ZEILEN. NED. CRICKET CRICKETBOND. HAARL. CRICKETBOND, BUITEN DE COMPETITIE Cricketbeschouwingen VOETBALNIEUWS LAWNTENNIS WATERPOLO. WIELRIJDEN UW Op de Zuiderzee Regen Grauw en oud 6taan de hulzen langs *t Damrak, verlaten is de Schrelersto- ren. waar anders altyd wat oude schip pers boomen over 't weer en den wind. Dit is wel typisch Amsterdam zoo, met dat vale, trieste licht op alles. Overal glimmen natte parapluies, alleen de oranje paddestoel van den inlichtingen dienst der Amsterdamse he stud's ont- Ala dat geen zeilen is breekt. En de menschen die nu met trein of tram hier aankomen zoeken wat rond, zien een paar hoeren ln dikke blau we Jompers, weten dat die hooren by de vreugd van 't zeilen en gaan hen achterna, iets opzij naar dc Prins Hen drikkade, waar aan den steiger de Van der Wijck ligt. een der booten van den veerdienst Enkhuizen—Stavoren, die ge durende de Olympische zeilwedstrijden weg en weer kruist over" de Zuiderzee langs de oranje-bevlagde boeien van de baan. Goed tien uur vaart zij weg met haar vracht zeil-enthousiasten, persmenschen, kijkers en kadetjes. Amsterdam ver- waast in den neerslierten den regen, op 'z grauwe IJ kruiven de golven en teeke- xien zich -witte schuimbanden. In de Oranje-sluizen Is 't druk ge doe van jachten en motorbootjes, ze schommelen heen en weer als popelend om buiten te komen in de wijde ruimte van water en wolken. De muzikant op de sluis blaast iets dat op het Wilhel mus lijkt, werkt een „En als de zon schijntuit zijn hoorn. En warempel, de vale luchten worden ■weggeveegd, groote witt e wolken sta pelen boven 't grijze silhouet van dok ken, kranen, schepen, en zon bundelt den hemel uit, gooit glanzen over t woelige water. Op de korte golf. Dan opeens schuiven de zwarte sluis deuren vaneen en op de stuwing van zijn gonzende motoren vaart de Van der Wijok weg. Laag liggen blauwe randen van boomen en huizen om de breede vlakte van de Zuiderzee. Een bottertje schuift schokkend langs, ver vooruit 6taan schuin tegen den einder gestreept de witte zeilpunten van jachten. Het weer is prachtig om te zeilen, er staat een flinke Westenwind, de zee is wat woelig met korte golven waarop kleine motorbootjes lustig dansen. En dan liggen we tusschen de heen en weer kruisende jachten, de Hollandia ligt naast de Helvetia van de Vries Lentsch, het startschip, een soortement kanon neerboot. heeft de Olympische vlag in top geheschen Nog voor twaalven zeilt de Argentijnsche acht-moter zyn mast overboord, een motorboot neemt de Cu- pidon III op sleeptouw. De attentieschoten ploffen, aan boord worden de kansen nu druk besproken. Er zijn opmerkelijk veel Friezen, maar wei nig buitenlanders, 'n Prettig gezelschap, menschen die allemaal misschien ook zeiler zijn, die zelf weten welke eischen dit weer en deze zee stellen aan hen die straks door den start zullen gaan. De acht-meters. Tegen half een, als 't vyf-minuten- schot al gegaan is, zitten zeven booten vlak bij den start, om precies half een valt het startschot. De Zweedsche acht-meter Sylvia ligt vlak op de boei en vrijwel onmiddellijk na 't schot gaat zij de baan in. Daarna komt. direct Noorwegen, dan de Hollan dia. Frankrijk, Engeland, Amerika, en twintig seconden na den Zweed gaat Italia als laatste over de lijn. De Hollandia komt even aan Zweden's lijzijde te liggen. Noorwegen gaat goed weg. Doch bij de eerste boei valt er al verandering te bespeuren, Noorwegen laakt achter. Italië en Frankrijk loopen schitterend in en bij de boei passeert Frankrijk 't eerste, Ttatlë heeft de derde plaats ingenomen, vlak achter Zweden, daarna komen Noorwegen. Holland. Amerika en Engeland. De Hollandia be gint een loefpartijtje met de Noreg, hij schiet wat voor. maar er schijnt iets met die boot niet in orde te zijn. Zij aeilt met een reservemast en daarin zit volgens een Noorsche collega een lichte breuk, al gauw gaat het zeil neer en wy zien dat zU door een kittig motorbootje op sleep genomen wordt. Er komt meer wind, de lucht sombert wat, achter Marken dreigen zwarte wol ken. Soms zyn de acht-meters vrijwel uit zicht. Engeland en Amerika gelooven het verder wel. ze keeren terug. Eindelijk, na bijna drie uur gaan de vier overgebleve nen Italië, Zweden, Frankrijk en de Hol landia. het laatste rak op. Italië is de drie anderen ver voor, en de Bamba, de acht-meter der in 't wit gekleede zwart- hemden stuift ruim twee minuten vóór Zweden langs de boei. De stoomfluiten gillen, de Italianen drukken elkaar de hand, dan wordt de groote fok aange haald en voor d-en wind met prachtig strakke zeilen koerst het schip weg. Den volgt Zweden, even later Frank rijk en na een minuut stuurt Ir. Van Hoolwerff de Hollandia langs de oranje vlag. Wel zijn ze niet zoo gelukkig ge weest als gisteren, maar toch hebben de Hollanders keurig gezeild en bewezen dat onze acht-meter een boot is waar we trotsch op kunnen zijn. De zes-meters. Tien minuten na den start van de acht-meters kwam de beurt aan de zes meters, Spanje ontbreekt, de Norna. die Zaterdag behoorlijke avery opliep is met bekwamen spoed gerepareerd en kan weer meevaren. De Kemphaan en de Deen scharrelen zoo hoog mogelijk langs den start, en als 't schot gegaan is, wen den ze tegeiyk den steven en stuiven ze over de lijn. Stuurman Pluygers pro beert den Amerikaan die derde ligt den wind af te nemen, even lukt het, rim pelt 't zeil van de Frieda, maar dan komt hij voor. Portugal zit heelemaal achteraan. België zet al spoedig op, neemt de vierde paats. Amerika zit dicht achter Noorwegen, de Kemphaan en de Belg houden elkaar als goede buren ge zelschap. Er raakt op de Kemphaan iets onklaar, wét kunnen wij niet zien, maar terwyi de boot flink schuin hangt, klimt een kereltje in de mast. België wil er ge bruik van maken, *t zit hem op 't zelfde moment niet glad, ook niet, als Pluygers een grootere fok op laat zetten. Maar dan loopt nummer vijf, Estland, in, de Amerikaansche zakt achter de Kemp haan, en als, even voor de finish van de acht-meters, hier het einde komt, rondt Noorwegen de boel aan 't einde. 21 se conden later is België binnen, dan Esth- land. de Kemphaan bijna een minuut na Noorwegen. We zijn Portugal kwijt en eindellj'k na ruim 12 minuten passeert de hekkesluiter Portugal. De Noorsche kroonprins krijgt hoera tjes en stoomfluit-gegil, de meeste zes meters wachten, hun grootere broeders komen, de finish en dan wordt de boot gewend, de machinekamertelegraaf rin kelt, de motoren stampen weer en we varen terug naar de sluis, telkens een zeilboot voorbijdreunend. Je voelt dat als een tegenstelling, daar in de laagte die lui in oliejassen of jompers, menschen die hun booten hebben gekoerst over de woelige rollers in edelen kamp; hier op de volgboot, de als Amerikaansche meis jes toegetakelde Hollandschen, de zei lers die tuurden met kijkers of met eigen oogen, hard. blauw, scherp. En daar sluiten de deuren van de sluis zich. We zyn weer'binnen. C. G. B. De Hollandsche nchUmcter. Dr. M. Euwe, Kampioen van den Wereldschaakbond Zondagmorgen was een groot aantal belangstellenden in de „Weeskamer" aan het Binnenhof te 's-Gravênhage aan wezig om getuige te zyn van het laatste steekspel tusschen den Franschen meester André Chéron en den Neder- landschen meester Dr. Max Euwe. Deze behoefde „slechts" remise te maken om zeker te zyn van den eersten prys. Een verliespunt zou hem gelijk doen aan komen met den Poo'schen meester D Przepiorka, ten minste indien deze zijn partij won tegen den Italiaanschen mees ter M. S. Rosselli del Turco. Euwe had nJ. 1112 Przepiorka 1012 punt. Het was dus te voorzien, dat dr. Euwe niets zou rlskeeren. Evenals Capablanca. be hoeft Euwe geen enkele partij te verlie zen, d.w.z. die meesters kunnen alle par tyen remise maken. Echter zouden zy het daarmede niet ver brengen in een groot tournool. Wanneer de laatste ron den echter worden ingeluid, hebben de meesters, die de hand reeds uitstrek ken naar de eere-palm hun koers be paald om zeker te zijn van de eindover winning. Toen elk der spelers. Dr. Euwe (met zwart) Chéron (met wit), ongeveer drie kwartier had gespeeld, was een breede kring schakers om hun tafel geschaard, in doodsche stilte en groote spanning de zetten op het bord volgende. Een oogen- blik scheen het. alsof Wit, die zyn To rens op de open d-lijn verdubbeld had, eenigen aanval zou krygen. Euwe dacht rustig maar lang na. want hij had tot dusverre veel minder tyd gebruikt dan zyn tegenstander. Eindelyk wordt een Paard verzet; waarna spoedig Torenruil volgde, en Zwart remise aanbood, het geen Chéron weigerde. De beslistheid, waarmede de Nederlandsche meester daarna in snel tempo, evenals zyn tegen stander, de party vervolgde was voor ons belangstellende schakers, het bewys, dat de verdere remise-afwikkeling on zen kampioen reeds duidelyk voor den geest stond. Er kwamen een paar Loo- ?>ers in actie, een pion werd verdedigd, cle Koningen kwamen aangesneld naar de Dance-vleugels, waar Wit nog een kans met een Paard meende te hebben. Plotseling stilstand, de legers waren vastgeloopen. Chéron berekende voor het laatst zyn kansen, toen boog hy zich naar zyn grooten tegenstander, fluiste rende „la partie est nulle, terwijl hü Dr. Euwe de hand reikte. Een ondeelbaar oogenblik. de stryd is ten einde. Dr. Euwe heeft de eere-palm. een enthou siast handgeklap ratelt door de groote zaal. van alle kanten komen de spelers toeloopen en onze meester heeft tiental len handen te drukken van schakers, die hem komen gelukwenschen. Inderdaad een schitterende overwinning, daar 16 meesters uit alle landen hun uiterste best hebben gedaan om de eere-palm naar hun land te voeren. wy hebben reeds zoo dikwijls de schlt terende resultaten van Dr. Euwe. die nu pas 27 jaar oud is. medegedeeld dat het overbodig is. die thans te herhalen. In Haarlem hebben honderden schakers den sympathieken meester leeren kennen en in heel Nederland zal er vreugde zijn, dat hij de eer van ons land in dit Olympisch 'tournooi van den geest heeft hoog ge houden. Haarlem—V. O. C. HAARLEM OP DE TWEEDE PLAATS. Dank zy de fraaie overwinning op V. O. C. 'bezet Haarlem thans de tweede plaats. Vooral na deze wedstryd mag dit een verdiend succes genoemd wor den. Had het er eerst allen schyn van, dat de regen den boel in de war zou sturen, tegen 11 uur werd het gelukkig droog en oudergewoonte kon op het Haarlem- veld cricket gespeeld worden. Maas won voor de zooveelste maal den toss. Aldus openden Kleefstra en Haas de Haarleminnings. Beiden stonden goed te spelen, maar runs waren duur. vooral daar het lange gras aan de vele hard geslagen ballen zooveel tegenstand bood, dat een boundary een zeldzaam heid was. Op 30 echter beoordeelde Kleefstra een bal verkeerd en kreeg hem voor zyn legguard (13). Maas maakte er nog eenige, maar ook hy kon spoedig hierna vertrekken. Vermelding 'hierby verdient de fraaie hooge vang van East in de slips. Maas 23. Vervolgens zorgde Jaski weer voor 14 runs en Langelaar voor 12, terwyi in valler Misset met een verdienstelijke 19 een ieder verraste. De innings sloot tenslotte op 131, w.o. nog 22 extra's. Van de hierna volgende V.O.C.-innings valt weinig goeds te vertellen. De stand 7—16 zegt dan ock genoeg. Maas was hier de geweldenaar. Goed geholpen door zyn medespelers, wist deze bowler de fraaie cijfers van 7—32 te halen, waardoor V.O.C. voor 52 aan de kant. zat. De laatste menschen van V.O.C. brachten 't er nog het beste af. J. v. Her. .rden maakte er 13 en Dubru bleef met 14 not out. Speciale vermelding ver dient nog de fraaie catch van Kleefstra ln de slips, waarop Ruychaver uitging! Natuurlijk kreeg V.O.C. de follow-on maar dit schijnt by Haarlem dit jaar niet te mogen gelukken. Ook nu weer moest opgegeven worden. Op een stand van 52 voor 3 werd gestopt, zoodat Haarlem een flinke overwinning op de le innings 'behaalt. De volledige scores worden in ons volgend nummer gepubliceerd. PhoenixRood en Wit. Gewonnen door Phoenix met 1 run en 1 wicket. Door de inningsoverwinning van Rood en Wit op A. C. C. was er weer leven in het R. en W.-kamp gekomen en men was dan ook vol goeden moed naar den Haag getrokken. Maar Phoenix dacht er anders over en de Haarlemmers kregen een, hoewel zeer kleine, nederlaag te slikken. Zooals gewoonlyk batte R.enW. eerst en werd het zeer behoorlijk totaal van 213 gescoord, v. Bueren had hiervan weer het leeuwenaandeel n.l. 73 die hy in een dik uur by elkaar sloeg. Het zal ons nu toch wel heel erg verwonderen als hy voor Zaterdag en Zondag a.s. niet voor het Nederlandsch elftal wordt ge kozen (a). Ook Hagenaar speelde een zeer goede Innings en de stand met v. Bueren leverde weer ruim 70 runs op. Verder deed Schmeink biyken welk een groote aanwinst hy voor Rood en Wit is door een prachtige kanslooze 54 not out. Jammer dat hij niet meer steun kreeg van de staartwickets anders had hy ze ker nog veel runs gemaakt. Swens scoor de nog 11 en Mr. B. Davidson een harde 17 (2 vieren en een 6). By Phoenix had Macnillen, een Engelschmar. die he den voor het eerst in Holland speelde, de beste bowlingcijfers n.l. 578. Trou wens zonder den steun van 3 Te Werve spelers, waaronder twee zeer goede En- gelschen, had Phoenix het totaal van Rood en Wit nooit bereikt. Nu maakten Evans, een Free Forester speler, 50 en Macnillen 43, terwijl slechts K. v. Dael met een harde 43 de Uilige Hollandsche Phoenix-speler was die runs maakte. Het slot van dezen wedstryd was buitengewoon spannend. Het achtste Phoenix-wicket viel op 192 zoodat de winstkansen van Rood en Wit nog lang niet verkeken waren. Maar de kleine Amerikaansche baseballspeler Marqius dacht er dnders over en hy sloeg in een oogwenk 17 runs (2 vieren en een 6) en bezorgde Phoenix door alles te riskeeren de overwinning. Hy liep iederen bal eenige meters uit zyn crease en op het laatst bov.ide Schmeink zoo hoog dat hij er niet by kon en de bal verdween in het wicket. De stand was toen 213 gelyk en de laatste man kwam in. De eerste bal werd ge blokt en met den volgenden sloeg hy on der daverend gejuich de winning hit. Zoo won Phoenix deze spannende wed- strUd met 1 run en 1 wicket. De volledige scores worden in ons vol gend nummer gepubliceerd. (a) In de Cricketbeschouwingen elders ln dit nummer kan men lezen, dat Van Bueren gekozen is. Red. R. C. H.Vleermuizen. R.C.H. wint met 38 runs. De thuisclub gaat eerst batten, maar door het zuivere bowlen en de natte pitch wordt het totaal slechts 37. Nie mand ikwam in de dubbele cyfers. F. Burgers bowlde 6—17 en L. Woudstra 3—17. Vleermuizen brengt er hierna niet veel meer van terecht. Met de laatste man in moeten er nog 6 runs gemaakt worden om te winnen. Na veel getob gelukt dit en daar er verder lustig op wordt losgezwengeld, wordt het totaal nog 56. J. Hellingman 215; H. de Jong 1—8. L. v. d. Mey 3—6 en J. de Graaf 1—14. Met nog 2 uur speeltyd wil R.C.H. het* nog eens probeeren en gaat dus weer batten. In ongeveer 40 minuten worden er 76 runs geloopen, voor het verlies van 6 wickets, waarna gesloten wordt. J. Hellingman 17, J. de Graaf 15; G. Kamoen 12, F. Burger bowlde 330 en L. Woudstra 335. Vleermuizen volgt nu de verkeerde tactiek om te gaan verdedigen, inplaats van te trachten de runs te maken. Het gevolg is dat het geheele elftal voor 19 runs wordt uitgebowld, waarvan nog 10 extra's. J. Hellingman bowlde nu 49, H. de Jong 1—0 en J. de Graaf 2—0. R.C.H. wint dus met 38 runs. A. V. O. S.Rood en Wit 3a. I Na een kwartier spelens is deze wed- stryd wegens den aanhoudenden regen gestaakt en niet meer hervat. A.V.O. had -toen juist 10 runs gescoord zonder wicket verlies. Quick (N.)Haarlem De jaariyksche tweedaagsche wed strijd tusschen deze 2 teams heeft alweer plaats gehad Dit jaar was het Haar lemelftal niet al te sterk, echter was de steun ingeroepen van de beide Vleermui- zenspelers Burger en Kret. Quick daar entegen verscheen met 7 spelers uit het eerste elftal, zoodat de prestatie van Haarlem om op de le innings voor te staan, keurig genoemd mag worden. Zeifs had haar de overwinning niet mogen ontgaan. Fielden en bowlen waren ech ter den tweeden dag, zoo, dat runs ma ken voor enkele Quickspelers geen moeite opleverden, waardoor Quick een flinke voorsprong behaalde op de tweede in nings welke Haarlem niet meer lxon in halen. Met 10 runs werd tenslotte deze aangename wedstrijd verloren. De wedstrijd bracht het volgende; 1 e dag: Burki en E. den Hartog ga ven een goeden openingsstand ten beste. Eerst op 50 had Visser succes door E. den Hartog fraai gevangen te kry'gen voor 18 door Kret. Hierna ging het veel beter. M. den Hartog o.a. werd met den eersten bal gecleand. Eurki, een veelbe- loovend cricketter bracht het nog tot 36 en Blok scoorde 16 runs, zoodat het to taal met inbegrip van 10 extra's sloot op 95. De innings van Haarlem was hoofd- zakelyk de score van v. d. Lee. Deze spe ler stond werkeiyk keurig te spelen en wist dan ook op fraaie wijze voor 57 runs te zorgen: v. d. Bergh met 11 en Visser 14 not out gaven hierby goeden steun en alzoo kwam Haarlem, dank zij nog een 22-tal extra's 38 runs boven het totaal van Quick. Totaal 133. Aangezien het Matste wicket 5 minu ten voor den tyd viel, werden de stumps tot den volgenden dag opgeborgen. 2e dag: Thans openden Burggraaf enHoekstra. In den feestover van Rog geband ging laatstgenoemde ongelukkig run out, maar vooral Burggraaf raakte de ballen hierna goed. In freehittersstyi wist deze speler het dan ook tot 95 te brengen. Ook Burki maakte weer runs, nu 21 en mede door de scores van Blok 11 en Rode 10 not out, werd 't totaal 156. Haarlem stond dus voor de taak, 118 runs te maken om te winnen. Dezen dag bleek dit te veel. Van der Lee nam nu genoegen met 15 runs en de Koe scoorde 13 runs, terwyi de Vleermuizenspelers Burger en Kret tenslotte nog de spanning er in brach ten. Burger maakte op goede wijze 13 runs en bleef not out en Kret maakte er 12. Op 108 was de wedstrijd echter af ge loopen, zoodat Haarlem deze wedstrijd dus met 10 runs verliest. De volledige scores zullen we in ons volgend nummer publiceeren. XIII. Plum Warner m Haarlem; het Ned. XI-tai tegen de Free- Forcsters. Zelden zal een cricketwedstrijd een zoo w'sselvallig verlo..p hebben gehad, als de ontmoeting tusschen Warner's prachtig team en onze rationale ploeg. Na de 155 van onze batsmen, verwacht te men algemeen een overweldigende score van onze gasten, temeer daar het wicket voor de batsmen uitermate ge- scnixi was. Niettemin kwamen de runs met groote moeite. Onze bowlers hielden ste°ds prachtig lengte, terwyl De Beus achter het wicket en de fielders in het v\d h-n taak met nauwgezetheid ver- ulden. De tweede Hollandsche innings begon daarna uitstekend, een collapse ,'olgde, waarna de staart eens niet ver gat te scoren waardoor de kans op een draw plotseling groot scheen. Stevens- Holmes en Wykes. deden spoedig alle hoop in rook vervliegen en maakten 5/6 van de runs in drie kwartier. De leg- theorie van Rincker deed de kansen v/eer keeren, waarna de allerlaatste bal van den wedstryd in het voordeel van den opgetogen Warner besliste. Het pu bliek leefde mede, misschien wat al te luidruchtig, doch dit enthousiasme was volkomen verklaarbaar. Ieder was dan ook voldaan over dit sensationeel einde, die aan de Engelschen de welverdiende overwinning bracht. Inderdaad heeft de sterkste ploeg ge wonnen. vooral de aanval was prachtig p dreef en het bowlen van Stevens was voor den kenner het neusje van den zalm. Onze jongens hebben zich uitste kend geweerd en tegen deze overmacht er het beste van gemaakt. Ook in ons elftal vertegenwoordigde de aanval liet beste deel en het feit. dat de M. C. C.- ploeg in drie wedstrijden driemaal vol ledig werd uitgegooid voor vrye lage to talen. spreekt voor zichzelf. Volgend Jaar gaat de Hollandsche combinatie naar Engeland om op Lord's Cricket Ground revanche te nemen. Het Nederlandsch elftal dat a.s. Za terdag en Zondag aan de Spanjaards- laan tegen de Free-Foresters in het veld komt, is als volgt samengesteld: A. de Bens (capt J. Koeleman, E. Neuerberg. E. J. A. Schill, Max Jansen. W. van den Bosch, H. van Maanen (al len H. C. C.), A. Maas (Haarlem), P. van Pueren (Rood en Wit). F. Rincker en W. Glerum (V.R.A.) Zooals wy zien heeft Bierman zijn plaats af moeten staan aan Piet van Biieren. een keuze waarover wy Haar lemmers ons bUzonder zullen verheugen. De Rood en Witter behoort nog steeds tot de beste cricketers in den lande; zijn prachtig batten wordt maar door weini gen verbeterd. Eenmaal ingespeeld is hij heel moeilijk uit te krygen terwyl hU dan bovendien in staat is uiterst snel te scoren Overigens is de ploeg dezelfde gebleven. Rincker. Maas. Koeleman. Jan sen en van den Bosch zullen weer den bal hanteeren. terwyl de verdediging aan Schill, Van Bueren, Van Maanen, Neuerberg. Glerum en de Beus is toe vertrouwd. Alles by elkaar genomen een elftal, waarin wy veel vertrouwen heb ben en dat voldoende kans zal hebben, de ongetwyfeld krachtige ploeg van Col. Johnston met leege handen naar Enge land terug te sturen. UMPIRE... De Olympische roeiwedstrijden van Zaterdag. Ondanks storm en regen Jaarvergadering H. B. C. Bovengenoemde jaarvergadering werd gehouden in het R.K. Vereenigingsge- bouw te Heemstede. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter de heer H. J. v. d. Linden, de werkzaamheden van het afgeloopen sei zoen. Hij feliciteerde allereerst het re serve-elftal, dat wederom promoveert naar de le klasse D.H.V.B. Ook het 4e en 5e e'-'tal, die den kampioenstitel in de Juniorenafdeelingen wisten te beha len en mede bydrcegen aan de succes sen van dit jaar, werd hulde gebracht voor hun kranig werk. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer B. Platte, blijkt, dat het leden tal gestegen was van 60 tot 72. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat de inkomsten waren f 920 en de uitgaven f 830.66. By de bestuursverkiezing werden her kozen de heeren L. v. d. Vlugt en S. Mulders; in de vacature werd gekozen de heer T. Mooren, terwyl als leden der kascommissie werden gekozen de hee ren B. Juffermans en N. Drayer. Aan het slot der vergadering deelde de voorzitter mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden voor zyn functie als voorzitter moet bedanken. DIEMER KOOL DOOR TIMMER GESLAGEN By de nationale tenniskampioenschap pen te Hilversum werd Diemer Kool in den eindstryd heeren enkelspel door Timmer geslagen met 57, 06, 62, 6—2, 6—2. Te huur „Ever Ready" TENNISBANEN H. BROUWER Zandvoortschelaan 70, Tel. 26287. 5 CONGRES WERELD SCHAAKBOND PERSOONLIJKE WEDSTRIJD, TOURNOOI A. De afgebroken party BeckerHenne berger. uit de 12e ronde, wed door eerst genoemde gewonnen, vyftiende (laatste) ronde: Tyroler 0—Whitaker 1 Przepiorka A—Rosselli del Turco y2 Golmayo 1Nilson G Mattison 1—Tschépurnoff 0 Henneberger 0—Araiza 1 Carls y Treybal A Chéron y2Euwe y. Steiner y2Becker A De einduitslag is derhalve: I. Dr. Euwe 12 punten. De prys be staat uit den titel „Champion-amateur de la Fédération Internationale des Echecs", diploma, Coupe Sèvres en een plaquette vermeil „Renommé". II. Przepiorka 11 p.; bord van Delftsch aardewerk en zilveren medaille. III. Mattison 10 p garn.tuur (vyf vazen van Delftsch aardewerk). IV. V en V. Golmayo, Treybal en Whitaker. elk 9'j p.. de pryzen zyn resp. een likeurkaraf met zilver gemon teerd: met 12 zilveren lepels (oud-Hol- landsch)likeurrekje garnituur (Delftsch aardewerk). VIII. Carls 9 p.; een stel van 6 oud-Hol- landsche lepels (Hollandsche molen Voorts behaaden: Becker 8 p., Chéron, Nilson en Rosselli del Turco allen 6 p.; Araiza, Steiner en Tschépurnoff allen 5,'i p., Tyroler 5 p. en Henneberger 3 p. LANDENWEDSTRIJD, TOURNOOI B. In de 2e ronde verloor België liet 04 van Denemarken; in de 6e ronde speelde Zweden geiyk met Hongarye 2—2; in de 7e ronde eveneens Amerika met letland 22. Die opgaven betreffen verbeteringen. Negende ronde: Letland 2Polen 2.. Tiende ronde: België 3—Letland 1 Denemarken 3Spanje 1 Twaalfde ronde: Zweden V/2Polen 2y Dertiende ronde: Zwitserland 2y,Denemarken iy (verbeterde opgave). Polen 3—Tsjecho SlowakUe 1 Veertiende ronde: Argentinië \y2Polen 2y2. Vijftiende ronde: Duitschland 1—Denemarken 3 Polen 2Italië 2 België 1—Argentinië 3 (verbeterde opgave). Zweden 2—Tsjecho Slowakye 2 Zestiende ronde:: Argentinië 3—Zweden 1 Italië 2ABelgië iy, Nederland 2Polen 2 Roemenië y—Letland 3 y Denemarken 'AAmerika 3y Spanje 1—Duitschland 3 Oostenrijk 3—Frankrijk 1 Hongarije 1 yZwitserland 2y Tsjecho Slowakye vrij. Zeventiende (laatste ronde:: Frankrijk iyHongarije 2y Duitschland 2Oostenrijk 2 Amerika 2 .—Spanje IA Letland 1—Denemarken 3 Polen 2yRoemenië 1 y België 2y—Nederland VA Zweden V/2Italië 2y2 Tsjecho Sowakye 1 y2Argentinië 2j£ Zwitserland vry. Uitslag: I. Hongarye 44 p.; II. Ame rika 39)^ p.; III. Polen 37 p.; IV. Oos- tenryk 36y p.; V. Denemarken 34 pun ten. Nederland kwam met Duitschland op de 9e en 10e plaats, elk land had 3iy punt. HAARL. ZWEMBOND D. W. R. I—ZIGNEA III (6—0) De onder leiding van den heer Boeree gespeelde wedstrijd reeds van den aan vang af met een overwicht van de da mes van D. W. R. I, geeft weinig moois te aanschouwen. In de voorhoede van Zignea III is hefc alleen mej. de Gee die er iets van te recht brengt, doch zonder steun van hare collega's kan zyn weinig uitrich ten Aan de andere zijde krygt de voor hoede der tegenparty eenige kansen die voor de rust twee doelpunten opleveren. Met 20 voor D. W. R. I wordt ge draaid. In dcf tweede helft presteert Zignea III vrywel niets meer en D. W. R. I heeft weinig moeite nog vier maal de Zignea doelverdedigster te passeeren. Met een flinke 60 overwinning voor D. W. R. I komt het einde van deze saaie ontmoeting. D.W.R.-VETERANENP.S.V. (2—0) Na een doorbraak van de P. S. V. door Van Huis met een hard schot tegen de bovenlat besloten, komen de D. W. R.- veteranen los en P. S. V. wordt terug gedrongen. De midvoor weet deze meer derheid in een doelpunt uit te drukken. Door het goede keepen van den P. S. V.- doelman is met rust de stand nog steeds 1—10. In de weede helft is het spelpeil be denkelijk en alleen bij de veteranen wordt r.u en dan eenig samenspel ge demonstreerd. De Waterratten blijven in de meerderheid doch de keeper van P. S. V. weet vele schoten te stoppen. Kort voor het einde moet hy evenwel voor een schot van Gerritsen zwichten. Met een 20 ovewinning voor D. W. R.- veteranen eindigt deze wedstryd. RIJSWUKSCHE WIELER. BAAN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Op de Rijswijksche wielerbaan zullen Woensdag 8 Augustus as. groote inter nationale amateurswedstrijden worden gehouden om den grooten prijs van Den Haag (Grand Prix de La Have). De weds try den zullen te zeven uur beginnen en te negen uur geëindigd zijn. Aan deze wedstrijden nemen deel alle wielry- ders van de Olympische Spelen 1928. Ingeschreven zyn reeds de volgende landen: Australië met 2 sprinters"chili met 5 sprinters. Oostenrijk met 2 sprin ters. Frankryk met 3 sprinters, Zwitser land met 3 sprinters, Engeland met 6 sprinters. Polen met 3 sprinters, Duitschland met 4 sprinters, Denemar ken met 1 sprinter, Argentinië met 2 sprinters, België met 5 sprinters, Neder land met 7. sprinters. ONDERSCHEIDING VOOR HET NED. OLYMPISCH COMITé. De Grieksche delegatie heeft het Ne derlandsch Olympisch Comité als hul deblijk een zilveren beker aangeboden. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 I KLEERMAKER LUNCHROOM „SPRUIJT" v.h. „Alkema" GROOTE HOUTSTRAAT 42—44 EERSTF ETAGE Plat du Jour v. 12 tot 2 u. a 1.25 Diner van 6 tot 8 uur a 1.50 By abonnement 1-10 en 1.25 10

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 8