BU1TENLANDSCH OVERZICHT PONSOT WEER OPPERMACHTIG IN SYRIë. BRIDGEMAN EN DE ONTWAPENINGSQUAESTIE. GEMENGD NIEUWS, RAADSVERGADERING PUROL HANDELSBLAD SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 14 AUG. 1928 Pilsoedski aan het woord. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In verband met de voorlezing van een boodschap van den Franschen hoo- ge-commissaris Ponsct met betrekking tot eenige artikelen in de grondwet, die niet te verzoenen zijn met de mandaat-s- acte, heeft de Syrische oonstitucerendc vergadering den wil te kennen gegeven de goede samenwerking met den verte gen v/oordiger van Frankrijk te handha ven,-doch tevens den wensch ui tg espro kend e bedoelde artikelen te handha ven. Onder deze omstandigheden achtte de hooge commissaris eenigen tijd 1100- dig om een uitweg te vinden en heeft hij de werkzaamheden der constituante voor drie maanden geschorst. Hot huis ging kalm uiteen. Dus net ais in Egypte! Alleen is de „schorsingstijd" daar veel langer. De machthebbers denken het daar eenige jaren zonder Parlement te kunnen stellen. Er is ook nog een ander verschil. De menschen die nu in Syrië op non-aotivi- teit zijn gesteld, in meerderheid Syrische nationalisten, vormden nog geen eigen lijk, slechts een vóórparlement, gekozen nadat de opstand der Drazen was be dwongen en de mandaat-verhouding -met Frankrijk moest geregeld worden op den grondslag van. een Syrische con stitutie. De constituante nu heeft niet naar den zin van den heer Ponsot en zijn Fransche lastgevers gewerkt. Zij maakte een grondwet die veel te weinig eigenlijk in 't geheel geen rekening hield met Frankrijk, dat dan toch de mandaat-mogendheid was. Het is wel zeer waarschijnlijk dat de schorsing door een afdoender maatre gel: ontbinding van het voor-parlement, zal worden opgevolgd. En de nieuwe grondwet zal er dan wel erg Fransch uitzien! Maarschalk Pilsoedski niet agressief. Het congres der Poolsche legionnairen te Wilna heeft een vreedzaam verloop. Maarschalk Pilsoedsiki heeft de bezorgde voorspellingen in verband met zijn rede niet waargemaakt. Hij heeft weliswaar, zooals te Wilna eigenlijk vanzelf sprak, met allen nadruk voor de vergaderde leidende staatslieden en militairen van zijn land en voor de geheele wereld nogmaals de aanspraken van Polen op Wilna geldend gemaakt. HU heeft dat echter gedaan zonder eenig agressief woord jegens den Litauschen nabuur of tegen eenige andere mogendheid. De hangende binnenlandsche kwesties van Polon heeft Pilsoediski met geen woord aangeroerd. Maarschalk PUeoedski begon zijn rede als volgt: Wanneer ik te Wilna spreek, wil ik alle dissonanten en alle bitter heid vermijden. Pilsoedsiki gaf hierop zijn liefde voor Wilna te kennen, waar hij zijn jeugd doorbracht en de school bezocht. Dezelfde liefde koestert hij voor deze stad, als de moeder heeft voor haar kind. Hij gaf vervolgens een overzicht van de jaren die hij bij de legioensolda ten heeft doorgebracht. Hil verhaalde eenige episodes uit zijn persoonlijke her inneringen, die door zijn kameraden en vrienden onder de soldaten geestdriftig werden toegejuicht. Eenzelfde liefde, als hij voor zijn geboortestad heeft, bindt hem ook aan de herinnering der slagen die de legionnairen voor hun onafhan kelijkheid hebban geleverd. Nooit heeft hij dat sterker gevoeld dan in het tra gisch oogenblik dat hij opgesloten en ge ïsoleerd als gevangene in de vesting Maagdenburg ieder oogenblik den dood onder oogen had te zien. Een der zoetste herinneringen tijdens zyn ge vangenschap te Maagdenburg was die aan de stad Wilna, die het symbool is van Polen s schoone cultuur en macht van eertijds. Geen enquête. Wcldcmaras krijgt zün zin niet. De Litausche premier had, naar ge meld, drie weken geleden met een be roep op het besluit van den Volken- bondsraad van 10 December 1927 den secretaris-generaal van den Volkenbond om hot doem instellen van een onder zoek aan de Poolsch-Litausche grens verzocht. Na indiening van het advies van den president van den Raad Aquer- ro y. Bethancourt en van den rappor teur Jhr. Beelaerts van Blokland, heeft thans de waarnemende secretaris generaal, Avenol, den Litauschen pre mier doen weten, dat beide antwoorden hem machtigen tot de mededieeling dat met het oog op de formeels verklaring van de Poolsche regeering de toepassing van de door Woldemaras aangehaalde besluiten niet noodig wordt geacht. Het Fransch-Engelsch vloot-accoord. Te Hellifield in Yorkshire heeft de Eritsche minister van Marine. Bridge - man. een rede gehouden, waarin hu omtrent de onlwapeningskwestie aeide, dat Engeland in de richting van de ontwapening meer heeft gedaan dan eenig ander land en dat het bereid is, nog meer- te doen. Toen Kellogg uiteen zette wat hU bedoelde met het buiten de wet stellen van den oorlog, bewees hij. dat zijn idee was. dat geen land dat het pact zou geteekend hebben, den oorlog meer mocht gebruiken als instru ment van nationale politiek. Dat is een alleszins eenvoudige verklaring waarme de spreker van harte instemt. Zij betee- ken-t, dat ieder land eiken maatregel, dien het voor zijn eigen verdediging ge schikt acht, mag nemen, maar dat elk op eer en geweten verplicht is geen be roep op de wapenen te doen, ten einde een agressieve politiek door te zetten Het is in principe vrijwel hetzelfde als hetgeen Engeland be Geneve heeft voor gesteld, nJL dat de aanvalsoorlog ter zee geheel buiten de wet moet worden ge steld en dat de mogendheden tot een accoord moeten komen omtrent de vraag wélke schepen elk harer noodig heeft voor haar zelfverdediging. Het pact is een zeer groote stap in de goede rich ting. Voorts sprak Bridgeman nog over het Engelsch-Fransch vlootaccoord. Hij zeide: „Op de vorige bijeenkomsten der voorbereidende onifcwapeniingscommissie bleek heel wat verschil te bestaan tus- schen de Fransche en de Britsche ziens wijzen. Sindsdien hebben wii kingen gehouden met de Franschen zijn door concessies van weerszijden tot een accoord geraakt, dat naar wij ho pen dooi- alle andere landen zal worden aanvaard. Het heeft niets te maken met het Amerikaansche multi-laterale pact, maar het zal het. misschien in de toe komst gemakkelijker maken om t»t een accoord te komen op de ontwapenings conferentie te Genève. DE VLIEGERS FERRARIN EN DEL PRETE. Blijkens berichten in de Italiaanschc bladen gaan Ferrarin en Del Prete goed vooruit. Het is niet noodig gebleken Del Prete een been af te zetten en men hoopt voor hem op een volledig herstel. Ferrarin is reeds vrijwel hersteld. De Italiaanscr.e Kamer van Koop handel te San Paclo heeft besloten der. vliegers den De Pinedo-prijs van 500-000 lire (ruim 65.000) toe te kennen en op dezelfde voorwaarden een even hco- gen prijs beschikbaar te stellen voor hen die voor 1 November hun record neg mochten verbeteren. EEN SLANG AAN DEN WANDEL. De Inwoners van het dorp Ch&telle- rault (Midden-Fr.) leven in angst voor een grooten bca-camstrictor. die nabij het dorp rondkruipt. Ongeveer een maand geleden is de boa ontsnapt uit een reizend circus. Toen de directeur de politie daarvan in kennis stelde, was het eenige gevolg, dat hij bekeurd werd wegens het toelaten van gevaarlijke die ren tot den openbaren weg. Eerst toer. eonige kinderen, die op een veld nabij hot dorp aan het spelen waren, ver schrikt kwamen vertellen, dat zij den boa-constrictor gezien hadden, werd een stelselmatige opsporing georganiseerd De slang is evenwel nog niet gevonden EEN HISTORISCH KASTEEL AFGEBRAND. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Ber lijn: Het prachtige kasteel van graaf Schenk-Stauffenberg bij Burgau in Schwaben is door brand geheel verwoest. De brandweer uit alle omliggende stéden trachtte het historische gebouw te red den, maar de pogingen waren tever- geefsch. Men vermoedt dat kwaadwilli gen het kasteel in brar.d hebben ge stoken. daar het vuur tezelfder tijd op verschillende plaatsen werd opgemerkt. De schade wordt op ruim een millioen mark geschat en is gedeeltelijk door verzekering gedekt. De kostbare bibliotheek van het kas teel werd eveneens een prooi der vlam men. Graaf Schenk was tijdens het on geluk niet in het kasteel aanwezig, ook niet zijn familie. DE LUCHTAANVALLEN OP LONDEN. Men meldde uit Londen aan de N. R. Crt. Alle voorbereid in gen zün gemaakt voor den grooten luchtaanval op Lon den, die deze geheele week door eiken dag van 6 uur 's avonds tot 9 uur 's morgens zal worden gehouden. Deze uren zijn gekozen, omdat veel van den telefoondienst zal worden gevergd en dit op den dag te veel zou hinderen. Er zullen 250 vliegtuigen, waaronder groote bommenwerpers en snelle vechtmachines aan deelnemen. Scheidsrechters gaan mede de lucht in om te oordeelen over treffers in de luchtgevechten. Roode lichten overdag er.u witte lichten des nachts zullen aanduiden, wanneer zoo genaamd een bom wordt geworpen. Het weer is heden niet zeer gunstig, daar er wolken aan de lucht zijn. maar dit zal straks de stralen der zoeklichten, die trachten den vijand te vinden, goed doen uitkomen. Maandagavond om 7 uur zweefde een detachement vechtmachines over Trafalgar Square en het gesnor der machines kon men mijlen ver hooren. KORT EN BONDIG. Vele politieke groepen in Mexico heb ben een petitie onderteekend. waarin zij president Calles, wiens ambtstijd 1 De cember van dit jaar afloopt, verzoeken, nog twee jaar langer aan het bewind te blüven. De bespreking van de regeeringsver klaring in het Joego-Slavische parle ment eindigde met de aanvaarding van een motie van vertrouwen in de regee ring. In den nacht van Zondag op Maan dag is het te Berlijn op verscheidene plaatsen tot relletjes onder politieke te genstanders gekomen. Er zün zestien belhamels aangehouden. De Nationale Vergadering heeft Iri- goyen tot president en Enriquez Marti nez tot vice-president van Argentinië geproclameerd Volgens de B. Z. am M. hebben roo- vers m het station Wega nabü Kassei de kas geplunderd. De dienstdoende be ambte werd met revolvers in bedwang gehouden en daarna aan handen en voeten gebonden. De roovers zün. zonder herkend te zijn, niet hun buit gevlucht, rapport gezegd, dat de corruptie den Bur- BEVERWIJK. net voorstri inzake gasprijs verlaging aangehouden. Verder kleingoed en tot slot nogmaals de gascorruptie, die ook thans nog niet van de baan is. Maandagavond vergaderde de Raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig alle leden. Als eerste punt wordt behandeld de benoeming van een directeur van het Openbaar Slachthuis, tevens keurings veearts. Benoemd wordt de heer G. Hannema met algemeene stemmen. De heer Visser stelt voor, de be noeming van den heer Hannema eerder te doen ingaan dan den dag van de opening van het slachthuis. DeVoorzitter aoht dit niet noodig. Het is regelmatiger, dit niet te doen. Mocht de benoemde vóór de opening veel werkzaamheden te verrichten heb ben, dan zullen B. en W. zeer zeker met een voorstel komen, hem hiervoor een vergoeding toe te kennen. Uit de Ingediende rekeningen blijkt, dat de rekening der gemeente sluit, wat de gewone dienst betreft met een batig slot van f 27043.64 en wat de kapitaals- dienst betreft met een batig slot van f 41492.90. Aanvulling Reglement van Orde voor den Raad. B en W. stellen voor. art. 15 aan te vullen met een nieuw art. 15a, volgens welk nieuw artikel de voorzitter den Raad kan voorstellen aan een lid. dat na door den voorzitter tot de orde te zü'n geroepen, door zün gedragingen den geregelden gang van zaken belemmert, gedurende den duur der vergadering, waarin het besluit genomen wordt, den toegang tot en het verblijf in het ge bouw waarin de vergadering wordt ge houden, te ontzeggen. De iieer E y k i n g meent dat het col lege met motieven had moeten bomen. Het gaat in het byzender tegen de heeren Tromp. Visser en spreker. De voorzitter treedt dikwyls irriteerend op. aldus de heer Eyking. Na eenige discussie gaat de Raad over tot het benoemen van een com missie, welke volgens art. 25 van het Reglement van Orde dit voorstel heeft te onderzoeken en te adviseeren het voorstel al of niet in overweging te nemen. Benoemd worden de heeren J, F. Braun, K Steyn en J. Groet. Wijziging Reglement van Orde Burg. Armbestuur. Aangenomen Overeenkomst met de N.V Ned. Thernro Chemische Fabriek te Amsterdam. Aangenomen. Voorstel tot wijziging en vaststelling opnieuw der Motor- en Rijwielreglement. Aangenomen. Vaststelling le suppletoire kohier Straatbelasting dienst 1928. Het kohier wordt vastgesteld op f 490.75. Preadvies adres bestuur der Chr. School inzake beschikbaarstelling van gelden voor hulpmiddelen enz. De kos ten bedragen f 2304,75. Goed gelee urd. Crediet voor barak besmettelijke riekten. Goedgekeurd. Overeenkomsten met schoolbesturen inzake het bezoeken van het R.K. Ly ceum en ,,'t Kopje" door leerlingen uit deze gemeente. De heer Visser kan zich met het voorstel niet vereenigen. Hij vraag: hierover stemming. De voorzitter zegt, dat de ge meente tot het aangaan dezer overeen komst niet verplicht is. De heer VI s s e r wijst er op, dat deze overeenkomsten de gemeente veel geld kan kosten. De voorzitter beaamt dit Er zün echter leerlingen bü waarvan men de kosten kan verhalen. De heer Maters merkt nog op. dat als de kinderen naar de H. B. S. te Vel- sen gaan. het nog duurder wordt. De heer Groot zegt, dat moet wor den tegengegaan met particuliere in richtingen in zee te gaan. Het voorstel wordt aangenomen met 112 stemmen. GASPRIJSVERLAGING De voorzitter aegt, dat hü dezen morgen een bespreking heeft gehad met z'n ambtsgenoot te Heemskerk, die meenden dat de belangen van Heems kerk door deze overeenkomst werd ge schaad. Genoemde burgemeester heeft den wensch uitgesproken, dat Heemskerk hetzelfde betaalt als Beverwijk. De voorzitter deelt nog mede. dat de adviseur der gemeente, de heer Vader eveneens van meening was. dat voor beide gemeenten hetzelfde tarief zou moeten gelden. Het voorstel kan worden aangehouden, maar het is wellicht be ter, de aangelegenheid eerst even in be sloten zitting te bespreken. De heer Groot zegt. dat de Raad nog geen voldoende gelegenheid heeft gehad, de kwestie te bestudeeren, geeft de voorzitter in overweging het voor stel aan te houden. De voorzitter zegt toe. dat het voorstel in de volgende vergadering zal worden behandeld. De heer Wela ge vraagt, of als de prijs voor Heemskerk gelyk wordt ge steld met dien te Beverwük ook voor de gemeente Wijk aan Zee en Duin dezelf- d,c prys geldt. De voorzitter zegt. dat daarover nader wordt gesproken. Het voorstel tot opheffing der onbe woonbaarverklaring van de perceelen Patersweg 38. 40 en 42 wordt na eer.ige discussie goedgekeurd. McdedeeUngen. De voorzitter stelt voor dc medc- deeling van B. cn W. inzake de publica tie van de leveranciers cn de bedragen der genoten premiën voor kennisgeving aan te nemen. De heer Eyking is het daarmee niet eens. De Officier van Justitie heeft me degedeeld. dat er geen strafbaar feit is gepleegd: er is dus niet op tegen, publi citeit aan de zaak te geven. Er is in het INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regel. Doorzitten Stukloopen 5 gemeester bekend is. er moet dus onder zocht worden wat er is geschied. De voorzitter zegt. dat de mede- deeling ran B. en W. is. niet van hem persoonlijk. Her is geen kwestie van ge heimzinnigheid. Er is door den raad be sloten een overzicht te geven van de namen der leveranciers en de bedragen, door Donkers genoten. De voorzitter zegt. dat dit nier kan. want er is gesproken over bedragen, die ..zoo mogelijk" zün genoten. Er stond' tegenover, dat het kan zyn, dat het ook ..niet mogelUk" is dat Donkers de bedragen heeft genoten. Als de raad er anders over denkt, dan gaat de verantwoordelijkheid langs B. en W. heen. Overigens laat het den voorzitter „Üskoud". De heer Groot merkt op. dat er be dragen In het rapport genoemd zün. die Donkers zelf erkend heeft, te hebben ge noten. Er is dus niets op tegen, deze cij fers te noemen. De heer Eyking meent, dat het ge- wenscht is. alsnog een onderzoek in te stellen. Het komt spreker voor. dat als Donkers kortingen heeft genoten, er meerderen zijn, die er van geprofiteerd hebben. De heer Eyking bespreekt verschil lende particuliere zaken, hetgeen der voorzitter aanleiding geeft, hem tot de orde te roepen. Als de heer Eüking zich daaraan niet stoort schorst dc voorzitter voor vijf minuten de vergadering. De voorzitter stelt daarna nog maals vcor de mededeeling van het ge meentebestuur voor kennisgeving aan te nemen. De heer Eyking herinnert aan een aangelegenheid, waarby de revolver te pas moest komen. ..anders was er een moord gebeurd." zeide spr. De heer Tromp heeft de overtuiging, dat de gemeentenaren het wel weten, ook zonder publicatie. De heer Visser geeft den Raad in overweging, bij het besluit te blüven. dergelijke corruptieve handelingen te pu- bliceeren. Spreker merkt verder op, dat de justitie het juiste licht on de cor ruptieve handelingen niet heeft doen schünen. Hü herinnert aan het geval Castricuan. De voorzitter wüst op de bepa ling bij art. 70 der Gemeentewet. Hy is van oordeel, dat een eventueel Lesluit tot publicatie in strijd is met het alge meen belang. Als de Raad het besluit neemt zal hü het niet uitvoeren. De heer Visser acht het publicee- ren juist in het algemeen belang. De heeren Eyking, Visser en Groot voeren nogmaals het woord. De heer de Groot stelt om formecle gronden voor, de zaak aan te houden. Indien er dan eventueel een der leden bepaalde cüfers wil publiceeren, kan hü met een concreet voorstel komen. Aangehouden. Diverse mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Tromp bespreekt de ant woorden van B. en W. op door spreker gestelde vragen inzake het afsluiten van de Breestraat bü den onlangs gehouden wegschaatsenwcdstrüd, alsmede den toe stand in het woonwagenkamp. Ook de heeren Visser en Eyking voerden over het woonwagenkamp nog het woord. Laatstgenoemde werpt dc schuld op den gemeente-architect. De voorzitter beantwoordt de verschillende sprekers. Inzake de klach ten over het woonwagenkamp, zagt spre ker, dat den architect niet de minste schuld treft. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. -- ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 b\j het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMP ELI ERSSTR. 32 Telefoon 10209 Amsterdam 12 Aug. te Antwerpen. Ch&i n. Amsterdam. Amor 10 Aug. van New York n. P. au Prince. Venezuela en Curasao. Abbekerk 11 Aug. van Cairns naar Sydney. Buitenzorg 11 Aug. te Batavia var. Rotterdam. Bandoeng 11 Aug. 23 u. van Port Said. Bataria n. Rotterdam. BiUiton p. 12 Aug. Gibraltar. Beira n. Rotterdam. Breda 10 Aug. te Curasao vertrek: 16 Aug. Bihar 13 Aug. 2 u. te Bremen. Sydney n. Rotterdam. Bali 12 Aug. van Havre. 13 Aug. 18 u. van Batavia te IJmulden en 20 u. te Amsterdam verwacht. Chris liaan Huigens 12 Aug. van Port Said, Batavia n. Amsterdam. Djember 11 Aug. 12 u. van Port Said Batavia n. Rotterdam. Gaas ter land 12 Aug te Amsterdam v. Hamburg. Helder 14 Aug. te Amsterdam ver wacht., W.-Afrika n. Amsterdam. Insuiinde p. 12 Aug. 12 u. Finisterre Rotterdam n. Bataria. Irvdrapoera p. 11 Aug. Perim, Rotter dam n. Batavia. Jacatra 11 Aug. te Java van Calcutta. Jason 12 Aug. te Antwerpen van Ham burg. Krakatau p. 11 Aug Gibraltar naar Amsterdam. Kilstroom 11 Aug. te Teneriffe, Am sterdam n. W.-Afrika. (Klipfontein p. LI Aug. Kanarische Eilanden. Rotterdam n. O.-Africa. Kota Radja 12 Aug te Genua, Rot terdam n. Bataria. Karimoen 11 Aug. van Port Said. Ba tavia n. Amsterdam. Kertosono 12 Aug. te Hamfourg van Londen. Kieldredht 11 Aug. te Port Said, Rot terdam n. Calcutta. Manceran 12 Aug. te Port Said. Am sterdam n. Batavia. Madioen 12 Aug. te Rotterdam van Hamburg. Moena p. 11 Aug. Perim. Amsterdam n. Java. Meerkerk 10 Aug. van Madras, Ran goon n. Rotterdam. Nfjkerk 10 Aug. te Delagoa Baai van Beira. Noorderdtfk 10 Aug. te Vancouver van Rotterdam. Orania 12 Aug. te Amsterdam van Batavia. Oldekerk p. 12 Aug. Gibraltar. Rot terdam n. O.-Azië. Prins der Nederlanden 12 Aug. te Amsterdam v. Bataria. Rhea 12 Aug. te Amsterdam van Hamburg. Poeldijk 11 Aug van Bahia, Buenos Ayr es n. Rotterdam. Prins Frederik Hendrik 11 Aug. van Port au Prince n. Curasao. Radja 11 Aug. van Marseille naar Londen. Rotterdam 12 Aug. van Plymouth. 13 A"U|. 14 u. voorgaats ran den Nieuwen Waterweg verwacht, New York naar Rotterdam. Rotterdam 13 Aug. 9 u. 30 min. van Boulogne 13 Aug. 14 u. 30 min. voor gaats van den N. Waterweg verwacht, New York n. Rotterdam. Alcinous p. Perim Batavia n. Amster dam. Algoral p. 11 Aug. 5 u. Tini, Buenos Ayr es n. Rotterdam. Algorab p. 12 Aug. Ouessant, Buenos Ayres n. Rotterdam. Bovenkerk 12 Aug. te Colombo, Rot terdam n. Br. Indië. D.-echtdük 10 Aug. 23 u. 30 min. 900 mül Z. West van Valentia, Vancouver n Rotterdam via Liverpool. Rijperkerk 11 Aug. te Kilindinl. Beira n. Rotterdam. Reitfontein 12 Aug. van Southampton n. Duinkerken. Beira n. Rotterdam. Saparoea 13 Aug. te Antwerpen, Am sterdam n. Java. Soem'ba p. 12 Aug. Perim, Batavia n. Amsterdam. Sdhiekertc p. 12 Aug. Ouessant. Rot terdam n. Calcutta. Texel 12 Aug. te Amsterdam v. Ham burg. Tjerimai 11 Aug. 20 u. van Marseille Batavia n. Rotterdam. Tambora 11 Aug. 14 u. te Batavia v. Rotterdam. I Telamon 11 Aug. de Azoren, Amster dam n. W.-Indlë. i Van Rensselaer 11 Aug. te Hamburg v. Amsterdam. Venezuela 11 Aug. van Dover naar Barbados. Vlieland 11 Aug. te Duala van Am sterdam. Veer.dük 11 Aug. van Algiers, Ran- goon n. Rotterdam. Zosma 12 Aug. van Port Said, Japan n. Rotterdam. Nieuw Zeeland U Aug. van Singapore n. Batavia. Oostkerk 11 Aug. te Manilla. Japan n. Rotterdam. Salabar.gka 10 Aug. van Singapore. Rotterdam n. Wiadiwostock. Tammon 11 Aug. van Singapore naar Batavia. WOENSDAG 15 AUGUSTUS HILVERSUM. 1071 M. 12.30—1.30 Lunclunuziek door het trio Courtel. 2.304.00 Aansluiting van het Kur- haus te Scheveningcn. KindcrmaUnee. 4.00—5.00 Maak het zelf Cursus o.l.v. Mevr. Schaak eVerkozen. 6.007.15 Dinerconcert, door het A.V. R.O.-kwartet. 7.15—7.45 Planorecital door Coba Ryneke. 8.15 Aansluiting van het Kurbaus te Schevenlngen. Solistenconcert. Het Re sidentie-orkest o. 1. v. Prof- Georg Schneevolgt. Albert Spalding, viool. In de pauze gramofoonmuziek. 10.15 Persber. 10.3011.30 Dansmuziek Ted Staves and hls Band van het Casino te Sche- veningen. nUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend N.CH.V.-uitzendingen) 12.30—1.45 Concert. Mevr. H. Helder manSmit, piano. Dirk Vos, viool. Bram de Wilde, clarinet. 5 006.00 Kinderuurtje. o.l.v. MeJ. N. Verhaar. Mevr. H. v. d. Poort—Wissels, zang. 7.00—7.30 Spr. J. F. NÜssen: Invali diteitswet tZegelt Jesplakkerü) - 7.30—8.00 Spr.: Mevr. A. v. d. Dussen Swart: Kaffers en Ka ff er gewoon ten. 8.00 Concert. H. Ykelenstam. viool. J. Boon, bariton. J. Vogel, kerkorgel en p!anu. DAVENTRY, 1600 M. 10 35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt, tenor). 12.50 Dansmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert. 4.20 Licht klassiek concert Strijk kwartet en L. Dudley, sopraan. 5.35 Klnderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6 40 Tuinpra&tje. C 50 Nieuwsbor. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lering: Sticks thatwalk. 7.35 Grieg's pianomuziek. 7.50 ..Ma mie Rosette", rom. opera ia 2 ac'.en van Lacome en Caryll. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nicuwsber. 10.10 Kamermuziek. G. Walker, fluit. H. Wynn Reeves, viool. A. Hobday, viola. G. Vr.lle. sopraan. II.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12 50—2.10 Klassieke kwartetten. 4.50 Dansmuziek. 8.50—11.20 Concert. Mile. Meyrande, zangeres Hr. Diunont, zanger. Dans muziek. Joss Ghislery Symplionians. LANGKNBERG, 469 M. 1 25—2.50 Orkestconcert. 6.207 15 Concert voor cello en plano. De ontwikkeling van de cellosonate 11600—1700). 8.35 „Unter dem Schnürboden". met medew van Josef Plaut, W. Buschoff, H. Probst, declamatie IsegliokapeL Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöXIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEE8EN) 12.20-5.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6 20—8.05 Leringen. 850 Causerie. 9 20 Werken van Hermann Löns M. Corazolla, zang. H. Mühlhofer, decla matie. 10.5011.50 Uit Klassieke operetten. A. Preuss, tenor. Orkest. HAMBURG. 395 M. 4.35 Concert. Kieler Philharmonie. 6 20 Orkestconcert.. V 8.20 Dansmuziek ran den Als ter. Alsterpaviljocn. Wlntcrhudcr- or. Uhlcn horster Fahrhaus. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Orkest concert. 8 35 CtTamofoonmurfek. 9.20—10.35 Symphonleconcert. VOOR DE KINDEREN. Een oegenblik later schrikken Snuf cn Knaag geweldig. Een suizend geraas gaat vlak voorbij hun gezichtjes en 't is net of het plot. seling koeler wordt. Als broer en zus opkijken schieten ze allebei in een luid gejuich. Want vlak langs hen spuit een krachtje, koele wa* tcrstraal omhoog tot ver boven den rand van dc put Labbcrnockia is gered 1 Dadelijk klauteren Snuffelgraaf en Knage* lijntje naar boven en rennen naar de negermui* zenstad. Doch niemand ziet hen aankomen, want alle Labbernoekanen liggen op bescha duwde plekjes te puffen en te kijken. Ze dur* ven niet in de zon tc komen, omdat ze dan nog meer dorst krijgen. Eu dat is een vrceselljke kwelling, wanneer je niets hebt om te drinken.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7