DE WEDSTRIJD-VERSLAGEN BB WATERPOLO ROE'EN. WIELRIJDEN ZWEMMEN. mm r f HAARLEM'S DAGBLAD DERDE BLAD WOENSDAG 8 AUG. 1928. Het Zwemtournooi. Steeds maar nieuwe records. Kojac, Hilde Schrader en Arne Borg. Duitschland en Hongarije in de finale waterpolo. Van een enthousiast verzorger en zwakke zwempakken. Schitterende Duitsche gymnastiek-demonstratie. Koninklijk bezoek. Dubbele winnaars. P. Wanneer zullen we in de mini sport eens op het hoogtepunt raken? Er is geen groote wedstrijd of er wor den series nationale records verbeterd en als het puikje der internationale zwemmers bijeenkomt., zooais op de Oiym pische Spelen tuimelen de internatio nale records bij bosjes. In geen enkele andere sport is dat zoo sterk. Neem nu eens Dinsdag. Het begon al 's ochtends met den Amerikaan Kojac, die 100 Meter rugzwom in den, voor ons kalme ploete raars onbegrijpelijken, tijd van 1 min. 9 1/5 sec. en daarmee het Olympisch en het wereldrecord verbeterde. Des middags verbeterde de Duitsche Hilde Schrader ook deze beide records in de 200 Meter schoolslag, die zij in 3 min. 11.6 sec. aflegde en de Japanner Tsu- ruda won zijn serie 200 Meter school slag in den nieuwen Olympiscn-record- tijd van 2 min. 49.2 sec. Alles op een dag en morgen zullen er wel weer nieu we records bijkomen. Voor de Holland- sche dames was de dag weer vrij goed. hoewel mej. v. Gelder het in haar zeer sterk bezette serie van de 200 Meter schoolslag (Schrader, Geraghty, Hase- lius) niet tot plaatsing wist te brengen en mej. Baron niet in haar besten vorm was. Zij werd niettemin tweede in haar serie, achter de nu onttroonde wereld recordhoudster Lotte Mühe, die 3 min. 14.2 sec. zwom. Marie Baron noteerde 3 min. 20.2 sec., maar zü zal in de demi finale wel sneller zwemmen, Mej. van Norden, onze derde representante won zoowaar haar serie, die echter vrij zwak bezet was, hetgeen blijken moge uit haar tyd 3 min. 27.2 sec. Bij de heeren op dit nummer was, zooals reeds gezegd, de Japanner Tsuruda verreweg de sterkste, zijn tyd was 7.4 sec. sneller dan die van Rademacher. De 400 Meter vrije slag zal ongetwij feld ten deel vallen aan Arne Borg, die zijn serie spelenderwys won in 5 min 9.6 sec. De Amerikaan Crabbe had in een der andere series slechts een vyfde seconde langer noodig, maar Borg kan ongetwijfeld neg wel wat sneller. Charl ton is niet in zijn beste conditie. Hy werd tweede in zijn serie, achter den Japanner Takaishi. Crabbe is de groote stylist van het kwartet. Borg valt op door zijn venynigen dag, die het meest yan allen doet denken aan een voort gezette sprint, Charlton door zijn for- sche, maar byna loome styi. Takaishi door de nydigheid, waarmee hy telkens zijn hoofd opzy rukt om adem te halen. Maar een knap stelletje zwemmers, dit kwartet van vier nationaliteiten. De finale van het waterpolo-tournooi zal gaan tusschen Duitschland en Hon- garije, want nadat het Belgische protest tegen Duitschland was afgewezen, wis ten de Duitschers de Engelschen baas te blyven in een alleszins merkwaardi- gen wedstryd terwijl Hongarije de Fran- schen versloeg na feilen strijd. De En gelschen die, evenals tpgen Nederland. epn wel wat al te forsch en verre van sympathiek spel demonstreerden werden in de eerste helft geheel overspeeld door de Duitschers, die met rust de leiding hadden mee 6—1. Het leek afgeloopen, op het gejuich na. Maar toen toonden de Engelschen die loffelykste hunner karaktertrekken: vasthoudendheid en niet toegeven dat je verloren hebt voor het zoo laat is. Zij haalden geleidelyk op tot 6—5 en als hun aanvoerder Radmi- lovic toen niet uit het water was ge stuurd, weet ik nog niet wat er gebeurd zou zyn. Nu scoorden de Duitschers ge makkelijk nog een doelpunt en later nog een, om met 85 te winnen. Hongarye won van Frankrijk met 5—3 na een vin- nigen wedstrijd, die zeer intens door het publiek werd meegeleefd en in zoo verre merkwaardig was, dat byna alle Hongaarsche spelers op hun beurt uit het water moesten, om andere zwem pakken aan te trekken. Ook deze wed stryd (o arm polospel) was lang niet van vreemde smetten vrij zoodat zelfs op een oogenblik drie Hongaren en twee Franschen tegelijk aan den kant zaten op last van den strengen Belgischen ar biter. De Hongaarsche overwinning werd door niemand met meer vreugde begroet dan door den verzorger der Hongaar sche spelers. Ik geloof dat deze man het niet zou hebben overleefd als de wed stryd vei'lengd had moeten worden. Toen Hongarye kort voor tyd het vierde doel punt scoorde en daarmee de strijd vrij wel in hun voordeel beslist was, sprong hy in spontane vervoering geheel ge kleed te water, tct groote vreugde van het publiek. Doch de duizenden die Woensdag het Zwemstadion bevolkten mogen nog zoo goede sport hebben gezien, zy hebben nog meer gemist door hun afwezigheid uit het groote Stadion waar gymnastiek- demonstraties werden gegeven. Deze de monstraties waren in drie groepen ver deeld, namelyk de Hollanders, die een wel wat lange en nogal rommelige ver tooning te zien gaven, de Hongaren die allerliefste volksdansen in cosiuum uit voerden, folkloristisch even kleurryk als interessant maar eigenlyk weinig gym nastisch en tenslotte de 120 turners en turnsters van de ..Hochschule für Leibes- übungen" te Berlyn. Dit was eenvoudig schitterend. De correctheid, snelheid en regelmaat waarmede deze oefeningen werden uitgevoerd en afgewisseld waren eenvoudig boven allen lof verheven. Hier waren Duitsche grondigheid, organisatie en voorbereiding in hun volmaaktsten vorm gedemonstreerd. De Koningin, die by de opening der Spe len niet aanwezig kon zyn, woonde de gymnastiek-demonstraties met Prinses Juliana en Prins Hendrik bij. Heden gaat de konihklyke familie naar de zeilwedstrijden en naar verluidt zul len ook de sluiting der Spelen en de Ruiterspelen worden bygewoond. Voor vreemdelingen en landgenooten is deze belangstelling van het staatshoofd een reden tot groote satisfactie. Williams (Canada) won de vorige week twee Olympische kampioenschap pen, de 100 en 200 Meter hardloopen. Gaudin, de Fransche schermer heeft het hem nagedaan door zoowel het indivi dueel floretschermen als het dsgenscher- men te winnen en het is te verwachten dat Arne Borg na de 1500 meter vrije slag zwemmen ook de 400 meter zal ver overen .De drie superhelden van de Am- sterdamsche Spelen! 2. Fauntz (Amerika) 3 min. 29 sec. 3. Thompson (Australië) 3 min. 33 3/5 sec. De kleine Amerikaansche zwemster Miss Fauntz, die er nog jonger uitziet dan onze Rotterdamsdhe meisjes, begint met 'n enorme snelheid en 't schynt dat zy op haar gemak zal winnen, terwyi Mej. van Norden en de Australische vertegenwoordigster Miss Thompson een feilen strijd om de tweede plaats voeren. Na 100 M. blijkt echter, dat de Ameri- kaansche afzakt. Onder oorverdoovend gejubel passeert Mej. van Norden eerst Miss Thompson en tikt precies gelijk met Miss Fauntz op 150 M. aan. De laatste baan moet beslissen en daarop wint de Rotterdamsdhe met een eindspurt, die doet denken aan die van haar clubge- noote Zus Braun. In de demi-finale plaatsen zich drie Duitsche zwemsters, te weten Schrader. Mühe en Zimmermann, twee Neder- landsche, Mej. Baron en Mej. van Nor den, drie Amerikaansche, n.l. Geraghty. Fauntz en Hoffmann. de Deensche Jacobson, de Zweedsche Haze li us, omdat besloten wordt dat de twee snelste der den ook geplaatst worden, waardoor mej. Haselius en Mej. Hofmann alsnog de demi-finale bereiken. 200 Meter schoolslag voor heeren. De nummers van 1, 2 en 3 van iedere demi-finale komen in de finale. Eerste serie, vijf deelnemers. Uitslag: 1. Tsuruta (Japan) 2 min. 491/5 sec. (nieuw Olympisch record). 2. Spenc (Canada) 2 min. 53 sec. 3. Ildefonso (Philippynen) 2 min. 53 1 5 sec. De Japanner verbeterde dus in deze serie zyn Maandag gevestigde Olympisch record. Tweede serie, vier deelnemers. Uitslag: 1. Rademacher (Duitschland) 2 min. 561/5 sec. 2. Harlir.g (Zweden) 2 min. 572/5 sec. 3. Sietas (Duitschland) 2 min. 57 4/5 sec. 400 Meter vrUe slag, heeren. Wereldrecord: Arne Borg (Zweden) 4 min. 50.3 sec. Olympisch record: WeissmüHer (Amerika) 5 min. 41/5 sec. De beide besten van elke serie en de snelste derde van alle zes series worder. ;n de demi-finale geplaatst. In dit nummer is Arne Borg reeds van te voren de aangewezen winnaar, vooral als men bedenkt, dat hy Maandag over de eerste 400 Meter van rijn 1500 Meter een tyd maakte van 4 min. 58 sec. Eerste serie, vier deelnemers. 1. Clapp (Amerika) 5 min. 13 2/5 sec. 2. Arai (Japan) 5 min. 23 2/5 sec. 3. Berges (Duitschland) 5 min. 27 4/5 sec. Tweede serie. vUf deelnemers. 1. Crabbe (Amerika) 5 min. 9 4/5 sec. 2. Yoneyama (Japan* 5 mir.. 174/5 sec. 3. Var.ceplancke (Frankryk) 5 min. 20 sec. Derde serie, vier deelnemers. 1. Auit (Canada) 5 mir.. 18 4/5 sec. 2. Heinrich (Duitschland) 5 min. 20 sec. 3. Antos (Tschecho Slowakije) 5 min. 39 4/5 sec. Vierde serie, vier deelnemers. 1. Ame Borg (Zweden) 5 min. 9 3/5 sec. 2. Ruddy (Amerika) 5 «nin. 26 2 5 sec. 3. Handschumacher (Duitschland) 5 min. 32 sec Vijfde serie, vyf deelnemers. 1. Takaishi (Japan) 5 min. 22 4 5 sec. 2. Charlton (Australië) 5 inin. 23 sec. 3. Oostoli ritalië) 5 min. 29 2/5 sec. Zesde serie, v.er deelnemers. 1 Zorilla (Argentinië) 5 min. 19 4 5 sec. 2. Hatf-eld (Engeland) 5 min. 22 4/5 sec. 3. Lindsay (Nieuw Engeland) 5 min. 28 3, 5 sec. Het zwemprogramma van Dinsdag wordt besloten met den waterpolowed- stryd HONGARIJE—FRANKRIJK (3—3) voor de demi-finale van het polotour- nooi. welke onder leiding stond van den Belgischen arbiter A. Delahaye. Algemeen verwacht men een spreken de overwinning voor de Hongaren en daarom juist moed:gt het publiek, dat steeds voor de zwakste voelt, dus de Franschen aan. Overweldigend is dan ook het gejuich als Padou aan Frank rijk de leiding geeft met een fraaien doorslagbal, waarmede hy de Hongaren het eerste tegenpunt van dit waterpo- lotournooi bezorgt. De Hongaren krygen dan'twee straf - worpen te nemen. De eerste wordt door Keserie Sr. in een doelpunt omgezet, de tweede door De Jardin gestopt. Rust komt met 1—1. Als de tweede helft begint, worden de Hongaren sterk aangemoedigd door hun landslieden, die versterkt zijn met een twintigtal jonge meisjes in Hongaarsche nationaal costuum, die de tribunes op- vrooiyken. Een teleurstelling was het voor de Hongaren, dat de Franschen onmiddel- lyk de leiding hernamen door een fraai doelpunt van Padou. Doch des te grooter was de vreugde toen Vertes! met twee doelpunten de Hongaren weer in het voordeel bracht. Het ging toen geiyk op. Keserie Sr. zorgde voor 4—2, Cuvelier verkleinde den achterstand tot 43 en daarna was het Vertesi. die de Hongaren aan een vyfde doelpunt hielp. Bij het eindsig naal was de stand 53 in het voordeel der Hongaren, die dus in finale te gen Duitschland komen. GüNTHER. Het programma van Dinsdagmiddag ving aan met de demi-finale Skiff. Voor de eerste hefit verschenen aan den start aan boei I Engeland en aan boei II Canada. Engeland wint met drie lengten voor sprong in 7 min. 52 sec. Tyd van Ca nada 7 min. 57 3/5 sec. Voor or.s land was de volgende- race van het grootste belang. Aan den start verschenen daarna nl. aan boei 1 Ne derland (L. H. F. Gunlher) en aan boei 2 Tsjecho-Slowakije (J. Straka). Onze landgenoot start r.ogal hoog. Straka iets lager en is daardoor iets achter op de 250 Meter. Op de 500 Meter liggen beide booten gelijk. Straka spurt en op 750 Meter is hij 3/4 lengte voor, maar de situatie verandert weldra. Gunther be gint in te loopen en is op 1000 Meter nog slechts een halve lengte achter om op de 1250 M. met Straka gelijk te lig gen. En dan klemt Gunther zyn tanden op elkaar om met lange slagen van Straka weg te loopen. Als hij de tribune passeert, waar hem een oorverdovende ovatie gebracht wordt, is hy ruim twee lengten voor. Het enthousiasme van de dan talrykcr geworden toeschouwers Is onbeschrijfelijk. Straka loopt neg iets ln maar Nederland wint tenslotte mfct ruim twee lengten voorsprong in den tyd van 7 min. 57 2/5 seconden. Tijd Straka 8 min. 4 4/5 sec. Gunther komt hierdoor in den halven cindstryd. Voor de derde heat verschynen aan den start aan boei 1 Amerika en boei 2 Zwitserland. Amerika loopt uit. is op 1500 Meter twee lengten voor en wint met twee lengten in den tijd van 8 min. 5 3 5 sec. Tyd Zwitserland 8 min. 11 sea Dan verschijnen aan boei 1 Australië en boel 2 Frankrijk. Pea ree makt or een oefenparty van en wint met vele leng ten in 7 min. 42 2 5 sec. Frankrijk 8 min. 11 4 5 sec. Dr. A. A. J. H. Marres, de coach van Gunthep Vier met stnurman. Het volgend nummer, vier met stuur man, brengt eerst aan den start boei 1 België, boei 2 Polen. De Belgen starten snel en zijn op 500 Meter 3/4 lengte voor. De Polen halen langzamerhand in en komen op 1500 Meter gelyk te liggen om na spannen- den strijd met slechts een tafiengte te winnen. Tijd Polen 7 min. 29 sec. Tyd België 7 min. 30 2 5 sec. Tweede heat: Boei 1: Italië boei 2 Duitschland. Itaüë wint met drie lengten, in 7 min. 18 2, 5 seam Duitschland 7 min. 26 2 5 sec. Daarna heeft de Zwitsersche ploeg een row over in 8 min. en 2 /5 sec. De acht. De laatste wedstrijden van den dar zijn de Acht allereerst komen aan den start Canada boei 1 en Polen boei 2. Canada wint deze spannende race met een lengte voorsprong in 6 min. 37 2 5 sec. tegen Polen 6 min. 42 l '5 sec. Daarna komen aan den s'art Enge land boei 1 en Duitschland boei 2. Op 250 meter liggen de booten gelijk, doch op 1500 Meter trekken de Engelschen langzaam maar zeker weg en winnen met twee lengten voorsprong in zes min. 34 1/5 sec. tegen Duitschland in 6 min. 42 4/5 sec. Voor de .laatste heat komen aan den start aan boei 1 Amerika en aan boei 2 Italië. De Amerikanen winnen met vier lengten in 6 min. 32 4. 5 sec. tegen Italië in 6 min. 44 2/5 sec. WEDSTRIJDEN OP DEN WEG. Over het traject Hembrug, Spaarn- dam. t Kopje. Santpoort. Bloetrcndaal. Zandvoort, Aordenhcui. Noordwyk. den Deyl. Den Haag en Schevcnlngen had Dinsdagmorgen ós wielenvcdv.rijd op den weg plaats. Precies acht uur he denmorgen werd gestart voor deze ra:e over 165 K.M. Een twintigtal ploegen uit vier ren ners en twee reserves bestaande was ingeschreven, terwijl uit Finland. Ier land en Zuid-Afrika slechte t>sn enkele ryder voor deze tocht waren gekomen t-iwyl uit Australië twee renners deel namen. Met tussch^npoosen van twee m'.nu- n vertrokken ós renners, waarbij even- 7-1 neg wel eens vertraging ontstond. 5 c—- «cht vertrok d~ eerste Hollanders Duvken, voorafge gaan door den Belg Lowazic en gevolgd door den Franschman Aumerle. De ter beschikking van de pers gestelde auto kon op liet eerste gedeelte van liet tra ject de renners niet volgen, zoodat wij de deelnemers eerst by Aerdenhout te zien kregen. De eerste die wy na 47 K.M. gereden te hebben, achterhaalden, bleek oer. Tschech te zijn. terwyi achtereenvolgens een Luxemburger en een Fin no> voor Den Haag werden achterhaald. Er werd op de zeer fraaie wegen een stevig tem po gereden. Reeds is onze auto op de Koninginnegracht ln den Haag geko men als wy de eerste terugkomenden ontmoeten. Het blyken te zyn de Deen Hansen, de Engelschman Marshall en de Franschman Aumerle. Het. is dan ongeveer tien minuten voor elf en met korte tusschenpoozen komen nog eenige andere, waaronder om zes minuten voor elf de Hollander Duvken. By het keerpunt op den boulevard te Scheveningen staan aan beide zijden de belangstellenden dicht opeengepakt en in snelle opeenvolging komen de renners binnen. De Deen Hansen blijkt OLYMPISCHE ATHLETIEK. Het Landenklassement AMERIKA VOOR DE 9e MAAL VOORAAN Laten wij beginnen met er nog eens aar. te herinneren dat er geen officieel landenklassement voor de Olympische Spelen bestaat. Zeer terecht heeft men dit niet willen bistellen omdat het tot tal van onrechtvaardige vergelijkingen leidt. Dit is dan ook het euvel dat aan de hieronder samengestelde opgave kleeft, maar het is nu eenmaal gewoonte by de vierjaariykscbe spelen dat cr officieuze klasseeringen worden samen - gesteld. Een als wij dit doen, zien wij dat de Vercenigde Staten weer. ondanks tal van teleurstellingen in de hardloapnum- mers onbedreigd bovenaan de liist staan. Voor de 9e maal in negen Olympiades. De lUst wordt: 1. Vereenigde Staten 17 3 F* 2. Finland 102 Pt. 3- Groot Britianië 46 pt. 4. Zweden 4-1 Pt. 5. Duitschland 44 pt. ó- Canada 38 pt. 7. Frankryk 27 pt. 8. Japan 19 pt. 9. Zuid Afrika 14 pt- 10. Ierland 10 pt. 11. Noorwegen 7 pt. 12- Hongarije 5 Pt- 13. Haïti 5 Pt- 14. Chili 5 pt. 15. Italië 4 pt. 16. Piulippi/nen 3 Pt. 17. Zwitserland 3 Pt. 18- Nederland 1 Pt. Finland is dus weer zeer goede twee de en ós rest komt ver achteraan. Ne derlandde een.'-re troost ls dat er nog verscheidene landen zün. die in het geheel geen punten behaalden. Ons eenige punt is de zesde plaats van de Boer in het vér-springen. In deze opsomming is do damesr.thle- tèek niet ergonomen. ALs Wil daarvoor een afzonderlijk klassement maken, ko men wy to: de volgende volgorde 1. Canada 34 pt. 2. Vereenigde Staten 2S pt. 3. Duitschland 23 Pt. 4. Polen 10 pt- 5. Zweden 8 pt. 6. Nederland 7 pt. 7. Japan 5 pt. 8. Frankryk 3 pt. 9. Zuid Afrika 2 pt. 10- Oostenryk 1 Pt. il. Italië 1 Pt. De Ncderlnndsche dames hebben rich dus in het internationaal gezelschap vrij wat beter gehouden dan de hoeren. De zeven punten die zij veroverden zyn te danken aan een vyfde plaats in de 4 x 105) Meter estafette en do tweede plaats van mej. Gisolf in het hoogspringen. hier met dpn Italiaan Grandi den snel- sten tijd te hebben gemaakt, twee uur 27 minuten. Dan volgt met een minuut verschil Santhall (Engeland) terwyi de Hol lander Duyken een t'Jd heeft gemaakt van 2 uur 37 minuten. hetg:<m ons do best? perspectieven opent. Onze land ge nooten Buys en Braspennlnx maken respectievelijk 2.32 .n 2.35. terwijl blijkt dat onze vierde ryder zUn flets gebro ken heeft. Waar evenwel de tijd van drie rijders voor den einduitslag wordt genomen, kan dit incident aan den tUd der Hollanders geen afbreuk doen. Om half een zijn aan het keerpunt van de ongeveer tachtig vertrokkenen 42 renners aangekomen en zyn de tijden der vier eerste ploegen van drie renners aldus: 1. Denemerken zeven uur 36 min. 2. België zeven uur 42 minuten; 3. Holland, zeven uur. 45 minuten 4. Engeland zeven uur 46 minuten. D? vier beste individueel© prestaties zijn daar: 1Hansen (Denemarken)en Gran 11 (Italië) 2 uur 27 minuten. 2. Santhall (Engeland) 2uur 28 min., Aeris (België) 2 uur 28 min. 3. Aumerle (Frankryk) 2 uur 29 min. 4. Nielsen (Denemarken) 2 uur 39 min. Toen de persauto aan de finish aan kwam was een groot deel der renners reeds terug. En waar. door protesten, die wel niet ui: zullen blijven, de eind uitslag nog in menig opzicht gewyzigd kan worden, geven wij hier den officie» sen uitslag van den lan denwedstrijd mot de ook officieus vastgestelde rijden: 1. Engeland 15 uur 4 min. 7 sec. 2. Denemarken 15 uur 9 min. 14 sec. 3. Italië 15 uur 32 min. 4. België 15 uur 35 min. 39 sec. 5. Frankrijk 15 uur 38 min. 20 sec. 6. Argentinië 15 uur 52 min. 15 sec. 7. Holland 15 uur 54 min. 44 sec. Dinsdagmiddag werden de zwemwed strijden voortgezet. De 200 Meter schoolslag voor dames brengt verscheidene beroemdheden aan den start, daar op dit nummer het wereldrecord de laatste maanden meer malen verbeterd is om door de Hol- landsche Mej. Baron. De Duitsche mej. Schrader en Mej. Mühe en de Zweed sche mej. Hazelius zftn wy allen ver schynen. Het record staat thans op ■najurt van Mej. Baron, doch reeds in de eerste serie verbetert de Duitsche Mej. Schrader het wereldrecord met 13/5 sec. De nummers 1 en 2 van elke serie plaatsen zich in de demi-finale. Uitslag eerste serie, zes deelneemsters: 1. Mej. Schrader (Duitschland) 3 min. II 3/5 sec. (Nieuw wereld- en Olympisch record). 2. Mej. Geraghty (Amerika). 3. Mej. Hazelius (Zweden). De Zweedsche zwemster valt dus al dadelijk af evenals Mej. van Gelder uit Rotterdam, d:e met miniem verschil als vierde aantikt. De tweede serie brengt Mej. Baron uit Rotterdam tegen de Duitsche kampioene en oud-wereldrecordhoudster Mühe. De Duitsche Mej Mühe verovert op de eerste baan een goeden voorsprong dien zij langzaam vergroot. Mej. Baron ligt eerst derde, maar passeert na 150 M. haar Amerikaansche concurrente Miss Hofmann en eindigt als goede tweede. Uitslag tweede serie, zes deelneemsters. L Mej. Mühe (Duitschland) 3 min. 141/5 sec. 2. Mej. Baron (Nederland), 3 min. 201/5 sec. 3. Mej. Hoffmann (Amerika) 3 min. 213/5 sec. Uitslag derde serie, vijf deelneemsters. Helen's impressie van den Duitschen- schoolslagzwemmer Rademacher. 1. Mej. Jacobsen (Denemarken) 3 min. 17 3/5 sec. 2. Mej. Zimmermann (Duitschland) 3 min. 18 3/5 sec. 3. Mej. Gustafsson (Zweden) 3 min. 25 sec. In de vierde serie is nog een Holland - sche zwemster ingedeeld, namelijk Mej, van Norden uit Rotterdam, onze derde vertegenwoordigster in dit nummer. Zü heeft het in zooverre goed getroffen, dat haar serie geen wereldrecordhoudster of oude-wereidrecordhoudsters bevat, wat by de zeer tserk bezette series van dit num mer bijna een uitzondering genoemd mag worden. Uitslag vierde serie: 1. Mej. van Norcen (Nederland) 3 min. 27 2/5 sec. Lii, (EL I y a. 5 W,t Koningin op het Olympi.nh SUdion Ooee Hollood.che tnrn.ter. aan de toestellen. Het bezoek van de Koningin aan bet Olympisch Stadion. Do koninklijke familie op de eere-tribun« tijden» de gymnasticka demonstraties, die zij tot het einde bijwoonde.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9