CAMEL HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 24 OCT. 1928 UIT DE OMSTREKEN. VELSEN. RAADSVERGADERING Hypothecair voorschot van 25-000 verleend. Uitvoerig debat over het bewaarschool- onderwijs. Schorsing der be; raadslagingen na 2 1/2 uur, omdat over artikel 1 der rege ling betreffende het verleenen van bijdragen uit de gemeen tekas ten behoeve van bijzon dere niet-gesubsidieerde bc: waarscholen de stemmen met 12 tegen 12 staakten. Uitvoerige discussie over het voorstel tot stichting van een school voor uit gebreid lager onderwijs te IJmniden. Incident tusschen de heeren Vermeulen en Dun nebier. Tot den bouw besloten. Ook een incident tusschen den Voorzitter en den heer De NobeL NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. En neem nu gauw den sleutel van dc ge vangenis en breng me die smeerpoets van een Knagelijntje bier. Zc heeft wel wat verdiend voor haar aandeel in dc geschiedeniscn ook voor den schrik, dien ik haar bezorgd heb. Haal ze maar hier zoo gauw je loop en kunt, Baron Thcenat..» Knagclijn. zegt Hamkluif, als hij haar uit de gevangenis heeft verlost. Ik ben Opper# kok aes Rijks cn heet \oortaan Baron Thcenat. De magere zal zichzelf opeten van nijd als hij alles verneemt. Maar voor jou is er ook nog wat in het vet cn geen klein beetje...» pat beloof ik jc. Openbare vergadering van den ge; meenteraad van Velsen od Dinsdag 23 October, des avonds zeven uur. Voorzibter: de heer Rijkens. burge- jmeester. Afwezig is de heer Krijger (met ken nisgeving) B. en W. stellen voor, 25.000 onder éérste hypothecair verband ter leen te verstrekken aan M. C. Maarschalk, te Santpoort, die de acht woningen aan den Hagelingerweg, gemerkt G Nos. 31 tot 45 (oneven nummers) gekocht heeft .Wordt goedgekeurd. Bijdragen bijzondere bewaar; scheden. Vervolgens komt aan de orde het Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een regeling betreffende het verlee nen van bijdragen uit de gemeentekas ten behoeve van bijzondere niet-gesub; sidiëerde bewaarscholen. (Ebt voorstel is al uitvoerig door ons gepubliceerd). Een langdurig debat wordt gevoerd ©ver het voorstel van de heeren Dal- meijer en Vermeulen, om eerst punt -1 van de agenda te behandelen, namelijk het prae-advies omtrent de verordenim gen betreffende het bewaarschoolonder- wijs. De heer Roel se vreest, dat het open; baar onderwijs in het gedrang zal ko men. Wethouder Tusenius ontkent dit met klem. Hij vraagt naar de bewijzen, dat hij niet goed voor de huisvesting van het openbaar onderwijs zorgt. Het voorstel van de heeren Dal; meijer en Vermeulen wordt verworpen met IS tegen 6 stemmen. Punt 3 komt dus eerst aan de orde, De heer Dal meijer is er tegen, dat de bijdrage ten behoeve der school zal worden gebruikt. Hij wil er van maken: „ten behoeve ran de verbetering der school". De heer Ba ar da is het met den heer Dalmeijer eens. Hii is van meening dat de raad met deze regeling een stap in de verkeerde richting zal doen. Het verwondert hem. dat in deze regeling geen eisch ten opzichte van de onder wijskrachten en van de inrichting is opgenomen. Spreker wil een dergelijken eisch in de regeling opnemen, opdat de raad de overtuiging kan krijgen, dat de subsidie gegeven is aan iets, dat het vol komen waard is. De heer De Nobel ziet de noodza.- kelijkheid van deze regeling niet in. Ook spreker is het met den heer Dal meijer eens. Hü vindt het vreemd, dat een regeling zou worden vastgesteld vcor een besluit, dat slechts voor eens genomen is. De heer Roel se acht den temden z van dit voorstel funest. Hii vindt het eveneens niet goed, dat geen eischen ge steld zijn. Men moet volgens hem niet oneerlijk m;: het openbaar onderwijs omspringen. De heer Ten Broeke brengt een feeresaluut aan de besturen van schoten, die een kwijnend bestaan leiden, maar die zonder geld van de gemeente toch nog alles prebeeren, om wat goeds tot stand te brengen. Spreker verwacht meer waardeering voor het werk dezer schoolbesturen. De heer Maas beschouwt deze regc: ling als een wegstervende, om tension s te komen tot goed voorbereidend onder wijs. Spreker merkt op, dat deze raad altijd zijn goeden wil tegenover het openbaar voorbereidend onderwijs heelt getoond. Hij hoopt, dat de raad nu ook welwillend tegenover het bijzonder voor bereidend onderwijs zal zijn- De heer Gr oen eve ld wil geen niem we kleine schooltjes stichten, maar scholen, die al zestig jaar door particu lieren zijn onderhouden, steunen. De S. D. A. P. meet nu maar eens gelijk mei de andere partijen opwerken. De heer Vermeulen vereenigt zich met de woorden van den heer Ten Broeke. Spreker is er niet voor, om de kleine schooltjes dood te maken, maar z? in het leven te behouden en ze cp peil te brengen. De wijze waarop deze zaak is tegengewerkt, heeft spreker buiten gewoon ontstemd. De belangen van hc, openbaar en bijzonder onderwijs moeten aan vaste regelen gebonden zijn. De on dersteuning van het bijzonder voorbe reidend onderwijs mag niet tijdelijk, maar moet blijvend zijn Hij mist in do regeling ook eischen van bekwaamheid der onderwijskrachten. Cp die manier kan men wel een meisje van jaar aanstellen. Er had ook onderscheid ge maakt moeten worden tusschen bsvoeg; ós en onbevoegde onderwijskrachten Deze regeling acht spreker dan ook heel slecht. Hij meent dat het 't beste is. als B. en W. bereid zouden ziin. deze rege ling terug te nemen, om deze nog eens terdege te herzien. Wethouder Dunnebier merkt cp dat in alle scholen, die tot dusver neg geen cent van de gemeente hebben ont vangen alleen volwassen leerkrachten aanwezig zijn. Het ga?.t dus met aan, om te veronderstellen, dat in deze scholen meisjes van 16 jaar als onderwijskrach ten zouden worden aangesteld, als zc door de gemeente financieel gesteund zullen worden- Dit acht spreker een in sinuatie. die niet door den beugel kan Wethoucer Tusenius beantwoordt de verschillende sprekers en verdedigt het voorstel van B. en W. De bestaande scholen, die in nood zijn, moeten worden gesteund. Men moet trachten te bereiken wat bereikt kan worden. De viif school besturen, die tot nog toe alles gedaan hebben, om him school ook in tijden van nood in stand te houden, verdienen de waardeering van den raad. Het is echter niet de bedoeling van spreker, om alleen de bestaande scholen te steiu nen; hij wil dat eventueel ook de nog op te richten scholen doen. Tegenover de belastingbetalers is het eerlijk, dat men de in nood verkeerende scholen steunt. De besturen der voorbereidende scholen, die geen cent per leerling ont vangen, betalen wel belasting om de lagere scholen mee te helpen in stand houden. Verschillende leden replioeeren. Wethouder Tusenius handhaaft ook in tweede instantie ziin meening. Het stellen van eischen acht hij wel mooi, maar daarvoor acht hij de bijdra ge te luttel. Daarna wordt tot artikelsgewijze be; handeling overgegaan. De heer Baarda stelt voor. art. 1 te wijzigen en te spreken van ..de thans Ijestaande bijzondere bewaarscholen", opdat later niet door personen gepro beerd zal worden, óók wat van de ge meentelijke geiden machtig te worden door een schooltje te stichten. De heer Vermeulen ondersteunt dit. Wethouder Tusenius ontraadt aanneming van dit amendement. Het amendement wordt verworpen met 13 tegen 11 stemmen. Over artikel l staken de stemmen met 12 tegen 12. In de vólgende zitting zal herstemd worden. De Voorzitter wil nu artikel 2 in behandeling nemen. Wethouder T usenius verzet zich hiertegen, omdat hii het hier een beginselkwestie acht. Hii stelt schorsing van de behandeling van het geheele agendapunt voor. Dit voorstel wordt aangenomen met 13 tegen 11 stemmen. Nieuwe school te IJmniden. Op 24 April j.l. werd door den raad besloten: le. op het aan de gemeente in eigen.- dom toebehoorend terrein, kadastraal bekend gemeente Velsen. af deeling IJmuiiden, sectie M, nos. 3708. 3707 en 4307, gelegen aan de Platanenstraat, te stichten een school voor uitgebreid la ger onderwijs, omvattende 8 les-lokalen, een natuurkundezaal, een teekenzaal en een gymnastieklokaal; 2e B. en W. uit te noodigen, een plan voor dezen bouw met kostenberekening in te dienen. B. en W. voldoen thans aan het in sub 2e. bedoelde en stellen voor, het plan goed te keuren en het noodige crediet te verleenen. De heeren Vermeulen en Roel; s e bestrijden het voorstel om financieels redenen. Eerstgenoemde stelt vcor, het voorstel naar B. en W. te renvoyeeren, om met andere plannen te komen. De heer B o s m a n is wel voor aan houding, maar dit moet niet tengevolge hebben, dat op die plaats een stumperig gebouw zou komen. Da heer Ten Broeke deelt mede, dat- in de Maandag gehouden ver gadering der commissie van bijstand voor financiën het voorstel van B. en W. behandeld is. Na uitvoerige besprekingen sprak de commissie- als haar oordeel uit, dat een i algemeene regeling voor scholenbouw gewenscht is, zulks met het oog op den uitbouw van het ondenviis, zooals in den Raad reeds meermalen naai- vo; ren is gebracht. De Commissie adviseert dan ook, een gemiddelde per leslokaal te stellen, waarin dan ook begrepen zijn de nevenver trekken, van 7000-tot f 75CO.welke bedragen ongeveer de bouwkosten aangeven per leslokaal van de in den laatsten tijd in de gemeente gebouwde scholen en verzoekt het thans voorgestelde plan daarmede in overeen stemming te brengen. Spreker en de heer Vermeulen ;ttillen voor, om voor den bouw van de ze school een crediet van 97.500 b?; schikbaar te stellen De heer Vermeulen trekt zijn voorstel in. De heer De Nobel bepleit ook het bouwen van een lokaal voor het les ge ven in lichamelijke oefening. Voor deze nuttige zaak worden steeds hoogere eischen gesteld. Wethouder Tusenius verde digt het voorstel van E. cn W. Hij merkt op, dat in deze school geen 48. maar 36 kinderen per klas zullen komen. Daar mede moet rekening worden gehouden. Ook spreker is tegen overbodige luxe. De Christelijke school te Santpoort, die hij bezichtigd heeft, had volgens hem niet luxueuser gebouwd kunnen zijn Wethouder Dunnebier zegt dat wanneer het voorstel van den heer Ten Broeke wordt aangenomen, een an dere school gebouwd zal worden. Intus- schen kan de raad de gunning aan zich houden; daartoe kan men eerst de in= schrijvingen afwachten. Spreker ont raadt ten sterkte, thans een vast bedrag vast te stellen. B. en W. zullen absc- iuut de uiterste zuinigheid betrachten. De heer Vermeulen bestrijdt het voorstel van B. en W. Hij spreekt daarbij van den wethouder van Open bare Werken, die alles gewend is recht te praten wat krom is. De Voorzitter roept den heer Vermeulen tot de orde. Wethouder Dunqebier merkt op dat hü nu negen jaar wethouder van Openbare Werken is. ..Maar ook negen jaar lang zit de heer Vermeulen tegen mij op te hakken. Ik geef den raad even- wel de verzekering, dat Openbare Wer ken tegenwoordig niet duurder is. dan toen de heer Vermeulen wethouder was". In stemming komt nu het voorstel van wethouder Dunnebier, om geen vast bedrag te noemen, maar eerst het resultaat van de aanbesteding af te wachten. Dit wordt aangenomen met twee stem, men tegen, die van de heeren Vermeulen en Homburg. De heer De Nobel klaagt er over. dat een adressant, die ergens boomer, had willen laten rooien, zoo laat eer. antwoord van den betrokken wethouder heeft ontvangen. De Voorzitter begrijpt niet. waarom de heer De Nobel zich riet eerst van een stand van zaken biï can wet houder overtuigt. Als een lid dan geen bevredigend antwoord krijgt, kan hij immer altijd nog de zaak bü den raad tërsprake brengen. meet rich niet voor loopjongen laten gebruiken. De heer De Nobel: ,Daar heb ik geen tüd voor!" De Voorzitter: ..Maar wel om voor loopjongen te spelen!" De heer De Nobel komt daar tegen op. Hii behoudt zich het recht voor, als raadslid zaken ter sprake te brengen zooals hii dat verkiest. Dit vindt spreker geen loopjongenswerk. De Voorzitter: „Loopjon gen zijn is geen schande! Alleen had ik gedacht, dat u wijzer zou ziin om zich daarvoor te iaten gebruiken!" Het incident wordt hiermede als ge ëindigd beschouwd. De vergadering wordt te elf uur ge sloten „FRYSKE FLAGGE". De Friesche vereeniging „Fryske Flag- ge" hield Dinsdagavond in Hotel de Prins een algemeene ledenvergadering welke, zeker tengevolge van den „gezel- ligen avond" druk bezocht was. De verslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd. De kas vertoonde een batig saldo van 32.93. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen herko zen. Na een korte pauze werd overge gaan tot het meer gezellige deel der bij eenkomst, waartoe een mandolinekwar- tet zijn medewerking verleende. Er was dounsjen eftemei. HEEMSTEDE. BURGERLIJK ARMBESTUUR B. en W. stellen voor naar aanleiding van een verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken, wiens aandacht door het Staatstoezicht op de Volksge zondheid op de zaak is gevestigd de eerste zinsnede van art 18. van het Re glement voor het Burgerlijk Armbestuur te wijzigen in dier voege dat tot uitbe steding in een gezin van een arme niet wordt overgegaan alvorens door een ge neeskundige schriftelijk is verklaard, dat hem na een geneeskundig onderzoek is gebleken, dat de gezondheidstoestand van alle leden van het gezin aDmeds van den bestedeling zelf, zoowel in lichamelijk als in geestelijk opzicht geen gevaar oplevert voor de huisgenooten. STAMRIOOL IN DE HEEMSTEED- SCHE DREEF. B. en W. stellen den Raad voor hun het benoodigde crediet te verleenen voor het aanleggen van een stamriool in de Heemsteedsche Dreef tusschen Ha venstraat en Cloosterlaan, met bijko mende werken. De kosten, met inbegrip van die voor het maken van een duiker onder de te bouwen brug over de Zandvaart, worden geraamd op f40.000. ONDERGROND SCHE TOILETTEN B. en W. stellen voor, hun een crediet te verleenen van f 4000 voor de stichting van twee ondcrgrondsche privaten en twee wachthuisjes bij de te bouwen Zandvaartbrug. IJMUIDEN. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Dinsdagavond werd in Augusta-Hotel de algemeene ledenvergadering van de My. tot Nut van 't Algemeen gehouden. De vice-voorzitter herdacht in ziin ope ningsrede met cenige gevoelvolle woor den de nagedachtenis van den overleden voorzitter Ds. W. Luikinga. Uit het jaar verslag van den secretaris, den heer C. Lucksinger blijkt, dat het aantal leden van het departement 202 bedraagt. De rekening en verantwoording van den penningmeester den heer P. Pool werd goedgekeurd. De rekening sluit met een nadeelig saldo van 66.23. Uit de bibliotheek werden 2679 boe ken uitgeleend. In de vacature, ontstaan door het overlijden van Ds. W. Luikinga werd voorzien door de benoeming van den heer E. Brutel de la Rivière. De heer Pool werd by acclamatie herkozen. Met algemeene stemmen wordt tot voorzitter gekozen ae heer Y. Reïtsma. Volgens het vastgestelde programma zal 8 November een filmavond gegeven worden, 21 December treedt Willem van Capelïen op, 22 Januari zal het Haydn- kwartet zich doen hooren, op 16 Maart vindt opnieuw een voordrachtavond plaats. Medio November zal in het Oos telijk deel van IJmuiden een Volksavond georganiseerd worden. GEWETENSGELD. Bij den ontvanger der directe belastin gen te IJmuiden is als „gewetensgeld" ontvangen 142.80. BLOEMENDAAL. GRATIS AUTO-RIJDEN. De heer P. uit Amsterdam, bracht. Zondagavond per auto een bezoek op de Westerlaan te Aerdcnhout, en had der. auto voor een villa geplaatst. Toen hij later wilde vertrekken kwam hy tot de minder aangename ontdekking dat zyn auto verdwenen was. Hij gaf hiervan onmiddellijk kennis aan de Bloemen- daalsche politie, die terstond op onder zoek uittrok, met het gevolg dat de auto op de van Merlenlaan te Heemstede on beheerd werd teruggevonden. Thans is het de politie mogen geluk ken de daders op te sporen. Het waren drie jongelui: de bestuurder, de 18-jarige K. H. M. glas-in-lood-zetter te Haar lem, de 18-jarige B, en de 20-jarige K. Door den Commissaris van politie le Bloemendaal werden zij verhoord. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. Het por tierruit was beschadigd. Vermoedelijk zal den jongens dit ritje nog duur te staan komen. REGENJAS GESTOLEN. Aangifte werd gedaan dat ten nadee'e van de familie T. te Aerdenhout uit een garage een regenjas werd ontvreemd. HAARLEMMERMEER INTIJDS GERED. Een 2-jarig zoontje van den heer C.. dat naby den Benr.ebroekerweg op den Ringdijk liep te spelen, geraakte in eer. onbewaakt ©ogenblik in de Ringvaart Een voorbijganger, die het ongeluk za?. slaagde cr in het kind dat reeds ir. zinkenden toestand verkeerde, nog intijds behouden op het droge te brengen. GOUDEN ECHTPAAR. Dinsdag herdacht het echtpaar D. KoolhaasG. Bokhorst, wonende aan 't Kabel te Nieuw-Vennep in Haarlemmer meer onder veel blijken van belangstel ling zyn 50-jarige echtvereeniging. De oudjes, die nog zeer kras zyn en zich in een goede gezondheid mogen verheugen werden door den burgemeester van deze gemeente persoonlijk gelukge- wenscht. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cts. per regel. Wij Teun nen niet genoeg icaarsckuicen tegen het hoop en van uii zoogenaamdeRamsch- partijen, die in een of ander naburig land ver legen en oud zijn opge kocht. Laat U geen enkel pakje met een nummer of letters in de hand stoppen, doch eischt voor ECHTE VERSCHE C A KI E L onzen naam op de bande- rolle. ALVANA - DEN HAAG AUeeu-Verlegenwoordigtr» roor Nederland KOLONÏëN STILLE KRACHT. EEN DOCHTER GOOIDE MET STEENEN. Bij een familie op Lowokwaroe te Malang deden zich onlangs gedurende eenige nachten verschijnselen voor, die niets anders dan aan „stille kracht" schenen te kunnen worden toegeschre ven. De woning van de bedoelde familie werd namelijk des nachts op de meest geheimzinnige wijze met steenen ge bombardeerd. Wel was er niet direct sprake van een „steenenregen", zooals uit diverse spookverhalen bekend, maar het had er toch angstvallig veel van en wat niet was. zou nog wel kunnen komen, aldus meldt de Ind. Crt. De desa-pólitie was op het erf opge steld en ook een aantal Europeanen verleende assistentie. IJverig werd naar de geheimzinnige hand, of de handen gezocht, die de geheele buurt in ernstige ongerustheid brachten; doch hoe men ook speurde, niets kon worden ont dekt. De zenuwachtige stemming steeg met het uur. Want de griezeligste verhalen omtrent spookverschijningen in een kemiri-boom. die op het erf stond, wer den verhaald. Het geheimzinnige gedoe kwam ten die onmiddellijk haar maatregelen nam. slotte ter oore van ce Malangsohe politie Reeds spoedig werd de spookachtige hand ontdekt, en die bleek toe te be- hooren aande dochter des huizes, die juist het meest had bijgedragen to'. het verspreiden der spookverhalen. Wel trachtte de ontmaskerde jonge dame te ontkennen, en weigerde haar vader te gelooven. dat zijn dochter cc rol van .spook" gespeeld had. doch op vallend was het, dat sinds de politie de avontuurlijke juffer op heeterdaac •betrapte, he: geheimzinnige steenen gooien onmiddellijk ophield. Eu sedert is op Lcwokwaroe de rus; teruggekeerd. SCHEEPSBERICHTEN Brïelle 22 Oct. te Curacao, vertr. 20 Oct. no. Christobal. Burgerdük 21 Oct. te Kew-Orleans v. Norfolk. Boschdijk 21 Oct. v. Belawan Deli n Durban. Djember 22 Oct. 18 u. v. Messina, Rot terdam n. Australië. DrechtdUk 21 Oct. te Seattle, Rot terdam n. de Pacifickust. Eemstroom p. 22 Oct. Madeira, Am sterdam n. W.-Afrika. Grootendijk 20 Oct. te Portland, Ant werpen n. de Pacifickust. Ganymedes 21 Oct. te Galveston v. Kingston. Hercules 21 Oct. v. Curacao n. Mara- caibo. Insulinde 22 Oct. 15 u. v. Tanger, Ba tavia n. Rotterdam. Jagersfontein, 19 Oct. v. Marseille n. Antw. Kola Radja p. 23 Oct. Point de Galle, Batavia n. Rotterdam. Kambangan 22 Oct. v. Hamburg n. Amsterdam. Klipfontein 21 Oct. v. Port Said n. Genua. Leerdam p. 22 Oct. Ouessant. Rotter dam n. New-Orleans. Merauke 22 Oct. 22 u. te Sabang, New-York n. Java. Meerkerk p. 23 Oct. Gnbraltar, Rot terdam n. Calcutta. Nieuw Holland 22 Oct. te Bribane v. Melbourne, vertr. n. Belawan Deli. Nieuwkerk 23 Oct. te Antwerpen van Amsterdam. Nieuw Zeeland 20 Oct. te Batavia v. Singapore. Orania 22 Oct. v. Lisabon, Amsterdam B.-Aires. Prins der Nederlanden 22 Oct. v. Sa bang, Batavia n. Amsterdam. Ridderkerk p. 22 Oct. Ouessant, Rot terdam n. Kurraohee. Rietfontein 20 Oct. te Beira v. Mozam bique. Spaamdam 22 Oct. Ooruna, New.-Or- leans n. Rotterdam. Salawati p. 23 Oct. Gibraltar, Am sterdam n. Java. Soekaboemi 23 Oct. 10 uur van Port Said. Rotterdam n. Batavia. Tambora p. 22 Oct. 23 u. Sa-gres, Rot terdam n. Batavia. Telamon 22 Oct. v. Bremen n. Am sterdam. Tjiliwong 22 Oct. te Soerabaya. Tjisaroea 22 Oct. v. Sjanghai n. Java. Ulysses 21 Oct. v. Galveston n. Bre men. Veer.dijk 22 Oct. te Madras. Rotter dam n. Calcutta. IJselkerk 22 Oct. v. Hamburg n. Ant werpen. Breda 21 Oct. Curasao naar Europa. Jan van Nassau 23 Oct. te Esbjerg v. Corpus Christi. Johan de Witt 32 Oct.è te Sabang, Am sterdam naar Java. Kambangan 23 Oct. te Amsterdam van Hamburg. Leerdam 23 Oct. n.m. van Bilbao, Rot terdam naar New-Orleans. Maasdam 23 Oct. v.m. te Vera Cruz, Rotterdam naar New-Orleans. Nickerie 22 Oct. te Havre van Para maribo. vertrok 23 Oct. nam. 24 u. v.m. te Amsterdam verwacht. Noorderdy'k passeerde 23 Oct. 21 u. 20 min. Vlissingen, Rotterdam naar Ant werpen en de Pacifickust. Oresters 22 Oct. te Bremen van Am sterdam. P. C. Hooft 23 Oct. van Amsterdam n. Java. Prinses Juliana 23 Oct. van Port Said, Amsterdam naar Java. Reggestroom 23 Oct. n.m. van Rot terdam naar Amsterdam. Rijndam 23 Oct. n.m. van Rotterdam naar New-York. Schickerk 22 Oct. te Colombo, Cal cutta naar Rotterdam. Spaamdam passeerde verm. 23 Oct. 23 u. Ouessant, Tamplco naar Rotter dam. Tambora passeerde 23 Oct. 14 u., Gi braltar. Rotterdam naar Java. Telamon, 23 Oct. te Amsterdam van Hamburg. Toba passeerde 23 Oct. 10 u. Gibraltar. Batavia naar Rotterdam. Wcsterdijk 23 Oct. van Newport News naar Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Koof Dtano^ Haarlem Zijlweg 57 Groote sorteering instramenten RADIO-PROGRAMKA. DONDERDAG 25 OCTOBER HILVERSUM. 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuxlek door het Trio Sjouwerman 5.30—7.15 Concert door het Omroep orkest. Jeane Bacilek, sopraan. Bizet- progranuna. 7.15—7.45 Engelschc conversatieles. 8.15 Aansluiting van het Concertge bouw te Amsterdam. Het Concertge bouworkest o.l.v. Pierre Monteux. I. d. pauze gramofoonmuziek. Na de pauze Louis Zimmerman, viool. Daarna pers berichten. 10.3011.45 Dansmuziek door Rent- mees ter's band HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 10.00—12.00 Uitz. v. h. 3de Nat. Chris telijk Schoolcongres in Utrecht Opening door Ds. J. L. Pierson en Rede van Prof. Dr. Waterink. 12,CO—1.00 Concert door G. ter Braake, orgel. 7.00—7.30 Boekhotidles. 8.00 Concert. Het Harpkwartet (MeJ. Rietveld, viool. Ph. Berghout, harp. H. J. Berkhout cello. A. Schellevis, orgel). Rede van W. Stoelman: De vleeschkeu- ringswet en de Volksgezondheid. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, tenor, piano). 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Berichten. 2.50 Voor dc scholen. 3.10 Muziek. 3,20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Fausto Bonino's sextet en H, Da vidson. sopraan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Landbouwberichtcn, 6.55 "Muziek. 7.05 Schubert's Winterreise, voor tenor. 7.20 Muziekcauserie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Life in Roman Britain. 8.05 Concert. Orkest Pampanini, so praan. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Hr. Solomon, piano. R. Clayson, tenor. 10.5012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12,60—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Symphonieconcert. Zang en dans. 9.05—11.20 Concert. Orkest. Hr. Dor- son, viool. Hr. Devemy. hoorn. LANGENBERG, 4«9 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4.10-4.35 Vertellingen. 5.05—5.50 Orkestconcert. 7.208.15 Orkestconcert 8.20 „Ins Ohr der schonen Frau". mu ziek en zang. Daarna tot 11.20 Dans muziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (7.EESEN). 9.20—4.20 Leringen. 4.205.20 Orkestconcert. 5,20—7,05 Lezingen. 7.20 Lezing: Michael Kohlhaas. Daar na opvoering van ..Michael Koolhaas", novelle van Kleist. Vervolgens is 11.60 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Vertrek v. h. s.s. ..Hamburg" naar New York. Daarna dansles met begeL van het Norag-jazz-orkest. BRUSSEL. 503 M. 5 30 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.2010.35 Gala-avond. Jachtmuziek cn Jachtfeest. Hypothecair voorschot.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11