SCHERMEN. ZEILEN. KRACHTSPORT ZWEMMEN. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 3 AUG. 1928 6prong van 14.55 M. De Haarlemmer A. van Mussoher, resp 13.76, 13.93 en 13.70. De Amsterdammer J. Blankers no teerde twee ongeldige sprctrgen één goede prestatie van 14.35 M. De Delftenaar F. Lamoree tenslotte noteerde resp. 13.48 M., 13.04 M. en 14.08 M. Dit nummer bracht dus Neder land niet het succes, dat men van den Zwollenaar Peters had gehoopt, na diens mooie prestatie bij de Brltsche kam' pioenschappen. De uitslag van de finale luidt: 1. M. Oda (Japan) 15.21 M. 2. L. Casey (Amerika) 15.17 M. 3. V. Tuulos (Finland) 15.11 Meter. 4. C. Nambu (Japan), 15.01 Meter. 5. T. Tnlikoura (Finland) 14.70 M. 6. E. V. Jftrvlnen (Finland) 14.65 M. Het Japansche volkslied wordt zacht door de aanwezige Japanners meege zongen, terwijl langzaam de blanke vlag met de bloed.-oode zon aan de mast wordt geherchen Ieder gur.t Ja pan deze zege, zelfs de Dultschers lachen en de Amerikanen heffen hun strijdleus aan. maar nu niet gevolgd door den naam van een Yankee, doch door den hartelijk uitgeroepen huide kreet: „Japon-Jap mF" SPEERWERPEN. Wereldrecord: E. PentUia (Fin land) 69 88 M. Olympisch record: J. Myyra (Fin land) 65.78 M. Nederlandsch record: M. v. d. Linde 53.92 M. In de eerste serie speerwerpen komt de Zweed E. H. Lundquvist tot 66.60 M. waarmede hij J. Myyra's Olympisch record met bijna één Meter verbetert. De Nederiandsche kampioen J. Knol. de Amsterdamsche polltle-agent. doet zijn best met eenige goede worpen, waarbij hij éénmaal boven Nederlandsch record komt, voorzoover dit van de tribune te beoordeelen valt. HU wierp 52.68 Meter, zijnde beneden het Ne derlandsch record. De Nederlander J. H. van der Ley wierp slechts 47.71 M. en werd dus niet geplaatst. De Zweed E. H. Lundqvist weet reeds in zijn serie het Olympisch record te verbeteren met een worp van 66.60 M. Het merkwaardige feit doet zioh voor dat in de finale geen enkele der zes werpers zijn prestatie uit de serie verbetert. De wereldrecord-houder E. Pentila, door een voetblessure gehin derd. blUft op de zesde plaats en wij krijgen hier de eerste Zweedsche zege. De uitslag luidt: 1 E. H. Lundqvist (Zweden) 66.60 M. 2 B. Szepes (Honga rije) 65.26 M. 3 O Sunde (Noorweger.) 63.97 M. 4 P. Liettu (Finland) 63 86 M. 5 B. Schlokat (Duitschland) 63.40 M 6 E. Fenttlla (Finland) 63.20 M. Finale 800 Meter hard- loopen dames. Uitslag: 1 L. Radke (Duitschland) 2 min. 16.8 sec. (nieuw wereldrecord), 2 K. Hitoma (Japan), 3 I. K. Genteel (Zweden), 4 J. Thompson (Canada), 5 F. Rosenfeld (Canada), 6 F. Macdonald (Amerika). Finale 1500 Meier hardloopen. Uitslag: 1 "H. E. Larva (Finland) 3 min. 53.2 sec. (nieuw Olympisch record). 2 J. Ladoumegue (FrankrUk), 3 E. Purje (Finland), 4 F. W. Wlchmann (Duitsch land). 5 C. Ellis (Engeland), 6 P. Mar tin (Zwitserland). De Fin Larva leidt 700 M. en staat dan zijn plaats af aan zijn landgenoot Purje, gevolgd door twee Duitschers. Op eens komt de Franschman Ladoumegue onweerstaanbaar opzetten. HU spurt op 100 M. voor den finish wel 3 M. uit. doch de Fin Larva rent als een razende naar voren en passeert zóó snel. dat het is alsof de Frar.schman stilstaat. Onbe dreigd wint daarop Larva, met den Franschman Ladoumegue als goede tweede. 400 M. hardloopen. Tweede ronde. De twee besten van iedere serie wor den in de demi-finales geplaatst. Eerste kwart finale: Uitslag: 1. H. Philipps (Amerika) 49,6 sec.. 2 G. Krotoff (FrankrUk). Tweede kwart finale. Uitslag: 1 R. Barbutti (Amerika) 48.6 sec. 2 A. Wilson (Canada). Derde kwart finale. In dzee kwart finale is de Hollander A. Hoogerwerf ingedeeld met E. Snider (Amerika). R. Feger (FrankrUk). J. Ball (Canada) en H. Geissler (Oosten rijk). Uitslag 1 J. Ball (Canada) 49.2 sec. 2 R. Feger (FrankrUk). De Nederland-ar eindigt als laatste. Vierde kwart finale. Uutslag: 1. H. Storz (Duitschland) 49,4 sec.; 2. J. W. J. Rinkel (Engeland). VUfde kwart finale. De Nederlander H. A. Broos is hier ingedeeld met P. Ed wards (Canada), J. Bart (Tsjecho Slo- wakUe), S. Lavan (Ierland) en J. Tier ney (Amerika). Broos plaatst zich op fraaie wijze tweede, achter den Cana- deeschen r.eger. Uitslag: 1. P. Edwards (Canada) 49.2 sec.; 2. H. A. Broos (Nederland). Zesde kwart finale. De Nederlander A. Paulen loopt in deze kwart-finale veel en veel minder dan Broos in de vorige serie en wordt vierde met alleen den Canadees F. Macbeth achter zich. Uitslag: 1. J. BUchner (Duitschland) 48.6 sec.; 2. L. Barsi (HongarUe). Broos is dus de eenige Nederlander, die in de demi-finale komt. De prestaties der Nederiandsche athle- ten. Ome werpers en springers. Wij hebben ons op de hoogte gesteld van de verrichtingen der Nederiandsche deelnemers, wier prestaties niet bekend gemaakt zUn- doordat zU In hun series zUn gesneuveld. Hier volgen ze: Hoogspringen met aanloop. F. C. Buhrman 1.72 M., J H. Kanistra I.72 M„ HCc Theslng 1.78 M. (Neder landsch record 181 F. C. Buhrman). De Nederlanders bleven dus beneden het nationale record. Koeelslingesren. H. Kamerbeek 46.32 M.. nieuw Neder!, record. Het oude record stond eveneens op naam van Kamerbeek op 44.27 M. Discuswerpen. J. Postma 35.94 M., G. Eysker 40.32 Meter (Nederl. record H. G. Bakker 40.78 M.) Polshoogspringen. Pasma (niet gesprongen), A. van der Zee 3.30 M. (Nederl. record H. de Key- ser 3.595 Meter). Olympische wedstrUden personeel flo ret dames en heeren. De beslissing. Onder bUzonder groote belangstelling vingen Donderdagmiddag te ruim half twee in het Olympisch Schermgebouw de beslissingswedstrUden aaiï voor per soneel floret dames en "heeren die Woensdag als besten uit den halven elndstrUd waren gekomen. Zooals wU reeds meldden kwamen acht scherm- sters en twaalf schermers in deze be slissingswedstrUden uit. De poule voor de dames was als volgt Ingedeeld na loting: Mayer (Duitschland)Oelkens (Duitsch land), Sondheim (Duitschland), J. J. de Boer (Nederland). Freeman (Engeland) Darüell (Engeland), Dauy (HongarUe), J. Addams (België); samen vertegen woordigende 5 landen. De indeeling der heer was: Puliti (Italië), Gaudinl (Italië), Gazzera (Duitschland), Casmir (Duitschland), Ducuet (FrankrUk), Levis (Amerika), Vattlau (Frankrijk), Rozgonyi (Ho»êa- rUe). Bru (België), Pignotti (Italië), Gaudin (FrankrUk) en B. Uggla (Zweden). De Italiaan Gaudini begon met een overwinning van 54 op zyn landgenoot Puliti den Europeeschen kampioen 1927, waarna de vlotte Duitsche floretlst Cas mir d:e ook gisteren reeds een soliden indruk maakte met 53 van zUn ia|d- genoot Gazzeva won. TerwUl de Majoor A. E. W. de Jong als hoofdsecondant op den eenen loo- per leidde, fungeerde by de andere poule de Belg Seligman als zoodanig. De heeren-partUen werden vervolgd met een overwinning van Casmir met Ook de partU de Boer—Dany, die op het einde 44 stond, werd een tegenvaller in het Hollandsche kamp. Met 54 wist de Hongaarsche te winnen. De volgende partU waarin Mej. de Boer uitkwam, was tegen de Duitsche florettiste Sond heim. In de halve beslissing wist onze vertegenwoordigster het tot een Duit sche nederlaag te brengen van 53; doch thans eindigde de strijd juist om gekeerd. Een vtU zekere verUespartij diende nog tegen Fraulein Mayer ge trokken te worden, waarin onze landge- noote slechts één touché kon plaatsen 15. Wel won Mej. J. de Boer daarna nog van de Duitsche, telkens met 54, maar haar kansen in dit tournooi waren verkeken. Onze Nederiandsche florettiste Mej. J. de Boer. die in de halve Deslissing zulk een kranig figuur had gemaakt, had on- getwUfeld veine. De resultaten der be slissing dames personeel floret waren als volgt: Gew. On tv. part. treff. 1. H. Mayer, Duitschland 7 9 2. Freeman. Engeland 6 19 3. Oelkers, Duitschland 4 27 4. Sondheim, Duitschland 3 29 5. Daniell Engeland 2 29 6. Dany, Hongarye 2 30 7. Adams, België 2 30 8. J. J. de Boer, Nederland 2 36 Olympische kampioene: H. Mayer, Duitschland. 2e prijs Mej. Freeman, En geland, 3e prUs Oelkers, Duitschland. De beslissingswedstrUd voor de hee ren, vorderde ondanks het feit dat op twee loopers getrokken werd, uiterst lang zaam. Op de helft van de poule hadden Cas mir met 6; Gaudin met 6; Gaudini met 5, Puliti met 5 winstpartijen de leiding. Verschillende mooie partyen werden getrokken. De Duitscher Casmir won na zwaren stryd van den Italiaan Puliti met 54, terwyl de Duitscher die nog geen enkele partU verloren had in de beslissing een wonderbaarlUke 05 ne derlaag leed tegen den Franschman Cattiau. Ook de Italiaan Gaudini won met 54 touchés van Casmir. Paulen loerd helaas in de 400 Meter kwartfinale niet geplaatst. 5—2 op Duenet, waarna laatstgenoemde, Tenslotte was na de 132 getrokken par- ook een nederlaag leed tegen zUn land tyen de eindstand als volgt: genoot Cotiiau met 51. Intuschen waren ook de dames be-1 Gew. Ontv. gonnen onder leiding van den Fransch- (Duitschland) en 50 van Sonc (Duitschland). Vervolgens boekte part. treff. Gaudin, Frankryk 9 24 Casmir, Duitschland 9 29 Gaudini, Italië 9 34 Puliti, Italië 8 27 Cattiau, Frankryk 7 32 Bru, België 7 41 Pignotti, Italië 4 28 Gazzera, Duitschland 4 49 Ducret, Frankryk 3 48 Rozgonyi, Hongarye 3 52 Levis, Amerika 2 49 Uggla, Zweden 1 54 De hierboven gepubliceerde staat is sa- het voordeel van eerstgenoemde ein digde met 52, kwam onze landgenoote voor de eerste partij op den looper te gen de Belgische Addams. Aan spanning ontbrak het niet, want nadat onze vertegenwoordigster met 31 voor had gestaan bracht de Belgi sche floretiste de party met een 4—4 J op gelijken voet. Met een mooie attaque mcnsfsïU naa5t wlnstpa'tüen. vol- plaatste mej. de Boer tenslotte den be- 1 se™ het aa^,a! treffers Aan. gezien een Olympisch kampioen niet op een meerderheid van treffers wordt aan- I gewezen en het aantal winstpartyen van I Gaudin, Casmir en Gaudini hetzelfde waren, moesten er tusschen hen barra ge-partyen getrokken worden. Na een korte rustpoos werd te ruim 8 uur met PISCHEN EERETITEL MET GROOTEN de drie partijen aangevangen, terwyi na VOORSPRONG I iedere party 5 minuten rust werd gege- jven. Deze barrage-partyen einóigden Op den looper by de dames leed onze als volgt: landgenoote Mej. de Boer een eervolle j Casmir won met 53 van Gaudini; nederlaag tegen Miss Freeman. De Duit- Gaudin won met 51 van Casmir; Gau- slissenden treffer. De eerste party dus gewonnen 54; zy het na zwaren tegenstand. HELENA MAYER WINT DEN OLYM- sche kampioene, die de eerste beurten kreeg, versloeg daarna achtereenvolgens Miss Freeman met 52; Miss Daniell met 52 en de Hongaarsche florettiste Dany met 53. De belangstelling was tegen het einde enorm toegenomen. In een uiterst snelle jarty bracht de En- gelsche schermster Daniell onze land genoote een zware nederlaag toe 51. din won met 54 van Gaudini. De uitslag was dus als volgt: Olympisch kampioen L. Gaudin (Frankryk) met 2 winstpartijen en 5 ontvangen treffers; 2e prys E. Casmir (Duitschland) met 1 winstparty en 8 ontvangen treffers; 3e prys Gaudini (Italië) met 0 winstpartyen en 9 ont vangen treffers. Een matig windje bolt de zeilen als te half één op de Zuiderzee het startschot voor de achtmeter-klasse weerklinkt. Noorwegen is het eerste weg, gevolgd door Zweden. Amerika en Argentinië. De „Hoi-Landia" start in „splendid Isolation" laag en laat, en zet onmid dellijk de z.g. Genua-fok, welke bij dit windje blijkbaar nuttig werk doet. Althans we zien hem, hoewel iets lager als de rest, hard wegloopen. De volgboot blijft rustig liggen wachten op den start van de zes-meter-klasse. Amerika volgt hier het voorbeeld van de „Hollandia" en start met groote vaart aan het laagste gedeelte, ook met Genua-fok. gevolgd door Pluygers, Esthland en Noorwegen. Tutti V door de „Kemphaan", afgedekt, gaat al spoe dig door den wind, maar verliest veel terrein omdat hy moet wyken voor Prins Olav. Portugal. Engeland en Frankryk zoe ken hun heil in een start over stuur boord en zien wy in Oostelijke richting verdwynen. Noorwegen loopt dan op Pluygers in, waarop deze dcor den wind gaat, gevolgd door Hongarye en Amerika. Amerika en Noorwe gen maken een langen slag over bak boord en komen dan juist als Zweden als eerste de boel gerond heeft, aan zetten. Amerika kan de boei juist aanleggen, de Norma moet een klein slagje maken over bakboord, waar door Pluygers tot wyken wordt ge dwongen, zoodat de Hollander als vier om de boei gaat. Inmiddels komt een motorboot met de mededeeling: „Hollandia 3 min. yóór", weitas nieuws bevestigd wordt als de schepen komen opdagen. Holland ligt ver voor. gevolgd door Noorwe gen, Argentinië en Amerika. By de volgende ronde van de zesmeters is de volgorde: Noorwegen, Zweden, Amerika, Frankrijk, Duitschland, Ne derland, welke volgorde niet meer ge- wyzigd wordt. Als Zweden echter op Zijne Hoogheid begint in te loopen, wordt hy op een verwoede loef-party getracteerd, welke beide schepen een heel eind uit de koers brengt, zoodat ze met achteriyken wind by de finish aankomen, aldus Amerika haast promoveerend tot den beruchten hond met het been. Voor den wind liggen beide schepen om beurten voor. By de laatste boei heeft de Norma echter de binnenbocht, zoodat ze als eerste de lyn passeert met een seconde verschil voor Zweden, Ame rika volgt na circa 10 seconden. De rest ver achter, zoo zelfs, dat de laatste zesmeter maar even voor de Hollandia, die als eerste van de achtmeters met grooten voorsprong binnenkomt, de fi nish passeert. In de ach tmeterklasse werd Noorwegen 2, Zweden 3, Engeland 4, Argentinië 5, Amerika 6 en Frankryk. Stuurman van de „Hollandia" was de Haarlemsche lr. J. C. van Hoolwerff. Alle achtmeters, evenals alle dertien zesmeters zyn goed gestart; er staat een lichte bries. De volgordee der achtmeters eerste ronde eerste boel is: Holland ruim twee minuten voor Noorwegen dan vervol gens Zweden, Engeland, Amerika,, Frankryk, Argentinië, Haïti. Volgorde zesmeters: Eerste ronde eerste boel: Zweden, Amerika, Noorwe gen, Nederland, Denemarken, Esthland, Hongarye, Frankryk, Italië, Spanje, Duitschland, België,, Portugal. Volgorde achtmeters tweede ronde: Nederland, Noorwegen. Zweden, Enge land, Amerika, Argentinië, Frankryk, Italië. Volgorde zesmeters tweede ronde: Zweden, Amerika, Noorwegen, Holland, Frankryk, Esthland, Italië, Hongarye, Denemarken, Spanje, Duitschland, Portugal. Vccrloopigs uitslag. Zesmeters (eerste dag): Noorwrven, Zweden, Amerika, Frankryk, Duitschland, Esthland, Italië, Nederland, België, Hongarye, Dene marken, Spanje, Portugal. Uitslag achtmeters: 1. Nederland; 2. Noorwegen; 3. Zweden en verder Enge land, Argentinië, Amerika, Frankryk. Italië heeft opgegeven. Het Grleksch-Romeinsch worstelen. Donderdagavond is in het Krachtsport gebouw van het Olympisch Stadion on der leiding van de International Ama teur Wrestling Federation een aanvang gemaakt met het Grleksch-Romeinsch worstelen. Te half zeven werd aangevangen met het Bantamgewicht welk gewicht in 1924 te Parijs voor de eerste maal werd toegelaten. Op twee matrassen werd gewerkt, waardoor het wel eenigszins moeilijk was de partyen geheel te volgen. Matras 1: I. M. Kamel (Egypte)A. Aria (Frankryk); matras 2- A. Ahlfors (Finland)G. Gozzi (Italië). Franschman werd In 20 minuten winnaar op punten. De Italiaan Gozzi had aan den Fin een lastigen tegenstander en wist ter nauwernood zijn party te winnen J. L. van Maaren (Nederland)Bur- han Bey (Turkye). Een slechte partij. Van Maaren werd winnaar in de verlen ging door het werken in de kniebrug. Het publiek kon zich met den uitslag niet vereenigen. E. Ptltsep (Estland) betrad daarna de mat om zijn titel te verdedigen. De kamp tegen A. Dumcng (Luxemburg) werd goed ingezet. Hij werd door vloe ring in een kopzwaai winnaar. De volgende twee partyen in het Ban tamgewicht werden eveneens door tou ché gewonnen. De Duitscher K. Leucht van H. Ganzera (Polen) en O. Linde- loow (Zweden) van E. E. Bosc (Argen tinië). Er wordt uitstekend geworsteld. G. Zervinis (Griekenland)E. Zom- bory (Hongarye). De Griek werkt schit terend. Eenmaal wist hy zyn tegenstan der door een kopewnai brugstand te ma ken waaruit deze zich keurig wist te be vrijden. In kniebrug werd de strijd nog aantrekkelyker. Greep voor greep werd toegepast, terwijl 't redding zoeken door brugstand meermalen moest geschieden. De tijd verstreek zonder dat een touché was gevallen. De Hengaar werd winnaar. De eerste ontmoeting in het HET OLYMPISCH ZWEMTOURNOOL De aandachtige en ingewijde be schouwer van onze geïllustreerde pa gina van gisteren betreffende het Olympisch zwom tournooi zal opge merkt hebben dat de onderschriften on der de foto's ran Robert Wye- en den Japanner Tsuruda abusievelijk zijn verwisseld. In het Olympisch Zwemstadion is Donderdag hard geoefend door deel nemers en -neenisters aller landen. Veel baantjes werden op tyd „getrok ken". Voorloopig zou uit de resultaten op te maken zijn, dat onze Marie Vier dag een goede kans moet hebben op de 100 Meter, want zij is prachtig ia vorm en overtref zich zelf met een tyd van 1 min. 12 sec., terwyl de Ame rikaan tjes geen van allen beneden de 1 min. 13 sec. kwamen. Daarentegen lykt de kans van een andere Marie dubieus, want Mej. Baron kan niet tippen aan den tijd van 3 min 9 sec., door Lotte Mühe gisteren op 200 Me ter schoolslag gemaakt. De Australische hinic-stap-springer Winter, die te Parijs won en de Olym pische en wereld-records houdt konzich ditmaal niet plaatsen. Vedergewicht eindigde vroegtydig. I. Milavancev (Yougo-Slavië) moest wegens een opge- loopen hoofdwonde noodgedwongen den staken, waardoor M. E. Saim Bey (Tur kije) al heel gemakkeiyk winnaar werd. K. Karpathy (Hongarye)—A Kamel (Egypte) eindigde ook weer met een ne derlaag voor E&ypte. Wist I. Kamel den stryd uit te staan, zyn broeder moest reeds binnen 10 minuten de matras ver laten wegens touché. J. Nolten (Nederland)—A. Toivola (Finland). De Hollander trof het slecht. De loting bracht hem tegenover den kampioen van 1924, A. Toivola. Zyn aan wezigheid op de mat was dan ook van korten duur. Tegen den sterken Fin was het moeilijk werken. Deze athleet werd in 1924 hoofdzakelijk door overwinnin gen op aanval Olympisch, kampioen. Hy tracht het kampioenschap nu schijn baar op vluggere wyze te willen beha len waarvan de Hollander de dupe werd. In de eerste ronde werden in het Bantamgewlaht 6 overwinningen op punten en 3 door touché behaald terwyl in de vedergewichtklasse 5 partyen wer den gewonnen door touche, 4 op punten en 1 reglementair. In de lichtgewicht-klasse ving W. B. Massop (Nederland) onder luide aan moedigingen van het publiek zijn strijd aan tegen V. Metzner (Yougo-Slavië). Tweemaal toucheerde Massop doch beide touchés werden wegens uitvoering bui ten de mat afgekeurd. Massop toonde zich van zijn beste zijde. Een "verwin ning was in 't zicht. Nogmaals werken de in kniebrug. bracht hy zyn tegen stander in gevaar. Een touche bleef ech ter uit. Hy werd winnaar op punten. 'et slot van den avond werd gewor steld tusschen den Fin E. V. Vesterland en A. A. Barbieri. De Fin een van de ernstige pretendenten voor den titel liet gced werk zien. De Argentijn liggende In brugstand werd In ceintuur genomen waaruit hy zich moeilyk kon bevrijden. Het was uitstel van executie. Op keu rige wyze wordt de Argen'ijn in ru'm 4 minuten gevloerd. Met deze party wa ren de eerste ronden in het Bantam-, Veder- en Lichtgewicht verwerkt. 's Morgens tien uur werde de wed strijden voortgezet met de afdeelir.gen midden-A. midden-B en zwaargewicht. Aan de uitslagen ontleenen we het vol gende: Vedergewicht A. Tiovola (Finland) toucheerde J. Nolten (Nederland), G. Quaylia (Italië) toucheerde B. Esteves Aran je (Portugal). Licht gewicht: W. B. Massop (Neder land) won op punten van S. Metzner (Yougo-Slavië). Nurmi heeft zoojuist een wedstrijd gewonnen en wint onmiddellijk na afloop een nieuwe race tegen de fotografent voor wier 'attenties hij niets voeltt VOETBAL. VOETBALWEDSTRIJD TE ZANDVOORT. Zaterdagavond 7 uur speelt Zandvoort I tegen Spiel und Sport '05 uit Essen. Zandvoort verschynt met de volgen de opstelling: C. Molenaar, p J. Water, W. v. d. MUe, E. Paap, A. Beekhuis, E. Keur, W. Krayenoord, W. Paap, A. S. Hout kamp, Jb. Keesman, J. de Groot. Scheidsrechter is de heer Twisteling. DAMMEN. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP Maandagavond a.s. te 8 uur vangt in het lokaal der Haarl. Damclub de eerste ronde aan van den wedstryd om het nationaal kampioenschap, tevens voorwedstryd voor den meestertitel. De beide groepen zyn na loting als volgt samengesteld: Groep 1: P. Mollema, P. H. Meure, P. G. van Engelen en J. P. van Eyk. Groep H: J. van Looy, J. B. Sluiter Jr., J. van Berkum, A. de Jong en D. Wielenga. De mogelijkheid bestaat nog dat H. W. Zitman en Chr. F. Visse van de Damclub „Haarlem" nog aan dezen wedstryd zullen deelnemen. MATCH J.W. VAN DARTELEN— B. H. M. STEVENS De eerste party van deze match vangt Maandagavond a.s. te 8 uur aan in het lokaal der Haarl. Damclub. BILJARTEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ ONDERLINGE VRIENDSCHAP. Donderdagavond was de biljartveree- niging ..Ceintuurban en Omstreken" uit Amsterdam by „Onderlinge Vriend schap" in de Lange Begijnestraat al hier op bezoek. Ditmaal moesten de teams van de derde klasse elkaar be kampen. De eerste party zette voor de jubi- leerende club goed in. De Amsterdam mer kon niet goed op dreef raken, waarvan de speler van O. V. S. een dankbaar gebruik maakte en met klei ne series zyn voorsprong gedurig ver grootte. Het werd een ongelijke party. De O V.S.'er won onbedreigd met 100 om 56. Ook in de volgende party was de thuis-speler in de meerderheid. Hoe wel de Amsterdammer goed party gaf, kon hij zijn tegenstander niet volgen en bleef ten slotte 24 caramboles ten echter, zoodat het einde kwam met 100 om 76. In het begin van de derde party leek het er naar, of nu de rollen zouden om gekeerd worden. De C.E O.-speler was ver voor: doch van een inzinking wist zyn partner een zoodanig gebruik te maken, dat hy nog met flinken voor sprong won. Het einde kwam met den stand 100 om 63 voor O.V.S. De laatste ontmoeting was zeer span nend. ofschoon er niet best. werd ge speeld De Amsterdammer wist het eerst de 100 vol te maken, terwijl zyn tegenstander op 85 bleef staan. Het eindresultaat van dezen avond was, dat O.V.S. zegevierend uit den stryd kwam kwam met 385 caramboles tegen 295 voor C.E O. Na twee ontmoetingen is het verschil thans 282 caramboles in het voordeel van de Jubilaresse.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10