HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 11 OCT. 192S VERGADERING VAN DEN HAARLEMSCHEN GEMEENTERAAD. De subsidie aan de R.-K. School voor buitengewoon lager onderwijs. De concessie tot exploitatie de.- autobuslijnen. Langdurig debat. Verworpen voorstel-Keesen tot verleening van concessie aan de „Stormvogels". Besloten verleenen concessie aan de Brockway Maatschappij. Reclame-zuilen met ver lichte klokken. Voortgezet worden de discussiën over punt 3 der agenda: het voorstel w- B. en W. tot verleening van subsicL: voor avondonderwijs aan de R. K. School voor buitengewoon lager onderwijs. De heer Slingenberg zet de mee.- ning der minderheid van B. en W. uit een. Het geldt hier niet in hoofdzaak een zaak van onderwijs. Daarom dient de raad zich niet te plaatsen op het stand punt dat hij in deze de volle honderd procent moet geven. De redeneering dat indien men niet de honderd procent geeft een zaak niet tot sbatnd kan ko; men is een gevaarlijke redeneering. Een dergelijk argument mag niet gelden. De heer Brucli verdedigt andermaal de meening van de meerderheid' van B en W. De heer Peper is vain meening, dat alle onderwijs vaai de overheid dient uit te gaan. Om die reden zal spr. bij de stemming over het voorstel van den heer Scholl bulten stemming blijven. De heer Scholl verdedigt ander maal zijn voorstel. De heer Klein stemt toe. dat er in dezen niet is een wettelijke verplichting maar de raad deed meermalen iets in het belang van 't onderwijs, al was daar; toe dan niet een wettelijke verplichting. En de R.K. leden verleenden daarbij steun. Nog zegt spr. dat de geheele school gevaar loopt indien het voorstel van de meerderheid van B en W. niet. wordt aangenomen. De heer Loos jes merkt op. dat men nazorg niet moet gaan verwarren met vervolgonderwijs. Indien er is een ver volgonderwijs. d?-i pas kan de nazorg goed gaan wen Spr. hoopt dat de raad aannemer zal het voorstel van de meerderheid van B. en W. Het voorstel van den heer Scholl wordt verworpen met 21 stemmen tegen en 14 voor. Het voorscel van B. en W. wordt aan genomen. Alleen de heer Reinakia ver klaarde zich er tegen. PUNT 4- DE EXPLOITATIE DER AUTOBUSLIJNEN. Voorstel van B. en W. om te beslui ten vergunning te verleenen aan de N.V. Haarlemsche Brockway Bus Maatschap pij tot het exploiteeren der autobus lijnen. Tevens wordt voorgesteld art. 33 der concessievoorwaarden te wijzigen, zóó, dat niet alleen de in dat artikel aanvan kelijk genoemde arbeidsvoorwaarden door B. en W. moeten worden goedgekeurd, doch de geheele regeling der dienstvoor- waarden en voorts aan te brengen een wijziging in de routes der lijnen 1 en 3. De heer Keesen wensoht een paar opmerkingen te maken. Ex- waren een paar' ernstige sollicitanten en met bei: den had ernstig dienen te werden on derhandeld, B. en W. willen ïxu de ex; ploitatie gaan gunnen aan de Brock- way-Maats. en geven daarvoor een aan tal meerlingen aan. meeningen waar men over kan .verschillen, maar die niet voldoende zijn gegrond. Het komt aan op de naleving van de voorwaarden., dat is een publiek belang. En nu is het een feit dat in de practijk is gebleken dat men op de Brockway Maatschappij wat aangaat de naleving van de voorwaarden niet aan kan. 'Alléén om die redenen zou spr. aan die maatschappij geen concessie verleenen .willen. Spr. herinnert aan mededeélingen gedaan door de organisaties waaruit o.a. bleek dat de Brockway Maatschappij rancune maatregelen tegen haar perso neel bij geschillen toepast. Die maat schappij is een werkgever, waarop men ten aanzien van een bepaald punt geen vertrouwen kan stellen. Spr. is dan zoo vrij ten aanzien van andere punten in haar ook geen vertrouwen te stellen. Hij acht de maatschappij niet betrouwbaar en wil haar daarom geen concessie gaan verleenen. Hetgeen B. en W. nader voorstellen is niet afdoende. Spreker kan aan het voorstel van B. en W. niet zijn stem geven. De heer Mi ze rus zegt dat B. en en W. beide partijen gelijkwaardig ach ten. De Stormvogels en de Brockway Maatschappij, maar hoe komt 't dan dat B. en W. het vraagstuk moeten terug nemen om als nog ook de Stormvogels te gaan hoor en. De heer Van L i e m t zegt dat van beide ondernemingen wat aangaat de fi- nancieele draagkracht niets is bekend, ten aanzien van die draagkracht staan ze gelijk. Maar van de Brockway Maat schappij is haar onbetrouwbaarheid be kend, zoo als de heer Keesen uiteen zet. te. Om die reden kan spr. met haar niet in zee gaan. Napleiten gaat niet meer, maar het ware gewenscht geweest dat te Haarlem het verkeer in één hand ware gekomen. De heer Peper is 't eens met den heer Keesen, dat de Brockway Maat schappij ten aanzien van naleving van verplichtingen een onbetrouwbare is. Het is een maatschappij die zich niet aan haar woord houdt. Nog deelt spr. mede dat het tarief dat de Stormvogels wil gaan invoeren veel voordeeliger is voor ixet publiek dan dat van de Bockway Maatschappij is. De heer Koppen vestigt de aan dacht op de noodzakelijkheid van het hebben van een bedrijfszekerheid. Over de financieele draagkracht der beide ondernemingen waar "t over gaat zal spr. zich niet uitlaten. Hij merkt echter op dat een concessionaris bij de gemeente een waarborgsom moet storten. Wat nu aangaat de betrouwbaarheid, de Brockway is niet, minder betrouw baar dan iedere andere onderneming. Die maatschappij heeft de meeste er varing ten aanzien van de exploitatie yan slads-autobusltfnen. Pat heeft aan spr. den doorslag gegeven om mede te werken voor te stellen aan de Brockway Maatschappij een concessie te verleenen. In de wagens van die maatschappij rijdt men aangenaam. Wat aangaat de nale ving van arbeidsvoorwaarden daarop dienen mede de organisaties toezicht te houden. Er is nog over overstapkaartjes gesproken maar daar heeft 't publiek weinig aan. Spr. eindigt, dat hoofdzaak is dat 't nu komt tot de uitgifte van de concessie. De heer Visser zegt dat diegene die hecht aan goede arbeidsvoorwaarden niet mag zeggen, dat 't hoofdzaak is indien er nu maar een concessie komt. Spr. hecht waarde aan die goede arbeidsvoor waarden en kan niets gevoelen voor de redeneering van B. en W. zooals die in 't raadsstuk tot uiting kwam. De heer Reinalda begint met op te merken dat 't-lijkt alsof de raad een lucratieve onderneming heeft te bege ven, wat echter niet 't geval is. Verder dat indien men zekerheid aangaande de arbeidsvoorwaarden wil hebben, men had moeten besluiten tot een gemeente- exploitatie. Bij een particuliere onderne. ming zal dien aangaande immer wel eens een quaestie ontstaan. Het is bij een exploitatie door een par. ticuliere onderneming de hoofdzaak of die onderneming zich houdt aan de voor waarden die de raad vaststelt. Of de ar beidsvoorwaarden nageleefd worden hangt af van 't personeel, n.l. of dat goed georganiseerd is. Voor zich meent spr. dat om de tech nische kennis en de technische vaardig heid der leiders, een concessie dient te worden gegeven aan de Brockway Maats, en niet aan een andere onderne ming. Om die redenen verdedigt spr. het voorstel van B. en W. al doet hij dat dan niet enthousiast. De heer Klein kan mededeelen dat indien een concessie aan Stormvogels wordt gegeven dit geen oponthoud geven want er kan dan direct gereden geworden. De heer H e i d s t r a is na 't betoog van den heer Reinalda nog geen voor stander ervan geworden om aan de Brockway een concessie te geven. In de zakenwereld staat de Brockway niet hoog aangeschreven verklaart spr. De heer Ger r i tsz zegt dat de tram commissie een éénstemmig advies heeft uitgebracht. Meermalen is er gezegd, dat öe raad in raadscommissies moet gaan. vertrouwen stellen. B. en W. die nen zich ook te houden aan het advies van een raadscommissie. Indien B. en W. dat niet deen, dan kan men geen zaken doen. Dit meent spr. te moeten vooropstellen Hij komt daarna op het gebeurde met de Brockway te Tilburg. Gebleken is dat daar niet is afgeweken van de con cessie-voorwaarden. Van een kwade trouw, van een zich niet houden aan een eens gegeven woord is daar geen sprake. Maar daar is eexx ontslag gegeven' aan een lid van het personeel,. Vermoedelijk omdat de man was georganiseerd. Dat is wat anders! Dienaangaande is aan de Brockway Maatschappij gevraagd een arbitrale uitspraak te aanvaarden. B. en W. nemen nu een bepaling op inzake goedkeuring van arbeidsvoor waarden en daaraan willen zij nog toe voegen: „na de organisaties te hebben gehoord". Naar aanleiding van dat alles meent spr., dat daar niet is bewezen dat er bij de Brockway kwade trouw aanwezig is, daar alle maatregelen genomen zijn. dat de arbeidsvoorwaarden nageleefd zullen worden, daar de naleving van <Le voorwaarden by die maatschappij niet minder veilig is dan in handen van een andere maatschappij, aan de Brockway de concessie kan worden gegeven. Besluit de raad dat niet. dan moet we der worden onderhandeld, dan wordt de zaak weder vertraagd. Spr. meent dat de raad de concessie moet verleenen aar. de Brockway. als zijnde de minst slechte maatschappij. Volgens een ingewonnen informatie is de Brookway Maatschappij financieel gunstig. Mede in het belang van het publiek zal de raad goed doen met he den te besluiten de concessie aan de Brockway te verleenen. eindigt spr. De heer Loerakker meent dat de meest geraffineerde schending van het woord en van het contract is indien iemand wordt ontslagen omdat hij on derhandelaar is geweest in een zaak tus- schen personeel en directie. Indien dat mooht plaats gehad hebben bij de Brock way maatschappij, dan ware dat al léén reeds een reden voor spr. om met de Brockway Maatschappij hier niet in zee te gaan. Te Tilburg wil men een arbitrale uitspraak. Maar in dezen baat dat niet veel. Hetgeen is gebeurd te Tilburg maakt het voor spr. moeilijk thans een beslissing te nemen. Daarna hebben de replieken plaats. De here Keesen dient een amende ment in om in het besluit te lezen: „ts verleenen de concessie aan de N. V. Autobus exploitatie „Stormvogels", De heer Van L i e m t is er niet van overtuigd, dat er bij de Brockway Mij. meer bedrijfszekerheid is dan bij een andere onderneming. Hij houdt vol, dat de Brockway te Tilburg niet betrouw baar is gebleken ten aanzien van de naleving van haar verplichtingen ten opzichte van het personeel. Dat was de kern van des sprekers betoog en die kern is niet door den wethouder weer legd. De heer Reinalda heeft niet hooren aantoonen dat de Brockway haar eens gegeven woord heeft geschonden Spr. verdedigt andermaal een concessie verleenen aan de Brockway Mij. De heer G e r r i t s z antwoordt nog aan den heer MJzerus. dat van de „Stormvogels"' mede inlichtingen zijn in gewonnen en dat die N.V. wel zorgde, dat de raad alle inlichtingen kreeg. Neg eens is aangaande de onbe trouwbaarheid van de Brockway ge sproken. Maar spr. meent dat die Maatschappij rich to Tilburg hield aau datgene waartoe zij contractueel was verplicht. Echter, indien personeel werd ontslagen omdat het lid ren een vak organisatie is, dc,n is dat af te keuren. Maar die zaak moet nog worden onder zocht. Laat men dus voorzichtig zijn- Laat men niet afgaan op hetgeen an deren zeggen. Onjuist is het nu nog te spreken van een onbetrouwbaarheid van de Brock way. Indien aan de Brockway een con cessie wordt verleend, dan geeft de raad die aan de minst slechte onderneming, al zuilen dan nog wel eens moeilijkheden zich kunnen voordoen. Ia en n van het voorstel van B. en W. luiden: Ia, In te trekken het bepaalde on der artikel 33 van de bij zijn besluit var. 11 Juli 1928 No. 20 II vastgestelde voor waarden voor hat exploiteeren van autobuslijnen binnen deze gemeente, en dit opnieuw vast te stellen als volgt: De vergunninghouder onderwerpt de reglementen van dienst- en arbeids voorwaarden, met name die omtrent het minimum-loon. de nxinlmumrusttijden, den maximumarbeidsduur, het verlof en de uitkeering bij ziekte van het per soneel vooraf aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders. In die reglementen wordt bepaald, dat inge val van ontslag het personeel beroep heeft op Burgemeester en Wethouders die op een desbetreffend verzoek ten spoedigste doch uiterlijk binnen 14 da gen na de ontvangst een beslissing ne men. Indien Burgemeester en Wethou ders het ontslag ongegrond verklaren, is de vergunninghouder verplicht het ont slag van een door Burgemeester en Wet houders te noemen datum in te trekken. Indien dat college de regeling weigert goed te kern-en, kan de vergunning houder tegen die weigering binnen acht dagen nadat zy haar is medegedeeld, in beroep komen bij den Raad der ge meente. De Raad beslist binnen vier weken na de indiening van het beroep schrift. Het is verboden personeel in dienst te hebben anders dan met in achtneming van de krachtens het vorig lid goedge keurde voorwaarden. b. In te trékken het bepaalde onder artikel 19 van de onder a bedoelde voorwaarden en dit opnieuw, vast te stel len* als volgt: De exploitatie der lijnen moet ge selleden volgens een door Burgemeester en Wethouders vooraf goedgekeurde dienstregeling (voor zomer- en winter- dienst) welke daartoe in drievoud, aan dat college moet 'worden ingezonden. Het minimum-aantal ritten alsmede begin en einde van den dagelijkschen dienst wordt zoo noodig vooraf door Burgemeester en Wethouders bepaald." n. Gced te keuren, dat de route voor de autobuslijnen, bedoeld onder I van zijn besluit van 11 Juli 1928 no. 20, als volgt worden gewijzigd: voor wat betreft lijn I: in plaats van: „Statenbolwerk-Viaduct Kruisweg-Kruisweg"; „Statenbolwerk- Kennemerplein-Viaduct Jansweg-Sta- tion splein -Kru is we g" voor wat betreft lijn II: in plaats van Pieter Kiesbrug-Kenau- straat-Lange Molenstraat-Jansstraat'" Pieter Kiesbrug-Rozenstraat-Viaduct Kruisweg-Kennemerplein-'Viaduct Jans- weg-Jansstraat." Ia en II van het voorstel van B. en W. ■--orden aangenomen. Het amendement van den heer Keesen (verleenen van de concessie aan de „Stonnvogels") -ord't met 21 stemmeix tegen en 15 voor verworpen. Vóór het voorstel van den heer Kee sen stemden de leden Mlizerus, Wolff, mevr. Maarschall, Klein, Peper. Hein- stra Joosten, Van Kessel, Van Liemt, Groenendaal, Keesen. mej. Van Vliet. Loerakker, Visser en Keerwolf. z Het voorstel van B. en W. punt 3 NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KI LOEREN. Als Knagelijntje de poort van het paleis nadert, wordt zij plotseling uit haar gepeins op» geschrikt door den beroemden wonderdokter Amoerabbi uit Egypte, die vlak voor haar voetjes op de straat neerploft. De beroemde ge» leerde schijnt eenigszins hardhandig Uewerkt te zijn. Allah moge mij bewaren, steunt Amoerabbi. Uw Sultan is een onhandelbare hond van oen muis.... Nu is hij genezen enkel door het inademen van dc geur van mijn drank. En iuplaats van mij te overladen met belooningen, gooit hij mij smadelijk ci> straat.dc ondank bare (verleenen van concessie aan de Brock way Maatschappij) wordt aangenomen zJis. De geheele voordracht van B. en W. wordt z.h-s. aangenomen. PUNT 5. Voorstel van B. en W. om te besluiten hen te machtigen met de N.V. Algemeene Lichtklok Maatschappij, te Amsterdam gevestigd, aan te gaan een overeenkoms: waarbij aan deze N.V. verleend word: het uitsluitend recht gedurende 15 jaar toe het plaatsen van lichtklok reclame zuilen in de gemeente. De heer Van Liemt dient een amendement, in op art. 7 om daarin te lezen dat het uiterlijk der lichtreclame „de goedkeuring van B. en W. zal behoeven". De heer Slingenberg deelt mede, dat B. en W. dat amendement overne men. Naar aanleiding van eenige gedane opmerkingen zegt spr. dat door reclame zuilen het verkeer niet in gevaar zal worden gebracht. De heer de Breuk dient een amen dement op art. 3 in, inhoudende, dat de zesde zuil binnen 3 jaar moet geplaatst zijn. Dit amendement wordt met 24| stem men tegen en 11 voor verworpen. De heer Slingenberg dient een amendement in om te bepalen dat in dien binnen een redelijken termijn de Iichtredamezui'len niet zijn geplaatst het uitsluitend reoht vervalt. Dit amendement wordt aangenomen. Het geheele voorstel van B. en W. wordt aangenomen. PUNT 6. Voorstel van B. en W tot aanvaarding van voor straat bestemden grond nabij de Pijnboom- en Sparrenstraat. De heer Reinalda betoogt dat in dit geval een particuliere eigenaar een vergoeding zal krijgeD voor hetgeen van hem wordt afgenomen meer dan 1/3 van het terrein en wel van f 8400. Spr. ziet daar in dit geval geen reden voor. Hij INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. PER REGEL. Eens op een dag vroeg Sultan Omar O, zeg mij, Moorkop Mahomed, Is 't werk'lijk waar, of zei je 't zoo maar, Was dit de laatste sigaret? De doos is leeg, o, groote Heer', U hebt er nu geen enk'le meer'. Waarom ook Uw zin op één merk toch gezel. Probeert nu nog eens zoo'n and're sigaret. Doch Omar sprak: Neen, Moor, geenszins, Er is slechts één Mavrides' PJRINCEl EGVPTIA CIGAR ETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten dient een amendement in om in 5 van het besluit te lezen I 131.300 lnstede van f 122.030 (zijnde de bijdrage in de kosten van openbare werken.) De heer Gerritsz is het eens met den heer Reinalda wat aangaat dit ge val. De heer Mizerus zegt. dat de com missie voor Openbare Werken ook te gen punt 5 der voordracht bezwaar had. De wethouder Gerritsz zeide dat het col lege van B. en W. moet medegaan met een Raadscommissie. Waarom deed dan het college het niet in dit geval? De heer Bruch die Indertijd waar nemend wethouder van Openbare Wer ken was. verdedigt de voordracht als zijnde een billijke. Spr. verdedigt verder de voordracht van B. en W. ter voorko ming van een langdurige administra tieve procedure. Het amendement van den heer Rei nalda op art. 5 wordt aangenomen met 21 stemmen voor en 14 tegen. De geheele voordracht van B. en V/. wordt aangenomen. PUNT 7. Voorstellen van B. en W. tot verkoop van grond aan a. de B.-akenburgstraat aan 5. Rutte, b. aan de Slachthuisstraat aan P. Marree en c. aan ae Transvaal- straat aan de Haarlemsche Stoomverf- fabriek. De heer C as trie urn wenscht- eeni ge nadere inlichtingen van B. en W. ten opzichte van punt C. De heer Gerritsz zet uiteen dat het van belang is voor de gemeente uit een oogpunt van arbeidsgelegenheid dat de Haarlemsche Stoomverffabriek ie Haarlem blijft. Voor den grond wordt een. behoorlijke prijs betaald. Tegen stank kunnen de noodige maatregelen geixomen worden. Tegen punt C verklaart zich de heer Castricum, De voordracht van B. en W. wordt aangenomen. Op voorstel der lxeeren MeUers, Van de Kamp. Koppen en Reinalda worden de andere punten der agenda: het voor stel van B. en W. tot aankoop van grond ten zuiden van den Slaperdijk en de benoemingen, aangehouden. Tegen zes uur gaat de Raad uiteen. SCHEEPSBERICHTEN Alchiba 8 Oct. v. Montevideo, Buenos Aires n. Rotterdam. Albireo 10 Oct. v. Hamburg n. Am sterdam. Ares 9 Oct. te Bremen v. Galveston. Alphacca p. 9 Oct. Las Palmas, B. Aires n. Rotterdam. Arendskerk 10 Oct. v. Sydney n. Rot terdam. Batoe 8 Oct. te Rangoon van Calcutta. BurgerdiJk, 9 Oct, te Philadelphia, v. Rotterdam. Breedijk p. 9 Oct. Azoren. Java n. New-York. Bandoeng p. 9 Oct. 10 u. Finisterre Rotterdam n. Java. Eemland 10 Oct. v. Victoria. B.-Aires n. Amsterdam. Gemma 10 Oct. v. Singapore, Amster dam n. Wladiwostock. Grootend ijk G Oct, v. S. Francisco. Antwerpen n. Pacifickust. Hans Arp, 9 Oct. v. Amsterdam n. Curasao. Hercules 10 Oot. v. La Guaira n. Santa Marta. Johan de Wit, 10 Oct. v. Suez, Am sterdam n. Batavia. Kertosono 10 Oct. te Sabang, Rot- therdam n. Java. Kinderdijk 8 Oct. v. Astoria n. Rotter dam. Kota Inten 10 Oct, te Batavia n. Rot terdam. Kennemerland 9 Oct. v. Rio de Janeiro Amsterdam n. Bueons Aires, Lochgoil 7 Oct. tc San Francisco v. Rotterdam. Maasland 9 Oct. v. Lissabon, AmcL r- dam n. Buenos-Aires. Mir.crva 9 Oct. 19 u. v. Havre. San Pedro de Macoris n. Amsterdam. Nickerie 5 Oct, v. Paramaribo n. Am sterdam. Pol yd ar us 8 Oct. v. Padang n. Am sterdam. Sibajak 10 Oct. v. Batavia n. Rotter dam. Stadsdijk. p. 9 Oct. Azoren, Puerto Plata n. Havre en Amsterdam. Tjimsnoek 8 Oct. v. Hong Kong n. Amoy. Volenaam 10 Oct, v. Rotterdam n New-York. Van Spilbergen 8 Oct. v. Be!aw.-Deli r.. Saegon. Waaldijk p- ZP Oct. Lizard. Philad. n. Rotterdam. Zosma 10 Oct. te Genua, Amsterdam a. Japan. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 12 OCTOBER HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuzick door het Tno Sjouwerman. 6.00—7.15 Dinerooncert door het kwar tet Rentmeester. 7.157.45 Lezing van wege 'iet Onder wijsfonds voor de Binnenvaart. Schip- persles. 8.05—9.30 Kamermuziek door het Am- sterdamsche strijkkwartet en J. Hy- rnann. piano. 9.50 Persberichten. 10.00 Aansluiting v. den Stadsschouw burg te Arnhem. Concert door het Om- roep-orkest OJLv. Nico Treep. Hé'.éne Cals. sopraan. 11.00 Sluiten. HUIZEN 340.9 M. Na aar 1870 ML 12.301.30 Concert door het K. R. O.* Trio. 3.004.00 K.R.O. Vrouwenuurtje door Mevr. J. Kaller—Wigman. 4.00—5.00 Gramofoonmuziek. N C.R.V. 5,006.45 N.C.R.V. Mevr. II. Helder manSmit. piano. B. de Wilde, clari net. D. J. Vos. viool. 7.007.30 K.R.O. Cursus paedagogia door D. J. v. Dael. 7.40 V.P.R.O. Cathechisatie, Ds. J. v. Dorp: Het oude Testament (Inleiding tot den Bijbel). 8,15 VP.R.O. A. Potli, viool. W. Bre- derode. altviool. F. Zurhaar. cello. Th. Kneifer, contrabas. H. Schouwman, plano. 8.45 V.P.R.O. Prof. Dr. J. Lindeboom: De Hervorming: (De Hervorming als cultureel verschijnsel). DAVENTRY, 1G00 ML 10 35 Kerkdien»t. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert (viool, piano). 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.45 Berichten. 2.50 Voor dc scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing. 4.00 Muziek. 4.05 Concert voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Landbouwber. 7.05 Liederen van Schuoert voor so praan. 7.20 Muziekcritiek. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Religion as Law. 8.05 H. Henschel, sopraan. 8.20 Symphonieconcert. Orkest o.l.v. Sir. Th. Beechman. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 f Vervolg) Symphonieconcert. 10.20 Nieuwsberichten. 10.25 Causerie. 10.40 Vaudeville. Dansorkest eh va- riëté-artisten. 11.04 Een verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS ..RADIO-PARIS" 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestconcert. 8.50 Symphonieconcert. Daarna „Ma- rouf", opera van Rabaud. Orkest, koor en solisten. LAXGENBERG, 4S9 11.30 Mechanische muziek, 12.251.50 Orkestconcert. 4.20—5.05 Concert, Zang en declamatie 5.05—5.50 Orkestconcert. 7.20 Concert door het Kleln-Werag- orkest. 7.50 De oude klassieken: Platon, Bew. en regie van C. Hagemann. Daarna tot II.20 Dansmuziek. KöNIGSWÜSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN) 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Dialogen der wereldliteratuur. Dc Klassieken: Platon. Met muzlekbcgcL HAMBURG 395 M. 5.20 Orkestconoert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Oude klassieken. Platon. Met mu- ziekbegel. Daarna tot 10.20 cabaret. BRUSSEL. 509 ML 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8 3510.35 Concert. Mme. Villiers— Waucquez. zangeres. Orkest. 10.0010.35 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11