Jüiiuritt WIJ, ZELFSTANDIGE VROUWEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 OCT. 1928 VOOR DEN HERFST EN DEN WINTER. Als er één ding Is waarvoor de vrouw om dezen tijd mode-bladen door zit te snuffelen, dan is hot boch zeker wél om vrat te weten te komen wat voor genre mantel er dezen winter in de mode zal zijn. Onze meening is dat de eenvoudige strakke coupe ook dit seizoen nog wel gehandhaafd zal blijven, naast de meer weelderige soorten. Onze teekening (mo del 247) geeft precies het type weer, dat wij op het oog hebben, het ls het genre „iecht omlaag". Ben zachte tweed.-sloi' met een kleine ruit zal zeer passend zijn. liefst versierd met een rolkraag en manchetten van uw lievelinesbont Aan trekkelijk is vooral de zeer royale over slag van het voorpand, hetgeen zoo warm en zoo aangenaam is op koude dagen. Voor normale malen heeft men noodig 2.75 meter van 125 breed. Het knippatroon kost 5.5 cent cn is onder no. 247 verkrijgbaar voor cle maten 42, 44. 4<i en, 48. Een enkele oogopslag naar het ja ponnetje. dat wij naast den herfstmantel afbeelden, doet reeds zien dat het een aantrekkelijk modelletje is. dat zonder veel heksenwerk te maken moet zijn. Er is echter een geheimpje aan verbon den dat men niet zoo snel ontdekt. Het is namelijk de zeer modieuze en flats leuze klokvorm aan den linkerkant van de rok. Deze wordt bereikt door het in zetten van een Vsvormige godet, zooals liet din grammetje, dat er ter verduide lijking bijgeteekend is. laat zien. Als u slank en recht bent. zult u misschien prefereeren de breede taillestrook niet te gebruiken en het lijfje recht af te la* ton hangen, waardoor de schuine heup; lijn, welke blouse en rok verbindt, nog wordt geaccentueerd. Het japonnetje staat fleurig met een kraagje en man chetten van wit piqué cn een das en strik in harmordeerende kleur Het kni?e patroon kost .55 cent en is onder no. 246 verkrijgbaar voor do boven-maten 42. 44 46 en 48. ELISABETH ARDEN OVER SCHOONHEID. De bekende Engelsche uitvindster van tallooze schoonheidsmiddelen, massage systemen enz. Elisabeth Arden, die al leen reeds door haar duizenden adver tenties over de geheele wereld bekendheid heeft verworven, vertoefde onlangs te Berlijn en had een gesprek met een redactrice van het blad Tempo. „Ik heb", aldus mevrouw Arden, „mijn cosmetics en andere schoonheidsmidde len alleen uitgevonden en in den handel gebracht omdat er zooveel vrouwen waren, die alleen neg door kunstmid deltjes haar verschijning op peil kon den brengen. Hieruit moet niet de ge volgtrekking gemaakt worden, dat ik zeg, dat schoonheid door mijn middelen of systemen verkregen kan of moet worden. De ware schoonheid verkrijgt men op andere wijze, maar als het daar voor al te laat is, zie, dan ben ik de helpster in den nood on ik verzeker u, dat ik het een heel eind gebracht heb in die kunst! Echter zal het ook mij n:.olt gelukken om het Moeder Natuur te verbeteren!" Op een vraag van de redactrice, welke andere wijze voor het verkrijgen van schoonheid Mevrouw Arden dan wel op h?t oog had toen zij daarover sprak, antwoordde de schoonheids-prof ete: „Elke vrouw kan schoon zUn. Schmink, poeder enz. doen daar niets toe. Voor schoonheid is allereerst noodig de goede gelaatsuitdrukking en voorts de lach. Lachen staat, jeugdig en jeugd is altijd mooi. Het lachen gaat gemakkelijk als men optimistisch gestemd is. Jeugd en schoenheid worden het meest, gebaat door dieet en gymnastiek. Gymnastiek ls alles, het maakt de te zware deelen slank en de magere mollig. Wasschen met citroensap, gemengd me: tt sik. doet wonderen. Voorts veel fruit en groenten eten. De huid meet met goeds, zuivere crème gemasseerd wor den. van rimpels is dan geen sprake. En waar vragen wij onszelf en elkaar nu af blijven dan onze lieve rimpelige oudjes, die den vrede van het leven geleerd hebben, maar die volgens Jrl ideaal van mevrouw Arden, met gladde glimlachend? poppengezlchten rr reten ror.dloopcn. Geen oude vrouwen meer 't is cm bang van te worden! RECEPT. Aar.'rppalda. Op VA pond koude B •rciijprwlen neemt men 3 lenels sta de, 5 eetlepels azijn, peper, zout, 1 ge. snlpperd preitor. 1 lepel gehakte peter selie 1 theelepel maggt's aroma. De koude aardappelen snijdt men in plakjes klopt de olie met den azijn door elkaar, voegt daar wat peper en zout bij, het pr?itjs, de aroma cn de peterselie, Dit 5f '.«sje mengt men voorzichtig door de aardappelen, zeodit de plakjes heel blij. ven. De sla vóór gebruik minstens een uur laten staan. 3U gebakken visch pnyiakt hot heerlijk. VOOR AANDACHTIGE MOEDERS. Zal uw dochtertje opgroeien met een frissche gezonde kleur, een mooie teint? Als u dat wenscht is het een levensbe lang te zorgen dat inwendige verstoppin gen steeds vermeden worden. Daarvoor is het noodig dat uw meisje oplettend wordt gadegeslagen en wanneer blijkt dat de ingewanden hun werk niet ge regeld doen, moet een zachtwerkend laxeermiddel gegeven worden. Er zijn er in den hardel. welke de kinderen be paald lekker vinden. Zij reinigen de in gewanden en brengen het gestoorde me chanisme van de maga weer op orde. De oogen blijven helder, de gelaatskleur frisch en mcoi en de huid vry van puist jes cn uitslag. DUIZEND EN ééN HANDIGHEIDJES. Weet u wel. dat u z?lf een heel goed brandb juechm icJitol kunt maken, om een begin van brand te blusschen? Doe op 5 liter water, pond zout en 1/2 pond amrr.miak-zout. Doe dat in een groote flesch en bewaar het op een plaats, waar iedereen dodelijk bil kan. Het is een goed idee, om een traploo- per altijd een el langer te nemen, dan neo-dtg ls om de trao geheel tie .beieggen. Daardoor kunnen we den looper van titd tot tijd opschuiven (naar onder of naar boven zoedta t. _r telkens een ander stuk beloopen wordt; door dus die één el meer te nemen, doet u twee keer zoo lang met den boelen loopetr. Doe bij erg zure vruchten (appelen enz.) <We men kookt een snuifje zout. U zult dan veel minder suiker noodig hebben. Ben prachtige meubel politoer verkrijgt men door gelijke deelen gekookte lijnolie cn donkere azijn (fcïerazi'n) in een flesch t>s öoen en goed te schudden voor het gebruik. Mahoniehout moet men afnemen met azijn of koude thee. Wormgaatjes in meubelen moet men rrcéheidene keeren overpecseelen met petroleum. Dan de gaatjes vullen mot (vlceübaar gemaakte) paraffine (was), waarna men het geheel vernist, om alle lucht af te sluiten. Hoe ver gaat onze zelfstandigheid? In deze rubriek is het al eens eerder gezegd: wy vrouwen zijn geneigd tot overdrijving. Als wij ons eenmaal voor iets interesseeren, moet alles er voor wijken om het tot een goed einde te brengen. Zulk een volharding zou een pracht-eigenschap zijn, wanneer we dan ook maar eens met omstandigheden wisten rekening te houden, maar daar aan ontbreekt het nogal eens. Eer. meisje heeft liefde voor de studie opgevat, zij geeft zich met hart en ziel aan haar vak, en zij is voor niets anders toegankelijk. Haar mannelijke medestu denten verbazen zich over haar enormen ijver en werkkracht maar een vroo- lijken studententijd heeft dat meisje niet. Een andere besteedt haar tyd in dienst der liefdadigheid, offert er haar leven voor op, maar in haar overgrooten Ijver onderzoekt zy niet nauwkeurig ge noeg, wie wel en wie niet van haar lief dadigheid gediend zijn. En dan worden soms de beste bedoelingen bespot en ge hoond. Een derde gaat öp in haar huishouder. maar ze gaat er tegelijkertijd in ónder, want niets heeft verder meer haar belangstelling en hoe gesmeerd het huishouden overigens ook loopt, de om geving ondervindt toch de nadeelen van di&n niet te stuiten ijver. Een werkende vrouw, en ook een huis. vrouw zijn tegenwourdig zelfstandige menschen, die een vrijheid hebben ge kregen, welke haar een gemakkelijkheid van bewegen geeft, die onze overgroot moeders paf zou doen staan, en die "y ons zouden benijden bovendien. Maar ook met onze zelfstandigheid gaan we weieens op hol en dat geeft menige bot sing met de andere ssxe, welke even goed vermeden zou kunnen worden. Iedere vrouw zal direct moeten toe geven: gemakkelijk is het niet. Een man verlangt zekere zelfstandigheid van de vrouw, en als zy die niet heeft, wordt hij ongeduldig of lacht haar uit. Een vrouw of meisje, dat geen reizen gewend is, zenuwachtig heen en weer loopt als de trein binnenkomt, niet tot een coupé kan besluiten en aan ieder die in haar weg komt, vraagt of dit nu wel de goede trein is, heeft hard kans aan haar me dereizigers een spottend lachje te ont lokken. Maar wanneer een ander in die om standigheden resoluut op een niet- rooken-coupé afstapt, het portier opent, haar zware koffer met een Hinken zwaai in het net deponeert, het raamp je opent, een krant openvouwt en gaat zitten lezen, wordt zij voor een „man wijf" uitgemaakt. Zoozeer zijn wij daar zelf ook var. doordrongen, dat menige vrouw even eens die benaming geeft aan de betref fende persoon. Toch is dat onrecht vaardig en ondoordacht: een vrouw die een warm. beschermd familieleven heeft. behoeft niet zoo op te ireden als een andere die haar eigen brood moet ver diener.. Stel u voor een jong mc-isje, dat dage lijks op haar kantoor hard moot werken, wil zij vooruit komen of zelfs maar haar betrekking benouden Zulke vrouwen worden icsoluut in haar optreden: zU moeten haar eigen beslissingen nemen, zij zorgen misscluer. voor haar eigen maaltijden, moeten haar geld zelfstan dig belieeren en dan natuurlijk altijd zoo zuinig mogelijk en mesten allerlei werk jes doen, die een getrouwde vrouw aan haar man kan overlaten. Is het wonder, dat zij weieens al te resoluut worden en daardoor een haast mannelijken indruk maken? Waar ls hierbij de scheidings lijn tusschen een flinke, werkende vrouw, die optreedt zonder bazigheid en een halven man, die de verwondering en lachlust van velen opwekt? Daarbij komt nog dat sommige van die werkende vrouwen eigenlijk volgens haar aard in het geheel niet geschikt zijn om zelfstandig op te treden, maar veeleer van anderen zouden kunnen afhangen. En zoo simuleeren zij een on afhankelijkheid die zy niet voelen en die maar al te gemakkelijk daardoor in bazigheid en vinnigheid ontaardt. En o zoo graag zouden zij al die zelfstan j digheid laten schieten om een plaats in de maatschappij in te nemen, die min der mannelijke eigenschappen ver langden. De andere sexe kan lachen om die al te groote zelfstandigheid van sommige vrouwen, wanneer zij er direct mee te maken hebben, worden zij er boos en ongeduldig om. Een verloofd meisje, dat tot voor korten tijd haar eigen brood heeft verdiend en dat in een vreemde stad den euvelen moed heeft zelf den weg te vragen, terwijl hy erby is, zal zeker niet spoedig dank van hem ont vangen, dat is zijn werk, meent hy. Ky heeft gelyk, maar het meisje is zoo ge wend al zulke dingen zelfstandig te doen, dat het haar moeite zal kosten, die kleine gewoonten weer af te leggen. Is zy echter alleen uit dan komen die kleinigheden weer op haar neer. Zelfstandigheid hebben de vrouwen moeten leeren en zy zyn er al aardig ver in gevorderd, dat wil zeggen dat zij de overtuiging die leidde tot mannelijke onflatteuze kleeding. grove manieren, luid spreken en bazigheid, hebben lee ren inzien als het verkeerde standpunt. Menige werkende vrouw van onzen tyd die werkelyk wat beteekent in haar werkkring, gaat met zorg gekleed, heeft vrouwelyke manieren en weet te schik ken en te plooien als dat noodig mocht zyn. En dan zal zy ook den slag hebben om, evenals haar getrouwde zusters, het initiatief tot allerlei kleine en be- langryke handreikingen over te laten aan den man, die in dat opzicht de vrouw nog graag ziel als degene die be schermd moet worden. En beschuldigt gy allen, zelfstandige vrouwen, my nu niet van ouderwetsc'n- heid, die den man ziet als dengene, die ons vrouwen klein en onderdanig moet houden zulke beleefdheden en hulp komen voort uit een gevoel van ridder - ïykheïd, dat wy ons met een gerust ge weten kunnen laten aanleunen: zoo lang wy een persoonlijkheid blijven, boeten wy daarmee geen greintje zelf standigheid in. MENU Konyn Appelmoes Aardappelen Bessenvla. Het kofiyn wordt van binnen en van Duiten goed gewasschen, met kokend water overgoten en met zout en wat pe per inge\vreven. Een half ons versch vet wordt in lauw water gewasschen, in dunne plakjes gesneden en dit in een braadslee met deksel erop uitgebraden Als de kaantjes eruit zyn gehaald, wordt er anderhalve deciliter water bij gegoten en het konijn hierin gestoofd onder vaak bedruipen. Na een uur on geveer wordt er een klein ons boter DiJ- gedaan en het wild hierin verder gaar gebraden, wat ongeveer een half uur duurt. De jus wordt afgemaakt met een scheutje melk en wat water. De appelen worden in vieren gesne den. kroontjes en steeltjes verwijderd, de appelen met de schil in weinig water gekookt, door een zeef gewreven, met de suiker vermengd. De appelmoes moet: voor al zoo dik zyn, dat zij op het bord niet als een dunne pap overal doo: loopt. Voor het dessert nemen wjj: 2 d.L. bessensap, 2 eieren, 1 eetlepel maïzena, 3,'4 ons basterdsuiker. Schil van een halve citroen. Het schilletje moet aftrekken in de suiker, 1 eidooier en de basterdsuiker schuimig geroerd, waarna de maïzena er door gaat Het tweede eiwit worde stijf geslagen, en daarmee de kokende bessensap voorzichtig by het maïzena- rr.n.igsei gegoten onder goed roeren. Daarna steeds roerende moet het even zacht doorkoken. Het schilletje wordt eruit genomen en de vla r,u onder goed kloppen by het eiwit gevoegd. Er wor den soesen of biscuits bij gepresenteerd. E. E. J.—P. WAT VROUWEN NIET WILLEN WETEN I Dat wanneer een vrouw belooft te gehoorzamen, zy het ook eens een keer moet doen. Dat zy deunmtjes en aschbakjes niet als interna Klont i belangen moet be schouwen. Wat is het nut van al dat voetenvegen als men de liefde ermee uit. huis veegt? Dat een man gelukkig ls met een goed verzorgd tehuis, maar dat het hem niet interesseert om eiken avond te hoorer. hoe dat verzorgen vandaag is gegaan. Dat een vrouw vóór haar trouwen een examen zou moeten afleggen voor het koken van een goeden maaltiid. Dat een vrouw vol moet houden haar man te zeggen dat zU van hem houdt Misschien zal hy het niet heélemaai gelooven, maar het zal hem aanmoedi: gen en let op, hy zal gaan spinnen! Dat die beste methode om te zorgen, dat een man een hekel aan zyn schoon-familie krijgt is om deze steeds over don vloer te hebben. Dat mannen de vrouw haten, die al tijd iets van een ander te zeggen heeft. Dat een man misschien om der wille van den lieven vrede toe zal geven als er maar lang genoeg doorgegeurd cn ge treiterd wordtmaar wat een leege overwinning is dat niet voor een den kende vrouw! Dat een man wel degelijk opmerkt wat zyn vrouw draagt ook al lijkt het van niet. De vrouw, die half gekapt in haar peignoir beneden komt als haar man geschoten en gekleed aan het ont bijt zit. doet meer afbreuk aan haar huwelijksgeluk dan zy zelf op dat mo ment zal vermoeden! WAT MANNEN NIET WILLEN WETEN! Dat een vrouw er niét uit kan zien als een Paaisienme van een halven me ter oude kant. een gulden en een dosis verbeelding. En evenzoo, hoe han dig zij ook moge zyn, kan zy niet eiken dag een fijn diner klaar maken van een laag huishoudgeld. Dat een wouw spijkers kan slaan, zeil leggen, onderhandelen met een tim merman, een auto besturen en geld ver dienen, minstens even goed als een maai (zoo niet beter) als het maar moet. Dat een vrouw alles wil doen voor een kus, maar dat men nooit veel by haar bereikt door met een bijl te dtreL gen. Dat in werkeiykheld geen enkele vrouw het in haar hart leuk vindt als haar man andere vrouwen dan de zijne mooi vindt. Dat een vrouw tot het einde van haar huwelijk door haar man het hof ge-, maakt wil worden en dat zy jong blyft als hy het doet. Dat een vrouw dat onverwachte kleine cadeautje meer op prys stelt dan een mooie vos of een piano, die gegeven werden omdat het tiid was iets te geven. Een onverwachte attentie toont, dat haar man aan haar gedacht heeft en een vrouw houdt daarvan. Dat het een vrouw goed doet af en toe eens te huilen. Het verlicht haar ze nuwstelsel en geneest haar onmiddeb ïyk. Echtgenooten moeten in zulke ddm gen kalm en dragelijk zyn, in plaats van kwaad te worden en het huis op zyn kop te gaan zetten.' Dat een vrouw haar man graag goed verzorgd en goed gekleed ziet en dat hy daarom niet zco nonchalant met zijn kleeren moet zyn. OVER TWEE ENSEMBLES EN NOG WAT. De tyd schrijdt voort en de mode gaat vcort, zich meer en meer te bewegen in de richting van de meer „vrouwelyke iyn", zcoals men dat noemt, waarmee men bedoelt, dat onze mantels en ja ponnen een zekere soepele ruimte en een geraffineerdheid van détail en garneering vertoonen, als herinnering aan een vorig tijdperk. Onder de vele practische nieuwigheden hoort zeker de losse bontkraag. Dat is een kraag van „vos" of iets dergelijks, die men naar believen op een mantel draagt, of er af laat. Deze kraag wordt gesloten door het samenstrikken van de twee zijden linten (aan elk uiteinde van den kraag één). De uitednden van de linten zyn nog weer versierd met een „kwast" van bont. De mode-huizen gaan voort, met „mode; kleuren" te voorspellen. Zoo luidde één van die profetieën: Men zal dezen win; ter zeer veel zwart dragen, zoowel overdag als des avonds; ook veel blauw en groen; verder rood. een heel zachte tint, die men „vanille" heeft gedoopt, en ten slotte nog een zeker bruin, met een roode glans erin, dat men „cacao" noemt en zeer in den smaak moet val len. MOOIE JURK VOOR MEISJES. Fluweel is de aangewezen stof vcoi een jurk als deze. niet alleen omdat het behalve het zoomen geen bewerking meer eischt maar- ook omdat zooals ieder moeder weet fluweel opgedra gen kan worden tot-den laatsten draad, er is bijna geen andere stof. die in dit op= zicht met fluweel kan concurreeren. Er moet een kleine opening gelaten worden midden in het voorpand van het lyfje, teneinde het aantrekken mogelijk te ma ken. Deze opening sluit men met een kruiselings koordje en het geheel worde om zoo te zeggen onzichtbaar door den strik, waarmede de beide einden van het ronde kraagje gesloten worden. By liet patroon is een lange en een korte mouw gevoegd. De lange mouw bestaat uit één stuk. Met korte mouwen heeft men 2.25 meter stof noodig van 90 breed (of 87.5) en met lange mouwen een halven meter stof meer. Het knip patroon is verkrijgbaar voor meisjes van 10 tot 14 jaar, onder no. 248 en kost 55 cent. DE TAAK DER VROUW. Hoezeer wij moeders onze kinderen ook beminnen, hoezeer wil ook steeds bsreic! zijn om hunnentwille ons vele of fers te getroosten, tóch ziin er momem ten, waarop het een harde en afmatten de taak lijkt steeds op kinderen te moe ten letten en voor ze te zorgen. Wanneer wij dit bedenken springt des te meer de juistheid in het oog van een zinsnede, welke wij onlangs lazen: „Sentimenteele en verbssldingszieke menschen zeggen dat het moederschap de schoonste taak in de wereld is, Dat is zoo, maar het valt niet te ontkennen dat de afmattende, geduld'-beproevende aard ervan het tevens tot de moeilijk, ste en zwaarst te dragen taak maakt Weinig mannen zouden met een moeder willen ruilen, ondanks hst feit. dat zij zelf klagen over him eentonige, zware dagtaak!" Het eindeloose werk van de huismoe der wordt zco vaak onderschat, zelfs ge trouwde mannen z-iin zoo zelden in staat te beseffen hoeveel moeite en op offering er gepaard gaat met het in goede orde houden van een huishouding, en daarom is het des tc dankbaarder en aangenamer voor een vrouw, als zy bemerkt, dat by tijd en wijle haar werk tenminste wordt gewaardeerd en men haar op prys stelt, In de beide ensembles od de teeke ning ziet men de „echt vrouwelijke lijn" toegepast. Links een heel aardig, vol* gens de allerlaatste mode-voorschriften. De japon is van lichtgrijze crêpeüla. Langs den hals en langs den onderkant van het lichtelijk overbloesende ïyf.ie loopen verschillende rijen zilvergrijze stiksels. De ceintuur is heelemaal met zilvergrijze zijde bestikt. en de plooien op zy in den rok loopen vast in een driehoek vantf stiksels. De mantel is van lïchtgryze drapella. De garneering wordt gevormd door zilvergrijze stiksels aan den onderkant van de wijde moir. wen en aan de hoeken van den kraag van petit-ga-is. Rechts een japon van roestroode crêpe, met plooirok, en een mantel van drapella, in dezelfde kleur, waarvan de mouwen gegarneerd zyn met ingestikte plooien. De kraag is van grys bont. Voor de beide japonnen is resp. noodig 3-25 M. en 3.75 M. van 1 M, breedte, voor de mantels alle twee 3 M. van 1.40 M. breed. MADELEINE. THUIS. Het woord thuis roept altijd eenigs- zins de herinnnering op aan een lekker plaatsje bij den vroolyk brandenden haard en de tyd is alweer daar, dat wy weldra de vuren zullen moeten stoken. Menigeen zal zuchten als zij denkt aan het vele extra werk dat ermee verbonden is, maar wij zyn er zeker van dat ieder een het met ons eens zal zijn dat er iets gezelligs en huiselijks is in het ide? van den naderenden winter. Een oude man vertelde ons eens, dat hy in zyn jongen tyd een zeereis had gemaakt en maandenlang alleen van huis was geweest. Dikwyls dacht hij in zijn eenzaamheid aan huis en dan zag hij zijn familie altijd in een kring om de kachel zitten, zooals zy gewend waren te doen op winteravonden. Zy waren ook in lente en zomer altyd by elkaar geweest, maar het was niet in de'zon neschijn, dat hy hen terug zag in zijn visioenen, doch in den glans van het haardvuur, NUTTIGE GEZONDHEIDS. WENKEN. Drink eiken dag verscheidene glazen water. Het is bijzonder goed voor de zui vering van den inwendigen mensch en knnt uw huid ten goede. En gebruikt u zooveel mogelijk versch, ongekookt fruit? Sinaasappelen, vooral zyn buitengewoon gezond. Geef den kinderen eiken dag een sinaasappel. Als u door en door nat bent van den regen of kil en koortsig door vochtig weer. neem dan een voetbad in heet water met mosterd. Het voorkomt al licht verkoudheid. HET POEDEREN EN DE NEUS. Aan de deur van de kamer, waar het groote onderhoud zal plaats vinden, mis schien voor een betrekking, misschien voor een examen of aan de deur van de kamer, waar straks de gansche fa milie van hém hare critdsche blikken onderzoekend op u zal laten vallen, daar vraagt ge u allicht even af: „Hoe _ie ik er uit?" of (wat veel meer in den geest deT moderne vrouw is) „Moet myn neus gepoederd worden?" Er zullen wel geen menschen meer zijn, die het een vrouw kwalijk nemen als zy probeert, haar teint zaoht en mooi te houden door het gematigd gebruik van een beetje poeder. Het zou even dwaas zijn een heer kwalijk te nem:n dat hij zich scheert. Maar Let is een feitwie er eenmaal mee begint, heeft den geheelen dag het gevoel dat het nu toch hoog tijd wordt om weer een- te poederen. Dat is een verderfelijk idee en men moet het bij zichzelf zoo snel en zoo ra dicaal mogelijk bestryden. Een enkele maal het poederkwastje gebruikt en daarna zyn er wel belangrijker dingen om aan te denken dan alleen het uiter lijk!

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14