in azijn. D<ui als toespijs suikeifbie- fcencompöte. ik verwen je, is het niiet?" „Al te lief van je." „Weet je wat het middaganaal kost? Een kwartje per persoon. En het mooiste van mijn nieuwe systeem is nog: je zult je maag niet overladen." „Wat waar is, is waar", moest hij toe geven, bij welke gelegenheid hij twee ge braden koolstronken in den mond stak." Dan volgenden morgen kwam hij in de keuken. „Wat eten we vanmiddag?" „Versche grassoep, dan kuikens van geroosterde koolstronken en nagerecht van hennepextract". Onder het middageten liet de jeugdige echtgenoot het hoofd hangen, sprak geen woord en zuchtte alleen maar diep. „Wat scheelt er aan? Je moet zoo toch een licht gevoel hebben?" „O, zoo licht!" „Je hebt zeker op kantoor Je maag met iets overbodigs overladen? Erken het maar!" De jongeman raakte in de war en be gon met een vinger stevige strepen op den rand van het bord te trekken. „Ik heb... een beetje maar... ik heb vannacht wat zeegras uit de matras ge haald en opgegeten." „Ben je krankzinnig? Zeegras kost een kwartje per pond en jij richt daar feestmaaltijden mee aan!" Toe, doe dat niet weer. Ik ben binnenkort jarig, dan kunnen we ons iets buitengewoons ver oorloven, misschien, worstjes van zee gras of speenvarkens van eikenblad. Maar voorloopig nog niet..." „Lieveling", begon zij den volgenden morgen, „waarom koop je eigenlijk das sen? Zij liggen toch zwaar op de maag?" „Op welke maag?" „Och nee, ik vergas me, ik bedoel, dj knellen aan de hals. Het is toch veel be ter. dat ik een met inkt op je overhemd teeken. Denk eens, hoe goedkoop...." „Een goed idee", knikte hü, „ik denk er juist aan, dat ik gelezen heb, dat krantenpapier zoo warm houdt. Ik heb voor jou een japon van krantenpapier bedacht. Een japon zeg ik. Drie kwar tjes." „Maar die kan toch niet chic zijn!" „Chic? Waarvoor chic? Bedenk toch eens, wat de plattelandsbevolking zal besparen, wanneer zij zich in kranten papier begint te kleeden." „Ja, wat gaan ons de boeren aan?" „Het voorbeeld, kindlief, we moeten een voorbeeld geven! Ik kan al een heel programma maken. Van de ochtendbla den krijg je een ochtendjapon, van de middagedities een wandelcostuum en van de avondbladen een avondtoilet." De jonge vrouw zweeg. Maar bij het middagmaal (soep van boomstronken enn vischfilet van notedoppen) vertrok haar gezicht en des nachts huilde zij. „Prachtig", zeide hij den volgenden dag en hij pakte haar bij den elle boog. „De kranten staan je schitterend. En wat ik bezuinig, wanneer ik ze aan je lees! Kom hier, waar staat bij jou het feuilleton?" Des avonds in bed viel hem nog tn: „In de eetkamer moeten nog leege con- serventolikjes zijn. Je hebt zulke kleine voeten. Dan behoef je geen schoenen 'e koopen." Bij het inslapen hoorde hij haar zuchten. Toen de jeugdige echtgenoot den vol genden dag thuis kwam om te eten. zag hij op de tafel van de eetkamer, wat ij verwacht had: een aromatische, dam pende soep. een bruingebakken carbo- nade, een flesch wijn en onder het ser vet verborgen een doosje Kyriazi fréres, Alexandrië. WINKELSLUITING EN MIDDENSTAND. ADVIES VAN DEN MIDDEN- STANDSRAAD AAN DEN MINISTER. De Middenstandsraad heeft op diens verzoek aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op 28 Januari ad vies uitgebracht over het gewijzigd ont werp van Wet tot regeling der winkel sluiting. een en ande uit dit advies kan eerst thans gepubliceerd worden. Wat de techniek van het ontwerp aangaat, spreekt de Raad als zijn oor deel uit, dat de aangebrachte wijzigin gen over het geheel even zoovele ver beteringen zijn. Daar het alleen de bedoeling was op merkingen te maken over de techniek van het ontwerp, zal de Raad zich niet verdiepen in de vrag of de economische toestand van het winkelbedrijf zooals die thans is en zich voor den eerstvol- genden tijd laat aanzien, zoodanig is, da het aanbeveling verdient nu een wet telijke regeling voor winkelsluiting te treffen, evenmin zal de Raad een betoog leveren over de al of niet wenschelijk- heid van Zondagssluiting, wel maakt hij enkele opmerkingen ten aanzien hier van. De Raad geeft oa. de volgende op merkingen bij de verschillende artike len van het ontwerp afzonderlijk: Artikel 1. Dit artikel onderscheidt win kels en winkelhuizen, terwijl verder al leen van winkels gesproken wordt. Het is wenschelijk, dat dit verbeterd wordt. Artikel 3. De Raad beveelt aan achter „benzine" toe te voegen „en motorolie", zoodat dus ook voor deze waar de be palingen ten aanzien van de winkelslui ting niet komen te gelden. Artikel 4. De Raad vragt zich af, of ihet werkelijk 's ministers bedoeling is, dat op 25 en 31 December banketwin kels e.d. tot 10 uur 's avonds geopend zullen mogen zijn, indien deze dagen op Zondag vallen. Artikel 5. Terwijl art, 4 de mogelijkheid schept, dat in het algemeen banketwin kels e.d. gedurende ten hoogste 4 achter eenvolgende uren geopend zijn, bepaalt art. 5, dat het hoofd van een banket bakkerij. behoorende tot een kerkge nootschap, dat den wekelijkschen rust dag op den Sabbath of op den zevenden dag viert, den winkel geopend mag heb ben van 5 uur 's morgens tot 8 uur des avonds. De uren van 5 uur 's morgens tot 2 uur 's middags zijn het equivalent voor het op Zaterdag gesloten zijn; wat de uren tusschen 2 uur 's middags en 8 uur 's avonds aangaat is de Joodsche banketbakkerij gelijk te stellen met een gewone banketbakkerij, zoodat de gele genheid om tijdens deze uren den win kel open te hebben, billijkheidshalve dus ook moet beperkt worden tot „ten hoog ste vier achtereenvolgende uren". Artikel 8. Blijkens de Memorie van Toelichting is het de bedoeling, dat in de uren. waarop de winkels gesloten moeten zün. ook geen verkoop in auto maten zal toegestaan zijn. Ds Raad is van meening. dat deze verkoop toege laten zou kunnen worden. Eene dien overeenkomstige regeling in Zweden en Denemarken beantwoordt aldaar, naar do Raad vernam, aan de wenschen zoo wel van de winkeliers als van het pu bliek. Eenige arbeid op Zondag of in de laten avonduren wordt dusdoende ncch van den winkelier noch van zijn personeel gevergd, terwijl het publiek, dat wenscht te koopen. gebaat wordt. Artikel 9. De Raad betreurt, dat de bevoegdheid aan B. en W. verleend om voor tentoonstellingen, fancy-fairs e.d. ontheffing te verleenen van de verbods bepalingen. niet beperkt is tot tentoon stellingen e.d. met weldadig doel. Het komt den Raad niet billijk voor, dat zooals in de practijk zal voorkomen op een tentoonstelling winkels maan denlang 's avonds geopend zijn, terwijl soortgelijke winkels in de stad zullen moeten sluiten. BRAND IN DE „SOMMELSDIJK". BROEIING IN DE LADING: Zaterdagmiddag is volgens de N. R. C. brand ontstaan in de lading van het stoomschip Sommelsdijk van ds Hol land-Amerika-lijn, dat te Rotterdam is aangekomen van Bombay. Eenige leden der bemanning ontdekten het vuur. dat in balen katoen woedde. Terstond wer den brandslangen op de scheepsleiding gekoppeld en op den wal werden zes brandspuiten opgesteld, terwijl de drij vende stoombrandspuit Havendienst II langszij kwam. Ui,t het ruim steeg een dikke, benau wende rook op, welke het vrijwel on mogelijk maakte iets beneden te onder scheiden. Het blusschingswerk werd nogal bemoeilijkt doordat de electrische lichtleiding doorbrandde, met als gevolg dat een groot deel van het schip in 't donker kwam te zitten. Van landzijde werden 9 slangen naar hc-t schip uitgelegd, de Havend.enst II weikte met 2 stralen en met de beide stralen van het schip zelf werd er dus met 13 stralen in het geheel gewerkt. Tengevolge van het bluschwater be gon het schip slagzij te maken, zoodat het tenslotte 40 centimeter naar stuur boord overhelde. Langzamerhand nam het vuur in he vigheid af, zoodat het aantal slangen gaandeweg kon worden verminderd, na dat personeel van de afdeeling brand- bluschmiddelen met rookmaskers een onderzoek in het ruim had ingesteld. Den ganschen nacht is nog wacht ge houden. de oorzaak ligt vermoedelijk in broeiing in de katoen. LADY HEATH VLIEGT VAN HOLLAND NAAR INDIë. GENERAAL SNIJDERS ALS PASSAGIER. Lady Heath is Vrijdag met een Fok ker vijftienpassagiers-vliegtuig van de K.L.M. naar Croydon, het Londensche vliegveld gevlogen. Zooals wij reeds me dedeelden. is zU aangesteld als piloot bij de K.L.M. Tijdens de vlucht was zij in naam tweede piloot, doch gedurende de gehcele vlucht heeft zij zich met de leiding belast. Zij is daarmede de eerste vrouw ter wereld, die als piloot van een groot passagiersvliegtuig optreedt. Woensdag had zij reeds naar Parijs gevlogen en Donderdag naar Brussel, zoodat dit haar derde tocht was. Haar bedoeling is een grondige ervaring op te deen voor een vlucht Holland—Batavia (20.000 mijl) en terug in den herfst van dit jaar. wanneer d-^ K.L.M. deze route zal openen met 4 vliegtuigen. Lady Heath zal als bestuurster met de vijfde machine gaan (een Fokker met drie Armstrong Sideley motoren'. Generaal Snijders zal o.a. passagier zijn. Architect Wils gehuldigd. EEN BERIJMDE OORKONDE AANGEBODEN. De kunstenaars van Nederland heb ben waardeering voor de wijze waarop de architect Jan Wils den bouw van he: Stadion te Amsterdam heeft tot stand gebracht. Zij hebben van deze waardee ring willen getuigen door het aanbieden van een oorkonde waarin deze waardee ring is neergeschreven. Negen veresnigingen hebben op uit- noodiging van een comité, bestaande uit de heeren Dr. H. P. Berlage, W. M. Dudok, Dr. Jan Kalf, W. Kromhout, Prof. R. N. Roland Holst cn A. H. We- gerif Gzn hare namen op deze oorkon de doen aanbrengen. Deze oorkonde is in fraaien vorm wel willend geteekend door den heer Jac. Jongert, het sonnet is bereidwillig ge componeerd door den dichter M. Nij- hoff. In tegenwoordigheid van het Nederl. Olympisch Comité, waarbij het aanbie den dezer oorkonde zeer veel sympathie heeft gewekt, is deze oorkonde dezen morgen ten 10 ure, in het Stedelijk Museum te Amsterdam, in het zaaltje waar de teekeningen voor het Stadion zijn tentoongesteld den bouwmeester aangeboden. De oorkonde luidt als volgt: Een oorlog had deez' aard, zoo groot zij is, gemeten; Vrede werd aangevat als wereldwerk en plicht, Arbeid die, uit zijn ernst, vijf jaar lijks, zich opricht Tot een uitdagend feest van ijverende athleten. Hij die In Holland bouwt, werkt meer dan hij verricht: De steen wordt, eer hij er staat, van tinnen zoo doorbeten, Dat ingetogenheid reeds zegepraal mag heeten En weerstand schepper wordt van ruimte en evenwidht, Een feest, wijd, wereld-wijd. kon dat ooit samenkomen "In die bezielde rust? Ons hart is onze bron, Maar zou t voor meer dan ons toe reikend kunnen stroomen? Jan Wils, uw antwoord was dat gij het werk begon, lest van ons diepst geloof hebt gjj eerlijk, ondernomen. Kunstenaars danken u voor Hollands Stadion. Aangeboden door den Bond van Ne- derlandsche Architecten (B. N. A.) de Groep Groot Amsterdam, Den Haag- schen Kunstkring, den Kring den Haag van den B. N. A.. den Nederlandschen Kring van Beeldhouwers, de Neder- landsche Vereeniging van Ambachts- en Nijverheidskunst (V. A. N. K.>, de Maat schappij Arti et Amicitiae. het Schil derkundig Genootschap Pulchri Stud:o, de Vereeniging Bouwkunst en Vriend schap, op uitnoodiging van Dr. H. P. Berlage, W. M. Dudok. Dr. Jan Kalf, W. Kromhout, Prof. Roland Holst en A. H. Wegerif Gzn., in tegenwoordigheid van het Nederlandsch Olympisch Comité den 30en Juli 1928 in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam. Diner van het Amst. gemeentebestuur. De gemeenteraad van Amsterdam bocd Zaterdagavond aan de officials van all: landen, die aan de Olympische Spelen deelnemen, een diner aan in de Ko ningszaal van Artis te Amsterdam. Aan de Tel. ontleenen we over deze plech tigheid het- volgende: Behalve Z.K.H. Prins Hendrik, waren aanwezig graaf De Baillet Latour, voor zitter van het I.O.C., de ministers Was zink en Lambooy, mr. A. baron Schim- melpenninck van der Oye, voorzitter van het N.O.C. en vele andere officials en autoriteiten. Burgemeester De Vlugt sprak een wel komstgroet uit en bracht een dronk uit op den vertegenwoordiger van het Ko ninklijk Huis, waarna graaf De Baillet Latour het woord voerde, om een dronk te wijden aan H.M. de Koningin. Onder het diner nam burgemeester De Vlugt nogmaals het woord om de volgende rede uit te spreken. „Wanneer het belang van een gebeur tenis", zoo zeide spr., .moet #worden afgemeten naar de langdurige en ge compliceerde voorbereidingen, naar het aantal daarbij betrokkenen, naar het interesse, dat zij vindt in de wereld, dan is de opening der Olympische Spe len 1928 wel een gebeurtenis van de allereerste orde. Immers, wat de voor bereidingen aangaat, moge hier worden getuigd, dat zy zich over zeer gerulmen tijd hebben uitgestrekt, dat de organi satie van de Spelen een taak was. zóó Ingewikkeld, zóó veelomvattend dat zij behoort tot de allerzwaarste, welke op organisatorisch gebied in het algemeen aan eenig comité kunnen worden opge dragen. Dat de daarvoor aangewezenen die reusachtige taak tot dusverre hebben vervuld zooals is geschied. moge tot groote erkentelijkheid en bewondering stemmen en ik acht het een voorrecht het Ned. Olympisch Comité dank te zeggen voor zijn werk Ik zei daarstraks, dat ook het aantal betrokkenen een actor van bcteekenis is voor de beoor deeling van het belang eener gebeurte nis. Uit dezen gezichtshoek gezien zyn de Olympische Spelen van een belang, dat niet licht te evenaren is. Bedraagt het aantal deelnemers niet over de 3000 en behooren zij niet t-ot 46 nationalitei ten, verspreid over de geheele wereld? Inderdaad, de belangstelling schijnt thans grooter dan er in de oudheid voor de spelen te Olympia bestond, in dat wonderlijke stukje van de aarde, dat Hellas heette en dat van groote beteeke- nis is geweest voor de geschiedenis de: Westersche beschaving. Zoo vaak wordt verkeerd de nadruk gelegd op den schconen vorm. maar voor den Griek moest die vorm de uitdrukking zyn van een schoonen geest, beheerscht worden door een machtigen en naar het ideale strevenden wil. Het lichaam is als hei paard, dat bedwongen moet worden door den sterken ruiter, den geest. Het paard zoozeer te voeden en krachtig te maken, dat de zwakke berijder het niet meer baas kan dit is zeker niet in overeenstemming met het inzicht en het Juist gevoel voor verhoudingen, dat den Helleen kenmerkte. Het streven naar een harmonisch samengaan van de be hoeften van geest en lichaam, moest ook tot ultnig komen in de spelen te Olympia, en het is mij een vreugde, te kunnen getuigen, dat ook hier te Am sterdam raast de sport, ook aan de kunst een plaats is ingeruimd. Laat ik thans het glas heffen en den wer.sch uitspreken, dat Amsterdam het feit, dat de Spelen hier pl2ats vinden, waar deert, dat de tallocze vreemdelingen, die zich thans in de stad ophouden, een goeden ir.üruk van haar zullen mede- nemen; dat de Spelen zelf een volledig succes mogen worden". Graaf de Baillet Latour nam daarna de gelegenheid te baat om den dank der verschillende officials uit te spreken vcor de gastvrije ontvangst in Amster dam, welke stad zcoveel gedaan heeft om de Olympische Spelen te doen sla gen. Spr. bracht de groote verdiensten van de stad zelf naar vorèn. om te eindigen met een dronk te wijden aan de gezondheid van den burgemeester en den voorspoed van de stad. Minister Waszink sprak eveneens zijn dank uit aan de gemeente Amsterdam die volgens spr. haar bloei grootendeels te danken had aan de wijze waarop zij wordt bestuurd. Met nogmaals zijn dank uit te spreken aan de bestuurderen in het algemeen en burgemeester De Vlugt in het bijzonder, eindigde spr. zijn rede voering in deze bewoordingen:" „Drie maal is scheepsrecht, luidt een Hol- landsch spreekwoord, en dus nogmaals hulde aan den burgemeester van Am sterdam en de bestuurderen van deze stad". Na afloop van het diner vertrokken de gasten in auto's naar het Oude Sta dion. om de opvoering van het open luchtspel „Ichnaton" bij te wonen. EEN NEDERLANDSCHE VLAG VOOR DE ENGELSCHE KERK TE AMSTERDAM. Een grootendeels sportief, maar daar om niet minder aandachtig gehoor vul de Zondagmorgen het stemmige Epis copale kerkje aan den Groenburgwal te Amsterdam geheel. Reverend Lucas ging hier voor in een specialen dienst voor de Engelsch sprekende deelnemers bezoekers der Olympische Spelen, godsdienstoefening droeg een officieel karakter, doordat in den loop ervan, en wel vóór de predicatie, een Neder- landsche vlag met een koperen gedenk plaat. geschenk van de stad Amsterdam aan de kerk werd aangeboden. Namens het gemeentebestuur werd de driekleur overhandigd door den havenmeester, den heer W. N. van der Poll. De kope ren plaat werd aangedragen door prof. Swaen. pe bedoeling is. hiermede uitdrukking tegeven aan de gevoelens van vriend schap en sympathie, welke bestaan tus schen Amsterdam en de Engelsche kerk. Bij de plechtigheid waren verschil lende autoriteiten tegenwoordig. De Earl of Birkenhead, die met zijn jacht in de Amsterdamsche haven vertoeft, assisteerde reverend Lucas door ds voorlezing van een hoofdstuk uit het boek Jesaja te verrichten. Reverend Lucas herdacht in zijn gebed ook koningin Wilhelmina, den president der V. S. en de andere staatshoofden der deelnemende landen, waarna de gods dienstoefening beslcten werd met het ge meenschappelijk zingen van het Neder- landsche en Engelsche volkslied, aldus de Crt. HET ONWEER BOVEN AMSTERDAM. GLOEILAMPJES VAN DEN WESTERTOREN SLAAN DOOR. Gisteravond tijdens het vry hevige on weder, dat over Amsterdam trok is de Westertoren-verlichting veiligheids halve om kwart voor elf uitgeschakeld, meldt de Crt, Desniettemin bleken wederom verschillende tientallen lampen te zijn doorgeslagen. Bij het onweder van Vrijdag vielen 228 lampen als slachtoffer. Om half twaalf, toen het onweder voorbij was. werd de verlich ting nog even ingeschakeld om de vele wachtenden niet teleur te stellen. BEROOVING EN MIS- HANDELING TE KERKRADE. NA VIJF JAREN DE DADERS GEPAKT. In 1923 werd de toenmalige boek houder van de Dominiale Mijn. de heer Nijssen uit Kerkrade op de Nieuwstraat Duitsch gebied) door eenige personen overvallen en ernstig mishandeld. Zij beroofden hem van de geldswaarden, die hij bij zich had. De heer Nijssen overleed eenige dager, later aan de be komen verwondingen. Zoowel de Duit- sche als de Nederlandsche politie stel es tn een uitgebreid onderzoek in. dat echter tot dusver geen resultaat op leverde. Thans echter schijnt de politie te Aken de daöer(s) op het spoor te zijn. Elk oogenbhk kan, volgens de Crt.. een arrestatie verwacht worden. DE VEENDAMMER- AFFAIRE. DOK DE HEEREN WOLTMAN IN HOOGER BEROEP. Naar het Hbld. verneemt hebben de bankdirecteuren J. J. Woltman en J. P. H Woltman Zaterdag hoogor beroep ange teekend tegen het vonnis van de Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam, waarbij zij respectievelijk ver oordeeld werden tot vier jaren en tot één jaar gevangenisstraf Zooals gemeld kwam het O. M. enkel in hooger beroep tegen het. vennis. voor zoover het betrof J. J. Woltman. tegen wien hot zes jaar had gevorderd en den aooonutant A. C. Móhring. die vrijgesproken werd, maar tegen wien het één jaar en drie maan den gevangenisstraf had geëischt, IN WEINIGE WOORDEN. Te Stockholm Is Vrijdag het bemldde- lingsverdrag tusschen Zweden en Neder land geratificeerd. De vier Nederlandsche sleepbooten met de middensectie van het groote En gelsche dok op sleepouw, r.aar Singa pore, zijn Zaterdagmiddag behouden te Port Said aangekomen. Vrijdag is een benzine-tankwagen op het station te Waalwijk in brand gevlo gen. Het spoorwegpersoneel kon den wa gen nog tusschen ae andere wagens uit- koppelen. Een motor brandspuit vermocht het vuur dat hoog oplaaide, niet te blus- schen. Eerst na verscheidene uren was men den brand meester. Ruim 3000 li ter benzine is verloren gegaan. Jutphaas heeft nu ook een verorde ning gekregen, waarbij het aan ..perso nen van beiderlei kunne" verboden is in 't gras langs den weg te zitten. Bij een winkel! - te Castricum is een vclsche rijksdaalder in beslag genomen. Het geldstuk is kleiner dan de rijks munt het. randschrift ontbreekt, de klank is dof. do kleur loodachtig grijs. Boven dien is de beeltenis van Konirg Willem III hier en daar geschonden. Het jaartal is 1872. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN it 60 Cent* p«r regel. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 31 JULI HILVERSUM 1060 M- 12.302 u. Lur.chmuziek door het Trio Groeneveld. 6.007.45 Dinerconcert door het om- rocp-orkest o.l.v. Nico Treep. Annette Gardenier, zang. 8.00—10.30 Concert door de Kon Mil. Kapel (Grenadiers en Jagers. Den Haag), O.I.V. le It. kapelmeester G. L Boer. I. d. pauze Hongaarsche muziek op gramofoonplateu. 10.30 Persber. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 unr 1870 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen. 12 301.30 Lpnchmuziek door het trio Winkels. 6,007.00 Dinermuziek. Gramoroon- platen. 7.45815 Spr.: H Vullinghs, rector te Haelen. namens de Ned. St, Grego- rlusver.: De zangmeihode Ward. 8.15 K.R.O. Uitz. v. d. Joodsche Ver. ..Betsalel", te Amsterdam. Orke-'t v. h. strijkje A. G. V. o.l.v. Hr. Frank. Kin derkoor „De Joodsche Stem", o.l.v. J. Hamel. Mej. H. Pruykemaker, piano. Abercantor I. E. Marokko. Spr. Dr. M. de Hond: De Joodsche binnenkamer. Van Houtcn's Pinguïn Bonbons geven iets bij zonder fij ns in een een voudig doosje. In iede re doos een bon voor ,,Ons Eigen Tijdschrift'.' .jPinguinsf «.zo; i Pinguinsf t.oo i Pinguïn fo.8o DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 10.35 Kerkdienst. 10.50 Nieuwsber. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, baritott. viool I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuzlek. 6:50 Nieuwsber 7.05 Gramofoonmuzlek. 7.20 Lezing. 7.35 Pianosonaten van Scarlatti. 7.45 Lezing: Etchings and drawings. 8.05 Varlëté en een schets. Dr.ns-or- kest en solisten. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Avebury. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Kamermuziek. Het Trio riool, cello, piano). S. de Livet. piano. C. Bon- valot, riool. A. Gauntlctt. cello. J. Thome, bariton. II.0512.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 >1. 12.502.10 Orkestconcert. Werken van Gane en St Saëns. 4.055.05 Trio-concert (plano, viool, cello). 9.05—11.20 „Hamlet", van Thomas. LANGENBERG. 469 M. I.25—2.50 GCestconcert. 6.20—7.15 Concert „Rozentljd". H. Munk. liedjes bU dc luit. Isegliokapel. 8 35 Concert. Wannen kwart et 1896". M. G. V. ..Concordia". M. G. V „Etn- tracht". Kapel var. het bereden riJks- weercorps. 15de «egt. II.00 Sluiten. KöXIGSWUSTERIIAUSFN. 1250 M. tZEES »-<). 12.055.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Engelsche liederen. P. Jones, zang. Oscar Wnppenschmltt, plano. Daarna concert door het onr - -p-or- kest. Schubert, Haydn. Wolf en Kenek. HAMBURG 395 TL 5.20 Orkestconcert. 6.20 Walsconcert. 8.20 Het Russische Kielt ceL Orkest en solisten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek en cabaret, BRUSSEL. 509 M. 5.20 Gramofoonmuzlek. 5.50 Orkestconcert. 6.50 Orkestconcert. 7.20 Sonaten voor viool en cello 8.20—10.35 Orkestconcert te Ant werpen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cent* per regel. N. V. Meubeltransport Mij. v/h VAN HULST Den Haag Haarlem Tel. 13052 Tel. 15166 Verhuizingen per *nto- en volgUpiuitrei worden geheel mei eigej perioneel uitgeroerd. o NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Het laatste nummer van het programma wordt gevormd door Orlando cn Giovanna, de beroemde dansende muizen uit Beiroet. Met hun witte staaroogjes cn wijdopen mondjes kijken dc Labbernockaansclie muizen naar het laatste wonder der natuur. Daar kan zelfs dc regenmaker niet tegen cp. 't Is gewoonweg cc» wonder. O, gij groote olifant, olifant, Welkom in het vaderland, wees wcllekom, zingen Snuffelgraag cn Knagclijntjc, dansend hoog daarboven op hun koord cn liet lieele Labbernockaansclie publick beneden zingt plechtig nice. Nooit hebben de zwarte muizen zulk ccn verheven oogcublik beleefd.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7