55' STADSNIEUWS KACHELS KOUSENWEEK Driewieler Bakfietsen Bij wie kunt U koopen H.J.van Leeuwen's Meubelhuis - Raaks 32 WAAROM gebruiken duizenden NIVA TANDPASTA I.C.HAAN-HAARLEM HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 27 SEPT. 1928 SCHEIDENDE STATIONS-CHEF. J. W. POLMAN' Dinsdagmiddag drie uur had op het goederenstation aan de Westergracht een treffend afscheid plaats van den stationschef J W. Polman. Deze was reeds op veertien jarigen leeftijd zyn loopbaan bij de Nederlandsche Spoor wagens te Winterswijk begonnen, name lijk als leerling bij het Vervoer. Hij klom lüer op tot den rang van com mies en werd als zoodanig in 1S95 naar Oldenzaal overgeplaatst. Een jaar later werd de heer Polman commies te Apel doorn en in 1903 te 's-Gravenhage. In '1904 volgde zijn benoeming tot stations chef te Rhenen en in 1811 werd hij in deze functie naar Beverwijk overge plaatst. In 1917 werd hü te Haarlem be noemd, waar hy tot nu toe is werk zaam geweest. Een mooie staat van dienst dus. En nu was Dinsdagmiddag het schei dingsuur geslagen. In één der kantoor lokalen was een passende groen versie ring aangebracht en dicht opeengeplakt stonden daar de ambtenaren en be ambten. Toen de scheidende stationschef en zijn echtgenoote binnentraden, wer den aan mevrouw Poolman bloemen aan. geboden. De heer F. Sterk, chef-commies, sprak den heer Polman toe en dankte er hem voor, dat hy gevolg had gegeven aan den wensch van het personeel om vóór zijn vertrek uit Haarlem het personeel in de gelegenheid ts stéllen, .officieel af scheid te nemen. „Algemeen was de wensch", zei spreker, „dat hieraan een officieel tintje meest worden gegeven en dat in dit geval niet kon worden volstaan met een handdruk en het spre ken van enkele woorden van dank. Ge durende de ruim elf jaren, dat u onze chef geweest, zijt, hebben wii u in de eerste plaats leeren kennen als iemand, die in alles met zijn personeel meeleef de Hierdoor is een band ontstaan, die zeer velen van ons aan u gebonden heeft. Algemeen is zeker wel de waardeering van uw personeel, als wij op den voor grond stellen den greoten ijver en werk kracht, die van u uitgingen.en die aan leder ten voorbeeld konden worden ge steld. Uw hoog plichtsgevoel moest we! eerbied wekken. Toen dan ook bekend werd, dat uw besluit gevallen was en uw pensioenaanvraag was ingezonden, kwam spontaan van alle zijden het ver zoek. om de handen ineen te slaan en bij deze gelegenheid onzen scheidenden chef een stoffelijk bewijs top waardee ring aan te bieden. De vorm, die hiervoor gekozen is. lijkt ons voor het doel zeer geschikt. Het bestaat namelijk in een penduie, die naar wij hopen een plaatsje in uw huiskamer zal vinden en daar door bij u steeds de herinnering leven dig zal houden aan de jaren, die u hier hebt doorgebracht. Hierbij voegen wij een ets met een zeer bekend stadsgezich! van Haarlem, eveneens een passende herinnering aan de stad. waar u ge durende uw laatsten werkkring bij d: Ned. Spoorwegen geplaatst was. Hierbij overhandigen wij u ook een album, door een onzer collega's op schitterende wij ze calligrafisch uitgevoerd, waarin u zult aantreffen penteekeningen voor stellende verschillende takken van het. spoorwegbedrijf te Haarlem, waarbij ca tegorisch de naaien van hen, die tot dii huldeblijk hebben bijgedragen. Het zal u wel aangenaam zijn, hierin ook nog namen aan, te treffen van hen. die niet meer in actieven dienst ziln, maar niettemin de jaren, die zii onder uw lei ding werkten, niet zijn vergeten. Ook di' album zal voor u een mooi blijvend aandenken zijn". De heer Sterk richtte zich daarna tot mevrouw Polman aan wie hij dank bracht voor het véle. dat zii in den loop der jaren voor het personeel heeft gedaan. ..In deze huldiging willen wij ook ii betrekken", zei spreker, „omdat wij weten, dat de vele zorgen, die den stationschef drukken. onvermïldr-lijk hun weerklank vonden in den huiselijken kring en onwillekeurig ook het gezin in deze beslommeringen wordt betrok ken" De heer Sterk eindigde ziin hartelijke toespraak met den wensch uit te spre ker.. dat de heer Polman met zyn ge zin van een opgewekten en langduriger, leversavond mocht genieten. (Lang durig applaus). De heer Polman, die zeer aar.gedaar was. dankte mede namens ziin vrouw voor de gebrachte hulde. Hil herinnerde er aan, dat hU op jeugdigen leeftijd ir. dienst van de Nederlandsche Spoorwe gen was gekomen en dat hij altijd veel ambitie voor zyn werk heeft gehad, waardoor het werken hem licht viel. Spreker merkte op. altijd getracht te hebben om zijn plicht te deen. ook te genover het personeel, dat hij altijd zoo veel mogelijk als de dienst daardoor niet geschaad werd, tegemoet heeft wil len komen. Openlijk vroeg hy vergeving aan hen. tot wie hij wel eens een drif tig woord gericht had. waarvan hy zei: later altijd veel spijt had. Het was nooit zoo ernstig gemeend, zei spreker, die tenslotte hartelijk dank bracht voor de fraaie geschenken, „Ook zonder deze zou ik u nooit kunnen vergeten", zei spreker. Tenslotte nam het personeel met eer. stevigen handdruk van zijn humanen chef afscheid. MAANDBLAD „ONS TOONEEL". Naar wy vernemen zal „Ons Tooneel" het maandblad voor het dilettanten- tooneel in het vervolg verschijnen onder redactie van onzen stadgenoot den heer Prank Arnold!. OPMERKINGEN UIT DE BURGERIJ Een belastingbetaler, de heer D., be klaagt zich bij ons. dat niettegenstaande hy zijn geheele belasting betaald had. hij toch nog een dwangbevel ontving en de deurwaarder daarna bij hem kwam om zijn boedel „op te schryven". Wij informeerden aan het kantoor van den ontvanger en vernamen daar, dat inderdaad een fout is begaan. De laatste termijnbetaling van den heer D. was niet aangeteekend. Als verzachtende omstandigheid zij aangemerkt dat eiken dag een geweldig groot aantal posten ten belastingkan tore behandeld moet worden. Het maken van een enkele fout in de registers behooit dus niet tot de oninogelijkheder. Er wordt streng toegezien dat fouten zoo min mogelijk voorkomen. BLOEMBOLLENCULTUUR. De 168e algemeene vergadering van de Algemeene vereeniging voor Bloembollen cultuur wordt in December te Haarlem gehouden. Het hoofdbestuur herinnert er aan dat op die vergadering aan de orde zal wor den gesteld de verkiezing van twee le den van het hoofdbestuur, ter voorzie ning in de vacatures, die op 31 Decem ber as. zullen ontstaan, door het perio diek aftreden van twee leden, de heeren J. M. van Til en Th. Jonkheer. De af tredende leden zijn niet terstond her kiesbaar. DANSINSTITUUT DE LANGE JUBILEERT. Dit jaar zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer G. J. de Lange, met den heer De Haan zyn eerste lessen in het dansen ging geven, de naam van het In stituut was toen De Haan en De Lange. Beide dansleeraren zijn, naar de heer De Lange in een circulaire meedeelt, na verloop van eenige jaren ieder hun eigen weg gegaan, zij scheidden als compag nons, maar bleven vrienden tot op der. dag van heden. In die 25 jaar steeg het aantal leerlingen, dat ingeschreven werd tot het respectabele getal van 10.000. Met velen is het instituut in contact geble ven, anderen hernieuwden weer de rela ties toen de moderne dans naar voren kwam. Jonge mensehen van vroeger zUn zelf vader of moeder geworden van kin deren, die thans de lessen van den heer De Lange weer volgen. Hy wil dit jaar een jubileumavond geven, met een pro gram, dat u terug doet denken aan dien prettigen tijd bij hem doorgebracht, waarover nog dikwijls gesproken wordt. Het zal een avond, woeden, waar men vrienden van weleer zal terug vinden. Het wordt een avonddoch laten wy hierover nog voorloopig zwygen, nie mand heeft ooit getwijfeld aan het suc ces van een avond, uitgescheven door het Instituut De Lange. Wanneer het In stituut in December jubileert zal er een avond gegeven worden met een program, waar ook de ouderen hun hart aan kun nen ophalen, zelfs de quadrille zal niet ontbreken. By de circulaire is gevoegd een lcort overzicht van de verschillende feest avonden sinds 1903 door het Instituut aangeboden. Er komen er op voor, die in de Sociëteit Vereeniging zijn gegeven en in den schouwburg Jansweg, zoowel als in het Brcngebouw. Daaronder zyn de greote revues „Koning 'k Zie zoo Wat", opgevoerd in 1905 door 80 leerlingen, en „Pietje Neutraal" van 1915 door 90 leerlingen. De groote balmasqués van de laatste jaren telden 1000 en twee maal zelfs 1400 toeschouwers. En aller aandacht Is thans gevestigd op Decemberl928.dat in de ry der feestavonden wel een heel goed figuur zal maken, als na nog eens 25 jaar de geschiedenis van het insti tuut nagebiaderd wordt. DIENSTCOMMISSIE STRAF GEVANGENIS. Er was zoo schrijft men ons een historisch moment voor het perso neel der Strafgevangenis te dezer siede. Toen toch werd de door den Minister van Justitie ingestelde Dienstcommissie geïnstalleerd door den voorzitter van het college van regenten Jhr. Mr. F. W. van Styrum. Spreker wees er op, dat. terwijl de ambtenaren eenerzijds ver plicht zijn aan de wetten te gehoorzamen anderzyds de minister den ambtenaren tegemoet is getreden door het instel len van een dienstcommissie: het is wensohelijk gebleken, in aansluiting aan de ten aanzien van het georgani seerd overleg getroffen regelingen, voorloopige voorzieningen te treffen omtrent het georganiseerd overleg in aangelegenheden van plaatselijk belang. Spreker wensch te aan de comjrissie een vruchtbaren arbeid ice en gaf daarna den voorzittershamer aan den voorzitter der commissie den directeur der Straf gevangenis. Deze deelde mede. dat door de organi saties als leden en plaatsvervangende leden zijn aangewezen: door de Cen:rale van hoogere rijks ambtenaren tot lid T. v d. Velde adj.- directeur, plaatsvervanger A. M. Meek, commies ter directie; door de Centrale van vereervigingen van personeel in 's rijks dienst, tot lid J. Kappers, plaatsv. H. Heir.. door ce R.K. Centrale van burgerlijk overheidspersoneel: tot lid W. A. Haver kort, plaatsv. A. J. Hoonakker. door het Comité ter behartiging van algern. beL van overheidspersoneel: tot lid B. Karst, plaatsv. M. Meyer. door het Permanent Comité van Christelijke organisaties ven personeel in pubL dienst: tot lid H. v. <L Veen, plaatsv. J. Kalf. Tot secretaris werd aangewezen K. A. Post, commies. Tenslotte werden nog eenige zaken betreffende verder te houden vergade ringen besproken. HET COLLEGE VAN GED. STATEN. DE ZETEL VAN JHR. VAN LENNEP. Ter aanvulling van de eerste berichten kan het Handelsblad nog mededeelen, dat in de vergadering van de Protes- tantsch-Rechtsche Statenclub 8 van de 14 leden aanwezig waren, namelijk 5 C.-H. en 3 A.-R. By het neem en der voorloopige cau- didaten waaruit in een volgende byeen- komst door de Club een keuze zal wor den gedaan werd door de Chrlstelijk- Hlstorischen genoemd de heer J. Ter Haar Jr.. wethouder van Amsterdam, van AntS-Revolutionnaire zijde: J. Douwes Jr. en mr. A. Bruch, wethou der van Haarlem. Binnenkort hoopt men in deze Staten club overeenstemming Inzake der. door haar te stellen candidaat te bereiken. De voorzitter der Statenclub heeft uit- noodigingen verzonden tot een byeen- komst over het bezetten der open plaats aan de voorzitters van de Statenfracties der Roomsch-Katholleken, van de Vrtfz. Democraten, van den Vrijheidsbond en van de S.D.A.P. Deze vergadering zal a.s. Maandag te Amsterdam worden ge houden. De heeren A. Asscher en E. Polak, voorzitter resp. van de fracties van den Vrijheidsbond en De S D.A.P. in de Prov. Staten van Noord-Hollar.ó. hebben dezer dagen een informatorische bespreking gehouden over het bezetten der vacature jhr. mr. Van Lennep in het college van Ged. Staten van dit gewest. De heer Asscher heeft er daarby oo gewezen, dat de Vryheidsbondhfractie tien Stateneden telt. dat is meer dan elk der Prot.-Chr. groepen en ook meer d3n de Vryzinnig-Democraten. Van deze drie fracties hebben de Christelijk-His- torischen acht, de Anti-Revolut'onnairen zes en de Vrijzinnig-Democraten ach: zetels. De Chr.-Historische fractie en die der Vrijz. Democraten hebben deson danks elk een zetel in het Dagelijksch Bestuur der provincie. De Vrijheidsbond is daarin niet vertegenwoordigd. De heer Asscher dror.g er op aan. dat de S.D.A.P. de billijkheid zou er kennen, dat de Vryheidsbond in het college van Ged. Staten zou worden ver tegenwoordigd. Er was nu geen sprake van het ver drijven van een zittend Gedeputeerde, doch de vervuling van een open vaca ture. Er was dus. naar de meer.ing van den heer Asscher. geen enkel bezwaar om trans de juiste evenredigheid te be trachten. In verband met deze beraadslaging werden terloops ook eenige namen ge noemd. Het resultaat van deze voor loopige bespreking was dat beide heeren toezegden, de zaak in hun fracties te behandelen. De groep van den Vryheidsbond zal binnenkort haar candidaat aanwyzen en daarvan medédeeling doen aan de andere partijen. KANTONGERECHT. Toch een goede lamp. In een hedenmorgen behandelde zaak, stond een advocaat terecht. In de be bouwde kom van Zandvoort reed hy op zekeren zomeravond met zUn auto. De wagen was uitgerust met Philips B- lampen, waarvan gezegd wordt dat zy niet verblindend kunnen zijn. Nu be weerden twee Zandvoortsche agenten met volkomen negatie van de Philips B- eigenschappen, wel verblind te zyn en bekeurden den advocaat. Volgens dezen, omdat zy per sé verblind hadden willen worden. Zij stonden immers op den weg om verblindende lichten te constateeren! In Wageningen is eens een zaak be handeld. waar duidelijk by bleek, dat verbeelding erger is dan werkelijk re: blind te zijn. Op deze jurisprudentie beriep de advocaat zich. Volgens hem was het licht gericht naar beneden, op de beenen van de agenten, die aan den weg stonden. De agenten waren echtei aan het staren gegaan in de lantaarns, zoolang tot ze nic'.s anders meer zagen. De advocaat verdachte had proeven genomen en de getuige a décharge, die deze by woonden zeiden allemaal, dat ze niet verblind waren. Tenslotte noodig- de de advocaat den kantonrechter en ambtenaren O.M. tot een tochtje naar Zandvoort. De ambtenaar eischte f 1. de kan tonrechter was in den beginne over tuigd, dat de lampen verblind hadden, de getuigen a décharge hadden hem daarentegen tot andere overtuiging ge bracht en hy sprak den advocaat vrU. UITSPRAKEN E. v. O. het koeien laten loopen op den spoorweg f3 subs. 1 dag hechtenis. J. D. overtreding der Arbeidswet f5D subs. 20 dagen hechtenis. E. M. overtre dingen van het Motor- en Rywielregle- ment en de Motor- en Rywielwet f 15 subs. 15 dagen hechtenis en 15 subs. 5 degen hechtenis. C. G. R. overtreding van art. 23 van het Motor- en Rywiel- reglement f 10 subs. 10 dagen hechtenis. H. F. H. overtreding van het Motor- en Ry wielreglement f 5 subs. 5 dagen hech tenis. W. F. de D. overtreding der In validiteitswet 26 geldboeten van f0,50. M. S. het te Haarlem op den openbaren weg een paard onbeheerd en los laten loopen f3 subs. 3 dagen hechtenis. W, B. het loopen over verboden grond f15 subs. 15 dagen hechtenis. C. W. overtre ding der Arbeidswet f 1 subs. 1 dag hechtenis. W. A. B. het als bedryfslei- der te Santpoort cene hoeveelheid vleesch. niet voorzien hebben van het vereLschte goedfceuringsmerk f 10 subs. 10 dagen hechtenis. D. D. het als be stuurder van een driewielig motorrU- tuig daarmede rijden op den openbaren weg. terwfjl die weg toen wegens her stelling tijdelijk aan het verkeer was onttrokken f5 subs. 5 dagen hechtenis. P. V. het loopen over verboden grond f 15 subs. 15 dagen hechtenis. J. Z. het te Velsen met een motorrijtuig rijden met grootere snelheid dan 30 K.M. per uur f5 subs. 5 dagen hechtenis. P. H. idem f3 subs. 3 dagen hechtenis. J. A. K. idem f6 subs. 6 dagen hechtenis. A. E. overtreding van het Motor- en Rij wielreglement f2 subs. 2 dagen hechte-] nis. F A. A. M. het als tapper te Haar lem na sluitingsuur personen in zijn café aanwezig hebben f5 subs. 5 dagen hechtenis. G. J. v. d. B. het als bestuur der van een motorrytuig in bochten niet de rechterzyde van den weg houden f 3 subs. 3 dagen hechtenis. E. C. H. het wettig als getuigen opgeroepen weder rechtelijk wegblyven f5 subs. 5 dagen hechtenis. INBRAKEN IN ONZE OMGEVING. Een brutaal stukje te V ogelenzang. GEEN BUIT TE HAARLEMMERMEER. De inbraken in de omgeving van Haarlem blijven voortduren. Te'Vogelenzang hebben inbrekers een brutaal stukje uitgehaald. Twee inbrekers hadden in den nacht van Dinsdag op Woensdag besloten in te breker, in het café van den heer Goemans. Zij slaagden er in ongemerkt binnen te komen. Eerst hebben zl1 in de benedenver dieping alles doorzicht, maar hun buit was heel mager. In ce toonbanklade werd niet meer dan een gulden aan klein geld gevonden. Dan maar r.aar boven dus op de ver dieping waar de bewoners sliepen. Voor zij dartoe overgingen hebber, zy eerst hun dorst gelesch:. Samen hebben zij een heele flesch Ranja opgedronken. Blijkbaar heeft men hier dus met geheel-onthouders te doen. Wel een zeldzaamheid onder het in brekers-college. Of hebben de mannen juist sterker, drank laten staan om de politie by haar onderzoek op een dwaalspoor te lokken? Boven kwamen de inbrekers in de kamer van den heer D Goemans. den zoon van den caféhouder. Een der dieven wilde juist een jas wegnemen waarin een jortefeuille met ruim f 100 aan bank papier geborgen was. toen de zoon wak ker werd Blijkbaar was hy wakker ge worden van het kaarslicht, waarvan de inbrekers zich bedienden. De zoon had blijkbaar op ongewenschte bezoekers gerekend. Hij had althans een revolver in zyn nabijheid. Toen hij de inbrekers daarmede dreig de, namen zU in allerijl de vlucht, de jas met het geld achterlantend. Een der inbrekers viel op zijn vlucht nog van de trappen, maar was toch in staat om verder te loopen. Buiten gekomen verdwenen de in brekers in het nachtelijk duister. De politie stelde een onderzoek in maar kon de vluchtelingen niet meer achterhalen. Het onderzoek wordt na tuurlijk voortgezet. Bij den heer M. te Haarlemmermeer naby Bennebroek hebben inbrekers des nachts een bezoek op het erf gebracht. Door openschuiving van een raam heb ben zij toegang tot de woning verkregen en aldaar alles overhoop gehaald. De dieven hebben echter niets van hun gading kunnen vinden, want M. had zyn geld toen hy 's avonds uit ging. by zich gestoken. ADVERTENT1EN Versch Holl. Rundvleesch 1 pnd. lappen 50 ct., 3 pr.d. 1.25 Riblappen. stukjes en rollade ct. Rosbief, ribstuk en lende 70 ct. KI. lloutstr. 65. b. d Gracht. 5 en haarden tegen wekel. betaling. Magazijn ,.De Moderne Woning" Frans Halsstraat 15. Tel. 11690 EEN ZEEUWSCH FEEST. 5-jarig bestaan van „Zeeland". Zaterdag 29 September zal het 5-jarig bestaan hei-dacht worden van de Zeeuw- sche Vereeniging „Zeeland", den bond van Zeeuwen te Haarlem. Er wordt een feestavond gegeven in gebouw Bloem hof. het eerste gedeelte daarvan is ge wijd aan dc officieele herdenking. De voorzitter, de heer J. M. W. SevenhuU- sen, zal een openingswoord spreken, de vice-voorzitter, tevens voorzitter van de commissie tot voorbereiding van den feestavond, de heer J. C. Heyblom, houdt de feestrede. Daarna het in ontvangst nemen van gelukwenschen van zuster- vereenigingen, en de aanbieding van een huldeblijk door het Huldigingscomité. Na gezamenlijk zingen van het Zeeuwschc Volkslied zal de vice-voorzitter een dankwoord spreken. Hét tweede gedeelte is bestemd voor de opvoering van het biyspel in drie be- dryven „Een groote Nul". De jazzband ..Ever Fun" zal voor muziek zorgen, na afloop is er bal, onder leiding van den heer A. van Krieken. In het feestprogramma is opgenomen het Zeeuwsche Volkslied en het Zeeuwsch-Vlaamsche volkslied. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Vrij veel roodvonk. Volgens de officieele opgaaf in de Staatscourant zijn in de week van 16 tot en met 22 September te Haarlem 6 gevallen van roodvonk voorgekomen. Verder te Haarlemmermeer 1 geval. DE R.E.T. EN HET TRAMPERSONEEL. In een gisterenavond zeer druk be zochte vergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel. afd. Rotterdam, crceg de vergadering in een motie het bestuur op. te protesteeren by Ged. Staten tegen het Raadsbesluit van de Gemeente Rot terdam. waarin o.a. voorgesteld wordt, het R.E.T.-bedryf om te zetten in een Naamlcoze Vennootschap, daar uit de besprekingen geen feiten waren aange veerd. waaruit blijkt, dat de N.V. als bedrijfsvorm voordeelen heeft boven het rechistreeksche overheidsbedrijf. Verder werd aangedrongen op het beter naleven van de bepalingen van het reglement dienstvoorwaaröen, ten opzichte van de vaste aanstelling en voorts werd gewe zen op de noodzakelijkheid van de ver betering van de positie van het losse personeel. PERSONALIA. Gisteren promoveerde te Delft tot doc tor in de technische wetenschap, na ver dediging van een proefschrift getiteld: „The propionic acid bacteria" en van stellingen, de heer ir. C. B. van Niel. scheikundig ingenieur, geboren te Haar lem. Dn heer J W. Kessler. tydeiyk onder wijzer aan de Neutrale School in den Aerdenhout is benoemd by het Bijzon der Neutraal Onderwijs te Leiden. tyutJ&nSiivt fcxii Corsetten Kousen OPGERICHT 1883 20 FILIALEN EXTRA VOOROEELIQE PRIJZEN Macco Kousen Zijden Kousen Wollen Kousen. tki. ga Zijden Kousen wj Wollen Kousen. Zijden Kousen til d'Ecosse Kousen fild'EcosseKousen Ü45 A Héén bij Hunkemöller Lexis AMSTERDAM Itlialenl. HAARLEM LEIDEN. DEN HAAG. ROTTERDAM 3 HllalenX EINDHOVEN. ARNHEM. \PELDOORN. UTRECHT. HILVERSUM Haarlem Groote Houtstraat 71 Telefoon 13020 50 UITST00MEN VAN UW GOEDEREN is geen luxe meer, doch een be hoefte geworden. HOEING'S ST00MER1J Ged. Oude Gracht 11. Schoter- weg 54, Telef. 10873 10382- 10 DEKENS Prima wollen wekens vanaf 8.75. WekelUksche betaling. Magazijn „De Moderne Woning- FRANS HALSSTRAAT 15 TE KOOP jonge hennen. KONING's HOEN DERPARK, Oudcweg 36 I. 4 vanaf 180. by J. B. PEL. Korte Lakenstraat 13. Haarlem. 5 fauteuils. 4 stoelen m moquette 29-90. 2 crapauds, 4 stoelen met moquette 79— 1 Bergère, 1 Chesterfield. 4 Queen Annestoden massief eiken, bekleed met prima mohair 159 Eiken theekast f 8 90. BU niemand anders dan in Goedkoopste 2aak hier ter stede. Zie étalage, 's avonds tot 10-30 verlicht. 25 HEEREN Laat thans Uw demi-salsons en win te rc os tu mes bij ons Ontvlekken en Oppersen Aflevering als nieuw! PALTHE - ALMELO Gr. Houtstraat 17, Tel. 11465 Kruisweg 26 Tel. 14687 10 omdat zij hygiënisch bereid wordt uit zuivere en geurige oliën in Dr. H.NANNING's Phormoc Chem Fabriek, DEN HAAG en dus NEDERLANDSCH FABRIKAAT is TUBEN a 25 ct» 75 ct». BARTELJORISSTRAAT 39-41 TELEF. 10250 OPGERICHT 1833 ONTVANGEN NIEUWE ZENDINGEN UITSLUITEND GOEDE KWALITEITEN EN BILLIJKE PRIJZEN. Onze Dekens zijn GOEDKOOP omdat ze SOLIDE zijn en FLINK VAN AFMETING

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7