DATUMSTUKJES 46e Jaargang No. 13871 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 10 September 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.2754, met geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden; Vcor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57J4- Franco per poet door Nederland f3-87H- Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken /0Ö756franco p. post /0.65 Directie, Redactie en AdministratieGroote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10600 en Administratie 10724 en 14825. per plaatsing, elke regel UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren! J-C. PEEREBOOM en P. W PEEREBOOM Hoofdredacteurs ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels /L75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel Pij abonnement aanzienlijk rabat Twaalfstufrers-ad verten tién van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cent» 15 Coots a contant-, betten het Arrondissement dubbele prijs. DrukkerijZ. B. Spaas-*." 12. Telefoon 10122, 12713. Bgkantoor voor Santpoort, Velsen, Veisen-Noord, IJmniden. Beverwijk en*. Driehuizerkerkwcg 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA MAANDAG 10 SEPTEMBER Cinema Palace„De Zwarte Piraat", 8 uur. Luxor Theater: „De laatste Galavoor stelling van Circus Wolfsonn", 8 uur. Rembrandt Theater„Sultane". Op het tooneel: „Zaba Devogt". 7—9, 9.1511.15 uur. Standaard-Theater: „De Misdaad van Donald Westhof"; ,,'t Zal je gebeuren", 8 uur. De Vrije Haarlemsche Schildersschool Kampersingel 42: Jaarl. Tentoonstelling 9.304.30 uur. DINSDAG 11 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: De Ver. Schouw spelers (Pierre Mols) „Prulletje", 8.15 u. Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. RK. Kerk, Kleverparkweg 15A: Con ferentie voor niet-Kafcholieken. Pater Wynand Sluys. Aller dingen begin en einde: God; er bestaat een God. 8.30 u. Bioscoopvoorstellingen. Kamer van Koophandel en Fabrieken: 63ste vergadering, 7.30 uur. Velsen: Raadhuis, Gemeenteraad 7. uur- Haarlem, 10 September Brockdorff-Rantzau. Zaterdagavond is de Duitsche gezant te Mos kou, Dr. Ulrich graaf Brockdorff Rantzau, te Ber lijn aan een be roerte overleden. Hij was 59 jaar oud. Ruim negen jaar geleden is er een dag ge weest waarop de oogen van de geheele wereld op dezen man gevestigd waren. Hij was toen, voor enkele maanden slechts, Duitsch minister van Buitenlandsche Zaken, in het kabinet dat geleid werd door den socialist Schei- demann. En daarom viel hem de bit tere, vernederende taak ten deel om na mens het verslagen Duitschland te Ver sailles den wil der overwinnaars in ont vangst te gaan nemen. Het vredesver- drag was na maandenlange besprekin gen ontworpen, de collectieve wil van ruim twintig geallieerde naties was op papier gezet en op den zevenden Mei, dien men in Frankrijk „den dag der ifevanche" noemderevanche van de débacle van 1871 werd dit document aan de Duitschers overhandigd. Als Pr.rijsch correspondent heb ik die plechtigheid in het hotel Trianon Pa lace, een sierlijk wit renaissance-bouw- werk te midden van Versailles' weelde rige bosschen, meegemaakt. Het was geen festijn. Er heerschte heelemaal geen feestelijke stemming. Er was een publiek van duizenden en dui zenden, maar het werd op eerbiedigen afstand van Trianon Palace gehouden door afzettingen van de breede wegen, die naar het hotel leiden. Een massa po litie en militairen was in actie. Men moest de persoonlijke veiligheid van den Duitschen minister- en zijn delegatie waarborgen. Er waren tenminste alle voorzorgen voor genomen. Maar zij le ken vrij overbodig. Het publiek juichte Clemenceau, Foch, Wilson. Lloyd George en andere geallieerde leiders toe, toen zij in hun auto's voorbijreden. Graaf Brock dorff-Rantzau passeerde in doodsche stilte. Geen enkele kreet werd geuit. Clemenceau. de Tijger, toen nog Frankrijk's minister-president, leidde de vergadering. Hij sprak zeer kort, zooals altijdzonder eenige woorden-franje of andere mooidoenerij, in scherpe, afge beten zinnen. „Het uur van de zware af rekening is daar. Deze vrede is te duur gekocht" dan dat wij geen recht zouden hebben om met alle middelen in onze macht onze rechtmatige voldoening te eischen". „L'heure est venue du lourd règlement de compte" Dat was de eerste zin, en die beschreef de geheele plechtigheid. Graaf Brockdorff-Rantzau antwoord de. Hij las zijn rede voor. Toen hij met zijn landgenooten binnenkwam was de geheele vergadering van haar zetels ver rezen. Clemenceau was opgestaan om hem toe te spreken. Hij beantwoordde deze hoffelijkheden met te blijven zit ten teen hij het woord voerde. Het was natuurlijk opzettelijk, en het maakte •vooral op de Franschen, die voor derge lijke étiquette uiterst gevoelig zij-., een zeer onaangenamen indruk. Psycholo gisch was het weer een typische Duit sche fout. Alle bladen commenteerden er den volgenden dag op. Maar mis schien was zij te excuseeren. Ieder in de zaal voelde op dat moment toch de ver nedering mee die Brockdorff-Rantzau namens zijn land moest ondergaan. Het was een historisch moment: aan het eertijds zoo machtigeDuitschland werd de wil zijner overwinnaars opgelegd, en het was een wil die het beroofde van vele zijner provinciën, van al zijn kolo niën, die het dwingen zou om vreemde contróle in eigen land te aanvaarden en vreemde bezettingstroepen in zijn Rijn gebied toe te laten. Brockdorff-Rantzau, ofschoon hij den graventitel droeg en stamde uit een der oudste Holsteinsche geslachten, was geen man van het ancien régime in Duitsch land. De keizerlijke regeering had hem niet in haar midden willen opnemen om dat hij zich als gezant te Kopenhagen te zeer democraat had getoond. Nu zat hij in een socialistisch bewind, straks zou hij officieel toetreden tot de democra tische partij. Maar op dien zonnigen lentedag te Versailles was hij alleen nationalist, Duitsch nationalist, en aristocraat. De figuur Brockdorff-Rantzau, op dien ze venden Mei in Versailles, is een van mijn scherpste herinneringen gebleven aan den tijd van de vredesonderhande lingeneen tijd die toch overladen was met historische momenten. Een lange, kaarsrechte, uiterlijk pijn lijk-correcte man. Een hard, .scherpge- teekend, vierkant gelaat. Kort borstel snorretje. Gele, ongezonde gelaatskleur. Een hooghartige houding, toch met iets van vermoeidheid, alsof hij met groote inspanning zijn dof, onmachtig verzet volhield. Hij aanvaardde Duitschland's schuld aan den oorlog niet. Hij protesteerde tegen dit verdrag. De overwinnaars hoor den hem zwijgend aan. Hij sprak in bit teren, soms arroganten, soms moede- loozen toon. Toen het uit was kreeg hij geen antwoord. Het verdrag werd hem op een wenk van Clemenceau door diens secretaris, Dutasta, overhandigd. Toen sloot de voorzitter met een korten, fei len hamertik de vergadering. Brockdorff-Rantzau ging heen. hoog en strak, machteloos. Buiten wachtten de duizenden, die hem zwijgend aan staarden en zwijgend lieten gaan. Zes weken later toad hij met het ka- binet-Scheidemann af. Hij wilde dit verdrag niet onderteekenen. Müller- Franken en Bell deden het in zijn plaats. In 1922 werd graaf Brockdorff- Rantzau gezant te Moskou. Hij heeft de bitterste ervaringen moe ten doormaken die een man, die zijn land liefheeft, kan ondervinden Het moet de zwartste dag van zijn leven zijn geweest. R. P. DE VERKEERSCHAOS OP DEN WEG HAARLEM-AMSTERDAM WAT DE A .N. W. B. ZEGT. In verband met onze opmerking over de verkeerschaos op den weg Haarlem —Amsterdam schrijft de Consul van den A.N.W.B., de heer J. Massink, ons: U schreef: „er is hier ook nuttig werk te doen voor den AN.W.B." Ik meen evenwel, dat dit meer op den weg der gemeente ligt om, in overleg met de verkeerspolitie die hier reeds zulk goed werk doet ter regeling van het verkeer maatregelen te nemen. Omlegging van het verkeer door de zijstraten lijkt mij niet gewenscht. Als dit evenwel zou geschieden moet het fietsverkeer uit Haarlem dcor die straten geleid worden, zoodat rekening gehouden moet worden met het rechtsche ver keer. Het klinkerpad komt mij' evenwel breed genoeg voor om het fietsverkeer in twee richtingen daarop te doen plaats hebben. Ook al kan dat klinkerpad dan niet tot officieel wielerpad ver klaard worden. Oversteken van den weg bij de Am- sterdamsche Poort komt ook mij niet zoo gevaarlijk voor als. zooals nu mid den op den Amsterdamscben straatweg, daar ieder op dit punt het gevaar van snelverkeer moet inzien. Verder wordt het hoog tyd, dat de gemeente Haarlem daar haar grenzen- borden plaatst met een maximum snel- heidsbepaling, waardoor het te snel rijden op dat gedeelte van den Amster- damschen straatweg in de gemeente voorkomen kan worden. GROOTE BRAND TE LAREN. TWEE VILLA'S UITGEBRAND. Zondagavond omstreeks half negen is een feile brand uitgebroken in de villa van de fam. Gladder. Paviljcenweg 1 te Laren. De brandweer kon slechts omgeving door nathouden voor het vuur behoeden. De aangrenzende villa van de fam. Freyer stond toch reeds in lichte laaie. Er kon büna niets gered worden, alleen een auto van de fam. Cladder, door het forceeren van een ga ragedeur. Men vermoedt dat de brar.d ontstaan is door het inslaan van dn blik rem Ge lukkigerwijze was de wind gurscig, daar anders het Paviljoen Larenberg be dreigd zou zijn geweest. Beide villa's z\jn totaal uitgebrand. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE HEEMSTEDE. Twee wagens vernield. DE INZITTENDEN KWAMEN ER WONDERLIJK GOED AF. Kruispunten blijven gevaarlijk, ook al zijn de wegen breed en laat het plaveisel niets te wenschen over. De Heerenweg onder Heemstede is by de kruising van de Adriaan Pauwlaan en de Laan van Rozenburg flink breed Toch heeft daar Zondagmorgen om streeks half elf een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Het auto-verkeer was op dat moment van den dag druk. Trouwens het be hoort tot de uitzonderingen als het aan tal auto's daar te tellen is, vooral op mooie Zondagen. Uit Haarlem kwamen verschillende auto's die vrij dicht op elkaar reden. Bij de Laan van Rozenburg zwenkte een auto plotseling naar rechts dien zijweg op. De wagen die daarop volgde, moest, omdat de voorste auto in verband met den draai zijn vaart verminderen, gauw naar links uithalen, om daardoor een botsing te voorkomen. Maar van den tegenovergestelden kant naderde ook een auto. Het gevolg was, dat die beide wagens elkaar in hei. voorbijgaan raakten. Een geducht ook1 Van de auto's is niet veel onbeschadigd gebleven. De auto die uit Haarlem kwam was eigendom der Duitsche familie L. uit Emmerick, die daarmede op weg naar Noordwijk was. Die wagen was het zwaarst en blijkbaar het best tegen een botsing bestand. Het geheele voorstel was evenwel ontzet. De wielen stonden in een hoek van 45 gr. op de as. De voorruit en eenige zijruiten waren in splinters geslagen. De andere wagen, waarmede de aan nemersfirma C. de B. uit Gouda uit de richting Leiden kwam, was er nog erger aan toe. De voorste wielen waren van de as gebroken en lagen los onder den wagen. De cylinders waren uit elkaar gescheurd. Bovendien was de treeplanx links van den wagen geheel afgerukt. Natuurlijk waren ook de meeste ruiten versplinterd. Het is een wonder dat deze hevige autobotsing vrijwel zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. De chauffeur C. W. H. van de auto uit Gouda werd door glasscherven aan een hand gewond. Een der dames uit Cle Duitsche auto werd door een glasscherf boven het oog gewond. De lichtgewon den werden door Dr. Koomans, in de Adriaan Pauwlaan wonend, verbonden. De inspecteur van politie te Heem stede, de heer Kemper, was spoedig met eenige agenten ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Bovendien moest het verkeer om de gehavende auto's ge leid worden, omdat die niet weggesleept mochten worden voor de politie foto's had laten maken voor het verdere on derzoek. Honderden menschen bleven staan om de in elkaar gereden wagens te be kijken. Omstreeks half twaalf waren de fo to's klaar en konden de auto's door kraanwagens naar garages gesleept worden. De burgemeester van Heemstede Jhr. J. P. W. van Doorn kwam ook persoon lijk den toestand in oogenschouw nemen. Uit het onderzoek der politie is ge bleken, dat de auto's niet bovenmatig snel reden. Er is anders op den weg vol doende plaats, dat drie auto's elkaar pass eer en, maar omdat dit passeeren hier zeer onverwachts moest geschie den, heeft een der wagens blijkbaar nice genoeg uitgehaald. UITSLAANDE BRAND TE LISSE. EEN VILLA GEDEELTELIJK VERBRAND. Te Lisse heeft Zondag een uitslaande brand gewoed. 's-Morgens tien minu ten voor elven werd de brandweer geal armeerd, omdat de villa van den heer H. Pii. Sowel, directeur van de Lisse- sche Bankvereemging, Heerenweg 58, een binnenbrand was uitgebroken. Vermoe delijk is die ontstaan in de badkamer, naar de oorzaak wordt nog onderzocht. De heer Sowel was niet thuis, wel me vrouw Sowel en twee dienstmeisjes. Alle drie konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Hoewel de Lissesche brandweer binnen tien minuten ter plaatse was, kon zij niec verhinderen, dat het een uit slaande, brand werd. Van de eerste ver dieping sloegen de vlammen over naai den zolder en door het dak naar bui ten. Beide verdiepingen brandden ge heel uit, de benedenverdieping kreeg al leen waterschade. Alles is ruim verze kerd. De brandweer bes treedt het vuur met de motorspuit en twee aansluitingen op de waterleiding in het geheel vier stralen. Om 1 uur was de brand ge- bluscht. De belangstelling was op dezen dag van veel passage door het dorp en waarop ieder den tijd had om eens te gaan kijken, heel groot. Het spel der vlammen was evenwel niet zoo indruk wekkend als liet bij andere uitslaande branden wel eens het geval is, omdat de brandweer het vuur snel wist te beper ken. Voor belendende perceelen be hoefde niet gevreesd te worden, want ten eerste staat de villa geheel vrij, en bovendien was er weinig wind. Het verkeer ondervond niet meer hinder van den brand dan dat het een omweg moest maken door Nieuwstraat en Vreewijk. De politie Rijksvéldwacht en Brand- wachts hadden voor een behoorlijke afzetting gezorgd, zoodat ook bij het blusschdngswerk geen ongelukken ge beurd zijn. De burgemeester, de heer Gouverneur was op het terrein. DE HAARLEMMER DIE VAN DEN WAAGTOREN VIEL. AAN ZIJN WONDEN BEZWEKEN. Wij deelden reeds mede dat eenige dagen geleden twee loodgieters uit Haar lem van den Waagtoren te Alkmaar ge vallen wren. Eén werd licht en éér zwaar vond. De zwaargewonde, de heer P. vV, Wassenberg, oud 24 jaar, is 'thans in het ziekenhuis te Alkmaar aar. zijn verwondingen bezweken. KOFFERS VERWISSELD Zondagmorgen kwam aan het station alhier een Engelschman aan en gaf zijn koffer aan een kruier. Op een gegeven oogenblik was de koffer zoek. De politie stelde een onderzoek in en toen bleek dat de kruier nog een koffer ter bezor ging had en hij beide koffers had ver wisseld. De Engelschman. die in Hótol Duin en Daal te Bloemenaaal moest zijn. kon zijn eigendom terugkrijgen tn een villa aan de Zeestraat te Zandvoorti DE LEESPORTEFEUILLE. Wanneer je maar steeds in de kranten weer leest Welk drama er ergens nu weer is ge weest. Welk vreeselijk ongeluk er is gebeurd. Waar zware verliezen bh worden be treurd. Welk feest, welke sport te gebeuren weer staat, Welk vlieger er weer naar de poolstre ken gaat, De ruzie, die men op den Balkan weer vreest, Ik zeg, als je dat soort nieuws dagelijks leest. Dan moet je op een van twee standpun ten staan, En wel, of je trekt er je nooit iets van aan. Of leeft er ook steeds en ten volle in mee 'k Geloof als Je dat eens geruimen tijd dee. Dan werd hot je zenuwen spoedig te bar Dan raakte Je brem wel totaal in <k war, En dat zou tenslotte toch vreeselijk zijn En.... nee. 't zou toch niet ongeneese- lijk zijn, Er ls nog een weg naar de redding en wel: De leesportefeuille brengt zeker her stel; Want al wat je leest is van maanden gelee, Bijvoorbeeld het plan voor een vlucht over zee, Je maakt Je voor 't lot van den vllege: niet bang. Zijn vlucht slaagde prachtig, dat weet je al lang. Je leest van een botsing van auto en trein En denkt niet, hoe zou 't met de slacht offers zijn. Want maanden geleden al zttn ze her stëld, Dat heeft Je de krant toentertijd al ver teld. Je leest: het Olympische Snel vangt thans aam Maar zit Je te knijpen hoe 't Holland zal gaan? Wat zou je, je blijft van die aandoening vrij, Het is als de rest. alweer maanden voorbij. Neen, als u ooit last van uw zenuwen krijgt, Als 's werelds rumoer ooit uw zteüsrur;' bedreigt, Gedenk mijn advies dan en grijp wel bewust De leesportefeuille, 't symbool van de rust. P. GASUS. ONGELUK TE VELSEN. Een beschonken jonge man springt te water en verdrinkt. OPSCHUDDING OP DE PONT. Zondagavond half acht reed een drie tal jongemannen op de fiets op den Sta tionsweg te Velsen In de richting van de pont. Alle drie verkeerden onder den invloed van sterken drank. Een van hen was zoo beschonken, dat hij blijkbaar niet wist wat hij deed. HIJ ging o.a. voor een autobus liggen; de chauffeur kon slechts door krachtig remmen voorko men, dat hij werd overreden. Nu eens sprong hij op zijn rijwiel, dan weer sprong hij er af en smeet z*n fiets tegen den grond. Bij de pont gekomen, scheen zijn ra zernij ten toppunt gestegen. Hij gooide zijn fiets onder den afsluitboom van den steiger der kleine pont door en be gaf zich naar den kant van het water. Eenige toeschouwers trachtten hem van den steiger te verwijderen; de jongeman wist zich, door een dreigende houding aan te nemen, los te maken en greep zijn rijwiel dat hU naast de aan den steiger stilliggende pont in het kanaal wierp. De omstanders, die hem eerst hadden tegengehouden, dachten natuur lijk, dat de man het hierbij wel zou la ten, doch voor dat zij er op bedacht wa ren, sprong hij van den steiger en ver dween voor de oogen van een groot aan tal menschen in de diepte. Een zijner makkers wilde toen eveneens te water springen. Hij werd echter, zij het dan ook met veel moeite, tegengehouden. In middels waren politie en eenige burgers naar den drenkeling gaan dreggen en na ongeveer vijf minuten slaagde men er in hem uit het water te halen. Onmid dellijk werd onder leiding van Dr. de Weerdt begonnen met het toepassen van kunstmatige ademhaling. Ofschoon men hiermede bijna een uur bezig is geweest en ten slotte ook nog met een inmid dels uit IJmuiden gehaald apparaat zuurstof werd toegediend, slaagde men er niet in, de levensgeesten op te wekken. Aanvankelijk kon men de identiteit van den ongelukkige niet vastellen. La ter werd hij door de politie van Bever wijk herkend als te zijn de ongehuwde omstreeks 24-jarige A. den B.. wonende te Beverwijk, Het ïyk werd later naar de begraafplaats „De Biezen" overge bracht. Het geval veroorzaakte In Velsen een heeie opschudding, daar zich juist op dat tijdstip veel wandelaars langs den weg bevonden. RAMP OP EEN RENBAAN. Een renner gedood. EN 18 TOESCHOUWERS. Het N. v. d. D. verneemt uit Milaan! Op de groote renbaan van Monza heeft bij de Zondag gehouden atuo-wed strijden om den grooten prijs van Euro pa een ontzettend ongeluk plaats gehad, dat aan 19 personen, waaronder de ren ner Materassi. die het ongeluk veroor zaakte. het leven heeft gekost, terwijl niet minder dan 26 personen werden gewond. Ondanks het buitengewoon groote aantal wagens, niet minder dan 22 ver schenen aan den start, hadden de eerste 170 K.M. van dezen wedstrijd over 600 K.M. een zeer vlot verloop. De beken de renner Materassi uit Florence lag met zijn Talbot op de vijfde plaats en zou zeer zeker eerste zijn geweest, in dien hy niet in de tweede ronde van wiel had moeten verwisselen, waardoor hU veel tyd verloor. De renner stelde echter alle pogingen In het werk om den achterstand in te halen en reed in een helsch tempo. Vier wagens kwamen bijna geiyk uit de groote bocht op de rechte baan, waar alleen gelegenheid bestaat een anderen wagen in te halen. De renner Forest! had op een Bugattl do twee andere wagens Ingehaald en was daardoor tamelijk ver naar links afge weken. Materassi zat hem dicht op de hielen en had een snelheid van onge veer 200 kilometer toen hy Foresti wilde inhalen. Op dit oogenbl'k kwam volgens de verzekeringen van ooggetuigen en het officieele rapport het rechtervoorwiel van den wagen van Materassi in aan raking met het linker-achterwlel van Foresti. Onmiddeliyk begon de wagen van Materassi te slingeren, en daar de renner de macht over zyn auto had ver loren, reed hy met onverminderde snel heid over de sloot, die de baan van de tribune scheidt, en schoot als een ka nonskogel af op de men'gte. Een groot aantal personen had zich In dichte rUcn voor de tribune opgesteld, om den wedstrUd van zoo dichtbij mo gelijk te kunnen volgen, De auto pas seerde de drie meter breede en twee meter diepe sl^ot, groef een diepe voor in den grond, sloeg over den kop cn vloog tien meter verder weder in de sloot terug, nadat hy alle personen, die zich op zijr. weg -evonden. eenvoudig had weggemaaid. De coureur werd in een grooten boog weggeslingerd en bleef bewusteloos liggen, cm enkele minuten na zyn overbren ing naar het zieken huis den geest te geren. Alle personen, die direct door den wa gen waren geraakt, waren op slag dood en op afgrysciykc wUze verminkt. Li chaamsdeel* .i waren geheel afgerukt, kermend lagen tusstfhen de lUken de vele gewonden Het geheel had den aanblik van een slagveld op het oogen blik, dat een granaat tusschen een troep soldaten Is ingeslagen, Een ge weldige paniek ontstond onder de me nigte. die In wilde vlucht wegrende, nog niet beseffend, welk een ontzettende ramp had plaatsgegrepen. Vele dames, die op de publieke tribune stonden, vie len flauw en eenige oogenblikken heerschte er een verwarring gedurende welke iedereen het hoofd verloren scheen te hebben. Daar het Roode Kruis slechts posten had uitgezet op die punten, waar het meeste gevaar dreigde, was deskundige hulp niet direct ter plaatse, doch al sjsoe- dig snelden vele vrijwilligers en politie agenten toe. die de eerste hulp verleen den. De ïyken. geheel onder bloed boden zulk een afgryseiyk schouwspel, dat zU met kleedingstukken en kranten werden bedekt, waarna verder alle zorg aan de zwaargewonden werd besteed. Aangezien draagbaren niet beschikbaar waren, wer den de deuren van de tribune afgehaald cn met behulp daarvan werden de ge wonden naar de particuliere auto's ge bracht, die voor het verdere vervoer naar het ziekenhuis zorg droegen. Men mag by deze ramp nog van geluk spreken, dat de Talbot weder in de sloot is teruggevallen. Indien de wagen nog verder door de menigte was gevlo gen, zou hy eerst tegen de tribune tot staan zyn gekomen en dus over een veel grooter terrein slachtoffers hebben gemaakt. De wodstryden werden deson danks voortgezet. TWEE RIETMIJTEN VERBRAND. MOEILIJKHEDEN VOOR DE BRANDWEER. Door tot dusver onbekende oorzaak geraakten Zaterdagmiddag omstreeks I uur een paar groote ricthoopen, toebe- hoorende aan den heer J. Bos. en staan de langs het Marcelisvaartpad by Over- veen in brand. Direct werd de Haarlemsche brand weer gewaarschuwd, die na eenige n tyd op de Ramplaan verscheen, maar by het „Zwarte weggetje" niet verder kon met den voor dit smalle weggetje te groote motorspuit. Daarom werd een handspuit gerequireerd: In de omgeving ls de oude spuit vast de X gestatlonneerd, Die spuit viert over eenige weken haar 60-Jarlg jubilé. Nog juist voor dien gewichtigen dag

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1