VOETBAL OM DEN A. R. 0. L.-BEKER BUITEN DE COMPETITIE VOETBALNIEUWS Voetbal in Engeland. H. F. C. KLOPT R. C. H IN DEN EINDSTRIJD MET 3—0 E. C. HZ. A. C. (3> -2) H. F, c, miste nu Weber, waarvoor Mardhant inviel. Ook de opstelling was anders dan in de eerste wedstryd en luidde aldus: Zondag werden op het A. F. C.-terrein de wedstrijden om den A.R.O.L.-beker voortgezet en geëindigd. Reeds om twaalf uur bond H. F. C. den strijd aan tegen Zeeburgla en slaagde er in om na be paald spannenden kamp met 2—1 te winnen. Daarna kwam R. C. H. in het veld togen de Oostelijke kampioenen on der leiding van scheidsrechter Boekman. R.C.II. kwam uit met: Van Es. Krom. De Vos, Ruls. Muller. rse, Geutskens, Verkerk, Nachtegeller Brugman. Van den aftrap af zit er onmiddellijk gang in het spel; vooral R. C. H. begint goed. Vele schoten van Verkerk c.s. gaan Juist over of naast het doel en een te ver opdringen wordt dan noodlottig als Bakhuis plotseling doorbreekt en een hard schot op Kas inzendt, dat deze wel stopt, doch onvoldoende wegwerkt, zoo dat dc toeloopende linksbinnen slechts voor het Intrappen heeft. Ondanks de zen achterstand pakken de R.C.H.'ers nog eens flink aan en het gelukt Ver kerk om een door Geutskens toegespe el- der. bal Ineens hard in te schieten. Met gelijken 1-1- stand worden dan ge draaid. N» de rust heeft R. C. H. het nadeel van den wind: Z. A. C. is direct even in de meerderheid. Een paar corners krij gen de Zwollenaren te nemen, doch de achterhoede weet zich staande te hou den. Plotseling krijgt Verkerk den bal van rechts goed toegespeeld en met een goed gericht schot geeft hij R. C, H. de leiding. De Zwollenaren werken hard om gslijk te maken en dringen geweldig op. hetgeen hun op een derde doelpunt komt te staan als Brugman met Verkerk samen door de verdediging heenlooper. en d# laatste no. 3 in het Zwolsche net deponeert, daarmede den hattrick ver richtend. De tijd is inmiddels zoover verstreken, dat van ophalen voor Z. A. C. geen sprake meer kan zijn. hoewel Bakhuis er in de laatste halve minuut nog in slaagde cm met een van grooten afstand gelost schot den achterstand te ver kleinen, Er behoeft niet meer afgetrapt te worden «oodat R. C. H. zich met H. F. O. In de finale gewerkt heeft. H. F. C.ZEEBURGIA (2—1) H F. C. had ditmaal deze opstelling: v. d. Meulen. Weber, Wamsteker. Joivgeneel, v. d. Lee, Lamp, De Ruyter, Reydon, v. Renesse. Miezerus. v. d. Berg. Verlies van den toss ls van weinig in vloed. daar er nagenoeg geen wind is en dc zon zijdelings op het veld staat. Beide partijen werpen zich vol vuur in den strijd. De eerste kans tot doelpunten krijgt Zeeburgia, maar de gcede voorzet van den linksbuiten schiet de nüdvoor hoog over. Bij H. F. C. is vooral in den aanval Miczérus actief, en met zijn buurman v. d. Berg. vormt hij een gevaarlijken vleugel. Van der Meulen in het H.F.C.-doel krijgt even druk werk, maar hij heeft er hcd;n byzonder het oog in en onthaalt het publiek op fraaie staaltjes van doel- verdedigen. Na ongeveer acht minuten spelens kan v. Renesse op fraaie wijze voor H. F. O. doelpunten, na fraai werk van den linkervleugel. Dc Amsterdammers zijn geenszins ontmoedigd en spelen enthousiast ver der. In het veld is het spel van Zeebur gia dikwijls zelfs zeer goed, doch vooi doei gaat het wat te onbesuisd. Een oogenblik denken wij der. ge lijkmaker te zien komen, wanneer v.d. Meulen den bal even laat glippen, doch deze laatste rolt nog net naast. Opvallend is dat er nagenoeg geen hoekschop genomen behoeft te worden. Er wordt aan weerszijden vrij gced en vat vooral prettig stemt enthousiast ge speeld. Voor rust komt in den stand geen verandering meer. Met 10 voor H. F. C. wordt alzoo gedraaid. Wanneer weder hervat is. al dadelijk een hoek schop op het H. F. C.-doel maar de bal wordt weggewerkt. Even komt Zee burgia opzetten, ''och v. d. Meulen 's ongenaakbaar, terwijl enkele uitvallen stranden op het buitenspel zetten door d? H. F. C.-backs. Hoewel Zeeburgia werkelijk even in de meerderheid is weet toch H. F. C haar voorsprong te vergrooten wanneer nl. de Ruyter fraai voorzet. De bal be landt bil v. d. Berg. die kalm naar v Renesse plaatst en deze bedenkt zich niet lang maar schiet hard in (20). Van nu af aan wordt het spel van H. F. C. steeds beter en fraaie staaltje? voetbal worden vertoond. Jongeneel blijkt vooral een struikelblok. Een kort oogenblik speelt H. F. C. met tien man. daar Lamp in botsing schijnt te zijn gekomen. Spoedig echter komt hij de gel "deren weer aanvullen. Een vlugge uitval der Amsterdammers wordt H. F. C. noodlottig. De linker vleugel onderneemt nl. een snelle rush. beëindigt deze met een hoogen voorzet, welke de rechtsbinnen inkopt (2—1). In dozen stand komt geen verandering meer. zoodat H. F. C ten slotte wel verdiend wint met 2—1. Zeeburgia leed een eervolle nederlaag. Uitblinkers by ,-i. F C waren v. d. Meulen, Jong vel en de R v r De rest speelde ook een goe den wedstryd. Alvorens aan de fina1? wordt bcrren- t.en worden C- aanwezigen op het A. F. C.-terrein vergast op een demon- s tralie Pushbal. die naar onze meen In- niet de waardeering genoot welke dj or- ganisv.ors van het tournool zich daar van voorgesteld zullen hebben. H. F. C.—R. C. II. (3—0) Na e?n uur ongeveer gepushbald te fcsbbïn kwamen teen de elftallen van H. F. C. en R. C. H. in hgt veld. R. C. H- als in den eersten wedstrijd. v. d. Meulen, Wamsteker, v. Renesse, Jongeneel, v. d. Lee, Marchant, de Ruyter, Miezerus, Reydon. Lamp, v. d. Berg. Leiding van den heer Van Gessel ga randeerde een goed verloop. Al dadelijk twee hoekschoppen op het R. C. H- doel welke op niets ultloopen. Even zyn H. F. C.'ers sterker maar langzaam maar zeker komen de R. C. H.'ers er wat mee* in en worden wy onthaald op een vlot. vurig spel. Krygt v. d. Meu len volop gelegenheid z'n talenten te tconen, ook doelman Kos wordt danig aan den tand gevoeld, doch wy moeten ook voor zyn spel alle lof verkondigen. Het goede spel in het veld doet het pu bliek enthousiast medeleven. De H. F. C. is wel eenigszins favoriet. Krom is voor de H. F. C.'ers een zelfde struikelblok in de achterhoede welke v. Renesse voor de R. C. H.'ers ls. Wanneer 10 minuten gespeeld is wordt een wat ver uitioopen van doelman Kos R. C. H. noodlottig. Reydon weet han dig om hem heen te draalen en de ba! ten slotte nagenoeg in doel te loopen (1—0). R. C. H. ziet het gevaar in en komt onstuimig opzetten. Brugman onder neemt fraaie rushes, Naohtegeller werkt hard maar de H. F. C.-verdediging weer van geen wijken. Wamsteker probeert het met verre sohoten doch ook dat heeft geen succes. Vermelding verdient een fraai schot van Ruys hetwelk rake lings naast gaat. Het spel dreigt even forsch te worden doch gelukkig bedwingen de spelers zich spoedig. Dan krygt R. C. H. een reuzen- kans voor den geiykmaker, doch al te onbesuisd spelen van Nachtegeller doet deze kans te niet gaan. Aan de andere zUde mist ook Reydon een gemakkelijke kans. Rust komt ten slotte met 10 voor H. F. C. Vol vuur beginnen beide partyen na de hervatting het spel. Even geiyk op gaand, vlug spel. waarby na ongeveer vjjf minuten De Ruyter handig Krom weet te passeeren. Een korte voorzet naar Reydon en de stand is 20. R. C. H. geraakt hierdoor wel eenigs zins ontmoedigd, hetgeen al dadelijk aan haar spel merkbaar is. H. F. C. daaren tegen blijft enthouslastverderspelen.Het achtertrio van R. C. H. heeft dan ook volop werk. Wederom rent de Ruyter vlug langs het ïyntje. Een hooge voorzet volgt waarby de bal by v. d. Berg be landt. Kalm maar zeker geeft hy Vos het nakUken. Er is nu nog een klein kwartier te spe len maar duiaeiyk speelt R. C. H. een verloren spel. Op het laatst nog wel een kleine opleving om althans de eer te red den, maar de H. F. C. verdediging weet van geen wyken en R. C. H. krygt geen kans. By den stand van 3—0 had reeds veel publiek het veld verlaten, begrypend dat R. C. H. niet. meer zou ophalen. De laatste minuten concentreerde zich de grootste aandacht voor de tribune waar beker enz. werd tentoongesteld. De strijd was zelfs nog aan den gang toen ae jongens tribune losbrak en allen naar voren holden. Spoedig echter floot scheidsrechter van Gessel tyd en had H. F. C. welverdiend gewonnen. Onder hartelijke welgekozen woorden van hulde en dank werd daarna aan de overwinnaars de A. R. O. L. beker uit gereikt, terwyl R. C. H. als verliezer toch nog een fraaien zilveren beker kreeg, uitgeloofd door de redactie van het Alg. Handelsblad. Ook de spelers ontvingen herinneringsbékertjes. Vol* vertrouwen zien wy voor onze Haarlerosche clubs het competitie-sei zoen tegemoet. Het tournooi om den Wallerbeker. Een mooie dag op het Bloemendaal- terrein; alleen de temperatuur leende zich beter voor een picnic aan het meertje van Berkhout, dan voor een voetbalwedstrijd. En hiervan kregen we er nog al twee van tweemaal drie kwar tier. Alcmaria Victrix, V. V. A., W. F. C. en Bloemendaal streden om het mooie ge schenk dat Bloemendaal van den heer Waller ontving. Hela^ zal het kostbare kleinood spoedig uit het kruldnotendorp verdwijnen; we vermoeden naar Alk maar. Want het beste elftal dat op de zen mooie laten zomermiddag in het veld kwam, was ongetwUfeld dat der Alkmaarders, w:«- voorhoede, met El- fring, Homans, Reitama, Mulders en Bos door menig eerste klasser kan worden ben(jd. Met V. V. A. had Alcmaria dan ook niet veel moeite. W*l liepen de Am sterdammers hard vr:i stapel. doch spoedig namen hun tegensta - Iers het spel in handen, 't Werd één, twee en drie-nul toen V. V. A. tegen scoorde. Even dachten we toen aan een ople ving der hoofdstedelingen, doch deze was slechts van zeer korten duur. Voor al tyderis de tweede helft was het over wicht van Alcmaria van dien aard, dat hun 6— 1-overwinning, ondanks het kra nige verdedigen van den jeugdigen V. V. A.-keeper. geen verwondering behoef de te wekker. Bloemendaal trof he; slecht, dat <-y tegen W. F. C. den stryd met diverse in vallers moest aanbinden. Sunter, Parson en Strik ontbraken. De thuisclub begon met haar geha vende ploeg verbluffend goed, dorii de vreugde was van korten duur voor den witten aanval. Wel slaagde de thuisclub er In door de Jong de leiding te ne men. doch hiermede was het voornaam ste kruid verschoten. W. F. C. werd sterker. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten, terwijl nog veer de rust de Wormerveersche rechtsbinnen een niet te missen kans benutte. Rust kwam met 2—1 voor W. P. C. In de tweede helft vlotte het by Bloe mendaal in het geheel niet meer. W. F C. was het meest in den aanval, zoo dat de Bloemendaalsche doelverdedi- ger handen vol werk kreeg. Geruimen tyd hield hy stand doch ten slotte kwam toch het derde doelpunt voor W. F. C. 1—3. Bakker, die hierna naar voren trok, was verder oorzaak dat Kopjes Niemann in staat werd gesteld den achterstand tot 2—3 te verkleinen. Hierby bleef het echter. W. F. C. besteedde gedurende de laat ste tien minuten zooveel aandacht aan haar verdediging, dat zelfs een schot- vaardiger voorhoede dan die der witten, het af had moeten leggen. Zondag a.s. de eindstryd, althans wan neer de N.v.B. geen competitiewedstrij den vaststelt. VitesseE. D. O. (44) Op het terrein van Vitesse speelde E, D. O. haar kaatsten oefenwedstrijd voor de competitie. E. D. O. speelt als volgt: v. d. Hurk, Steffens Swart. Perukel Jr. Tanis. C. v. d. Laan. Dlnkla, J. Perukel Sr., Boeree. Kuil, Meenhorst. Het begint met een sterker zyn van Vitesse, maar de hechte E.D.O.-verde diging geeft voorloopig geen kans. Na een kwartier, als v. d. Laan even het terrein moet verlaten, doet E.D.O. een uitstekenden aanval en Perukel scoort het eerste doelpunt. Kort hierop heeft J. Perukel succes en met een schitterend schot vergroot hij de leiding tot 2—0 Vitesse vindt dit wel wat te bar en zij weet den achterstand te verkleinen tot 2—1. Nadat Tanis nog tegen den paal heeft geschoten, is het rusten. De hervatting brengt niet alleen een beter spel van E.D.O.maar ook een Vitesse meerder heid over. Nadat E.D.O. eenige corners geforceerd heeft, brengt Steffens den stand op 3—1. Vitesse houdt echter stand en doet er een schepje op. Toch kan zy niet ver hinderen dat Perukel er 41 van maakt. Nu is het de beurt van de Arnhem mers en spoedig is het 4—2. Op gelukkige wUze brengt Vitesse den stand op 43 wat wel eenigszins tegen de verhouding is. Vitesse heeft wel ge luk als Goesmit met een goed schot de partyen op geiyken voet brengt. (44). Dan komt het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde wed- strijde HaarlemSpartaan (3—0) 'OM DE ZILVEREN WESTERKERK Evenals de beide voorgaande wedstrij den werd ook de laatste wedstryd in het tournooi om de zilveren Westerkerk ge speeld in een temperatuur, d.e voor voetbal nog niet geschikt was; ondanks dit feit is er Zondag aan den Schoter- weg toch genoten, vooral wat betreft het spel in de eerste helft, dat ddor Haarlem gegeven werd. Er werd enthou siast gespeeld en de 2—0 voorsprong was dan ook welverdiend. Na rust was het spel der roodbroeken minder. Haarlem kwam met het volgende elftal: De Vries, Torringa, Goedhart, Dik, v. Daalen. Huysmans, B. Kammeyer, De Geus, Oldenburg, Snooy, Van Polanen. Onmiddellyk na den aftrap wordt er door beide partyen flink aangepakt: de partijen geven elkaar weinig toe. Spar taan krijgt de eerste kans om te scoren doch voor open doel wordt nog genist. De roodbroeken spelen over het geheel technisch beter en de combinatie gaat zeer goed. De uitvallen van Haarlem zijn daardoor ook veel meer gevaarlijk. Nadat de achterhoede van Spartaan geruimen tyd stand heeft gehouden, weet De Geus aan Haarlem de leiding te bezorgen (1—0). Spartaan doet er dan nog een schepje op en tracht het verloren terrein henvinnen, maar de Haarlem-achterhoe de sceft niet thuis. Snooy maakt intus- schen een tweede doelpunt. Met rust is den stand 20 voor Haarlem Na de hen'atting biykt al spoedig dat het enthousiasme van vóór rust bij Haarlem minder was. De temperatuur liet een dergelijk enthousiasme niet toe. doch een verblijdend teeken was het dat de spelers he*, er toch niet bij lieten z?t'fii Aan helde zijden komen eenige mooie kansen welke echter niet worden benut. Snooyy is het. die tenslotte voor Haarlem nog één keer doelpunt. Verder wordt niet meer gescoord, zoo dat Haarlem dezen wedstryd verdiend met 30 wint Haarlem 2E. D. O. 2 (57) Zondagmorgen speelde Haarlem II weer een oefenwedstryd. Ditmaal was E.D.O. II de tegenparty. Ondanks de warmte werd er een groot aantal goals gemaakt. Haarlem II had een geheel andere opstelling, dan do vorige week en verscheen als volgt: Hoeben. Saeys, Van Balen Blanken. Oostergauw, Buissink, P. Murlnger, J. Kammeijer, Borghouts, Groeneveld, Klerk, Onkenhout. E. D. O. II stelde hier tegenover het volgende elftal: Breems, N. N.. Zwart, Draayer. Pennaerts, Riebeek, Steffens, Dernlson, Dona, J. Oome. H. Oome. Onmiddellyk na den aanvang valt E. D. O. overrompelend aan. Dona is in de voorhoede verreweg de gevaariykste man. Spoedig heeft hy succes. (0—I). Direct hierna profiteert Dernlson van een misverstand in de Haarlem-verde diging om van tameiyk ver af te schie ten. zyn hard schot verdwynt vla de lat in het net. (02). Haarlem kon er nog steeds niet inko men. E.D.O. daarentegen vergroot den voorsprong tot 0—3 door middel van Dona. De Haarlem-voorhoede komt nu lang zamerhand wat beter op dreef. Groeneveld maakt zich keurig vry en scoort met eer. hard schot. (1—3). Direct hierna kemt de bal bij Borg houts, die van dicht by inschiet. (2—3). Verder presteerde deze speler niet veel. Nu komt E. D. O. weer meer opzetten en maakt den 4en goal. Na dezen goal ls het weer de beurt van Haarlem: Groe neveld. die den heelen wedstrijd goed speelde, brengt den stand op 34. Nog vóór rust maakt E. D. O. er 36 van, door middel van Dona. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hen'atting is eerst Haarlem de sterkste, wat in een doelpunt wordt uit gedrukt van Groeneveld. (46). E.D.O. maakt er nog een goal by en Haarlem brengt tenslotte den eindstand op 57. Wedstrijden van de „Schoten"-eIftalIen. De V. V. „Schoten" zal de Zondagen die nog resten voor den aanvang van de competitie 'benutten met het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. Zoo speelde Zondag Schoten L tegen R.C.H. II aan den Middenweg en won welver diend met 61. Voorwaar een goed be gin. Het elftal speelde heel goed, al kon men het gemis van Geurts (die in Tilburg vertoeft) danig voeler.. Maar binnenkort zal hy het elftal weer com- pleteeren. Hett 3e elftal speelde tegen „Droste" en won met 75. Het 4e elftal speelde op het keurige Schoten-terrein tegen een combinatie van E.H.S. en won ook met 40. Al leen Schoten II mcestt de meerderheid erkennen van D.I.O. I, kampioen H.V.B. en wel met 5—3. Maar de Schotenploeg kan beter. Over den wedstrijd het vol gende: Schoten n looptt hard van stapel en maakt moedig twee doelpunten. Maar de D.I.O.-voorhoede zet er alles op en maakt even voor rust gelijk (2—2) Na de thee is D.I.O. weer aanvallend en neemt de leiding (2—3). Spoedig maakt Putten gelijk (3—3). D. I. O. voegt er neg 2 goals aan toe en wint verdiend met 3—5. Bloemendaal 2I. V. O. (3-5) Op het Bloemendaalterrein troffen de Bloemendaal reserves en I.V.O. zich Zon dag in een friendly-game. Het met diverse invallers spelende Bloemendaal-team gaf den gasten kra nig partij. Tydens de eerste helft scoor de I.V.O. eens en Bloemendaal twee maal, zoodat met 2—1 voor de witte- reserves werd gedraaid. Na de hervatting maakte I.V.O. spoe dig gelyk. Bloemendaal veroverde hier na nogmaals de leiding, doch wederom was de vreugde van korten duur. Hierna kwanten Haarlemmers het meest in den aanval en zy slaagden er tenslotte in dezen geanimeerden kamp met 53 met winnen. Om den Zilveren Bal. De uitslagen van de wedstrijden van Zondag lulden als volgt: H. V. V.—Willem H 3—0 H. B. S.—A. D. O. 1—0 V. O. C.Feijenoord 01 H. V. V.—H. B. S. 1—2 Feijenoord en H. B. S. komen in de finale. Het vraagstuk der hoofdklasse. Verschenen is het rapport inzake het instellen van een hoofdklasse Die Com missie werd door het Bondsbestuur In gesteld in Augustus 1926 als gevolg van een verzoek van af deeling IV. De voorbereidende werkzaamheden der Commissie bestaande uit de heerer. Dr. D. J. van Prooije. voorzitter, Mr; E. J. Bulder, G. J. F. M. Hohnjann, K. J J. Lotsy, Mr. G. E. Passtocrs en B. H. Vos, bestonden in het instellen van eer, enquête in zake dit vraagstuk by de toegelaten vereenigingen. de Erkende Bonden, de leden der Bondsvergadering de leden dei- Commissie van Bijstand, de eer e-leen en de leden van het Bonds bestuur. De resultaten van de antwoor den op de daartoe ingerichte vragenlijst zijn in het Rapport gepubliceerd. In totaal waren er 364. die niet vooi de hoofdklasse waren. Voorstanders wa ren er 84. De besprekingen In de Commissie hebben niet tot eenstemmig oordeel ge leid; de eene helft van de leden (de hoe ren Mr. Passtoors, Vos en Mr. Bulder bleek voorstander, de andere helft (de lieeren Dr Van Prooije, Hohmann en Lotsy) bleak tegenstander te zijn. Bij de overlegging van het Rapport verklaart het Bondsbestuur, dat het zich schaart aan de zUde van de tegenstan ders. (Sportkr.) „Interviewer" (de heer Hans) sohrijft over de hoofdklasse o.a. het volgende: „Met groote belangstelling heb ik ken nis genomen van het Rapport Inzake het al of niet instellen eener hoofdklasse. En reeds dadelijk de medeceeling ..Het Bondsbestuur deelt U mede, da: het zich schaart aan de ziïde van dc tegenstanders", bracht my in een goede stemming Prachtig O! wat heb ik vele jaren lang tegen dat ml. verderfelijke idee van een hoofdklasse gestreden. In vroeger en in later tyd. Zooals ik gevochten heb te gen de afschaffing der promotie- en de- gradatie-wedstryden (maar ze zyn dan ook weer ingevoerd!) zoo heb ik gevoch ten tegen het hoofdklasse-denkbeeld van de competitie-maniakken en spel peil-wellustelingen. Het doet mij oprecht genoegen, dat er niets van komen zal. Wat ik trouwens sinds lang vermoedde. Het contra-betoog van de heeren Dr. D. J. ran ProoUe. Karei Lotsy en G Hohmann Ls een kort. maar voortref fe- iyk «tuk Dit drietal heeft niet alleen de nadoelen van het denkbeeld scherp m het licht gesteld, maar tevens getoond oog te hebben voor de overdrijving op voetbal-gebied. Dat wy met het competitie-systeem veel te ver zyn gegaan is een waarheid, die ik van heeler harte onderschrijf en die lk ook meermalen heb verkondigd ,,'t Is o.i. onjuist" zeggen de drie hee ren „dat een tot het uiterste opge voerd competitie-stelsel tot sDelverbete- ring leidt", en zy voegen er deze waar heid aan toe: ..Rustige ontwikkeling zon der opzweeping ral de spelverbetenng veel meer goed doen. Die wil om zijn spel te verbeteren moet echter van het individu zelf uitgaan en die wil moet door de actieve vereenigings-leiders be grepen en aangemoedigd worden". Zoo L? het. Een paard .-middel als de invoering van een hoofdklasse is geen enkele waarborg voor een hooger spelpeil. Bo vendien hebben de drie heeren volkomen terecht de moeilijkheid n onbillijkheid in liet oog gesteld van het antwoord op de vraag, welke clubs in een hoofdklasse opgenomen zouden moeten worden. De beslissing hieromtrent zou ongetwijfeld zeer scherpe conflicten uitlokken zou een felle stryd in het leven roepen. De verhoudingen op het voetbalveld ook in verband met de promotie en degrada tie zouden er ongetwijfeld nog onaan genamer door worden dan ze toch al vaak zyn. Er zou veel meer gereisd moe ten worden, met alle nadeden daaraan verbonden. De instelling zou bovendien degradatie beteekenen over de geheele lijn: de eerste-klas zou feitelfik tweede klas worden en zoo vervolgens En dit allee, omdat de spelkwallteit er misschien door zou worden verbeterd. Neer- Het doet my genoegen, dat het denk beeld zoo krachtig is bestreden en dat het Bondsbestuur zich met die bestrij ding eensgezind heeft verklaard. Het heeft, door dit steunpunt in te nemen, blijk gegeven van doorzicht en leiding, en daarvoor breng ik het een woord van hulde. In stede van op toespitsing van het competitie-systeem zullen we bedacht moeten zijn op tempering daar van in de naaste toekomst Meer vrij heid minder gedwongenheid, het spel minder gemaakt tot een plicht dan wel tot een genot: dit is de weg om tot goe de verhoudingen en tot hooger peil te komen, wanneer dit laatste althans noodzakelijk is. Laat my hopen, dat dit Rapport èn de houding van het Bondsbestuur betee- kent de begrafenis van een slecht denk beeld". De Competitie-indeeling. AFDEELING I. Reserve le klasse: A.F.C. 2. Ajax 2- Blauw Wit 2. De Spartaan 2. E.D.O. 2- H.F.C. 2. R.C.H. 2, Hilversum 2, ZF.C. 2, Stormvogels 2 Reserve 2e klasse A: Blauw Wit 3, V. V. 'A. 2, Ajax 3, A.F.C. 3. Haarlem 2, Hollandia 2, Alcmaria Victrix 2, K. F. C. 2. Reserve 2e klasse B: Hercules 2, Ve- lox 2, U. V. V. 3, 't Gooi 2. Hilversum Vriendenschaar 2, Raplditas 2i D. E. C. 2- Promotie. De kampioenen spelen met no, laatst der reserve le klasse een ge heele competitie om één plaats in de re serve le klasse. AFDEKT .ING II. Reserve le klasse: C.V.V. 2. Feyenoord 2. Sparta 2, V.O.C. 2. Xerxes 2. D.H.C. 2, D.F.C. 2. H.B.S. 2, Unitas 2. U.V.V. 2- Reserve 2e klasse A: AD O, 2, B.M.T. 2, H.B.S 3. H.V.V. 3, Quick 2. V.U.C. 2. S.V.V. 2. R-F.C. 2. Reserve 2e klasse - B: Excelsior 2, Feijenoord 3, Sparta 3. Steeds Hooger 2, D.F.C. 3, O.D.S. 2, H.V.V. 2, Olympia 2- Promotie: De kampioenen spelen met no. laatst der reserve le klasse een geheele competitie om één plaats In reserve le klasse K. J. J. Lotsy. Volgens de „Sportkr." heeft de heer K. J. J. Lotsy wegens drukke bezighe den bedankt als voorzitter van de Wes telijke Districtscommissie der T. C., een functie, die hy geruimen tiid vervuld heeft. Het blad acht dit bedanken een verlies vooi- deze commissie, waarvan de heer Lotsy zich steeds een ijverig, nauw gezet en deskundig lid toonde, en men zal er zijn adviezen dan ook wel mis- san. Het Nederlandsch Elftal naar Indië? De Ned.-Indische Voetbalbond heeft in verband met het feit, dat zy 10 jaar bestaat, den N.V.B. bericht dat hy het cp prijs zou stellen indien het Neder landsch elftal in 1929, tusschen half Juni en half September een paar wed strijden in Indië zou komen spelen. In verband hiermede heeft de T.C. aan verschillende eventueel in aanmerking komende spelers de vraag gericht of zy zioh in de gevraagde periode zouden kunnen vry maken. Mocht een groot percentage dier spelers daartoe niet by machte zyn, dan zou de N.V.B. genood- -aakt zyn het verzoek af te wyzen. De antwoorden der spelers zullen dus even afgewacht moeten worden. (Sportkr.) Vrije Zondagen in de Competitie. Ook In dit seizoen zullen voor enkele Zondagen geen volledige competitie programma's worden vastgesteld, aldus lezen we in de „Sportkr." In October een Zondag aangewezen worden voor keurwedstrijden ten behoeve van de sa menstelling van het Ned. elftal voor den wedstryd Nederland—België. Ook den dag van dien wedstryd 4 November zal de competitie ten deele stil staan. Voorts wordt overwogen den eersten Zondag van December en den eersten Zondag ln Januari te bestemmen voor wedstryden om den Nederlandscher. voetbalbeker. Zooveel mogeiyk zal men die Zondagen benutten voor het doen s:>elen van achterstallige competitiewed- stryden. Tram- en Spoorweg competitie. Voor het seizoen 1928/29 hebben voor zoover thans bekend, ingeschreven de vereenigingen: A.G.T. (Amsterdam) met haar le en 2e elftal. N.Z.H (Leiden), R, E, T. (Rotterdam), Tramvogels (Haar lem). Het dagelijksch bestuur van bovenge noemde competitie is thans als volgt sa mengesteld: C. A. Sohlpper. voorzitter. Zand voortkade 6, Heemstede. C. A. Burggraaf, secretaris como.-ledder, da Costastraat 47. Leiden. J Drupsteen, penningmeester, Baliestraat 27, Amster dam (O.). Hot voorloopig vastgesteld wedstryd programma voor 1928 ziet er als volgt uit: 15 Sept. 1928: N.Z.H.—A.G.T. 2. 15 Sept. 1928: A.G.T. I—Tram vogels 20 Sept. I92S: R.E.T— A.G.T. 1. 29 Sept 1928: N.Z H.—Tramvogels. 9 Oct. 192S: A.G.T. 1A.G.H. 2. 17 Oct, 1925: A.G.T. 2R.E.T. 25 Oct. 1928: A.G.T. 2—A.G.T. 1 10 Nov. 1928: Tramvogels—A.G.T 2 10 Nov. 1928: R.E.T.—N.ZH 4 Dcc. 1928: RET.—A.G.T 2 22 Dcc. 1928: N.Z.H.—RJE.T 4 Jan. 1929: TramvogelsA.G.T. I. Het programma voor September. Af dee ling L 9 September: Ajax—U.V.V. StormvogelsV.U.C, HilversumHermes-D.V.S. 16 September: V.U.C—Ajax. H. F. C.Stormvogels. Hermes-D.V.S.Sparta. R.C.H.Hilversum U.V.V.—A.D.O. 23 September: V.U.C,—U.V.V, Ajax—H.F.C. Stormvogels—Hermes-D.V.S. Sparta-R.C.H. Hilversum—A.D.O. 30 September: H.F.C.—V.U.C. Hermes-D.V.S.Ajax. R, C -H.Stormvogels AD.O-Sparta U.V.V.—Hilversum. Afdeelinr II. 9 September: Z.F.C.V.S.V. E.D.O.—Excelsior. H.B.S't Gooi. D.F.C.—H.V.V 16 September: Exc elsior—Z JF.C. 't Gooi—ED.O. Blauw-WitD.F.C. V.S.V Feyenoord 23 September: Excelsior—V.S.V. ZF.C.t Gooi. E.D.O—H.V.V. H.B.S.—Blauw-Wit. DJF.C.Feyenoord. 30 September: 't GoalExcelsior. H.V.V.—Z.F.C. Blauw-WitE.D.O. Feijenoord—H.B.S. V.S.V.—D.F.C. (Sportkroniek) Feestavond van V. O. G. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Haarlemsche voetbalvereeni- ging V. O. G. werd Zaterdagavond in het gebouw „Olympia" een feestavond georganiseerd. De groote met vlaggen versierde zaal was geheel gevuld, toen de voorzitter, de heer C. Koning, het woord nam om allen welkom te heeten. Hyi memoreerde in het kort de verrichtingen van het eerste elftal. Drie maal achter een werd het kampioenschap der afdee- ling behaald, maar slechts éénmaal volg de promotie. Haar groote kracht toonde V. O. G. echter in bekerwedstrijden, waarby van het toentyds zeer sterke Haarlem III gewonnen werd. Thans speelt V. O. G. in de tweede klasse. Met een woord van opwekking eindigde de heer Koning. Van de gelegenheid om de vereeniging te complimenteeren werd druk gebruik gemaakt; De heer Slot, directeur van Tivoll bood een heel mooien zilveren beker aan, terwyl Damlaten een zilve ren plaquette schonk, beide om in serie- wedstryden te verspelen. T.H.B., I.V.O. en Ripperda stuurden telegrammen van gelukwensch. Vóór de pauze werd het publiek bezig gehouden door Louis Contran, die met zijn afwisselend vroolijke en ernstige liedjes veel succes had. Na de pauze traden nog de heeren G. Scheffer en De Wolf op. terwijl ook door eenige Jeden iets ten beste gege ven werd. Hel eindigde natuurlyk met een bal, waarby de band, onder leiding van J. Monnikendam Jr., zich kranig weerde. De uitslag van de wedstryden van Za terdag in de hoogste afdeellng zijn: ArsenalBolton W. 20 Bury—W. Ham U. 03 Sheffield U.—Newcastle U. 31 Cardiff C.Burnly 70 Manchester C.Manchester U. 22 EvertonPortsmouth 40 Sunderland—Derby C. 4—0 Aston Villa—Liverpool 31 Huddersfield T.Birmingham 00 Leicester C.Leeds U. 44 Blackburn R.Wednesday 4—1 KORFBAL Om den Maas- en Schelde- beker. Zondag werd te Rotterdam de korf balwedstrijd om den Maa- en Schelde- beker tusschen de vertegenwoordigende twaalftallen van Rotterdam en Antwer pen gespeeld. Volgens „De Crt." won de Rotterdamsche cambinatie met 61. DAMMEN. Match Stevens-Van Dartelen. De tweede partij van den match tus schen de heeren J. W. van Dartelen (ex. kampioen van Haarlem van den Ne- derl. Dambond) en B. H. M. Stevens (kampioen van Haarlem van den Ne- derl. R.K. Dambond) werd Zondagavond te Haarlem gespeeld en gewonnen door Stevens. De stand luidt thans: J. W. van Dar telen 1 gewonnen en 1 verloren en B H. M. Stevens 1 gewonnen en 1 verloren. Heden Maandagavond wordt in ..De Korenbeurs" de derde party van dezen match gespeeld. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 I TELEFOON 12225 SI UW KLEERMAKER m-t -i

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10