nam Vlammende Katchen HAARLEM'S DAGBLAD FEUILLETON. DE VIERDE KRÜIDENIERSBEURS. FLITSEN STADSNIEUWS Roman door PAUL OSKAR HÖCKER Uit het Duitsch vertaald door HERMINE VAN GEERTEN 31) Natuurlijk was de kleteery van me vrouw Rettberg zelf afkomstig. „Vind je het zoo belachelijk? Waarom eigenlijk?" „Als hij verliefd op haar was, zou hij ai jaloersch zijn op mijn gedachten aan haar. En dat is hij niet; integendeel, hij geeft mij zelfs wijze lessen in ridderlijke diensten aan het meisje. Hoe brengt u dat met elkaar in overeenstemming?" „Hij is nu eenmaal een zonderlinge vent". Ze voelde dat Viktor Troilo haar steeds weer ontglipte. En ze voelde voor hem meer dan voor een van de anderen van haar „hofhouding". En de idee dat hij ir.-..-.\i;k eigenlijk nog aan zijn vroeger meisje hing. prikkelde haar. Om over haar mededingster te triomfeeren daarvoor had zij ieder offer over. Niets Bet ze onbeproefd om de aandacht van Viktor te trekken en hem te bekoren. De jgecachte dat hij een eenvoudig, arm meisje verkoos boven haar, zweepte haar eenvoudig op. Allen merkten hoe zij zich inspande Ook Mr. Gabb. Niemand had er een idee van, wat er in de dagen voor de groote tennismatch zooal in hem omging. Eenmaal liet hij zich tegenover Eva Stuchradt een beetje gaan. Ze was weer uit het sanatorium terug, bleek en zielig; in een dikke bont mantel at ze in het zonnetje voor de kas. ontstemd omdat ze niet kon hel pen terwijl er toch zoo'n behoefte aan hulp was. Van de vroegere verloving van Katarina en van alle nieuwe kletspraat jes er over had ze voor het eerst ge hoord bij een bezoek dat juffrouw Söke- land. de Deensche gezelschapsdame haar in het sanatorium had gebracht. „Ik ga niet weer naar den Amselberg. als ik weer beter ben", zei ze met haar zwakke, nog wat trillende stem. „Ik ver lang meneer Troilo niet meer te ont moeten. Ik kan hem gewoon niet meer uitstaan". En Mr. Gabb. die bezig was stokjes te snijden voor de anjelierenbedden, stond voor haar. er in zijn gemoedelijke on verschilligheid niet aan denkend, dat hij haar het beetje zon benam, zei op rus tige n toon: .Mevrouw Rettberg gedraagt zich niet als een Lady". En met vuur antwoordde Eva: „En meneer Troilo niet als een gentleman". Mr. Gabb sneed verder aan zijn stok jes. De spaanders vlogen in het rond. „Ik geloof dat ik de heele zaak doorzie. Ze koketteert met hem, alleen maar om juffrouw Lutz pijn te doen". „O. ze heeft heelemaal geen hart", antwoordde Eva. „Neen, dat heeft ze zeker niet. En op zoo iets vliegt meneer Troilo af, de sukkel. Den volgenden morgen stuurde mevrouw Rettberg om half acht de boy naar Mr. Gabb. Of hij niet kwam ten nissen vandaag? „Ik heb vandaag geen tijd", gaf hij den Jongen kortaf ten antwoord. Dezelfde boodschap kreeg het jonge mensch den tweeden en derden dag weer. De middag voor den grooten wedstrijd kwam mevrouw Rettberg zelf naar de kweekerij. Katarina was naar Wiesba den. haar haar advocaat. Eva zat in de huiskamer aan werkschorten te naaien, Mr Gabb was in de kas aan het werk. Hier waren nu meisjes aan het werk. die geen vakkennis hadden maar alleen bepaalde handgrepen leerden. Het ge vaar voor verraad werd daardoor veel minder, al bleef scherp toezicht natuur lijk dringend noodig. Toen de oude Reuss den Engelschman het bezoek aandiende zei deze kort: „De heb het te druk". Maar mevrouw Rettberg liet zich niet afschepen. Toen ze door de ruiten haar tennispartner ontdekt had, trad ze drif tig de kas binnen. Ze zag er op haar voordeeligst uit en met haar slanke fi guur leek ze tusschen de bloemen en planten wel een bakvisch. ,Mr. Gabb. eigenlijk gezegd ben ik buiten mezelf. Wat bezielt u? Morgen om 10 uur beginnen de wedstrijden. We hebben in drie dagen niet samen ge oefend. Kan ons succes u heelemaal niets schelen?" „Neen, Mrs. Rettberg". ..Nadat we ons maandenlang inge speeld hebben? Ik kan van u verlangen dat u my tenminste niet mijn succes onmogelijk maakt". Hij werkte rustig door. Duizenden ml- niatuurbioempotjes stonden te wach ten op de kleine spruitsels, die zich in het zandbed in de kas uit de nieuwe stekken ontwikkeld hadden. „Ik ben niet van plan. mevrouw Rettberg. aan de wed strijden deel te nemen". Mevrouw Fulvia Rettberg deed een stap achteruit, en nam hem met een hoogmoedig gezicht van het hoofd tot de voeten op. Op haar effen, blank voor hoofd kwam een scherpe, diepe rimpel. „U staakt?" ..Yes, I do". ..Waarom?" „Ik heb er geer. plezier meer in om met u te spelenjuffrouw Drlesel, u moet niet zoo vast planten. Kijk u. zóó. Neen. het is overbodig om er over te j spreken, ik zal niet meer met u spelen". „Dan zal ik u eens vertellen wat lk van u denk. Ik vind hetZe stokte en begon driftig te huilen. „U hebt me eenvoudig voor de mal gehouden. Jawel. Den heden tijd al. Zoo is het. En ik was nog zoo goed en vertrouwde u. En nam u ln mijn kring op. Maar u hoort niet thuis in goede kringen. Een man die zoo Iets doetMaar ik kan me wel voor stellen wie u heeft opgestookt De glazen deur ging open en Katarina kwam binnen. Ze was verbluft over wat ze zag. Toen ze het terrein was opge komen had ze de kijvende vrouwe* tem al gehoord. „Mevrouw Rettbergbent u het?... Maar wat gebeurt hier dan ln vredes naam?" De dame strekte met een thea traal gebaar haar arm uit ln de rich ting van Mr. Gabb: „Hier. uw Mr. Gabb weigert om verder met my te tennissen, nadat ik maandenlang mijn huis voor hem opengesteld hebNoemt u my dan toch de reden. Mr. Gabb. Dat is toch wel het minste wat ik van u ver langen kan?" Mr. Gabb had zijn werk geen secon de laten rusten. „Misschien wilt wel •ogen de Lady zeggen. Miss Lutz. 'at ik haar de reden al genoemd heb: name lijk dat ik geen plezier meer heb om met haar te spelen". „Wat heb ik dan plotseling op ndjn geweten?" „Zegt u toch alsjeblieft de ware re den, Mr. Gabb", drong Katarina aan. „Zegt u dan maar tegen d:- Lady. dat het gezelschap, \t ik tegenwoordig weer op den Amselberg aantref, me niet aan staat". „Zoo, zoo". Mevrouw Rettberg draaide zich op haar hakken om en rood van drift keek ze Katarina recht in het ge zicht. ...Dat is afgesproken werk. Het gaat tegen meneer Troilo. Dat is dus Jullie wraak, nietwaar Katarina maakte een afwerend ge baar: „Maar revrouw Mr. Gabb zette het bloempotje dat hy onderhanden had. weer in de rU en wendde zich naar mevrouw Rettberg. Zijn kaarsrechte houding had iets drei gends. Hy zag er uit om bang voor te worden. „Bent u klaar? Goed. U wilt dus hoorcr.. wat u al heel goed weet. Wat iedereen al weet. Alleen Juffrouw Lutz nog niet. En haar had 11 het gra ig nog verzwegen". Katarina zag h..ar vriend angstlg- vragend aan: .Maar nu zou ik zelf wel graag willen weten Mr. Troilo heeft "'ch de vorderingen uit Mainz laten oedeeren. Juffrouw Lutz. Hij wil u den eersten October in moe!- 1 ijk heden brengen, heb ik gehoord. Is n't St so, Mrs. Rettberg? Ziet uvan zulk soort zakenmanieren houd ik niet. Zoo handelt geen gentleman tegen de vrouw, waarmee hij eens verloofd is co* weest". (Wordt vrrvoTgd.) DINSDAG 25 SEPT. 1928 TWEEDE BLAD Veel Haarlemsche deelnemers. GROOTHANDEL, KLEINHANDEL EN PUBLIEK KOMEN HIER IN CONTACT MET ELKAAR. Een intérieur van de zaal. Van het Gemeentelijk Ooncertgetoo"' woei Maandagavond de vlag. Uit het portiek viel helder wit licht op de nat geregende keien. De deuren stonden wyd open, en de menschen liepen uit en in, maar toch het meest in. Over de Lange Begijnestraat was een groot gekleurd doek gespannen voor wie het nog niet wist meldende de reden van de drukte van dezen avond: De vierde Haarlem sche Kruideniersbeurs. Van vorige jaren weten onze lezers, dat deze Haarlemsche Jaarbeurs in 't klein een evenement is. niet alleen in 't leven van den hande laar, maar ook voor het publiek. Zoo is het ook weer dezen keer. Hoe wel er voor het bouwen niet meer dan één dag tyd was. is er iets grootsch tot stand gekomen. Wie de concertzaal bin nenkomt voelt direct de gezelligheid, die er heerscht. De beweging van menschen, die tusschen de stands hun weg zoeken, de vele kleuren en de afwisseling van ■het tentoongestelde, en vooral de bloe men geven zoo'n levendig cachet aan de anders zoo leege concertzaal. De bloe men zyn overal. In overdadige weelde met groen en palmen op het podium, en afhangend over de ballustrade van het balcon, in de stands, waar de standhou ders ze neergezet hebben, en op de ta feltjes in de zijzaal, waar straks thee gedronken zal worden, en een strijkje speelt. Zoo was het, toen wfj binnen kwamen. Van het balcon kwam de muziek van een orkestje, dat zich daar tusschen de bloe men ■verschool. De stands waren wel on geveer klaar; aan een enkele legde iemand met hamer en spijkers de laat ste hand. Het was toen half acht. De beurs zou dezen avond alleen open zyn voor winkeliers en genoodigden, die al in vrij grooten getale kwamen opzetten. Op het podium zaten de bestuursleden van de Vereeniging, die de Beurs organi seert, de Vereeniging van Winkeliers in Koloniale Waren „Ons Belang", afd. Haarlem en Omstreken van den Ned. Kruideniersbond, waarvan wij den voor zitter, den heer A. B. Sïothouber, den secretaris, den heer J. v. d. Burg en den penningmeester, den heer J. Zwart, wil len noemen. De opening. Te acht uur betrad ook wethouder mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen met zyn echtgencote het podium, om als plaats vervangend burgemeester namens het gemeentebestuur de beurs te openen. Hoeveel belangstelling er al was, bleek, toen allen op en om het podium ver- eenigd waren en de heer Sïothouber het woord nam. „Ik acht het my een groote eer", be gon deze, „alvorens de of'icieele opening plaats heeft een enkel woord tot u te mogen richten. Het succes, dat de drie vorige beurzen hier hadden, heeft het bestuur doen besluiten, ook een vierde beurs te organiseeren. De beurs blijkt hier immers bestaansrecht te hebben. Niet alleen de inwoners vragen ons om haar weer te houden, ook de fabrikan ten stellen er prys op, de beurs in onze schoone Spaarnestad te zien. Werkelijk, de beurs ondervindt steeds groote be langstelling. Ik richt een woord van welkom tot de standhouders, door wier medewerking de beurs alleen kan slagen, en hun komt dank toe, niet alleen voor hun deelnemen aan de beurs, maar ook voor de wijze waarop zij getracht heb ben hun stands zoo smakelyk mogelyk te maken. Hun wensch ik succes. Tot het welslagen heeft ook bijgedragen de bij- zonder goede verstandhouding tusschen de leden van de beurs commissie onder ling. en tusschen de leden van de ver eeniging". Spr. heette voorts welkom alle leden en bestuursleden der afdeeling. Hij zei- de te hopen dat ook zy trotsch zullen zijn op de beurs. Bovendien verwelkomde hy de zusterafdeelingen uit Den Haag. Zaandam en Haarlemmermeer, de Scho- tensche Winkeliersvereeniging, jhr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, leden van den Gemeente raad en van de Middenstandscentrale. Van het Bondsbestuur was een telegram van gelukwensch ontvangen. De voorzit ter bedankte den bloemist, den heer Bos voor de keurige versiering van de zaal. en den heer L. Lam, directeur van den Nachtveiligheidsdienst, welke dienst evenals de twee vorige jaren de bewa king op zich genomen heeft. In 't bij zonder heette hij tenslotte welkom mr. Heerkens ThiJsser. en diens echtger.oote. Het deed hem genoegen den afgevaar digde van het gemeentebestuur hier te genwoordig te zien. omdat de beurs zeer zeker bijdraagt tot den roem van onze stad. daar ieder de wyze. waarop zoo iets in Haarlem georganiseerd wordt, ten zeerste prijst. Hiermee verleende hy het woord aar. mr. Heerkens Thijssen, die de openingsrede hield. De heer Heerkens Thijssen zeice vol gaarne gevolg te geven aan de uitnood i- gmg om deze Haarlemsche Kruideniers- beurs te openen. Waarom het gemeente bestuur gsame hier zyn vertegenwoor diger ziet ligt opgesloten in de laatst-: woorden van den voorzitter. Immers, wij kennen allen de Jaarbeurs te Utrecht, maar wie daar komt krijgt een indruk van een teveel, van een te groote massa om de aandacht voldoende op de onder deden te kunnen vestigen. Het gewoon publiek wordt er geduld, maar meer ook eigeniyk niet. De beurs is voor der. groothandel. Deze jaarbeurs in het kieir. heeft echter een dubbel doel. Het feit van de steeds grootere deel neming bewijst, hoe men er op gestelei is, ondanks de Jaarbeurs te Utrecht hier contact te zoeken tusschen den groot en den kleinhandel, en daarna ook tus schen den kleinhandel en het publiek. Het schynt, dat men in Haarlem gevoeld en begTepen heeft, hoe zooiets moet aan gepakt worden, en daar is het gemeente bestuur trotsch op. Mislukt het elders, waar het geprobeerd werd, hier hebben de menschen het geheim van een goede organisatie. Het is dus niet te verwon deren. dat het gemeentebestuur dit boekt op het credit van zyn stad. Want de stad zelf profiteert daar onwillekeurig van. spr. neemt graag de gelegenheid '2 baat om dit eens te getuigen. Persoon- lijk beschouwt spr. den middenstand als iets zeer noodzakelyks in de samenle ving, zonder hetwelk handel en industrie niet bloeien kunnen. In Haarlem heeft hy er de bewijzen van, dat de midden stand fleur en leven brengt in een stad Dies „zengt hU hulde aan den onderne mingsgeest, die de menschen hier be zielt. zoodat zy dit alles met eigen ener gie konden bouwen. „Ik wensch dus het best welslage ntoe aan deze onderneming die ik thans hier voor geopend verklaar" besloot de wethouder. De heer Sïothouber zegde den heer Heerkens Thyssen hartelijk dank voor zyn openingsrede. In het bijzonder dank te hy ook mevrouw Heerkens Thijssen omdat hy in haar komen een voorbeeld zag voor de Haarlemsche dames ter na volging. Het dochtertje van den heer Zwart bood mevrouw Heerkens Thyssen c :n bos roode en witte rozen aan, de Haar lemsche kleuren. De heer Dekker, secretaris-penning meester van de R.-K. Inkoopvereeniging ,.St. Petrus" sprak nog en enkel woord, om te releveeren hoe er tusschen beide vereenigingen sinds de vorige beurs sa menwerking was ontstaan, wat het vak slechts ten goede kan komen. Wat er uit Haarlem is. Terwyi het orkest fanfares liet hooren verspreidden de bezoekers zich tusschen de stands om de bezichtiging te begin nen. Tusschen opgetaste bussen en blikken met lekkernUen, pyramides van flesschen roode wijn, glimmende weeg- en snijma chines, pakjes zeep en vette kaas zijn wy rondgegaan, en hebben geconstateerd, dat deze beurs veel smakeiyks, en ook veel practisch dingen te zien biedt. Het lid der Beurscommissie. de heer J. Bönker, leidde ons langs de stands. Dat begint al in de vestiaire waar stand la. ingenomen wordt door de actieve af deeling van het Roode Kruis. Hier zien we nu nog eens in 't klein, wat de transportcolonne ons dezen zomer de monstreerde De noodbrug, die by de voorjaarsoefening Brederode's slotgracht overspande, is kunstig nagebootst. Twee colonneleden in uniform dragen er een gewonde over. Dan vinden wy er de pri- VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1303 KIEKEN KIJKEN De genoodigden by de opening. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen en echtgenoote (met de bloemen). Rechts van hem de voorzitter, de heer A. B. Sïothouber, achter mevrouw Heerkens Thyssen de secretaris, de heer J. van der Burg. Je zucht als mevrouw Kommer het album vol vacantiekiekjcs voor den dag haalt je vraagt je af in hoe koeten t-y. je hei. met inachtneming van d'. beleefdheid kunt doorzien je tracht wat tyd te u innen door de bladen snel om te slaan hetgeen mislukt, daar mevrouw Kommer er op staat dat je op nieuw begint, dan zal zy ieder kiekje verduidelijken Je tracht de bezigheid op t« vroo- lyken door te vragen vie die grap pige dikkerd is met dien gekken hoed op Je verneemt dat het mevrouw Kommer zelf Is. mompelt iets over oogen die slecht worden en kykt verder je ontdekt dat je met eenige voor zichtigheid twee of drie bladen te gelijk kunt omslaan en bereikt op die mar spoedig het einde waarop mevrouw Kommer ie een handvol kiekjes goMt. die nog niet in het album zijn goplakt. (Nadruk verboden.) mitleve hyschkraan. di. by de oefening by Figée dienst, deed. en ook het schip, waarin de gewenden worden neergelaten, den platten wagen, met den „bok", alles beladen met draagbaren en patiënten, precies zooals het op de oefening was. De lessen zyn niet vergeefsch geweest. Hier ziet men eens. hoe de colonneleden die dit alles knutselden er in zyn. Maar er is nog meer. Het Roode Kruis zal in October z'yn Parkherstellingsoord openen op het terrein van de vroegere Llghal- len aan den Rijksstraatweg. Daar moet propaganda voor gemaakt v orden. Een vrouwelijk Roode Kruis-lid staat me', een groote collectebus op de stand, maar nog collecteert ze niet. Ze bereidt de menschen alleen maar voor op de bin nenkort te houden inzameling. Wie we ten wil, hoe het Parkherstellingsoord wordt, kan dat zien op de groote ma quette, die de commandant, de heer C. Nel, er van maakte. Dit pracht stuk hulsviyt is geheel volledig, de heele stand maakt een uitstekenden indruk. Een on gevallenkliniek heeft het Roode Kruis aan de overzyde ingericht, maar niet in maquette. Stand lb is I 'an de Haarlemsche Rot ting-meubelindustrie. firma wed. J. Swaanswijk aan de Raaks, die er rieten serre-ameublementjes, witte- en ge kleurde prullemandjes. bloementafeltjes, en étagères, heeft staan. Prozaïsche waschmanden vormen het huishoudeiyk element. In de groote zaal valt de stand op van de Haarlemsche firma H. B. de Haan. groothandel in peulvruchten, granen en zaden. Iets nieuws is het Ochtendvoer met Karnemelkpoeder „K. M. P.", dat sterke kippen kweekt; los is 't poeder ln den handel als „Karmelpo". Twee glanzend grijze Peugeot-wagen- tjes van de auto-garage Daan Houtkoo- per trekken links van den ingang de aandacht. Het tentoongestelde chassis van 1390 is juist geschikt voor een bestelwagentje voor een kruidenier. Een en al sieriykheid. deze wagentjes. Zakjes zaad ln vele soorten en kwali teiten heeft P. Sluis-fabriek op stand 8 uitgestald, zy is in Haarlem met Sluis' Biscuitfabriek vertegenwoordigd door den heer P. ce Wilde. Oranjestraat 65. De „Haarlemsche Wijn-import" heeft zyn stand bekleed met licht rood. waar tegen het donkerrood van „Maxos Zoete Roode wyr." een der merken van deze firma, nog uitkomt. Aardige verlichtings- orr.amenten sieren hier het bouwsel van hout en doek. dat warm aandoet. Prachtig glimmende kloeke weegtoestel len van de Sr.elvegerfabrlek „Utrecht" (W. C. Olland). waarvan de heer H. Flink. Smedestraat 43. hoofdagent is voor Noord-Holland. P. den Hartogh te Haarlem heeft een winkel gebouwd van blikken Amerikaan, sche vruchten en lunchtong en potten Jam. waar vette Edammer en Goudsche kazen tusschn liggen, naast ham en ron de rookworstje:. Mooi heeft de bekende Haarlemsche firma A. F. Kremer geëxposeerd. De voorkant van de stand bestaat uit balen ruwe koffie, elk 60 Kilo wegende. De achterzyde wordt voor een groot deel in genomen door een plaat van de eigen koffieplantage van dezen ouden Haar- lemschen koffie-, thee- en zu:dvruch ten- handel, de koffie-onderneming ..Ken- teng" op Java. Bussen thee en koffie staan hier tus schen groen en bloemen. De Hollandia Zeepfabriek te IJmul- den expeseert op stand 25 „Hazct-zeep „Hollandia-zeep", Sodex-zeeppocder. en glycerine Een knus zitje, waar je op je gemak een wijntje kan proeven heeft de firma Gebrs. oots te Haarlem op no. 26 in gericht. Daarnaast is de moderne winkel van J. Koning \\h. J. Koning en Co. van den Jansweg. alleen bestaande uit arti kelen. die later in andere winkels een plaats zullen krijgen, nl. winkelinstalla ties. Busser. en trommels, stofvrij af te sluiten kasten, kunstmarmeren toon banken, bestand tegen allerlei zuren. Voorts een eenvoudige vleeschsnymachl- ne „Finis", Nederlandsch fabrikaat, uit Ulft. Een heel nieuw systeem snelwegers, met verstelbaar gewicht en daardoor vergroote capaciteit, van hetzelfde mer'- vormen een interessante nieuwigheid. Eer groote kattekop by den Hoarlem- schen Graan- en Peulvruchtenhandel, uit de Spaarnwouderstraat verkondigt, dat hier Felix kattenbrood te krilgen is- Daarvan is hy zeker zoo groot gewor den. De firma verkoopt Hoi's honden- brood en ochtendvoer, dat voor het eerst hier in korrelvorm aanwezig Ls. In één zoo'n korrel „Excelsior-voer" zyn alle voerproaucten vereenigd. Het vervangt ochtend- en gemengd veer. J. A. Haas en Zocn's aloude azynfa briek „Het Anker" heeft flesschen ge steriliseerde en gepasteuriseerde tafel- azyn staan, voorts voorbeelden van villi geworden azUn. Er ligt een loupe by cm in niet gesteriliseerde azyr. de azynaaltjos te zien krioelen. In het bodega'tje van de firma Th. G. C. Hooy heben wy de nieuwe zoete Kaapsche wijn „Gertjl" geproeft, en er den uitmunterden smaak van geconsta teerd. Naast Santé Kinawijn. Springbok. Kaapsche wyn. Oud's Wyn. Boerenjon gens. staan er flesschen advocaat cn port en er wordt druk geschonken. Op het podium schenkt Van Nelle kwistig kopjes thee. elders prooft men Maggi's of Knorr soep. snoept bonbons of verorbert knapperige Sluis' biscuitjes. De andere firma's komen met nage noeg dezelfde artikelen uit als de Haar lemsche. velen ïebben veel wrk van de stands gemaakt. Zoo biedt deze Kruideniersbeurs den smakelyken en gezeliigen indruk van alle jaren, een aansporing voor het pu bliek om Woensdag, als de beurs ock voor niet vaklui pen ls. haar te be zoeken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON NO. 10756 APEX STOFZUIGERS F 90- NAZORG BAZAR. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag werd deze bazar door den voorzitter der Vereeniging .Haar lemsche Werkinrichting" jcloten. De heer Vincent Loosjes bracht 'n welgekozen woorden het damescomité cn de firma's Nedèrkoom. van Thlel en He ringa en Wüthrich dank voor al het geen ze in het belang van dezen bazar gedaan hadden. Hoewel, aldus spr.. het totaal bedrag nog niet bekend ls. behoeft er geen tw(1- fel meer te bestaan, of het bcnoodlgde begln-kapltaal ls byeen gekomen. Als harde en zoete herinnering aan dezen bazar ontvingen alles dames een boen der en een doos chocolade. Ook mevr. van Marsells Hartslnck. pre sidente van het comité, dankte alle da mes nogmaals harteiyk voor de aange name samenwerking en voor den krach- tigen steun. Hoewel het ondoeniyk ls. om allen, die aan het welslagen van den bazar mede hielpen, hier te memoreeren. zy toch nog gewezen op mevrouw Loosjes. die als stuwkracht van het comité een be langrijk aandeel had in het succes; evenals mevrouw Koov, die tüdens den bazar 170 nieuwe leden voor de ver eeniging aanbracht. De trekking van de groote verloting had Vrydag 21 September plaats. De hoofdprijs van de blauwe serie schildery viel op no. 581; van de gele serie babvwieg op no. 884; van de oranje serie divan op no. 965; van de witte serie theeservies -- op no. 263; en van de groene serie kussen op no. 489. Van 1 October af zyn de volledige trekkingsiysten gratis verkrijgbaar bij de heerenBloem. Kloppersingel 9: v. d. Berge. Tetterodestraat 10 E en Schuyt, Craenestersingel 6 naby Koedlefslaan Heemstede. Van de verlotingen, welke op den ba zar gehouden werden, werd slechts één prys mooie theemuts. oranje nummer 13 niet medegnomen. Alle prUzen kunnen by den heer Schuyt bi ontvangst genomn worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGF.N 60 CU. PER REGEL.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 5