^Tfr, iBsl DE WEDSTRIJD-VERSLAGEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 2 AUG. 1928 Zuid-Afrika wint de 110 Meter horden en Williams (Canada) wint voor het eerst in de geschiedenis der Spelen zoowel de 100 als de 2G0 Meter. Hoe Nurmi languit in een sloot viel. Nederlandsche teleurstel lingen en een troost. Olympische records blijven duikelen. P. Tjonge, tjonge, wat 'n finales krfjgen wy zoo achtereenvolgens te zien. Er waren er Woensdag weer eventjes vier. Om te beginnen de 110 Meter hor den, een race die met groote spanning tegemoet werd gezien. Men verwachtte vrij zeker de overwinning van den Zuid- Afrikaan Weightman Smith, die Dins dag het Olympisch record had verbe terd. Maar zelfs de sterkste athleten zijn niet altijd In hun besten vorm en de Zuid-Afrikaan werd' vijfde. Maar zijn landgenoot Atkinson was nu juist in'zijn beste stemming en won de bui tengewoon spannende race met centi meters voor de beide Amerikanen An derson en Collier. De tyd. 14,3 seconden, was gelijk aan het oude Olympische re cord. En wij beleefden liet oogcnbllk dat de aloude prinsenvlag, het oranje- blanje-bleu aan de middelste mast werd geheschen, al droeg dan de witte mid delste baan het embleem van Zuid Afrika, terwyi het volkslied God save the King was. De tweede belangrijke finale was de 200 Meter hardloopen voor heeren De middag was aangevangen met de demi finales voor dit nummer. In de eerste werd Legg halverwege gewond en moest staken. Williams, de Canadeesche 100 Meter winnaar werd eerste in 22 seconden voor Rangeley (Engeland) en den Duitscher schüller. Paddock werd niet geplaatst. In de andere demi-finale was Körnlg de man in 21,8 sec. voor Scholz en den Canadees Fitzpatrlck. Körnig was na deze prestatie en zijn Olympisch-recordtljd van den vorigen dag favoriet voor den eindstrijd en Scholz, de winnaar van Parijs vond ook nogal aanhangers. Wat Williams be treft, wij vroegen ons slechts af, of wij het waarlijk zouden kunnen beleven dat de 100 Meter kampioen ook de 200 Me ter zou winnen. Zooiets was nog nooit voorgekomen. En ziet, het geschiedde. Williams won Inderdaad den opwinden den eindstrijd, met minimaal verschil van den Engelschman Rangeley on Scholz, Körnlg, de favoriet eindigde als vierde. De tijd. van den winnaar was 21,8 seconden. Het enthousiasme van de Canadeezen op de deelnemerstribune was onbeschrijfelijk. Twee hunner sprongen met een Canadeesche vlag over de balustrade, hieven hun landge noot op hun schouders en sierden hem met de vlag. Een politieagent deed een zwakke poging om hen te stuiten, maar was sportief genoeg om het by de po ging te laten. De schitterende presta tie^ van Williams zullen nog vele Jaren in de herinnering blijven van hen, die ze bijwoonden, vooral bij de Amerikanen en Dultschers, die in deze beide num mers Juist hun bitterste teleurstellingen moesten slikken. Het succes van hot British Empire is in dit athletiektour- nool, juist op de voornaamste nummers, merkwaardig.. En in het algemeen ge sproken, wat dit Olympisch athletlek- tournool zoo buitengewoon interessant maakt is, dat alle voorspellingen, geba seerd op prestaties in het buitenland, mis gaan. De dames waren Woensdag op het ta pijt met hun zwaarste nummer, de 800 Meter. Er zijn velen die dezen afstand eigenlijk te zwaar achten voor de vrouw. Dit is een eigenaardige opvatting, want het is zacht genomen dwaasheid cm te zeggen, dat 800 Meter wel te zwaar zcu zijn voor de vrouw en de Marathon afstand van ruim 42 K.M. niet te mach tig voor den man. Die klove is wel wat erg groot. Dit te-zwaar oordeel is een typisch mannelijk oordeel en vindt naar onze mc-ening zijn oorzaak in het feit, dat de 800 Meter wel zoo zwaar is voor de deelneemsters, dat de meesten arri- veeren in een toestand, die alle ge dachte aan elegance uitsluit. Een vrouw, die 800 Meter heeft hardgeloopen is bij de eindstreep niet meer aantrekkelijk voor het oog en dit wordt haar door de mannen nu eenmail (fis een zonde aan gerekend. Ik constateer dit openlijk omdat ik meen, dat deze half bewuste opinie den man siert. Intusschen stond het nummer on het programma en er waren zelfs drie series voor noodlg. De Hollandsche deelneemsters lieten het ook hier leelijk liggen. Het klinkt niet aardig, maar het heeft er af en toe wei wat van, of de Hollandsche ahtleten, mannelijk zoowel als vrouwelijk zich verbeelden dat zij nog steeds in het dé filé meeloopen en ieder ander moeten laten voorgaan. En dan heb ik ster-s den indruk gekregen, dat zij zich teveel laten beïnvloeden door de reputaties der tegenstanders, waardoor hun „figh- ting-spirlf verzwakt en soms zelfs ge heel verdwenen schijnt te zijn. In elk geval, de dames Mallon, van I."5ort en Duchateau sloegen een vrij belabberd figuur. De eerste serie was voor Frau- lein Dollinge, die het wereldrecord, dat haar landgenoote Batschauer bezat met 2 min. 23,8 sec. verbeterde met een tfjd van 2 min. 22,4 sec. Dat was een goed begin. Haar landgenoote Radke won de tweede serie in 2 min. 26 sec. en de Canadeesche Thompson de derde in 2 min. 23,2 sec. wat ook al beneden het oude wereldrecord was. Verder werden nog een Amerlkaansche, een Duitschc, een Zweedsche, een Canadeesche, een Poolsche en de Japansche Miss Hitomi, die van alle markten thuis is, voor de finale geplaatst, die heden geloopen wordt. De 3000 Meter steeple-chase werd ook geloopen in drie series. De herinnering aan het fiasco van Jan Zeegers Parïis deed ons het feit loven, dat in dit num mer geen Hollanders startten. Alle drie series werden gewonnen door Finnen, nameiyk Ritola, Nurmi en Loukola en de laatste maakte verreweg den besten tyd. In dit nummer moeten verschei dene hindernissen genomen worden, o.a. een, vlak voor een sloot. Deze sloot is te breed om te overspringen, dus alle deel nemers doen minstens een pas in het water. Het feit dat Nurmi, de vermaar de, de eerste maal dat hy deze sloot moest nemen er languit in viel, veroor zaakte een niet geringe vreugde onder de 10.000 menschen, die het triestige weer hadden getrotseerd. Het belette hem intussohen niet, de overwinning te behalen. De vierde Fin wist zich ook voor de finale te plaatsen evenals de Zweed Eklöf, de Amerikanen Spencer en Dalton, de Tsjech Nemecky en de Franschman Duquesne. Tot besluit van de loopnummers kwa men nog de series van de 1500 Meter. Het wordt bijna eentonig van herhaling maar onze vertegenwoordigers A. Zee gers, du Hen, J. Zeegers en Effern presteerden weer niets. De winnaars werden Wichmann en Böcher (Duitsch- land) Purje (Finland), Ellis (Engeland!. Conger (Amerika) en Martin (Zwitser land) .Twee beroemdheden sneuvelden, nameiyk de Zweed Wide en de Ameri kaan Lloyd Hahn, „the world's foremost iniler" volgens zyn landgenooten. Als Conger hier niet voor een zege van de Stars en Stripes zorgt (en dit lijkt nog dubieus) zie ik het nog gebeuren dat Amerika geen eilkel hardloopnummer wint. Maar er zijn andere afdeellngen, waarin de Yankees toch wel verre su perieur zyn. Nog tweemaal kregen dc luidruchtige Amerlkaansche supporters gelegenheid tot juichen voor overwin ningen van landgenooten. Clarence Houser smeet den discus 47.32 Meter van zich af en verbeterde daarmee zijn eigen Olympisch record (Parys 1924 46.155 Meter). Hy werd echter zeer be dreigd door den Fin Kivi die met slechts 9 c.M. minder achter hem ein digde Maar derde was weer een Ameri kaan, namelijk Corson met 47.0 Meter. De Duitscher Hoffmelster van wien zoo veel verwacht was. kwam niet in de plaatsen. En dan was er nog het pols hoogspringen. Dit werd een volledig Amerikaansch succes, want alle drie eersten waren Yankees. Sabin Oarr, de wereldrecordhouder werd, zooals ver wacht was, Olympisch kampioen en ver beterde het Olympisch record (Babcock, 1912 Stockholm 3.95 Meter) door een sprong van 4.20 Meter te maken. Het wereldrecord staat echter op Oarr's eigen naam met 4.267 Meter en toen hy de drie sprongen voor het Olympisch tournooi beëindigd had, besloot hy nog een aanval te doen op dit record. De lat werd op 4,33 Meter gelegd maar nu mislukten alle drie pogingen tfn het we reldrecord biyft dus onaangetast. Tweede werd de Amerikaan Droegemuller met 4.10 Meter en om den derden prys stre den Barnes (de winnaar van Parys) Mc Glnnes, ook beiden Amerikanen en dc Qanadees Packard, die allen 3.95 Meter hadden gesprongen. Tenslotte nog enkele opmerkingen over het schermtournooi. Het floret- schermen van equipes zoowel als indi vidueel heeft onomstooteiyk uitgewezen, dat de Italiaansche school superieur ls. zy is niet zoo elegant als de Fransche. maar daarentegen ongetwijfeld produc tiever en daar komt het in wedstryd- schermen tenslotte toch maar op aan. De Argentijnen, die ook in de Italiaan sche school zijn grootgebracht boeken daardoor eveneens aardige successen. En dan nog het heugelyke nieuws dat de Hollandsche dames mej. de Boei en mevr. Admiraal—Meyerink In het individueel floretschermen een uitste kend figuur maken. Beiden hebben de demi-finale bereikt en vooral mej. de Boer heeft zich byzonder op dreef ge toond. Dat is een trc\-,t na vele Nederland sche teleurstellingen. Het Olympisch weer schynt ditmaal uit te blijven. In plaats van stralenden zonneschijn toont de hemel Woensdag middag lage loodgryze wolken. Geluk kig tempert de regen tegen twee uur, Als de wedstryden beginnen is het on geveer droog, doch de atmosfeer is vochtig en de lucht verzadigd van water damp. Terwijl in den rechterhoek van het veld de polsstokhoogspringers zich ge reed maken voor hun „verheven" sport, verzamelen de beste 200 M. loopers zich voor de halve beslissing. 200 M. hardloopen. Wereldrecord R- A. Locke (Amerika) 20.6 sec. Het publiek leeft op enthousiaste wyze mee als het startschot knalt. Geduren de den geheelen loop juichen de onge veer veertienduizend toeschouwers, die ondanks den regen het Olympisch Sta dion vullen. Er zyn twee demi-finales De beste drie van elke deml-flnale wor den geplaatst. De uitslag luidt als volgt: Eerste serie: 1 Williams (Canada) 22 sec.. 2 W Rangeley (Engeland), 3 J. Schüller (Duitschland)4 Paddock (Amerika), 5 Gomez Gaza (Mexico). Uitslag 2e demi-finale: 1 H. Körnig (Duitschland) 21.8 sec.. 2 Y. Scholz (Amerika). 3 J. Fitzpatrick (Canada). 4 Cummings (Amerika), 5 C. W. Gill (Er.cc'r.nd), 6 Kugelberg (Zweden). 800 M. hardloopen voor dam/s. Wereldrecord mej. Batschauer (Duitsch land) 2 min. 23.8 sec. Nederlandseh record: mej. A. v. Noort. Leiden 2 min. 46.2 sec. Drie series: de beote drie van elke serie konten in de finale. Eerste serie, zes deelneemsters. 1 Mej. M. Dollinge (Duitschland) 2 min. 22.4 sec. (nieuwe wereldrecordtyd). 2 mej. I. K. Gentzei (Zweden), 3 mej. F. Ro- senfeld (Canada), 4 mej. A. J. Mallon (Nederland),- 5 mej. E. Oestrelch (Duitschland). Mej. Mallon (Gouda) verdedigt in deze race de kleuren van Nederland. Het is een prettig sportief figuurtje, dat daar. oogenschymyk gansch niet ner veus, in haar fleurige oranjebroek aan den start staat. Zij heeft van haar zes mededingsters de buitenbaan, loopt na 200 M. op de derde plaats, wordt gepas seerd door de Zweedsche Genteel en vervolgens ook door een tweetal Dultsche en Canadeesche dametjes, zy is dan op de laatste plaats. Ondertusschen heeft de Dultsche mej. Dollinge een felle spurt ingezet, op den voet gevolgd door mej. Genteel. Als de Amerlkaansche mej D. Boeckmar uit valt, spurt mej. Mallon voorby de Duit- sche mej. Oestreich en eindigt als goe de vierde. Tweede serie, tien deelneemsters. Uitslag: 1 mej. L. Radke (Duitsch land) 2 min. 26 sec.. 2 mej. K. Hitomi (Japan), 3 mej. G. Kilosowna (Polen). Mej. A. van Noort uit Leiden heeft het in deze serie moelUJker dan mej. A. J. Mallon. want zy heeft een serie met tien lnplaats van zes deelneemsters. Na een valschen start vertrekt het tien tal. Mej. van Noort loopt direct op de laat ste plaats, raakt achter, spurt weer wat by. biyft achter en eindigt als laatste. Inmiddels heeft de Duitsche mej. Radke een pracht-spurt ingezet, en wint on bedreigd; de populaire Japansche Hi tomi is goede tweede. Derde serie, negen deelneemsters. Uitslag: mej. J. Thompson (Canada) 2 min. 23.2 sec. 2 mej. F. Mc. Donald •Amerika). 3 mej. E. Wewer (Buitsoh- land). (De gemaakte tijd is binnen we- reld-recoratyd). Mej. W. M. C. Duchateau (Nederland) belandt direct op de negende plaats, waar zy vredig biyft en eindigt 110 M. hordenloop finale. Wereldrecord: Weightman-Smith (Z. Afrika) 14.6 sec. Olympisch record: dezelfde. Nederlandseh record: Oscar van Rap- pard 15.5 sec. Uitslag: 1 S. Atkinson (Ztfld-Afrika) 14.8 sec. 2 J. Anderson (Amerika) 3 J. Collier (Amerika). 4 L. Dye (Amerika). 5 Weightman-Smith (Zuid-Afrika). 6 F. R. Gaby (Engeland). Gaby zorg: voor den valschen start. De tweede start is goed. Tot de laatste horden is het peloton vlak bijeen; dan schiet Atkinson naar voren. De Ameri kaan Anderson zit hem vlak op de hie len en zy gaan vrywel naast elkaar door de finish. Atkinson, die de aardige geste had om even voor den start al zyn me dedingers de hand te drukken werd ook na den kamp de hand gedrukt, maar nu door zyn eerlijk geslagen rivalen en zyn verheugde landgenooten. De verrassing was wel. dat zyn land genoot Weightman-Smith, die den vo rigen dffg het wereldrecord op 14.6 sec. gebracht had, thans slechts vyfde werd. Oranje-blanje-bleu naar boven. By de ceremonie protocolalre na het hordenloopen stijgt langzaam de oude Prinsenvlag in den middelsten mast ter eere van Atkinson's zege; het oranje- bïanje-bleu der Zuid-Afrikanen met In het midden een Britsch embleem. Twee Amerikaansche vlaggen wappe ren ter zijde. Polsstokhoogspringen. Wereldrecord: S. Carr (Amerika) 4.26 M. Olympische record: H. S. Babcock Amerika) 3.95 M. Nederlandseh record: De Keyser 3.59 1/2 M. Het pokstokspringen geschiedt in twee bakken en biedt aanvankelijk niet veel interessants daar de deelnemers slechts 3.66 M. behoeven te springen om zich In de finale te plaatsen. De Amerikaansche cracks wippen kalmpjes over deze hoogte, die boven Nederlandseh record is. heen zonder zich te vervaardigen hun oefenbroek en tru: uit te doen. Geen der belde Neder landers A. van der Zee en F. J. Pasma) bereikt deze hoogte. In de finale polsstokhoogspringen ilaatsen zich alle vier Amerikanen: L. Barnes, W. Droegemuller, S. W. Carr en C. Mc. Ginnes, verder de Japanner Y. Nakazawa, de Hongaar J. Karlovits. de Zweed H. Llndblad. de Duitscher J. MÜl'.er en de Canadees V. Packard, in totaal dus negen deelnemers. min. 58.8 sec. 2 Duquesne (Frankryk). 3 C. Spencer (Amerika). De hüariteit begint reeds als Nurmi op zijn hoofd in de slcofc valt. Druipnat spurt hy verder en hy springt vervol gens een hindernis omver. Ook by de volgende ronde blykt de sloot Nurmi's fort niet! Hy raakt achter, maar zyn phenomenale looptalenten doen hem op de rechte einden gemakkeiyk ophalen. Na twee ronden is hy van de laatste op de derde plaats beland. Nog een ronde ■vierder loopt hij aan den kop, doch bij de sloot raakt hy weer achterop, heel even maar. want op het rechte eind rent hy weer naar voren, doch kijkt voortdu rend schichtig naar de hem volgende athleten. Nurmi voelt zich merkbaar on veilig en hy schynt moe van de hinder nissen te worden. De Franschman Du quesne. d:e zich vcortreffelyk heeft ge houden. bleef tot den laatsten meter als een schaduw aan Nurmi hangen en loopt beleefd een halven meter achter den beroemden Fin dcor de finish, hoewel hij Nurmi gemakkeiyk had kunnen pas- seeren. Hy heeft stellig in de finale kans op een der voorste plaatsen. Derde serie, zeven deelnemers. Ultstep1 T. A. Loukola (Finland), Hoe onze teekenaar Kelèn den Canadees Williamswinnaar van de 100 en de 200 meter zag. 3000 M. hindenisloop. Olympisch record: V. Ritola (Finland) 9 min. 33.6 sec. De wedstyd 'bestaat uit zeven ronden, elke ronde bevat vyf hindernissen, te weten van hekken van 91.4 c.M. hoogte en een heg, waarachter een sloot, die 3.66 M. breed en lang is en 76 c.M. diep aan de zyde van het hek. De sloot loopt schuin op in tegenovergestelde richting. De deelnemers moeten alle hindernissen nemen en over het water springen of er door waden. Er zyn drie series, de beste drie van elke serie worden in de finale geplaatst. Men heeft een deel van de baan bul ten de loopbaan aangelegd en daar de sloot gegraven, vlak voor de wielerbaan. Vooral by dit punt hebben zich de persfotografen en de filmoperateurs op gesteld, want de athleten, die steaks het water hoog op zullen doen spatten^ bie- .den stof voor menig interessant foto- tafereeltje. Eerste serie, acht deelnemers. Uitslag: 1 V. Ritola (Finland) 9 min. 46.6 sec.. 2 M. Dalton (Amerika), 3 N. Eklöf (Zweden). De fameuse Fin Ritola is wel de athleet, die In deze serie de meeste be langstelling trekt. Hy begint spoedig met een achterstand van 100 Meter, loopt dan geleidelyk in, verspeelt plaats by de hindernissen doch haalt dien achter sband geregeld in op de rechte einden. 800 Meter voor het eind passeert hy den leider van het peloton, den Amerikaan Dalton. Tot groote hilariteit der toe schouwers, raakt F tola by de sloot ech ter weer twee. dcch op het rechte eind passeert hy Dalton opnieuw. Dan loopt hy zooveel uit, dat Dalton hem niet meer bereiken kan. Onbedreigd wint Ritola met 60 Meter voorsprong. Tweede serie, zeven deelnemers. Uitslag: 1 P. L. Nurmi (Finland) 9 min. 37.6 sec., 2 O. Andersen (Finland) 3 H. Dartignes (Frankryk). Loukola neemt dadehjk den kop en wint onbedreigd, zyn landgenoot loopt tegen het einde goed in. 200 METER HARDLOOPEN HEEREN FINALE 1. Williams (Canada) 21,8 sec.; 2. Rangeley (Engeland); 3. Scholz (Ame rika); 4. Körnig (Duitschland); 5. Fitz patrick (Canada); 6. Schüller (Duitsch land). Een unicum der laatste jaren: de 100 M. winnaar -wordt tevens Olympisch kampioen op de 200 M. en dat op zoo fraaie manier, dat men ruiterlyk kan zeggen: de beste man heeft gewonnen Een oogenblik scheen het of de Duit scher Körnig het zou halen, maar de eindspurt van den Canadees was zoó grootsch, dat er geen loopen tegen was. Het gejuich van alle toeschouwers, on verschillig van welke nationaliteit, toonde aan hoezeer allen deze superieu re overwinning gewaardeerd hebben.. By de 200 Meter zyn de Amerikaan Scholz en de Duitscher Körnig beiden als derde aankomende gegratineerd, een zeldzaam gebeuren by een Olym pisch tournooi! Beide vlaggen zyn dan ook in top gegaan! 1500 METER HARDLOOPEN HEEREN. Wereldrecord: Dr. O. Peltzer (Duitsch land) 3 min. 51 sec. Olympisch record: P. Nurmi (Fin land 3 min. 53,6 sec. Nederlandsen re cord A. Zeegers, 4 min. 10,6 sec. Zes series; de beste twee van elke se rie kemen in de finale. Eerste serie, zeven deelnemers. Uit slag: 1. F. W. Wichmann (Dutschlanó) 4 min. 3 sec.; 2. A. Kittel (Tsjecho Slo- wakye). De Nederlander Guus Zeegers heeft zich tot de laatste 200 Meter prachtig De Zweed. Wide werd er in zja serie over 1500 meter reeds uitgeloopen. gehouden, toen gaf hy feitelyk op. hoe wel hij uitliep. Zeegers protesteerde bU de jury wegens hinderen, doch te ver geefs. Tweede serie, tien deelnemers. Uitslag: 1 H. Böcher (Duitschland) 3 min. 59,6 sec.; 2. W. M. Whyte (Australië). De Nederlander F. Du Hen werd laatste! SCHERMEN Personele wedstryden op floret Woensdagmorgen zyn in het scherm- gebouw de personeele wedstrijden op floret voor heeren aangevangen. Hierin dingen 25 landen met totaal 57 schermers. Er werd op acht loopers ge trokken. Voor Nederland trekken mee P. Kun- ze, N. Nederpeld en F. Mesman. Uit acht poules gingen telkens drie schermers over naar de halve beslissing. In poule I trokken F. Mosman (Ne derland), Berthelsen (Denemarken), Schenker (Hongarye), Abdine (Egypte), Calnan (Amerika) en de Roocker (België) Zy wonnen onderscheidenlijk drie, een, vier, nul, drie en vier partyen. In de halve beslissing plaatsten zich: de Roocker (België) met vier winstpar- tyen en dertien ontvangen treffers. 2. Schenker (Hongarye) met vier en zes tien. 3. Calnan (Amerika) met drie en zestien. Onze landgenoot F. Mosman won zyn partyen tegen Berthelsen met 52, te gen Abdine met 5—2 en tegen den ge plaatsten Hongaar Schenker met 5—4. Met slechts één treffer verschil na Cal nan bleef hy juist uit de halve be slissing. Onze nationale floretkampioen P. Kunze kreeg in deze poule zwaar werk. Hy won zyn partyen tegen Heredia met 54, tegen Nlcolopoulo met 5—1 en tegen Albaret met 5—1, tenvyi hy ver loor van Montgomerie 4—5, Pignottl 35, Pecher 25 en Vinas 35. Tot de laatste party tegen Vinas bleef hy zijn kans behouden, doch hU moest minstens met 51 winnen, het geen mislukte. Voor P. Kunze vooral is het floretschermen betrekkelyk een des illusie geworden. Hy is meer dan zijn twee andere landgenooten, die mededin gen, aan elegant werk gewoon en het vele corps en corpswerk met het steek- maar-toe werd hem noodlottig. In poule 5 trok onze landgenoot N. Nederpeld mee. Hoewel hy ook een zware poule trof, was hy fortuiniyker dan P. Kunze en F. Mosman. Hy ging n.l. als eenig Nederlander naar de halve beslissing over. Deze poule werd bezet door Puliti (Italië) die met zes winst- partyen, en slechts 2 ontvangen treffers als no. 1 overging; Moyal (Egypte), die met 4—18 als tweede overging en N. Nederpeld (Nederland), die met 4—22 voorloopig biyft doortrekken. Voorts waren nog in deze poule F. j Fit'.ing (Zwitserland) 1 whistparty; Wand-Tetley (Engeland) 3, Goyoaga (Chili) 1 en Dorenteen (Noorwegen) 2. De overwinningen van Nederpeld wa ren op Moyal 53, op Fitting 53, op Wand-Tetley 54 en op Lorentzen 52. Hy verloor met 51 en 53 van Puliti en Goyoaga. Het nummer 3000 M^Jer steeplechase, dat nogal vroolijkheid wekte bij de sloot. Lindgren (Zweden) no. 851 toonde zich een formidabel springer.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10