DE WEDSTRIJD-VERSLAGEN ROEIEN. GYMNASTIEK SCHERMEN. RUITER WEDSTRIJDEN Oranje-successen bij Je ZWEMMEN. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 11 AUG. 1928 VIERDE BLAD Bijzetting van zwemrecords. Zus Braun verbetert een wereldrecord. Mej. den Turk start niet. Marie Vierdag geplaatst in de 100 Meter vrije slag en Marie Baron in het torenspringen. Arne Borg start niet op 100 Meter vrij. P. Er is achtereenvolgens gekan kerd, op echt HoDandsche wijze over de loopbaan, de wielerbaan en het zwem bassin voor de Olympische Spelen. De loopbaan was te zacht, de wielerbaan was te ruw en het zwembassin was ge scheurd. Toen is de crème de la crème van 's wereldathleüek, wieier- en zwem- sport gekomen en op de slechte loop baan, de nog slechtere wielerbaan en in het 'aunogelijke zwembassin werden de Olympische en wereldrecords bij bosjes bijgezet. De Amsterdamse he Spelen zui len ongetwijfeld bekend blijven door het hooge sterftecijfer onder de records, want nooit tevoren is dit zoo hoog ge weest en ais men dan in aanmerking neemt dat het verbeteren van records hoe langer hoe moeilijker wordt, zooals vanzelf spreekt, mogen wij het er nu wel eens over eens worden, dat er niet veel aan de Olympische Spelen te Am sterdam ontbroken heeft. We zijn In de Olympische snelzwem- xnerij van de langste naar de korte af standen gegaan en Vrijdag was gewijd aan de honderd meter, vrij voor heeren en vrü en rug voor dames. De heeren hadden in den morgen niet minder dan zeven series te zwemmen en alle be leende sterren handhaafden zich, behal veArne Borg. Niet omdat hij gesla gen werd, maar de groote Arne ver scheen niet aan den start. Hy had zich teruggetrokken. Het was wel een beetje katterig voor een dergelijk matador, maar het lijdt overigens geen twijfel dat de Zweed in overmoed teveel hooi op zijn vork had genomen. Denk eens aan, hij zwom deze week driemaal 1500 me ter, driemaal 400 meter en bovendien zwom hij nog een baan van 200 meter in de estafette. Dit is bij elkaar in een week tijd 5900 meter zwemmen in moor dend tempo. Waarlijk te veel. En aan gezien Borg op de 100 meter toch heel weinig kans op een der eerste drie plaat sen had, was hij misschien maar ver standig het er verder bU te laten. Onze eenige Hollandsche deelnemer, van Es sen. werd derde in zijn serie en aange zien hij niet snelste derde was, is hij uitgeschakeld. De dames begonnen 's middags met hun series rugzwemmen. Wij hadden ge hoopt in dit nummer drie finalisten te zullen krijgen, maar deze verwachting werd dadelijk den bodem ingeslagen toen bekend gemaakt werd dat onze wereld recordhoudster mej. den Turk, niet zou starten. De eerste serie werd gewonnen door een Engelsche. Miss King, die met 1 min. 22 sec. maar dadelijk begon met het Olympisch record te verbe :eren en het wereldrecord van mej. den Turk te ega- liseeren. Ik moet eerlijk bekennen, dat dit mijn vertrouwen in een Nederlandsch succes wel wat verminderde maar de on middellijk daarop volgende serie maakte ons weer hoopvoller, want zus Braun won niet alleen van beroemdheden als de Amerikaansche Lindström, de Engel sche Harding en de Australische Mealing, maar zij verbeterde met een tijd van 1 min. 21.6 sec. de bestaande Olympische en wereldrecords. Het publiek liet zich bij deze bekendmaking niet onbetuigd. In de derde serie kregen wy mej. Gren del, die den strijd moest aanbinden o.a. met Miss Holen (Ver. St.) en Miss Coo per (Eng.) Zij werd derde, wat weer iets tegenviel. Zulke wisselende emoties on dergaat het publiek bij een Olympi^chen zwemwedstrijd. De derde serie gaf ons weer de vrees dat Miss Eleanor Holen (Ver. St.) opnieuw de records zou heb ben verbeterd maar dit bleek niet het geval te zijn. Zy noteerde 1 min. 23 3/5 en Zus Braun bleef 4fcus de snelste, zij het Slechts met 2/5 seconde voor Miss King. Dat zal een spannende finale wor den. Hup Zus! Wij kregen nu weer de heeren op 100 meter vrij, demi-finales. Takaiski ver overde, met gering verschil de eerste op Laufer CV. St.) en Spence (Can.) De tijd van den winnaar was precies een minuut. De tweede serie was voor Kojac in 1 min. 1 sec. voor den Argentijn Zo- rilla. De derde werd gewonnen door Weissmuller, wien de Hongaar Barany echter zeer goed party gaf. Weissmuller zwom in 58.8 sec. en verbeterde daar mee het Olympisch record. Tenslotte kregen wU nog de dames op 100 meter vrije slag Zooals ik indertijd ai voorspeld heb dat zou gebeuren, was Zus Braun teruggetrokken voor dit num mer. Een wijs besluit, Arne Borg ten voorbeeld. Aangezien mej. den Turk niet kon starten, was de eenige Nederland- sche representante die overbleef mej. Vierdag. Zy stelde wel eenigszins teleur door slechts als derde in haar serie te eindigen. Zij kan ongetwijfeld sneller dan 1 min. 14.4 sec. de tijd dien zij maak te. Maar aangezien zij snelste derde was, bleef ze toch voor de demi-finale be houden. De snelste tijd werd gemaakt door de Amerikaansche Osipowick met 1 min. 12.4 seconden. In aanmerking ne mende, dat het wereldrecord op 1 min. 10 sec. staat, waren de serietijden geens zins buitengewoon. Wy vermoeden, dat het wereldrecord in deze afdeeling wel onberoerd zal blijven. Het springen van den hoogen toren bracht nog nationale vreugde, doordat de veelzyaige Marie Baron zich op keu rige wijze als tweede wist te plaatsen in haar serie. Dit was een aangename verrassing. Onze dames houden zich wel kranig in hun natte element. {Laatste dag), Höt Is Vrijdag de laatste en tevens de belangrijkste dag van het Olympisch roeifeest te Sloten. Er is veel belang stelling van het publiek. Honderden auto's brengen de toeschouwers naar het landelijke Sloten om de wedstrijden van heden, die de beslissingen brengen, bij te wonen. De autobussen der ge meente vervoeren eveneens honderden belangstellenden. Op het roelterrein heerscht dan ook een groote drukte. De lange tribune is bij den aanvang der wedstrijden des mid dags te één uur zoo goed als geheel be zet. Aangevangen wordt met den wedstrijd om de derde plaats van de TWEE ZONDER STUURMAN. Daarvoor starten aan boei 1 Italië en boei 2 Amerika. Amerika weet zich in dit nummer de derde plaats te verzekeren, door met 1'/- lengte in 7 min. 20 2/5 sec van Italië te winnen, welks ploeg 7 min. 24 4/5 sec. noodig had. Vervolgens komt de race om de derde plaats in het nummer SKIFF.. Aan boel 1 start Holland (Gunther). aan boei 2 Engeland (Collet). Na een zeer snellen start van beiden, passeeren zy precies gelyk de 250 M. en ook op de 500 M. liggen beide ploegen nog gelijk. Dan trekt Collet langzamerhand weg om op de 750 M. een lengte voor te zijn. en dezen voorsprong langzamerhand te vergrooten tot twee lengten. Gunther begint op de 1250 M. te spurten, doch het is te laat. Collet loopt nog verder uit en wint met ruim vier lengten in 7 min. 19 4 5 sec. Tijd van Gunther 7 min. 31 3/5 sec. Met dezen uitslag ging de laatste kans van Nederland op een plaats ln het Olympisch roeitournooi verloren. Hierna volgde de race in de FINALE VIER MET STUURMAN In deze race won Italië het Olympisch kampioenschap door in 6 min. 47 4/5 sec. met vele lengten voorsprong te winnen van Zwitserland, dat daardoor de twee de plaats in dit nummer bezet. De tyd van Zwitserland was 7 min. 3 2/5 sec. FINALE TWEE ZONDER STUURMAN. Boei 1 Duitschland, boei 2 Engeland, De Duitschers winnen dit nummer en daarmede het Oiympisch kampioen schap. met bijne een lengte voorsprong in den tijd van 7 min. 6 2/5 sec. Engeland werd tweede met 7 min. 8 4'5 sec. Derde in dit nummer was Amerika. Het volgende nummer Is de FINALE SKIFF, waarvoor aan den start verschynen aan boei 1 Amerika (Myers) en aar. boei 2 Australië (Pearce). Pearce wint het Olympisch kampioen schap skiff na een fraaien eindspurt met vier lengten in 7 min. 11 sec. Tyd van Amer.ka, dat tweede wordt, 7 min. 20 4, 5 sec. Derde ln dit nummer was Engeland. Tegen kwart- voor drie arriveerde Prins Hendrik om de finales van de Olympische roeiwedstryden by te wo nen. Hij nam plaats op de gereserveerde tribune van het N.O.C. by de finish. Daarna volgt de finale TWEE RIET STUURMAN. tusschen Frahkryk (boei 1) en Zwitser land (boei 2). Zwitserland gaat als eerste door de finish en wint het Olympisch kampioen schap in dit nummer met 1 ys lengte voorsprong in 7 min. 42 3/5 sec. Den tweeden prys kreeg Frankrijk, die met eeu tijd van 7 min. 48 2/5 sec. van den kampioen verloor. Derde -werd België, Hierop volgt de FINALE VIER ZONDER STUURMAN boei 1 Amerika, boei 2 Engeland. Beide ploegen roeien alsof him leven er van afhangt. Tenslotte weet het horloge te bepalen, wie de winnaar is. Engeland wint het Olympisch kampioenschap in dit num mer met een zeer kleinen voorsprong in 6 min. 36 sec. Amerika wordt tweede met 6 min. 37 sec. Derde was Italië, Als voorlaatste nummer van het roeifeest komt de FINALE DOUBLE SCULL. Boei 1 Canada, (Wright en Quest) en boei 2 Amerika (Costello en Ilvaine). De Amerikanen winnen het Olym pisch kampioenschap in dit nummer met zes lengten in 6 min. 412/5 sec.. tevens het record verbeterende met 2 2/5 sec. Canada werd tweede met 6 min. 51 sec. Derde was Oostenrijk. Het laatste nummer van het Olym pisch roeifeest is de FINALE ACHT.. waarvoor starten aan boei 1 Amerika en boei 2 Engeland. Amerika wint het Olympisch kampioenschap in dit num mer met ruim een halve lengte voor sprong in 6 min. 31/5 sec. Engeland wordt tweede in 6 min. 5 3. 5 sec. Canada was derde. De laatste dag van het turntour- nooi gaf weer mooie prestaties te aan schouwen. Op het plankier moesten alle landen hun vrije oefeningen naar keuze maken. Veel werk was er gemaakt van de op stelling, waardoor het geheele optre den rijk aan verrassingen werd. Zwit serland heeft aan dit onderdeel nogal wat punten verspeeld. De oefeningen waren wel goed samengesteld, doch hst geheel maakt e den indruk, dat vrije oefeningen nu juist niet tot het beste werk van de Zwitsers behoorden. Nederland behaalde aan dit onderdeel een belangrijk aantal punten, zelfs Italië, Frankryk, Hongarije, Amerika, Luxemburg en Engeland moesten hierbij de Hollandsche meerderheid erkennen. De serie was dan ook goed samenge steld handstand was het moeilijkste on derdeel. dat de meesten. doch helaas niet allen, wel onder den knie hadden. Behalve het landen klassement wordt tevens de beste turner aan elk toestel tot Olympisch kampioen uitgeroepen. De volledige uitslagen hiervan zyn: Paard I Haenggi, Zwitserland; Rin gen I Stukelj, Jougo-Slavië; Brug I Vacha, Tsjecho-SlowakUe; Rek I Miez, Zwitserland; Paardspringen I Mack, Zwitserland. De Hollanders plaatsten zich onder ling als volgt: 1. Melkman 199.50; 2, v. Dam 190.37 1/2, 3. Jacobs 190, 4. Wynschenk 182.62 1/2; 5. Pauw 182,37 1/2; 6. V. d. Vinden en Boot 169, lacher 144. De laatste middag van het Olympisch turnevenement was weer gewijd aan demonstraties. 6. Italië 1595.62 12 punten. 7. Amerika 1519. 12 1 2 punten. 8. Nederland 1365.12 1 2 punten. 9. Luxemburg 1361.50 punten. 10. Hongarye 1344.75 punten. 11. Engeland 1205 punten. Olympisch kampioen heeren: G. Miez (Zwitserland). Sabel-individueel. De Olympische schermwedstryden werden Vrijdagmorgen voortgezet met het tournooi op sabel individueel. Er werd op 8 loopers gewerkt om 5 touchés. Voor Nederland kwamen majoor A. E. W. de Jong, kapitein Wynoldi Daniels en v. d Wiel uit. Uit iedere poule werden de drie besten geplaatst voor de halve beslissing. Aan de resultaten ontleenen we het volgende: Poule 3. 1 Petschauer (Hongarije) 5 met 9; 8 Berthelsen (Denemarken) 3 met 15; 3 Ducret (Frankrijk) 3 met 16. Niet geplaatst Muray (Amerika) 1 met 21; Wynoldi Daniels (Nederland) 1 met 24; Harry (Engeland) 2 met 22. Ome landgenoot had een uiterst zware poule getroffen me; sa be Ischerme rs als Petschauer, Berthelsen en Ducret. Holland bezette in het l&ndenklasse- ment de 8e plaats gevolgd door Luxem burg, Hongarye en Engeland als hek kensluiter. Over de leiding van het tournooi kun nen wij tevreden zyn. het weer werkt mee. Hoofdleider Sommer heeft er vooral voor gezorgd, dat, alles geregeld op tijd was verioopen. Olympisch kampioen: 1. G. Mies (Zwitserland) 247 1/2; 2. H&nggi (Zwitserland) 246.62 1 2 3 Stukelj (Jougo-Slavië) 244.87 1 2. Holla ndsche resuKaten 1. Melkman 199 50; 2. Van Dam 190.37. 3. Jacobs 190, 4. Wynschenk 182.62 1/2; 5. Poirw 183 37 1 2; 6. v. d. Vinden en Boot 169. 8. L'.cher 144. De officieuse uitslag van het landen- tournooi heeren. is als volgt: 1. Zwitserland 1718.62 1 2 punten. 2. Tsjecho-Slowakije 1712.25 punten. 3. Jougo-Slavië 1648.50 punten; 4. Frankrijk 1620.75 punten. 5. Finland 1609,25 punten. - A'—X - - - -A A. E. W. DE JONG. Poule 4. 1 A. E. W. de Jong (Neder land) 5 met 11; 2 Moos (Duitschland) 4 met 15; 3 Lacroix (Frankrijk) 2 met 19. Niet geplaatst: Vassileff (Bulgarye) 2 met 19. Deze Bulgaar stond in ontvan gen treffers gelijk met Lacroux, doch viel af omdat hy 14 touchés bracht terwyi de Franschman er 22 plaatste; Stilling Andersen (Denemarken) 2 met 21; Naml (Turkije) 0 met 25. Poule 5. 1 J. v. d. Wiel (Nederland) 4 met 13; 2 Brasseur (België) 2 met 12; 3. Hufman (Amerika) 2 niet 13. Niet geplaatst: Gonzales Mendoza (Spanje) 1 met 19; Mouhiddin (Turkye) 1 met 19. Onze landgenooten majoor A. E. W. de Jong en luitenant J. van der Wiel boekten reeds een fraai succes door bei den als eerste uit hun poule naar de halve beslissing te gaan. De demi-finale. Om half twee begon men met de wed- stryden om de halve beslissing. Er waren 3 poules van 12 sabelschermers samen gesteld. In poule 1 trokken: Moos. TersztyanszkS, v. d. Wiel, Brasseur, Ducet, Doleosko. Berthelsen en Bru. In poule 2. Lacroix, de Vecchi, Pet schauer, Charoui, Casmir, Castro, Brook- field en Hufman. In poule 3. Dr. Gombos, Thomson, Fristeau, Cohn, Ossier, A. E. W. de Jong, Marzl en Kesteloot. ..cnant van der Wiel begon goed De vrije sterke Deen Berthelsen kon hij gemakkeiyk hebben. Onze vertegenwoor diger won met 51. Op den anderen looper verloor majoor de Jong echter van den Duitscher Thomson met 2—5. Een spannende kamp bracht de ontmoe ting v. d. WielBini, die tenslotte eer vol met 45 door eerstgenoemde verlo ren werd. In poule 3 verloor majoor de Jong intusschen ook zijn tweede partij nl. met 3—5 tegen den Hongaar Dr. Gombos, die in deze poule sterk favo riet was. Op looper 2 hadden Petschauer en De Vecchi de leiding, terwyl Casmir die met 51 van Lacroix wist te win nen ook een goed figuur maakte. In de poule van Van der Wiel ging het onzen afgevaardigde niet voor den ■wind. hy verloor zyn party van den Franschman Ducret met 25. Op dezen looper had Bini de leiding. Luitenant van der Wiel liet zich ech ter niet ontmoedigen en een tweetal overwinningen dadelijk na elkander nl. van 53 en 5—4 op den Roemeen Do leosko en op den Belg Brasseur gaven alleszins hoop voor zyn plaatsing in de finale. De kansen voor majoor de Jong daalden meer en meer Ook diens derde party leverde een nederlaag op; de Ame rikaan Cohn won van hem met 50. De partij Petschauer 'Hongarije) en de Vecchi (tlalië) op den middelsten looper eindigde met de eerste nederlaag voor den Hongaar met 35, een mooi succes voor de Vecchi. Een fraaie party trok en won v. Wiel tegen Tersztyanszki 5—3. Handgeklap in het Hollandsche kamp kondigde een overwinning van majoor de Jong aan (de eerste) op den Fransch man Fristeau met 5—2. Onze sabreur v. d. Wiel wilde van ver liezen niet meer welen en ook zyn laat ste party won hU met 5—2 van den Duitscher Moo6. Luitenant van der Wiel komt dus ln de beslissing. De resultaten van de poules 1 en 2 waren: Uit poule 1 plaatsen zich voor de fi nale: 1 Bini (Italië) met 7 wlnstpar- tyen en 18 ontvangen treffers 2. Tersz- tyanszky (Hongarije) 5 met 15; 3 J. v. d. Wiel (Nederland) 5 met 23 (31 gege ven treffers). 4 Ducret (Frankryk) 5 met 23 en 30. De poule waarin Majoor de Jong trok liep niet zoo vlot van stapel. Tegen den Deen Osiier boekte onze landgenoot een zwaar bevochten zege van 54. Hij scheen er nu wat beter ln te komen, want ook de Italiaan Marzl overwon hy en wel met 52. De spanning ln deze poule was vrij groot- omdat verschillen de schermers evenveel overwinningen hadden, zoodat de laatste partijen den doorslag zouden moeten geven. Majoor de Jong trok zijn laatste party teger. den Belg Kesteloot cn won met 5—4. waardoor ook hier in deze poule onze vertegenwoordiger zich voor de finale plaatste. Uit Poule 3 gingen over naar de be slissing: 1 Marzi (Italië) met 6 winstpartyen en 22 ontvangen treffers; 2 Thomson (Duitschland) 4 met 26; 3, Dr. Gombos (Hongarije) 4 met 27; 4 A. E. W. de Jong (Nederland) 4 met 27. SAMENGESTELDE RUITERWEDSTRIJD DE UITHOUDINGSPROEF 't Was Vrijdagmorgen vroeg dag Reeds om 5 uur werden de deelnemer? aan den Samengestelden Rulterwedstrijd voor de uithoudingsproef gestart. Dit geschiedde aan de rij manege op den Jonker-weg te Hilversum, waar voor af leder der deelnemers zich aan de we ging moest onderwerpen, want zoo schrijft het reglement voor een mi nimum gewicht van 75 K.O. wordt ver- elsoht. Het eerste wegparcours. waarvoor de deelnemers in deaellde volgorde vertrok ken als waarmede ze aan de dressuur deelnamen, leverded geen moeilijkheden. Het had een lengte van 7 K.M. en voerde door het Corvesrbosch naar de Craal- loosche helde tusschen de Craalloosche brug en de Bussumsche Watertoren, waar de steeple uitgezet was. Hier was het een drukte van belang. Honderden auto's met belangstellenden van allerlei natio naliteit. plus de noodige wielrijders by de voornaamste punten, om maar zoo veel mogelijk van het verloop van den strijd gade te slaan. De hindemissen leverden ge enernstige bezwaren, aan gezien ze van eenvoudiger, aard waren Voor de persoonlijke klassificatie ls de volgorde der 15 eerste ceelnemers als volgt: 1. Pahud de Mortanges (Holland) 1669.82 punten. 2. Lt. de Kruyff (Holland) 1667.26 punten. 3. Lt. R. Llppert (Duitschland) 1662.62 punten. 4. Cpt. Ch. Stoffel (Zwitserland) 1645.78 punten. 5. Cmdt. B. Neumann (Duitschland) 1644.42 punten. 6. Lt. P. H. Bernot de Breuil (Frankryk) 1639.20 punten, 7. Comdt. S. Ktdo (Japan) 1632.66 punten. 8. Lt. Col. W. Gerber (Zwitserland) 1630 40 pun ten, 9. Kpt. S. Colliander (Italië) 1628.92 punten. 10. Lt. v. d. Voort van Zyp (Hol land) 1628.60 punten, 11 .Lt. A. Quist (Noorwegen) 1625.14 punten. 12. Cpt. H. van Essen (Finland) 1624.64 punten. 13. Cpt. F. L. C. Denis de Rivoyre (Frank rijk) 1621.32 punten, 14. Lt. B. Ording (Noorwegen) 1612.98 punten. 15. Cpt. J Charous (Tsjecho-Slowoakye) 1604.44 punten. De uitslag van het eerste gedeelte van de zware dressuurproef ls als volgt: 1. Comdt. H. Lesenge (Frankrijk) 231 punten. 2. Capt. J. Lundblad (Zweden) 228.7 punten, 3. Capt. H. Linkenbach (Duitschland) 224.26 punten. 4. Comdt. J. H. van Reede (Holland) 220.70 pun ten, 6. Gen. A. v. Pongracz de Szent Mi- klos (Oostenryk) 204.38 punten. 7. Comdt. W. Jalch (Oostenryk) 204.16 punten, 8. Capt. H. M. A. Fog (Denemar ken) 202.08 punten, 9. Comdt. J. Hanf (Tsjecho-Slowakye) 201.70 punten 10. Comdt. V. Stoitcheff (Bulgarije) 200.76 punten, 11. C. Bonde, (Zweden) 194.38 Laame (België) 167.7 punten. 15. Co!. K. punten, 12. Lieut. W. Stuber (Zwitser land) 175.12 punten. 13. Capt. MIcnelet (Noorwegen) 170.78 punten. 14. Capt, H. Yusa (Japan) 166.96 punten. 16 Luit. G. Delrue (België) 146.14 punten. Olympische Spelen Het groote publiek weet op he* oogen- bllk meestal niet precies hoe het eigen lijk staat me*, de prestaties van de Ne- derlandsehe deelnemers ln het Olym pisch tournooi. Daarom laten wij hier de ntoestand op VrUdagmorren vo'ren: 1 Eerste prys (Jan Wils) Letterkunde: 1 Derde rrys. Carel en Margot (Schartcn Antlnk). Schilderkunst: 1 Eerste prys (Is. Is raels). Beeldhouwkunst: 1 Tweede prys (C. J. v. d. Hoef). Hockey: 1 Tweede prys (Ned. Hockey Elftal). Gewichtheffen: 1 Derde prijs Midden- gewicht (A. Scheffer). 1 Derde prys Halfrwaargewlcht (J. Verheyen). Athletiek: 1 Tweede prys. Hoogsprin gen (Mej. Lien Glsolf). Wielrennen: 1 Tweede prijs. 1 KM. tydrace (Jhr. Bosch v. Drakesteyn). 1 Tweede prijs 1 KM. Scratch (A. Ma- ilrac). 1 Tweede prys. Inhaalwedstrijd 4 K M. (Pynenburg. v. d. Horst, Braspen- nix en Maas). 1 Eerste prUs: Tandemwedstrijd (Van Dijk en Leenc). Zwemmer.: 1 Tweede prUs: 400 M. vrije slag (Mej. Marie Braun'. 1 Tweede prys: 200 M. schoolslag (Mej. Marie Baron). Gymnastiek: Dsmestoumooi. 1 Eerste prys (Ned. Dames). Zeilen: 8 M. klasse «HoUandia) 1 twee de prUs (van Hoolwerf). Het programma van Vrijdagmiddag in het 2vremsta<Hon opende met Torenspringen. voor dames, waarbij de Amerikaansche meisjes Pinkston en CoHeman zich by ronder ondersoheidden. Mej. Klapwijk, emoe Nederlnrcdsche ver te gen woodc gster plaatje zich vol gens officieuze berekening al6 sasde of zevende op de negen deelneemsters aan dit nummer. De Amerikaan Laufer die op 100 Me ter buitengewoon snel is, zoowel vrije als rug slag De drie besten wan elke serie plaa-tscr. zich in de finale. Eerste serie: 1. Pinkston (Amerika) 32 punten plaatscyfer 6. 2. Coleman (Amerika) 31.45 punten, plaaLsc'Jfer 9 1/2. 3. Onnel-a (Flnhmd) 28 punten, plaate- cUfer 21. Tweede serie: 1. SJökvist (Zweden) 29.20 punten, plaatscijfer 81/2. 2. M. Baron (Nederland) 28.40 pun ten, plaatscijfer 12. 3. Rehbora (Duitschland) 28.20 pun ten plaatscyfer 141/2. Mej. M. Baron maakt dus. blijkens deze resultaten een klein kansje op de derde plaats in de finale, waarin de zes genoemde deelneemsters uitkomen. £-> Johnny Weissmuller, dc crack op 100 Meier vrije slag. Daarna werd ten aanschouw© van on geveer 3000 toeschouwers aangevangen met de series 100 M. rngTwemmen voor dames. Olympisch record: S Bauer (Amerika) 1 min. 231/5 sec. Wereldrecord: Mej. W. den Turk (Ne derland) 1 min. 22 ?ec. Twee deelneemsters heeft Nederland in dh nummer. n.l. Mej. Braun en haar clubgenoc'.e Marle Grendel. De wereldrecordhoudster W. den Turk ontbreekt helaas wegens een voetblessure Als de favorieten voor dit nummer gel den Mts Mealing (Australië) en M?J. Braun (Nederl*nd( die door lo'lng bc - cen in dezelfd? .serie zyn ingedeeld. Uit elke serie kernen de beide snelsten in de finale benevens dc beste derde uit de drie series. Eerste serie: drie deelneemsters. Uitslag 1. Kin? (Engeland) 1 min. 22 sec. (Nieuw Olympisoh record). 2. Gilman 'Amerika) 1 min. 24 sec. 3. Stockley (Nieuw Zeeland) 1 min. 25 2 5 sec. Miss King verbeterde in deze serie het Oiympisch record cn evenaarde het wereldrecord. Tweede serie: vier deelneemsters. Uitslag: 1. M. Braun (Nederland) l min. 213/5 sec. (Nieuw wereld- en Olympisch reoord). 2. Lindström (Amerika) 1 min 23 sec. 3. Hardjig (Engeland) 1 min. 27 4/5 sec. Mej Braun verbeterde in haar serie het wereld- en Olympisch record. ZUS BRAUN. Mej. Braun tikte op 50 M. als eerste aan. op den voet gevolgd door de Amerikaansche. Bonny Mealing (Austra lië) viel zeer tegen. Reeds op 40 M. speelde zU geen rol meer. De stryd ging alleen tusschen de Amerikaan:oh en de Hollandsche. Met een uitsteken den eendspurt liep Zus Braun t einde goed uit en won met 2 M. vc-c,:- spreng. Wanneer even later bekend gemaakt wordt, dat zy hot zoo pas gevestigde

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 13