HAARLEM'S DAGBLAD ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van dec verjaardag der Konlgin zijn, behalve de eerder ln ons blad genoemde, nog de volgen de onderscheidingen verleend: zUn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: J. van Iterson, Inspecteur van het Westersch lager onderwijs ter beschik king; dr. P. Pont, predikant met buiten landse h verlof, laatssteiyk by de Evan gelische gemeente te Batavia; pastoor J. H. D. Engbers, te Jogja karta: dr. M. G. J. M. Kerbosch. hoofdadmi nistrateur van de Gouvernements Kina onderneming; dr. H. ten Oever, inspecteur by den dienst van het Bosch wezen; dr. J. F. A. M. Buffart, voorzitter der Algemeene Vereeniging van Rubberplan ters ter Oostkust van Sumatra; E. J. van Goor, voorzitter van de Han dels vereeniging te Soerabaja; H. van Tinteren, hoofdadministrateur der suikeronderneming Djatiroto; J. E. van Gogh, hoofd van den dienst der Zo ut regie; H. Meüer, vertegenwoordiger van de Gemeenschappelijke Mijnbouw Maat- schappy 31111 ton"; jhr. W. J. E. van Riemsdük, lulfcenant- ko'.onel-tltulair der cavalerie, directeur van het remontedepot, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; J. Peters, kolonel der Infanterie, werk zaam by het Departement van Oorlog, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zyn met de zwaarden; G. C. J. Bodde kolonel der artillerie, regimentscommandant, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zyn met de zwaarden; G. J. Zuyderhoff voorzitter van de Malangsche Landbouwvereeniging; Raden Adipatl Ario Soejono, lid van den Volksraad; F. H. de Hoog voorzitter van het Indo- Europeesch Verbond, tweede plaatsver vangend voorzitter van den Volksraad; J. Kuyper, gepenslonneerd Neder- landsch-Indisch hoofdambtenaar, laat stelijk hoofd van de administratie van den dienst voor Waterkracht en Electri- citeit by het Departement van Gouver- nementsbedrijven, te werk gesteld by het Departement van Koloniën; J. Th. Petrus Biumberger, gepenslon neerd Nederlandsch-Indisch ambtenaar, laatstelijk assistent-resident van Soera- korta, te werk gesteld by het Departe ment van Koloniën; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: E. Chr. Londt, tydeiyk kantoorhoofd bij het kadaster; P. G. A. Witterland .gepensionneerd Nederlandsch-Indisch ambtenaar laat- steiyk griffier 1ste klasse by den Land raad te Semaxang; K. H. Tan, algemeen ontvanger 3de klasse, adjunct-ontvanger by 's Lands kas te Soerabaja; F. A. Perretsz, gepensionneerd alge meen ontvanger 1ste klasse van 's Lands kas te Soerabaja; F. H. Nieuwenhuyzen. waarnemend controleur 1ste klasse by het Binnen- landsch Bestuur; J. J. Fanoy. controleur 1ste klasse by het Binnenlandsch Bestuur: Raden Toemenggoeng Djojowirono, re gent van Wcnoglrl in Soerakarta; J. H. Monteiro, gepensionneerd Ne derlandsch-Indisch ambtenaar, laatste lijk afdeellngssecretaris met den rang van kantoorhoofd op het assistent-resi dentiekantoor te Soerabaja: mejuffrouw J. W. Hornung, onderwy- zeres 3de klasse by de openbare Euro- peesche lagere school te Rembang; W. Dunnebier. zendeling-leeraar van bet Nederlandsch Zendeling Genoot schap te Pasl in Menado; D. J. Siahaja, Gouvernements dokter - djawa 1ste klasse te Batavia; mejuffrouw H. W. M. E. Boerkamp, onderwyzeres aan de Roomsch-Katho- lieke lagere school voor jongens te Pa- dang; Th. F. H. Zurhake. agent der Stoom- vaart-Maatschappy „Nederland" te Soe rabaja; W. M. van Heiten landbouwkundig ambtenaar 1ste klasse beheerder van den cultuurtuin te Buitenzorg: E. Ch. van der Linde, administrateur van de suikeronderneming Demak-Idjo, lid van den waterschapsraad Opak-Pro- go in Jogjakarta; J. H. A. baron van Ittersum, admi nistrateur van de suikeronderneming Poerwodadi in Madioen; A. C. Leyder Havenstroom. hoofdop zichter bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlyke Openbare Werken; T. van den Bout, gepensionneerd Ne derlandsch-Indisch ambtenaar, laatste lijk bouwkundige by den dienst der Staatsspoor- en tramwegen; R. A. Agema. hoofdkantoorhoofd bU den post-, telegraaf- en telefoondienst; P. M. d*Hanens, praktyk-ingenieur bij de Staatsspoor- en tramwegen; P. ten Zeldam reserve-kapitein-vlie genier bü de Luchtvaartafdeeling Andir, met bepaling, dat het versiersel der Or de zal zUn met de zwaarden; J. C. J. Bongers, kapitein der infan terie. gewezen divisie-commandant der marechaussee te Meulaboh en afd. con troleur der onderafdeeling Meulaboh ter Westkust van Atjeh, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zyn met de zwaarden; A. J. de Haan, kapitein der militaire administratie, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zyn met de zwaarden; EL C. J. Tellers, administrateur bij den magazyndienst der artillerie, be heerder van het Magazyn van Oorlog te TJimahl; J. M. Andreas, eerste werktuigkundige by de Gouvernements-marine: L. A. Willemse. gezagvoerder van het ss. J. H. Menten van de Bataafsche Pe troleum Maatschappy; A, Grippeling, loods 1ste klasse by den dienst van Scheepvaart; E. A. Brunings, beheerder en gezag voerder van de plantage „Rust en Werk" in Suriname; L. C. Chr. Schütz, gepensionneerd godsdienstleeraar by de Evangelische Broedergemeente in Suriname, gewezen inspecteur van de scholen dier ge meente; mejuffrouw M. C. Slothouwer, hoofd der openbare school te Philipsburg in Curacao; WOENSDAG 5 SEPT. 1928 J. H. Beu wens, hoofdcommies by het Departement van Koloniën. tot broeder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw: J. P. Hess. kamerbewaarder by de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te s-Gravenhage; E. Goudkamp, kamerbewaarder by het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, te 's-Gravenhage; W. H. K. Rykschroeff, gepensionneerd Nederlandsch-Indisch ambtenaar. Laat- steiyk commies by het gewestelijk kan toor te Amboina; F. H. Vermeer-en. koster der protes- tantsche kerk te Jogjakarta; D. C. Strauss boscharchitect 1ste kl. by den dienst van het Bosch wezen; is toegekend: de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in goud, aan: A. J. c. Brand, voorzitter van de afd. Keulen der St. Joseph Vereeniging; C. van Herpen, huismeester by he: huis van bewaring te Amsterdam; S. van Delden, hoofdopzichter by den arbeid by de Rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen; B de Marcas, deurwaarder bij de arrondissementsrechtbank te Zwolle; K-- W A. Langbein, kamerbewaarder by het Departement van Justitie te den Haag; in zilver, met de gekruiste zwaarden, aan: den adjudant-onderofficier-kwartier meester A. Pieters, van de 4de divisie Koninklijke marechaussee, en aan den opperwachtmeester te paard A. van Toledo, van de 3de divisie Ko- ninklyke marechaussee; in zilver, arm: J. Tesobold Rijksveldwacbter-bigadier- majoor te Purmerend; P. Maarsman, gewezen Ryksveldwach- ter-brigadier-majoor te Nieuwpoort; G G. van Zuilekom, Rijksveldwachter brigadier-majoor te Ridderkerk; S. Haarsma, Ryksveldwachter-brlga- óier-majoor te Bergum; M. Th. van der Mey, Ryksveldwadhter- brigacüer-majoor te Apeldoorn; T. R. Veldkamp, Rijksveldwachter- brigadier te Groningen; A. H. van den Berg, Ryksveldwachter- brigadier-majoor te Eist; J. E. Krahe, hoofd bewaarder by het huis van bewaring te Dordrecht; mejuffrouw H. J. Hendriks, hoofdbe waarster by de strafgevangenis te Rot terdam; J. Draijer, werkmeester by de strafge vangenis te Arnhem; J. van den Berge, apothekersassis tent by de Rijkswerkinrichtingen tc Veenhuizen; S. Groeneschey, Rijksklerk late klasse bij het kantongerecht te Zaandam; P. J. de Geeter, Rijksklerk 1ste klasse by het parket van den ambtenaar van het openbaar ministerie by kantonge rechten, ter standplaats Assen; D. van Veldhuizen, concierge-bode bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht; G. Brinkman, organist van de Neder- landsche Hervormde kerk te Colm- schate; J. KLamer, kerkbediende by de Ne- derlandsche Hervormde kerk te Win- sum; D. Santcroos, concierge-bode aan het Portugeesoh-Israëlietlsch seminarium te Amsterdam; J. M. Wülems, bode by het Departe ment van Justitie te 's-Gravenhage; in brons, met de gekruiste zwaarden aan: dien marechaussee te voet 1ste klasse L. Rottier van de lste divisie Ko ninklijke marechaussee; in brons aan: j e. Geur te. Rijksvektwachter-briga- dier-titulair te Pannerden; P OaTelse, RyksveLdwachter-brigadie; titulair te Stavoren; P. Elshout, Rijksveldwachter-biiga - dier-titulair te Oosterhout; J. Beemsterboer, bewaarder by de Rijkswerkinrichtingen te Hoorn; J. Slokker Jzn., kok by het huis van bewaring te Amsterdam J. van Laren, voorlezer in de Gere formeerde kerk te Werkendam; G. Rubens, oud-kerkbode-koster tot. de Tweede Nederiancsch - Lsraëlietische Synagoge te Amsterdam; in goud. aan: W. Th. J. op de Macks, gewezen pro curatiehouder by N.V. Terwindlt Arntzveen tot exploitatie van Veengron den te Nymegen; in zilver (by bevordering), aan: Cf van der Hert, zetter bij de Alge meene LandisdTukkei-y te den Haag; M Jocbemsen, tuinbaas in dienst der familie Everwijn, te Brammen; in zilver, aan: L. N. van der Heydeo. technisch op ziener der Visscheryen, te Utrecht; A. Bangma, technisch opziener de: Visscherijen, te Grouw; C. de Bruyn, bode-kamerbewaarder ter provinciale griffie van Noordbrabar. ie "s-Herlogenbosch; J. Kramer, oud-gemeente- ambtenaar te Zierikzee. TJ. de Boer, brigadier van politie te 's-Gravenhage W. K. Lewis, oud-brigadier van poli tie te Amsterdam; E.'P. van der Veen, brigadier van po litie te Utrecht; A. O. van Bruggen, hoofdagent van politie te Rotterdam; J J. Cremer, brandmeester te Am sterdam; J. C. Kanters, brandmeester te Am sterdam: G. Ruyg. havenbeambte, belast met 'net toezicht, te Amsterdam; H. van Mol, gemeenteveldwachter te Geldrop; C. L. A. van Alphen, oud-gemeente- bode en waagmeester te Buren; J. Adriaensen te Rijsbergen. adani- nistra teur-boschbaas op het landgoed „de Panneiihoef'; P. Timmermans, serrist bij de firma J. G ven der Bom. boomkweekery te Oudenbosch:. W. J. Pieper, te Renkum. gepension- neerd tvdnbaas aan de voormalige Rijks Hoogere Land- en Tuinbouwschool te Wageningen. P Kalis, meesterknecht in de boom- kweekery van den heer D. F. Tersteeg te Naarden; B Ordelman, leider der boerdery van den huize „dc Voorat" in dienst van der. lieer Völcker, te Eerde: G. van der Kemp, tuinman in diens', van den heer W. Jansen Gzn., te Lent, gemeente Eist; A. van der Pol, opzichter-tuinman in diens; van den heer J. A. Varsteegh te Kerk-Avezaath, gemeente Zoelen; DE AMSTERDAMSCHE KWESTIE SOLKESZ-WEISS. SCHERP PROTEST TEGEN HET RAPPORT DER COMMISSIE VAN ONDERZOEK De raadsfractie van het Neutraal Blok aller Middenstanders te Amsterdam, be staande uit de heeren A. Weiss en J. L. Jansen, heeft een uitvoerig antwoord opgesteld, naar aanleiding van het rap port der commissie van onderzoek naar de beschuldigingen, geuit tot de fracties van den Middenstand aldus de Tel. Allereerst kant men zich tegen de werkwijze van de commissie van onder zoek: in plaats van alleen de concrete beschuldigingen te onderzoeken heeft zy zich laten verleiden zoo wordt on opgemerkt om buiten haar opdracht om. met nauw-verborgen genoegen te gaan wroeten in de meest-interne aan gelegenheden eener politieke party, dat kan door de fractie, welke die politieke partU vertegenwoordigt in den Raad. niet anders worden genoemd dan: in strijd met de meest elementaire begrip pen van politiek fatsoen. De beschuldiging dat de heer Solkesz zyn raadszetel voor 2000 aan den heer Brulnsma ter beschikking gesteld zou hebben, is door de commissie ongegrond verklaard. In het antwoord wordt nu gevraagdWie heeft deze beschuldiging geuit? Waaraan ontleende de commissie het recht om een niet geuite beschuldi ging te gaan „onderzoeken"? De beschuldiging tegen den heer Brulnsma, dat deze als candidaat voor de Provinciale Staten 5000 zou hebben gestort in de party kas van het Neutrale Blok aller Middenstanders is niet be wezen. terwijl haar onjuistheid ook niet is aangetoond. Dit achten de heeren Weiss en Jansen een nieuwe insinuatie, toen voor de beschuldiging omtrent de f 5000 geen bewijs was te vinden had men dit ridderiyk moeten erkennen. De commissie heeft, aldus het ant woord, in haar rapport, biyk gegeven van politieke vyandschap tegenover da party die de fractie vertegenwoordigt. In het rapport der commissie van on derzoek stond: „Er is geen steekhouden de grond, ter rechtvaardiging van de handelwijze van den heer Solkesz, hier in bestaande, dat hy zich niet gehou den heeft aan zyn schrifteiyk afgelegde belofte voor zyn raadszetel te zullen bedanken in een geval, dat zich inder daad heeft voorgedaan". De eenige van wege c}e Fractie in den Raad geuite beschuldiging tegen den heer Solkesz is derhalve volkomen be wezen, schrijven de heeren Weiss en Jansen. Zy hoopt, dat de Raad hierin voldoende aanleiding zal vinden om den heer Solkesz te verzoeken, zyn man daat als Raadslid ter beschikking te stellen. Na nog enkele andere feiten behan deld te hebben betreurt de raadsfractie van het Neutraal Blok aller Midden standers het ten slotte, dat de Com missie zich op- een dergelyke partijdige en vijandige wyze van haar taak heef: gekweten en acht het haar plicht tegen over haar party, met de meest moge lijke scherpte te protesteeren tegen het door de Commissie uitgebrachte ver slag. 1000 SPOORWAGONS GESCHIKT VOOR VER KEER MET DUITSCHLAND. GROOTE VERBETERING VOOR DEN EXPORT. Bij de Nederlandsche Spoorwegen zal aan 600 groentewagens, 320 veewagens en 50 kaaswagens, volgens overeenkomst, de Kunzè-Knorr-rem worden aange bracht, verneemt het Hbld. In Duitschland waar men de Westing- house-rem heeft afgeschaft en er geen remmers op na houdt, is op de goederen treinen de Kunze-Knorr-rem overal in gevoerd. Daardoor heeft men het voor deel verkegen, dat goederentreinen veel vlugger kunnen stoppen dan in ons land. De bovengenoemde wagens uilen dus voortaan als die rem is aangebracht, ook in de Duitsche goederentreinen opge nomen kunnen worden, hetgeen 'een groote verbetering is voor den export- handel. ZEEROT ALS HOTELRAT. VERDACHT VAN HOTEL DIEFSTALLEN TE ROTTERDAM. De politie van het bureau Witte de Withstraat te Rotterdam heeft den 23- Jarigen zeeman A. de O. aangehouden, afkomstig uit Portugal en verblijf houdende op Katendrecht. Hy wordt verdacht van verschillende hoteldiefstal len van den laatsten tyd. Zoo zou hy uit een hotel aan den Westzeedyk in de Maasstad ten nadeele van een Enge' che dame een taschje met geld en een tweetal mantels ontvreemd hebben. Tevens wordt hy er van beschuldigd een koffer met inhoud en een regenjas uit een hotel aan de Kruisstraat weg genomen te hebben. De O. ontkent iets met de hem ten laste gelegde diefstal len uitstaande te hebben, doch hy is reeds door tftvee personen herkend en bovendien waren nog verschillende goe deren in zyn bezit, meldt de Tel. LOONACTIE EN STRIJD OM DE MACHT. NOG GEEN OPLOSSING TE VLISSINGEN. Vier maanden lang duurt de staking by de „Schelde" te Vlissingen nu reeds de toestand is nog steeds ongewyzigd. Hoe de leiding het conflict thans be schouwt lezen wU In het Volk. dat een onderhoud had met den heer P. Danz. den voorzitter van den Alg. Ned. Metaal- bewerk ersbor.d. 3et conflict by „De Schelde", zei de heer Danz. „is grooter ln beteekenls geworden. Het is uitgedyd van een sim pel loonconflict tot een strijd om de macht. De werkgevers zyn blijkbaar het standpunt gaan innemen, dat de arbei ders nu maar eens moeten leeren. dat met staken niets meer te bereiken valt Dat is af te leiden uit het feit, dat het verschil tussohen het aanbod der werk gevers en dat, wat de arbeiders bereid zyn te aanvaarden, zoo gering is, dait het argument, als zou het bedryf het niet kunnen betalen, gewoonweg absurd is. Het verschil is niet meer dan 1 a 2 cent per uur. De moeilijkheid zit dan ook niet in het loonconflict. Maar de directie en de Me taal bond meenen, dat de arbei ders zonder meer het overwerk hebben te verrichten, waarvoor de diTectie ver gunning mocht verkrygen. Zij meenen, dat de arbeiders, noch hun organisaties, recht hebben om mee te spreken Als er dus een mogelijkheid was om het loonconflict op te lossen, dan blijft er nog altijd over de eisdh der directie, om gedurende drie maanden 55 uur en dan nog eens drie maanden 53 uur te werken. En de Metaalibond schynt deze gelegenheid te willen benutten, om het principe van geen medezeggenschap in zake overwerk te doen zegevieren. De arbeiders zyn niet bereid over te werken, als het bedryf het noodig heeft, zy zyn niet bereid om over te werken, als zy de motieven niet kennen". Volgens den heer Danz kent de Metaalbond het standpunt der arbeiders. Hy zeide mij niets bemerkt te hebben van de door den Metaalbond reeds aan gekondigde nieuwe maatregelen om de staking te Vlissingen te breken. „Bedoel Je daarmee een uitsluiting?" „Wat moeten zy anders doen? Wij wachten rustig af. Uit het feit, dat wil steun van het N.V.V. hebben aangevraagd op een tydstip, dat onze kas nog paraat was. moge blijken, dat wij met een der- gelijken maatregel rekening houden en er min of meer op zijn voorbereid. De staking zelf levert ons geen moel- lykheden op, besloot de heer Danz. De arbeiders denken er niet aan om het werk te hervatten en wy denken er niet aan om daartoe te advlseeren. Zoodat als van de werkgevers geen nieuwe voor stellen komen, er geen aanleiding is te verwachten, dat er spoedig een einde aan het conflict zal komen". IN WEINIGE WOORDEN. Het stoffelijk overschot van Andxé Weiss, den overleden vice-president van het Permanente Hof van Internationale Justitie is gisteren per -trein naar Frankrijk vervoerd. Gisterochtend 8.25 uur werd te DJokja een lichte aardschok gevoeld, die één minuut duurde. Maandagmiddag omstreeks 4 uur is by het baden te Katwijk aan Zee ver dronken de 18-jarige student H. Groser Schmidt wonende te Oosterfeld in West- falen (D.) Het viertronderd-Jarig kasteel .De Binkhorst" is thans voor f 19600 in eigendom der gemeente Den Haag over gegaan en daardoor voor het nageslacht behouden gebleven. MARKTNIEUWS. PURMEREND, 4 Sept. 1928. Kaas. Aanvoer 72 stapels kleine f 51 f 52.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 1740 K.G., prijs f 1.80 f 2.05 per K.G. Vee. 721 runderen, waaronder zyn 320 vette er. 76 stieren 28 paarden f 100 a f 200. 39 vette kalveren f 1.30f 1.40 per K.G 184 nuchtere dito. f 10f 42 per stuk. 390 vette varke f 0.79f 0.80 per K.G. 38 magere dito, f 18f 38 per stuk. 151 biggen f 16—f 24 per stuk. 789 schapen f 251 36 per stuk. 906 lammeren f 16f 23 per stuk. Kuikens f 0.10—f 2.25 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 6.50 f 7.50. Vette koeien, prijshoudend, f 0.75 f 1.10 per K.G. Gelden koeien prijshoudend f 125 f 230 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, f 200—f 350 per stuk. SCHEEPSBERICHTEN Aludra p. 4 Sept. Fogo, Rotterdam n Buenos Ayres. Ares vertr. 4 Sept van Curacao r. Corpus Christi. Bacchus 1 Sept. v. New York naa: Curacao en Venezuela. Banddoeng 4 Sept. te Rotterdam van Java. Baralt 2 Sept. te Cristobal van West- Indië. Burgersdyk 3 Sept. 1 u. 12 m. 425 myi West van Scllly. Philadelphia v. Rotterdam. Bandoeng 4 Sept. 16 u. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Binnendijk p. 3 Sept. Bishops. Rotter dam n. New York. Cottica 2 Sept, te Paramaribo vertr. 5 Sept. n. Georgetown. Crynssen 4 Sept. 11 u. te Plymouth verwacht, Barbados n. Amsterdam. Ceres 1 Sept. te Alwassa. W.-Afrika n. Amsterdam. Djambi p. 3 Sept. 17, u. Ouessant, Rotterdam n. Batavia. Delfland 1 Sept. v. Warri naar Koko. Flandria 3 Sept. te Lissabon. Amster dam n. Buenos Ayres. Grypskerk p. 3 Sept. Ouessant. Rot terdam n. Kaapstad. Garoet 3 Sept. van Singapore naar Manilla. Glamorganshire 1 Sept. te Tacoma v. Rotterdam. Gaasterdyk 3 Sept. te Baltimore v. Rotterdam. Insulinde 4 Sept. te Sabang, Rotter dam n. Batavia. Johan de Witt 3 Sept. van Algiers, Batavia n. Amstedram. Klipfontein 2 Sept. v. Mosselbaai n. Port Elisabeth. Kota Gedeh 4 Sept. te Schiedam v. de Noordzee. Kota Radja 4 Sept. te Sabang. Rot terdam n. Batavia. Karimata p. 4 Sept. Perlm, Batavia n. Amsterdam. Lochgoil 1 Sept. van Cristobal, Rotter dam n. Pacifickust. Laertes 1 Sept. te Bata/vla van Am sterdam. Luna 21 Aug. van New York naar Haiti. Leerdam 1 Sept. van Tampico, Rotter dam n. New Orleans. Meerkerk p. 3 Sept. Pan tell aria, Rangoon n. Rotterdam. Meliskerk 2 Sept. van Kilindini naar Tonga. Manoeran 2 Sept. van Belawan Deli n. Penang. Maasland p. 4 Sept. Finisterre. Buenos Ayres n. Amsterdam. Modjokerto p. 3 Sept. 11 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Nias 2 Sept. te Delagoabaai van Ham burg. Noorderdijk 1 Sept. van San Francis co n. Rotterdam. Orania 3 Sept. van Rio de Janeiro, Amsterdam n. Buenos Ayres. Oostkerk p. 3 Sept. Perim, Japan n. Rotterdam. Polydorus 3 Sept. te Batavia van Liverpool. Riouw 2 Sept. van Belawan Deli n. Batavia. Salawati 3 Sept. te Saibang, Batavia n. Amsterdam. Salalbangka 31 Aug. v. Yokohama n. Vladivostock. Scheldestroom p. 3 Sept. Las Palmes Amsterdam n. W.-Afrika. Sirrah 3 Sept. 95 my! Oost van Per- nambuco. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Stuyvesant 30 Aug. v. Curacao naar Pto. CabeHo thuisreis) Toba 4 Sept. te Soerabaja van Batavia. Tjitaroem 3 Sept. te Sjanghai. Vlieland 1 Sept. te Freetown naar Amsterdam. Veendam 4 Sept. te Rotterdam van New York. Waaldyk 3 Sept. te New York van Rotterdam. Bondowoso 4 Sept. v. Calcutta naa Java. Saparoea 3 Sept. te Port Said. Am sterdam n. Java. Salawati 3 Sept. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. INCEZONDEN MEDEDEELINGEN it 60 cents per regel. Soot g fa no's Haarlem Z^jlweg 57 Groote sorteering instrumenten 8 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN It 60 cents per regel. Dr. H.NANNING'S HAEMOFERRIN Bloedvoprr.enci veróterKingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p Zz flesch RADIO-PROGRAMMA donderdag 6 september HILVERSUM, 1071 M. 10.00—12.00 Jaarbeursconcert door het Klingtrio. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 8 00—11.00 Wagnerconcert door het Omroep-orkest oJ.v. Nice Treep. Lotti MuskensSleurs, sopraan. Nelly Ver tr egt, mezzo sopraan. Chris de Vos, t*V nor. Rich. v. Helvoirt Pel. bariton. 10.00 Persber. HUIZEN 340.9 M. (Na 6 nur 1870 M.) (Uitsluitend N.CR.V.-uitzendingen) 12.30—1.45 Concert. J. Hekkert—v. Eysden, sopraan. C. Zemel, organist. 5.307.00 Concert. Mej. L. Lauenroth. piano. Mej. M. Scager, viooL G. Scager, cello. 7.30—8.00 Spr.: G. Keyzer: De Pen sioenwet voor de Burgerlijke ambtena ren. 8.00 Concert. Dr. W. Lodder: Het levenseinde van Paulus. N. Klasen. Mej. U. v. Stolk, Mej. I. Klasen, G. Leon- hardt Jr., fluit. Mevr. M Grebede Lange, sopraan. Mevr. C. J. Klasen— Grebe, piano. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, tenor, piano). I.202.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: New Zealand blackblocks. 4.20 Concert-orgelbespeling uit Mme. Tussaud's Cinema. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6:50 Nieuwsber. 7.05 Voor de padvinders. 7.20 Novellen-voorlezing. 7.35 Sonaten voor 2 violen. 7.45 Lezing: The detective in fiction. 8.05 Geoffrey Gwyther. 8.20 B. B. C. Promenadeconcert, oJ.v. Sir Henry Wood. D. Bennett, soprfiSn. N. Allin, bas. A. Brosa. viool. 9.50 Nieuwsber. 10.05 (Vervólg) Promenadeconcert. 10.50 Nieuwsber. 10.55 Lezing: Nineteen hours adrift in the Atlantic. II.2012 20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.20 Protest causerie. 12.502.10 Orkestconcei 4.055.05 Trioconcert. 8.50—11.20 Concert. Hr. Doyen, plana Tot slot fragmenten uit „Sapho", opera van Gounod. LANGENEERG, 489 M. 12.30110 Mechanische muziek. 1.25—2 50 Orkestconcert. 6.056.50 Orkestconcert. 8.20 Concert door het Kleln-Werag- orkest. 9.20 De Duitsche Symyphonie (Wei nig opgevoerde werken). Orkest. E. Grape, piano. D. Feldin, cello. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIG S WUSTERH AU SEN, 1250 M (ZEES*N). 12.505.20 Lezingen. 5.206.20 Concert. 6.208.05 Lezingen. 8.0510.10 Lezingen. 10.5012.50 Dansmuziek. AMI URG *55 4.35 Voorlezing. 6.20 Concert. 8.20 „Das süsse Madel", operette in 3 acten van Reinhardt. Daarna tot 11.20 cabaret. BRUSSEL, 869 M. 5.20 Kamermuziek. 6.55 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.5010.50 Klassiek concert in het Casino te Spa. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Ali ben Gesjochte is zeer verheugd het edele tweetal gezond voor zich tc zien. Hij luistert kalm naar het verhaal, denkt daarop een poos na en zegtUw vraag is moeilijk ,o, broeder en zuster, wier bandietenstreken bekend zijn in geheel Arabic, Syrië en Egypte. Ik kan u slechts een goeden raad geven. Hoor dus toe cn handel naar de mate van uw \vijsheidDe ziekten van de groeten der aarde schuilen gewoonlijk in de maag omdat zij die niet tegen hun beste vrienden kunnen ver» dedigen. Genees des Sultans maag en gij heelt zijn gemoed

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10