BINNENLAND RUÏTFNIANDSGH OVERZICHT DE VERKIEZINGEN IN ENGELAND IN 1929 BEWAPENING IN AMERIKA. GEMENGD NIEUWS HET NIEUWE MINISTERIE. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 26 SEPT. 1928 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. PER REGEL. De voorbereidingen beginnen. Het rapport-Benesj aangenomen. 'T SELANGPIJKSTE NIEUWS. De Maandag gehouden Britsche kabi net .szittlng nam ongeveer twee uur ir. beslag. Naar men meent te weten, heelt lord Cushendun rapport uitgebracht over de werkzaamheden der Assemblee en over den vooruitgang, die bereikt is bij de oplossing van het probleem der Rijnland-ontruiming en de kwestie der herstelbetalingen, alsmede de daarmede verband houdende besprekingen m:t Frankryk e-n Duitschland. Het kabinet besprak eveneens het Fransch-Engel- Bche compromis over de formule betref fende de vloot-bewapening. De zitting was ook van beteekenis omdat daarmede de groote regcerlngs- campagnc wordt geopend voor don poli- tiekeiistrUd by de as verkiezingen, die waarschijnlijk in Mei or Juni zullen werden gehouden. Gedurende de gehee- 1c week zal de conservatieve partij be raadslagen over de voorbere.düig der campagne. Donderdag wordt te Yar- ïr.ruth de conservatieve partijconferentie gehouden en men verwacht met groote spanning de rede, die de premiei- Don derdagmiddag voor de gedelegeerden zal houden. De Labour-Party zal Maandag a.s. te Bnnir.gham haar conferentie beginnen, waarop het program, waarmede de par ty den verkiezingsstrijd zal voeren, uit eengezet wordt. In do daarop volgende week, op 11 en 12 October as., komen de liberalen te Yarmouth bijeen om eveneens hun program vast te stellen. In een rede te Cheltenham zeide Chur chill. dat de regeering een politiek wil voeren, die. naar zij gelooft, de werk loosheid zal doen verminderen en de Brilsche productieve in.lastiieën zal versterken. Wat de bescherming der in dustrie door middel van de douanetarie ven bitrsft, heeft de regeering succes vol! e experimenten genomen. De regie ring overweegt geen fiscale revolutie maar zij wil met krachtiger stappen cp den ingeslagen weg voortgaan. Een dure overtuiging. Naar de „Daily Telegraph" uit Washington verneemt, komt men in toor. aangevende Amcrikaansche kringen steeds meer tot de overtuiging, d.at nieu we bewapeningen zoowel bii de vloot als by het leger der Vereen tede Staten in het belang van de verdediging des lands noodzakelijk zijn. Dientengevolge zullen de uitgaven ten behoeve van de nationale verdediging met een bedrag van 700 millioen do'lar stijgen. Tegen de Locarno- politiek. De Duitsch-nationale party heeft met d:n Stahlhelm en de patriottischs bon den te Neuköin een demonstratie gehou den tegen de Locanio-politiek, die dooi ongeveer 10-000 personen werd bijge woond. Graaf Westarp betoogde, da: de wei gering cm hei Rijnland onmiddellijk te ontruimen als een mislukken der Loear- nocclitiek moet worden beschouwd Vol gens hem heeft het vcrzoenlngsoffcnslef v.m 1024 en 1925 een échec geleden. V/estoxp betoogde verder, dat Duitsch land slechts tot onderhandelen mag overgaan, wanneer de herziening van het Dav.esplan door onpartijdige er neutrale economische deskundigen wordt onderzocht. Spr. bepleitte verdei terughouding tegenover den Volkenbond Als vertegenwoordiger der patriotti sche bonden sprak generaal von Cra- mon, voor den Stahlhelm majoor von Slephar.i en ritmeester ven Mcroczowiz die een gelijk standpunt innamen. Als vertegenwoordiger der bezatte ge bieden veerde Helfferich het woord. Met algemeene s te nun en werd een re solutie aangenomen, waarin o.m stop zetting van de herstelbetalingen en on voorwaardelijke ontruiming van hei- Rijnland werden geöischt. Arbitrage en verzoening Het Hbld. verneemt uit Genève: De laatste twee commissies der Vol kenbondsvergadering. die nog niet met haar arbeid gereed waren gekomen, heb ben Maandagavond nog oen laatste bij eenkomst gehouden, welke tot byna een voortduurde. Hierna was de arbeid ge- C1De eerste en derde commissie hebben in deze gemeenschappelijke bijeenkomst baar goedkeuring geschonken aan het oniwcrp-wereldverdrag voor arbitrage- rechtspraak en verzoening. Een ontwep- conventie. die den naam zal dragen van ..algemeene acte voor de vreedzame be slissing van internationale geschillen". Aan de staten zal worden overgelaten, cf zij willen toetreden hetzy tot de ge- heele conventie, hetzy tot een of meer der bepaalde hoofdstukken daarvan. Aan gezien het echter vrijwel zeker is. dat ondanks deze soepelheid verschillende staten nog zullen weigeren tot de alge meene acte too te treden, hebben de eerste en derde commissie wederom de aandacht gevestigd op de wenschclijk- hekl voor die sta ten, die niet tot. de al gemeene acte willen toetreden, om al thans het facultatieve protocol van art. 3G van het tSatuut van het Haagsche In ternationale Gerechtshof te onderteeke nen. Een resolutie der Volkenbondsver- gariering herinnert er aan, dat men tot bet facultatieve protocol ook voorwaar- delyk kan toetreden «n bepaalde catego rieën van geschillen van de toepasse- lykheid zal kunnen uitsluiten. De Vol kenbondsvergadering noodigt don Vol- henbondiraad uit om Zoo spoedig mo- g li k die staten, welke het protocol nog riet hebben ondytccksyd, te wijzen op de mogelijkheid van voorwaardeiyke on- derteekening en die staten uit te noodi- gen den Volkenbondsraad mede te dee- ien, of zij bereid zyn tot een zoodanige onderteeker.ing met voorbehouden over te gaan. Mochten zij ook dit nog niet wenschen, dan wordt dezen staten ver zocht, aan den Volkenbondsraad mede te ceelen, welke quaesties van interna tionaal recht nog te voren geregeld moe ten worden, willen zy tot het faculta tieve protocol kunnen toetreden. De ontwapenings- quaestie. Zooals te verwachten Was".** heeft de bespreking van het rapport-Benesj over don stand der werkzaamheden van de commissie-Loudon nog weer heel wat stof opgeworpen. De gedelegeerden van Hongarije en Duitschland herhaalden hun mededeeling In de derde commissie dat zy zich onthielden van stemming over de resolutie betreffende de ont wapeningscommissie. Bernstorff knoopte daar een volledig antwoord op de rede van Briand aan vast. De Britsche gedelegeerde, Looker- Lampson, pleitte evenals Cushendun in de derde ccmmissie voor het op de lange baan schuiven van de ontwapening. Bcncour hield daarop nog een lange rede, die meer den geest van Versailles dan dien van Locarno of Genève adem de. Ook een rede van Carton de Wiart vermocht niet de sombere stemming, waarin de ontwapenirtgsdiscussies dit jaar, ondanks het optimisme van Benesj. gesloten werden, weg te nemen. Het rapport van Benesj en de resolutie wer den met algemeene stemmen, behoudens de twee genoemde onthoudingen, aan genomen. DE ZAAK-STINNES. NIEUWE ONTHULLINGEN. In een communiqué omtrent den stand van het onderzoek in zake den zwendel met Duitsche oorlogsieeningstukken, dat door een Beriynsch persbureau worde gepubliceerd, wondt verklaard, dat door de Stinnes-directeuren en door personen'uit hun omgeving voor onge veer 70 millioen mark als „oud bezit" is aangemeld. Door Be'.a Gross is via Bsr- iyn en Weenen voor 44 millioen aange meld, door den Amsterdamsehen ban kier H. voor ongeveer 16 millioen en door de Belgische groep voor meer dan 40 millioen. Naar verluidt heeft Bela Gross by zyn veriicor te Weenen aan de Duitsche ambtenaren medegedeeld, dat zyn bank te Weenen kapitaal betrok van Castig- lioni. den nauw met Hugo Stinnes be- vrienden Oostenrykschen financier. Het persbureau wijst er op, dat de invloed van Castiglioni zich ook tot de H.-greep te Amsterdam uitstrekte. De veiligheidsmaatregelenwelke de rijksbank indertijd tegen de frauduleuze aanmeldingen heeft getroffen, schijnen reeds zeer spoedig aan het geheeie zwendel a arsconsort-i um medegedeeld te zyn. die ook van de opgestelde bezitlijs- ten kennis kregen. Het blijkt, dat de rijksbank een labo ratorium had ingericht, waar de lee- ni ngd c c urnen ten met een kwartslamp cnöerzocht worden. De zwendelaars heb ben hiervan echter eveneens kennis ge kregen, hetgeen door symptomen, welke zich by de jongste frauduleuze aanmel dingen hebben voorgedaan, is aange toond. OVERSTROOMING. Uit Torreon (Mexico) wordt aan het biad „El Universal" gemeld, dat do Na- zas-rlvier door hevigen regenval bulten de oevers is getreden en de stad Lerdo bedreigt. Politie-ager.ten met megafoons waarschuwen de bevolking voor over- stroomingsgevaar, terwijl kcertsachtig wordt gewerkt aan de verstericing der dijken. De bevolking is reeds naar nabij gelegen heuvels gevlucht. Do schade die reeds aan den katcenoogst ls aange richt, wordt op 50.000 dollar geschat. V.D. verneemt nog nader: De overstroomingen in het Mexicaan- sche petroleumgebied hebben volgens de jongste telegrammen uit Mexico-City groote afmetingen aangenomen. In den staat Vera Cruz zyn talrijke boortorens buiten bedryf gesteld. Er zyn 6 perso nen verdronken. WOLKBREUK. Betreffende de ramp in de Herzegowi- na verneemt de Tel. nog nader uit Bel grado: In de Herzegovina had een wolkbreuk- catnstrophe plaats. Boven Trebinjc ont lastte zich een ontzettende regenbui, die oonlge uren duurde cn de geheeie omgeving onder water zette. In sommige straten stond hot wator twee miter hoog. De meeste gebouwen zijn vernield. De geheeie oogst ging verloren. Alle ver bindingen met de buitenwereld werden verbroken, zoodat nadere bijzonderheden nog ontbreken. De schade wordt ge raamd op vijf en twintig millioen dinar Het is nog niet bekend, of menschen- ïevens bij de ramp verloren ziln gegar.r De bevolking is naar de bergen ge vlucht en verkeert daar zender voedsel of onderdak in de diepste ellende. De taak van LaurentEynac EENHEID. (Van onzen Parijschen correspondent). De groote fout van de Fransche lucht vaart is dat er geen éénheid bestaat. Er zijn drie afdeelingen, één van militai re, een van maritieme en één van civiele luchtvaart. De minister van Handel, te vens minister van Luchtvaart (Poin- caré, om te bezuinigen, heeft indertijd het staats-secretariaat van Luchtvaart opgeheven en aan Handel verbonden) beheerde de civiele afdeeling. Oorlog en Marine zorgden voor hun vliegaangele- genheden. Ieder van die ministers kon zelf bestellen en aankoopen. Onder die omstandigheden bestond er dus voor el- ken handigen ondernemer gelegenheid om een vliegtuigfabriek op te zetten, immers er waren afnemers. Als padde stoelen rezen de febrieken dan ook uit den grond er. op het oogenblik heeft Frankryk niet minder dan vyf en veer tig constructeurs. Wat ze leveren, kom: er minder op aan: ze kregen bestellin gen. Een andere fout was, dat de civiele luchtvaart geheel op den achtergrond werd geschoven ten bate van de mili taire. Generaal Duval, directeur van de grootste Fransche civiele luchtvaart-on derneming heeft verleden jaar aan Bo- kanowski geschrevenOns bestaan wordt bedreigd door een absoluut ge brek aan Fransch materiaal dat met het buitenlandsche zou kunnen concur- reeren. Hei probleem van het handels vliegtuig is altyd verkeerd behandeld. De minderwaardigheid van onze handels- vliegtuigen springt duidelijk in het oog. en bestaat alleen omdat, al onze toestel len gebouwd zijn voor militaire doelein den. Het is daarom dat ik aan Uwe Excellentie verzoek om over te mogen gaan tot aankoop van dertig Fokkers type F. VTI. Hoewel hot toch een Fransoh generaal was die dit opzienba rende schrijven aan den minister zond. heeft Bokanowski er nimmer met één woord op geantwoord. We willen als ver ontschuldiging gaarne aannemen, dat het onaangenaam is om zooiets toe te staan, vooral waar de naam Fokker zoo onprettig in de ooren van Franschen klinkt, maar aan den anderen ksr.t wyst het er op dat de nood wel héél hoog moest zyn, als men zoo'n voorstel van een generaal kreeg. Wc hebben aan Blérict gevraagd wat hy er van dacht. Louis Blëriot's eerste opmerking was deze: Wy koopen maar militaire toe stellen, verwaarloozen de heele civiele luchtvaart, omdat men meent dat dat voor de verdediging noodig is. Dat Ls ab soluut fout. Een goed handelsvliegbuig, zooals Duitschland er by menigte bezit, kan in één enkel oogenblik worden „her schapen" in een uitstekend bombardeer- toestel of in een jager. Maar een goed militair toestel kan nimmer worden ver-' anderd ln een goed verkeerstoestel. Daar schuilt de heele fout." Tweede vraag is: is dat Fransche mi litaire toestel dan zoo schitterend? Nie mand zal het durven beweren. Zeker, er zyn er sommige goede by. maar op de ruim veertig diverse merken zyn er ver scheidene slecht. Enorme sommen zijn besteed voor aankoop van steeds meer machines. Het leger vliegtuigen is ont zaggelijk. Maar met een kaarsje moe: men zieken naar het moderne, nieuwe materieel. Het is nog niet zoo héél lang geleden, dat de dienst naar het buitenland werd onderhouden met bombardementsvlieg tuigen die al hun dienst tydens den oorlog hadden gedaan. Met man en macht moest er twee dagen en twee nachten aan worden gewerkt om zoo'n toestel weer op gang te krijgen teneinde passagiers voor één kort reisje mee te kunnen nemen. Voor den terugtocht meest er dan weer alles aan worden by- gelapt. Is het wonder dat onder die om standigheden het eene ongeluk op het andere moest volgen? De eenige die be- hoorlyk werkte en die dan ook zaken maakte was de iyn Amsterdam—Parijs, onderhouden door de K.L.M. Hier most ik me even verontschuldigen: telkens en telkens, wanneer ik het onderwerp luchtvaart behandel stuit ik op een ver plichte discretie, op een verbod om de dingen precies zoo te zeggen als ze in werkelijkheid zijn. Het vertrek van Guil- baud, de waanzinnige start van Assolant, de herhaalde mislukkingen van allen die in de laatste jaren probeerden om records te verbeteren (en dat terwij! Frankrijk op luchtvaart-gebied vooraan stond en bijna alle records had) wijzen er op, dat het én by de militaire, én bij de civiele luchtvaart mis was, dat de machines niet goed genoeg waren. Want aan bravoure heeft het hier nimmer ont broken zoomin als aan pilotcs. De heer Laurent Eynac. die reeds vroeger staatssecretaris van Luchtvaart was, iemand die ongetwijfeld het onder werp onder den knie heeft en cie beter dan iemand anders weet waar de fout schuilt, thans tot minister verheven, moet trachten om de zieke Fransche luchtvaart re genezen. De ministerraad had beloofd, lang voor men tot beneem ing van iemand over ging, teen het principe van een nieuw ministerie alleen nog maar vast stond, lang voor den dood van Bokanowski, cm eerst de drie groepen te concentreeren en dan een energiek leider te benoemen. Maar dat zijn schoone beloften geble ven. Laurent Eynac is minister gewor den. maar van een éénheid is nog geen sprake en de drie afscheidingen bestaan nog. net als vroeger. Oorlog kan be stellen. Marine kan bestellen en Lucht vaart kan bestellen, de flinke veertig vliegtuigconstructeurs hoeven nog niet voor hun bestaan te vreezen. En toch, we zetten het uiteen en meenen waarde te mogen hechten aan de pertinente verklaringen van een man als Blériot, kan er niets zonder c'.ie eenheid tot stand komen. Men heeft voorbeelden ten over. Engeland dat eens in dezelfde omstandig heden verkeerde heeft nu nog drie con structeurs. maar dan ook constructeurs cie. waar de bestellingen geconcentreerd zyn, gelegenheid hebben om te moder- niseeren. De dertig andere fabrieken werden eenvoudig opgedoekt. In Duitsch land idem. Léon Bailby, de hoofdredacteur var. l'Intran, dien men toch heusch niet van een nationaal défaitisme kan verdenken, die altyd de eerste is om alles wat Fransch is mooi en superieur te vinden, wijkt van den stelregel af en zyn dage- lijksche artikelen in zyn courant zijn één aanklacht. Het avontuur overkomen nan Demeugeot die de post van de He de France moest overbrengen, is weer een gevolg van een gebrekkigen motor, zoo schrijft hy. zelfde ook waarmede Bokanowski het leven verloor. Is het ook niet een bewys hoe slecht ons ma terieel is. dat de minister van Oorlog ten strengste moet verbieden dat mili taire toestellen boven een stad of dorp vliegen? Bleef luitenant Paris niet op de Azoren, waar hij een zelfden motor had? Ons materiaal is slecht. En waar dat zoo is doet men verstandig om al die levensgevaarlijke ondernemingen, waarbij wü onze beste pilotes verliezen stop te zetten. Hoe kan men nog van een Parys-New York raid praten? Men heeft goed gedaan Assolant en Lefèvre terug te roepen. Genoeg, te veel dooden". Zonder dat hem schuld treft is Laurent Eynac's debuut als minister reeds ver keerd. En als hy er niet in slaagt om de drie groepen te vereenigen onder één leiding, zoo, dat die ruim veertig fa brikanten gedwongen worden deels te verdwynen, deels tot een fusie te ko men, zal zijn ministerschap nutteloos biyken. Of schadelijk, want te velen zyn geneigd om in het aanstellen van een minister een remedie te zien, hetgeen het voortwoekeren van het kwaad zou bedekken. Zooals men er thans voor staat is „Defensie" niet eens een veront schuldiging om de civiele luchtvaart te verwaarloozen, want ook de militaire deugt niet. Ncch de maritieme. En nu lijkt het misschien zoo makke lijk om tot die vereeniging te komen? En toch is het in werkelykheid zo< mceilijk, onoverkomelijk zouden we bij na zeggen, wanneer we geen vertrouwen hadden in het Fransche genie. Want het gaa: hier niet om het belang van enkele constructeurs, maar om het belang van duizenden en nog eens duizenden die groot zijn geworden met en door de chaos. Bepaalde hatelijke toestanden zullen we verzwijgen, maar hier is één voorbeeldje, een uit de duizenden: een spinnerij uit het Noorden vervaardigde tot voor enkele jaren uitsluitend zak doeken en tafellakens. Kwam die groote. d w.z. met veel bestellingen overladen vliegtuigenfabricatie. De spinnery maak te van dat oogenblik af niet anders dan vliegtuigdoek. de fabrikant werd er ryk meemet hem alle tusschenpersonen. Staaldraad fabrikanten, koperslagers, ben zirehandelaren. bandenfabrikanten, alles wat bij de luchtvaart direct of indirect is betrokken profiteerde er van. En dat waren nog alleen maar de menschen cie iets in ruil gaven voor het geld. De mi nister die éénheid zou brengen zou al die menschen tegen zich krygen. En daar komen naast financieele belangen politieke belangen ky'ken. Daarom zyn we bevreesd of T aurent Eynac, nu hy de portefeuille van Bokanowski heeft ge- erfd. maar niet die van de chefs aan Oorlog en Marine, daar tegen op zal kunnen. En dat toch is de eenige con ditie om tot normale toestanden re ko men. HENRY A. TH. LESTURGEON. Parys, September. NACHTELIJKE INVAL IN EEN SPEELHOL. IN EEN ANDERMANS HUIS. In den nacht van Maandag op Dins dag heeft naar het Volk meldt, de Am- sterdamsche politie een inval gedaan in een huis. waarvan haar was gebleken, dat cp een der verdiepingen reeds sedert geruimen tyd een speelhol was gevestigd. De tweede verdieping van het per ceel 44 aan het Damrak is als kantoor lokaal verhuurd aan een zakenman, die te Den Haag woont en daar slechts enkele uren per dag tot na Beurstyd vertoeft. Deze heeft tot het schoon houden van zijn kantoor een diamant bewerker in dier.st genomen, die daar voor in de ochtenduren zorg draagt. Andere bemoeiingen heeft hij met de kantoorlokaliteit niet. Zonder mede- weien van den eigenaar echter heeit hij. naar onlangs is gebleken, het kan toorlokaal voor de avonduren verhuurd aan eenige lieden uit donker-Amster dam. Deze heeren vestigden in het kantoor van den Haagscher. zakenman een ge legenheid, die spoedig in de kringen van hazardspelers algemeen bekend was en zich dan ook avond aan avond tot diep in den nacht in een druk bezoek ver heugen mocht. De diamantbewerker streek als huur een bedrag van f 7.50 per avond op. Voor de ramen werden iederen avond zware gordynen gehangen, opdat men van de straat geah licht zou zien bran den. De exploitanten van dit speelhol had den by het hazard het beruchte „myn en dyn" de leiding. Het ls gebleken, dat er in één nacht meer malen bedragen tot duizend gulden om gingen. Het spel begint. Het !s der politie, bij het observeeren van dit speelhol, dat uiteraard met groote omzichtigheid geschiedde, ook nog gebleken, dat de in het benedenhuis gevestigde caféhouder wist wat er boven zyn zaak geschiedde, en daar voordeel van trok. Binnenshuis door n.l. voorzag hy de spelers op de tweede verdieping van dranken, wat hem na het sluitings uur van zyn café des te gemakkelijker viel. daar hij zijn particuliere woning op de derde verdieping had. Maandagavond achtte de politie het oogenblik gekomen om in te grijpen. Een inspecteur van politie begaf zich met een aantal manschappen naar het Dam rak. M endrong zonder veel opzien te baren tot de tweede verdieping door, waar een in burger gékieede agent aan het luikje in de deur klopte. Toen dit geopend werd, stak hy zijn hand er door heen en opende de deur. „Handen omhoog", klonk toen het be vel van de met de revolver in de vuist achter hem aankomende politieman nen. Niet minder dan achttien paar handen gingen omhoog Het speelgerei, alsmede het op tafel liggende ge dien de aan wezige drankvoorraad werden in beslag genomen. De achttien bezoekers zyn daarop naar het politiebureau aan de Warmoesstraat overgebracht. Dinsdag morgen waren de verhooren geëindigd en konden de aestanten. nadat tegen elk hunne proces-verbaal was opgemaakt, vertrekken Ook tegen den caféhouder is proces-verbaal opgemaakt. HET I. V. V. BLIJFT TE AMSTERDAM. IN 193C WORDT NADER BESLIST. De Algemeene Raad van het Inter nationaal Verbond van Vakvereenigin- gen is gisterochtend te Amsterdam bij eengekomen, Met uitzondering van Tayerle (Tsjecho-Slowakije) waren alle bestuursleden aanwezig. Voorts hadden 12 aangesloten landen tien beroeps- secretariaten-vertegenwoordigers ge zonden. In de ochtendzitting werd. in de plaats van het wegens zyn hoogen leeftijd af getreden bureaulid Madsen (Denemar ken) als zoodanig aangewezen Jacobson (Denemarken), De sedert het Parysche congres in 1927 opengebleven plaats in het bestuur werd thans door Citrine, den secretaris van het Engelsche Vak verbond ingenomen. De Algemeene Raad benoemde Citrine vanmorgen tot zijn voorzitter Voorts werden uitvoerige besprekingen gevoerd over de vraag, waar de zetel van het I.V.V. zal zijn gevestigd. Met groote meerderheid werd besloten, den zetel van het I.V.V. in elk geval tot het con gres dat in 1930 zal worden gehouden, te Amsterdam te laten. Dan zal door het congres beslist worden, of het I.V.V. ook in de toekomst in Amsterdam ge vestigd zal blijven. Met algemeene stemmen wer-j daarna de tegenwoordige secretaris. Sassenb3ch die te Parys een tijdelijke benoeming had aanvaard, tot secretaris van het I.V.V. gekozen. (Volk). IN WOORDEN. Prof. Geurts, oud-hoofdredacteur vsn De Tyd en oud-hoogleeraar aan het Groot-Seminarie te Roermond is over leden. Te Eindhoven ls een 59-jarige vrouw onder een tram gekomen en gedood, Prof. dr. A. H. de Hartog, de be kende Amsterdamsche predikant viert 11 October zyn 25-jarig predikanrs- jubileum. Hy zal door Dr. J. Th de Visser ln het gebouw der A.M.V.J. toe gesproken worden. Te Assen is opgesloten J. L.. wissel- looper uit Coevorden. die ervan wordt verdacht zich te hebben schuldig ge maakt aan verduistering van ongeveer f 3500 ten nadeele van de Groninger Bank.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6