cuK/\f/\n HUISVLIJT. POSTZEGELRUBRIEK RAADSELS SIEGBERT EN SIEGLINDE. Ons verhaal dagteefcent uit de mid deleeuwen, toen er overal door het land nog burchten en kasteelen stonden, waarin eerbare ridders, maar ook wel roofridders woonden. De kasteelen lagen dikwijls op hooge bergen of ook wel in dichte bosschen, afgelegen van de groote straatwegen en de roofridders leefden dan ook dikwijls geheel verscholen. Zij Heten dan de straatwegen bewaken om een goed oogje te houden op de voorbij trekkende kooplieden en andere reizi gers en als zi) maar meenden, dat de buit de moeite waard zou zijn, deden zij een uitval, hun slachtoffers doodend en plunderend. Ook wel namen zij gevange nen mede naar hun kasteelen. die zij dan niet eerder de vrijheid terug gaven, dan nadat een hooge losprijs was be taald. Kwam de losprijs om de een af andere reden niet in het bezit der roo- vers, dan lieten zij hun gevangenen een voudig van honger omkomen Zoo was dan eens op zulk een roof tocht, die de bewoners van een zekere burcht ondernomen hadden, een Jonge page gevangen genomen en in den toren van het slot opgesloten. Het was een zoon van een rijk en edel ridder, die ver weg op zijn eigen kasteel woonde en met een ieder in vrede leefde. De page nu, Siegbert geheeten, was op weg ge weest naar een vriend zijns vaders om in diens kasteel verder opgevoed te worden. Hij moest immers een dapper en edel ridder worden! Maar plotseling was hij midden in een donker woud door een ordelooze bende uit een naburig roof-kasteel overvallen. Zijn metgezel len werden gedood, al zijn goed hem ontnomen en hy zelf in de kerkers ge worpen. Na een gerulmen tijd in den toren op gesloten geweest te zijn, werd Siegbert op zekeren dag voor den heer van het kasteel gebracht en naar zijn naam en afkomst gevraagd. Maar toen de roof ridder zijn naam hoorde, verschrok hij niet weinig, want hy wist maar al te goed dat hij een lid van een der mach tigste en edelste families in het land ge- Vangen hield. Hij werd beangst, dat Siegbert's vader zUn verblijfplaats ont dekken zou en daarom meende hij den jongen een wat beter leven te moeten geven. Hij liet hem daarom niet naar den vreeselijken toren terug koeren, maar hield hem als page in het kasteel. Natuurlijk was Siegbert over deze veer- andering in zijn lot ten zeerste verheugd want in den kerker zou hU het zeker niet lang hebben uitgehouden. Nu had de roofridder ook een lief nichtje in zijn kasteel, een meisje dat ongeveer even oud was als Siegbert en Sieglinde genaamd was. Het kind was een wees en sedert eenige Jaren by haar oom waar zij nu tot een mooie Jonk vrouw was opgegroeid. Zij leefde echter zeer teruggetrokken, want diep in haar hart woelde de smart over het vreeselljke roovers-bedrijf, dat haar oom, ondanks haar smeekbede maar niet wilde opgeven. Het kon niet anders of Siegbert, die dagelijks door de gangen van den burcht liep, moest het meisje ontmoeten en toen dit na een paar weken eindelijk ge beurde, stonden beide Jongelieden ten zeerste verrast over elkanders aanwezig heid. Zij spraken nu dikwijls met elkaar en Siegbert vertelde op welke wijze hij in het gruwzame slot geraakt was Het meisje sprak hem moed in en zeide hem, dat hij er nooit aan moest wanhopen, dat ook voor hem eens het uur der ver lossing zou slaan. Was het wonder dat de Jongelieden steeds meer elkanders na bijheid zochten en in hun harten een diepe en wederkeerige genegenheid voel den ontluiken? Maar ach! Steeds zijn er menschen, die een ander zelfs het kleinste beetje geluk niet gunnen en ook Siegbert en Sieglinde zouden ondervinden, dat kwade menschen voor niets terug deinzen. Sieg- linde's eigen dienstmaagd verraadde aan haar oom, dat zij zich veel in het ge selschap van Siegbert ophield. De ridder ontstak daarover in woede en vroeg Sieg bert naar de reden daarvan. En de jonge edele kon niet liegen en bekende, dat Sieglinde hem dierbaar was en hij haar later wenschte te huwen. De roofridder stond verstomd over zooveel brutaliteit bij een gevangene en liet Siegbert gee- selen en hem daarna weer in den toren opsluiten. Onbeschrijfelijk was het harteleeed van Sieglinde, toen zij dit alles hoorde en toen zy kort daarna merkte, dat haar dienstmaagd oneerlijk was en zelfs haar sieraden wegnam, rustte zij niet, voor dat haar oom de ontrouwe dienstmaagd weggestuurd had. Een nieuwe kamenier wilde zij niet meer hebben; dan wist zij tenminste zeker, dat zij niet meer zoo bespied werd Sieglinde wist tenslotte een geheimen toegang naar den toren te vinden en zoo gelukte het haar onopgemerkt bijna dagelijks een bezoek te brengen aan den armen Siegbert. Altijd bracht zij hem extra voedsel en wist zy troostrijke woorden voor hem te vinden, maar de page vermagerde toch zichtbaar „Als ik maar een middel wist, om uit dien toren hier weg te komen," sprak Siegbert eens, „ik houd het hier niet langer uit!" „Ach, wees toch maar geduldig," zuchtte Sieglinde, „ik zal al mijn best doen om een middel ter ontsnapping te vinden. Maarals de vlucht gelukt, zul je dan ook om mij denken en mij uit dit verschrikkelijk kasteel weghalen? Ik haat mijn oom want ik kan al zijn mis daden niet langer verdragen en eens komt toch de dag, waarop de edelen uit den omtrek ons kasteel zullen belegeren en het verwoesten en wat moet ik dan beginnen?" Weenend had zij de laatste woorden gezegd en zoo haar stille angst doen blij ken voor de wraak van dien tijd. Sieg bert trachtte nu op zijn beurt het meisje te troosten en beloofde vol vuur ook haar te redden.als hij eerst maar zelf vrij was! Zoo gingen zij dezen keer van elkaar en beiden overlegden zij daarna hoe de vlucht zou moeten geschieden. Zij kon den den slaa'p niet vinden, zoo vervuld waren zij van het plan en toen einde lijk de morgen kwam. was het Sieglinde. die meende een oplossing gevonden te hebben. Den geheelen dag wachtte zij vol ongeduld tot de avond vallen zou en zij in de duisternis ongemerkt naar den toren zou kunnen sluipen. En toen zij eindelijk tegenover Siegbert stond, sprak zij op haastigen toon: „Luister, Siegbert. Ik weet hoe Ik bij de ontvluchting helpen kan. Morgen is er een groot gelag In het kasteel. Mijn oom heeft weer een rooftocht gehouden en een grooten buit behaald, zoodat zij natuurlijk feest zullen vieren. Nu is mijn plan zoo: als het feest in gang is, kom ik bij je met een sterk touw. Dan zal ik je uit het venster zoo ver neerlaten, tot je het touw om de tinnen kunt slaan en daarlangs afdalen tot je op de muren staat. Dan moet je een sprong van twee meter wagen om over den gracht te ko men enveilig te zijn." „Die sprong is niets," lachte Siegbert, „maar als ik het touw noodlg heb om het om de tinnen te strikken, hoe wil je mij dan uit het venster laten?' In Sieglinde's oogen 6tonden tranen toen zij antwoordde: „Zie Siegbert, mijn vlechten zijn meer dan een meter lang, daar kan ik je aan laten handen, terwijl ik uit het venster leunen tegelijk wierp zij haar prachtige blonde vlechten los. Siegbert schrok. „O, kind, dat kun Je niet uithouden." stamelde hij, maar in Sieglinde's oogen straalde iets, dat geen tegenspraak duldde. „Het moet gaan en het zal gaan," Siegbert. Voor jou wil ik alles doen! Maar ik smeek jeals Je vrij bent, kom dan ook mij halen. Die zekerheid geeft mij kracht genoeg om Je vlucht te doen slagen!" „Goed," sprak Siegbert dof, „we zul len het probeeren!" Den volgenden avond kwam Sieglinde terug met het touw onder haar kleed ver borgen. Met kloppende harten namen de jongelieden afscheid van elkaar. Toen boog Sieglinde zich uit het venster en klom Siegbert naar buiten; het touw in den mond en zich met een hand kramp achtig aan haar vlechten vasthoudend. Dan liet hij zich zakken Een oogenblik deed hij de oogen dicht want hij verwachtte een vreeselijken gil te zullen hooren, maar het dappere meisje knerste de tanden opeen en ver droeg de pijn, slechts beangst dat de ha ren haar uit het hoofd getrokken zou den worden en Siegbert omlaag zou stor ten. Maar er gebeurde niets Met een fikschen slag wierp Siegberl het touw om de tinnen en in 't volgend oogenblik stond hij reeds op den muur. Zonder op of om te zien nam hij den sprong en viel, óp van de inspanning, in de zachte aarde van het bosch. Maar dadelijk werd hij op den schouder ge tikt door een schildknaap, die zeide op hem gewacht te hebben met twee paar den.... zooals Sieglindo hem bevolen r We krijgen nu de bewoners. Dc boer loopt achter een kruiwagen beladen met gras of mest (naar verkiezing). De kleine gaatjes tusschen de spaken van 't wiel moeten voorzichtig worden uitgezaagd. Wie 't calceercn aan dc achterzijde te moeilijk is, kan volstaan met alleen de voorzijden en zijkanten te kleuren. De achterzijde krijgt dan één kleur, (grijs, zwart of donkerbruin). Het boerinnetje loopt met juk en emmers. Denk er om dat je deze figuur zóo overneemt, dat dc draad van de buitenlagen van 't triplex in dezelfde richting loopt als dc touwen, waaraan de emmers hangen, anders brokkelt dit dunne gedeelte beslist af. 't Is ook noodzakelijk dat hierbij voor» zichtig en vooral haaks wordt ge# zaagd. De modellen zijn bij den zaal» wachter te bezichtigen. Ook dc tcckc# nmg van de vorige figuren uit dc boerderij zijn daar over te nemen, daar ze in ..Onze Jeugd" te klein waren afgebeeld. Triplex is bij mij tc verkrij gen (alleen Maandagmiddags), mits ik ook eenig resultaat van jullie arbeid zie. Een moeilijk werkje, staat er boven dit plaatje geschreven. En inderdaad hetgeen gij doen moet is niet gemakke lijk. Er zit namelijk een domme fout in deze teekening, welke dit zeggen wij had! Ock de schildknaap wilde weg uit het roofkasteel en smeekte Siegbert hem mede te nemen naar het slot van zijn vader.... Twee maanden later keerde Siegbert aan 't hoofd van een groote strijdmacht terug naar do roofridders. Hoe verbaasd was hij echter toen hij bij zijn nadering reeds van verre zag, hoe groote, zwarte rookzuilen opstegen boven den plek waar hot kasteel moest staan. Hij spoorde zijn makkers tot een grooteren spoed aan en zag weldra, dat het roofnest in lichte laaien stond en dat de omtrek vol was van de krijgers der naburige kastee len Alleen de toren stond nog overeind en daar, uit het venster leunend, ontdekte Siegbert een vrouwengestalte. Dat moest Sieglinde zijn! Vol blijdschap haastte Siegbert zich haar te redden en voende Ihaar temidden van zijn makkers weg naar 't veilige kasteel van zijn vader. Kort daarna werd het huwelijk tusschen de beide jongelieden ingezegend en vond Sieglinde in een lang en gelukkig leven het loon voor de liefdevolle toewijding, haar man, ln de uren van het gevaar, betoond. Deze boerderij werdt een prachtige inzending voor de St. Nicolaaswcdstrijd van Mevr. Blomberg. Denk er echter om dat je alle figuren in de juiste ver houding maakt. Bloemhofstraat 29 rood. S. er bij door den teekenaar expres ge maakt is. Probeert eens de fout te vin den. Volgende week hooren jullie of Je goed gekeken hebt. BOERDERIJ. EEN MOEILIJK WERKJE. CURASAO. I. Behalve Suriname heeft van onze West»Indische bezittingen ook het klei» ne eiland Curasao zelfstandig zegels uitgegeven. Dc eerste serie verscheen gedurende 187389, alle zegels met de beeltenis van koning Willem III. Ze zijn in hetzelfde type als dc eerste zc» gels van Suriname. Dc teekening rond dc beeltenis is iets anders. Curasao staat hier in een boog boven de cirkel, waarin dc buste, terwijl de waarde daaronder vermeld is. Dc volgende waarden werden uitgegeven. 2/4 cent (groen), 3 cent (geelbruin), 5 cent (rood), 10 cent (ultra#marijn), 1214 cent (geel), 15 cent (grijs olijf), 25 cent (roodbruin), 30 cent (grijs), 50 cent (violet), 60 cent (olijfgccl), 1 gld. 50 (blauw en grijs) cn 2 gld. 50 (geelbruin en violet). Grootte van dc vakjes 2.8 bij 2 3 c.M Gedurende 188991 verschenen de lage waarden in het cijfertype, onge# veer als dc Indische zegels van 1883^— 90. Het zijn: 1 cent (grijs), 2 cent (vio# let). 2% cent (groen), 3 cent (geel# bruin) en 5 cent (rood). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. Zie voor dc \ndeelinq 't schetsje. JC Sc /ac /Jic /SC /0/J-Ï4 Jsc JSC SOC óoc /tféso j/dfo /fe?q- a/~~. /c Jc Jic Jc SC. Nieuwe deelnemers: 292 Gerard Hesscis, Teding v. Berk# houtstraat 6 rood. 293 Laurent Oostinga, Patriarchstr. 17 294 N. A. Koene, Hagclingerweg 53, Santpoort. 29s M. Ophuyscn, Voorzorgstr. 43B. Willen jullie cr voor zorgen de por# tcfcuillcs zoo vlug mogelijk door tc zenden. Begin November gaan de nieu# we zendingen rond, mits ik de oude terug heb. Blocmhofstraat 29 rood. S. WAT ONZE BELANGSTELLING WEKT Het nuttige zout. Zout is onmis baar voor de meeste spijzen. Kleeding- stukken kan men uitstekend wasschen in water met zout. Rieten manden en meu. beien, die vuil geworden zijn, reinigt men met water, waarin zout is opgelost. Tapyten worden weer fisch, als men ze schuiert met pekelwater. Inktvlekken kun Je dikwyis verwijderen door citroen- sap, waarin zout is opgelost. Droge dagen. Ja heusch, we kennen ze in Nederland ook wel. In 1893 bleef het b.v. 43 dagen droog. In 1916 30 da gen en in 1925 33 dagen. De laatste Ja ren hebben we zoo'n droogte-periode nog niet gehad. In do tropen weet men beter, wat droge dagen zyn. De droge tijd is vaak de on vruchtbare tyd, waarin het gewas ver schrompelt en mensch en dier armoe ïydt. Wanneer er ln Kansou (een streek in China) langen tijd geen regen geval len is, dan slaat de Chinees op den tam. tam. Dat is een trommel van gebakken aarde. De groote geest, die de droogte veroorzaakt, moet hooren, hoe 't volk naar regen verlangt. Houdt de droogte aan, dan gaat het volk een ommegang maken. Twee aan twee loopen ze zwij gend en blootsvoets door de straten Ieder heeft een brandend reukstokje in de hand. De gong klinkt af en toe. Zoo gaan ze tempelwaarts. Hoe langer de droogte aanhoudt, hoe grooter de pro cessie wordt. Soms zyn het schitterende stoeten met veelkleurige vlaggen en glin sterende vaandels. Het kan wel 4 maan den duren, eer daar regen valt. Maar dan wordt er een jubelfeest gevierd, dat da gen en nachten aanhoudt. Een herinneringslamp. Misschien hebben jullie wel eens gehoord van 't groote Londensche politie-bureau, dat Scotland Yard wordt genoemd? In een van de gangen van dit bureau hangt een lamp, die altyd brandt, 't Is een-her innering en tevens een stille hulde aan de politiemannen, die in den grooten we reldoorlog hun leven lieten. De lamp brandt overdag ook, al valt't dan weinig op. De mannen, die deze lamp schonken, hebben een gelofte afgelegd, dat deze lamp zal blijven branden, zoolang Scot land Yard bestaat. KINDERTUINTJES. Nog enkele overblijvende of vaste planten. Margariet (Chysanthemum maximum) fam. Samengesteldbloemigen (Compo site»). 't Is een sierplant uit de Pyre neeën en wordt 3060 c.M. hoog. Even als onze in 't wild groeiende margriet heeft deze plant helder witte bloemen met een geel hart, doch is veel steviger en grooter. De witte rand zijn de straal- of lintbloemen, terwyi het gele hart ge vormd wordt door buisbloemen. Ze is uitstekend geschikt voor snijbloem. Overblijvende enkele aster (herfst- aster) fam. Compositen. Deze plant komt in groote verschei denheid voor en is zeer mildbloeiend. De grootbloemige alpinus Goliath (vlo- let-blauw) bloeit reeds in Mei en wordt 1525 c.M. hoog. De Amellussoorten bloeien in den zo mer en worden ongeveer 4050 c.M. hoog. De bloemen zyn ongeveer 3 a 4 c.M. in doorsnede en hebben een (Jonker violetpurpere of rose kleur met een geel hartje. De Novae Angliae en Belgi-variëtel- ten brengen een groote hoeveelheid bloemen voort en geven met de win- terharden troschrysanten kleur aan den herfsttuin. zy zyn alle volkomen win terhard en kunnen langen t\jd vast biy- ven staan. Erigon (fynstraal) fam. Composi ten. Een sierplant uit Noord Amerika met purperkleurige fyne straalbloemen. Het hartje is goudgeel, 't Zijn bijzonder fyne margrietjes, die ongeveer 3 c.M. middellijn hebben. Ze bloeit reeds vroeg. Pyrcthrum. Een composiet, die niet ln je tuin mag ontbreken, 't Is een sierplant uit China en Japan en lykt ook veel op een margriet. De bloemen komen echter in vele kleuren voor en zyn soms geheel gevuld De bladeren vertoonen veel overeenkomst met wor telenlof. De plant kan Jaren lang vast biyven staan en is volkomen winterhard. Voorjaarszonneblocm (Doronicum caucasicum) fam. Compositen. Een sierplant uit Perzië, één van de vroegst bloeiende vaste planten met hel der gele, langgesteelde bloemen. De plant houdt zich in stand en breidt zich uit door wortelstokken. Ze houden van vetten tuingrond en een zonnig plekje. Hoogte ongeveer 75 cAf. Akelei (Aquilegia) fam. Ranonkel achtige (Ranunculaceeën). De hoogte van deze plant bedraagt 0.450.60 M. Verschillende prachtvariëteiten zijn hiervan in den handel. Ze gt?ven groote bloemen met verschillende kleur-com- binaties en heel lange sporen. Al heb je niet veel ruimte in je tuin, vergeet toch niet de akelei een plaatsje te geven. Deze bezorgt je werkelijk genotvolle dagen, door de sleriyke vorm en de mooie kleuren der bloemen. Ook als snij bloem is ze uitstekend geschikt. De plant is zeer sterk en kan bU goede be handeling Jaren mee. Als je deze plant zelf wilt kweeken, zaai dan vroeg ln het voorjaar binnenshuis in een bakje. De kleine, gladde, zwarte zaadjes bedek Je met een dun laagje uiterst fyne aarde, houdt deze geregeld vochtig (heel voorzichtig besproeien) en zorgt vooral dat de aarde niet te spoedig uitdroogt; dus niet in de felle zon. Heb je een maal kleine plantjes gekregen, dan kan wat zon zoo gauw geer. kwaad meer. ln Mei—Juni kun Je de plant haar bestemde plaats geven en krygt dan in den na zomer reeds bloemen. Over de akelei heb ik tamelUk lang uitgewijd, want lk vind werkeiyk, dat deze sierlijke plant niet ln een tuintje mag ontbreken. TUINJLER. (Deze raadsels zyn ingezonden door Jongens en Meisjes die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Leeftyd 16 Jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Huishen). Verborgen beroepen. a. Welk beroep oefent To Kers uit? b. En Mina Chlst? 2. (Ingez. door Condor) Myn geheel noemt u iets, waaraan elk Rubriekertje moet deelnemen en dat uit 15 letters bestaat. 8 10 11 behoort bij een verloting. 12 1 8 behoort bij een konyn, 5 14 13 115 behoort by rivieren. 3 14 2 geef je dikwyis aan je ouders. 545 is een verkorte meisjesnaam. 8 6 3 4 is een meisjesnaam. 7 8 9 15 is een metaal. 3. (Ingez. door Distelvink.) Myn 1ste, 2de en 3de is een meisjes naam. Myn 4de is een grondsoort. En m(jn geheel i3 een plaatsje in Noord-Bra bant. 4. (Ingez. door Snelvoetje.) Neem uit onderstaande Rubriekertjes- namen telkens één letter en wel zoo, dat er een nieuwe schuilnaam gevormd wordt. Franschmannetje, Waterrat, Jeanne d'Arc, Berliner Bol, Verkeersagent je, Wilgenroosje. 5. (Ingez. door Bart Zonder Barst). Be graven boomen. a. De arme jongen viel ln den put, b. Haal de vaas uit de kast. Anjers moeten veel water hebben. c. Wie wil graag mee wandelen? d. Ik heel gaarne. Ik zal me klaar maken. e. Ik bibber. Kun Je de kachel niet aanmaken? 6. Strikvragen. a. (Ingez. door Attalanta.) Wie heeft geen mond, maar wel tan den? b. Welke huizen hebben deur noch ra men? c. (Ingez. door Snelvoetje.) Wie kan van N 8 W 8 een schilderij maken? d. (Ingez. door Krielkip.) Welke duw doet nooit pyn? e. Welke el smaakt lekker? f. (Ingez. door Hulshen.) Welk oneven getal wordt even, als men er één letter afneemt? AFDEELING II (Leeftyd 9 Jaar en Jonger.) 1. (Ingez. door Condor.) Wie kan uit onderstaand potjeslatijn Rubrieken van Onze Jeugd halen? A anal len. V erv olgv er ha al. P ostze gelru bri ek. Hu Is vl y t. On zeb ib Hot lie ek. 2. (Ingez. door A. B. C.) Kamraadsel. 1 is een lichaamsdeel 2 is een lichaamsdeel 3 verspreidt licht en warmte. 4 is een grappig dier. 5 is schrijfmateriaal. 6 ls In de apotheek. 7 is bij den schoenmaker. 8 kan men op schryven. De rug van de kam noemt een deel van ons oog. Iedere tand bestaat uit 3 letters. 3. (Ingez. door LeUetje van Dalen) Ik ben een bekend spreekwoord van 21 letters. 1 2 ls versterkend. 5 4 3 4 5 is een getal. 6 7 8 9 10 geeft warmte. 6 15 11 12 hebben we allen. 13 14 15 16 heeft groote waarde 17 18 12 smelt gauw. 20 19 21 is by een wiel. 4. (Ingez. door Genoveva.) Ik ben een bekend sprookje van 9 let ters. De Nederlandsche vlag is 1 2 3 4 wit en blauw. In Friesland draagt, een boerin een 5 6 7. Myn broertje draagt 's winters een 8 9 5 5 9 1. 5. (Ingez. door Tromp) Verborgen vruchten ..a. Speel je mee verban. Aan die paal moet Je aftellen. b. 't Was maar een grap, eer het avond is ben Je alles vergeten. c. Kom Bep, ruim Je rommel nu op. d. Hap pelikaantje, dat wormpje smaakt Je. e. Toen de reus binnentrad, ysde Klein Duimpje van zyn boos gezicht. f. Wim en Tom aten samen hun bo- terhammen op. 6. (Ingez. door Beertje.) Driehoek* raadsel. A X X X X X X X X X X B een medeklinker, een ander woord voor trots brandstof een huishoudeiyk artikel. Van AB moet men nu een drank- lezen, die uit C. B. D. geschonken wordt. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Huisviyt. 2. ferussel. 3. a. Echten, b. Koekangc. c. Aalsmeer, d. Helmond, e. Alkmaar, f. Zandvoort. 4. Kaneel—paneel. 5. a. Meta. b. Baar. c. Lena, d. Anna» e. Nettie, f. Lena. 0. Kroos—roos AFDEELING II 1. a. Licht, b. Herbergen, c. De keizer te Weenen. d. Ik-zelf. e. Hooi wordt niet gemaaid, f. De schaduw, g. Op vier poo- ten. h. Onzin. i. Haan, kip, kuiken. J. Een weg. 2. a. Helder, b. Eist. c. Halfweg, d. Eg* mond. e. Hoorn. f. Balk. 3. Hagel of sneeuw. 4. VUver, yver, ver. 5. Karei—parel. 6. a. Arend. b. Jaap. 0. Barend, d. An ton en Jan. f. Bram. Goede oplossingen ontvangen vant Arretje Noff KnageliJntJe 5 De kleina Lord 5 Koolmees 6 Waterrat 6 Mecha nicus 6 De kleine Violist 6 De kleine Vo gelvriend G Robbedoes 6 Capricornus 6 Libra 6 Hagenaar 6 Hebatje G Hansje Teddybeer 6 De kleine Bakker 6 Verkeersagent Je 6 Vèrspringer 6 Hard- looper 6 Snelvoetje 5 Krielkip 6 Huis hen 6 Attalanta 6 Ranonkeltje 6 Regen dropje 4 De kleine Picolo 4 Roodwan getje 6 Don Frederik 6 Tilburgertje 6 Breeroo 6 Mimi Poezekat 6 Korstjeskna- ger 5 Goudhartje 4 Vaders Hulp 6 Zee meermin 6 Zevenster 6 Goudsprietje 6 Groenling 6 Pinksterbloemetje 6 Bril- lantster Een naamlooze 6 Jeanne d'Ars 6 Roetkopje 6 Kleine Ulbo Moeders Hulp 6 Sarina 6 Krullobol Stellhaar 5 Libra 6 Robbedoes 6 Capricornus 6 Bart zonder barst G Wilgenroosje 6 Piet Hein 5 Mannetje 6 Baby Peggy 6 Heliante 6 De Scliipperin 6 Sering 6 Papavertje 6 Mary en Woudnimf 4 Doornroosje 5 Boterbloempje 6 Sultan Elbrahim 6 Ma deliefje 4 Boschviooltje 4 Meidoorntje 4 Boschelfje 3 Bloemenfee 3 Darwintulp 5 Amica 6 Zangvogeltje 6 Zilverklokje 8 Appelsnoetje 6 't Groentje 6 Freddy Vis ser 4 Snlbbelaartjé 6 De kleine Metse laar 6 Miep 6 Duivenvriend 6 Denappel tje 6 Franschmannetje 6 Bloze-Kriekske 6 Alba G De Een en Twintigste 6 Berli ner Bol 6 Sultan el Hheblr 6 Poppenmoe- dertje 4 De kleine Gymnast 4 Koekoek 4 Roodborstje 4 Goudsprietje 6 Borduur- stertje 5, RUBRIEKERTJES-LIJST. 584. Alex Geurtz, Ternatestr. 9, Haar lem-Noord, oud 15 Jaar. 285. Wenda Goedhart, oud 7 jaar, Wal- deck-Pyrmontstraat 54. 286. Freddy Visser, oud 8 Jaar, Zo- cherstraat 11. 287. Greta Reynholt, oud 13 Jaar, Djambistraat 4, Haarlem-Noord.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 16