HAARLEM'S DAGBLAD H. D. VERTELLINGEN FEUILLETON ZATERDAG 29 SEPT. 1928 VIJFDE BLAD (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehoudenj De vervulling door EVE HAIG. Annie, zei Greta en schoof haar arm onder dien van haar vriendin en collega, toen ze samen het kantoor ver lieten, op een middag Ik heb Gustaaf gezegd dat ik vanavond met jou uit- Maar ik kan niet vanavond, zei Annie. Ik heb met Frits afgesproken en hy vindt het zoo naar als we niet alléén zijn.,.. Ik ben heelemaal niet van plan je tête a tête te verstoren, zei Greta lachend Ik heb alleen maar gezégd, dat ik met je uitging, snap je? Ozoo. Annie onthield zich van verder com mentaar maar ze schudde haar hoofd. Ze was van de twee meisjes de minst mooie, de degelijkste, degene met het minste fantasie. En dikwyis schudde ze haar hoofd over Greetje. Wie is de gelukkige? vroeg ze ein delijk. Dat weet ik niet. Ditmaal bleef Annie staan en fronsde afkeurend haar wenkbrauwen. Je wilt toch niet zeggen dat je dien goeien Gustaaf, met wien je toch zoo goed als zeker gaat trouwen zoo- dra hy opslag krygt, afzegt om uit te gaan met een man dien je heelemaal niet kent? Dien lk nóg niet ken, zei Greta lachend. En misschien nooit zal ken nenwant misschien is het alles maar weer dwaasheidKom, laten we hier inslaan, het is een kleine omweg maar het is zulk heerlijk weer en dan zal ik je vertellen Annie wilde niets tegenwerpen. Ze liield niet van omwegen maken en te laat aan tafel komen, maar ze was nieuwsgierig. Heb jy dat nooit vroeg Greta, dat Je wakker wordt met de overtuiging: vandaag gebeurt er iets? Ik bedoel, zon der eenige redenzóó maar Neen. zei de nuchtere Annie. Ik heel dikwyisen dan gebeurt er ook meestal iets.... al is het niet altyd prettigMaar helaas, dikwyis heb ik dat gevoel niet. Wat gebeurt er dan ook in een leventje als het onze? Altijd, altyd hetzelfde! Kantoor, naar en van huls wandelen, of trammen als het slecht weer is en dan 's avonds thuis zitten of in een bioskoop, ofo, altyd hetzelfde! Annie keek haar vriendin verbaasd aan. „Nu jahet is wel 'es vervelend maar er zyn toch ook wel aardige din gen's zomers maken we tochtjes.... en Gustaaf Ach Gustaaf Maar je vond-1- hem toch altüd zoo aardig? Ik vind hem ook aardigGreta zuchtte. Hoe moet ik het je uitleggen? Hy hoort óók in dien sleurgang. met hem is het ook altyd, altüd het zelfde. En als ik hem trouw, dan er een andere sleurgang zijn.... Annie schudde haar hoofd. Je hebt teveel filmen gezien, zei ae wys. Maar het échte leven is nu eenmaal geen filmvoor óns gebeuren er geen onverwachte dingen, wy worden niet prinses of ster door een toeval En tochsomssoms kan ik het gevoel hebben dat het toch nog ver anderen kan.... en vanmorgen had ik dat zoo sterk.... ik heb het nóg, ik ben haast zeker er van dat er vandaag iets bijzonders gebeuren zal, iets dat alles voor me zal veranderen Wees toch niet dwaas, vermaande haar vriendin. Je bent toch geen meisje voor avontuurtjes.... Wat zou er nu kunnen gebeuren? De een of ander spreekt Je aanzou je daarop willen ingaan? Ik dacht dat je wüzer was. -Ik weet niet, zei Greta droomerig. Ik weet niet, wat het ismaar het komt zeker vandaagen daarom heb ik Gustaaf afgezegd.... het zou niet komen als hy er wasdat weet ik zeker. Hy brengt het alledaagsche mee met zich. het sleurleven. het gewone het „altüd hetzelfde".... Ze lachte, maar haar oogen waren wyd en vol hongerend verlangen in haar smal, jong gezichtje. Wel. ik ben benieuwd wat je mor gen te vertellen zult hebben, zei Annie spottend. Doe maar geen domme din gen. Greta zat aan tafel en keek rond met droomerige oogen. Het was alles als gewoonlijk.... o, maar het zou anders worden BINNENLAND Toen ze gegeten had ging ze alleen uit. Alleen wandelde ze wat in een buitenwyk. droomer.d. onbestemd. De dag was geweest als alle dagenniets was er nog gebeurd. Maar nu zou het gebeureno zeker, zou het gebeuren. Iets dat alles anders maakte, iets dat deze sleur van altyd-hetze'.fde verbrak... Ze voelde het, als een jubelende zeker heid die haar borst dreigde te ver scheuren.... als wilde zich iets naar bulten dringen met geweld. Maar de middag verliep, en zü keerde naar huis terug en zat weer aan tafel en er was verwondering en onrust in haar droomerigen blik gekomen. Gebeurde er niets? Was het mogelijk dat niets gebeuren zou dat de dag ten einde zou loopen en dat ze morgen weer gewoon naar kantoor zou gaan Het was haar, als zag ze Annie lachen, als hoorde ze haar zeggen: Gekke meidnu heb je je avond bedorven en in je eentje rond geloopen. terwijl je met Gustaaf hadt kunnen uitgaan Ja, nu had ze met Gustaaf kunnen uit zijnze zouden wat hebben ge wandeld en wat gedronken ergens en zouden een film zyn gaan zien en dan nog gedanst hebbenzooals altyd altüd.... Er klemde zich iets om haar keel, ze kon het eten niet naar binnen krü- gen. Scheelt je iets? vroeg haar moe der. Wat hoofdpijnik ga nog een straatje om Ze liep alleen door de avondstraten De dag was ten einde. Nu zou ze naar bed gaan en morgen weer den gewonen sleurgang beginnen en het nooit meer gelooven, als ze een voorgevoel had van komende dingenEn was dat niet haar eenige troost geweest tot nu toe? O, ze zou het nu nuchter weten, zooals Annie: „dat er niets gebeuren zou nooit.... En ze zou haar weggetje gaan en met Gustaaf trouwen enZe haalde moei- ïyk adem, hief het gezicht op in den lauwen avondwind als zocht ze naar lucht. Haar voeten draaiden. Als de huisdeur achter haar dichtvieldan was het afgeloopen, dan was de dag voorbijen haar hoop. Ja, wat hoop ik dan eigenlijk, dacht ze. Ik ben toch geen dwaas kind ik weet toch wel. dat het leven geen film is, dat er geen romantische jonge man naar me toe zal komen en me lief desverklaringen doendat ik niet ontdekt zal worden door een of ander theateragent of filmregisseurdat er geen avonturen kunnen gebeuren.... ja. wat hoop ik dan eigenlijk? Ze had nooit veel nagedacht over zich zelf en het leven, had zich altyd laten drüven op haar gevoel Nu opeens kwam het haar voor. als was dit leven van haar een enge kerker waarin zy gevan gen zat en die haar met dikke muren van de werkelijke wereld afscheidde. Tusschen die dikke muren zou zy moeten blijven zitten.... er zou nooit iemand komen die ze afbrak, nooit iets ge beuren dat haar vrijmaakteWaar om had ze dan dezen morgen by het ontwaken het gevoel gehado, by na de zekerheid, dat vandaag iets groots. iets bevrydends zou gebeuren, iets dat Er was een enkele kreet, de auto stop te even verder, mannengestalten bogen zich over de kleine, zwarte figuur. Ze was dadelijk dood geweest. De chauffeur wischte zich het zweet van zün bleek gezicht. Ze liep tegen den wagen aan als een blindeze liepik kon er niets meer aan doenstamelde hij. En de twee mannen die in den auto gezeten hadden bevestigden: Ze liep gewoon onder den auto de chauffeur heeft nog geremd als een gek Neen, hij had werkelijk geen schuld. Een van die dwaze ongevallen. Een meisje loopt te droomen en dan.. Maar per slot van rekening was het dan toch gekomen. Het zou niet meer „altyd, altijd hetzelfde zün", er was eindelijk iets gebeurd, iets heel groots, iets dat alles veranderde. Hoewel Annie den volgenden dag schreiend zei: En als ze met Gustaaf was uit gegaan dan lééfde ze nu nog! MOEDER EN KIND TE WATER. BEIDEN GERED. Donderdagmiddag waren de heer en mevrouw v. D. uit Amsterdam met 2 kinderen, een jongen van 6 en een meisje van 8 jaar, op den Amstel aan het visschen, toen ten gevolge van den golfslag van een stoomboot het schuitje ging schommelen en het meisje haar evenwicht verloor en overboord sloeg. Haar moeder, dit ziende, wilde het kind grijpen, doch viel eveneens in het water De vader, die het schuitje wilde bü- draaien om hen te redden, verloor in zenuwachtigheid een roeispaan, waar door hy afdreef en geen hulp kon bie den. Gelukkig hoorde de bemanning van een motorboot het hulpgeschreeuw en wist door onmiddellijk achteruit te stoomen, met moeite de drenkelingen met een haak aan boord te brengen. De moeder was reeds zinkende en bleek be wusteloos, toen zy aan boord was ge bracht. Door toepassing van kunstmatige ademhaling werden de levensgeesten weer opgewekt. Een ruime belooning werd het deel der redders, aldus het Volk. STUDENT AFGEROST. IN EEN AMSTERDAMSCH ZIEKENHUIS OPGENOMEN. Donderdagavond laat kwam een 24- jarige student op t politiebureau Singel te A'dam, mededeelen, dat een 26-jarige collega in de Utrechtschestraat by de Heerengracht door drie onbekenden was mishandeld. Aangever had den mishan delde per taxi naar het Binnengasthuis gebracht en was daarna naar het politie bureau gegaan. De mishandelde was zoodanig afgerost, dat hy het bewust- zyn had verloren. In het gasthuis acht te men zyn opneming noodzakelijk. De aanvallers zün. na hun helden daad te hebben verricht-, in een auto weggereden. Ruzietjes van dezen aard komen in de buurt van het Rembrand tplein in den laten avond en 's nachts meer voor. Toevallig waren nu de klappen wat extra-hard aangekomen. De oorzaak van de mishandeling was waarschünlijk een veete met chauffeurs, die dan in den auto zouden hebben gezeten, meldt het Hbld. EEN DAPPERE JONGEN. REDT TWEE KINDEREN TE STADSKANAAL. Donderdagmiddag passeerde een schip een brug aan het Boerendiep, te Stads kanaal. Twee kleine meisjes van 5 en 7 jaa: hadden de brug geopend en waren er op gaan staan, om de gebruikelijke cent in ontvangst te nemen, toen plotseling het schip tegen de brug botste, waar door beide kleintjes in het water tui melden. Het 12-jarig zoontje van den heer Pa ter zag het ongeval, bedacht zich geen oogenblik, doch sprong te water en bracht beide meisjes, die reeds ln zin kenden toestand verkeerden, behouden op het droge, meldt het Volk. DE POSTVLUCHTEN. ENGELSCHE HULDE- De correspondent te Batavia van de „Times" wijdt een artikel aan de door Nederlandse hen ondernemingsgeest tot stand gebrachte verbinding door de lucht tusschen West en Oost, van welke keten één schakel Britsch- en Neder- landsoh-Indië tezamen bindt. Van de nu geschapen mogelijkheid om door de lucht van Batavia naar Soe- rabaya en van Java naar Sumatra te reizen, maakt de correspondent ge bruik om veel goeds te vertellen van de voornaamste eilanden in Insulinde, en te wijzen op de vele toeristische moge- iykheden in onzen archipel Vervolgens komt aan de orde de N.-I Luchtvaart Maatschappij welker ont staan eenigszins breedvoerig wordt be sproken waarbij de schrijver nog gele genheid heeft om de militaire luoht- vaartafdeeling te prijzen. Overigens is het geheele betoog ana loog aan een in de te Singapore ver schijnende „Straits Times", terwyi bü- zondere aandacht wordt gewijd aan de nu tevens geschapen directe verbinding door de lucht tusschen Londen en Australië Gevormd door de Imperial Airways Limited, de N.-I. Luchtvaart- Maatschappü en de Western Australian Airways Limited, in welke verhouding de voornaamste keten thans door de Nederlanders is gesmeed. „Onze Nederlandsche vrienden" met die woorden beëindigt de correspon dent zün bijdrage „moeten worden gelukgewenscht met den door hen geda- nen, opzienbarenden stap en het feit. dat hun Fokker-machines zijn uitgerust met Britsche motoren, dient iederen Brit voldoening te geven" WIE ZAL BETALEN? DE BEWAKING VAN DEN MUIDER-TOL. Naar de Tel. meldt, hebben de extra bewakingskosten te Muiden, noodig worden door het aanbrengen van den tweeden tolboom, waardoor wanorde lykheden werden uitgelokt, een punt van bespreking uitgemaakt in de jongste algemeene vergadering van bestuurderen van het Hoogheemraadschap van den 2t2edijk beoosten Muiden. De heer L. Bouvy, lid van het dage- lijksch bestuur van dit Heemraadschap deed het voorstel, om alle vorenbedoel de kosten te betalen uit de kas van het Heemraadschap. Hiertegenover bleek de voorzitter, de heer Bredius, van oordee' dat deze aangelegenheid niet van zoo overwegend belang was. om haar In een algemeene bestuursvergadering te be handelen. Dit kon z.i. wel door het da- gelijksch bestuur geregeld worden. Nu evenwel de kwestie te berde was ge bracht. spraken ook de overige bestuurs leden hun meening erover uit. Unaniem was men van oordeel, dat de billijkheid eischte, dat: waar de kosten uitsluitend voortgevloeid waren uit het heffen van tolgeld, ze betaald werden door het Hoogheemraadschap. De voorzitter verzocht hierop den se- certaris-penningmeester den heer J. L. de Raadt, een staat op te maken van de bovenbedoelde kosten, waarna in de eerstvolgende vergadering van het dage- lijksch bestuur, welke in het begin van October gehouden wordt, definitief het besluit tot uitbetaling genomen zal wor den. Thans staat echter reeds vast, dat de gemeentekas niet voor de extra bewa kingskosten zal behoeven, te worden aangesproken. EEN TEKORT OP DE L T. A.? HET ZOU 10.000 BEDRAGEN. De ..N Amh. Crt." verneemt uit goede bron. dat na afrekening van een en an der ia gebleken, dat de Indische Ten toonstelling op Zypendaal te Arnhem een tekort heeft opgeleverd van negen a tien duizend gulden Getracht zal worden om dit tekort door bUdragen van particulieren te dek ken. Indien dit niet mogelijk is, zal de gemeente die als eerste garantiehoudsier een eventueel tekort van f 15.000 voo: haar rekening zou nemen het tekort moeten bijpassen. Dit tekort zal een plotselinge tegen valler zün voor de organisatoren, die geenszins op een nadeeilg slot rekenden. Het Hbld. schrüft: In mloop is een gerucht, dat de In dische tentoonstelling met een tekort zou stuiten. In tegenspraak daarmede kunnen wy mededeelen dat de voorzit ter van het teatoonstellingsbesUmr. mr. J. Huges. heden (Vrijdag) een schrijven heeft gericht aan B. en W. van Ant hem. waarin hy mededeelt schriftelijk te kunnen bevestigen zUn reeds op 5 Augus tus bü de sluiting van de tentoonstel ling gedane mcdedeeling, dat de flnan- cieele resultaten van de Ita-exploitatic een beroep op het door de gemeente in geschreven bedrag voor het garantie fonds niet noodig maken. DE ARBEIDERSPERS. HET N. V. V. GEEFT EEN MILLIOEN. Het Volk meldt, dat de Donderdag middag gehouden vergadering van hoofdbesturen van de by het NV.V. aangesloten vakbonden met slechts en kele stemmen tegen het rapport van de commissie uit S.D.A.P. en N V.V. over de organisatie van de arbeiders pers heeft aanvaard, waarin dus begre pen is de deelneming van de vakbewe ging in die pers voor een bedrag van een millioen gulden. Het Volk Juicht dit besluit toe als zünde een der eerste resultaten van de nauwere samenwerking tusschen par.ij en vakbeweging waaraan het Jongste Paaschcongres der S.D.A.P. zün zegel hechtte. Het besluit heeft tot grondslag dat er een naamlooze vennootschap gevormd zal worden, waarin van de zUde der party de bestaar.de persbedrijven te Amsterdam en te Rotterdam benevens de thans nog zelfstandige drukkerü Vooruitgang en de ultgeverü Ontwik keling worden ingebracht. Het bestuur van de nieuwe vennoot schap zal in gelijke deelen uit verte genwoordigers van party en vakbeweging bestaan. Van veel belang acht het Volk het, dat de vakbeweging door het gevallen besluit voor het gedijen van de arbei derspers mede verantwoordelijk wordt. Het orgaan wüst er ook op. welk belang de vakbeweging thans krygt. als uit haai leden het aantal abonnés op de socia listische bladen wordt opgevoerd. De nieuwe voorzitter van het N V.V de heer E. Kupers. heeft verklaard, dat hy vertrouwt, dat nu er een geregelde en georganiseerde samenwerking is. de moeilijkheden, welke in de laatste jaren wel eens zün voorgekomen, voorgoed tot het verleden zullen behooren. De op volger van den heer Stenhuis zelde nog. dat zün voornaamste werk voorloopig zal zün, de maatregelen mee te bera men. die er toe moeten d'enen om de arbeiderspers uit te breiden en op ge zonde basis te stellen. KOPPEN KRIJGT 10.000. VAN SIR HENRY DETERDING. Een van de eerste telegrammen die kapitein Koppen, bestuurder van het eer ste postvliegtuig, in Indië ontving, was van sir Henry Deterding. directeur- generaal van de Koninklijke, waarin deze in hartelijke bewoordingen zün bewon dering uitsprak voor Koppen's prestaties Verder deelde de heer Deterding ln het telegram mee. dat hU voor hom een be drag van f 10 000 ter beschikking stelde aldus de N.R.C. ZWERVERS-TRAGEDIE. Te Rotterdam is Woensdag de 64-Ja- rige zwerver J van Haaren op de Boe- renvisohmarkt in elkaar gezakt. Hy wend naar het ziekenhuis op den Ooolsingel vervoerd waar men echter geen termen aanwezig achtte voor zyn opname. De man bleef dus op straat zwerven en werd na eenlgen tyd ln een politiebureau opgeborgen. Daar werd hU wederom onwel. Op nieuw werd hü naar het ziekenhuis ver voerd. waar hü by aankomst reeds bleek te zün overleden. Vermoedeiyk was de man geheel en al uitgeput. waBummatKÈSMmim INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. ECHTE FRIESCHE 'RrtJi vanaf 50 Ct. gri gonj 20 ct. per oil 10 ct. per mi$ HET ONGELUK IN DE MIJN MAURITS. T HAD ERGER KUNNEN ZIJN. Omtrent het ernstig ongeluk ln de mtin „Maurits", waarbij twee mijnwer kers om het leven zyn gekomen, meldt de Tel. nog: Donderdagavond omstreeks acht uur is men er ln geslaagd het ïyk van den tweeden mUnwerker. den Duitscher Kramer, van de eteenen te bevrijden. De plotselinge doorbraak, welke aan een noodlot tl z toeval te wijten is. heeft plaats gehad over vijftien meter lengte, twee meter breedte en anderhalveo meter hoogte. Het mag een wonde* heet en. dat niet meer mcnschenlevene te betreuren zün. Was de doorbraak en kele ©ogenblikken eerder geschied, dan zou het aantal slachtoffers veel grootar geweest zün. Het ©pruimtngswerk ls thans beëindigd. Uit het door do Staatsmijnen ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat de verplicht® versterkkingen waren aangebracht. MONT-CEXIS-PROCéDé. Gisteren maakten wU melding van een bericht der Berliner Börsen Courier volgens welke de I. G. Farbcnlndustrie teger. den uitvinder van het Mont-Cenia procédé Ir. Uhdc een klacht hoeft inge diend wegens schending van haar pa tenten. Naar de Tel. verneemt, is dit bericht niet geheel Juist. Wol heeft de I. O. Farbcnlndustrie een Jaar geleden een klacht ingediend tezcr. het gebruik van het Mont-Cenis-proeédé. Deze aanklacht is sedert dien echter ingetrokken of althans sterk gewijzigd. De patenten zyn namelijk in 1913 aangevraagd en loopen dus in 1928 nf De I. G. Far ben heeft nu. voelende, dat haar aanklacht tegen het Mont-Oenls-procédé geen suc ces meer zal hebben, deze dusdanig ge wijzigd. dat zy slechts vergoeding ver langt voor de schade, geleden door het gebruik van het Mont-Cenis-procédé, gedurende den geldigheidsduur der pa tenten. Hoe dit laatste proces ook znl afloopen, doet weinig ter zake. In leder geval kan thans een ieder het Mont- Cenis-procédé toepassen. IN WEINIGE WOORDEN. Prins Hendrik heeft vandaag de Zui derzeewerken aan de Noord-Hollandeche kust bezichtigd. Tot secretaris-genema* van het Tn- tematkmaal Verbond van Christ olijk» Vakverenigingen ts herkozen de Neder lander Serrarens. Te Groningen ls een spoorwegarbeider onder een locomotief gekomen Belde ar men werden verbrijzeld de toestand van den man ls redciyk. Te Eindhoven is een kind. dat op een kar geklommen was, daar af gevallen» de kleine overleed spoedig. Een brug by Doesburg bleek zoo ver gaan te zün. dat de politie de brug thans bewaakt en alleen personen over de brug laat gaan. By de Haagse!» Schouw ls Donder dagavond een korporaal van de genie troepen die op den weg stond, door een auto gegrepen en meegesleurd. De man werd nogal ernstig gewond. De Rotterdamse he afdeeling van do Maatschappij voor Nijverheid en Han del herdenkt vandaag feestelijk haar 150-jarig bestaan. De Geschiedenis van Lois Reddle Naar het Engelsch van EDGAR WALLACE. 23) „Wat is er?" Het was de gTavin die op dezelfde ver dieping sliep als het meisje. „Ontsteek de lichten op het portaal" zeide de vrouw bedaard en na dit ge daan te hebben zag Lois de oudere vrouw op het portaal boven haar staan, in een wit hermeiynen mantel gewik keld. even kalm en onverstoorbaar als altijd „Ik meende stemmen te hooren en liep naar beneden." „In den salon? Natuurlijk, want die is onder uw slaapkamer". Zonder zich te haasten daalde Lady Moron de trap af en trad den salon bin nen. ..Ge moet u vergist hebber.; hier ls niemand", zeide zü. „Ik vrees dat uw ze nuwen in de war zyn. He; openen van uw deur deed mi) ontwaken. Waarop leek dat geluid? De ramen zyn geslo ten. Geen enkel meubelstuk s van siia plaats geschoven." Ik hoorde iemand praten", zeide Lois. „Ga naar bed, myn kind". Haar breede hand liefkoosde hei meis je teeder op den schouder, en gemelyk ging Lois naar boven en naar haar ka mer terug. Toen zy des morgens aan het ontbyt verscheen, gevoelde Lois zich diep el lendig, en door haar vriendin gewaar schuwd, maakte Lizzy aan tafel geen gewag van de nachtelijke stemmen. Zü liet het meisje de voordeur uit en keerde naar de eetkamer terug Oixier het waakzame oog van Braime was een lakei bezig de ontbyttafel af te nemen. Zoodra deze laatste vertrokken was, zeide Brai me: „Mevrouw de gravin zegt, dat u van nacht iemand heeft hooren spreken. Juf frouw Reddle?" „Ik meende het. Misschien heb ik ge droomd, of verbeeldde ik mü in den slaap, dat ik mevrouw hoerde." „Lady Moron is in den afgeloopen nacht in het geheel niet in den salon geweest", klonk het verrassende ant woord. Lois keek den man met open mond aan. doch hy vervolgde: „Mevrouw de gravin begaf zich naar de bibliotheek, doch vandaar kunt gy haar in uw kamer niet hooren". De bibliotheek! De microfoon moest déar opgesteld zün, en al den tyd ge durende welken zü met Lady Moron op het portaal had staan praten, moesten Miohaël Dom en zün metgezel zich op de benedenverdieping bevonden hebben. De bibliotheek lag op de benedenver dieping aan de achterzijde van het huis. Zy was erkentelijk hem niet aan getroffen te hebben, terwijl die waak zame vrouw zich op den achtergrond bewoog. ,Jk verbeeldde mü dat ik u uw kamer hoorde verlaten, juffrouw", ging Braime voort, „om u de waarheid te zeggen was ik op het punt naar beneden te* komen, toen mevrouw de gravin verscheen. Doch terloops gezegd, zy zal niet beneden komen vóór één uur, juffrouw, er ko men twee bekenden van haar lunchen, zy vroeg my u te verzoeken alle brieven te behandelen, die niet gemerkt zyn „persoonlük"." Lois was midden in deze bezigheid, toen Lord Moron den salon binnen kwam. Hy was hoogst zenuwachtig en opgewonden. „Morgen, juffrouw Reddle", zeide hü, haar scherp aanziende. .Dekker?" -Dank u, niet bijzonder lekker", lachte Lois terug. .Raar huis dit," mompelde hy. Al lerlei vreemdsoortige geluiden. Dat hebben die oude huizen nu eenmaal, weet u. Niet in uw slaap gestoord, hoop lk? Niemand h*n) ntefrmrwj op straat hooren praten?" „Neen, Ik werd door niets gestoord", loog zy en hü loosde een zucht van verademing. „Dat doet mij veel genoegen. Het kan u zeker niet schelen indien ik even uit uw kamer die dingen haal. die ik daar achter gelaten heb. wel? Maar. hoor eens, zegt u daarvan niets aan mevrouw de gravin als u zoo goed wilt zün. omdat zy my altyd beknort wegens myn slor digheid en woedend op mü zou worden!" Lois beloofde het hem en hy spoedde zich uit de kamer. Toen zy zich voor de lunch kleedde, onderzocht zy de styien van het bed en. naar zü verwacht had. waren de luidspreker en de verbindings draden weggenomen. In andere omstandigheden zou zulks haar vermakelük voorgekomen zün, doch zü droeg het bewusteün in zich dat een verschrikkelijk gevaar haar bo ven het hoofd hing, en dat het gevaar op de een of andere wijze in verband stond met de gravin en haar vriend. „Lois Reddle is den dood zeer nabü!" zy huiverde bü die herinnering. In één week was zü tweemalen op het kantje af aan den dood ontsnapt. Dat waren niet louter toevallen geweest: zU wist het thans zeker Doch wie zou wensctoen haar leed te doeu? Hn wat had dat portret van den jongen man in die lade daarmede te maken? Op één punt had zü dien morgen on der het aankloeden, vóór zy voor het ontbyt naar beneden gingen, aan Lizzy mcdedeeling gedaan. Zij moest dit huls vaarwel zeggen en het risico van cenigen tijd zonder betrekking te blijven, op zich nemen. Lady Moron betrad den salon kort voor de lunch, zag de brieven ln en on- derteekende die. welke haar handtoeke- ning vereischtcn; daarna stelde Lots haar ln kennis met haar besluit. Tot haar verrassing toonde de vrouw zich noch verontwaardigd, noch aandrin gend. ..Zoodra ik u vanmorgen zag. vreesde lk dat dit zou gebeuren", zeide zy. .En ik mag het u niet kwal Uk nemen, juf frouw Reddle. U heeft een hoogst af schrikwekkende ervaring opgedaan, hoe wel ik geloof dat die stoornis van gister nacht alleen in uw verbeelding bestond." Lois antwoordde niets. „Wanneer wensoht u te vertrekken? Zoo spoedig mogelijk, maak ik uit uw aarzeling op. Goed dan, u treft geen verwijt. De gevoel müzelve gedeeltelijk schuldig, en zal u een maand salaris uit betalen en maatregelen nemen dat u morgen vertrekken kunt." De beide gasten bleken Chesney Praye en een man te zyn. dien Lob nog niet gezien had. ofschoon zü gehoord had hoe zyn I/ordschap over hem dacht. Later werd zy gewaar dat zij geen by- aocderen lust gevoelde hem ten tweede male te ontmoeten. Hy was een kaal hoofdig man van vUftig, met een nog rooder gelaat dan mijnheer iTaye, een mopneus. en een beweeglijken mond- Indien zU hem op .straat, ln plaats van ln deze omgeving ontmoet had, zou zU hem voor een verstokten dronkaard aan gezien hebben. En daarmede zou zy do plank niet ver misgeslagen hebben. Zijn Jas was versleten en glom op de naden, terwyl het haar opviel, dat hy weinig moeite besteedde aan zyn nagels, om deze er toonbaar te doen uitzien. „Mag ik u ln kennis brengen met Dr. Tappatt?" Dit was dus de beruchte dokter. HU maakte niet veel Indruk op haar. .Aangenaam uw kennis te maken, jonge dame. zeer aangenaam uw ken nis te maken", sprak de dokter met geveinsde warmte. En terwijl hU dit zei de, drong haar een luchtje in den neus, dat niet geheel alleen whisky en niet geheel alleen kruidnagelen was „Dit la zeker het Jonge persoontje waarover uw Ladyschap gesproken heeft? Ver beeldt zich stemmen te hooren. niet? Meisje, meisje, dat ls een kwaad ver- achynsel. Wat zeg je er van. Chesney? Zoo hebben w*tl ze meer gehad! Zoo hebben wy ze meer gehad!" (Wordt vervolgd!

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 15