BUITENLANDSCH OVERZICHT Prijsverlaging Koolzuur 'N ENGELSCH WIT- EN EEN FRANSCH GEELBOEK VAN OVERTUIGENDE WAARDE, talmt niet! de Centrale STADSNIEUWS ZEER BELANGRIJKE OPENBARE VERKOOPING a f 3.50 per 10 K.G. D00RNEB0S, Gierstraat 62. MEN RAAKT ONTSTEMD 24 VOOR UW WINTERKLEEDING enz. N.V. HANO - Schotersingel 5 HANDELSHUIS HET CENTRUM WAAROM EEN WINTERJAS NAAR MAAT? Prima VELOURS ULSTERS vanaf f45.- RATINé WINTERJAS vanaf f50.- F. H. v. cl. SCHAAF, Frankestraat 16 HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 23 OCT. 1928 Een duidelijk resume T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Hieronder vinden onze lezers een uit treksel waaruit de beteekenls mag blij ken van 't Engelscbe Witboek dat bet volle licht bedoelt te werpen op het Fransoh-Engelsoh vlootaccoord. Tevens is op denzelfden tijd gister middag aan Quai a'Orsay, het Fransche Geelboek uitgekomen dat parallel loopt met en aanvullend werkt op de Engelsche publicatie en eindelijk ten doel heeft om aan te toonen: lo. dat de Fransche en Engelsche regeeringen dcor hun poging om het op maritiem gebied eens te worden in de lijin bleven van hetgeen op d« Ontwapeningsconferentie werd voorgesteld; 2o. dat men hier reden had aan te nemen, dat Amerika zich met de gemaakte afspraken vereënigen zou en dat Frankrijk alles gedaan heeft wat het kon om Amerika's adhaesle te verkrij gen. Ter staving van het onder ten eerste genoemde, haalt het Fransche Geelboek de verschillende uitlatingen van Jhr. Loudon aan. die als voorzitter van de voorbereidende ontwapeningsconferentie herhaalde malen gezegd heeft dat het wensdhelijk was (omdat de gemeen schappelijke pogingen zoo weinig resul taat opleverden) 'besprekingen te houden van kanselarij tobkanselarU.om te trach ten aldus tot een basis voor gemeen schappelijk overleg te geraken. Daarin zouden later dan andere mogendheden kunnen volgen. In het Geelboek geeft men een uit voerig (exposé van hetgeen leidde tot het Engelsch-Fransch compromis, zooals dat ook in het Engelsch Witboek wordt uit eengezet. De wcderzijdsche tegenwerpin gen en de concessies, van twes kanten tenslotte gedaan, worden evenals de on derhandelingen die er het gevolg van waren, opgesomd. Van gewicht is dat Briand verklaart dat hij het als een sterk argument voor Amerika's adhaesie beschouwde dat, om dat de kleinere categorieën kruisers niet gelimiteerd werden. Amerika er daarom net zooveel ken gaan bouwen als het wilde. indien het in dit opzicht met Engeland gelijk wenschte te komen. Inmiddels was de heftige pers-cam pagne in Amerika tegen de Fransch- Engelsche onderhandelingen begonnen- Als antwoord hierop, gaf de Fransche regeering haar zaakgelastigde te Washington opdracht de Amerikaansohe regeering nogmaals de werkelijke draag wijdte van de gevoerde onderhandelingen aan te tocnen; Daartoe werden dien zaakgelastigde twee documenten ge stuurd met instructies en gegevens. Het zijn deze fameuze documenten die natuurlijk ook in het Geelboek zijn op genomen die te vroeg gepubliceerd warden, dank zij de indiscretie van de door Horan van berichten voorziene Hearst-biaden. Parallel met een passage aan het Engelsche Witboek loopt aan een phrase uit het Fransche geschrift waarin wordt medegedeeld dat Lord Cushsndun eveneens d'en Engelsohen zaakgelastigde in Washington "de noódigc gegevens heeft verstrekt om de Ameri- kaansche perscampagne te ontzenuwen en aan te toonen dat de lezing als ?ou Engeland opzettelijk Frankrijk te land en Frankrijk Engeland ter zee, vrijlaten, totaal onjuist was. Zoo vormen het Franscbe Geel- en Engelsche Witboek een duidelijk résumé van dingen die wij eigenlijk al wisten, maar die in chronologische volgorde geplaatst aan overtuigende waarde winnen, en die 'belangrijke documenten zyn in de geschiedenis van de zeer aar zelende pogingen om tot ont(?)wape ning te geraken, F. A. 't Witboek verschenen! LONDEN. 22 October (Router). Het Witboek met betrekking tot het En gelsch-Fransch vlootvergelijk vermeldt het gesprek op 9 Maart tussohen Briand en Chamberlain te Genève ge voerd, waarbij Ghamiberüain na heb uitspreken van zijn spijt over de meeningsverchillen tus- schen Groot-Brittannië en Frankrijk betreffende de maritieme en militaire vraagstukken, de aandacht van Briand vestigde op de gewijzigde voorstellen van de Britsche Admiraliteit en het denk beeld opperde, dat indien de Franschen een concessie konden doen op maritiem gebied, de Britsche publieke opinie er waarschijnlijk in zou toestemmen, dat INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. per regel. Kunr Ge inderdaad rustig slapen terwijl Gc weet. dat „als er wat gebeurt" de Uwen onverzorgd achter blijven Een polis van De Centrale neemt die zorg weg. Met een geringe premie, die geen bezwaar kan zijn verze kert U een belangri|k bedrag. RUNSTRAAT. DEN HAAG de Britten op militair terrein iets zou den toegeven. Anderzijds kon Groot- Brittannië niet zijn standpunt prijsge ven, wat betreft de quaestie der leger reserves, tenzij een dergelijke concessie kon worden gerechtvaardigd door eer. soortgelijke concessie van de zijde van Frankrijk op maritiem terrein. Briand beloofde de voorstellen der Britsohe Ad miraliteit aan het oordeel der Fransche vlootautoriteiten te onderwerpen. Daarna volgden de nota's, gewisseld tusschen de Britsche en Fransche mi nisters van Buitenlandsche Zaken, wel ke leidden tot aanneming van het com promis, waarvan de bepalingen reeds door de bladen zijn gepubliceerd. Het Witboek zegt verder: De gezant van Groot-Brittannië te Berlijn deelde 4 Augustus aan Chamberlain mede, dat de Duitsche regeering eenigszins verbijs terd scheen te zijn door het bericht van het Engelsch-Fransche vlootcompromis en vreesde, dat het een of andere con cessie van den kant der Britsche regee ring impléceerde betreffende de beper king van de strijdkrachten te land. De gezant vroeg verlof aan de Duitsohe i-egeering de verzekering te geven, dat het vergelijk niets bevatte, dat onver- eenigbaar was met het verdrag van Locarno. Chamberlain antwoordde 5 Augustus met een machtiging voor zulk een verzekering en voegde hieraan toe, dat de tekst zelf uitsluitend betrekking had op de vlootbeperking, doch dat er een overeenkomst met de Fransche re geering bestond, tot stand gekomen vóór dat de tekst van het compromis was opgesteld, hierop neerkomende, dat indien de Fransche regeering met de Britsohe regeering tot overeenstemming kon komen, in de quaestie van de vloot beperking, laatstgenoemde regeering be reid zou zijn haar verzet op te geven tegen het standpunt der Fransche ro- geerlng en de meeste der andere regee- ringen wat betreft de quaestie der ge oefende reserves, welke een impasse ver oorzaakte in de voorbereidende ontwape ningscommissie in Maart 1927. Geen enkele andere verbintenis is door één der beide regeeringen aangegaan. Amerika's voorwaarden. Naar uit Washington wordt gemeld, verluidt in officieele kringen dat de Amerikaansche regeering waarschijnlijk geen bezwaar heeft tegen het deelnemen van Amerikaansche financiers aan de schadevergoedingsbesprekingen. De Amerikaansche regeering heeft geen bevoegdheid zich te verzetten te gen de instelling van een commissie, die hierover zal beraadslagen. Europa heeft echter aan twee voorwaarden te vol doen: ten' eerste aan een nieuwe rege ling van het- schadevergoedingsvraagstuk en ten tweede de ratificatie van de Amerikaansch-Fransche schuldenovereen komst. Eerst daarna kan overwogen wor den of de op 62 jaar vastgestelde tijd van aflossing dér schulden bekort kan worden. Ook de onderbrenging van een deel der Duitsche obligaties hangt van de vervulling van deze voorwaarden af. Bovendien is het de vraag of Duitsch land sterk genoeg is om tot deze uitgifte over te gaan en of Amerika een groot deel van de obligaties kan opnemen. Spoorwegongeluk in Joego-Slavië. AGRAM 22 Oct. (VD.) In Tuzla ontspoorde ten gevolge van een aard verschuiving een spoortrein. De loco motief en verscheidene wagens stortten om. Uit de puinen werden 2 dooden en 4 gewonden geborgen. Bloedige botsingen tusschen socialisten cn nationaal-socialisten. BERLIJN. 22 Oct. (V.D.) Naar uit Welzow (district Sprerniberg) gemeld wordt, is bet daar gisteren tusschen socialisten en nationaal-socialisten tot bloedige botsingen gekomen. De socia listen vierden in een zaal een feestje, waarbij zaoh drie nationaal-socialisten gevoegd hadden. Zij werden naar buiten gestuurd, waar zij eenige vrienden te hulp riepen. Een formeele vechtpartij was het gevolg waarbij enkele schoten werden gelost. Een der kogels trof den arbeider Sehulz zóó ongelukkig dat hij op de plaats dood bleef. De politie te Welzow en die uit de omgeving werden gealarmeerd. Zij arresteerde 17 personen, onder wie zich degeen bevinden zou, die bet doodelijke schot lieeft afgevuurd De wapens van de nationaal-socialisten werden in beslag genomen. De politie werd met een hagel van steeneu ontvan gen. NU OOK MACDONALD VERLOREN. Nu de Engelsche vlieger Mac Donald als verloren is te beschouwen, is het aantal menschen dat bij vliegtochten boven den Noordelijken Atlantlschen Oceaan is omgekomen tot 16 gestegen. Voorts hebben er bij pogingen om den Zuidelijken Atlantischen Oceaan over te vliegen, drie menschen bet leven ver loren- Wij ontleenen nog aan de N. R. C.: In een artikel in de Sunday Express vertelt mevrouw MacDonald hoe haar man tot het besluit v.as gekomen, om de poging met een licht vliegtuig te doen. Dadelijk nadat Lindbergh den Oceaan overgestoken was, hoorde Mac Donald in een Lor.censcb restaurant twee Amerikanen met elkaar spreken. „Ja", zeide een van hen. ..wij hebben Engeland, weer de loef afgestoken. Bij de eerste gelegenheid de beste kocht daarop MacDonald een vliegtuig en maakte hij 'aanstalten om te toonen i dat een Engelschman in moed niet voor een Amerikaan onderdeed. In Maart was hij van plan geweest daar een vliegtocht mee om de wereld te doen. Eerst van Londen naar China en dan naar New- York. Daar kwam niet van, omdat hy in de Noord-Afrikaansche woestijn een noodlanding moest doen en zijn toestel daarbij vernield werd. Zijn eerste fiasco prikkelde MacDonald slechts tot een nieuwe avontuurlijke on derneming en zoo kocht hij het lichte toestel waarmee kapitein Broad in 1926 den beker van den Koning gewonnen had. HfJ vertelde zijn vrouw dat hy voor een week-end weg zou zijn, maar hij nam de boot naar Amerika en zij hoorde pas weer van hem door een telegram van Newfoundland, d.d. 3 October. Daarna kreeg zij nog een paar telegrammen en ten slotte een telegrafischen afscheids groet. Nu heeft mevrouw MacDonald nog een brief van haar man in handen gekre gen, dien hü aan een vriend in bewaring had gegeven met de opdracht hem aan zijn vrouw te geven, wanneer er twee ca gen na zijn vertrek niets van hem ge hoord werd. Hij schreef haar daarin o.m.: „Haary Hawker is na vijf dagen gevonden. Geef de hoop nooit op. Als ik een fout heb begaan, spijt het mij. Het zal voor jou vreeselijk zijn". HENRI DEKKING BIJ ,,'T NUT". Het departement Haarlem van de Maatschappij „Tot Nut van 't Alge meen" had voor de eerste lezing in dit seizoen den bekenden voordrachtkunste naar Henri Dekking uit Rotterdam uit- genoodigd. Het spreekt dus we! van zelf, dat de foyer van het Gemeentelijk Con certgebouw Maandagavond geheel met belangstellenden gevuld was. De heer Dekking deelde mede. dat hij vóór de pauze zou voordragen „John Gabriel Borkman' van Hendrik Ibsen. Dit werk noemde hij één van de oudste en mooi ste drama's van den grooien schrijver. De liefdeloosheid, die in bet leven alles doodt en vex-kilt, wordt hierin bijzon der scherp uitgebeeld. Wat Het de voor drager zijn gehoor weer intens meeleven met de hoofdpersonen van het drama. Niet alleen de hoofdfiguren, maar ook de kleinere werden als bet ware levend voor de toehoorders door het- weergaloos talent, waarmee de heer Dekking, rustig staande naast den catheder en zonder zich ook maar van één enkele aan- teekening te bedienen, ze uitbeeldde. Geen oogenblik viel bij uit zijn rol, voor al niet van den hoofdpersoon John Gabriël Borkman, den vroeger :n bank directeur, dia wegens diefstal drie jaar in vóórarrest had doorgebracht, ver volgens vijf jaar in de cel en daarna acht jaren in de bovenkamers van zijn echtelijke woning, waar hij al maar als een gevangen wolf heen en weer liepf geheel vervreemd van Brunbilde, zijn vrouw, die hem haatte om hetgeen ge beurd is. De eenzame ondervindt alleen nog maar genegenheid van zijn schoon zuster Ella en van Wilhelm, een ambte naar op het ministerie Hoe innig- mooi werden de liefdelooze woorden van Brunhilde door den heer Dekking weer gegeven, alsmede het ontroerende ge sprek tusschen John Gabriël en Ella en later dat tusschen hem en zyn zoon Erhardt. En naarmate het einde van het stuk naderde, steeg de climax, om het hoogtepunt te bereiken bij het treurige slot, als John GabriëL in den maannacht op het besneeuwde plateau sterft en als eindelijk de tweeling zusters Brunhilde en Ella elkaar de hand der verzoening over het lijk van den bankdirecteur toereiken. De aanwezigen waren zóó in spanning gehouden, dat zij aan het eind slechte aarzelend konden applaudisseeren. In de tweede helft droeg de heer Dekking eerst zijn eigen stukje ..Aureool' voor, dat zich afspeelt op een advocaten kantoor. De strekking van dit zeer serieuze stuk is, dat een vader beter een vriend voor zijn zoon kan zijn, dan een vader. Dat komt in dit stuk wel heel goed uit. De advccaat Haslinger heeft vroeger geld -van zijn vader gestolen, wat de buitenwereld en ook zijn familie nooit te weten is gekomen, omdat een ander daarvoor de schuld op zich geno men heeft. Het aureool om de slapen van den eerbied vaardigen advocaat is daardoor onbeschadigd gebleven. Maar hij wordt nu het slachtoffer van een schaamtelooze chantage; onophoudelijk weet zijn belager hem groote bedragen af te persen. Doch dan komt- de ver rassende ontknooping. De zoon Dolf komt de huiskamer binnen, juist op het oogenblik, dat de chanteur den advo caat ruim vijfduizend heeft doen afgeven. De zoon begrijpt de situatie en als de chanteur hem dan zegt, wat zijn vader vroeger misdreven heeft, grijpt Dolf hem bij de keel en dwingt hem, het geld aan zijn vader terug ie ge ven. En als de vader aan zyn zoon vraagt: ..veracht je me nu niet?", dan antwoord Dolf ontkennend en zegt „Ik ben blij dat u tent als zooveel an deren; ik dacht dat u vroeger iemand was, die zelfs geen scheur in de jas zou dulden. Hoe heerlijk, dat ik mij vergist heb, vader! Ik heb nu geen behoefte om een reisje met anderen te maken dat wal ik met u doen!" Tenslotte draagt de heer Dekking he geestige stukje „De Apotheker" (naar het Fransch) voor. De aanwezigen schaterden onophoudelijk om hel apoihekertje, dat weer zoo goed door den voordrager werd nagebootst en dat eerst zoo aan de wanhoop ten prooi was, omdat by bij het bereiden van een re cept per ongeluk morphine inpiaats van 't gosde medicament heeft afgezonden, Vol vertwijfeling roept hij de hulp van zijn bediende De Ronde in. Deze tracht den patiënt cp te sporen, maar intus- schen wordt den apotheker de morphine terug gebracht dcor een meisje, dat hU eerst voor een bedelares had uitgeschol den, maar dat hij nu uit dankbaarheid „jongejuffrouw" noemt en dat hij rijke lijk boioont. De bediende begrijpt bU zijn terugkomst niet, waarom apotheker Slamp plotseling weer zco cpze'.ucht is maar deze deelt hem de oplossing van het geval niet mede. Om zyn prestig- tegenover den 'bediende te bewaren, deelt Slamp hem mede. dat hü hem een voudig wat zijn vakkennis betref: eens op de proef heeft willen stellen. Nog hartelijk na-lachend gingen de aanwezigen naar huls. Allen waren het er over eens. een kostelijken avond te hebben gehad. OP DE GROENTEMARKT. BLAFFENDE HONDEN. Het was druilerig vanmorgen vroeg Het ragende zachtjes en tot halfzes bleef hei donker in de stad. waar een enkele lantaarn braixdde. Alleen op den Koudenhom was het licht. Daar brand den dubbele rijen booglampen, een fees telijk gezicht van verre. Maar feestelijk was het er niet. wel nuchter zakelijk en- nat. Tegen vieren waren de groente- schuiten aangekomen, uit Beverwijk. Aalsmeer, Zuid-Holland. De sohippers waren begonnen de opgetaste kool aar. wal te dragen en daar opnieuw op te stapelen, er een volkomen stilleven van makend met bossen wortelen en pre., kistjes andijvie en roode kooien. De da- gelljksche groentemarkt ging beginnen. Tot bü zessen bleef het stil, maar al lengs kwamen er meer karren, wagens met vlugge paardjes er voor, alle leeg. De kooplui keken vast eens rond tusschen de in siepelenden regen frissche groente. Hier en daar ging een makelaar veilen, bloemkool, een groote stapel. Er was veel bloemkool vanmorgen, overal bloem kool. Ze was ook te geef zei de makelaar hij schreeuwde het: „Ze is voor niks. ze is cadeau, de bloemkool." Toch vroeg hij er 16 cent voor, en dat werd ook wel geboden door ver weg in het donker staande koopers. Maar hard ging het nog niet. Met het lichter worden werd het ook drukker. Het donker trok weg om de praohtige bocht van het Spaame, die men doorbreken gaat voor een nieuwe brug. De lichten van de groentemarkt blonken in de ramen van de oude pak huizen, waarachter zich het silhouet toekende van de Amsterdamsche Poort- Veel meer karren werden er nu bij gezet aan den kant, handwagens met en zon der honden. Voor die met honden waren wij elgenlük komen kijken. De bewoners van den Koudenhom hadden immers geklaagd bü den ma gistraat over het rumoer, dat de vier voeters maakten, en dat hun den slaap bcnami in de prille ochtenduren. Zü ergerden zich er immers aan, dat diezelfde honden niet zindelyk zün op de handelswaar, die ter markt ligt bloot gesteld, aan hun euveldaden. Daai hadden zij gei ijk in. Eigenlijk hooren honden op de groen- tenmarkt niet thuis. Dat zij er toch zijn komt omdat zij him baas moeten helpen zijn waar van de markt naar de stad te brengen, trekkend onder de kar. Nu lagen ze daar. onder hun wagen en vertelden elkaar, dat ze 't niets pret tig vonden De straat was nat. koud en vies, zeiden ze, en ze kregen geen matje of gonjezak om op te liggen. O. ze waren er over uit hun humeur en dat gaven ze elkaar luide te verstaan. Den baas ver telden ze maar niets, die was op de markt en hoorde toch niet-. Vroeger mochten ze nog wel eens mee de markt op, om eens een vechtpartijtje te hou den of met een koolstronk te ravotten. Nu mag dat niet meer, want de baas zei, dat ze onzindelijk waren, en bond ze vast aan de kar. Het eenige voordeel zou zyn, dat zü nu een dakje boven hun hoofd hadden, maar omdat het zoo laag was staken de viervoeters hun kop er onder uit cn voerden hun conversatie als buur vrouwen over de onderdeur. Zij hadden al gehoord, dat men hen wou opsluiten in onbewoonde huizen in een van de steegjes, en protesteerden er heftig en met kracht tegen. Sommigen wonden zien zoo op, dat zij een waren springdans uitvoerden voor zoover dat binnen de perken van gareel, ketting en wagens mogelijk bleek. Anderen huilden zachtjes, of dachten meer te bereiken door nu eens juist stil te zijn om te laten zien, dat zy dat ook konden, en keken alleen maar melancholiek. Dat waren misschien de verstandigsten. Los Hep er niet een meer. Hoogstens mochten enkele boven op de kar zitten, in den regen, maar warm op een jute zak. De hitten hielden zich rustiger. Aan beide einden der markt stonden ze in rijen naast elkaar en stoorden zich niet aan de Fordjes, die zich met toenemen de brutaliteit tusschen hen in dringen Achter hun rug klonken de uitroepen van makelaars en koopUeden, de handei was nu ill voUen gang. Armen vol bloem, kool droegen de mannen weg. de kistjes tomaten en peren hingen ze aan de wa gens, met seldery en spinazie garneer den ze het middenstuk, dat vandaag uit peentjes, spruitjes, spinazie en an dijvie bestond. Er zyn wel luidruchtiger markten dan deze vroege. De Koudenhom is breed en de kooplui staan ver van de huizen af. De honden uit te spannen en mee te nemen naar een gemeenschappelijke bewaarplaats zou hun geblaf niet ver minderen; er komen immers tijdens den duur van de markt steeds nieuwe. En zou onze huisvriend zich in eigen kring in een onbewoonbare woning zoo rustig gedragen, terwijl hij aan zyn lot of er- gelaten is? Bevuiling van de groente komt zoover wij constateeren konden niet meer voor. En de rest zal op een markt wel onvermijdelijk zijn. Laten de bewoners zich daarmee een weinig troosten. De fijne Worst en Vleeschwaren die Stryhisch verkoopt worden 2 maal per weck versch ontvangen van de bekende Anton Huninks slachterijen tc Deventer (Hofle veranciers). De vleeschwaren van Anton Hunink worden door ken ners en fijnproevers ten zeerste gewaardeerd Nu de winter komt willen wy U speciaal attent ma ken cp Anton Hunink's Gelder- sche rookworst die in boerenkool, snijboontjes, erwtensoep enaoo- voorts zoo heerlijk smaken kan. Wij houden die geregeld versch in voorraad in gewicht van 2 tot 5 ons; de prijs per pond is 75 cent. Aanbevelend STRIJBOSCH - WINKELS Jansweg29,Duvenv.str.65 25 VAN DEN prachtvollen completen INBOEDEL van Mevrouw HARDINGA, zich bevindende in de groote j raai van den L KEGELBOND, Tempeliersstr. te Haarlem. Deurwaarder A. v. cl. BOSCH zal op VRIJDAG 26 OCTO- j BER v.m. lÖVj uur publick a contant verkoopen: DEN PRACHTVOLLEN INBOEDEL o.m. mahoniehouten lits-jumeaux slaapkamer-ameublement j m. geheel Cbromandcllijst, Jacobean Boekenkast, Smyrna en andere Karpetten, goed geconserveerde trap» en gangloopcrs, Perzische trap- cn gangloopcrs, 2 antieke doeken, likeur kelder, notenwortel Chesterfield Salon.ameublement met bij- I zettafeltjes, salonkast, koper, cn tinwerk, fraaie (Old Tinish) eetkamer ameublement, antieke Boeddha's beelden, antiek buffet, groote gesneden kussenkast, haükast. leer haard bankje en fauteuiltje, Jacobean fauteuils m. riet en damast I bekleed. Engelsche clubfauteuils m. echt leder, 3 complete I i eiken slaapkamer-ameublementen, kristal, glas en aardewer' prenten, schilderijen, cloisonne, Japansche potten en pullci damcs.bureautje m. leder bekleed, radio-kastje, tafelkleeden, I zijden spreien enz. enz. Alles te bezichtigen op WOENSDAG 24 OC- J TOBER van 2—9 uur en DONDERDAG 25 OCT. van 106 uur. PUBLIEKE VERKOOPING: VRIJDAG 26 OCT. v.m. ioya uur. DAMES Laat U. voor Uw MANTEL of JAPON door ELZE bedienen. Ge hebt dan steeds de nancename ZEKERHEID van UITMUNTEND AFGEWERKTE GOED ZITTENDE. DEGELIJKE kleeding. tegen UITERST MATIGE prijzen. 30 MANTELMAGAZIJN M. B. ELZE 22 KENAUSTRAAT 22 (TEGENOVER IIÓTEL LlON D'OR) Levering aan caféhouders geschiedt met ingang van 24 October a.s. door geheel Nederland De Vereenigde Koolzuurfabri- kanten en Koolzuurhandelaren. Aangenomen dat zekere Scheermesjes den normalen kwaliteit»* standaard vertegenwoordigen, dan zal U bij vergelijking in het gebruik, waarschijnlijk zeer duidelijk blijken dat deze standaardkwaliteit in alle opzichten ver wordt overtroffen door de LOEWENGOLD-MESJES. Toch kosten LOEWF.NGOLD-MESJES slechts 15 cent per stuk. per ]0 stuks 1.25. LOEWENGOLD-MESJES koopt alleen bij den Scharen, cn Messenspecialiteit: 24 wanneer men vergast wordt op het aanhooren van een ont stemde PIANO. Een goed gestemde PIANO daarentegen geeft j gelegenheid tot het opwekken van een aangename STEMMING. ALPHENAAR stemt correct en tegen gewoon tarief. J Muziek- en Instrumentenhandel KRUISWEG 49 GEEN ZORGEN HANO verkoopt Wollen Dekens HANO verkoopt Gestikte Dekens. HANO verkoopt Molton Dekens. HANO verkoopt Haarden, HANO verkoopt Kachels. HANO verkoopt Mantels. HANO verkoopt Regcnklccding. HANO verkoopt Overjassen. HANO verkoopt Mantels. HANO verkoopt Wintcrondergocdercn. Enz. Enz. Vraagt onze gemakkelijke betalingsvoorwaarden. bij het FRANS HALSPLEIN. Nieuwe Gracht 78, Hnarlem. Filiaal te IJmuiden, Kanaalstraat 144 MEUBELEN enz. 5 jaar garant!-.. Eigen Sloffeerderij. Betaling ook in overleg. 10 Omdat wij die leveren tegen ecu prijs niet hoogcr dan die van confectie. De duizenden door groote confeclieti. ma's besteed aan reclame, etala ges enz., komen bij on$ ten goede aan het product. Een WINTERJAS, uit prima stoffen, met de beste fournituren, door maatklecrmakers, volgens een door U zelf uitgezocht model gemaakt, gaat jaren lang mede, zonder zijn goeden vorm te verliezen, cn hangt niet direct als een zak aan u.v lijf, De paarden, of kameelharen binnen, bewerking, welke het kenme rk zijn van het maatwerk, belet het krullen van revers, kraag enz. en als de jas na jaren versleten is heelt zij nog haar oorspronkclijken vorm behouden. Het koopen van een kleccingstuk is een kwestie Yan vertrouwen. Koopt het daarom bij den VAKMAN, wiens beroep het is. voor zijn clientèle KLEEDING NAAR MAAT TE VERVAARDIGEN, cn niet bij ccn verkooper var. gemaakte kleeding, welke geen vakman is. maar door het maken van een geweldig- reclame U het goede van een minderwaardig product suggereert. Vraagt U eens een stalencollcctic van S0 Moderne tinten. Alle kleuren. Gedipl. Coupeur (in hel Oud-Hollandsch huisje).

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7