H. D. VERTELLINGEN MUNHAJ hoofdpMHJ BINNENLAND POSTDUIVEN RADIO -PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 6 AUG. 1928. (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) r i Ontevredenheid DICKY WAFELBAKKER, Jack Bree was dien mcrgen heel laat voor zijn trein en het was drukkend warm. Hij liep vlug het kleine grintpad ar en juist toen hij het hek achter zich dicht wilde trekken, kwam Peters met zijn two-seater aan. Mevrouwtje Peters bracht haar man naar het station en ze liot den kleinen wagen dadelijk stil houden. „Stap gauw in. Jack", riep Peters uit. „Er is ruimte genoeg en nu hoef Je dien zonnigen wag tenminste niet af te loo- pen. Met een gewoel van dankbaarheid nam Jack naast Peters plaats. Voordat ze den hoek hadden bereikt, keek hij nog even om teneinde zün vrouw toe te wuiven. Mevrouw Bree bleef nog geruimen tijd nadat de kleine wagen uit het gezicht was verdwenen, bij het witte hek staan; er was een peinzende en tegelijk onte vreden uitdrukking in haar oogen. Er verschenen rimpels op haar blank voor hoofd en er lag een bittere trek om den vollen, jongen mond. Jack had haar dien morgen verteld, dat er dit jaar geen vacantie op over kon schieten. Ze was erg boos geworden en ging argu menteeren op een niet bepaald vrien delijke wijze, waardoor haar man bijna zijn trein had gemist. Lieve hemel, wat was dit voor een bestaan! Waarom moesten ze tobben en zwoegen om er te kunnen komen? Waarom had ze in dertijd niet naar den raad van haar ouders geluisterd die haar er op hadden gewezen, dat Jack een beste, brave Jongen was. doch nooit iets in het leven zou kunnen bereiken. Hij zou wel tot aan zijn dood toe arm blijven, zeidon ze. cu ze was een dwaas, sentimenteel schepseltje om te denken, dat ze vara liefde alleen kon leven De liefde vloog het raam uit, zoodra er zorgen kwamen enz. enz. Daarna dacht ze aan de Peters. Wat was hij al vooruit gekomen en toch was Bob Peters slechts een gewone bediende op een advocaten-kantoor geweest. Ver schillende menschen beweerden zelfs, dat hy lang niet zulke goede hersenen als Jack had en ook niet de mooie kan sen welke haar man in de zaken van zijn oom vaak geboden werden. Als hij handiger te werk was gegaan, zou hij al lang als compagnon in de zaak opgeno men zijn. veronderstelde het jonge vrouwtje bitter. Nog kort geledon had hii een gewel dig dommen streek uitgehaald door zijn vriend. Masons, geld te leenien. Iedereen wist dat hij het even goed weg had kunnen gooien, doch er was geen pra ten aan geweest. Jack had medelijden met het huishouden gehad en hem hon derd pond geleend om hem door de grootste moeilijkheden heen te helpen. En nu bleek het dat Mason niet in staat was het geld terug te betalen; hij had hem in plaats daarvan een huis aangeboden in een ver afgelegen dorp. dat zijn eigendom was. Jack had haar meegenomen om het te bekijken en hoe wel de cottage een schilderachtigen in druk maakte, had een kind kunnen zien dat er verschillende reparaties aan ver richt moesten worden, voordat er een kooper to vinden zou wezen. Als Jack hem die honderd pond niet geleend had. zouden ze nu een reisje kunnen maken. Hot was eenvoudig af schuwelijk en Lalla was buiten zichzelf van woede geweest, toen Jack het haar dien morgen vertelde Ze wilde zich juist omkeeren om aan haar bezigheden te gaan, toen mevrouw tje Peters met den two-searter, waarin ze haar man naar den trein had ge bracht. voor het huis stil hield. „Hallo", riep ze vroolijk uit. Ze was in hot wit gekleed en het sprak vanzc-if dat z ij niets in haar huishouden hoefde uit te voeren, dacht Lalla bitter. „Wat zeg je van dat mooie weer?" Lalla nam de jonge vrouw met een bilna vijandigen blik in haar oogen op. Waarom moest haar echtgenoot in het leven vooruit komen, terwijl Jack.... „Ja, prachtig", zei ze kortaf. Ze bleef nog even praten en voordat ze wegging vertelde ze vol trots dat ze niet haar man eon autotocht door Frankrijk ging maken, door welke me- dedeeling Lalla's humeur er niet be paald op verbeterde. Ze verrichtte haar dogelijksche bezig heden en voordat ze er eigenlijk goed en wel op bedacht was. was het half zes geworden en kwam Jack thuis. Het was een gloeiend warme dag geweest en slechts de avond kon cenige verkoeling brengen. Toen ze een half uur later in den tuin zaten en Lalla bezig was een pyama van Jack te verstellen, zagen n plotseling de Peters aankomen. „Lieve goedheid, ik heb totaal verge ten je te vertellen dat Peters van mor gen zei even te zullen aankomen. Het spyt me heel erg dat ik dit verzuimde. Lalla". „Hot geeft Je bitter weinig me dat nu te vertellen", zei öe jonge vrouw grimmig. „Ze loopen al op het grint pad. ik zie er uit als Asschepoestcr. Ik zal me nu weer moeten uitsloven om koffie voor ze klaar te maken en we hebben geen stukje cake in huis Ze stond op om de bezoekers te be groeten en ze deed haar uiterste best vriendelijk te zijn. Het bl rek evenwel dat de Peters gekomen waren om hen met den kleinen wagen mee uit te ne men. „We trilden een luchtje, scheppen, want het is smoorheet geweest^ Voelen jullie er iets voor mee te gaan?" Er iets voor voelen? Lalla rende de trappen op om zich te verkleeócn en kort daarop nam ze naast Bob op de voorbank plaats, terwijl mevrouwtje Peters vroolijk met Jack praatte. Toe valligerwijze reden ze langs de kleine cottage, welke Masons aan Jack als be taling voor de geleende honderd pond had gegeven. Daar heb Je ons prachtige huis ken Lslla niet nalaten op cynischer toon tegen haar wederhelft te zeggen. .Werkelijk?" vroeg Bob aan Jack. „Een kwade schuld", zei Jack droog- en ik dacht dat je dit bekend was." „Nu we er toch eenmaal zün, kunnen we het evengoed even bekijken", stelde mevrouw Petera voor. „Ik moet je eer lijk bekeransn, Lalla, dat ik het een schattige cottage vind. Het is jammer dat het huis er zoo verwaarloosd uitziet, want er zou heel wat van te maken zün". Even aarzelde hij om daarna in eens te zeggen dat hü bereid was „die kwade schuld" over te nemen en Jack hetzelfde bedrag er voor te geven da', hy Mason schonk. Lalla had venvacht dat Jack die kans met beide handen zou aangrijpen, doch tot haar groote verbazing en ergernis, zei hü bedaard dat hü er over zcu den ken en het hem binnen enkele dagen wilde berichten. Toen de Broes weer thuis waren en de jonge vrouw hem met een reeks van verwijten overlaadde, deelde Jack haar op den kaimsten toon van de wereld mede. dat oom Josiali hem een compagnonscloap in de z had aangeboden, mits h.U een bedrag vaai vijfhonderd pond kon fouameeren. „Vijf honderd", herbaalde Lalla ver baasd. „Je kunt honderd pond krijgen van Peters voor hot huis en hü is er blijkbaar zoo op gesteld dat hü evengoed honderd en vijftig wil betalen. Verder hebben we honderd pond op de bank staan. Dat is dus al twee honderd en vfjftlg en de rest kun .je misschien wel lcervea. Oh, doe het toch alsjeblieft, Jackie. Ik heb er zoo meer dan genoeg van eeuwig te moeten tobben en sloven" Tot haar ergernis zei Jack niets meer en stopte zijn pijp. Lalla begreep dat het geenerlei nut meer had over de zaak te spreken en deed de volgende dagen zoo goed als geen mond open.. Tien dagen later gingen ze weer naar loet huisje, dat er op dien helderen warmen dag buitengewoon lief uitzag. Toen ze op loot punt waren naar huis te gaan, hield er juist een Rolls Royce voor het hek stil en stapte een vreemde ling op Jack toe. „Ik heb gefhoord dlat dit huis eens een zekeren Mason toebehoorde", begon hij terwijl hü zich tot Jack wendde. „Ik zou graag van u vernemen of u bereid is deze cottage onmiddellijk te verkoopen. Ik wil u er vüf honderd pond voor ge ven". „Dank u", zei Jack tot Lalla's groote woede. „Ik zal dit huis voorloopig nog niet van de hand doen." De vreemde ling glimlachte veel be teekenend. „In mijn hart kan ik het u met kwalijk ne men. Ik moet u echter ronduit beken nen te veronderstellen dat u nog steeds in het duister tastte". „Wat bedoelt U?" vroeg Lalla adem loos. „Uw echtgenoot zal u wel van een en ander op de hoogte brengen. Zie hebben namelijk in de buurt steenkool ontdekt en er wordt over gesproken een spoor lijn niet ver hier vandaan aan te leg gen Het grootste gedeelte van het land behoort aan een zekeren Crip en deze weigert te verkoopen". Zoodra ze weer alleen waren, wendde Lala zich tot haar man. „Jackie was het je al lang bekend?" „Nee", zei hü op zijn gewone, kalme wfjze. „Ik vroeg me alleen onwillekeu rig af. waarom Peters er zoo fel op was. Ik voelde intuïtief, dat er iets achter moest zitten". Een vurroode blos van schaamte en berouw steeg haar naar de wangen. Jackie, de man dien ze tot niets handigs in staat had geacht, had titans op zijn gewone flegmatische ma nier iets bereikt wat honderden hem zouden benijden. „Als ik jouw zin had gedaan, zou ik het huisje voor een arm zalige honderd pond verkocht hebben", zei hij. „En nu kan ik er elk bedrag voor maken wat ik maar wil". „Oh. Jaokie, het, spijt me zoo.... Ik ben zoo onvriendelük tegen je ge weest", stamelde ze. „Hot weer was ook zoo benauwd', glimlachte Jack. „Het wordt tüd dat je er eens uit komt, kindje. Wij kunnen nu op reis gaan en ook een auto aanschaf fen. Wat zeg je er wel van?" VLIEGMACHINE IN DE ZUIDERZEE GEVALLEN DE PILOOT GERED Zaterdagmiddag om vüf uur moest een toestel van de Deutsche Luft Hansa een noodlanding maken aan de Valke- veensche kust bü fort „Ronduit", aldus de Tel. De piloot Rutschau was te 4.40 uur te Schiphol opgestegen naar Han nover en vervoerde goederen, grooten- deels bestaande uit Aalsmeersche rozen Om vijf uur werd de bestuurder door een zware bui overvallen, waardoor hü gedwongen was laag te vliegen, plotse ling weigerde echter de motor door een nog niet opgehelderde oorzaak. De be stuurder poogde daarop in glijvlucht het toestel op het strand te zetten. Door de geringe hoogte en den sterken N.O.- wlnd gelukte dit echter niet en ongeveer vUltig nieter uit de kust kwam het toe stel in zee neer. Het landingstoestel en de propeller werden vernield. De romp bleef, dank zij de ondiepte der zee daar ter plaatse, boven water, zoodat de piloot boven op het toestel kon klimmen. Het ongeluk werd door de bewoners van de uitspanning „Oud-Valkeveen" bemerkt, die dadeliik ter hulp kwamen en den pi loot uit zijn benarde positie bevrijdden. De lieer Rutschau bleek ongedeerd te zün. De Luft Hansa te Schiphol was in middels gewaarschuwd. De technische hulpdienst, onder leiding van den heer Köbler. verscheen om half acht. Door den sterken wind was het echter onmo gelijk het toestel te bereiken. Maandag zal liet van Amsterdam uit per schip ge borgen worden. De goederen zün uit den WIE WORDT BURGE MEESTER VAN ROTTERDAM NU PROF. DIEPENHORST GENOEMD Naar de Tel. verneemt, wordt prof. mr. P. A Diepenhorst, hoogleeraar aan de Vrüe Universiteit te Amsterdam en lid van de Eerste Kamer, genoemd als ernstig candidaat voor het burgemees terschap van Rotterdam. Besprekingen in verband met zijn eventueele benoe ming moeten reeds hebben plaats ge had. Als opvolger van prof. Diepenhorst aan de Vrye Universiteit wordt ge noemd dr. J. A. Nederbragt, chef de: afdeeling Economische Zaken aan het departement van Buitenlandsche Zaken. STAKENDE WERK- LOOZEN MIN. KAN BEMOEIT ZICH ER MEE romp boven op het toestel vastgebonden, i Anaw doen de rozen zyn door het zeewater be- Masonindertijd geholpen doiwen. Post was niet aan boord, Vrijdagmiddag hebben de Amster- damsche werkloozen, die in het water schap „de Regge" onder algemeene lei ding van het Rijksbureau voor werkver schaffing nabij Vriezenveen bezig zijn met het graven van een waterleiding tot verbetering van den waterafvoer volgens de Tel. het werk neergelegd. De oorzaak van deze staking is een loonge- schil. De arbeiders, waarvan de liellt Maandag j.l. is aangekomen en de ove rigen reeds enkele weken werken, eisch- ten een verhooging van het accoordloon, dat 38 cent per kubieken meter be draagt. Reeds Maandagmiddag bleek er ontevredenheid te bestaan over dit ta rief. Het werk werd toen een oogenblik- neerlegd. De werklieden die 't werk niet her vatten wilden, zün 's avonds naar Am sterdam gezonden. Als gevolg van deze moeilijkheden heeft de minister van Binnenlandschc Zaken en Landbouw opdracht gegeven, dat alle arbeiders weer naar Amsterdam moesten vertrekken en heeft hij Zater dag aan het gemeentebestuur van Am sterdam geschreven, dat alle arbeiders voor onbepaalden tüd voor plaatsing worden uitgesloten, aldus het corr. bur. De minister heeft verder aan B. en W. met nadruk verzocht, om evenals zulks geschiedt in soortgelijke gevallen in andere groote steden, geen steun, in welken vorm ook, aan de arbeiders uit te keeren. Het Amsterdamsche wild-communis- tische raadslid de heer A. Lisser heeft den raad verlof gevraagd een interpel latie over deze kwestie te mogen houden, oa. over het feit, dat volgens hem een geschil tusschen de arbeiders en den leider van het werk zou bestaan. GIJ, SCHOONE OOGST MAAND. Noodweer in Limburg Zaterdagmiddag heeft over een deel van Zuid-Limburg zwaar noodweer ge woed, waarbü door e"r wervel«"ind voor al in Tegelen, groote schade veroorzaakt is. aldus de Crt. Het was tegen halfzes toen een hevige storm, voorafgegaan door enkele don derslagen. uit het Zuiden kwam opzet ten. Angstig snelden de menschen de huizen binnen. Auto's stopten en de in zittenden kwamen onderdak vragen. Onder een aschgrauwen hemel cirkel den, zooals een ooggetuige vertelde, dwarrelende donkergrijze wolkenmassa's die soms een groenachtigen tint kregen door het luchtruim, boomstronken, pan nen. houtwerk en een massa hooi met zich voerende, losrukkende wat niet goed bevestigd was. Soms kreeg de wervel wind. die inet sneltreinvaart voorbij raasde, den vorm van een vaas met zwarten kop. Komende uit België ging de stormwind bezuiden Venlo langs, daarop volgde een hevige plasregen, waarbij het water als met emmers van den hemel viel. De schade is echter veel kleiner dan. aanvankelijk gedacht werd: in verschil lende dorpen werden honderden pannen van de boerenwoningen gerukt. Hooimijten waren uit elkaar gewaaid, 't koren was op vele velden platgesla gen. Toch was de schade hier over het al gemeen gering. Erger had de storm in Tegelen er Belfeld huis gehouden. Van de steenfabriek „Tiglia" waren massa's steenen, die in rekken te drogen stonden in elkaar gevallen, duizenden guldens men zegt f 30.000 schade veroor zakend. Talrijke boomen werden ontkroond of lagen geheel ontworteld op den weg, een groote hindernis voor het verkeer vormende. Met vereende krachten was men er echter spoedig in geslaagd deze belemmeringen op te ruimen. In Venlo waren ook verschillende boomen ontwor teld en aan het Concertgebouw is door het afwaaien van honderden dakpannen schade toegebracht. Een zinken dak van de voormalige douaneloods op het stationsemplacement was opgenomen en vele meters verder weer neerge- smakt. De hevige regen was oorzaak, dat de Venlosche straten blank stonden. Het water dTong daardoor in vele kelders, welke leeggepompt moesten worden. Op den Tegelschenweg werd een wiel rijder door den storm opgenomen en ccn twintig meter meegesleurd, waar- dooi' hü licht gewond werd. Verdere per soonlijke ongelukken zijn voor zoover wij vernamen, gelukkig niet voorgeko men. MOORD. HIJ HAD ZIJN VRIEND GESARD Zaterdagavond zaten de 1 os-remmer Mannie en de 40-jarige Bakker in een logement te Heerlen. Laatstgenoemde sarde zijn gezel, waarop Mannie zijn broodmes nam en daarmede Bakker in zün rechter long stak. Deze overleed ecnige oogenblikken hierna. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd M., die gunstig bekend staat, door de politie gearresteerd. HET TREINVERKEER ONTWRICHT. GOEDERENTREIN BIJ ZEVENHUIZEN—MOERKA- PELLE ONTSPOORD Zaterdagmiddag is bü Zevenhuizen- Moerkapelle een goederentrein ont spoord, waarby drie wagons omvielen en twee lünen geruimen tyd werden versperd, aldus de Crt. Behalve dat hierdoor veel materieele schade is ver oorzaakt, geraakte ook de treinenloop op de baanvakken Den Haag S.S.Gou da—Rotterdam—Utrecht—Leiden geheel in de war. Doordat beide hoofdsporen versperd waren, stond weldra de trei nenloop op het baanvak Den Haag S.~ Gouda geheel stil. Verscheidene snel treinen werden over de Ceintuurbaan via Rotterdam D. P. geleid, wat echter ook niet zonder vertraging te veroorza ken, kon geschieden. Vooral in Utrecht, waar de treinenloop geheel in de war was, heerschte daardoor op het station een geweldige drukte, daar talryke rei zigers op veschillende treinen, die met 1en 2 uur vertraging aankwamen, stonden te wachten. Hoewel des avonds de versperring opgeheven was, kwamen de treinen ook te Leiden nog met veel vertraging aan. De oorzaak van d? ontsporing is niet bekend, er wordt een onderzoek naar ingesteld. SCHEEPSBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regel. IN WEINIGE V/OORDEN. Zaterdagmiddag heeft in het paleis :e Soestdük de aanbieding plaats gehad van het Gedenkboek aan de Koningin- Moeder. Dr. de Visser, oud-minister, hield een rede, waarna de Koningin- Moeder hem en de leden der redactie dankte. Het dok voor Singapore is Zaterdag door het Suezkanaal naar El Kantara gesleept, gisteren zou de reis naar Suez voortgezet worden. In den Haag is een 70-jarige heer door een tram aangereden en gedood. Een man die te Roermond en in Sit- tard en omgeving zich in enkele dagen tijds aan 8 diefstallen schuldig maakte, is door de politie te Sittard eindelyk ge vonden en opgepakt. Haarl. Postduivenbond. Bovengenoemde bond hield een wed vlucht van Vilvoorden, afstand 162 K.M., waaraan werd deelgenomen met 1551 duiven, loslating 8 uur. De eerste 100 prijzen werden als volgt behaald: G. D. des Bouvrie le, 75e, 76e; W. der Kinderen 2e, 29e, 34e. 42e; Jac. Kuperus 3a, 18e; J. G. v. d. Meer 4c; M. Griffioen 5e; C. Pacee 6e, 94e; B. C. v. d. Meer 7e, 40e. 41e. 62e; E. v. Bree 8e; W. v. Huis 9e, 85e; A. J. Verdonschot 10e; D. Smit lie; H. v. Oldenmark 12e, 31e, 32e; J. Dorsman 13e; B. Zonneveld 14e, 98e; A. Schuiten 15e, 26e; H. Witteveen 16e; H. Koelemeyer 17e, 100c: T. Cor net 19e; N. Leuven 20e, 27e; W. Klum- per 21e,; F. J. Neuman 22e; J. de Vries 23e, 52e, 81e; H. Holsken 24e, 80e; J. J. v. d. Meyden 25e; G. ten Bosch 28e. 45e; Jac. Lasschuit 30e; J. F. Bonke 33e; J. J. v.. Staveren 35e, 36e. 99e; H. Stappers 37e, 78e, 93e; T. v. d. Wulp 38e; J. v, d. Pol 39e, 48e; M. Burger 43e, 63e?; H. Venbroek 43e; J. Schaap 46e; T. Don kerwolken 47e, 64e; K. Wits 49e, 58e, 61e, 68e. ,86e; M. Luyken 50e; E. v. Bree 51e; J. Bogaert 53e; W. Smit 54e; R. Slot 55e, 56e; A. J. Timmermans 57e; P. J. v. Daalen 59e; J. P. Tienstra 60e, 82e; J. J. Keur 65e; J. H. v. d. Broeke 66e 92e; C. v. Meurs 67e. 87e; A. Schüve- naar 69e, 77e; J. Hartel 70e; M. Kuiper 71e; J. de Droog 72e; H. Witteveen 73e; G. J. v. Tongeren 74e; J. G. Kroon 79e; L. Gimbere 83e; E. Paap 84e; A. v. Zadel 88e; E. Koning 89e; II. J. Petteer 90e; T. Cramer 91e; W. Dorsman 95e; J. Zomerdijk 96e; J. F. Bonke 97e. Eerste duif te 9 uur 57 min.,, snelheid van 1349 Meters per minuut, laatste (311e) prys- winner te 10 uur 9 min. „De BONTE DUIF" TE HAARLEM Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Hall, afstand 185 K.M. waaraan werd deelgenomen met 77 dui ven, los 8 uur. De prüzen werden als volgt behaald: J. Hartel. le, 9e. 13e, 16e; J. J. v. Sta veren 2e. 3e, 6e. 7e, 8e. lie; G. ten Bosch 4e 10e. 12e; P. Leurs 14e; Adr. Heins 15e Eerste duif te 10 uur 26 min., snelheid van 1271 Meters per minuut, laatste pryswinner te 10 uur 33 min. Algenib 3 Aug. v. Freetown n. Bilbao en Amsterdam. Breedijk 2 Aug. v. Sabang, New-York n. Java. Bennekom p. 4 Aug. Vlissingen, Ant werpen n. Amsterdam. Deli 2 Aug. te Batavia v. Seattle. Delfland p. 3 Aug. Dungeness, Am sterdam n. W.-Afrika. Eemland 3 Aug. v. Leixoes n. Lissabon Amsterdam n. B.-Ayres. Flandria 4 Aug. 13 u. te en 16 u. van Pernambuco, Buenos Ayres n. Amster dam. Grootendijk, 4 Aug. 14 u. 30 m. v. Hamburg n. Rotterdam. Giekerk 4 Aug. te Oost-Londen van Algoa Baai. Haarlem 2 Aug. v. Valparaiso n. Am sterdam. Koningin der Nederlanden p. 3 Aug. Ouessant, Amsterdam n. Batavia. Mars 4 Aug. v. Amsterdam n. Ham burg. Montferland 4 Aug. v. Amsterdam n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 3 Aug. 3 u. 57 m. 900 myl W.Z. West van Valentia. New- York n. Rotterdam ris- Plymouth. Rotterdam 4 Aug. v. New-York n. Ba tavia. Rijnland 4 Aug. v. Amsterdam n Hamburg. Sambre 4 Aug. 17 u. 30 m. v. Antwer pen. Tjiliwong 3 Aug. te Manilla. Tjïsondari 2 Aug. te Batavia v. Sjanghai. Tjipanas 2 Aug. te Batavia v. Manilla. Zeelandia 4 Aug. v. Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. And ijk 4 Aug. te Antwerpen, Calcutta n. Rotterdam. Aludra 4 Aug. te Rotterdam v. Buenos Aires. Alhena 2 Aug. te Buenos Ayres van Rotterdam. Alwaki 3 Aug. nam. v. Rotterdam n. Montevideo. Breedük 2 Aug. te Sabang, New-York n. Java. Beemsterdijk. 3 Aug. te Philadelphia v. Rotterdam. Baarn. 2 Aug. v. Callao n. Cerro Azul. Blitar p. 4 Aug. 2 u. 25 m. Gibraltar. Sydney n. Rotterdam. Ceres 30 Juli v. Freetown n. Sec- condee. Comrniewyne 3 Aug. v. Paramaribo n. Madeira en Amsterdam. Drechtstroom p. 4 Aug. Holtenau, Aar- huus n. Amsterdam. Grijpskerk 3 Aug. te Antwerpen, Beira n. Rottehdam. Kilstroom 4 Aug. v. Bordeaux, Am sterdam n. W.-Afrika. Kertosono p. 3 Aug. v.m. Finiserre, Ba tavia n. Rotterdam. Klipfontein 4 Aug. v. Rotterdam n. Port Natal. Kota Radja 4 Aug. v. Rotterdam n. Bataria. Kieldrecht 3 Aug. te Genua, Rotter dam n. Calcutta. Krakatau 3 Aug. te Triest. Bataria n. Amsterdam. Laertes p. 3 Aug. Gibraltar Amsterdam n. Java. Noorderdyk, 3 Aug. te Los Angeles, Rotterdam n. de Pacifickust. Nickerie 2 Aug. v. Madeira, Amsterdam n. Paramaribo. Prinses Juliana 4 Aug. te Batavia v. Amsterdam. Rhea, st. 6 Aug. te Havre verwacht, Puerto Plata n. Amsterdam. Radja, 3 Aug. te Suez, Batavia n. Am sterdam. Streefkerk 3 Aug. v. Algiers, Bombay n. Rotterdam. Sidajoe st. 3 Aug. te Port Said. Rot terdam n. Batavia. Simon Bolivar 2 Aug. v. Curasao n Pto. Cabello. Scheldestroom 4 Aug. v. Havre, W.- Afrika n. Amsterdam. Tabanan 4 Aug. v. Batavia n. Rot terdam. Vechtdyk, 4 Aug. te Hamburg van Rotterdam. Waaldyk 4 Aug. v. Hamburg n. Rot terdam. Zyldij'k. 3 Aug. te Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. Stofzuigernuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEF. No. 10756 5 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f 175. Dr. H.NANNING'S HAEMOFERRIN Bloedvonrr.enö versterkingsmiddel f 2.60 p.'/i flesch. 1.60 p flesch ===3ABLÉTTEN Pqjl 30 tn 60 ct. Bh Apoth. to OroflUlto DINSDAG 7 AUGUSTUS HILVERSUM, 1070 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het trio Cour tel. 6.00—7.45 Concert door het A.V.R.O.- kwartet met medew. van A. Bleekrode, riool. 8.15 A.V.R.O.-Tooneél. Studio-opvoe ring van „De Huizen van den Weduw naar", door het Vereenigd Tooneel, Dir. Verkade en Verbeek. Tooneelspel in S bedrijven van Bernard Shaw. 10.00 Persber. Daarna dansmuziek door Ted Staves and his Band van het Casino te Scheveningen. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. (Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen). 12.301..30 Lunchmuziek door het trio Winkels. 6.007.00 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Causerie door mevr. M. E. Steyger Asperslagh: De katholieke vrouw als moeder. 8.00 Concert door het Haagsche Har monie-orkest o.l.v. Henri Zeldenrust, uit den Dierentuin in Den Haag. DAVENTRY 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11,20 Gramofoonmuziek (Kreutzer sonate). 12.20 Het Gladys Noon Trio.. I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Vacantiepraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramafoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing: Londoners-country. 7.35 Pianoduetten van Dvorak. 7.45 Muziek. 7.50 Lichte Wiener muziek. R. Hüznelï. sopraan. Orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: The newspaper. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Marian Anderson, alt. 10.20 „The crossing", radio-hoorspel van Marveil en Lieter. II.0012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 VL 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Concert. L. Radisse, cello, A. Locatelli, viool. Orkest. 9.0511.20 Concert. Declamaties en kamermuziek. LANGENBERG, 469 M. 1.252.50 Concert door het Philhar- monisch orkest. 6.207.15 Concert voor koor met pia- nobegel. 8.2010.50 Concert door het Werag- orkest. KöNIGSWU STERHAUSEN (ZEESEN). 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Werken van Oude Meesters. Or kest. J. Schwarz, piano. HAMBURG 395 M. 4.35 Voorlezing. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Walsmuziek. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Operaconcert. 9.20 Operaconcert. Orkest. W. Sper- ber, zang. E. Schlee> zang. BRUSSEL 509 NL 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Orkestconcert. 6.50 Orkestconcert. 7.20 Pianoconcert. 8.2010 50 Orkestconcert i. d. Dieren tuin Antwerpen. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELUNTJE VOOR DE KINDEREN. Maar mijn beste muizenjongen, zegt Vic tory, wat maak je een drukte voor zoo'n kleinigheid. Ga gerust je gang, hoor. Zoek er de beste maar uit.... Ik vind het overdag ook vel een beetje warm om ongestoord tc slanen. En de woestijnvficgcn zijn soms erg iastig. Dus wcnsch den regenmaker uur veel succes, liet verheugt mij, hem van diensi te kunnen zijn. - Overgelukkig danken Snuffelgraag en Knage» lijntje den grooten en edelmoedigen koning der dierey. Met de drie staartkaren snellen zij naar de residentie van Labbernoekas. Wat een nette kerel is die leeuw, zegt Knagelijnrjc ver. baasd. jc voor je plciricr bij - gaan. fijlcika is veel on.;,-:. r c.aa zoo'n groot beest.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10