VOOR DE AGENDA DATUMSTUKJES UITBREIDING VAN HAARLEM-NOORD. EEN NIEUWE MANEGE. ERNSTIGE OVERSTROOMING BIJ TESSINO. 46e Jaargang No. 13913 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 29 October 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.27J4» niet geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Haarlem en dorpen waar agent gevestigd is 'kom der gemeente) f 3.5714. Fo. per post door Nederland f 3.87J4- Losse nummers f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per 3 maanden f 0.57J4, fo. per post f 0.65. ADVERTENTIEN i_5 regels f 1.75; elke regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Abonnementen reductie. Annonces van Vraag en Aanbod 1—4 regels 60 cents, elke regel meer 15 cents; buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (Woensdag en Zaterdag) 1—4 regels 25 cents, elke regel meer 10 cents. Bureaux Groote Houtstraat 93, Telefoon Directie 13082, Hoofdredactie 15054, UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Gratis Ongevallenverzekering voor Week-Abonné». Uitkeeringen: Levenslang* Redactie 10600, Administratie 10724 en 14825. Postgiro No. 38810. Directeuren: J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Ongeschiktheid f 600.-; Overlijden f 600.-; Verlies van hand, voet of oog f 400 Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Tel. 10122, 12713. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Duim f 250.-; Wijsvinger f 150.S Elke andere vinger f 50.-; Arm- of Beenbreuk f 100.. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD verwijzen wij naar de tweede pagina van dit blad. Haarlem29 October. Vredesreclame en Oorlogsverwording. „^accuse!" zet Louis Raemaekers in de Telegraaf boven een plaat, die als onderschrift draagt: Volkenbond tot Diplomatie: „Met uw politiek gekonkel tegen ontwapening en vrede vormt gij de ernstigste bedreiging voor den op bouw van een nieuwe wereld". De Volkenbond, voorgesteld door een vrouwenfiguur, beschuldigt met opge heven hand den diplomaat-in-gala- uniform-met-steek, staande op zijn voet stuk: de vicieuze cirkel. Velen zullen op het eerste gezicht met zoo'n plaat instemmen. De diplomatie, verouderde kaste met vele vooroordeelen en een onschendbaarheids-traditie, die veel euvel verbergen moet, is wel de scherpste uiting van de wanverhoudingen die den „opbouw van een nieuwe wereld" belemmeren. Maar als men morgen aan den dag deze kaste met al haar gebre ken zou opheffen gesteld dat het mogelijk ware en door een ander stel sel van internationale verstandhouding vervangen, zou men niet veel dichter bij den opbouw van de nieuwe wereld zijn. Het nieuwe stelsel zou weldra ontaarden, en terugkeeren tot de fouten van het oude, als er geen grooter veranderingen kwamen. Want de diplomatie is maar een onderdeel van het groote vraagstuk van oorlog en vrede, een enkele uiting slechts van een toestand die op een veel grooter gebied heerscht. Raemaekers zou even goed „de groot-industrie" of „het parlementarisme" of vooral „het militairisme'' met de hoofdschuld kun nen belasten. Of, als hij op een bekend politiek standpunt stond, er eenvoudig weg „het kapitalisme" van maken, in den zin van verzamelwoord van alle andere ismen. Terwijl hij toch evengoed als ieder ander kan weten, dat „de ern stigste bedreiging" haar kem vindt in de lakschheid, de gelatenheid, de onver schilligheidde inertie van de massa ten opzichte van het vredesvraagstuk. Er wordt trouwens bitter weinig ge daan om er haar voor wakker te maken. De bestaande vredes-organisaties doen haar best, maar beschikken over weinig middelen. De regeeringen doen vrijwel niets, en het publiciteits-departement van den Volkenbond zendt een massa bedrukt papier uit die voor een leek on leesbaar is en die voor 99% zelfs het intellectueele publiek niet bereikt. In- tusschen doen zulke vertegenwoordigers te Genève als b.v. de Engelschman Lord Cushendun met him houding en hun redevoeringen voor de volle 100% kwaad aan de zaak des vredes. Niets is mak kelijker dan haar te benadeelen, niets moeilijker dan haar te bevorderen, dat wil zeggen: het vertrouwen in den toe- komstigen wereldvrede een stap verder te brengen. Jaren geleden heeft een andere Engelschman, het Lagerhuislid Sir Charles Higham, voorgesteld dat men een fonds van honderd millioen pond. of een dergelijk geweldig bedrag, zou vor men om propaganda voor den vrede te maken. Als Higham, in de kringen van het Engeische reclamewezen populair bekend als „Charlie, een handige jongen, die het ver gebracht heeft en een hoop geld verdiend", zelf geen reclame-expert, geweest was, zou men meer naar hem geluisterd hebben. Als hij een bekend fabrikant was geweest, of een beroemd advocaat of desnoods een vermaard jour nalist, zou men hem wellicht au sérieux hebben genomen. Nu vond men het een fantastisch en nogal zonderling plan. Vriendelijk gezinde lieden zeiden dat Higham de beteekenis van zijn eigen vak overschatte, kwaaddenkenden veronder stelden dat hij eenvoudig een nieuw zaakje op touw trachtte te zetten om zelf een massa geld te verdienen. Het plan- Higham: een georganiseerde reclame campagne voor den vrede; op dezelfde basis opgezet als waarop een automobiel fabrikant zijn nieuwe model lanceert, en de Duitschers een Oceaanvlucht per Zep pelin voorbereiden, verdween stilletjes in het niet. In den loop der jaren hebben de vredes- vereenjgingen zich vermenigvuldigd, en haar werkzaamheden zeer uitgebreid. Er worden geestdriftige internationale con gressen gehouden, zooals onlangs dat der Jongeren Vredesactie te Ommen. Daar komen dan natuurlijk verschillende richtingen en opvattingen tot uiting, men tracht geschillen te overbruggen en neemt tenslotte gemeenschappelijke resoluties aan. Ook bestudeert men in afdeelingen de sociale en de economi sche en andere geleerde zijden van het vredesvraagstuk. Maar ce massa blijft Inert. De „vredesvrienden" schijnen een bepaalde kleine groep te blijven vor men. alsof niet ieder mensch het groot ste vitale belang heeft bij die geweldige leuze: Wereldvrede! Tien jaar na het- einde van de gruwe lijkste massa-moordpartij, die de wereld ooit gekend heeft, is de vredespropagan- da nog zoo zwak, dat men haar niet kan vergelijken met (bijvoorbeeld) de voor- oorlogsche actie voor vrouwenkiesrecht, of voor den achturendag, of voor den vrijhandel. Dat waren groote acties onder groote leuzenmaar deze is oneindig grooter en nobeler. Ook be schikte men toen niet over een tiende van de reclamemiddelen die ons nu ten dienste staan. Van de radio, zooals wij haar nu kennen, droomde men nog niet. Maar wie, die in dien tijd openbare vergaderingen heeft bijgewoond, herin nert zich niet het groote enthousiasme, en zou willen ontkennen dat de huidige vredesactje er niet bij in de schaduw kan staan? Dit is, zegt men, geen tijd voor groote sociale leuzen. Er zijn er geen, behalve dev wereldvrede. Ik geloof dat er nim mer een grootere is geweest, en dat er nimmer grooter kans heeft bestaan om haar in een geweldige propaganda-actie op te voeren, dan thans. Kleine naties zooals Nederland, vier toekomst er ge heel van afhangt, die in een volgenden wereldoorlog eenvoudig zouden worden weggevaagd, zijn er zeker de beste voe dingsbodems voor. Er zijn tijden geweest waarin de vredesactie iets weekelijks scheen te hebben, omdat aan den oorlog toen nog de begrippen romantiek en heldenmoed verbonden waren. Wij weten allen wat daarvan over is. De moderne oorlog moge nog enkele individueele getallen van koelbloedigen moed kennen, en van romantiek, zooals de film Vlammen-, de Vleugels ze (sterk overdreven) toont. Maar ook in een volgenden wereldoorlog zou dat tot een heel kleine minderheid beperkt blijven. De groote massa van de strijders gaat stomweg ter slachtbank, en van heldenmoed is geen sprake, want zij heeft geen keus. Vluchten is zelfs nog zekerder dood dan vechten. Door de ontwikkeling van het luchtwapen en van beestachtige chemische strijdmidde len is het bovendien een vaststaand feit, geworden dat de noncombattanten, vrouwen en kinderen evengoed als de mannen die te oud of physiek-onge- schikt zijn, op dezelfde wijze als de legers geslacht zullen worden. Als men de vredesactie ooit tot een groot resultaat wil brengen zal men, naar mijn overtuiging, haar moeten richten op de kern van het oorlogs gevaar, en die is niet de diplomatie, niet het militairisme, niet het kapitalisme, maar de inertie van de groote massa, die in zichzelf lijdelijk denkt: het is altijd zoo geweest, en het zal wel altijd zoo moeten blijven. Als een oorlog dreigt uit te breken komt het moment waarop alle leiders de macht over de situatie verliezen, waarop niemand de ramp meer stuiten kan, waarop zelfs groepen die zich steeds fel tegen het oorlogvoeren hebben uitgesproken door de algemeene koorts worden aangetast. Er ontstaat een mas sa-psychose. Onze hoop moet er op gericht zyn dat het nog eens mogelijk zal blijken om de massa onder den tegenovergestelden invloed te brengen. Onder vreaes-psy- chose, als u het zoo noemen wilt. Mis schien zou er eerst een krachtige aan leiding moeten zijn. Een ineenstorting van de Volkenbonds-organisatie, bij voorbeeld. Ieder volk heeft de regeering die het verdient. De te Genève vertegen woordigde volken verdienen dus blijk baar de dadenloosheid hunner regeer ders. Maar er leeft genoeg in de massa, vooral in de jeugd, dat tot uiting zal komen. De wereld kan niet zonder daad werkelijk handelen onder groote leuzen blijven. En juist door de ontwikkeling van de geweldige macht der reclame heb ben wy zooveel meer omtrent massa psychologie geleerd dan wij vroeger wis ten. Daarom geloof ik dat Higham's vreemd-klinkende denkbeeld het ware was, en dat in die richting de daden zullen moeten komen. De hoop voor den wereldvrede ligt niet in studie en ge leerde vertoogen over het vredesvraag stuk. maar in de verwording van den oorlog. De mensch is een vechter en een romanticus, de mensch tracht anderen voorbij te streven. Dat ligt alles in onze natuur. Maar het instinct der massa is niet zelfmoord. En meer dan massa zelfmoord is de moderne oorlog niet. Iets anders kan er niet meer mee be reikt worden. Dat aan de massa duidelijk te maken moet naar myn meening de kern van de vredesactie zijn Het bijeen brengen van de groote geldsommen, noodig om een enorme propaganda-campagne te voeren, volgens de modernste reclame methoden en met toepassing van alle middelen der techniek, die ons daar voor ten dienste staan, is haar taak. Daden, massa-actie, inplaats van studie •van sociaal-economische vredesvraag stukken in kleine kringetjes van jeugdi ge intellectueelen. De groote leuze, en de groote trom om haar te verkondigen aan iedereen! Ik voor my heb het vertrouwen dat het ertoe komen zal. R. P. VORSTELIJKE VERLOVING? BRUSSEL, 28 Oct. (V.D) Volgens ''c „Soir" zal dc verloving van Prins Olav van Noorwegen met Prinses Martha van Zweden binnenkort wor» den bekend gemaakt, De plannen in kaart gebracht. ^ertooi- .UW#®* act\«gl- In ons nummer van Zaterdag hebben wij medegedeeld, dat door Openbare Werken een aantal detailkaarten zijn gemaakt van het uitbreidingsplan voor Haarlem-Noord. Wij hebben van die details een bee- kening laten maken waarop de verschil lende plannen van het gemeentebestuur aangegeven zijn. Wij herinneren er aan, dat van de Kleverlaan langs de Delft een groote verkeersweg zal worden aangelegd, die een nieuwe verbinding met Santpoort, Velsen en IJmuiden zal geven, die vrij wel parallel loopt met den verbreeden Rijksstraatweg. Langs het Spaarne komt ook een breede verkeersweg. Aan den Middenweg zijn groote sport terreinen gereserveerd, die in de nabij heid van den Noorderhout komen. Waar de Jan Gijzenvaart in het Spaar ne komt is een zeilhaven ontworpen. Terreinen voor arbeiderswoningbouw zijn gelegen in de nabijheid van de thans reeds bestaande woningcomplexen. Voor villabouw is grond nabij Santpoort gere serveerd, daar komt ook nog een groot plantsoen. Verder zijn nog terreinen gereserveerd voor openbare gebouwen, scholen, enz. Wat de plannen zijn «s- fRx. -- Het ontwerp voor de nieuwe manege te Aerdenhout. In een buitengewone algemeene ver gadering van de vereeniging „de Haar- lemsche Manege" is besloten om be staande plannen over te nemen om een manege in Aerdenhout te bouwen. Deze plannen werden na breedvoerige besprekingen zoo wordt in een thans gezonden rondschrijven .gezegd met des te meer animo overgenomen, omdat men overtuigd is, dat de bestaande manege in het Haarlemmerhoutpark tengevolge van de grootere eischen welke door het moderne snelverkeer gesteld worden, voor het naar buiten rijden thans onge schikt gelegen is, waarbij komt dat de gebouwen zelf niet meer aan de eischen des tijds voldoen. Alvorens nu de definitieve aanvrage voor den bouw bij het gemeentebestuur van Bloemendaal te kunnen indienen en een geschikt terrein te kunnen koopen is het noodzakelijk te weten of de bo- noodigde gelden voor aankoop van een terrein en voor den bouw en de inrich ting te verkrijgen zijn. De totale kosten zijn op f76.000 geraamd. Er zullen aan- deelen in coupures van f 500 en f ICOü uitgegeven worden. De houders van cou pures zullen een reductierecht van 5 en 10 pet. genieten voor het huren van paarden, het nemen van rijlessen en het stallen van pensionpaarden. Bo vendien zal dividend op de aandee:c-i; uitgekeerd worden. De manege zal het type van een land huis krijgen. Gestreefd is naar eenvoud welke geheel zal passen in de omgeving Aan de voorzijde van het gebouw ko men, behave de woning van den direc teur. een foyer annex bestuurskamer. De overdekte manege zal een afmeting krijgen van 32 bij 16 Meter. De stallen met zadel- en poetskamer zullen langs de lange zijde van de manege aange bouwd worden. Op de eerste verdieping zullen dames- cn hcercnkleedkamcrs en couche-gelegenheden worden aange bracht, terwijl daarachter een groote loge zal komen. Direct grenzende aan dc overdekte manege cn stallen komt de buitenrijbaan in dezelfde afmeting als de binnen-manege. Met het parkeeren voor auto's en berging van rijwielen ls eveneens rekening gehouden. Het zal in de bedoeling liggen om met den heer Ad. Klebe, den eigenaar der bestaande manege, een overeenkomst voor de exploitatie der nieuwe manege te treffen. Het bestuur der manege bestaat uit de heeren L. A. J. van Weezei, H. O. Lijsen, J. Hibbeln en N. Roodenburg. De commissie belast met de uitvoe ring der plannen voor de nieuwe ma nege bestaat uit de heeren: L. A. J. van Weezei, N. Roodenburg, L. Roelfsema, Mr. A. J. Enschedé, S. J. A. de Vries, D J. Kok en W. Dyserinck. De „Graf Zeppelin" vertrokken LAKEHURST, 29 October (Reuter.) De Graf Zeppelin is van ochtend om 1.58 gestart. TEXEL HEEFT GEEN WATERMOLENS MEER. DE WIEKEN VAN DEN LAATSTEN AFGESLAGEN. Vrijdagmorgen zijn van der. oudsten en tevens laatsten watermolen op Texel de wieken afgeslagen. De melen was korten tijd geleden veranderd in een mo dernen watermolen, waardoor een kracht besparing van 60 pet. werd bereikt. Vrij dagmorgen werd proef gedraaid en hier bij zijn de wieken van den molen afge slagen. NATTE ZONDAG. 't Is Zondag zonder een schijn van zon, (Of Zondag zonder een zonneschijn) Het regent van dat de dag begon, Hoe kan nou een mensch poëtisch zijn; De bladeren vallen verslagen neer, En worden gemengd met de modaerpap, 't Is akelig, naar, mistroostig weer. Je voelt je zwaar als een natte lap; We zijn zoo lang door het weer verwend, 't Was altijd mooi op den vrijen dag, We hebben 't lang niet zoo slecht gekend En zitten nu neder in zelfbeklag; 't Is binnen te warm en buiten te nat, Het raam beslaat en we houden 't dicht, We luieren rond en lezen maar wat, Met 'n slaperig en 'n knorrig gezicht; Het prikkelt je wat in je reukorgaan, Je weet, dat loopt op verkoudheid uit. Je bent, met je eigen lot begaan. Je niest en moppert, je zucht en snuit; Je grijpt verveeld naar je jas en hoed. Je slentert wat doelloos langs de straat. Totdat je toevallig een vrind ontmoet En met hem moppert op ons klimaat; Al is ook de hemel mistroostig grauw. We hebben geen recht om boos te zijn, De lucht is nu eenmaal niet altijd blauw. Er komt weieens regen na zonneschijn; Maar voor een rijmelaar is 't funest, Wanneer hij zoo slaperig soezend zit, Dan produceert hij nog op z'n best. Een akelig miezerig rijm als dit. P. GASUS. TEGEN DE COMBES' NAGEDACHTENIS. Zijn standbeeld vernield TIJDENS DE ONTHULLING. PARIJS, 29 October (V.D.) Tijdens de inwijding van een gedenktee- ken voor den vroegeren minister-presi dent Oombes in Pons, waarbij minister Herriot een feestrede hield, kwam het tot zeer ernstige onregelmatigheden. Toen de menigte het plein verlaten wil de, naderde een met een hamer gewa pende „camclot" aanhanger vap de „Action Fransaise" het gedenkteeken en vernielde met hevige hamerslagen neus en kin van het beeld. Tusschen de republikeinsche garde en de carnelots kwam het tot een handgemeen, waarbij de manifestanten steenen, knuppels en vuisten de garde bewerkten. De garde gaf eerst een waanschuwings-salvo en doelde vervolgens op de manifestanten. Een 22-jarig camelot zonk doodelyk ge troffen neer. Een ander werd in den arm gewond. De politie waaronder ook twee gewonden vielen, heeft 15 personen ge arresteerd. De Crnt. teeker.t hier nog bij aan: De onthulling te Pons van het monu ment van den oud-premier Emile Com bes, den leider der anti-dericalen, die in 1921 is overleden, heeft tot ernstige incidenten aanleiding gegeven. In ker kelijke kringen had de oprichting groote verontwaardiging gewekt en enkele hoo- ge geestelijken hadden openlijk gepro testeerd terwijl de „Action Fran?alse" een reeks scherpe artikelen had gepu bliceerd, waarin critiek werd uitgeoefend op Combes' politiek, zoov 1 wat zijn anti-clericalisme als zyn pacifisme be trof. Reeds voor de onthulling moest de po litie verschillende aanplakbiljetten van de muren verwijderen, waarin onder ver wijzing naar verklaringen van den bis schop van la Roebelle tegen de plechtig heid weid geprotesteerd. PRESIDENT DER RECHTBANK. MR. J. D. PASTEUR BENOEMD Zooals wij reeds Zaterdagmiddag op ons nieuivsbord hebben medegedeeld, is by Koninklijk besluit tot president, der Haarlemsche Rechtbank benoemd Mr. J. D. Pasteur, thans rechter in die Recht bank. Mr. Pasteur werd in 1860 geboren. HU promoveerde te Leiden op 7 Juli 1886. Eerst was hij eenigen tyd op het kantoor van zyn vader werkzaam, die advocaat en waarnemend griffier by het Kanton gerecht tc Doesburg was. 16 Juni 1891 volgde zUn benoeming tot griffier by 't Kantongerecht te Onderdendam, 8 Mei 1897 ging hy als substituut-griffier by do Rechtbank te Almelo. 15 Februari 1900 werd hy benoemd tot rechter te Tiel. 12 Januari 1905 kwam de heer Pasteur als rechter te Haarlem, zoodat hy hier al b(jna 24 jaar in functie is. Na het af treden van mr. van Loghem de Josseün de Jong in 1927 trad hy voortdurend als politierechter op. Het verheugt ons, zooals wel vanzelf spreekt, byzonder dat wij onze geluk- wcnschcn met de hooge onderscheiding, die deze benoeming is. kunnen aanbieden aan een der commissarissen van onzle vennootschap. De Indische specialiteiten der S.D.A.P. Ir. Ch. G. Cramer weer naar Indië? Op de 4 eerste plaatsen, die een ver kiezing waarborgen, is op de ïysten Haarlem en Den Helder (die gecombi neerd worden) door de S D. A. P. voor de aanstaande Tweede Kamerverkiezin gen geplaatst Mr. J. W. G. Duys, Ir. Ch. G. Cramer, C. Thomassen en Z. Stok vis. Do heer Stokvis is de Indische spe cialiteit die thans lid is van den Indi- schen Volksraad, maar in 1929 naar Nederland komt. Hij zal dan in de Twee de Kamre zitting nemen Er ls thans op onzen stadgenoot Ir. Cramer door het bestuur van dc S. D. A. P. aandrang uitgeoefend om zich beschikbaar te stellen om naar In dië te vertrekken om daar dan de S. D. A. P. In den Volksraad te vertegenwoor digen Ons werd verzekerd, dat het zoo goed als zeker ls. dat de heer Cramer het vol gend Jaar naar Indië vertrekken zal. St. Gothard spoorweg onder water. EENIGE DAGEN STREMMING VAN HET VERKEER. DOOR HEVIGEN REGENVAL. BAZEL, 28 October (V.D.) Ten gevolge van den hevigen regenval in het kanton Tessino en in de nabijheid van Monte Arbino gedurende de laatste 3 dagen is de beek Calacnini zoodanig ge zwollen, dat ondanks de groot inspan ning van de opgeroepen militairen de St. Gofchard-spoorweg BazelMilaan tusschen Bellinzona en Castione in den afgeloopen nacht over een afstand van ongeveer 150 meter werd overstroomd, terwijl de zich ter plaatse bevindende spoorbrug werd vernield. Kort te voren was de nachttrein Mi laan—Bazel nog gepasseerd. De trein ir. de richting BazelMilaan moest by Castione worden aangehouden en terug keeren. Zondagmorgen werden te Bellin zona 500 militairen te werk gesteld om de huizen in het overstroomde gebied, die gevaar liepen, te ontruimen. Het wa ter is tot Goraina doorgedrongen, zoo dat verscheidene huizen bijna tot aan het dak in het water staan. Het verkeer over de St.-Gothardbaan zal eenigs dagen onderbroken moeten worden. Het personenvervoer zal geschieden door een autobusdienst tusschen Bellinzona en Castione; deze dienst zal ook de post vervoeren. Door overstrooming van de Tessino kwam een gedeelte van den spoorweg en een groot gedeelte van het dal Carasso onder water te staan. Ook de spoorweg bU Mexico werd over stroomd. terwijl de spooriyn by Maga- dino Zondagmorgen door een aardver schuiving werd vernield. Na eenige uren arbeid was de schade echter hersteld. Een groot aantal militairen weid nog gerequireend om aan de hulpverleening deel te nemen. Verbetering BAZEL, 29 October (VD.) De toe stand op de overstroomde spoorwegiyn van de Gotbhardbaan tusschen Bellin zona en Castione is in den loop van Zon dag ten zeerste verbeterd, daar de re gen opgehouden heeft. Aan den bene denloop van de beek Calanchini, welke de overstrooming veroorzaakt heeft Is de brandweer op het oogenblik bezig de groote kastanjeboomen, die door d"n vloed losgerukt zyn, uit het water te verwijderen. De militairen werken koortsachtig aan het versterken van den linkerdam om verdere gevaren van de bedreigde plaats Molinaazo af te wen den. Het spoorwegpersoneel begint reeds de linkerzijde van de overstroomde brug vry te maken. Men hoopt, wanneer geen nieuwe verrassingen zich voordoen In den nacht van Maandag cp Dinsdag het verkeer op de gestoorde baan ten minste gedeeltelijk weer te kunnen op nemen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1