PARIJSCHE MODE. DRESSUUR. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 16 AUG. 1928 dentin d Van dieren en van kinderen. Zeer breedgerande hoeden zullen niet alleen den geheelen zomer, maar ook in den herfst en den winter mode zijn. Zij worden hoofdzakelijk gedragen in één effen kleur met garneering van sterk eonstrasteerende kleuren fluweel. Een zeer bijzondere nouveauté is af gebeeld op ons plaatje. Het is een klein sfóukje lei, dat in 'n aardig leeren randje is gevat en waaraan van boven een zak- doekje met enkele artistieke plooitjes is bevestigd. Gaat men winkelen of bezoe ken afleggen dan noteert men alles op het leitje en steekt het in de borstzak, waar alleen het zakdoekje te zien komt en daar dus als pochette fungeert. Een bijpassende accessoire is de kleine grif fel, welke op vernuftige wijze in een corsage is verstopt. ELEGANT EN NUTTIG. Voor mlddagbezoeken en wandelin gen is het dikwijls wensohelijk een soort mantel te hebben,, die deel van uw toilet uitmaakt en toch desgewensoht gemak kelijk uitgelaten kan worden. Hier is zoo iets bijzonders. De mouwlooze man tel heeft volle lengte en is gemaakt van dezelfde stof waarvan de breede zoomen aan de japon gemaakt zijn. Vier meter stof van 90 breed is voldoende voor het maken van dit nuttige kleed ingstuk. Hot knippatroon van dezen mantel is verkrijgbaar onder no. 222 in de maten 42, 44, 46 en 48 en kost 55 cent. VAN ALLES WAT. Wij nemen al teekenen waar van herfst in stad en dorp en wij vragen ons af wat de Mode zal gaan doen. Zij is van plan zeer veel te gaan doen met fijne tintryke stoffen en astrakan. Het zijn de in het oog springende af wijkingen. die het dezen herfst zullen „doen". Een Jumper in rood. wit en blauw met een sportrok van grijs tweed en een jasje in dezelfde kleur en kwaliteit. Een zwart costuum met een Jeürooden hoed in plaats van een zwar ten zooals tot nu toe iedereen zou heb ben gedaan. Een avondtoilet van zeer neutrale kleur en coupe, gegarneerd met een bijna „bohémienne" snoer van roode, groene en witte steenen. Een grijze mantel met bruin bont. Een ma rineblauwe mantel met grijs bont. Vosse- bont op lichtblauw. Donkerbruin bont op terra-cotta. Grijs astrakan op blauw. Allemaal combinaties, die Jong maken en aantrekkeiyk staan! Vanzelf gaan onze gedachten van zo merzonneschijn naar herfst-maanlich i en onze voeten houden den pas heusch wel by. Het ls immers de eeuw van den dans! Het avondtoilet van chiffon biyft in de mode tot het einde van het sei zoen. Het is zoo charmant en zoo lief, vooral met een lage decolleté op den rug, een groote bloem op de heup en een zoomiyn, die door vr ooi ijk wiegende strooken langzaam naar den rug toe om laag geleid wordt. Satyn is goed echte'- een stof voor strakke klassieke lüner.. Bewerkt flu- woel is het allernieuwste en het is pre cies gelijk de gebloemde zyde, die opeens zoo populair werd. Het fluweel is echter nog mooier door zyn warmen, zochten glans. En dan ls er nog het „gewaterde" of „beregende" tafetas, even frisch en even antiek als een grootmoeder het maar zou kunnen wenschen, maar dat nu in de moderne regenboog-kleuren een gratie is voor de Jeugd Een andere voorspelling" cipe-man- tels zyn herfstmode. De capes reiken to: de heupen met een plooi in den rug. Raglan-mouwen worden populair, even als rokber. in klok model, die even bo ven de knie beginnen uit te staan en de heuplijn dus strak laten.De meeste man tels hebben sjaalkragen gedurende den tyd dat nog niet tot bont kan worden overgegaan. BABY HUILT! Leert een stout huilen te on derscheiden van een gerecht vaardigd huilen en handel in overeenstemming daarmee. In een huis met onsympathieke buren of vermoeide huisgenooten is een hui lende baby een groote ramp. Gelukkig huilen de meeste gezonde baby's maar met mate. Als een baby te dikwyls of te lang huilt, beteekent dti, dat hy ziek is of.verwend Een scherp, plotseling huilen duidt op scherpe pyn, by voorbeeld het prik ken van een speld of het branden van een heet-waterkruik. Steeds terugkee- rend schreeuwen of schreien komt voort uit buikpijn, wélke meestal in den vorm van krampen komt. Als een baby rood wordt in het ge zichtje en luid schreeuwt beteekent het één van drie dingen: honger, ongemak door overvoeding of een booze bui. Is het een booze bui, dan treft daar alleen u zelf den blaam van. GU hebt uw baby bedorven. Hy huilt omdat hy aandacht verlangt. Leer hem van het allereerste begin alleen te zUn en alleen te biyven en niet tekens te schreeuwen als u in het gezicht komt, omdat ry opgenomen of gewiegd wil worden. Als baby voor den voedingstyd huilt van honger of daarna van overvoeding is het geneesmiddel in uw eigen handen. Voedt hem absoluut regelmatig; weest nooit een minuut te laat en overtuigt u ervan door aandachtige waarneming, dat hy noch te veel noch te weinig krygt. Ik geloof, dat iedereen wel det treu rige, vervelende dreun kent van een kind dat huilt van vermoeidheid. Als ge het niet weet, luister dan maar eens naar de stemmen van de kinderen eener familie, die den ganschen dag aan het strand, of in de duinen of bos- schen heeft doorgebracht en 's avonds loom en hangerig naar huis moet slen teren. Eenmaal geleerd kan men dit ge luid nooit misverstaan en dat is goed, want het stelt u in staat toe te zien, dat baby niet oververmoeid wordt. Z(|-g er voordat hy overdag genoeg slaapt en leg hem 's avonds vroeg te bed. Veronderstel dat hij 's nachts huilt? Dan moet worden uitgevonden waarom hy huilt. Hy kan teveel kleertjes aan hebben of koude handjes en voetjes, of kreukels in het beddegoed. Of hy is misschien styf geworden van lang in één houding te hebben gelegen. In welk geval het voldoende is hem op zyn an deren kant te leggen. Ook bestaat de mogeiykheid dat hy huilt omdat hy te weinig frissche lucht krygt en te weinig oefening, of teveel opwinding vóór het naar bed gaan. Als u meent dat een dezer dingen de reden kan zyn, dan is het beste gezien het feit, dat u niet in één nachtelijk oogen- blik zijn gansche levenswyze kunt her vormen om hem een keer te voeden, alle deskundigen ten spUt. Men moet ook aan het belang van zichzelf er baby's vader denken. Er zyn zoovele ge neraties van baby's gedurende dén nacht gevoed, dat het onmogelyk te schadeiyk kan zyn en voor de baders i de nachtrust veel waard. Maar alvorens 's nachts tot voeden besloten wordt, moet u zich er wel heel, heel, heel erg goed van overtuigen dat baby's huilen niet juist uit indigestie voortkomt. Geef baby nooit een speen of zooiets. en voedt hem nooit buiten zyn vaste uren. uitgezonderd d3n dat enkele keer tjes 's nachts als het beslist noodig is om de rust in huis te verzekeren. RECEPT. Gemengde sla. Deze maakt men van gekookte groenten als: 1 kleine ge kookte biet. 1 bloemkooltje. 10 kleine worteltjes, 1 seldery-knol, 4 koude aard appelen, 3 eetlepels slaolie. 2 eetlepels azyn. 2 hardgekookte eieren, wat peper, mosterd, zout. en 1 theelepel maggi aro ma. De verschillende groenten kookt men gaar en laat ze afkoelen, waarna men ze in nette stukjes verdeelt (ook de aardappelen en biet). De olie klopt men met den azyn en dc kruiden tot een ge- lyk sausje. Ten slotte roert men er de aroma door. De verschillende groenten mengt men nu dooreen, waarna men ze aanmaakt met het sausje en het gerecht garneert met partjes of schijfjes hard gekookt ei. Het woord dressuur doet ons aan een circus denken, waar gedresseerde dieren in alle soorten worden vertoond, terwijl wy onze bewondering uiten over zooveel geduld en volhardingsvermogen. Paar den. zeeleeuwen, olifanten. leeuwen, honden en apen doen maar gedwee wat hun „baas" van hm verlangt, terwijl het een peuleschil voor hen zou zijn om de v neesol ijks te consternatie alom teweeg te brengen. Maar zy zyn goed gedres seerd en zy weten de lichamelijke maoht die zij bezitten niet te gebruiken om alles eens eventjes op stelten te zet ten. Er zijn menschen die zich over deze dlerendressuur vreeselyk kunnen op winden, als zijnde wreed en afschuwe lijk, anderen vinden het dwaas dat het dier zoo weinig besef meer heeft van de enorme lichaamskracht of behendig heid, waarmee hij ons menschen een voudig zou kunnen verpletterenweer anderen hebben medtelydlon met het „stomme" dier, dat zich volgens hen zoo laat misbruiken. Maar wie windt zich op over gedres seerde kinderen, die dan toch. als den kende wezens, ook ai ziin ze nog maar klein, veel meer recht op ens medelij den zouden hebben dan tenslotte de onredelijke dieren Ieder heeft ze weieens ontmoet, de kinderen, waarvan andere menschen zeggen: ze zyn zoo goed gedresseerd! Dat wil dan zeggen dat ze onberispe lijke manieren hebben: altijd met twee woorden spreken, keurig eten, oudere menschen voor laten gaan, nooit iemand in de rede vallen, als er bezoek is op hun stoel blyven zitten, dadelyk naar bed gaan als het hun gezegd wordt, en nog tallooae andere kleinigheden die by een welopgevoed mensch behooren. Wie voor het eerst zoo'n kind in den familie kring ontmoet, zal de eerste vijf minu ten denken: wat grappig, zoo'n cnberis- peiyk-gemanierd kind. Maar nu komt het oolijke snuit van een buurjongen voor het raam, en die roept: „kom mee een beetje trappen1!" De welopgevoede sohuidt van nee, of kijkt de ouders aan om toestemming. Het mag niet en hy berust, oogenschynlyk tenminste -— want hy heeft zijn nieuwe pak aan. En dan denkt ge ai by uzelf, hoeveel leuker het geweest zou zyn als hij naar het raam gehold was om terug te schreeu wen met zyn harde jongensstem, dat hy dadelijk kwam, of als moeder het niet toestond, dat hij haar probeerde over te halen met de pracht-argumen- ten die kinderen daarvoor meestal heb ben. En voordat de dag om is, verveelt die dressuur der kinderen u reeds. Waar biyft het karakter van zoo'n goed ge dresseerd kind, dat als een redeloos dier wordt behandeld, terwijl het toch al een karakterkiem heeft, die onder zoo'n streng gezag op een wonderlijke wijze tot ontwikkeling dreigt te komen. Aan den anderen kant intusschen wor den kinderen door de ouders „in vrij heid gedresseerd", wat hetzelfde wil zeggen als: heelemaal nieit opgevoed. Met zoo'n systeem, want dat is liet .bij sommigen geheel te goeder trouw, kweekt men, of loopt er in ieder geval de kans van, egoïste menscheen die hun eigen ik je als het allerbelangrijkste be schouwen, Een zekere dwang, juist in zulke on dergeschikte dingen als goede manie ren is noodzakelijk: het maakt dat de kinderen later als volwassen menschen- zich gemakkelijk bewegen, omdat die vormen van beleefdheid, waaraan in onze huidige maatschappij gehecht wordt, hen tot een tweede natuur zyn geworden, en hen dus zonder eenige in spanning afgaan. En zou dan verder de opvoeding niet voor een groot deel afhangen van het voorbeeld der omgeving, der ouders, van de gesprekken, de opvattingen, in een woord van den sfeer die er in het gezin heerscht. Sommige menschen meenen dat de opvoeding van een kind beteekent: het bijbrengen van de omgangsvormen en wat daarmee samenhangt. Maar zy ver- waarloozen daarbij een belangrijk ding: dat het kind een denkend wezen is, dat voor zijn opvoeding meer noodig heeft dan al die uiterlijkheden alleen. Stel u voor dat de ouders zich geen slot op den mond leggen ten aanzien van allerlei onderwerpen, waarmee kinderen niets te maken hebben; wat een raar denkbeeld moeten die kinderen van de wereld krijgen, waarvan zy niets weten en waarvan alles dus nieuw en geweldig voor ben is. Een jeugdig vader had in het byzijn van zyn kleinen jongen tegen zijn vrouw ge sproken over een tegenslag in zaken, waardoor hy geld verloren had. zy had den 'bezorgd gekeken en over zuinigheid gesproken en over alles wat daarmee menhing. Waarop het kind een vage angst voor het uitgeven van geld 'begon te krUgen, er niet over durfde praten, totdat het hem tenslotte te machtig werd, en hy aan moeder vroeg wanneer het geld nu heelemaal op zou zyn en zouden moeten gaan bedelen langs de huizen! Zulke dingen behooren kinde ren niet te weten, voordat ze zelf een klein beetje van de verantwoordelykheid. mee gaan dragen, als ze zelf wat verdie nen, of zalkgeld krijgen waarvan de ouders ze een verstandig gebruik willen laten maken. En er zyn altijd nog heel wat kinderen die uitstekend „gedresseerd" zyn, maar die een veel gekker wereldvoorstelling hebben dan noodig is, omdat de ouders wel op de uiterlyke kleinigheden, maar niet op het belangrijke van het innerlyk hebben gelet. Laat ze maar eens wei geren een hand te geven of laat ze hardop opmerkingen over anderen in de tram maken: als ze volwassen zyn, is iedereen dat vergeten, maar een 'bedor ven karakter is nooit meer goed te ma ken. MENU. Varkensschyf. Aardappelen. Stoofperen. Broodschoteltje. De peren die nu voor stoven geschikt zyn, behoeven niet zoo lang te koken als in het najaar. Voor het dessert is noodig: Een oud wittebroodje. Een klontje boter. Twee eetlepels suiker. 1 eL Melk. 1 K.G. appelen voor moes. Suiker naar smaak. 1/2 theelepel kaneel. 1/2 ons krenten. Het brood1 zonder korst wordt met de boter en de melk gekookt tot een stevig deeg, terwyi intusschen de suiker met de eierdooier goed is geroerd. Dit wordt er by gedaan, van de kachel af, des noods met wat oranjesnippers. Van de appelen wordt moes gekookt met suiker, kaneel en krenten, waarna de beide mengsels laag om laag in een vuurvast schoteltje worden gelegd. De bovenste laag moet brood zijn en dit wordt met geklopt eiwit bestreken. Het gerecht moet dan een half uurtje onge veer in den oven blyven. E. E. J.—P. VOOR KLEINE KLEUTERS. Een aardig kleuterpakje, bestaande uit broekje en jasje dat moeder zelf .n luttele uren vervaardigen kan. Wij ge ven een duideiyk knippatroon met ge bruiksaanwijzing, waarby ten overvloe de nog de volgende gegevens. Broekje 25 centimeter lang. Jasje van schouder tot zoom 45 centimeter. Mouw langs den naad gemeten ongeveer 25 cen timeter. Het knippatroon is bedoeld voor kinderen van 2 tot 4 jaar en is onder no. 224 verkrijgbaar tegen inzending van 55 cent. DENK OM DE DEURKNOP! Er zyn zoo van die kleinigheden In huis, die een voortdurende ergernis kun nen zyn, en die met een klein beetje handigheid heel goed te verhelpen zijn. Zoo byvoorbeeld het beschadigen van muren of behang door een deurknop, wanneer de deur opengeworpen wordt. Hoe dikwijls moet er niet geroepen wor den, vooral tegen de kinderen: Denk om de deurknop! Gooi de deur niet zoo wild open! In meer moderne huizen is hieraan reeds gedacht en heeft men in den grond een houten klos aangebracht, op een afstand van ongeveer 10 c.M. van den muur. Wordt de deur nu open geworpen, dan wordt zy van onderen steeds gestopt op 10 c.M. van den muur en kan de deurknop dus nooit iets be schadigen. Of wel, men heeft op het plint langs den muur, van onderen een houten klamp gespykerd, die dezelfde dienst doet. Welnu, wanneer in uw huis muur of behang beschadigd wordt door deurknoppen, kunt ge het op deze ma nier verhelpen. De houten klamp kan men dan een kwastje verf geven in de zelfde kleur als het plint. Heel handig kan men daarvoor ook gebruiken een leege garenklos. Die kan men óf tegen het plint spykeren, óf in den grond, op eenigen afstand van de nmuur. Daartoe kan men een lange koperen nagel, met breede, platte kop bezagen, die men door het gat van den klos steekt en zoo in den grond of het plint slaat. Wil men het erg mooi maken, dan overtrekt men den klos met eer. stukje gced, In de kleur van het vloerkleed of iets dergelyks. EEN GRAPPIGE GARNEERING. Ja ja, myn dames, het hoeft niet altyd kostbaar goud- of zilvergalon te zyn, of duur zyden tres of kostelijk borduur sel, waarmee ge uw eigengemaakte ja ponnetjes en mutsen en sjaals en jum- pertjes garneert. Omdat het duur is, is het daarom nog altyd niet mooi. En om gekeerd, omdat het goedkoop is, heeft het daarom nog lang niet altyd leelijk te zyn, of simpel of weinig bekoorlijk. Het komt er maar op aan, of men vin dingrijk is en handig. En kyk nu eens hier, wat een van onze Fransche zussen hier voor een grappige garneering be dacht. Deze is gemaakt van een doodge woon wit katoenen galonnetje, dat men plat, in kleine kronkeltjes, op de stof legt en dan vastzet met een gewonen steek, met gekleurde waschzij, zooals het plaatje laat zien. Zoo zou die fijne muts, met by'behoorende shawl (bestemd voor een meiske met bruin haar) van een lichte stof (rood) gegarneerd worden met een wit galonnetje met zwarte ste ken. Waarvoor 85 c.M. stof van 1.40 M. breed noodig zou zyn. Op dezelfde ma nier is het jurkje van de jongedame rechts op de teekenlng (een hel-géle deux-pièces, rokje met stolpplooien) ge garneerd. Op het lijfje, onder den cein tuur, is een zwarte band gezet. Twee rijen van de galon-garneering, loopen er zig-zag overheen. Voor de deux apiece is 2.50 M. stof van 1.40 M. noodig. Natuur lijk kan men dit garneering-idee op al lerlei manieren toepassen, voor jumpers, vestjes, pull-overs, voor jurken voor groo- ten en kleinen, enz. Een andere zus uit de lichtstad geeft ons een welgemeenden raad voor 't beste gebruik van verschillende stoffen. Zoo maakt men van bedrukte crêpes, ge bloemde mousselines, en foulards met dessins, echte soepele japonnen, met veel ruimte, ruim aan het lyfje gezette rok, enz. Een japon dus met een echt vrouwelyke lyn. De effen stoffen past men het beste toe voor eenvoudiger ja ponnen, met een meer rechte strakke stijl, die men wel aanduidt met „de spor tieve lyn". Wellicht kunt ge met deze wenk voordeel doen. ADhlf iKlAl Hl. WAT ETALEERT U? Is het u nooit opgevallen welk een kunst er schuilt in het etaleeren in een winkelraam? Byna elke étalage is ver schillend en met een oogopslag kunt u al zeggen wat er naar alle waarschijnlijk heid binnen in den winkel te vinden is. Daarmee bedoelen wy niet alleen het artikel maar ook de kwaliteit van het artikel. Een royale, elegant-leege étalage met twee of drie japonnen nonchalant over een standaard geworpen zegt ons dat de japonnen daarbinnen geen jurken zijn maar „toiletten" en voorts: „Wy hébben niets onder de honderd gulden, me vrouw." Daartegenover zyn de volle, drukke winkelramen, die den indruk maken te zyn gearrangeerd door iemand, die zoo veel mcgeiyk artikelen in de kleinst mo gelijke ruimte heeft willen plaatsen, meer van een soort etalages, die ons hoop geven op veel voor weinig geld. Dit nu is een groot voordeel. Men weet precies waar men is. wat men te wach ten heeft en wat het einde zal zyn, ter- wy er bovendien nog de kans is op een koopje. Maar zoo goed als deze aangename omstandigheid van toepassing is op wan kels, zoo goed geldt zy voor menschen. Sommige menschen zijn moeilijk te doorgronden, anderen juist omgekeerd. De een etaleert zekere gevoelens en op vattingen maar na een kort poosje be merkt ge dat het binnen lang niet is wat de etalage deed verwachten. Er zijn mensohen, die met omlaag ge trokken mondhoeken en gefronste wenk brauwen een étalage vertoonen met bit tere pillen en nare drankjes vooraan. Hoe kunnen zulke mensohen nu nog klagen dat zy verkeerd begrepen wor den? Wy zyn toch geen helderzienden, wy moeten den mensch toch beoordee- len naar wat wy van hem zien? Hoe kunnen wij uit een onaangenaam ge zicht afleiden dat het karakter aange naam moet zyn? Andere menschen weer laten de gor dijnen neer en gy tast in het duister omtrent hun aard en persoon ;de etalage zegt niets. Wy maken zoodoende meer malen vergissingen. Mannen passeeren de liefste en mooiste vrouwen, en meis jes laten de beste echtgenooten aan him neus voorby gaan. Als de menschen maar een oogenblikje zouden willen pau seeren en tot zichzelf zeggen: „Hoe zie ik er nu eigeniyk uit voor een ander? De goede dingen, die niet te zien zijn buiten beschouwing gelaten, hoe zae ik er dan uit. Wat moet een vreemde den ken by het zien van mijn gezicht?" Als alle menschen zich zelf die vraag eens stelden en eeriyk beantwoorden, zou den er spoedig heel wat andere gezich ten te zien zyn! Er moet een dichter bestaan hebben, die geschreven heeft: „Oh, dat de goden ons zegenen met de gift onszelf te zien zooals anderen ons zien!" En ja, dat zou een van de grootste zegeningen zijn. Wy weten het, voor de'een is het moeilijker dan voor den andere om zich van den aantrekkelijken kant te laten kyken. Zenuwen zijn dikwyls verant woordelijk voor zulke verkeerde voorstel lingen, maar zenuwen zyn te overwinnen met wilsln-acht als men sterk wil zyn en tot zichzelf zegt: Zoo ben ik niet. Loop af en toe eens naar buiten en sla een blik op uw etalage. En zoodra gij iets ziet dat een verkeerden indruk zou kunnen geven, ga dan gauw terug en verander het. Gouden harten zijn prachtig an zeldzaam maar er is geen tijd om dat goud te gaan delven. Als u het hebt moeu er een stukje van étaleeren op dat een ar.der er kennis van kan nemen. Zien is geloovcn, behalve misschien ten opzichte van die twee of drie menschen, die wy werkelyk innig liefhebben. Maar die twee of drie vormen niet de heele menschhetd. onthoudt dat! VOOR DEN NAZOMER. >£23 Een eenvoudig, maar aantrekkelijk waschbaar japonnetje voor hen, die een late vaoanbie neanen. Hét is zeer ge schikt om gemaakt te worden van ze- phir ofschoon er plooien zyn aan de zy- kanten van de rok, zullen er toch niet veel moeilykheden met het stryken zijn als de plooien van bovenaf een paar cen timeter vastgestikt worden. De ge schulpte voorpand-rand en de korte mouwtjes make men by voorkeur van een contrastee rende kleur, byvoorbeeld grys Japonnetje met wit gegarneerd, of rood op wit, of zaohtblauw op zachtrose of geel op groen. Het knippatroon kost 55 cent en is verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder no. 223. SCHOUDERVERSIERING. Het begon met de gespen van schit terende steenen, waarmee de ceintuurs werden vastgehouden, daarop en ook ge- ïyk ermee volgden de bloemen op den schouder, die later door zoo'n schitte rend speldje of gespje werden vastge houden, en daarna kwamen de groote gespen alleen als garneering op den schouder van een mouwlooze avondja pon. Het allernieuwste is nu om lange hangers van kristal of schitterende kralen of steenen aan zoo'n gesp op den schouder te dragen. En daar 'de mode voor het komende seizoen aangeeft: een enkele met smaak gekozen, maar opval lende versiering, zullen deze nieuwe gespen het wel doen. Wilt ge zoo'n modesnufje dragen, wat natuurlijk namaak zal zyn, omdat echte steenen een kapitaal zouden kos ten, draag dan om uw hals of als oor hangers niet iets, dat wel „echt" is: het een maakt dan het ander leelijk, terwijl een namaak versiering toch heel flat teus kan zyn. DE IDEALE BABY. Weet u, hoe de ideale baby er moet uitzien? Miss Nora Marsh, secretaresse van de National Baby Week Council (Eng.) beschryft de ideale baby aldus- Mager, gezond, goed govoed en gespierd, zonder één ons overvloedig vleesch. Zyn gezichtje wordt verlicht door glimlach jes en hy is altyd vroolijk er. blij. Hy slaapt goed en wordt nooit 's r.achts ge voed. Overdag wordt hy regelmatig, oo de klok af. gevoed.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10