ZEILEN SCHERMEN. BOKSEN GYMNASTIEK DIVERSEN DAMRUBRIEK. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 8 AUG. 1928. Wat de pcrsoonlUke prestaties betreft, deze luiden, alweer bij offi- cieuse berekening, aldus: 1. Haysen (Denemarken) 4 uur 47 min. 18 sêe., 2. Southal (Engeland) 4 uur 55 min. 6 sec. 3. Carlson (Zweden) 5 uur 1 min. 7 sec., 4. Grandi (Italië) 5 u. 2 min. 5 sec. 5. Lantenwasser (Engeland) 5 uur 2 min. 57 sec. 6 Amstein (Zwitser land) 5 uur 4 min. 44 sec., welke be rekening ons voor de winnaar een uur snelheid van 34.5 K.M. geeft. Intusschen is het over zeven gewor den en is officieel nog vrijwel niets be kend. Wel staat vast, dat er eenige pro testen zijn ingediend, reden waarom wij besloten ons persoonlijk op de hoogte te gaan stellen. Toen wij de desbetreffende autoriteiten gevonden hadden, deelde men ons mede, dat men officieele nog niets kan zeggen. Het was zelfs zeer wel mogelijk, dat de juiste uitslagen eerst via Budapest zouden worden vastge steld. He regent namelijk protesten! Men gaf ons onderstaande lijst met tijden, waarvan enkel de eerste twee officieel zijn vastgesteld. Individueele prestaties en tijden: 1. Hansen (Denemarken) vier uur 47 min. 18 sec.. 2. Southall (Engeland) 4 uur 55 min. 6 sec. 3. Carlson (Zweden) 5 uur 17 sec (niet zeker). 4. Grandi (Ita lië) 5 uur 2 min. 5 sec.. 5. Lautenwasser (Engeland) 5 uur 2 min. 57 sec., 6. Am stein (Zwitserland 5 uur 4 min. 48 sec., 7. Nielsen (Denemarken) 5 uur 5 min. 37 sec; 8. Aumerle «Frankrijk) 5 uur 7 min. 12 sec.. 9. Cainoni (Zwitserland) 5 uur 8 min. 46 sec., 10. Heliberg (Finland) 5 uur 9 min. 14 sec.. 11. Aerts (België) 5 uur 10 min. 38 sec., 12 Houdi (België) 5 uur 11 min. 18 sec., 13. Lowagic (Bel gië) 5 uur 1 min. 54 sec14. Saavedra (Argentinië) 5 uur 13 min. 19 sec.. 15. Orecohia (Italië) 5 uur 13 min. 29 sec., 16. Buys (Holland) 5 uur 14 min. 15 sec. 17 Janson (Zweden) 5 uur 14 min. 15 sec. De tijden van Braspenninx en Duykcn waren respectievelijk 5 uur 17 min. 7 sec en vijf uur 23 min. 22 sec. Wat de ploegen betreft is de uitslag met tijd (officieus): 1. Denemarken 15 uur 14 min. 49 sec. 2. Engeland 15 uur 14 min. 49 sec. 3. Zweden 15 uur 27 min. 49 sec. 4 Italië 15 uur 33 min. 2 sec. 5. België 15 uur 33 min. 50 sec., 6. Zwitserland 15 uur 35 min. 41 sec. 7. Frankrijk 15 uur 38 min. 20 sec. 8. Argentinië 15 uur 42 min. 45 sec. 9. Holland 15 uur 54 min. 44 sec. Tenslotte zU nog medegedeeld, dat haar men ons vertelde van onze ploeg twee renners zeer ongelukkig zijn ge weest. Brak de vierde renner zijn ma chine, Braspenninx heeft een kniege zwel opgeloopen. Wat niet wegneemt, dat wij over de prestaties der onzen niet ontevreden behoeven te zijn. Door de Haarlemsche politie was Dins dag voor een behoorlijke afzetting van de wegen zorg gedragen. De Commissa ris van Politie stelde zich telkens per soonlijk van de situatie op de hoogte. Ook aan den Ongevallendienst komt een woord van lof toe voor het uitzetten van posten om eventueel hulp te ver- Jeenen. Noorwegen Olympisch kampioen zcsmclcrs. De uitslag van den zeilwedstrijd van Dinsdag was in de zesmeterklasse: 1. Estland, 2 Noorwegen, 3 Zweden, 4 België, 5 Amerika, 6 Denemarken, 7 Nederland. Door dezen uitslag is Noorwegen Olym pisch kampioen in de zesmeterklasse. Achtmctcrs. De uitslag van den wedstrijd in de achtmeterklassc was Dinsdag: 1. Zweden, 2. Nederland, 3. Frankrijk, 4. Noorwegen, 5 Italië. Amerika was niet gestart. De volgboot was Dinsdag weer goed bezet en het zag er naar uit dat wij op de Zuiderzee mooi weer zouden heb ben. Alleen is er weinig wind en het blijkt al dadelijk, dat de nadeelige ge volgen voor onze zeilers niet uitblijven. Als wij namelijk Durgerdam passeeren, nemen de twaalfvoetsjollen Juist, na het eerste in-de-windsche rak de boei. De volgorde blijkt te zijn: 1. Broman (Finland), 2 Robert (Noor wegen), 3 Nordio (Italië), 4 Thorell (Zweden), 5 Fowler (Engeland), 0 Clas sen (Letland), 7 de Vries Lentsch (Ne derland). 8 Meyer (Duitschland). 9 Kirby (Amerika). 10 Andersen (Denemarken) Dit ziet er voor den Hollandschen deel nemer niet te best uit. Immers het aantal eerste plaatsen, dat in totaal behaald werd, geeft den doorslag en in acht voorwedstrijden werden deze bezet door Robert (Noorwegen). 2 maal. Broman (Finland) 2 maal, Thorell (Zweden) 2 maal. de Vries Lentsch (Nederland) 1 maal en Beyer (Duitschland) 1 maal. Er zijn nu nog vier wedstrijden te hou den. zoodat in deze klasse spanning ge noeg zit. In de zesmeterklasse maakte Holland Dinsdag een slechte beurt Pluygers werd boven de boei ge- werkt en startte als laatste, zeventig seconden na het schot. Denemarken werd teruggeroepen. De uitslag was: 1 Estland, 2 Noorwe gen, 3 Zweden. 4 België, 5 Amerika, 6 Denemarken, 7 Holland. De totaal stand is hier op het oogen- blik. 1 Noorwegen, driemaal eerste. 2 Holland eenmaal eerste en eenmaal derde. 3. Estland eenmaal eerste en een maal vierde. De strijd gaat dus in hoofdzaak om de tweede en derde plaats, al, kunnen de beide nog komende wedstrijden nog tal van verrassingen brengen. In de achtmeterklasse. waren wij fortuinlijker. Hier Is Holland biina gelijk met Zweden en Noorwegen over de lijn, gevolgd door Frankrijk en Italië, die echter veel hooger liggen, daar ze te vroeg aan de lijn waren en daar dus een heel eind langs moesten vallen. Reeds direct ontwikkelt zich eer. hevige strijd tusschen Holland en Zwe den welke den geheelen wedstrijd on verminderd voortduurt. Onze ..Hollan- dia" had echter met dezen zwakken wind niet zijn weertje en zoo bleef de Zweed de baas. Bij de eerste boei was de volgorde: Zweden, Holland, tlalië, Noorwegen en Frankrijk. De uitslag was: 1 Zweden, 2 Neder land, 3 Frankrijk, 4 Noorwegen, 5 Italië. Uitslag twaalfvoetsjollen: Eerste serie: 1 Zweden, 2 Noorwegen. Tweede serie: 1 Noorwegen, 2 Zweden De Hollander de Vries Lentsch werd respectievelijk zes en zeven. Gaudin, de Fransche schermer die zoowel het floretschermen als degen- schermen won. Dinsdag ging de finale op degen in dividueel om den Olympischen eereti tel. Het schermgebouw was betrekkelijk slecht bezet, toen omstreeks 10 uur be gonnen werd met de beslissing, die tus schen tien schermers gaat. Onder leiding van den bekwamen Italiaanschen hoofdsecondant C-Anselmi trokken de volgende degen-schermers: Delporte (België)e Buchord (Frankrijk) Calnan (Amerika), Hellster (Zweden). Cicuvel (Egypte), Goudin (Frankrijk), Milner (Amerika), de Beur (België), Tom (België) en Moyal (Egypte). Er werd evenals in de tweede halve beslissing, om twee touches getrokken. Uit deze beslissing worden de vier besten geplaatst voor een extra finale, waarin om tien treffers gewerkt wordt. De Franschiman Goudin begon goed, nl. t overwinningen op Delporte, Bu- cha;van Milner met 20. Zijn. partij tegen den Belg Tom eindigde in een coup double. Ook Buehard trad op den voorsprong, door Delporte met 21, Calnan met 20 en zelfs Tom met 20 te toucheeren. De Zweed Hellsten ging ook mee in de running voor de extra finale evenals Calnan die overwinningen boekte op Milner en Delporte van 20 en op de Beur, Moyal met 21. De beide Franschen en de Belg Tom maakten tegen het einde de beste kan- De eindstand van was: eerste beslissing gew. pnt. ontv. treff. 1. Gaudin (Frankryk) 8 5 2. Buehard (Frankrijk) 7 8 3. Tom (België) 6 9 4. Calnan (Amerika) 6 9 5. Hellsten (Zweden) 5 13 6. Delporte (België) 4 13 7. Cicuvel (Egypte) 3 15 8. de Beur (België) 3 15 9. Milner (Amerika) 1 16 10. Moyal (Egypte) 1 17 De vier eersfcgenoemden komen dus 'n de extra beslissing zoodat daarin 2 Franschen, 1 Belg en 1 Amerikaan aai den Olympischen eere titel personeel de gen trekken. De extra finale. De extra finale begon om ruim 3 uur. Het ging niet alleen om 10 treffers doch als de winnaar in een partij nog geen twee treffers voor stond, moest er door getrokken worden tot een verschil van van 2 touches bereikt was. De uitslag werd: 1. L. Gaudin (Frankrijk) Olympisch kampioen. 2. G. Buehard (Frankrijk) 3. G. Calnan (Amerika). Als de klok Dinsdag twee uur wijst is er buitengewoon groote belangstelling van de zijde van het publiek zoowel als bij sportmenschen en journalisten. Eerste party lichtgewicht. Lang over tijd betreder, de Amerikaan Halaiho en de Tsjecho-Slowaak Pötsch het podium voor de eerste partij in dit tournooi, de eerste voorparty lichtge wicht. Halaiho toont den ouden stijl. Linksche rechte stoot opstoot en 'n zeld zame linkerhoek. Pötsch. 'n vechter, heeft moed en uithoudingsvermogen Halaiho wint, tot in de derde ronde Pötsch voor de tweede mal te laag stcot en gedisqualificeerd wordt. De Pool Majchrzycki en de Hongaar Szaboky leveren een ijverige, niet zoo hoogstaande partij, de eerste is de bok ser en weer wint de stijlbokser van den vechter. De Argentijn Bucnfiglio en de Fin Rech. De Zuid-Amerikaan werkt niet sympathiek. Vele slagen zijn zeer laag, zoo niet te laag en steeds treft de bin nenkant van de hand. Belet zijn plaats buiten de ring den scheidsrechter dit ie zien? Ruw werk waarin Buonfiglio zegeviert. Dan komen Dübbers. een Duitscher en Lind een Noor. Zij boksen eerlijk, ijverig en middelmatig. Dübbers krijgt de be slissing. Diaz Hermandez, ChEeen en O'Shea, winnen. De rabbit-killer, de stoot op den Ier, matig boksen, dat Hermandez doet achternek, doet zeer onamateurs aan. Hü is verboden. Carcagne, Franschman, bokst tegen Markevicus, Lithauen, wint, maar is te wild om den ander reeds in de eerste ronde buiten gevecht te stellen. Hij wint op punten. De Zweed Berggren. reserve, en de Belg Godart, Berggren Is veel langer dan de Belg. Hij won, maar had op af stand moeten werken. De Zuid-Afrikaan Smith bokst de laatste voorpartij-lichtgewicht tegen den Canadees Buütaglio. Een party met stijl winnaar de Zuid-Afrikaan. Licht Middengewicht. Nu openen Nuss, Luxemburg en Palm, Estland, de zes partijen licht-midden- gewicht. Matig, wel eerlijk werk, dat Palm wint. Lown, Amerika en Landini uit de Ar- gentynsche reserve. De langere Ameri kaan bokst in stijl, linksche rechte en linksche opstoot beletten den Argentijn in te vechten. Een sterke, handige vech ter tegen 'n bokser. Hairtelijk kust Landini Lown bij den afloop. Winnaar Landini, een onbegrijpelijke beslissing. De Japanner t Usuda werkt dan tegen den Spanjaard Fagundez. De pootige Jap staat rechts voor, wat ongemakke lijk moet zijn voor Fagundez. Zij bok sen op halven afstand een afmattende partij. Winner Usuda door goed werk in de eerste ronden. Walter, Duitscher en Hall, Rhodesia werken fair op afstand. Hall zegeviert. De Deen Sande en de Ier Lenehan zoeken den afstand, maar geraken tel kens vast. De Deen Ihoudt zijn mond open als een stofzuiger. Onbelangrijke party. Ler.ehan wint. Smiiliie, Canada en de Oostenryker Traberger boksen een aardiger party. Traberger zoekt den korten afstand wat Smihie, die hem opdrijft, belet. Over winnen of sterven denkt Traberger als de derde ronde begint. Halverwege zinkt hy Ineen met de gebaren van een te lagen stoot. Echter wordt Smillie tot winner uitgeroepen. Glon, Polen en Sandhez Martinez, Chili, beginnen de twee voorpartyen bantamgewicht. Winner Martinez. De tweede en laatste gaat 'tusschen Daley, Amerika en Bjerke, Noorwegen. Aardige party, Daley is weer de styi- volste, maar in de eerste ronde te vlug met tegenaanvallen. Veel beheerschter is hy in de tweede. -Menige opstoot en plaagstoot treft. In de derde zoekt de Noor het lijf aan ïyf werk. Maar ook daarin is Daley hem de baas, die nauwe lijks op afstand weer den plaagstoot jab, uitzendt. Op het laatst nog een korte stoot met de rechter op de maag, ge volgd door een linkschen hoak op de kaak. Dan klinkt de bel en wordt de Ameri kaan tot winner uitgeroepen. Begin der achtste beslissingen. Het zwaarmdddengewicht opent de achtste beslissingen en tegelijk den Dins dagavond. Cecc&relli, Italië, en Mc. Oor- kindale, Zuid-Afrika, boksen de eerste party. Krachtig werk. beide zoeken den strijd. zyn werk daar schynt meer dan het is. daar Mc. Corkindale meestal de binnenlyn heeft. Zuid-Afrika wint. Snel boksen op halven afstand. Touquet, Frankryk en Vinca, Lithauen boksen nu op hal ven afstand. De Lithauer is sterker. de Franschman werkt kundiger en is wel eens laag met jolts. In het laatst der tweede ronde plaatst hy eenige harde linksche rechte stooten, die de Lithauer in het begin van de derde ronde teruggeeft. Leven- dig werk ook nu, waarin Vinca terrein herwint, zoodat hy de beslissing ont vangt. Ojeda Doren, Chili en Avendo, Argentinlië, boksen heftig borst aan borst. Stevige gedrongen jongelieden. Van geringe bokswaarde. Het staat ge weldig, doch zulk werken deugt niet voor het straatgevecht. Avendo wint terecht. Carrick, Canada, en Weiter, Luxem burg, Sterk en een vechter is Weiter. maar hy heeft vergeten te leeren bok sen en zoo is ook deze party te slecht voor een ontmoeting der besten van alle volken, want Carrick bokst nu ook weer niet zoo goed, dat hy zoo'n tegenstan der rustig afstraft. Carnck wint. Pistulla is 'n Duitscher, hy bokst nu tegen den Amerikaan Lucas. De Yankee is veel langer, dus wacht ons in- en af- vechten. Maar de gedrongen Duitscher bokst even tactisch, als de Yankee roeke loos. Hij ontwijkt de wilde aanvallen of stoot tegen en houdt het hoofd koel. Jammer, dat slechte techniek hem be let met uitwerking te treffen. Vermoeid maar gevaarlijk door zijn koelbloedig heid, bokst hy de derde ronde en wint onder gejuich van de zaal. Onze Mil jon. Onder aplaus bestijgt de lange Hol lander Miljon den ring. De Zweed Jo hansson is zyn tegenstander. Waarom Miljon den kleineren man niet op af stand houdt, vraagt men zich angstig af. Het wordt nu steeds boksen op halven afstand. Maar plots terwyi hy Miljon tegen de kaak hoekt links en rechts, zinkt hy ineen. De Hollander zorgde voor de binnenlyn, zijn rechter ging omhoog tegen de kaak. Spoedig is de Zweed over eind. De halve minuut van de eerste ronde komt hij hangend door. De twee de is voor Miljon, al is de Zweed frisch en strydlustig. Miljon, al vervalt- hij in de fout der halve afstand te zoeken, is koel van hoofd en treft schitterend. Johanssen dekt vergeefs. De derde ronde gaat eerst gelijk op. dan neemt Miljon weer 't voordeel, zy 't gering en wint. Dinsdagmiddag werd het Olympisch Gymnastiek-tournooi ingezet met de monstraties van Holland, Hongarije en Duitschland. Nadat de Koninklijke familie in de Koninklijke Loge had plaats genomen kwamen de Holiandsche dames en hee- ren met een flinken pas het prachtige Stadionveld opgemarcheerd. Onder lei ding van den heer van Velzen, Rotter dam. kregen wy allereerst van 36 da mes een nummer vrye oefeningen in vloeienden vorm. Hierna kwamen de heeren de dames gelederen versterken. WU zagen Bato, Amsterdam een serie klassikaal brug, F. H. C. uit Heerenveen een veteranen afd. uit Bergen op Zoom, vrye oefening demonstreeren. De da mes van Maasnymph, Rotterdam, toon den een goed nummer klassikaal brug. Turnlust Rotterdam, had evenwichtslat- ten gekozen. Aspasia, Rotterdam gaf klassikaal rin gen. Sparta, Krimpen a. d. Lek en Sparta Dordrecht hadden resp. vrye oefeningen en brug gekozen. Het geheel maakte een goeden Indruk Vervolgens kregen wy van 72 Rotter- damsche dames onder leiding van den heer Brugeling een fraaie serie knots- zwaaien. Begeleid door een piano, welke ver sterkt door een megafoon een geweldig geluid gaf, vertoonde de dames mooi sa mengestelde oefeningen. Een luid ap plaus beloonde dit keurige optreden. Het dameswerk werd op fraaie wijze beslo ten door Turnlust, Rotterdam. Met 24 dames vertoonden rij fijn samengestelde rhythmische oefen! agen. Tot slot defi leerden alle Holiandsche deelnemers langs de Koninklijke tribune. De Konin gin nam deel aan het algemeen bege leidende handgeklap, waarop de deelne mers afmarcheerden. Hongarye kwam vervolgens met 24 da mes in Nationale kleederdracht, Op gra- cieuse wijze toonden zyn ons eenige volksdansjes. Hiema betrad Duitschland met 120 dames en heeren alleen van de „Hoch- schule für Leibesübungen Berlincp de tonen van him eigen orkest samen gesteld uit 27 studenten van de ,.Hoch- schule" zingende het veld op! Oefeningen in loopen, vrije oefeningen dames, huppen, vrye oefeningen man nen, alles uitgevoerd op ten wyze, zooals nimmer in ons land werd vertoond. Daarna suisden tegelijk dertig speren door het luchtruim, gevolgd door dertig slingerballen. In vlot tempo werd eer. programma van 12 nummers afgewerkt, hordenloop van dames en heeren, bal spel met een bal van drie K.G., boksde- monstratie van zestig man. springen zonder toestellen. Een afwisseling vorm de het handbalspel. Doch de clou van den middag was wel voor het laatste nummer bewaard. Op een voor ons ge heel vreemde wijze kwamen de ..wee groepen dames en heeren op. Beide groepen werden begeleid door muziek, gong en bekkens. Het eerste nummer was een bewegingskoor, dat hoofdzakelyk imponeerde door de schitterende regie. De dames hadden allen lange op ver schillende wijze gekleurde jurken aan. de heeren waren in lange rood-bruine broeken en blouses gekleed. Het tweede nummer was een vroolijke volksdans, waarmede deze schitterende demonstra tie op sublieme wijze werd gesloten. H,M. de Koningin toonde de gym- nastlekdemonstratie tot het einde toe by en vertrok daarna naar Soestdijk. DE FINANCIEELS RESULTATEN DER OLYMPISCHE SPELEN. Naar wy vernemen zijn de financieele resultaten van de Olympische Spelen, zooals die tot heden zijn verkregen, van dien aard. dat tenminste 50 pCt. van de door de deelnemers aan het waarborg fonds gestorte bedragen terugbetaald zal kunnen worden. DE KONINGIN EN DE OLYMPISCHE ATHLETEN Ontvangst ten Hove. Hedenavond te nsgen uur zal H.M. de Koningin ten pa!:: :e op de Dam eenige duizenden athieten en officials ontvangen uit alle landen die aan het Olympische tournooi d-aelnemen. Tien sportsmen van élk land zyn uitgenoo- öigd. Tot het tiental behooren wat Ne derland betreft o.a. de dames Gisolf (athletiek) en Braun (zwemmen). BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN AAN DE OLYMPISCHE SPELEN, Het N.O.C. bericht: Het ligt indebe doeling van H.M. dz Koningin de volgende Olympische wed strijden bij te wonen: Op 9 Augustus de dressuurproeven in het Sportpark te Hilversum. Op 10 Augustus des morgens vroeg de uithoudingsproeven (Military) voor rui ters in de omstreken van Hilversum. Op 11 Augustus des morgens de zware dressuurproeven in het Sportpark te Hilversum Des middags de ruitexspelen in het Olympisch stadion te Amsterdam. Op 12 Augustus des middags de rui- terspelen in het Olympisch stadion te Amsterdam. Waarschijnlijk zal Hare Majesteit op 8 Augustus de zeilwedstryden op de Zui derzee bijwonen. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raadhuisstraat 61, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres- PROBLEMATIEK Wy geven deze week ter oplossing een nieuwe compositie van W. van Daalen, speciaal samengesteld voor „beginners". BLADPROBLEEM No.. 1323 Auteur: W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART De Hongaarsche teekenaar Kelen teekende voor ons blad nog deze impr essies van den Marathonwinnaar El Ouali en den tweeden aankomende, d e Chileen Plaza. wi». Stand in cyfers: Zwart 9 schijven op: 7, 8, 10, 13, 14, 19, 21, 28 en 45. Wit 9 schyven op: 22, 30, 33, 34, 37. 40, 42, 43 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen van dit vraagstuk wor den gaarne ingewacht tot uiteriyk 13 Augustus a.s. OPLOSSINGEN De auteursoplossing van probleem No. 1319 is: No. 1319. W. van Daalen. Wit: 42—38; 38—33; 39—33; 37—32; 22 24; 12—7; 34—30; 40 7 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. SCHIJNOPLOSSING. Wit: 42—38 38—33; 39—33; 34—30; 3732; 22 24; 40 16 met zeer veel kans op winst voor Zwart. Zwart: Steeds gedwongen. Hieronder plaatsen wij een interes sante party uit den wedstryd om het clubkampioenschap der „Haarlemsch Damclub", gespeeld op 23 Juli 1928 tus schen de heeren: J. W. v. Dartelen me Wit en P. G. van Engelen met Zwart. PARTIJ No. 1324 Holiandsche opening. Wit Zwart. 33—28 1. 18—23 31—27 2. 17—21 34—30 3, 20—24 39—33 4. 12—18 37—31 5. 21—26 41—37 6. 14—20 30—25 7. 10—14 Tot op den 7den zet kenmerk zich deze party door de neiging wederzyds de symmethie te hand haven met omwisseling van de volgorde der zetten. 40—34 8. Met dezen zet had Wit nog r/at kunnen wachten. Eerst 44—39 en daarna 4034 verdient de voor keur. 45 34 27—22 24—29 20 :40 15—20 der party is nu na dezen zet op Te vroeg gespeeld! Het Initiatief Zwart overgegaan. 18 27 31 22 12. 5—10 Niet 7—12 wegens 22—18 en 38 7 44—40 13. 20—24 34—30 14. 10—15 50—45 15. 8—12 Het begin van den aanval 05 schyf 22. 40—34 16. 37—31 17. 42 31 18. 31 22 19. 36—31 20 12—18 26 37 18 :27 7—12 Gedwongen! De Wit:: stelling wordt er niet beter op. 31—27 21. Gedwongen. 2— 8 47—42 22. 14—20 25 14 23. 9 20 46—4 1 24. 1 7 41—36 25. 20—25 Stand na den 25sten zet van Zwart: Zwart: 3, 4, 6/8, 11, 13, 15, 16, 18, 19 23/25. Wit: 22. 27, 28., 30, 32, 34/36, 38, 42, 43, 45, 48, 49. 34—29 26. 25 34 29 40 27. 4— 9 49—44 28. 23—29? M. i. is dezé zet zwak. Hiermede geeft Zwart zyn voordeel vrywel prys. Zwart 2429 en daarna 8—12 en 12—17 moet tot winst leiden 44—39 29. 8—12 39—34 30. 18—23 36—31 31. 12—17 Op 1218 zou volgen Wit 22— 32— 28 en 34 1. 31—26 32. 15—20 Fout! Zwart 8—12 was de zet! 27—21 33. 16 18 32 27 34. 23 :21 34 1 35. 20—25 40—34 36. 9—14 34—30 37. 25 34 1 40 38. 21—27 40 49 39. Zwart kon nu wel opgever. 3— 9 42—37 40. 27—31 38—33 41. 31 42 48 37 42. 24—30 35 24 43. 19 30 45—40 44. 13—18 40—35 45. De nu volgende danizst voor Zwart is toch verloren! 9—13 35 24 46. 13—19 24 22 47. 17 48 49—16 48: 48 31 26 37 49. 11—17 16—11 50. 17—21 11—16 51. 21—26 16—32 52. 14—20 32—38 53.' 20—25 38—43 54. 6—11 43—39 55. 11—16 39—43 56. Zwart geeft op! Jammer dat Zwart by den 28sten zet zyn voordeel prys gaf. Immers schijf 22 bezorgde Wit veel moeiiykheden en ik geloof zeker dat de stand voor m'ij theoretisch verloren was. Echter juist in dit spelgedeelte begon de wedstryd ook mede te spreken, waardoor het te verklaren isc dat Zwart andere wegen ging bewandelen. Echter door Zwart's schyf op 29 kreeg ik gelegenheid op combinaties te gaan spelen en juist in dit spel&enre heb ik meestal niet ever geluk te klagen, want ook in deze party kwam de blunder waarop ik gewacht had! Daarvoor is het damspel een spel vol wisselvalligheden! Analyse van J. W. v. Dartelen. Probleem No. 1319 werd correct opge lost door de volgende heeren: W. van Daalen, Aebe de Jong, F. A. Berkemeier, H. G. Teunisse, J. v. d. Vlugt, P. Mollema, Ph. F. Amelung, J. van Looij, Jac. Fr. van Garderen, J. P. van Eyk, J. Poppen, J. C. van Waard, R. Hartgerink, J. Wielenga, P. H. Meu- re en J. L. Versteeg, allen te Haarlem; F. H. Kluen en J. Roland Kuijk, beiden te Heemstede; P A. Nooy te Haarlem- merliede; J. B. Sluiter Jr. te Aerden- hout; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Ven- nep; P. Kleute Jr. te 'sGravenhage en J. van Steenwyk te Ryswyk (Z.H.). OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP DE DEELNEMERS. Het bestuur van den Ned. Dambond heeft thans definitief de volgende spe lers uitgenoodigd om aan den a.s. wed stryd om het wereldkampioenschap deel te nemen: Marius Fabre (wereldkam pioen). Isidore Weiss (ex-wereldkam pioen), Stanislas Bizot (ex-wereldkam pioen) en Herm. de Jongh (ex-kampioen van Nederland) allen te Parys; Dr. Al fred Mblimard (ex-kampioen van Frankrijk) te Ambert; Marcel Bonnard (kampioen van Lyon) te Lyon; J. de Haas (ex-kampioen van Nederland) te Brussel; B. Springer Jr. (de bekende blindspeler) te Marseille; A. K. W. Dam me (kampioen van Nederland); J. H. Vos (ex-kampioen van Nederland) bei den te Amsterdam en W. C. J. Polman te 's-Gravenhage. Tevens zal nog wor den uitgenoodigd de kampioen van den wedstrijd om het nationaal kampioen schap. Door deze bezetting heeft het bestuur van den Ned. Dambond de sterkste spelers der wereld bijeengebracht, zoo dat het a.s. Olympisch Damtournooi een gulden bladzyde belooft te worden in de geschiedenis van het damspel. Het tournooi is thans definitief vast gesteld van 20 October tot 1 November a s. te Amsterdam, terwyl 24 en 29 Oc tober als*rustdagen zyn vastgesteld

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10