De republikein Hoover gekozen BU1TENLANDSCH OVERZICHT HAARLEM'S DAGBLAD Herbert Hoover DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. FRANKRIJK VERBOLGEN. WOENSDAG 7 NOV. 1928 DERDE BLAD. Ofschoon de eindcijfers nog niet hekend zijn Het democratisch kamp bevestigt de overwinning Hoover, „de kurkdroge" die gekozen werd. Reuter seint uit New York: Ofschoon de eindcijfers eerst heden Iaat op den dag bekend zullen worden, Is het thans reeds zeker dat de Repu- blikeinsche candidaat Hoover met groote meerderheid tot president gekozen is. Hoover heeft in het Kiescollege thans 300 stemmen tegen Smith 100. Het Democratische hoofdkwartier geeft de overwinning van Hoover toe. Eerste uitslagen SCHENECTADY en KöNIGSWUSTER- HAUSEN. 7 November. De eerste 6 stemlokalen in Manhattan van een totaal van 1500 geven 21 duizend stem men voor Hoover tegen 50 duizend voor Smith. In 50 stemlokalen te Brooklyn verkreeg Hoover 10 duizend, Smith 16.000. De landelijke districten van New- York (staat) vertoonen als gewoonlijk groote meerderheden voor Hoover. De eerste berichten uit de Zuid-At lantische staten geven een vrij belang rijke toeneming van het aantal stemmen op Hoover, maar Smith boekt succes sen in Pensylvania NEW YORK, 6 November (N.T.A.) De opkomst van de kiezers in het heele land is niet zoo groot als verwacht werd. Er komen reeds gedeeltelijke iiitslagen binnen, speciaal uit het Ruiden en mid den-Westen. In het Zuiden heeft Smith speciaal in de landelijke districten, de leiding. In het midden-Westen is Hoover blijkbaar aan de winnende hand. Uit Texas wordt hevige strijd tusschen de candid aten gemeld. Te Atlantic City, Philadelphia en een aantal andere plaatsen is het tot inci denten gekomen tusschen Republikein- sche en Democratische arbeiders. Men kon aan deze ordeverstoringen spoedig een eind maken. NEW YORK, 7 Nov. (V.D.) Men verwacht alhier, dat 21 staten met groote meerderheid voor Hoover zul len zy'n en 15 staten met 150 stemmen voor Smith. Twijfelachtig zijn 12 staten met 153 stemmen. Daar echter met vrij groote zekerheid aangenomen kan wor den, dat een vrij groot gedeelte van deze toch nog voor rekening van Hoover zullen zijn is de verkiezing van Hoover zoo goed als zeker. Tot nog toe zijn slechts kleine gedeeltelijke uitslagen bekend. Uit de bekende uitslagen uit het Zuiden blijkt echter dat Hoover er beter voor staat dan Smith. Zefs in het democratische Hochburg Houston (Texas) is by de 4000 getelde stemmen een kleine meerderheid voor Hoover. Nader verluidt: De nog zeer gebrek kige gedeeltelijke uitslagen uit de districten van -Boston, Rohde Island en Connecticut geven een grootex aantal stemmen voor Smith dan oorspronkelijk werd verwacht. Al geven deze gedeeltelijke uitslagen ook nog geen blik op den totaal-uitslag, zy zijn opmerkelijk. Voigens de om 7.15 uur bekende ge deeltelijke uitslagen had Smith 200.000 J tegen Hoover 100.000. Smith heeft ook op het platteland van New York een vrij groot succes. LONDEN, 6 Nov. (VP.) Naar uit New-York gemeld wordt, hebben tot he denmiddag meer dan 50 pet. der kiesge rechtigden gestemd. In verschillende dis tricten van New-York overtreft het aan tal vrouwelijke kiezers dat der manne lijke met 500 pet. President Coolidge en de meeste leden van het kabinet zijn naar hun geboorteplaatsen teruggekeerd. Staatssecretaris Kellogg heeft gestemd te St.-Paul in Minnesota, terwijl de mi nister van marine Wilbour in San Francisco stemde. Rustig verloop NEW-YORK, 6 Nov. (VP.) Het verloop der verkiezingen biedt een zeer levendig beeld. Nog nooit is bij vroegere verkiezingen de deelneming zoo groot ge weest. Reeds voor de opening der stem- bureaux waren de menschen op de been om hun stemmen uit te brengen. Voor de lokalen staan overal groote files. Het weer is schitterend en draagt veel by tot de levendigheid. Wanneer men eenige incidenten buiten beschouwing laat, is is het verloop tot nog toe vrij rustig. In Worcester (Massaohuseis) werd een demonstratie-optocht van 10.000 republikeinen door democraten aangevallen. Het kwam tot- vrij heftige vechtpartijen, waarbij een politie-agent zonder pardon werd neergeslagen. Er werden vele personen gearresteerd. Een der arrestanten werd door het pu bliek weer bevrijd. Hoover en Smith brachten him stem uit in hun geboorte plaatsen. Het kenmerk. Wij citceren nog uit de N. R. Ct.: Het kenmerk van deze verkiezing is geweest, dat vraagstukken van buiten* landsche politiek er zoo te zeggen geen rol bij hebben gespeeld. Dit is weer eens en voor het eerst na den oorlog een zuiver Amerikaanschc verkiezing en geen wereldsoorlog* verkiezing, geen verkiezing voor of te* gen den Volkenbond geweest. En wij wijzen er, als vroeger wel meer nog weer eens op, dat er zoo'n reusachtige toeneming was van jeug* dige. waaronder vooral ook vrouwelij* he kiezers, dat geen voorspelling be* hoorliik gefundeerd mag heeten. Beide candidaten zijn eerste*rangs*figuren Hoover heeft den belangrijksten staat van dienst. Smith heet als mensch het beminnelijkst. Maar Hoover's kansen liiken toch vooral daarom zoo goed. wijl de voorbeeldelooze voorsnoed van de Ver. Staten door de Republikeinen kan worden uitgespeeld als een succes van hun beleid, hun bewind, hun staatsmanswijsheid, hun economische politiek. Het feit dat Smith roomsch*katholiek is. alsmede diens gebrek aan enthou* siasme voor de „kurkdroogheid" 'van de Ver. Staten cn al wat dat impli* ceert, zijn factoren die zeker belang* rijk zijn, maar waarvan niemand wist. wat zij zouden teweegbrengen. (Dienst van de United Telegraph). Herbert Hoover werd op 10 Augustus 1874 als zoon van een Quaker-familie geboren, in een klein, voornamelijk door leden van deze religieuze secte bewoond dorp van den staat Jowa. Zyn beide ouders verloor hij op jeugdigen leeftijd. Zijn vader was de dorpssmid. van wien wordt gezegd, dat hij levendig belang stelde in alle machines, met de invoe ring waarvan hij zich in zyn dorp ver dienstelijk maakte. Zijn moeder moet. ofschoon zij in het dagelijksch leven een schuwe terughoudendheid aan den dag legde, in de vergaderingen ran de Quakers door haar wijze ran spreken diepen indruk hebben gemaakt. Hoover had nog twee zusters: na den vroegen dood der ouders trokken familieleden zich het lot der kinderen aan. Herben vertoefde langen tijd bij een oom op Indiaansch grondgebied, later op een boerenhofstede in Oregon, vervolgens op een school in Salem, waarop hij in Portland zijn levensonderhoud zelf be gon te verdienen. Destijds vernam hij. dat er in Palo Alto in Califomië een nieuwe hoogeschool was gestioht, waar van de opening weldra zou plaats vin den. Dit was de universiteit van Stan ford of Leiand Stanford, die de senator Leiand Stanford en zijn echtgenoote ter nagedachtenis van hun eenigen zoon hadden gesticht, die in 1864 te Rome was gestorven. De jonge Hoover las over de grootsche, in Spaanschen stijl gehouden architectuur, van de mooie omgeving, maar voornamelijk van de voortreffe lijke leerkrachten, die er zouden docee- ren. Daarom toog hij in het voorjaar van 1891 naar Porto Alto. Tot geluk voor hem zelf en voor de nieuwe hoo geschool toonde Herbert Hoover, of schoon hij slechts over weinig boeken wijsheid beschikte, bij het toelatings examen zooveel flinkheid, karakter en orignailiteit, dat hij als een der eerste studenten in de nieuwe universiteit werd opgenomen, die voor hem zooveel heeft gedaan en voor welke hij sindsdien zelf veel doen kon. Daar studeerde hij onder den grooten geoloog Dr. John Casper Branner, wiens lievelingsdiscipel hij werd: hij legde zich toe op de studie van de myindustrie en werd gedurende deze studie verliefd op een studente, die eveneens geologie studeerde en die la ter, toen hij zyn eerste successen in zyn beroep had behaald, zijn echtgenoote zou worden Zijn loopbaan begon onder den ingenieur Louis Janin van San Francisco, die den jongeman eerst naar een woest en ontoegankelijk myndis- trict van Nieuw-Mexico zond. Tren la ter in West-Australië de ondernemings koorts uitbrak, toog Hoover er in 1897 voor een Londensche firma heen. Hij maakte er snel naam en reeds twee ja ren later werd de nauwelijks 25-jarige ingenieur door zijn chef aan een nieu we mijnbouwonderneming aanbevolen, die in China mijnen zou exploiteeren. Hoover zou daar een groote mijn als tweede directeur naast een Chinees, be- heeren. In Februari 1899 trok hij met zijn jeugdige echtgenoote naar China. Dit stukje biografie was noodzakelijk, om drie karaktertrekken van den man te belichten, die betrekking hebben op zijn afstamming, zijn opleiding en zijn beroep. In de eerste plaats dient de geërfde philanthropic van de Quakers te worden genoemd, de liefde om de mensehheid te dienen, verder het krach tig individualisme van een man, die door eigen inspanning vooruit is geko men. Ook zijn ijver voor de school ver dient vermelding en zyn stelling geloof, dat Amerika geroepen is de wereld te leiden, niet alleen op grond van zijn nu merieke superioriteit, maar ook door democratische qualiteit en capaciteit van zijn universiteiten. Tenslotte mag zijn trots op het beroep van mynbouw- kundig ingenieur niet over het hoofd worden gezien, hetwelk hij verheerlijkt niet alleen wegens de verschillende be langen en ervaringen, die het bij de behandeling van de weerstrevende ma terie biedt, maar hij ziet er ook de beste voorbereiding in voor openhaal den staat gewijd werk. - Hoovers qualiteiten komen in een per sooólijk gesprek, aan de conferentie ta- fel en in het bestuursbureau beter tot haar recht dan op het spreekgestoelte.- Debatingclubs, gelijk zij aan de oude Engelsche hoogescholen bloeien, kent men aan de Amerikaansche universitei Al Smith, ondanks zijn nederlaag in overdadigen vijfvoud weergegeven. ten in den regelniet. Aan de hooge- school van Stanford, waar Hoover met zoo voortreffelijk succes in de geologie en als ingenieur werd opgeleid, ontving hij waarschijnlijk maar schaarsche op leiding in litteraire uitdrukking en stijl. Kellogg heeft verklaard: Hoover heeft „geen stem, om een groot publiek toe te spreken, geen rhetorische beeld spraak of nietszeggende zinswendingen beschikbaar", gelijk een beroepsredenaar. maar er is „geen indrukwekkender en effectrijker spreker voor een kleine groep, die aan een conferentietafel is vereeniga. Hoover is in zijn spreektrant helder en overtuigend, omdat zijn ge dachten helder en nauwgezet zijn. Hij is vruchtbaar in het ontwerpen en con structief in zijn methoden, omdat hij beschikt over een scheppende fantasie". Er mag aan toegevbegd worden, da: Hoover in een lichte conversatie faalt, dat hij zich snel en merkbaar verveelt en het liefst met een gelijkgezinden vriend spreekt over het probleem, dat hem op een bepaald oogenblik het meest interesseert. Wanneer hij zijn meening openlijk kenbaar maakt, dan wordt het duidelijk, dat achter zijn meening ster ke reserves staan van feiten, getallen en argumenten, die te allen tijde in den strijd geworpen kunnen worden. Hoover heeft later in België, voor de Vereenigde Staten aan den oorlog deel namen, daarna als levensmiddelendicta tor in Amerika en na den wapenstil stand als leider der Amerikaansche hulpverleening in midden- en Oost- Europa een voorbeeldige beheersching aan den dag gelegd van alle krachten, die hij tot zijn beschikking had, in groote zoowel als in kleine dingen. Hij was niet alleen rechtvaardig en vol medelijden, maar hij wist ook ieder ri sico en zijn kosten met koele objectivi teit te berekenen, hy zag kans, iedere gelegenheid op de juiste wijze aan te grijpen en hij bewees ook te zijn opge wassen tegen noodtoestanden, waarvoor schier ieder zou terugschrikken. Wie hem bij zijn arbeid heeft gadegeslagen of met de onmiddellijk onder zijn lei ding staande ambtenaren heeft gespro ken. weet, dat zijn prestaties en succes sen niet uitsluitend zijn te danken aan zijn weloverwogen plannen, maar even zeer aan de juiste keuze van zijn onder geschikten en het persoonlijk magnetis me, dat van dezen geboren leider uit ging. Hij had de zeldzame gave, andere mannen het dragen van een deel der verantwoordelijkheid een roemvolle daad te doen schijnen, zijn eigen geestdrift op hen over te brengen, zijn eigen onuit puttelijke overgave aan het vraagstuk van den dag. Zijn menschen sloegen hem met hetzelfde groote vertouwen gade, gelijk Cromwell en Napoleon het inboezemden, met het vertrouwen op de stellige overwinning; hij verstond het bovendien, iederen medewerker afzon derlijk de overtuiging bij te brengen, dat zijn indiviüueele arbeid voor het alge meen succes essentieel en onmisbaar was. Wanneer men een bespreking mocht bij wonen. die hij met een of meer van zijn ambtenaren voerde, dan beleefde men iets, dat men moeilijk kan vergeten. Bij dergelijke gelegenheden weet Hoover tactvol te luisteren, snel en gretig ieder belangrijk feit te vatten, zonder zich door bijkomstigheden te laten afleiden. Mevrouw Smith, die gisteren jarig ivas, en alleen als verjaarscadeau wenschte dat haar man gekozen zou worden Zonder aarzelen neemt hij ten slotte, wanneer het oogenblik daartoe is geko men. een duidelijke en vastberaden be sluit. Alles bijeengenomen is lfij de beste leider, dien men zich kan voorstel len. Het zou een dwaling zijn, een Ame- rlkaanschen staatsman te beoordeelen naar de politiek van een kabinet, waar van hij deel heeft uitgemaakt. Terwijl in de parlementair geregeerde landen van Europa de politiek van het minis terie byna overal op een gezamenlijke verantwoordelijkheid berust, is in de Vereenigde Staten de President alleen en uitsluitend verantwoordelijk. HU is niet eens verplicht, zyn minsters, de staatssecretarissen om advies te vragen; niemand verwacht echter ook van deze medewerkers van den President, dat zU hun ontslag nemen, wanneer de Presi dent een vraagstuk, dat tot de compe tentie van hun departement behoort, zonder hun medewerking op eigen ge legenheid behandelt. Voor de buiten- landsche politiek der Vereenigde Staten in het bUzonder is niet het kabinet ver antwoordelijk, maar de President en de staatssecretaris van het departement, ten deele echter ook de senaat. Het douane tarief echter wordt niet door den Presi dent en door den secretaris van handel uitgewerkt, maar door het congres Het zou derhalve ongemotiveerd zijn. wan neer men Hoover zonder meer zou iden- tlficeeren mot al hetgeen de Europee- sche liberalen in de buttenlandsche. fi- nancleele en fiscale politiek van het re gime Harding en Coolidge afkeuren. Hoover heeft zch in hoofdzaak alleen met het departement van handel, dat onder zijn leiding stond, bezig gehou den, waarvan hU de best georganiseerde instelling ter wereld tot verzameling, sorteering en verspreiding van statisti sche en andere berichten heeft gemaakt, die iederen Amerlkaanschen burger van nut kunnen zUn, die in den handel werkzaam is. Indien de leiding van de groote repu bliek aan dezen man wordt toevertrouwd dan mag de wereld van hem e*n dui delijke politiek verwachten, die welis waar in de eerste plaats op de belangen en tradities van zijn eigen land zal be rusten, die echter oen wijd perspectief opent, daar zU op de afschaffing van den oorlog, de vermindering der bewa pening. de bevordering van de interna tionale eensgezindheid en de bevorde ring van den wereldhandel zal gericht zUn Dwarsdrijverij der links-radicalen. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In een gedeelte onzer stadsoplaag kon den wij gisteren nog juist het bericht opnemen van de Fransche kabinets crisis, die het gevolg is van de, tot op den spits gedreven partij verklaring der Radicalen, op hun congres in Angers, dat op den laatsten dag zoo'n sensatio neel einde had. Het merkwaardige is dat de bom pas barstte toen de radicale ministers al uit Angers vertrokken waren. Caillaux en de zijnen kregen toen vrij spel. Het hek was van den dam. Er werd een nachtzitting gehouden en de linker vleugel joeg er een formule voor partijverklaring door die het niet-aan- nemen van de motie-Gamier, welke den eisch had gesteld dat de radicale mi nisters terstond uit het ministerie zou den treden, in zekeren zin compenseeren moest. Die formule luidde in de oor spronkelijke lezing: ,.Het congres eisent verwezenlijking van het minimumpro gram, dat 't heeft opgesteld, een program dat onvereenigbaar is met de „nationale eenheid", die eenstemmig door het con gres veroordeeld is." De poging om dezen tekst zoo goed als onopgemerkt in de verklaring binnen te smokkelen, mislukte door de loyauteic van den partijvoozitter Daladier, die wel tot de linksche minderheid be hoort, maar die hieraan toch niet wilde meewerken. Er werd overleg gepleegd, en als gevolg daarvan werd de tekst. Ietwat gewijzigd. Hij luidde nu: „Parle mentsleden en leden der party zijn op dit congres eenstemmig van meening ge weest, dat de uitvoering van dit pro gram door de formule der nationale een heid niet verwezenlijkt kan worden. Slechts de politiek van eenheid der Raymond Poincaré door Matt (over genomen uit Caricature of to-day). linkerpartijen, om dit program ver- eenigd, is in staat deze belangrijke taak te vervullen." En in dezen vorm werd de tekst aangenomen. De verzachting die er in tot uiting komt heeft eigenlijk niets om het lijf. en doet aan de ernst der uitspraak niets af .Er schoot den radicalen ministers niets anders over dan af te treden, immers de nationale eenheid was door de talrijkste kamergroep opgezegd. Poincaré had de zaak nog voor de Kamer kunnen brengen, om het ver trouwen in het ministerie al of niet te doen uitspreken. Dit is echter niets voor den zelf. en welbewusten premier, die nooit achterwegen is gegaan en steeds het volle pond eischte; hij wilde dit zelfs niet doen ondanks het feit dat Frankrijk zoo machtig veel aan hem en zijn ministerie te danken heeft. Inderdaad heeft het drijven van den radicalen linker partij-vleugel een hoogst moeilijken toestand geschapen. Nu het den president aan iedere uit spraak van de Kamer ontbreekt zal het samenstellen van een nieuw kabinet niet vlot gaan. Er is natuurlijk groote kans dat men Poincaré in de gelegen heid stelt zyn monumentalen arbeid voor Frankrijk te voltooien. Unaniem wordt in alle bladen de dwarsdrijverij van de losgelaten links radicalen gecritiseerd en afgekeurd, en bijna unaniem wordt geëischt dat le Sauveur de la Patrie zyn taak zal vol eindigen. Het publiek beseft dat het kabinet- Poincaré geslachtofferd is aan óe oude woede die ten grondslag ligt aan den strijd tusschen de aanhangers van Poin caré en eenige voormal.ee teleurgestelde ministers. Men vraagt zich verbitterd af, waar om het werk van den opbouw van Frankrijk om der wille van vier radicale ministers die het vertrouwen van hun partij niet meer genieten, moet worden stopgezet. F. A. De Engelsche troonrede De Engelsche Koning heeft, verge zeld van de koningin, gisteren de vijfde en laatste zitting van het tegenwoordi ge parlement met de gebruikelijke plech tigheid geopend. In de Troonrede die hij daarbij uit sprak, wordt gezegd dat de betrekkin gen met vreemde mogendheden vriend schappelijk blijven, aldus de N. R. C. Voldoening wordt betuigd over de on- derteekening van het anti-oorlogspact. De regeering heeft zich beijverd, zich van hare verplichtingen jegens den Vol kenbond te kwijten door de strijdkrach ten van het land tot het minimum dat met de nationale veiligheid vereen igbaar is, in te krimpen. Ook werd erkend dat onderhandelin gen begonnen moesten worden betref fende het Duitsclie verzoek tot ontrui ming van het Rijnland. De Troonrede kondigt dan wetsont werpen aan: om de spoorwegmaatschap pijen in staat te stellen, hun vrachtta rieven voor voortbrengselen van den landbouw, den mijnbouw en de metaal nijverheid te verlagen: om het stelsel van plaatselijke belastingen te hervor- meren het plaatselijk bestuur te reorga- niseeren; om het stelsel van credieten tot bevordering van den uitvoer uit te breiden. Gewagende van den nood in de mijn- districten. zegt de Troonrede dat de ministers krachtdadige maatregelen ne men, om het succes van het plan tot ovrbrenging van werkkrachten naar an dere industrieën of tot hun emigratie te verzekeren. De kroning van den Keizer ran Japan zal binnenkort geschieden en ik neem deze gelegenheid te baat aldus de troonrede om Zijne Keizerlijke Ma jesteit in naam van mij zelf en mijn volk een lange en roemrijke regeering toe te wenschen. De historische vriendschap die Japan en mijn land zoovele jaren vereen igd heeft, is altijd een machtige factor tot handhaving van den vrede in het Verre Oosten geweest. Ik begroet de pogingen die China doet om een centrale regee ring voor het geheele groote land te ves tigen en de ontredderende krachten baas te worden die het zoovele jaren al in beroering gebracht hebben. Ik beschouw den vooruitgang van alt streven als van het hoogste belang, niet alleen voor de veiligheid en voorspoed van mijn in China gevestigde onderda nen, maar ook voor den vrede van de wereld. Van de begrooting wordt gezegd dat zij ontworpen zal worden in overeenstem ming met de voortdurende behoefte aan zuinigheid in de openbare uitgaven. HERINNERING AAN DREYFUS. Te Parijs Is overleden mr. Henri Mor- nard, advocaat bij het Hof van Appèl, de laatste der drie advocaten, die het voor kapitein Dreyfus hadden opgeno men, aldus het Hbld. Zijn wapenbroe ders in dezen strijd voor het recht, mrs. Demange en Labori, zijn reeds lang dood. Van de hoofdpersonen uit de twee processen, zooais Esterhazy. kolonel Pic- uart, generaal Mercier en kolonel Hen ry, is er geen een meer in leven behal ve dan Dreyfus zelf, die als gepension- r.eerd kolonel, te Parijs woont. Hij is thans 69 jaar. Van degenen die buiten de rechtszaal voor hem streden als Emilc Zola en Anatole France is er slechts een nog in leven nl. Clemenceau. die 87 jaar oud is. ZOOALS IN SCHEVENINGEN. Blijkens een telegram van het W. B. zijn uit het huis van bewaring te Moa- bit weer twee arrestanten uitgebroken, die samen, een cel op de derde verdie= ping bewoonden. Zij hebben de spijlen voor het venster doorgezaagd en zich aan aaneengeknoopte lakens laten zak ken. Een hunner is over een muur ont komen. nummer twee is door gevangen* bewaarders gegrepen De ontsnapte is een inbreker die in de laatste weken in gebroken heeft in vele bontwinkels en daarbij voor groote bedragen aan pels waren heeft ontvreemd. KONINGSWAAN. Koning Zogoe ziet zijn troon bedreigd: niet alleen van de zijde van den prins van Wied. die zijn voorganger ls ge weest, maar ook van den kant van een Spaanschen mijnheer, die er aanspraak op maakt een rechtstrecksche afstam meling te zijn van Lodewijk van Na- rarra, die in de Middeleeuwen prinses Ire®, koningin van Albanië, uit de han den der Turken bevrijdde en later met haar trouwde. Do pretendent aarzelt nog of hij zijn aanspraken op den Al- baneeschen troon zal laten gelden, al dus de N. R. Ct., doch lieden in zijn omgeving dringen er sterk op aan. Vol gens een Pransch blad ls de gegadigde baron De Beorlegni en houdt hij met zijn volgelingen samenkomsten in het dorpje Zalla, een nest van nog geen 3000 inwoners in den omtrek van Bilbao. Het valt moeilijk uit te maken of men hier met een ernstige zaak te doen heeft Naar de verhalen van de persbureaux tc oor deel er. lijkt de pretendent eer een ongevaarlijke gek, die door zijn omge ving tot steeds grooter dwaasheden wordt aangespoord. Zoo weet Reuter te vertellen, dat de pretendent het dorp weet te lm poneeren door het dragen van een reeks waarlijk verbluffende unifor men. en het Parijsche Journal meldt dat Basklsche edelvrouwen bezig zijn een koninklijke standaard te borduren en dat een componist de laatste hand legt aan een Albaneesch volkslied, waar van het dorpskoor weldra de eerste uit voering geven zal.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9