DE SCHAPEDUINEN TE BLOEMENDAAL VAN EIGENAAR VERANDERD, UIT DE OMSTREKEN SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. SPORT EN SPEL PIANO'S HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 11 SEPT. 1928 Alleen voor dit jaar worden deze duinen afgesloten Onze correspondent te Bloemendaal schrijft: Het is al weer eenige jaren geleden, Idat we een gesprek voerden met iemand, die uit den Haag naar Bloemendaal was verhuisd. En de ex-eigenaar, een na tuurliefhebber, was eigenlijk in zijn nieuwe woonplaats een weinig teleurge steld en voegde ons toe. waar kun je hier eigenlijk wandelen? Je loopt hier in een park, of tusschen hooge heggen, waarin de villabewoners zich opsluiten, èn waardoor je van alle mooie tuinen niets te zien krijgt, öf tusschen Kilome ters vriendelijk prikkeldraad. Er is veel waars in die klacht. De honderden hectaren duinen behooren aan enkele families en zijn onverbidde lijk afgesloten. Zouden dit misschieh ook zijn als ze aan de gemeenschap be hoorden. omdat een mensch nu een maal wilt klauteren in de duinen en hierdoor het plantenkleed vernield wordt, met al de funeste gevolgen hier aan verbonden. Het Bloemendaalsche Bosch is een wandelpark geworden. Alweer: noodza kelijk. Denken we r-~2v eens aan de ruïne, die Bosch heette vjor een 10-tal jaren en vergelijk daarmee den huidigen toe stand, nu het Bosch onder de kundige leiding van den heer Leonard A. Sprin ger staat. Tot voor kort waren de Br ederode- duinen nog open en kon men daar heer lijk een dag doorbrengen in de vrije na tuur, klimmen naar hartelust en boven op den duintop genieten van de mooie vergezichten. Ook dit behoort weer tot het verleden en ook de Neethof, aan de grens van onze gemeente, prijkt met de bekende bordjes: „Verboden toegang!" De Schapenduirien zijn tot heden toe gankelijk geweest voor het publiek en toen we hoorden, dat ook deze zouden worden afgesloten, neen erger, dat al dit moois zou verdwijnen, dat hier weer een villapark zou verrijzen en al het hout zou worden omgehakt, toen hebben wij even gedacht: daar nemen ze nu het laatste van ons af en wat is ons land je vol; wij zijn eigenlijk bezig dicht te groeien. Gelukkig is het niet zoo erg, als pessi misten geloofden. Eén ding blijft voor- loopig echter waar en dat is erg genoeg: dit jaar worden de Schapenduinen ge sloten. Door het afsluiten van'andere terrei nen is het de laatste jaren in de Scha peduinen veel drukker geworden. Nu heb je goeie menschen en Invade. De goede bergen hun rommel op en gaan rustig huns weegs, ze genieten van het gezang der vogels, ze bewonderen het mooie geaccidenteerde terrein; de kwaden laten aan de eigenaars de schil len en de doozen en vernielen het hout. Dan komt er een moment dat de eigenaar, die per slot toch ook nog wat te zeggen heeft, het bosch sluit. De goe den moeten weer met de kwaden lijden. Aan den Brederodeweg staat de be kende villa Caprera, met het aangezicht naar het Westen gekeerd, naar het meertje van denzelfden naam en naar den duinzoom. Oorspronkelijk een jachthuis, is het in den loop der jaren uitgebreid, zonder evenwel de kwaliteiten te bezitten van een degelijk woonhuis. Tot heden werd het door den heer Blerens de Haan al leen zomers bewoond. Toen dezen be woner door de eigenaresse, mevr. v. d. Wyck, werd medegedeeld, dat de huur niet kon worden verlengd, omdat mevr. v. d. Wyck zelf Caprera zal gaan betrek ken misschien zal zelfs een nieuw landhuis worden gebouwd zijn er on derhandelingen gevoerd, die het resul taat hebben gehad, dat Mr. J. Bierens de Haan, die al een gedeelte van den grond bezat, eigenaar is geworden van de Schapeduinen, met uitzonderling van de gronden ten Zuiden van Caprera. Hierdoor is de vooropgezette bedoeling van de familie v. d. Wyck bereikt, om het buitengoed intact te laten, omdat er slechts één woonhuis mag worden gebouwd. Dit woonhuis zal Mr. Bierens de Haan hoogstwaarschijnlijk stichten aan den Brederodeweg. Slechts een gedeelte aan den Brede rodeweg en Duinlustparkweg is te koop ter grootte van 3'A a 4 H.A. en dit zal zoo mogelijk nog in zijn geheel als bui tenplaats van de hand worden gedaan Met het omkappen waarvan men hier in het dorp met zooveel ongerust heid spreekt zal 't volgens de mede- deelingen van den lieer P. E. v. d. Werfr. die met het toezicht is belast, dus wel gaan en we kunnen er gerust op r*';e- nen, dat Mr. Bierens de Haan zijn be zitting eerder zal verbeteren, dan ver slechteren. Het afsluiten blijft dan de bittere pU, maar wij hebben zoo'n idee, dat hier nog wel wat aan te doen is, als de zaak goed wordt aangepakt. Misschien is dit eens een onderwerp voor Bloemendaal's Bloei om te be handelen. STICHTING VOGELENZANG. DE OPENINGSPLECHTIGHEID. Heden Dinsdag had in tegenwoordig heid van onderscheidene genoodigden, leden van het Cent!aal Bestuur der Vereeniging, en van het Stichtingsbe stuur der Vereeniging plaats de ope ningsplechtigheid van de Stichting „Vo gelenzang" uitgaande van. de Vereeni ging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland. Zooals be kend, gaven we onlangs een beschrij ving van het terrein en gebouwen de? Stichting. De openingsplechtigheid geschiedde ln het administratiegebouw der Stich ting. Verscheidene autoriteiten waren ge- noodigd de plechtigheid bij te wonen. Bericht van verhindering aan de uit- noodiging gevolg te geven was ingekomen van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Justitie, Arbeid, Handel en Nijverheid, wegens het plaats hebben van een Ministerraad, van den C-ommissaris der Koningin en leden van Ged. Staten van Zuid-Koliand wegens het plaats hebben van een zitting van het college van. Ged. Staten. De Commis saris der Konigin in Noord-Holland was wegens ambtsbezigheden verhinderd te komen. Het College van Ged. Staten van Noord-Holland was evenwel door een lid vertegenwoordigd. Van de aanwezigen noemen we: af gevaardigden van B. en W. van Benne- broek en Hillegom, van het Bestuur der Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland den Gereformeerden Bond van Vereenigin- gen en Stichtingen van Barmhartigheid in Nederland en het bestuur der Vereeni ging van Krankzinnigengestichten in Nederland. Verder werden opgemerkt: de inspecteurs voor het Staatstoezicht op Krankzinnigen, alsmede vele bestuurs leden der Vereeniging van wie de Stich ting uitgaat en de geneesheeren-direc- teuren en geestelijke verzorgers der an dere Stichtingen der Vereeniging en der Psychiatrische Neurologische Kliniek te Amsterdam. Nog behoorden tot de aanwezigen de architect, ce heer Kraan, de technische adviseurs, de aannemers en de bouw kundige opzichters en Ds. J. van Herksen predikant bij de Gereformeerde Kerk. van Hillegom. Nadat Prof. L. Lindeboom uit Kam pen de voorzitter van het Centraal Be stuur der vereeniging het samenzijn op de gebruikelijke wijze had geopend en allen het welkom toegeroepen, hield d? A. M. Donner van Den Haag, lid van het Centraal Bestuur de openingsrede. Spr. begon zfj.u rede aldus. Het zij immer met dank aan de Heerc gezegd, dat de reeds jarenlange arbeid der vereeniging tot Christelijke verzor ging van krankzinnigen in engen en wij den kring nog altijd op goeden prijs wordt geschat. Volgende maand zal het 44 jaar geleden zijn, dat de vereeniging werd opgericht en reeds 5 maal heeft zy een stichting geopend; 4 krankzinni gen-stichtenVeldwijk, Bloemendaal, Dennenoord, Wolfeze, en de Valerius- kliniek te Amsterdam. Gedeputeerde Staten van N. Holland vroegen in 1921 de vereeniging, of zij in hun Provincie een nieuwe stichting wilde bouwen voor 400 a 500 patiënten. De Staten waren bereid de noodige gel den te leenen. Ook van andere zijden kwam aanvraag om plaats in. en hoe wel de vereeniging ter voorkoming van nog meer zorgen, liever zich van bou wen onthouden had, zoo besloot zij toch haar stichtingen met nog één te ver meerderen. Gezocht werd een terrein van onge veer 40 hectaren, ten deele liggend ln Bennebroek, Noord-Holland, en ten dee le in Hillegom, Zuid-Holland. Nu bijna een jaar geleden had de eerste-steenleg1- ging plaats. Thans wordt zij geopend, hoewel de le bouw der stichting nog niet voltooid is. Is deze klaar, dan biedt zij plaats aan 180 mannen en 200 vrou wen; wordt later de 2e bouw, waarop van de beginne aan gerekend is, begon nen en voltooid, dan is er plaats voor 800 patiënten. De stichting heeft alleen 3e klas; ook een open afdeeling, waarin zonder rech telijke machtiging patiënten kunnen worden opgenomen; haar gebouwen worden alle gezet in 't Noord ge deelte van het terrein in Bennebroek; het Zuidelijk gedeelte in Hillegom ls bestemd voor wandelterrein. Architect is de heer A. T. Kraan te Oegstgeest, Tuin architect de heer Osso Schulz te Büt- hoven. Spreker richtte daarna het woord tot het Stichtingsbestuur, tot den genees* heer-directeur Dr. de Blinde en de ge neesheer S. Wiersma; tot de geestelijk verzorger Ds. W. W. Smitt, als zoodanig voor dezen te Dennenoord, tot den Huls. meester en den administrateur en ver der personeel. Hij bracht dank aan Ge deputeerden van N. Holland; aan den heer inspecteur Dr. J. H. Schuurmag Stekhoven, aan de Colleges van B. en V»*. der gemeenten Bennebroek en Hille gom. aan de bouwcommissie, en voorts aan den architect en adviseurs, op zichters en aannemers. Spr. eindigde zijn rede bovenal met dank aan God voor deze nieuwe Stich ting „Vogelenzang". Na de openingsrede van ds. Donner volgde allereerst een toespraak van Drs. A. J de Blinde, den geneesheer-direc teur der Stichting. Hoewel ter wille van den tijd aan mij. zeide spr.. is verzocht slechts voor eer. kort oogenblik uwe aandacht te ragen en ik daardoor mijn toespraak zeer moet bekorten, stel ik als benoemd genees heer-directeur dezer Stichting er Loch prijs op. een paar punten van belang mede te deelen. In de eerste plaats acht ik mij geluk kig u er aan te herinneren, hetgeen Ds- Donner in de openingsrede reeds heeft medegedeeld, dat deze nieuwe Stichting het nieuwere karakter zal hebben, name lijk dat van aangewezen inrichting, waardoor ge hier kimt vinden een ge stichte of gesloten afdeeling. maar ook een sanatorium of open afdeeling, waarin patiënten dus zonder de omineu ss krankzinnigverklaring opgenomen en behandeld kunnen worden. Van harte hoop ik. dat dit instituut mogelijk ge- maakt door de wetswijziging van 1904 en in 1915 het eerst voor de gestichten in toepassing gebracht, er verdere uitbrei ding mag krijgen. Dan wilde ik de aandacht er op ves tigen. dat tijdens den bouw dezer stich ting die onder toezicht van den inspec teur dr. J. H. Schuurmans Stekhoven plaats vond, de nieuwere inrichtingen van de behandeling der geesteszieken, die ik nu maar kortweg de actieve the rapie, of naar den geestelijken vader methode-Simon wil noemen, steeds meer de aandacht trok van de gestichtsge- neosheeren. Zou deze behandelings methode hier toepassing vinden, dan was. omdat daarmede de bed verpleging, zooal niet geheel overbodig dan toch tot een geringe proportie zou worden terug gebracht. het gewenscht, met de inwen dige Indeeling dor paviljoenen daarmede rekening te houden. Hoewel nu die gelegenheid tot bed en b3dbehandeiing is gebleven, is er meer ruimte bestemd voor dagverblijven en werklokalen. Nu ik door het bestuur met de geneesheeren-directeuren der andere stichtingen in staat ben gesteld bij dr. Simon te Gütersloh de resultaten der methode te zien en ik ze steeds meer heb leeren waardeeren acht ik» het ge lukkig dat deze Stichting op de toepas sing er van is ingesteld. Daarna werd het woord gevoerd door den geestelijk verzorger der Stichting Ds. W. W. Smitt. Het is mij aangenaam, aldus deze spreker, der de Commissie tot samen stelling en regeling van de orde van de zen dag, te worden vergund een enkel wcrrd te mogen spreken. Gedurende de 17 jaar. die ik als Gees telijk Verzorger werkzaam ben, heb ik dozen arbeid steeds meer lief gekregen, zoodat ik met vrijmoedigheid durf zeg gen. dat. indien dit werk. meer en be ter gekend werd. een breede schaar van jonge mannen gereed zou staan om de geestelijke verzorging onzer zielskran- ken op zich te nemen. Tenslotte brengt spr. dank aan den voorzitter der Vereeniging. het Centraal Bestuur en liet Bestuur der Stichting „Vogelenzang", voor het vertrouwen in hem gesteld. Het is zijn wensch in sa menwerking met den geneesheer-direc teur en allen die met hom de schouders onder den arbeid hebben gezet, zijn taal; op zich te nemen, van God biddende den zegen, die noodig is. HEEMSTEDE. DR. SCHAEPMANAVOND. In de R.K. Staatspartij bestaan plan- om ter herdenking van den 25sfen sterfdag van den grooten R.K. Staats man dr. H. J. A. M. Schepman, en te zijner hulde een Dr. Schaepmanfonds te stichten, tot oprichting en instand houding van een R.K. Partijbureau. Ter voorbereiding der werkzaamheden in Heemstede is een plaatselijk eere comité en een plaatselijk comité ge vormd, dat Maandag een herdenkings avond georganiseerd had in het RK. Vereenigir.sgebouw. Onder de aanwezi gen, die de zaal voor eij groot gedeelte vulden waren geestelijker, en professoren van Seminarie Hageveld. de geheel e R.K. Raadsfractie en ingezetenen ui: alle kringen. Dr. E. A. M. Droog, wet houder van Heemstede opende de bij eenkomst. de R.K. Harmonie St. Michael luisterde haar op met muziek. Als dichter werd dr. Schaepman herdacht door mevrouw Ellen Russe. met het voordragen van twee zijner gedichten: .De dans der Sterren", en „Naar Om hoog". Mr. C. P. M. Romme hield een rede. 'waarin hij dr. Schaepman herdacht ais een der grootste staatslieden. Hij wilde aantoonen. dat. de RK. op zijn werk voort moeten bouwen en daartoe zijn werk eens nader bezien. Voortbouwen op Sehaepman's werk kan het best door de stichting van een dr Schaep manfonds. De R.K. Staatspartij met 335.000 leden heeft niets, terwijl de S.D.A.P., en de A.R.-partiJ met, minder leden niet alleen een partijbureau, maar ook nog vele andere instellingen hebben. Dat die can ook noodzakelijk zijn, trachtte spr. uitvoerig aan te toonen om te besluiten met een beroep op de aanwezigen cm mede te werken aan het bouwen van een instituut, dat zal worden de Schaepmanburcht, de Schaepman- rots. De harmonie St. Michaël bracht nog een drietal nummers ten gehoore en me vrouw Ellen Russe droeg het gedicht „De Paus" op indrukwekkende wijze voor. Na het gezamenlijk zingen var. „Aan U. O Koning der Eeuwen", dankte dr. Droog allen, die hun medewerking verleend hadden en sloot de bijeen komst. BUITENPLAATS VERKOCHT. De heer W F. Selïe. makelaar te Heemstede deelt ons mede, dat door zijn intermediair de vroegere z.g. ..Over plaats" van het Buiten „De Hartekamp" gelegen in de gemeente Heemstede en Bennebroek verkocht ls. De buitenplaats die 18 HA. groot is, zal in haar geheel behouden blijven, zoodat hier geen na tuurschoon verloren gaat. ZANDVOORT. Moeilijkheden in de raadszaal. EERST NA CERUIMEN TIJD HET VEREISCHTE QUORUM AANWEZIG. LEENING VAN f 1.000.000.— Onze Zand voor tsche correspondent schrijft: Tegen Maandagavond 8 uur was door den gemeenteraad een spoedvergadering uitgeschreven, in verband met het be sluit een leening aan te gaan van 950.000. Direct na de opening deelt de Voor zitter, burgemeester van Alphen. mede eerst een besloten vergadering te willen houden. Afwezig zyn de hoeren Padt. Geers. Gunters en v. d. Mey. Om 8.40 wordt de openbare verga dering weder geopend; dan zien wij de heeren Druyf en Fraenkel het raadhuis veriaten. De heer Molenaar verliet de vergader zaal. Zoodat nog aanwezig zijn de heeren Koning. Siegers, Elffcrs, Forrer, Termes en Zwaan. Daar het veroischte aantal leden (7) niet aanwezig is. wordt de zitting we der geschorst voor een half uur, om den heer Padt te verzoeken te komen. De heer pruyf ls inmiddels weder op het raadhuis terug gekomen, doch be geeft zich niet in de raadszaal. Wanneer dan de heer Van der Mey op het Raadhuis komt. is het quorum bereikt en wordt de zitting weder ge opend. De heer Padt komt niet. De Voorzitter deelt dan mede, dat voorgesteld wordt een leening aan ce gaan groot 1.000.000 rente 4 1/2 pet. koers van uitgifte 97. Hiervan dient: Voor conversie leeningen 5 3, 4 en 6 pet- 818.000. Aankoop duinreep boulevard de Fa- va uge en verbeteringen aan de boule vards Barnaart en Paulus Loot 80.000. Verbetering wegen 50.000. Uitbreiding scholen en gebouwen 52,000. Tc taal 1.000.000. De leening is verdeeld in obligaties van 1000. coupons betaalbaar per 1 April en 1 October. De gemeente heeft het recht na 1933 een groot deel der leening af te lossen. De heer Siegers verklaart zich de moeilijkheden te herinneren bij het plaateen van vorige leeningen en brengt den burgemeester hulde voor zijn ijver om deze leening ondergebracht te krij gen. De Voorzitter dankt den heer Siegers voor zijn woorden en verklaart, dat hij hoopt te zullen slagen in het belang der gemeente. Het spijt hem dat verschil lende leden zonder opgaaf van redenen de vergadering hebben verlaten. Het gaat hier echter over onderdeden der leening. Toch hoopt hij. dat deze wijze van handelen geen voortgang zal vin den, daar de gemeente hierdoor geen dienst gedaan wordt. Besloten wordt dan, zonder hoofdelij ke stemming, deze leening aan te gaan. waarna een hoofdelijke stemming volgt. Alle zeven aanwezige raadsleden de heeren Forrer, ELffers, Termes. ZVaan, Koning, van der Mey en Siegers stemmen dan opnieuw voor. Om halftien.niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. HILLEGOM. VOLKSFEESTEN NADER VAST GESTELD. De volksfeesten, die deze week weger.s het overlijden van Burgemeester Went- holt werden uitgesteld, zijn nader vast gesteld op Dinsdag en Woensdag 18 en 19 September a.s. De harddraverij blijft afgelast. Op het feestterrein waren reeds menschen met hun inrichtingen aanwezig. Zy zijn heengegaan met de belofte terug te kom;" op de nieuw vastgestelde dagen. Het verzetten der feestdazen bezorgde de ondernemers van vermakelijkheden veel ongerief en tijd verlies. doch zy zullen de feestcommis sie niet teleurstellen. 40-JARIG JUBILEUM. Maandag zal het 40 jaar geleden zijn. dat de heer J. Lammens als bloemist knecht in dienst trad bij den heer Tn. Jonkheer (thans N.V. Frerlks en Jonk heer). BEVERWIJK. RIJWIELDIEF GESNAPT Te Beverwijk had de heer T. N. zijn rijwiel even onbeheerd voor zijn winkel laten staan. Een dief maakte van deze schoone gelegenheid gebruik om de flets te kapen en erop vandoor te gaan. Spoedig was de man in de richting Vel- sen verdwenen. Een dame had den dief stal echter opgemerkt. Deze belde do politie op, waarna een der agenten eveneens per rijwiel de achtervolging begon. Het werd een formidabele spurt, daar de dief inmiddels een flinken voorsprong had gekregen. De spoorweg overgang in den Rijksstraatweg werd hem echter noodlottig. Juist toen hij den overweg genaderd was, werd deze voor een naderenden trein gesloten. Er zat voor den dief niets anders op, dan tb wachten. Inmiddels naderde ook de zwoegende politieman de finish, juist tijdig genoeg, om den onfortulnlijken dief te paken. Op het politiebureau bleek het te zijn zekere A. G„ logement houder te Alkmaar zoo meldt de Maasbode. SANTPOORT. CONCERT Maandagavond gaven „Wilhelmlna" en „Vox Humana" wederom gezamen Ujk een concert, thans aan de Ensche- déstraat. Vrijwel dezelfde nummers werden uitgevoerd als onlangs te Sant poort-station. Er bestond veel belang stelling voor dit concert en rustig ge noot men in de:; moolen avond \an ci- sang en muziek. Tot zoover onze correspondent. Naar aanleiding van deze kwestie hebben we aan Burgemeester Van Al phen nadert inlichtingen gevraagd. Deze vestigde er uitdrukkelijk de aan- dacnt op. dat er Maandagavond een vol komen wettig raadsbesluit is genomen, omdat tenslotte toch het vereischte quorum aanwezig was. Overigens ver klaarde hij. de houding van de raads leden. die ontijdig vertrokken, niet te kunnen begrijpen. „Zonder iets te zeg gen", zei de Burgemeester, „hebben die heeren de raadsvergadering verlaten, terwijl het toch gebruikelijk is. dat een raadslid, dat vóór het einde de zitting verlaat, hiervan aan den voorzitter of aan den secretaris mededeeling doet Des te meer vind ik hun houding be vreemdend. omdat zi) zich ln de laatste raadsvergadering niet tegen deze geld- leening hebben uitgesproken". Wethouder Padt verklaarde ons des gevraagd. dat hij reeds 's morgens in de vergadering van B. en W. verklaard had. dat hij 's avonds onmogelijk tegenwoor dig kon zijn: in ieder geval niet vóór kwart voor tienen. De Burgemeester had hem toen geantwoord, dat de zitting dan wel gesloten zou zijn. De heer Gunters verklaarde ons. dat de omstandigheden, die hem ver hinderd hebben, de laatste raadsverga deringen bij te wonen, ook Maandag avond de oorzaak waren, dat hij niet aanwezig kon zyn. Een andere aanlei ding om weg te blijven had hij niet. Aan de heeren Fraenkel en Dru\jf konden we helaas geen inlichtingen vragen, omdat zij vanmorgen afwezig waren. De heer Molenaar deelde ons me de. dat hij Maandagavond ln de ge heime vergadering als zijn meening te kennen had gegeven, dat het meer in het belang van de gemeente zou zijn, als alleen geld voor dringende zaken ge leend werd en voor de rest eerst rustig af te wachten. „De Burgemeester achtte het echter beter", zei de heer Molenaar „om in eens alles op de markt te bren gen Bovendien hebben de raadsleden geen tijd genoeg gehad om het leenings- en aflossingsplan te bestudeeren. want dat wa ssinds de laatste besprekingen aanmerkelijk gewijzigd. Ik achtte trou wens een leening van 950.000 ruim voldoende. Ik meen dan ook. dat het Maandagavond genomen raadsbesluit in strijd is met het algemeen belang. Ik weet ook niet. bij welk financieel lichaam de leening zal worden geplaatst. Er zijn nu ook bedragen genoemd voor raads besluiten, die nog genomen moeten wor den en dat terwijl de financioele toe stand van Zandvoort als zoo zwak be kend staat en de belastingdruk zeer sterk is. Ik bsn van meening. dat ook bij het aangaan van een geldleening de meest mogelijke zuinigheid moet worden betracht". De heer Molenaar deelde ons ten slotte mede. dat hij nog heden aan Ged, Staten een adres zou richten, waarin hij hun zijn bezwaren zal kenbaar maken en za! vragen, de goedkeuring aan het raadsbesluit te onthouden of in ieder geval op te schorten. HAARLEMMERMEER DE SLECHTE WEGEN Maandagmorgen reed de tuinders- knecht K. met zijn rijwiel op den Kruis, weg alhier. Ter plaatse waar de in slechte conditie verkeerende weg groet gevaar voor ongelukken oplevert, kwar z*n fiets zoodanig in aanraking met u:- gereden groote steenen. dat door het hevige schokken het stuur (waarin mis schien reeds een kleine breuk zat) door midden brak en K. voorover op dea grond sloeg. Hij werd zoodanig aan h t hoofd verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. MARKTEN De groote najaarspaardenmarkt zal tf Hoofddorp worden gehouden op Don derdag 18 October as. Verder zal op het marktplein aldaar gedurende de maand October lederen Donderdag een veemarkt plaats hebben. ZANDVOORT. ONDERSCHEIDING Bij koninklijk besluit ls dc eere medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau toegekend aan den heer A. van Rossum, wonende te Zandvoort. kellner bil de N.V. „Bierhui; Die Port van Cleve" v.h. Gebr. Hulscher te Amsterdam. IJMVIDEN. PLOTSELING OVERLEDEN Maandagmiddag is in de Amsterdam sche Vlecschhal aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost. waar zij als werkster ln dienst was, plotseling overleden de 32- jarige gehuwde mej. K. wonende In de Zandersstraat. Vermoedelijk is de vrouw door een hartverlamming getroffen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Door inruilingen uit huurontvangen enkele gebruikte doch zoo goed als nieuwe Piano's, kruissnarig en metaal gebouwd w.o. 14 Carl Ecke 550 Gld. Gebr. Zimmerman 450 Gld. August Dassel 300 Gld. onder garantie bij W. Alphenèar, Kruisweg 49 Haarlem. WIELRIJDEN. KLAAS VAN NEK WEER NAAR AMERIKA. Naar de Tel. verneemt, za! Klaas van Nek aan het einde van deze maand naar Amerika vertrekken. HO heeft een con tract geteekend voor 5 zesdaagsche wie lerwedstrijden. 2 in New York. 2 in Chi cago en 1 in Detroit. MOESKOPS WINT TE KEITEN Uit Berlijn wordt aan de N. R. Ct. gemeld, dat Moeskops te Keulen op nieuw van den Zwitser Kaulmann ge wonnen heeft, OM HET CLUBKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. DE GERMAAN KAMPIOEN. Op het bekende traject op de Vcïuwe werd Maandag de wielerwedstrijd om het clubkampioenschap van Nederland verreden. Aan dezen wedstrijd namen deel: Olympla, Amsterdam, Sparta, den Haag. Hei Zuiden. Eindhoven, Genna- nia. Amsterdam. D. T. S.. Zaandam. De Kampioen. Scheveningen. De Bataaf, Halfweg. Excelsior. Amsterdam, Do Germaan. Amsterdam. De Arend, Utrecht. Van dese clubs gaven Germanla en Excelsior den strijd op. De overige clubs reden den wedstrijd uit (zij het dan ook niet met alle renners) en kwamen als volgt na dc 157 K.M. te hebben afgelegd als volgt binnen: Olympla 5 uur 27 min. 2 sec. Sparta 5 uur 33 min. 10 sec. Het Zuiden 5 uur 28 min. 56 sec. Ger maan 5 uur 27 min. 13 sec. Bataaf 5 uur 39 min. 19 sec. De Kampioen. D. T. S.. De Arend. Hoewel Olympia dus eigenlijk -Jen besten tijd maakte en aanvankelijk ook als de winnende club werd genoemd, bleek naderhand dat zij gediskwalu';- seerd was. wegens het feit. dat een ba rer leden, die een defect aan zijn .e! kreeg, een fiets had geleend van een clubgenoot, die ook den stryd had op gegeven. Dit was echter gebeurd op aa- vies van één der leden van de sport- commissie. Bij de mtspraak scheen men hiermede geen rekeking te houden, zoo dat de Olympianen die zoo uitste ken hadden gereden, hun prijs naar de Germanen zagen overgaan. Twee-Ze werd het Zuiden. 3.- Sparta. POSTDUIVEN. I1AARL. POSTDIIVE.NBOND Bovcn^iriocmdc bond hield een wedvlucht van HoMendnal. ,fs,.„d 95 K.M. Loslating had plaats tc 8 uur Afdccling oude duiven, deelneming 537. dc eerste 50 prijzen als volgt: J. J. Pctric le. 18c 28e; P. J. Lcurs f tm I'-ggcrmont 3c: J. Schaap •le; J. II. v. d. Brocke 5c, 11c, 21c; \V. van Kleef 6c; P. Brokcl 7c; G Kors 8c; H. Roosdorp 9c; J. Dorsman 10c; 1 Vcrputtcn 12c. 38c. 41c; H Boo* gaard 13e; Koning I4o: W. KJum» per 15c; J. II. Somcrs Ióc. 40c; J v Duin 17c; J. Verver 19c; H. Stappers -0c; B. Gort 22e; li. Hccscmans 23c; Boogaard cn v. I.it 24e; Gebr. du Leeuw 25c; P. J. van Daalcn 26c; W. Wnlgicn 27c; P. Bannink 29c. 34c, loc. 47c; H. Holskcn 30e; M. Mes 31c, 44c; A. van Zadel 32c: A. Dorsman 33c; G. Voorting 35c. 36c; G. J. van Tongeren 37c; Adr. Heins 39c; Gebr. Nieuw burg 42e; J. Dorsman 43; P. v. Twigt 45c; \V. Pctric 48c; H. Koe» Icmcycr 49c; J. Vcth 50. Eerste duif tc 9 uur 16 m„ snelheid van 1238 meters per minuut; 108c tc 9 uur 24 min. Afdccling jonge duiven, deel» neming 662 duiven, dc eerste 50 prij zen als volgt: H. J. Petter 1c. 36c; A. Evcnlccns 2c; .1. H. v. d. Brockc 3c. 31c; Chr. J. Gcislcr 4c; J. J. van Staveren 5c. 2!c; A. Schuiten 6c. 11c: H. Paap 7c. 8c; II. Hccscmans 9c. 10c; H. Stappers 12c; J. G. van Leuven 13e, 20c; A. H. Kramers 14c, 40c. 49c: H. Boogaard 15c: H. Vellinga 16e; C. Booymans 17c: P. Bannink 18c. 37c, 33c: H. Boogaard 19c; G. Koning 22c; .T. J. v. d Meydcn 23c; J. Dorsman 24c; Adr. Hcins 25c, 26c: Gebr. Bc» warde 27c; J G. Kroon 2Se, 43c; Jac. Hart 29c; H. dc Droog 30c. 35c; H. Venbrock 32c; J. Terhorst 33c. 47c; R Brakcl 39c; J. P. Tienstra 39c; W. der Kinderen 41c; W. Pctric 2c: J. Verver 44c: B. Gort 45c. 46c; W. Keur I 4Sc: J. F. Bonkc 50c. Eerste duif 9 uur 1 min-, snelheid V3n 1234 meters per minuut. 133c tc 9 uur 25 min. „DE BONTE DUTF" TE HAARLEM. Bovengenoemde vereeniging hield ccn wedvlucht van Lier. afstand 13» K.M., deelneming van 145 duiven, Los 8 uur 10 min. Dc prijzen als volgt behaald: Afdccling oude duiven: .1 .1. van Staveren le. 9c. He. 13c; J. H. Somers 2c, 8c: F. W. Kuykcn 3c. 6c. 10e; P. Bannink 4c. 12c: Adr. Hcins 5c; P. J. Lcurs 7c; J. Hartcl 14c, 15c; J. v. Kordclaar 16c. Afdccling jonge duiven P. Bannink lc; .T. Hartcl 2c, 5c. 7e; J. J. van Staveren 3e, 8c, 10c. 13c; P. Brakcl 4c; P. Lcurs 6c, 9c. 11c: G. ten Bosch 12c, Adr. Hcins 14c. Eer» stc duif te 10 uur 21 min. met ccn snelheid van 1060 meters per minuut- DE REISDUIF Uitslag der wedvlucht van Vilvoor» den. (Afstand pl.m. 164 K.M.) op 9 September 1928: Los 8.10. J. Libhinga lc. 6c. 15c prijs; J. R. Vergers 2c prijs; H. Boogaard 3c prijs: P. Kroon 4c prijs: G. Jansen 5c, lie prijs; J. C Kroon 7c. 16c prijs; \V. Walgicn 8c prijs; J. F. Scherf 9c prijs: H. v. Alphen 10c prijs; J. Ver» heek 12e prijs; J. Verver 13c prijs; J. G. van Leuven 14e prijs. Ecrstgetoondc duif 10/4.5. snelheid winnende duif 1011-54. snelheid 1354.7 M. per minuut. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van 9 September met oude cn jozyc duiven van Vilvoorde. 169 K.M. ïn concours 26 duiven. Uitslag: lc. 2«. £e W. v. Zadel; 3e. 6c A Evelecns: 4c C. D. des Bouvrics 1445-7 M. per minuut; laatste prijs*

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11