Pil? BUITENLANDSCH OVERZICHT EEN VLOOTCONFERENTIE IN DEN HERFST? CHINA EN AMERIKA. UIT DE OMSTREKEN. Geen vlieg <5 in kuis SCHEEPSBERICHTEN MARKTNIEUW3. KINADRUPPELS RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 2 AUG. 1928 Nankins; erkend door Amerika? Amerika peen bezwaar tegen het compromis? De Kroatische oppositie. T BELANGRIJKSTE NIEUWS De zegsman der Amerikaansche re- geering zelde met betrekking tct de Fransch-Britsche overeenkomst aangaan de de maritieme ontwapening, van mee ning te zijn, dat als de overeenkomst aanvaardbaar zou blijken voor de andere zee-mogendheden, er een goede kans zou zyn voor het in den herfst opnieuw bij eenroepen van de maritieme ontwape ningsconferentie te Genève. Volgens een bericht van de Associated Press wordt de overeenkomst voor de Ver. Staten aanneembaar geacht. De zegsman der regeerimg had blijkbaar tegen het compromis geen bezwaren, Ofschoon de bijzonderheden van het compromis niet bekend zijn, neemt men aan, dat dit in een soepele basis voor de tonr.enmaat voorziet, welker aanvaar ding Frankrijk een grocter vrijheid van beweging zen geven voor de vergrooting van zijn onderzeevlcct, hoewel het aan Frankrijk niet zou zijn toegestaan al zyn veer hulpschepen bestemde tonnage voor den aanbouw van duikbooten te besteden. Daartegenover zou Engeland toege staan zijn een greoter deel van zijn ton nage voor kruisers en torpedojagers te bestemmen. In Amerikaansche officieels kringen wordt er de nadruk opgelegd, dat, in dien aan het compromis de eisch tot verdere vermindering in de afmeting of de tonnage zou zijn vastgekoppeld, of wel tot een verdere beperking van de afmeting der slagschepen, een dergelijke opvatting ongetwijfeld als ongunstig voor de Vereenigde Staten zou worden beschouwd. Nader verneemt de Tel. uit Parijs: De overeenkomst tusschen Frank rijk en Engeland in zake de maritieme ontwapening, is naar gezegd kan wor den meer gebaseerd op 't kaliber van 't geschut dan op een beperking der ton nage in categorieën. Men neemt aan, dat Frankrijk niet heeft toegestemd in een beperking van het aantal torp°do- jagers en duTcbooten, doch bereid) is deze schepen op zulk een wijze te be wapenen, dat zij slechts bruikbaar zijn voor defensieve en niet voor offensieve doeleinden. Een dergelijk compromis tusschen de Engelsclie en de Fransche principes in zake de vlootontwapening bevredigt de openbare meening in Frankrijk in zoo verre, dat de noodzakelijkheid van de kustverdediging in aanmerking is geno men, evenals het belang der verbinding ïnet de Noord-Afrikaansche koloniën. Geörges Leyguës," de voornaamste ont werper van het verdrag, verklaarde "dat hrj- de Frari'sch-Engelsche overeenkomst een even belangrijken stap in de rich ting van den vrede achtte op het gebied der practische politiek als het Kellcgg- verdrag. Sedert den oorlog, zoo zeide hij, is de vlootpolitiek de voornaamste hin derpaal geweest voor een werkelijk sa mengaan tusschen Frankrijk en Enge land en door de nu bereikte overeen- overeenkomst worden de oorzaken, die tot dusver de ontwapening en de pacifi catie verhinderd hebben voor een groot deel weggenomen. Concessies, aldus Ley- gues, zijn door beide regeeringen ge daan. Hij zeide te gelooven, dat Europa en de wereldvrede nog steeds afhanke lijk zijn van de samenwerking en het weaerzijdsch begrip tusschen Frankrijk en Engeland. Geen breuk in het Britsche kabinet. Naar uit Londen aan de Tel. wordt geseind hecht men in re ge e r ingskr in gen geen groote beteekenis aan het „incident' zooals de reide van Joynson Hicks over de bescherming der indutsrie wordt noemd. Het wordt krachtig ontkend, dat er sprake zou kunnen zijn van een openlijke breuk in het kabinet. Zoomin minister Amery ais Joynson Hicks, zoo wordt gezegd, denken aan aftreden en er is niets gebeurd wat daartoe aan leiding zou kunnen geven. De kwestie van het verschil van mee rling tusschen deze twee ministers en der. premier ever de bescherming de ijzer- en staalindustrie zou zocals reeds gemeld, in den kabinetsraad ter sprake komen en men neemt algemeen aan, dat Baldwin zyn collega's er toe zcu kunnen bewegen zich niet langer te verzetten tegen zijn beslissing om ge durende de huidige zittingsperiode van het parlement de kwestie der protectie niet aam te roeren. Nader wordt nog geméH: Er was buitengewoon veel belangstel ling voor den kabinetsraad, die Woens dag werd gehouden, in verband met de geruchten over geschillen in den boezem van het kabinet naar aanleiding van de jongste rede van Joynson Hicks over de bescherming der industrie. Een groote menigte verzamelde zich dan ook in Downingstreet, maar er werd niets ver nomen. dat als een bevestiging ner ge ruchten zou kunnen worden opgevat. Men meent te weten, dat Joynson Hicks doel en beteekenis van zyn rede uiteen heeft gezet, waarna 'net incident als gesloten werd beschouwd. Er was geen sprake van, dat de minister berispt of zijn houding gelaakt zou zün- Geloofd wordt, dat de politiek van het kabinet met betrekking tot de bescherming der industrie ten doel heeft de onveranderde handhaving van het huidige systeem, behoudens een latere kleine wüziging in de technische détails der beschermende maatregelen. Na afloop van den kabinetsraad woon den de ministers de parlementszitting bij. Minister Chamberlain kon wegens ongesteldheid den kabinetsraad niet by- wonen; hy moet twee of drie dagen zyn Jcamer houden, Volgens telegrammen uit Peking schü- nen de nationalistische ministers veel hoop te koesteren, dat de Vereenigde Staten tot een onmiddellijk opgeven hunner exterritoriale rechten in China bereid zullen zijn. Talrijke bladen te Washington doen een beroep op Kellogig om inderdaad dezen stap te deen. Som mige organen betoogen, dat zich hier een uitstekende gelegenheid biedt, om Groot- Brittannië door een verdere versterking van Amerika's commercieele positie in het Verre Oosten den loef af te steken Echter is het hoogst twijfelachtig of de Amerikaansche regeerimg iets derge lijks zal ondernemen en of zij zich e: mede accoord zal verklaren, Amerikaan sche staatsburgers aan de rechtspraak volgens het in China bestaande systeem te onderwerpen. De neiging schijnt in derdaad te bestaan, ten deze de voor zichtiger en meer afwachtende politiek van Chamberlain te volgen. Er wordt op gewezen, dat de kwestie der exter ritoriaiiteit iets geheel anders is dan die van een tarief verdrag, welk laatste uit sluitend op kwesties van economischen aard betrekking heeft. Aan het opgeven der exterritoriale rechten moet, zoo word' gezegd, de aanvaarding door China, van een modern systeem voor de uitoefening der rechtspraak voorafgaan. Naar de Duitsche bladen uit Washington vernemen, sal in den loop van Augustus de re geer in g van Nanking de jure door de Vereenigde Staten erkend worden, hetgeen dan tevens zal worden gepubli ceerd. Soen-fo de minister van herstel de: Chineesche nationalistische regeering is uit Europa te New York aangekomen. Naar hij verklaarde, heeft zijn bezoek ten doel, zich van de medewerking der Amerikaansche bankiers en fabrikanten bij den wederopbouw van China te ver zekeren. T rotski. Volgens een bericht uit Bi ga is Trotsk"' naar Moskou ontboden om zijn plaat: in de parten weer in tenemen. Hij weiger de evenwel te verklaren, dat hij zich aan de partij zou onderwerpen. De Kroaten houden vol. Woensdagmiddag elf uur z\jn !n hét gebouw van den vroegeren Kroatischen Landdag de afgevaardigden der oppo sitie, bestaande uit Kroaten en onaf hankelijke democraten, bijeen gekomen Vrywel alle parlementaire vertegenwoor digers der Kroaten en de vertegen woordigers der liberale Serviërs en Slo- wenen uit het gebied aan gene zijde van de Save woonden de plechtige zitting bij. De heele stad was met vlaggen ge tooid en een reusachtige menschenme- nigte die reeds uren voor de opening bü- een was gestroomd, juichte de afgevaar- den en in het bijzonder Pribitsjewitsj toe. Na de opening der zitting werd een motie ingediend, waarin de geheeie ont wikkeling der politieke situatie gedu rende den laatsten tyd uiteen wordt gezet. Op grond der ontstane situatie werd voorgesteld, de volgende besluiten te nemen: le Het rompparlement, dat op 1 Aug- tus 1928 te Belgrado is by een gekomen, is niet bevoegd voor den gahcelen staat besluiten te nemen. Alle te nemen be sluiten, in het bijzonder der flnancieele verplichtingen, die door dit rompparle ment aan het volk zullen worden opge legd, worden door ons voor de bevolking der Westelüke gebieden, in het bijzonder voor het volk der Kroaten, nietig en niet-bindend verklaard. 2e. Wij constateeren. dat de konink rijken Kroatië en Montenegro en alle naties individueel, die verspreid in den Nationalen Raad vertegenwoordigd wa ren en die toegetreden zijn tot den staat der Serviërs. Kroaten en Slowenen. geen afstand van hun historische, politieke en nationale individualiteit hebben ge daan ten gunste van een der staten, waarmede zy zich vereenigd hebben, doch ten bate der geheeie politieke een heid. Wij constateeren, dat het verdrag van 11 December 1918 (de vereeniging van Joegoslavië) en de grondwet van 23 Juni 1921 uitgebuit zijn voor de vestiging del hegemonie van het vroegere koninkrijk Servië, zulks ten koste der overige lan den en gebieden. Wü verklaren daarom, dat krachtens den wil van het volk. het huidige poli tieke systeem ten gevolge van ce be kende gebeurtenissen Ineen gestort is en dat wij een vastbesloten strijd begin nen voor een nieuwe organisatie van een staat, die volledige gelijkgerechtigdheid aan alle nationaliteiten individueel zal waarborgen. Verdere besluiten in die richting zullen in een volgende zitting genomen worden, als Stephan Raditsj aan onzen arbeid kan deelnemen. 3. De coalitie van Kroatische boeren en onafhankelyke democraten doet een beroep op alle politieke partüen en groepen in de Westelijke gebieden van den staat, zich met haar te vereenigen in den strijd om gelijkheid en gelükge- rechtigheld. Zij geeft uiting aan de hoop. dat het Joegoslavische volk de overwinning mogelijk zal maken van de groote beginselen, die alleen in staat zijn de eenheid van den str.at te redden. De vergadering nam de voorgestelde motie aan. Na het einde der zitting bracht de menigte den afgevaardigden langdurige ovaties. Uitzonderingstoestand in Polen? De „Welchsel-Zeitung" te Mariër.-.-er- der heeft gemeld, dat over Polen de uit zonderingstoestand zou zijn afgekondigd. Onder meer zouden de troepenbewegin gen op het exercititerrein bij Graudenz plotseling gestaakt zün. terwijl het gar nizoen Mewe naar zün standplaats te ruggezonden werd en geconsigneerd zou zijn. Dit bericht werd te Warschau met de grootste stelligheid tegengesproken, doch de ..Weichsel-Zeitung" verklaarde, dat haar berichtgeving uit zeer betrouwbare bron was voortgekomen. Het démenti van Warschau wordt hieraan toege schreven, dat Polen het uiterst onaange naam moet hebben gevonden, dat een geheim bevel uitgelekt is Het Westpreussische Tageblatf' te Deutsch-Eylau bevat mededeelingen van uit Poler. afkomstige personen, die be vestigen. dat in Pelen een geheime uit zonderingstoestand bestaat. Zij verklaar de bovendien, dat de Poolsche troepen met scherpe patronen op manoeuvre gegaan zijn, terwül aan dè Poo!sch-Li- tausche en de Duitsch-Poolsche grenzen groote troepenbewegingen moeten heb ben plaats gehad. Van rndere zijde wondt verklaard, dat in het bijzonder te Grau denz op het station talrijke militaire •oertuigen gezien werden. In 'e stad be vinden zich vele militairen en er werden verscheidene aviateurs gesignaleerd. Tienduizend pond voor mevr. Hinchcliffe. De Britsche minister van Financiën. Winston Churchill, heeft medegedeeld dat lord Inchrape 'n som van 10000 pond sterling te zyner beschikking heeft ge steld, ten einde tegemoet te komen aan aanspraken van anderen, die door de ramp, waarbü zün dochter Elsie Mack ay om het leven is gekomen, Ivebben ge leden. De minister heeft het bedrag ter administratie in handen van een notaris gesteld. Blijkbaar komt lord Inchoape langs dezen weg tegemoet aan de klachten van mevrouw Hinchcliffe, die met haar beide kinderen in moeilijke omstandigheden is achter gebleven en van de hulp van vrienden afhankelijk is geweest, nadat haar man en miss Elsie Mackay by hun poging oom den Atlantischen Oceaan over te vliegen om het leven zyn gekomen. Volkenbnndsonderwijs in België. De Tel. verneemt uit Brussel: De secretaris-generaal van den Volken bond heeft op verzoek van de Belgische ministers van Buitenlandsche Zaken en van Kunsten en Wetenschappen aan een groot aantal scholen in België een uit gebreide hoeveelheid materiaal deen toe komen, die de leerkrachten in staat zal stellen, lessen te geven nopens het doel, dat de Volkenbond nastreeft, de orga nisatie van den Bond en zün vreöes- arbeid. POSTDUIVEN. de zwaluw. Wedvlucht van Vilvoorde, le M. Rie- beek; 2e, 7e, 15e 18e G. a. Steyl; 3e. lie W. Bakker: 4e. 26e P. v. d. Pol; 5e, 13e a. P. v. d. Linden; 6e. 19e H. C. Hartman Sr.; 8e, 9e C. Wilkes; 10e. 22e, 23e, 24e D. de Reep; 12e, 14e J. Heintjes; 16e J. de Graaf; 17e J. van lieerden; 20e, 25e Slobbé; 21e H. C. Hartman Jr. gevleuget.de vrienden, heemstede. Er is deelgenomen aan de wedvlucht van Hall (België) afstand 185 K.M. In concours vlogen 73 duiven. Om 8 uur voorm. losgelaten, bereikte no. 1 haar hok om 10 uur 23 min. 10 sec. Snel heid 1271.10 M. per minuut en de laat ste pryswinr.er om 10 uur 35 min. 18 sec. Snelheid 1160.40 M. per minuut. D? pryzen werden als volgt gewonnen. le, 5e J. van Deurzen; 2e, 8e, 10e. 12e A. van Zadel; 3e n. Leuven; 4e, 15e J. G. v. d. Meer; 6e. 3e, 13e, 16e; E. D. des Bouvries; 7e, 17e W. van Huis; 11e a. Eveleens; 14e H. t^itteveen. HEEMSTEDE. de feesten van de indische buurtvereenigixg In de middaguren was het Woens dag droog, zoodat de -ertooning van de poppenkast toch door kan gaan. Om 2 uur hadden de 270 kinderen plaats genomen op de tribune van het R.K. Sportpark, waar de heer A. A. v. Hemert uit Amsterdam de kinderen ee- nige uren gezellig bezig hield, waarbü ook ruimschoots versnaperingen wer den uitgedeeld. Na afloop daarvan werden wedstrij den gehouden voor kinderen tot 14 jaar n.l. voor de meisjes hardloopen op muiltjes en voor de jongens mastkiim- men, waarvoor luxe voorwerpen als pry zen waren beschikbaar gesteld. Hoewel de regen weer als spelbreker optrad, was er toch groote belangstel ling. Op het feestterrein heerschte reeds in de middaguren een gezellige drukte. Tegen den avond plaste de regen neer. zoodat om half 8 reeds enkele verma- kelükheden gesloten waren. Maar toen later op den avond de regen wat ver minderde, heerschte er weer spoedig een gezellige drukte. In de consumptietent van de heeren Schouten en Thiel trad de familk Speenhoff op, die het publiek gezellig bezig hield. Juist toen het sluitingsuur was aan gebroken, kwam een nieuwe stortbui de politie helpen om het feest van den eersten dag te staken en in enkele minuten was het terrein geheel ont ruimd. Zoo is de eerste dag gedeeltelijk een tegenvaller geworden, maar er is nog alle hoop gevestigd op den dag ran heden. ZANDVOORT. EEN ZILVEREN JUBILé. De stoelenman Jacob Molenaar, wo nende in de Koningstraat, za! a.s. Za terdag den dag herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst trad van een der strandexploitanten als stoelenman. Nu is hü in dienst bü de firma Schuiten. Molenaar is een bekende persoon!Uk- heid op het strand. BEVERWIJK. om afgekeurd vleesch te vernietigen In verband met de wettelijke voor schriften inzake het vernietiger, van onbruikbaar (afgekeurd) vleesch heeft de N.V. Nederl. Thermo-Chemische Fa briek te Amsterdam B. en W. medege deeld, dat er by haar by voldoende deel neming. plannen bestaan om over te gaan tot den bouw van een destructor, een inrichting, waarin afgekeurd vleesch en vleeschaweicn door thermisch-che mische behandeling wordt onschadelük gemaakt. Het College stelt voor, met bedoelde V. een overeenkomst aan te gaan, welke in het algemeen geen kosten voor de gemeente meebrengt. Indien de over eenkomst niet tot stand komt, moet bü het slachthuis een verbrandingsoven worden gebouwd, hetgeen f 4250 kost, benevens f 10 aan brandstof voor elke keer dat de oven gebruikt wordt, BENOEMING DIRECTEUR OPEN BAAR SLACHTHUIS B. en W. stellen den Raad voor, met ingang van den dag, waarop het open baar slachthuis wordt geopend, tot di recteur, tevens hoofd van den keurings dienst te benoemen den heer G. Han- nema, keuringsveeaits te Beverwyk. ONDERWIJSZAKEN en W. stellen den Raad voor, aan het Bestuur der Vereeniging tot in standhouding der Christel. School te Be- verwyk ter beschikking te stellen een be drag van f 2304.75, benoodigd voor de aanschaffing van nieuwe leer- en hulp middelen voor het onderwys en voor het aanbrengen van een eenvoudige beplan ting langs het speelterrein. De aan vrage voldoet aan de by de wet gestelde eischen. uitbesteding van armen. Ter voldoening aan een verzoek van den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, stellen B. en W. den Raad. voor, aan artikel 13 ran het re glement voor het Burgerlük Armbestrur te Beverwijk, vastgesteld by raadsbe sluit van 8 Augustus 1913, toe te voe gen een tweede lid, luidende: „Tot uitbesteding van een arme wordt niet overgegaan, alvorens door een ge neeskundige schriftelyk is verklaard, dat hem na een opzettelyk daartoe ingesteld onderzoek van alle leden van het gezin, waaraan de besteding zal worden toe vertrouwd, evenals van den bestedeling zelf, is gebleken, dat de gezondheidstoe stand zoowel in lichamelyk als in geestelijk opzicht van geen hunner een gevaar oplevert voor hun huisge- nooten". SANTPOORT. kippendiefstal. By de familie G. aan den Rüksstraat- weg zyn een tiental kippen gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. IJMUIDEN. Het Noordzeekanaal en daarmede de haven van Amsterdam hebben in de maand Juli wat de scheepvaart betreft een buitengewoon druk tydperk achter den rug, meldt het Hbld. In het geheel werden nl. te IJmuiden geschut (in- en uitvarend) 732 zeesche pen met een bruto inhoud van 4.957.932 M3. Slechts één keer is dit aantal over troffen en wel tydens de kolenstaking in 1926 in Engeland, toen in Augustus 733 schepen geschut werden; de geza menlijke inhoud was echter niet meer dan 4.271.641 M3. In Juli 1927 werden slechts 646 schepen met een inhoud van 4.186.014 M3. geschut. De scheepvaart op Amsterdam gaat dus in stygende lün. In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn reeds 424 schepen met een bruto inhoud van 4.789.513 M3. meer geschut dan in het zelfde tijdperk van het vorige jaar. personalia. Voor het examen boekhou'.n M. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. J Bleeker uit IJmuiden. vtschomzet. De omzet in de rüksvischhallen te IJmuiden bedroeg in Juli ran dit jaar f 878.132 tegen 815.929 in Juli van het vorig jaar. Hen vermeerdering alzoo van ruim 62.000. ingezonden mededeelingen a 60 cent* per regel. als ge sproeit met JJ Bcnnekom passeerde 1 Aug. Vlissingen Hamburg naar Antwerpen. Ridderkerk 1 Aug. te Bombay van Rotterdam. Bali 1 Aug. te Marseille. Batavia naar Amsterdam. Eemland passeerde 31 Juli Ouessant Amsterdam naar Buenos Avres. Giekerk 1 Aug. van Kaapstad naar Mosselbaai. Klipfontein passeerde 1 Aug. Vlissin gen. Amsterdam naar Antwerpen. Kon. der Neder: vden 1 Aug. t< Southampton. Amsterdam naar Batavia. Kertosono 1 Aug. van Gibraltar. Ba tavia naar Rotterdam. Mapia 1 Aug. van Hamburg naar Am sterdam. Manceran 1 Aug. van Londen, Amster dam naar Batavia. P. C. Hooft 1 Aug. van Suez, Amster dam naar Batavia. Rijnland 2 Aug. van W.-Afrika te Am sterdam venvacht. Sembilan 31 Aug. van Paramaribo. New-York naar Java. Apsleyhall. st. passeerde 1 Aug. Dun- genes Calcutta naar Rotterdam. City of Carlisle, st. 31 Juli van Port Said. Japan naar Rotterdam. BEVERWIJK. Op de op lAug. alhier gehouden groentenmarkt waren aangevoerd e verkocht: Postelein per kist 25—35 ct. Andijvie 100 str. f 3—f 4. Wortelen 100 bos f 10—f 15. Komkommers per 100 f 3f 6. Aardappelen klei per KG. 46 ct. Peulen per kilo 16—24 ct. Doppers per kilo 1422 ct. Capucyners per kilo 1624 ct. Raspers 2230 ct. Tuinboonen per KG. 36 ct. Snijboonen per KG. 2830 ct. Heerenboonen per KG. 30—34 ct. Roode kool per 100 f 16—f 20. Bloemkool per 100 f 6f 18. Fla per 100 krop f 2f 4. Rabarber per 100 bos f 6f 10. Pieterselie per bos 4 ct. Selderie per bos 6 ct. Aardbeien per pond 36 ct. Frambozen per pond 56 ct. Bessen per kilo 3038 ct. Kniisbessen per slot f 0.90f 1.10, Druiven per kilo f 1.20. groentemarkt te haarlem Op de 1 Aug. alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en ver kocht: Bloemkool 620 et. per stuk. ACdvie 4070 ct. per kist. Spinazie 3560 ct. per kist. Postelein 2550 ct. per kist. Sla f 1.10—f 3.10 per 100 krop. Wortelen 616 ct. per bos. Komkommers 28 ct. per stuk. Rabarber 415 ct per bos. Capucüners 1422 ct. per KG. Tuinboonen 47 ct. per KG. Heerenboonen 2836 ct. per KG. Snijboonen 2530 ct. per KG. Aardbeien f 1.90—f 2.25 per slof. Aalbessen 3656 ct. per KG. Pieterselie 36 ct. per bos. Seldery 48 ct. per bos. ingezonden mededeelingen 60 cent» per regel. Dr H.MANNING'S EETIU5T-0PWEKKEND 1.30 p. fl. INGEZONDEN M' EDEEL1NGEN a 60 Cent* per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS B AR TELJ O R1SS TR A AT 16 TELEFOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS F125.— vrijdag 3 augustus hilversum lt 60 sl 12.30—2.00 Lunchmuziek door het trio Courtil. 5.30—7.15 Vooravondconcert door het Oinroep-orkest o.l.v. Nico Treep. Jodela RleHemcrik. piano.. 7.157645 Boekbespreking door Johan Koning. Hoofdred. „Hollandsche Re vue". 8.00—10.00 Concert door de Stafmu- ziek der Kon. Ned. Marine. Kapelmees ter I.. H. F. Leistikov. In de pauze rra- mofoonmuzlek. 10.15 Persber. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het trio Winkels. 4.005.00 Gramofoonmuziek. 5.00—6.15 Concert. I. Mulder—Nelser, git, mezzo. MeJ. L. v. Mourik. plano. J. H E. Wlttpen, fluit. 6.15—6.45 Concert. I. Mulder—Belser, alt. mezzo. Mei. L. v. Mourik. ptar.o. 7.00—7.30 K.R.O. Gramofoonmuziek. 7.35 V.P.R O. Concert. Suite. Bach. a. Sluyter, viool. G. Enderle. piano. 8.00 Lezing: Ds. L. B. Houtgast: Vrijs. Prot. Zomerwerk. 3.40 Sonate op 30 no. 1. Beethoven (viool, piano) 9.00 Cursus. M. Beversluis: Modern® Dichtkunst t2): Van aangcVeht tot aangezicht. 9,40 Kol Nidrel, Bruch (viool, plano). 9.50 Declamatie door Martlcn Bever sluis. DAVENTRY 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gamofoonmuzlek. 12.20 Sonaten. 12.50 Orgelconcert. I I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Tuinpraatje.. 5 35 Kindcruurtje. 6.20 Orkestconcert. 6 50 Nleuwsber 7.05 Orkestconcert. 7.20 Muziekcritlek. 7.35 Scarlatti's planosonaten. 7.45 Muziek. 7.50 Symphonleconcert. L. Radlss* cello. Symphonleconcert. 9,20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: The land of ice and flre. 9.50 Nieuwsberichten. 9 55 Concert. De militaire kapel. w. Ajello. sopraan. S. Bennett, humorist. II.05 Verrassing. 11.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Concert. Orkest en solisten. 8.50—11.20 Symphonleconcert, Het versterkte orkest van „Radio-Pari-»en soli. 4VC-FVRFRO. 4"9 M. 12.30—1.10 Mechanische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Concert voor viool en plano. 8.35 Concert door dc ver. van voo- jnal'ge militaire muzikanten. K. Hen schel. plano. Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. königswusterhausen 1250 m. (ZEE SEN). 3.205.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6 20—10.20 Lezingen. (Geen concer ten). hamburg 395 m. 4.35 Aria's van Handel, voor sopraan met planobegel. 6 20 Orkestconcert. 8.20 „Snieder Nörig", comedle in 3 acten van Schurek. Daarna tot 11.20 Cabaret. BRUSSEL 509 M. 3.20 Galaconoert in de Kurzaal to Ostende. 5.20 Gramafoonnuizlek. 5.50 Dansmuziek. 6.35 Vlaamschc literatuur. 6.55 Orkestconcert. 8.35—20.35 Vlaamsche radio-avond. Orkest en solisten. VOOR DE KINDEREN. Dc ncgermuizen weten er geen raad op. Ze zijn bang van doodc leeuwen, laat staan van levende. Maar Snuffelgraag en Knagelijntje bc» sluiten om een kans te wagen. Ook een leeuw kan meevallen. Erger dan een mensch kan hij al niet zijn. En Snuf en Knaag hebben het menigmaal met den mensch klaargespeeld. Mis schien doen ze het met een leeuw ook.... p< Midden in den nacht verlaten zij hun kraal en trekken op dc leeuwenjacht. Nu, zij treffen het. Op een gemakkelijke rots ligt dc oude leeuw Victory van het koele nachtwindje te genieten. Hij is juist drie weken geleden gcpensionncerd en is met zijn rust en zijn pensioen van twee antilopen per nacht best tevreden. Daarom doet hij geen kip kwaad.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7